Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonlight115


moonlight115
tag

Egyik kedvenc filmem. :) Az a jelenet, amikor a gyűrűt átadják neki a gyár munkásai.....annyira megható.....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Meg se tudom szamolni hanyszor lattam mar a filmet. :R

(#3) Samus


Samus
addikt

Nemrég megnéztem FullHD-ban, de még egyszer biztos megnézem a közeljövőben. Egy meghatározó film, alapmű. :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

Az élet szép kicsit hitelesebb.

(#5) Tüzi

Ilyenkor mindig felmerül bennem, hogy Horthy-ról miért nem forgattak filmet még.
Ő nem 1200at mentett meg, hanem jóval többet.

Mondjuk a film maga jó, de a sztorinak azért van némi propaganda-szaga... #4-el pedig egyetértek.

mod:
(#3) Samus:
ha már alapmű kell háborús népirtásból, akkor ajánlom figyelmedbe a Szentjánosbogarak sírja c. művet. csak, hogy visszafele billentsük a propaganda-mérleget.
amúgy meg lassan lehet forgatni a palesztin féle verziót is...
no flame, kéretik nem reagálni rá...
De Mijazaki sensei műve, az tényleg üt... nem kicsit. Csakis eredeti (japán) szinkronnal!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) horush válasza Tüzi (#5) üzenetére


horush
addikt

Sajnos Horthy Miklósra még ma is sok ember népirtó diktátorként tekint. Nagyon hosszú volt az a több, mint 40 év kommunizmus. Pedig egy olyan tragédia után, mint amilyen trianon volt (s ugye még volt több, mint 4 hónap tanácsköztársaság is), pár év alatt rendbehozni egy megcsonkított országot nagyon nem kis dolog..

[ Szerkesztve ]

(#7) hNp88


hNp88
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#8) 8th válasza horush (#6) üzenetére


8th
addikt

OFF:A masszív komcsi és újabban liberális agymosás eredménye, hogy egyes történelemhamisító emberek vörös festékkel öntögetik a kormányzó szobrát :((( . Tény és való rettenetes dolog a holokauszt. Ártatlan emberek szándékos tömeges lemészárlása. Felháborító és megbocsájthatatlan ami akkor történt. De kérdem én a kommunizmus több évtizedes véres pusztításához képest mi a holokauszt? :U Csak Magyarországon hány embert raktak el láb alól a fékezhetetlenül tomboló vörös kommunizmus alatt csak mert pártnak éppen az volt a pillanatnyi érdeke? 1956-ban Biszku Béla hány ártatlan embert végeztetett ki? Hányan menekültek el akkoriban az országból? Persze csak költői kérdés volt nem is várok rá választ. Személy szerint nekem is élnek Kanadában rokonaim, 1956-ban menekültek el innen. Bocsánat de számomra kezd sok lenni a holokausztból. Évek óta a csapból is az folyik (sőt egyre inkább) miközben az itt élő meggyilkolt, megkínzott, egy életre ellehetetlenített kisemmizett nyomorba taszított emberekkel, családokkal az ég világon senki nem foglalkozik/foglalkozott. Biztos vagyok benne, hogy nem kevesen rettegték végig az ötvenhat és az állítólagos gengszterváltás rendszerváltás közötti időszakot. Nem egy nem két embernek rándult görcsbe a gyomra ha az utcasarkon befordult "a" fekete autó. Velük ki fog törődni végre? Őket ki fogja kártalanítani az elnyomásért? Vagyont lehet pótolni, az elvesztegetett éveket és elvett életeket nem. De hagyjuk is nem erre a fórumra való téma.

ON: A film tényleg jó. Még moziban láttam anno, később megvettem DVD-n is.

(#9) bullseye


bullseye
addikt

Érdekes ez "a csapból is a Holocaust folyik" dolog. Engem nem érdekel már különösképpen, és jóformán csak az ilyen panaszok kapcsán találkozom vele, de ott tényleg egyre gyakrabban. Lassan szégyellnem kéne, hogy a nagyszüleim fél családját kiirtották akkoriban.

A kommunizmus lassabb, ám sokkal hosszabb és kevésbé szisztematikus, de éppen ezért mindenkit pánikban tartó népirtásának is lehetne emléknapja. Sőt az előttük történt, és azóta bekövetkezett összesnek is. De a kommunizmusnak úgy tűnik totál vége. A 80-as évekbeli puha kádárizmusnak akad némi nosztalgiája a létbiztonság miatt, de Rákosi, 56 és megtorlások, stb. miatt a kommunizmust magát legtöbben utálják, az MSZMP jelentéktelen, a kommunikációjuk szinte 0, és persze senki ép eszű nem próbálja meg letagadni a viselt dolgaikat.

/ON
A film nekem kissé túl sok. Jobban szeretem az "Életvonatot" (kivéve az utolsó percét), vagy kicsit komolyabból az "Az összeesküvést"

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10) Crystalheart válasza Gergő_ (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából a film mondanivalója szempontjából mindegy, hogy mennyire hiteles. :) Persze azért nem árt, de talán nem rugaszkodott el túlzottan.

Én nagyon örülnék, ha II. világháború és holokauszt témában több filmet is rendezhetnék majd. Egyszerre hálás és hálátlan téma, de mindenképp érdekes.

(#11) Huma válasza Crystalheart (#10) üzenetére


Huma
addikt

Akkor olyat is rendezz majd ami a szövetségesek kegyetlenkedéseit mutatja be. Pl Az amerikai, Brit és Francia haláltáborokat.
Valahogy ritkán hallani róluk. :U
Hiánypótló mű lenne szerintem. Bár az biztos, hogy a nyugati világ szemében elásnád magad egy ilyen filmmel.

A gulágokról is csinálhatnál majd filmet.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) lapa


lapa
veterán

biztos velem van a baj, de se a holocausttal, se a palesztinokkal, se a gulággal, se a kommunizmussal nem törődtem sose. ehelyett dolgoztam, és most van mit ennünk. vagy ha úgy tetszik legalább esélyünk lefizetni a határőröket, ha menni kell. megakadályozni nem tudod.

(#13) Crystalheart válasza Huma (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha szerepelni is fog ilyen valamelyik filmemben, azt nagyon jól kell tálalni. Mint A tanú c. filmet a kommunizmus közepette. :) De nem lehetetlen.

Egyelőre a Vörös reggel c. novellám kibővített sztorija (ami egy keleti fronton harcoló huszárról szól) és egy Radnótiról szóló film van tervben.

lapa: Hogy függ össze a kettő?

(#14) lapa válasza Crystalheart (#13) üzenetére


lapa
veterán

mindegy, hosszú. zizi vagyok.

(#15) hNp88 válasza lapa (#12) üzenetére


hNp88
aktív tag

kezd számomra is nagyon, nagyon szimpatikussá válni ez a nézőpont.

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#16) VoDaFoNe válasza Crystalheart (#13) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Juhu. Radnóti a kedvencem. :)

8th:
egy korábbi bejegyzésemben már írtam. ez az egyik kedvenc filmem. általános iskolás korom óta érdekel a téma. számomra történelmileg roppantul érdekes, de a lelkem pacifista mélyén minden népirtásos dolgot az emberiség mocskának tartok. az hogy ezt megfilmesítették és sikere lett ennek az EGY storynak, arról nem a holokauszt tehet. "ezt húzták ki éppen a pakliból"'.

amúgy nekem a nagyapámat sokszor elvitték csak úgy. bekopogtattak, és eltűnt pár napra, esetleg egy hétre, majd lilára vert arccal jött vissza, és sose mondta meg a családnak hogy mit, vagy miért tették vele pedig Vas megyei (még csak nem is Pest) odáig is elért ám a kegyetlenség sőt!. sajnos nem tudtam megkérdezni róla mert nem ismertem őt de édesanyám mesélte hogy volt amikor az éjszaka közepén is bekopogtattak.

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#17) Tüzi válasza Huma (#11) üzenetére

Meg az angolok koncentrációs táborait amiket a búroknak építettek a 19. század végén...
Magyarán az angolok építették az első ilyen helyeket, aztán ők (is) pampognak.
Végül is a búrok nem voltak ennyire szem előtt...
Amúgy pedig vöröskeresztes papírok alapján elmondható, hogy a szövetséges táborokban több német/és szövetségesei katona halt meg, mint ezekben a táborokban Németországban.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18) csƵ válasza Gergő_ (#4) üzenetére


csƵ
őstag

(#19) Crystalheart válasza Tüzi (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A 19. században még egészen más megítélés alá esett minden hasonló dolog. Gondolj bele, még egy-két száz évvel korábban a népirtás is teljesen bevett módi volt (natív-amerikaiak); a keresztes hadjáratokról vagy a mongol invázióról nem is szólva. Minden csak azon múlt, megéri-e megtartani az eredeti lakosságot, vagy sem. Azonban a 19. század végén, 20. század első felében olyan filozófiai irányzatok és olyan gondolkodásmód született, melynek fényében már mélyen elítélendővé vált mindez, hiszen a civilizált, modern emberiség elért egy bizonyos erkölcsi fejlettségi szintre.

(#20) Kephamos


Kephamos
addikt

Csak nem megint sajnálni kell valakiket?

(#21) dabadab válasza 8th (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Csak Magyarországon hány embert raktak el láb alól a fékezhetetlenül tomboló vörös kommunizmus alatt csak mert pártnak éppen az volt a pillanatnyi érdeke?"

Na, hanyat?... Nem mintha lenne az ilyen osszehasonlitgatasnak, de ha ragaszkodsz hozza, akkor szamold ossze, az adatok rendelkezesre allnak. Meg fogsz lepodni. Aztan ha mar ugyis belejottel, osszeszamolhatod a feher terror aldozatait is, mert roluk sem lenne ildomos elfeledkezni, igaz?

"Évek óta a csapból is az folyik (sőt egyre inkább) miközben az itt élő meggyilkolt, megkínzott, egy életre ellehetetlenített kisemmizett nyomorba taszított emberekkel, családokkal az ég világon senki nem foglalkozik/foglalkozott."

Eppenseggel sok-sok eve a csapbol is az folyik, hogy "elegem van a Holokauszt emlegetesebol, mikozben a kommunizmus aldozataival senki sem foglalkozik". Nem mintha igaz lenne.

DRM is theft

(#22) Eastman válasza dabadab (#21) üzenetére


Eastman
őstag

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) nincsisbéla válasza dabadab (#21) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Most valós számokat veszünk alapul? Mert akkor... na mindegy!

A filmet haverokkal néztem meg sörözés közben. Röhögtünk is rendesen! :D

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#24) dabadab válasza nincsisbéla (#23) üzenetére


dabadab
titán

Ne legyél már ennyire szánalmas...

DRM is theft

(#25) nincsisbéla válasza dabadab (#24) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Igyekszem mester! :D

Mentalita'

(#26) Zolaash válasza Huma (#11) üzenetére


Zolaash
aktív tag

+ nagyon sok, nem 1

Rip and tear

(#27) Crystalheart válasza nincsisbéla (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(#28) Brutális eb


Brutális eb
addikt

A címétől is rosszul vagyok annyiszor volt már mindenhol ez a mesefilm.Ez a meg a bűnvadászok volt szerintem legtöbbször ismételve.

Bár inkább a te mond,hogy rablótámadás a te hangod méééééééééééééééélyebbbbbbbbbbbbbb-et nézem meg hamár fegyverrel kényszerítenek a választásra :DDD

Egyébként meg nézzen mindenki térdharisnyás 18.00 éves lánykákat amint nedves kézzel bevezezetik a a macit a szőrös "csuvakkába." :))

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#29) Crystalheart válasza Brutális eb (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem gyakran nézek filmet TV-ben, így engem ez nem érint. :)

(#30) Brutális eb válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Brutális eb
addikt

8 éve nekem sincs tv-m.
De port.hu-t néha olvasok.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#31) Crystalheart válasza Brutális eb (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem van, csak nincs benne zöld szín, ezért szinte szentségtörés lenne ott művészetet nézni. :)

(#32) Eastman válasza Crystalheart (#27) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi a linket! :R

All:
Soha ne feledkezzünk el a kommunizmus második és harmadik generációs túlélőiről (...és így tovább...) és a gulág áldozatainak leszármazottairól se! Családokat, gazdaságokat, iparosokat tett tönkre a p árt. Sajnos a kommunizmus ( és szocializmus) szele a mai napig meg-meg tépi a zászlót. Ez van.

A'szem én is valamilyen generációs gulág és Mohács túlélő vagyok. Ja, és nagyon köszönöm, hogy köztudatba került ez a szép fogalom! Komolyan. Fontos, mert akkora itt az elnyomás, hogy az ügyvédek már az éhhalál szélén vannak.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) bullseye válasza Eastman (#32) üzenetére


bullseye
addikt

Csak nehogy bepereljenek a honfoglalás sokadik generációs túlélői...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#34) Crystalheart válasza bullseye (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(A honfoglalásnál a helyi népesség nem kiirtódott, hanem asszimilálódott, tehát ez sehogy sem jöhetne össze, mi magunk vagyunk azok :DDD)

(#35) bullseye válasza Crystalheart (#34) üzenetére


bullseye
addikt

Akkor pereld be magad az erőszakos asszimiláció miatt...
(azért tartok tőle, hogy nem mindenki élte túl a jeles eseményt, akkoriban elég badass voltunk)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#36) Eastman válasza bullseye (#33) üzenetére


Eastman
őstag

A terroristákra gondolsz? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Crystalheart válasza bullseye (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nyilván ellenállt néhány vezető, de nem volt jelentős katonai ellenállás, így a közemberek nagy része beolvadt, népirtásra ok sem adódott. A magyarság létszámának hirtelen megugrása is csak ezzel magyarázható. Nem meglepő a dolog, hiszen a nomád népek befogadó jellegűek voltak, a csatlakozni kívánó vagy csatlakozásra hajlandó népeket elfogadták és közel egyenrangúként kezelték. (Ez nem mindig vált be, a hunok bukásához többek közt ez is vezetett.)

A katonai ellenállás néhány évvel később jött, 907-ben a Keleti Frank Birodalom európai egyesített keresztény sereggel vonult a magyarok ellen. A magyarok "badass-sága" leginkább ekkor érvényesült, mikor szétverték a kétszeres túlerőt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.