Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem is drága.

(#2) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Szerintem nyomdász volt a dizájner, és a CMY főszíneket vette alapul.

#1: Egy mobiltelefon szenzoráért ne is legyen drága, ezzel a fényerejű objeltívvel. Ilyen szenzorméret mellett ez az objektív lyukkamerának számít, márpedig víz alatt azért szükség lenne a fényerőre.

[ Szerkesztve ]

(#3) fi:zi'k válasza ROBOTER (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy fekete verzió amúgy is jó lett volna. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) konyi79


konyi79
addikt

Nem drága, de annyit sem ér. Tavaly a tengerhez ennek az elődét, az S32-t vittem, vízpartra meg víz alá. Mert volt a cégnél. Kb mintha lerajzoltam volna zsírkrétával amit láttam, olyanok a képek. Idén inkább rendeltem egy xiaomi yi-t, de még az is jobb képeket csinált, a videóról nem is beszélve.

(#5) eclipse006


eclipse006
őstag

Kb. mint egy egyszer használatos, eldobható fényképező.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#6) rottenbull


rottenbull
senior tag

Tobb szempontbol is jonak tartom a kamerat.
Eloszor is, az ara jol lett belove, ez annyiban fontos, hogy relative minosegi es megbizhato termeket vehetunk a gyerekeknek a nyaralashoz, nem erezzuk majd kidobott pnznek, mint a jatek kameraknal, amik persze 100 euro kornyeken tanyaznak alapbol.
Az sem mindegy, hogy elegge megnyero hazba pakoltak a kamerat, ami nem csak jol nez ki, de eleg jol birja is a gyurodest a leiras alapjan, megint egy olyan bonusz, ami nem tori kette a nyaralast es nem kell folyton azt figyelni, mit csinal eppen a gyerek vele.
A vegere pedig ott a legnagyobb haszna, gyerekkorban olyan kamerat ad a gyerek kezebe, aminek vannak valos funkcioi, igy ha van affinitas, akkor nagyobb az esely, hogy a gyerek is kamerat fog venni kesobb maganak, nem pedig egy mobillal fenykepez. Ez ugye tobb szempontbol is hasznos.

(#7) Tigerclaw válasza eclipse006 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, amolyan vakáción kisgyereknek is odaadható gép. Az okostelefonoknak ebbe a szegmensbe nem sikerült eljutniuk és szerintem nem is fognak. Sajnos a külseje alapján kb. 20 év alatt tolerálható, vagy felette tényleg amolyan dobálható, leönthető buli fényképező. Az a fura, hogy abszolút nem tűnik ütésállónak...inkább épp ellenkezőleg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) eclipse006 válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


eclipse006
őstag

Hasonló dolgok fogalmazódtak meg bennem is. A vízalatti fotózást pedig el sem tudom képzelni ezekkel a paraméterekkel.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9) .mf


.mf
veterán

Azért egy kicsit jobban megerőltethették volna magukat egy kicsivel jobb szenzorral...

Amúgy itt tátong már mióta ez a piaci rés. Bár kicsit már eleve ütött-kopott a fél világot megjárt EM5-ösöm, mégis sajnálom magammal vinni nem-finomkodós terepmotorozásra. Vannak az Olympus Tough és társai, de csak 1/2.3"-es szenzor; s ugyan raw van, de a manuális beállítások kicsit korlátozottak, az obi pedig f-sötét. Van a Nikon AW1, de abban a régi 1"-es szenzor van, és csak két obi. Igazán lehetne valami modern Sony 1" szenzoros, elfogadható minőségű 21-50 vagy 24-70 kevésbé f-sötét obival rendelkező, raw-t tudó viszonylag nem túl nagy méretű strapa-kompakt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A gép lelke egy 13,2 megapixeles, 1/3,1"-os szenzor, mely elmarad a kompaktoknál szokásos 1/2,3"-os mérettől" Ezek direktbe nyomják a trollt? Ennél sok mobil is komolyabb szenzorral van felszerelve, vesz hozzá az ember egy 3$-os hullazsákot fleabayről és megvan a "vízalatti fotózás". Fájt volna legalább a telwfonkamerák többségét leköröző 1/1.7" körüli szenzort tenni bele, ha már víz alatt amúgy se ideálisak a fényviszonyok?

#4,5,7,8: +1.

#9: soha nem ismerték be, de állítólag létezik digi nikonos - katonai felhasználásra. Innen érthető, h civileknek miért nem akarnak valóban használható+kompakt cuccot kiadni:(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Első saját gépem, Nikon L25: :( :(( . Hiába van bekapcsolva a PVR és a mozgásérzékelés, rettenet elmosott képeket csinál. Kb. 4x5x kell kattintanom, mire egy beállításról csinál egy éles képet. A fényérzékelése mega ramaty, alkonyat, hajnal felé gyak semmit nem ér vaku nélkül, de elég ha csak kicsit borús az ég és setét lesz a kép mint az a bizonyos... Meg ugye pl. ha sárga fényű fényforrás van felkapcsolva, akkor meg minden vörös lesz a képen, fotó videó dettó. Firmware persze pont ehhez a típushoz nem frissült soha... Gaj egy gép...

10MP plecsni persze ott van rajta, meg a weboldalakon, reklámokban is, az a lényeg...

(#12) Donki Hóte válasza konyi79 (#4) üzenetére


Donki Hóte
veterán

az S32-t vittem, vízpartra meg víz alá. Mert volt a cégnél. Kb mintha lerajzoltam volna zsírkrétával amit láttam

Ha nem lett jó a felvétel, az szerintem nem a gép hibája volt. A következő kis felvétel is egy Nikon S32 géppel készült.

Halak a Vörös tengerben.

Szeretnék én így rajzolni zsírkrétával ;]

Nem azt mondom, hogy ez a terméksorozat a legjobb víz alatti fényképezőgép termékcsalád, csak azt mondom, hogy egy kis odafigyeléssel kis pénzből ezekkel a gépekkel elég jó emlékvideókat lehet készíteni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13) ROBOTER válasza Donki Hóte (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak állítsd meg bárhol a videót teljes képernyőn, és próbáld értelmezni a képminőséget. Aki picit is konyít a fényképezéshez, annak nem fog sikerülni. Nem akarok túl dehonesztáló szavakat használni. De ne védjük már a fost.

Vita előtt: nem én ítélek mozgókép alapján állókép minőséget, hanem te!

Az 1080p videónak van kb. 320p valós felbontása, és ne fogd a YouTube-ra, nem fog sikerülni.

Igen, én rajzolok így zsírkrétával. És 6 éves koromban is rajzoltam így.

[ Szerkesztve ]

(#14) Donki Hóte válasza ROBOTER (#13) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ember, nem mondod, hogy egy jutúbra konvertált videóból kivágott állókép alapján mondod, hogy vacak egy fényképezőgép :U

(De rádlicitálok, én az általad kivágottnál sokkal rosszabbat is ki tudnék vágni :DDD )

De akkor itt van pár vízalatti fénykép. A hal kb. 1 -1,5 m-re volt a fényképezőgéptől.

Ez a hal pedig kb. 2 - 2,5 méterre volt.

Ezek a halak pedig kb. 3,5 - 4 méterre voltak.

Te pedig légy szíves majd szkenneld be a zsírkrétával készült rajzaidat, hogy összehasonlíthassuk a fényképekkel :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#15) konyi79 válasza Donki Hóte (#14) üzenetére


konyi79
addikt

Direkt nem akartam ebbe belemenni, de csak tolod a hülyeséget.
Nyílván nem egy az elvárásunk a gép felé. De valószínű nem tudtad értelmezni amit írtam, hogy egy 50$-os kínai akciókamera megeszi reggelire minőségben. Sokkal jobb zajban, sokkal jobb szín reprodukcióban, dinamikáról meg ne is beszéljek, fényévekre van tőle. És nem a rendes fényképezőmhöz mérem, egy kinai kacathoz!
Attól, mert olyan képeket csinál, felismered mi van rajta, meg szép emlékek fűznek hozzá. nem jó. És ez csak a képek.
Fogj egy rendes fHD videót, méretezd le 480p-re, tedd oda mellé. Nem csak az adatsűrűség kevés, de a kodek is vacak.

De mindegy is, mert szerintem. Szerinted legyen jó! Mégegyszer: nem egyforma az elvárásunk. Ebbe a vacakba kellett volna egy normális 1/2,33 szenzor legalább, normálisabb fényerővel. Ha méretbe meg nem fér bele, legyen 25-50mm közti fókusz, rövidüljön meg. De megint eleve ez érted, 30mm-ről indul...

(#16) Donki Hóte válasza konyi79 (#15) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt, hogy "csak tolom a hülyeséget" azt úgy tudnád a legjobban bebizonyítani, hogy beraksz ide pár olyan tenger alatti képet, amelyet az általad preferált 50 dezsős kínai akciókamerával készítettek, hogy össze lehessen hasonlítani azzal, amit én beraktam (de nem honlapról letöltött képeket, mert tudjuk, hogy a Huawei is Canon profi géppel készítette a telefonja kamerájának a képességeit bemutató képet :D )

De úgy látom, hogy senki se csinált még valódi víz alatt képeket, mindenki csak a fürdőkád mellől osztja az észt :P

(Tudod, a víz alatt, a felszíni hullámokon megcsillanó fényben, a vízben úszó homokszemek között kicsit másképpen működik a fényképezés, mint a képernyő előtt ülve azt a legtöbben gondolják :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) ROBOTER válasza Donki Hóte (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Akkor mi a halál retkes ...szának teszed be referenciának a videót, ami a Zombi Nindzsa Visszatér III. alámondásos VHS videót idézi?

Egyébként fizikai képtelenség, hogy a YouTube tömörítése teszi tönkre a videódat, azért nézzél már meg pár 1080p-s videót a YouTube-on. Ha látsz hasonlóságot a tiéddel képminőségben, az csak látásprobléma lehet. A videód valós felbontása VHS minőség.

A fényképed emlékképnek teljesen rendben van, sőt attól is jobb. Csak nem biztos, hogy a teszkósszatyorba tett mobil rosszabb nála.

Végülis 2,4 Megapixelig eljutottál vele....

[ Szerkesztve ]

(#18) konyi79 válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


konyi79
addikt

Rendben, otthonról hétvégén rakok majd fel neked, összekössem a Yi-t a fürdőkáddal.
Addig meg olvasgasd ROBOTER fotóelmélet cikkeit, felismerd a hülyére szűrés ellenére zajos utóélesített, csúnyán blokkosodó képeket. Példa nélkül meg tudd érteni mitől jobb egy nagyobb BSI szenzor fényerősebb lencsével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.