Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69) jacint78 válasza schawo (#68) üzenetére


jacint78
addikt

Egyértelműen az az egész lényege, hogy neked tetszen a dolog, mert te használod én csak a félreértéseket szerettem volna tisztázni.
Elhiszem, hogy többmindenen vagy túl és az is biztos, hogy több tapasztalatod van ezen a téren, mint nekem. Viszont amit a gyári készülékekkell kapcsolatban megtapasztaltam, hogy gyárilag esélyük sincs valóban olyan készüléket tervezni, ami például az én elgondolásom szerint működjön, mert a felhasználói szokások megkövetelik.

Végerősítőnek magam is denont használok például, mint sokan mások, persze én szó szerint csak végerősítőnek, tehát semmiféle elektronika nem működik benne, csak az erősítők, megfelelően átalakítva, közvetlenül a DAC kiimenetén csücsülnek. Ugyanez az erősítő a gyári hangerőszabályzó IC-vel és a gagyi kondik méggagyibb használatából eredően esélytelen erre. Viszont gyárilag válogatott végtranyók vannak benne amit házilag nem nagyon tudnék megoldani, de a tápellátása például szánalmas és szívesen átalakítanám, de már se időm, sem energiám ilyesmire.

Korabeli marantz HighEnd erősítők, minőségi alkatrészekkel voltak szerelve, referencia felirat rajtuk.... És hogy kezdődött a bemenet? Bementválasztó IC-vel, aminek a gyári paraméterei még egy mp3 lejátszóét sem közelíti meg és minden részlet elveszett bennük... Már a bemenetnél semmissé váltak a ráírt feliratok, és még a potihoz sem ért el a jel..

Szoktam látni cikkeket épített USB DAC-okról is amik annyira fapadosak, hogy gyárilak is kommersz cuccokba ajánlják, persze megépítve istencsászár, meg jólesik az ember lelkének, hogy maga által épített cuccot használ, de az igazság az, hogy az ilyen minden egybeintegrált IC-s USB-s DAC-ok, még egy alaplapi cucc minőségét sem képesek elérni és hangminőség szempontjából valójában viszalépés, de a tulaj mégis örül neki és nagyonnagyonjól szól....

Ja és a kedvenc sztorim régebbről, hogy gondoltam fülre álítom be a nyugalmi áramot egy épített erősítőnél és a legjobban tetszó beállítást megmértem, mire kiderült, hogy még csak nyitva sem voltak a végtranyók, tulajdonképpen torzított, mint a barom, de jó hangja volt.... :DD

A fül érzékeny érzékszerv az igaz, de nem műszer!

[ Szerkesztve ]

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.