Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) huszar90


huszar90
aktív tag

Többet vártam volna a rakétától :D
Nagyon jó cikk gratula :C

(#2) VIC20


VIC20
őstag

Ez nem a rakétán múlott. Szerintem a kicsi hőleadó felület miatt nem jött be a dolog.

Tehát nem egyszerű vizes blokkokat kellene használni, hanem rendes hűtőbordákat kellene valahogy "bedobozolni", és csövekkel összekötni. (Szerintem nem is lenne szükség házba alig beférő nagy bordákra, de valami nagyobb felület mindenképpen kell.)

Ezzel egy maximális hatásfokú léghűtést kapnál, és tökéletesen elvezetnéd a házból a legjobban fűtő alkatrészek hőjét.

[ Szerkesztve ]

(#3) Samus


Samus
addikt

Szerintem is ezzel van a gond. A zárt környezetben a víz sokkal jobb hővezető, mint a levegő. Ha esetleg a blokk belül lamellás lenne, jobb lenne a dolog...Esetleg, ha van időd, megpróbálhatnád a bedobozolós módszert valahogy, jól hangzik. Egyébként látom nem adod fel :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Érdekes lenne kipróbálni hogy a levegőt mondjuk egy fagyasztó ládából szivatva, okoz-e valami különbséget a kb 15-20 fokkal hidegebb levegő...

Amúgy grat, nekem eszembe nem jutott volna ilyesmi... :C

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#5) Probber válasza B4nd1t4 (#4) üzenetére


Probber
őstag

Amúgy grat, nekem eszembe nem jutott volna ilyesmi...
Talán azért mert te normális vagy?! :DDD

Bocs bacsis, de ez kihagyhatatlan volt! :R

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#6) Shad0w


Shad0w
senior tag

Ha jól értem akkor a porszívó az kifelé szívta a levegőt a rendszerből. Érdemes lenne úgy is megpróbálni, hogy a rendszerbe befújni a levegőt, mert akkor túlnyomás lenne ami nagyobb légmennyiséget jelent a rendszerben. De ez csak egy kósza ötlet. :)

Amúgy meg ez is ugyanolyan elvetemült ötlet mint a többi. Csak gratulálni tudok hozzá. :C

(#7) bacsis


bacsis
Közösségépítő

VIC20! Igen az valószínüleg jobb megoldás lenne, főleg ha a csővek átmérőjét is növelném, szóval ezt a módszert még biztosan fogom próbálni, tovább fejleszteni :R
Samus! A vízhűtő blokkokban belűl vannak lamellák amik segítik a hőleadást, de azok értelem szerűen igen kicsik, ahhoz képest amier te gondolsz legalábbis.. és nem, nem adom fel! ;] :R
Probber! Értem én a poént ;) Normális vagyok, csak egy kicsit máshogy mint it ;]
Shad0w! Igen úgy szívta be a levegőt... És elmondom neked, nekem is megfordult a fejemben, mi lenne ha úgy fújná be a levegőt... csak sajna nincs olyan porszívóm ami tud fújni.. ez a rakéta hátul fújja kifele a levegőt, de az meleg levegő, szvsz nem láttam értelmét így megpróbálni ezzel a porszívóval

(#8) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Bacsis a cím után tudtam hogy te vagy az csak te lehetsz ilyen elvetemült de az ötlet még fejlesztésre szorul!!!!
Én úgy képzelem hogy a gyári bordára szerelsz valami műanyag tokot aminek egyik oldalán be másikon ki megy a levegő ha kell lerajzolom neked hogy gondolom :P
De hiányzott már egy ilyen cikk ^^ ez majdnem űbereli a lekváros hűtés teszted bár ha összevonnád és legközelebb már lekváros porszívós hűtést tesztelhetnél az lenne a legjobb :DDD

(#9) dfdfdf válasza bacsis (#7) üzenetére


dfdfdf
őstag

bacsis ide egy ötlet ;]
Mint a kocsiknak turbó után lévő levegőhűtője (mi a neve nem jut eszembe :D:D:D )
Egy olyat kell de ha ez is kevés egyt a hűtőt betszed egy nagy lavor hideg fagyállóba :DDD

(#10) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Hát ez űberbrutál!

@dfdfdf: Intercooler! :D

Desztillált víz az nem biztonságos?

Nekem van egy olyan ötletem, ami még csak fejben valósult meg, hogy készíteni kéne egy olyan házat, ami vízhűtéses, de teljesen passzív, a radiátor pedig a ház bal oldali fala lenne természetesen úgy kiesztergálva, hogy meglegyen a bordás hőleadó felület. Mivel az alaplap is a bal oldalon lenne, így a VGA processzora felülre kerül, így kiküszöbölve azt a problémát, hogy a meleg levegő felfelé áramolna, de nem tud mert ott a kártya. :) Eléggé elmebeteg ötlet, nem hinném, hogy valaha megvalósul...de fejben olyan szépen néz ki! :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hát nem azért a két fillérért de ez nem hangos egy kicsit? :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) bacsis válasza Vikthor (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

még belefér... főleg ha hallás károsult vagy ;)

(#13) stanley_


stanley_
tag

Szokásos bacsis féle minőség!
tegnap is jót derültem rajta csak így tovább! :R

(#14) varsam


varsam
őstag

szegénykém már majdnem olyan meleg volt így mint a Fermi.
:C :C

Jó kis cikk, grat hozzá, állat vagy :D

(#15) oPalRx7


oPalRx7
tag

Ez hihetetlen ötlet :)

egyrészt csodálom hogy rövidtávon egyáltalán működik :D másrészt a kicsi felületek miatt hosszútávon a por megölné az egészet :S

nálam ha ilde a gép, kell 20 perc a szivattyu lekapcsolása után, hogy kezdjen vészesen túlmelegedni a vas :)

(#16) iMaverick


iMaverick
addikt

Hát bacsis, kiváncsi voltam, mivel "támadsz" megint, de ez a porszívós hűtés... Csak így tovább!!! :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#17) Boxi88


Boxi88
őstag

ezeket az extrém különleges írásaidat szeretem!!! látom megoldottad a videót onlineosra, szerintem így jobb!

(#18) ben800


ben800
aktív tag

Grat,ekkora állatságot még nem olvastam:D

(#19) Sicilian


Sicilian
addikt

Jó volt a cikk, vannak agyament dolgok, de működik :DDD
Azért 1 decibel értékre kíváncsi lennék :B

nothing is true everything is permitted..

(#20) Djuree


Djuree
félisten

bammeg te hülye vagy, porszívóval hűtőtt gép :C hogy a fenébe jutnak ilyenek az eszedbe? :N
amúgy jó a cikk, meg az 5let is kellően debil ahhoz hogy elolvassam :DD
jöhetnek még hasonlók :K
:R

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21) Senser87


Senser87
tag

Hangynyomáskülönbséget is kellett volna mérni :)

SAM GS23U

(#22) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Megláttam a címet, gondoltam egyből, hogy te írtad :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#23) waithEard


waithEard
őstag

:R Azért érdekelne hány decibel a rocketta! :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#24) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát egy újabb kiváló cikk, amit már végképp nem hagyhatok szó nélkül!

Gratulálni tudok csak :R

Sajnos a hőátadó felület kicsi a levegőnek, ha azt sikerülne valahogy megnövelni és csendesebbé tenni, máris kész lenne egy világraszóló találmány :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Meg kéne fordítani a levegő áramlásának irányát, úgy hátha hatásosabb lenne. Sok javulást nem hozna valószínűleg, de egy próbát megér.

Ismét egy beteg ötlet, minden sorát élveztem, köszi bacsis! :R

(#26) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hát ez kész! :DDD

Szegény Abit alaplapnak és prescott procinak miket kell nálad túlélnie! :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#27) Savaria_01


Savaria_01
tag

Áááá nagyonnagy cikk,Grat! :C

(#28) GAbre


GAbre
veterán

Lehet én vagyok a hülye,mert még nem foglalkoztam ilyennel,de most kicsit fikázni foglak:
De előtte mélységes tiszteletem a cikk miatt,és az újszerű ötletért is. :R
Nem úgy tűnik,h ratyi hütésed van,a videókari se 1 "nagy" videókártya,h víz illetve levegőhűtés kelljen neki.
Sztem a porszívónak kicsit nagy hangja van,ergo a vízhűtésnek az a legnagyobb előnye,h kevesebb zajjal jár.Itt viszont sztem fordítva... :F
De tényleg kösz,a cikket érdekes ötlet,és remélem nem negatív hangvételű lett a hsz-em..

Avatar

(#29) zsopu


zsopu
tag

Én azon gondolkoztam, mi lenne ha a mosta vízhűtésben a lötyit lecserélném termoolajra. A cégben van literszám, elvileg jobb a hővezetése mint a víznek.

(#30) PHM


PHM
addikt

Nem tudom, lehet, hogy halva született ötlet, de esetleg érdemes
lenne kipróbálni széndioxiddal a rendszert, mielőtt szétszednéd.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#31) kidpepi


kidpepi
tag

Tetszett az cikk, mint általában az összes bacsis teszt. :)
De ez a porszívós megoldás eleve elvetélt ötlet volt szerintem.
Igazából én még rosszabb eredményre számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#32) luw2win


luw2win
őstag

Címből kapásból tudtam ki az szerző :D
grat a cikkhez, még többet :C

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#33) FoxiestFox válasza GAbre (#28) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hun a humorod? :DDD

(#34) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Elolvastam a bevezetőt, már tudtam milyen grafikonokra kell számítan, bár jobban szerepelt mint gondoltam. :C
Levegővel nem lehet akkora tömegáramot elérni mint vízzel, meg aműgyis kb 4X akkora kellene hogy ugyanott legyen.
De díjazandó hogy megpróbáltad legyűrni a fizika törvényeit :DDD

(#35) GAbre válasza FoxiestFox (#33) üzenetére


GAbre
veterán

El van bújva de megtalálom előbb-utobb...
Vhol az eszem mellett kell,h legyen.... :DD :DDD

Avatar

(#36) GabN73


GabN73
addikt

én egy közepes nagyságú kompresszorral is kipróbálnám azért :K

(#37) nagyito88


nagyito88
aktív tag

Meglátom a címet, s már tudom is a szerzőt :)) De hát leleményes a magyar! :R Egy újabb remek text :R

(#38) quby válasza Vikthor (#11) üzenetére


quby
őstag

A Rakétának volt egy - többek közt - nagyon nagyon elönyös tulajdonsága. Hogy nagyon halk!!!! :D :D Szerintem semmi gond a hangjával, csak nyomni kell egy MUTE gombot a bal alsó sarokban és máris csend van.

Szerintem nagyonálllat :C :C

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#39) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez majdnem olyan nagy mint a lekvár :D
Mondjuk ha levegőre lennének tervezve a blokkok, akkor jobb lenne a porszívós dolog, meg esetleg egy nagyobb teljesítményű porszíjóval, nagyobb átmérőjű csövekkel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A címből már gondoltam ki volt ez az állat:D

(#41) lorenzen válasza bacsis (#12) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Tudod fokozni a hűtés hatásfokát!

A légáramlatba vizet kell beporlasztani.
Valahol, de minél közelebb a hűtendő helyhez, be kell szúrni egy csövet, merőlegesen a légszállító csőbe. Ehhez a kis csőhöz csatlakoztatod a víztartályod, ami gravitációs pumpával nyomja be folyamatosan a vizet. Optimális beállítás mellett folyamatosan szakadnak le a vízcseppek, amik a forró részhez érve párolgással hűtik a rendszert.
Ha jól állítod be, a másik oldalon nem jön ki víz, csak gőz. Ezt a gőz-levegő keveréket még tovább lehetne hasznosítani, vegyszermentes tisztítószerként.
Lenyomsz egy órányi játékot, hogy a család tudjon takarítani. :K

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#42) Fáraó


Fáraó
őstag

Tudom én, hogy a hűtés és kialakítása a fő profilod, de nem gondoltál rá, hogy lehetne némi takarítási/tisztántartási funkcióval kibővíteni a rendszert? Növelné az ár/érték arányt is. :D

VIGYORRRGAZMUS.....

(#43) szablya


szablya
tag

Újabb basics féle 'érdekesség' :D Ezt szeretem! :C

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#44) Napfénysüti

Megint egy kicsit beteg de kiváló teszt. :R

Més que un club!

(#45) nemethati


nemethati
senior tag

Csak kipróbáltam volna hideg levegővel is pl. a hűtőből, azt mit mutat :K
Nagy ötlet, jó a cikk is, gratula hozzá :C

(#46) aram01


aram01
nagyúr

:Y már megint :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) Dízeles


Dízeles
aktív tag

A címlapon olvasom "Vízhűtés porszívóval ötvözve" :DDD Ez csak bacsis cikk lehet.
:R

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#48) ch3wi3


ch3wi3
csendes tag

:C :C :C

-=csubi=-

(#49) doc válasza Dízeles (#47) üzenetére


doc
nagyúr

szo szerint erre gondoltam :D
a cikk szokas szerint elmebeteg, hatalmas respect :R

(#50) kuchera


kuchera
tag

Jó cikk volt köszi :C

Üdvözlettel: Kuchera

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.