Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hmm, hát végülis elég olcsón jó procikat lehet kapni még 2-3. generációból.

De hogy építeni ki fog rá, ez már jó kérdés :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) opr


opr
veterán

Amugy nem biztos, hogy hulyeseg. Apron meg mindig eleg nagy a kereslet ezekre (sajnos), sokszor csak a megbizhato alaplap hianya tartja vissza a nepet attol, hogy beleugorjon. Nameg meg ha talal is hozza valo lapot, sokszor arany arban mennek, pont a ritkasaguk miatt. Ha ez elerheto lesz es arban jo, akkor szerintem siman lehet ra kereslet. Arrol nem is beszelve, hogy sokan vannak, akiknek ilyen gepuk van, es boven eleg nekik meg ma is. Ezeknek az embereknek ez nagyon jol fog jonni, mert minek vagna bele platformvaltasba teljesen feleslegesen, ha egy par ezer forintos alaplappal ki tudja tolni a mukodesi idot meg x evvel.
Szerintem okos otlet, igy lehet penzt keresni az elavult, raktarbanmaradt, olcson gyarthato alkatreszekkel ahelyett, hogy menne a szemetbe az egesz. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) GAI válasza opr (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jelenleg én is egy 3570K-t használok. Egy haveromnak számítottam be lappal, rammal együtt, gondoltam majd eladom, de megmaradt, mert amire nekem kell, arra ez is bőven elég :) Mondjuk ha a lap kidöglene alóla, akkor azért valószínűleg lecserélném, de simán el tudom képzelni, hogy sokan inkább csak egy új lapot vennének alá, ha olcsón lenne kapható.

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics válasza GAI (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálunk a családban mindenkinek 2-3. generációs lapja van, B75-ös chipsettel, de van két H61-es is.

Celeron, Pentium kétmagosok, meg nekem van egy i5-2400-asom, bőven elég a mai napig SSD-vel.

Asztali gépem a cégnél meg egy Xeon E3-1235-ös

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) kovsol válasza Graphics (#1) üzenetére


kovsol
titán

Én pár hete váltottam i5-3570k@4500Mhz és Z77 -ről egy Ryzen 7 2700X -re. A régi cuccot pár óra alatt vitték el egyébként!
alapjáraton a ryzen egy szálas teljesítménye +25% csak (igaz az intelen volt egy szép +30% tuning), de a multi core teljesítmény az tripla sebesség.
Ha valakinek nincs szüksége 4 magnál többre akkor jól meghúzva ezek a régi procik igen jól hasítanak még mai napig. Gondolom a régi lapok most kezdenek kirohadni alóluk sokaknál, így egy olcsó lappal még lehet évekig elvan az ember egy ilyen procival.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6) Graphics válasza kovsol (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mondjuk a H61-nél a tuning kilőve.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) cskamacska válasza Graphics (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

Egy i7 3770 egy B75-ös lapban még egyáltalán nem kuka érett. Más kérdés hogy tényleg csak az elhullott lapot érdemes olcsón cserélni(és egyre kevésbé lehet olcsón :( ), mert 30k-ért van jóval erősebb YD1600BBAFBOX Ryzen 5 1600(ami igazából 2600) proci, a lap és a DDR4 memória pedig jó eséllyel olcsóbb már bele. Ryzen 3 1200-at akartam volna linkelni i5 2400 helyettesítőjeként, de azt meg 14k helyett most 18000-ért kapni valamiért. :B

De ha már váltáska, nekem ez sokkal jobban tetszett:
Gigabyte H310M DS2V DDR3
DDR3 memória LGA1151 foglalat mellett 2x16GB-ig, proci támogatás i9 9900k-ig :DDD , hivatalos Windows 7 meghajtók(csak a H310-nél a többi sufnituning ha van egyáltalán)
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#8) Graphics válasza cskamacska (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez elég öszvér nekem... DDR3 miatt is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) #52931072


#52931072
törölt tag

Először azt hittem április elseje van. :DD
Max arra jó, hogy életben tartsa az ember a konfigját, mert ahhoz nem lehet elég olcsó, hogy új gépet építs rá.
Lehet, hogy az 1155-öt támasztja fel az intel a 1150 helyett? Mondjuk az ivy bridge is 22nm-en készült, mint a haswell.
Azért h81 alá nem mennék, mert hiányozna az usb3 meg a sata 3.
Kicsit amúgy is túlpörgette annak idején az intel a gen váltásokat, mert alapszinten ma is simán megállja a helyét ivy bridge és a haswell is. Az egyik gépemben dualcore g3450 van, alap netezős gép, semmi ingerem nem volt lecserélni. Viszont a fejlesztéséhez még mindig drága bele egy i5 még használtan is, ha lenne.
Gondolom ezek gyártására lenne szabad kapacitásuk.

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Gyártó oldalán talán egy kis elírás, nem hinném ,hogy 4db SATA II lenne rajta.

Ha igen, akkor ez értelmetlen így...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) cskamacska válasza Graphics (#8) üzenetére


cskamacska
addikt

Sajnos ezek az öszvér megoldások eltűntek a piacról szőröstül. :(
Asrock-nak volt több olyan lapja, ami i865(illetve VIA PT880 Ultra, de az gyengébb volt) AGP-s lapkakészlethez társított LGA775 foglalatot, és egészen 3.3GHz-es(!!) Core 2 Duo-ig, vagy 2900-as Core 2 Quad-ig támogatta a procikat DDR1 memóriával. Asrock 775i65G ráadásul olyan népszerű volt, hogy 2012 legvégén adták ki a legutolsó R3.0 revízióját, amit még itthon is lehetett tavaly év végéig az iPonban kapni. :K

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12) #52931072 válasza Graphics (#10) üzenetére


#52931072
törölt tag

Látszik a képen is a 4 sata aljzat. Végül is ddr3 ramot lehet kapni bele még újat is.

(#13) Graphics válasza #52931072 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a SATA aljzatok számával adódott gondom :)

Hanem a sebességükkel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) #52931072 válasza Graphics (#13) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az nekem is szúrja a szemem 2020-ban, de alapesetben hdd-vel meg olcsó ssd-vel nem tűnne fel a különbség, legfeljebb a tesztprogramokban. Az usb 3 hiánya már inkább feltűnne.
cskamacska
Ez nem öszvér, eredetileg is ebben a formában készítették, egy kb 10 éves alaplap leporolva.

[ Szerkesztve ]

(#15) --ka válasza cskamacska (#11) üzenetére


--ka
senior tag

Igen! Ebben a "műfajban" ez a klasszikus darab! :C

...ha nem H61 lenne, hanem B75, akkor szimpatikusabb lenne.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#16) kovsol válasza Graphics (#6) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk legtöbb embernek nincs is K -s procija.

Amúgy gondolom most volt leltározás, aztán találtak pár dobozban H61-es chipseteket. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17) Chp válasza cskamacska (#11) üzenetére


Chp
őstag

Áh, volt ám eszemben nekem is. :R

(#18) #52931072 válasza kovsol (#16) üzenetére


#52931072
törölt tag

Most olvastak el egy 5éve izraelből kapott e-mailt:
"és akkor ezzel a 65 nm-es gyártósorral mi legyen?" :DD
Erre jön a riposzt az amd-től.
Új socket A alaplap az abit műhelyéből, feléled az NF7 lapkakészlet.
Azok voltak a szép idők: nvidia chipszettes alaplapban amd processzor meg ati vga kártya.

[ Szerkesztve ]

(#19) Z10N


Z10N
veterán

Maradt meg chipset a raktarban boven ahogy nezem :D

"de valószínűtlen, hogy túlzottan drága lenne majd."
Akar valaki fogadni? :DDD

H61-re gyorsan rakeresve az apron 5-14k kozott latok lapokat. Ujat pedig 9k-ert, ami az elobbiek atlaga. Aliexpressen is $30 a legolcsobb, $35 Asus es Gigabyte (9-11k). Pedig ez anno is belepo kategoria volt. A konzumer intel lapoknak eleg erdekes arai vannak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) cskamacska válasza Graphics (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

Tényleg SATA 2 és USB 2.0 lesz az, mert a USB 3.0 a 70-es sorozat kiváltsága volt, régebbi csúcslapok külön vezérlőkkel oldották meg. 1db SATA 3 port már volt az olcsó B65-ön is, de ezt lespórolták a legolcsóbb H61-ről.

catlaca: :R
Intel 865 eredetileg 2003 közepétől 2400-as P4 Celeronokat tutujgatott. 775i65G akkor jött ki mikor a 955 kezdett elavulni. :)

Asrock 4CoreDual-SATA2 R2.0
LGA775, DDR1, DDR2, AGP 8x, PCIe 1.0 x16(x4), PCI foglalatok, SATA 2 portok

Így már jó? :P Vagy 939Dual-VSTA + AM2CPU processzor kártya alá nem adod?

Esetleg K7Upgrade-600 S462 lap 754Bridge Athlon64 proci kártyával? :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) #52931072 válasza cskamacska (#20) üzenetére


#52931072
törölt tag

Bocsi, a cikkben említett biostar lapra értettem, hogy nem öszvér.
A belinkelt öszvérek öszvérségét elismerem. :R
Én ezek megvásárlását azért mindig kerültem, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#22) cskamacska válasza #52931072 (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

Már marad, mert szépek a képek. :B De igazad van, a a Biostar H61 lapja simán ugyan az az ócskaség mint 9 éve, csak megkésett. Pedig tudnak jó lapokat is csinálni, ni:

Biostar Racing X470GTA
Átlag ledvakításos X470 lap is lehetne, csak nini, van rajta 2 egész PCI port is!
alt="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""" title="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""""
Tekintve hogy a többi gyártó már 2017-ben felhagyott ezzel a gyakorlattal, 2019-ben jó későig kihúzták.

Intel vonalon a workstation irányultságú Gigabyte C246-WU4 S1150 lap ami legutolsóként PCI foglalatot kapott.
alt="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""" title="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""""

Mindkét lap a mostani legújabb i9 9900KS és Ryzen 9 3900x procikat is kezeli, de szerintem már egyiket sem kapni itthon. :( Ami viszont még van az az Asus Prime X370-A
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Nem új, nem nagyon jó, de kb ez van ha valaki még PCI lapot szeretne.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#23) #52931072 válasza cskamacska (#22) üzenetére


#52931072
törölt tag

A röhej az egészben, hogy ha szegelnének rá usb3-at, egy oem gépben senki nem venné észre, hogy 10 éves technika zörög benne.

(#24) sb válasza cskamacska (#20) üzenetére


sb
veterán

Ezekből is csináltak külső vezérlőset.
Asrock H61M U3S3
Gigabyte H61M USB3-B3

Volt itt minden.
Én már cseréltem, de 4-5. genig az Ivy volt a legjobb perf/W proci kb.
Most 2400-at (a családban még van) vagy 3xxx-et 5-10-ért biztos nem adnék már el. Bár az AMD eléggé lenyomta az árakat, de ennél még így is többet érnek használhatóságban valóban.

(#25) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Voltak "érdekes" lapok, vicces volt a kontraszt mx440 vs gts 250 vga közt :C
Műhelybe akartam valami gépet, filmet nézni, zenét hallgatni, netezni ha kell stb
Alkatrész volt hozzá csak lap nem ezt találtam anno de nem volt pci-e karim akkor csapattam ezzel. Idővel lett egy fölös gts 250 beleraktam már csak a poén kedvéért is :C

Mindig is voltak ilyen "megkésett" lapok, és ezek "öszvér" változatai. Biztosan felmérték van rá igény és legyártották az elfekvő lapkészlet köré ezeket. Mást nem akinek van hozzá alkatrész netezősnek tuti jó és van gari is rá ami azért biztosabb mint a használt cucc.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#27) #89309696 válasza Graphics (#1) üzenetére


#89309696
törölt tag

Olcsón inkább a Sandy van csak, az Ivy elég jó árban van. Két hónapja akartam az Ivy Pentiumot cserélni Ivy i5-re, de hamar elment a kedvem tőle...

(#28) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Most vásároltam egy vatta új H81 lapot, OEM változat csak zacsiban, hátlap sincs, vadászhatok hozzá. Valóban 0-ról építkezve nincs értelme ezeknek a cuccoknak, nade nekem csak egy alaplap kellett, mert a régi megadta magát. Egy i5-4570 futkározik majd benne 16GB memó társaságában. Engem kiszolgál egy darabig, nem játszom és komoly meló sincs. Feléleszthetnének még pár sorozatot. Részemről hatalmas pacsi! :C

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#29) Lacika112 válasza GAI (#26) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Volt ezeknek sok változata :R

"sárga slot" (mondjuk nem volt hozzá kártyám és sosem próbáltam) de lehetett bele am2 est is rakni az átalakítóval. Anno szakadtam hogy igen "univerzális" lap.
DDR-2 őt is ette volna valahogy egy univerzális mindenevő tesztlap plecsnit rá lehetett volna ragasztani :R vagy 6 évig ment kb non-stop 2 magos 4200+ Toledo + 4 GB ram társaságába

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#30) Sanchez638 válasza Lacika112 (#29) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hat.. am4 inkabb. En is egy i5 2500k-n vagyok, mert folosleges volt a r5 3600 ereje..

De sokszor ujabb rendszereket is meg lehet kapni annyiert, amennyiert ezek mennek..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31) #38075904 válasza Graphics (#13) üzenetére


#38075904
törölt tag

Mert a H61 en volt valaha is sata3 ? :Y

(#32) Sanchez638 válasza #38075904 (#31) üzenetére


Sanchez638
addikt

Külön vezérlőn van az usb3 és a sata6G. Általában a Marwell-es csoda volt.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#33) ribizly


ribizly
veterán

Érdekes. Mondjuk akár lehetne Z-s chipset-re épülő akkor már inkább, nem? Vagy csak nekem vannak furcsa elképzeléseim?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#34) GAI válasza ribizly (#33) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az alá "kicsit" komolyabb körítés is dukálna (VRM, stb), mint ez az ultra-low-cost ITX megoldás, és rögtön úgy felmenne az ára, hogy nem venné meg senki :) Ez a lap csak arra jó, hogy egy régi, de még működő konfig életben tartható legyen alaplap halál esetén. Itt már nem igazán szempont a tuning, csak beröffenjen a masina, és húzza még néhány évig. Új gépet úgyse épít rá senki, de ezzel együtt nem baj, hogy létezik ilyen is.

(#35) ribizly válasza GAI (#34) üzenetére


ribizly
veterán

Na de ez az, amit szerintem még bőven kiszolgál a használtpiac. Ráadásul ezek alá (ahogy azt most Te is tapasztalod) már bőven voltak megbízható cuccok. Nekem az ASRock Z77 Extreme 4-em még mindig szolgál valakinél, pedig nyúztam OC-s i5-3570k-val és delid-es i7-3770k-val is. Ráadásul csodálkoznék, ha valaki megtartaná úgy ezeket a cuccokat, hogy csak boost-olt órajelet tud használni.
Értem a H61-es cuccnak a megjelenésének az okát, csak karcsúnak érzem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#36) GAI válasza ribizly (#35) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem mindenki tolja húzott K-s procival :) Aki olyat vett újonnan, az már úgyis lecserélte rég. A többségnek a mezei Pentiumok, i3-ak, esetleg közepes i5-ök alá tökéletes ez a lap, ha kidöglik az eredeti (ami szintén nem Z-s lap volt valószínűleg).

(#37) Graphics válasza ribizly (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kevés a K-s proci.

Azt nézd,hogy mainstream vonalon K-ból nem adtak el annyit, mint sima procikbol 1155-ön

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem ebből a szériából (h61/p67/q67) 5 darab van, ebből kettő üzemben, kettő tartalék és egy félre téve egy későbbi projekthez. Mivel igen egyszerű feladatokat látnak el, így 4 mag 16GB-rammal túl van biztosítva, teljesítménye miatt nem fog elavulni egyhamar. Jobban aggódok amiatt, hogy a W10 1803-at abba fejezi támogatni ms és jönnek majd sorra a "kellemetlenségek".
8 év problémamentes szolgálattal addig sem szomorkodok, nagyon jó befektetés volt ezeket megvenni.

Aki tuningol az vakaródzón erősen a non-Z-s lap miatt. ;]

(#39) #38075904 válasza Sanchez638 (#32) üzenetére


#38075904
törölt tag

Azt értem, csak az alaplapon nincs olyan chip. Hátoldalára meg nem szokták tenni.
Azért nem értem , hogy miből gondolja az elírást.

(#40) Graphics válasza #38075904 (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert 2020-ban nem gondoltam volna ,hogy kijön valaki még SATA2-vel, pláne H61-es lappal, és nincs megoldva sehogy a SATA3.

Persze így volt a legolcsóbb, de akkor lehet nézni egy Afox fapados lapot is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) #38075904 válasza Graphics (#40) üzenetére


#38075904
törölt tag

Itt a jelszó az volt hogy : ÓÓCÓÓÓÓ (gyártani) :D Egy 3. gen i3 as proci már filléres, ennek ellenére sztem nem lesz olcsó a lap. Lást a i65G esetét, utoljára iponon ilyen 20-22k volt? Ezis lehet drága lesz tudásához képest, mert van aki csak újat" vesz, igaz már egy komplett 1155 ös gyárigép q75/q77 lappal egy 10 es (max 15), táp ház alaplap. Dehát az nem uj ugye. És akkor jön a megmentő biostar aki gondolt a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#42) RyanGiggs válasza GAI (#36) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Azért még akadnak mohikánok! :))
Nekem még mindig az újonnan (2012) vásárolt i5-3570K@4.2 és Z77 Pro3 duo szolgál 2x8GB memóriával. Ráadásul tavaly dobtam be melléjük egy RX 5700XT Nitrot! :D
Nem akar kidögleni alólam ez a "gagyi" Asrock alaplap.
Lehet egy Giga vagy egy Asus is kinyiffant volna már 8 év alatt, de ez az Asrock egyszerűen halhatatlan! Olyan mint a Hegylakó! :DDD
Az már biztos, ha veszek egy új gépet, annak is ez a márka lesz az alapja!

Cikkhez is szóljak : Én inkább eladnám a procimat / memóriámat és vennék egy új AMD-s gépet.

[ Szerkesztve ]

(#43) GAI válasza RyanGiggs (#42) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, én is beraktam a 3570K mellé egy 1070-et, elvannak együtt :DDD De a lap nekem ASUS és nincs baja még. Mondjuk a haverom, akitől beszámoltam, nem hajtotta sokat :)

[ Szerkesztve ]

(#44) ribizly válasza GAI (#43) üzenetére


ribizly
veterán

Hát nem :DDD
Főleg azzal a GTX780Ti-al, amit pedig rommá lehetett volna hajtani az 1680x1050@60Hz-es monitorán.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45) RyanGiggs válasza GAI (#43) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Jaj hát nem leírni akartam az Asus vagy Giga lapokat... csak meglepődve állok hogy az Asrock milyen szépen bírja, pedig abból is csak egy közepeset vettem annó (Pro3).
Egyáltalán nem is akartam drágábbat venni, tök feleslegesnek tartottam.
Egyébként teljesen alapfeszen használom újkora óta, azért is ragadtam ezen a 4.2Ghz-en!
4.3-tól már kellett volna emelnem itt-ott, de nem akartam azzal foglalkozni pár fps miatt.

1070 vagy 5700XT elég szép megpróbálkoztatásra bírja a procikat, de tény hogy nálam is elvannak együtt. :D
Picit fura, a retro keverve a jelennel. :)
Amíg így működik, és nem érzem hátrányát, hogy valami akadna (FHD-n), addig marad ez.
Fura hogy csak a vgát vettem 170-ért, a gép "alapja" meg már lassan egy fabatkát se ér! ;]

(#46) Aprósólyom válasza Graphics (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Bennem mindig az merült fel, hogy vajon az új kínai alaplapok frissített microcode-t, IME-t kapnak-e az Intel sebezhetőségekre, vagy őskövületek, így a boldog low budget pc builderek kiteszik magukat a sebezhetőségnek?
Pont ennek fényében, szerintem kifejezetten jó hír, hogy valaki kidob a piacra egy ilyen deszkát, remélhetőleg támogatással.

Jevons paradox

(#47) MeroM


MeroM
senior tag

Ez milyen korrekt dolog. akinek van egy2.- 3. Gen i5 je FH ig ma sem panaszkodhat....

(#48) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Tekintve hogy a processzor és memória ritkábban hal ki, így még lehet is fantázia ebben a lapban.

(#49) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Hogy ki épít rá?
Akinek XP-je van :)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#50) cskamacska válasza Vitamincsiga (#49) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem ha valaki XP-vel akar retrózni(egyébként Windows 7 is már nyaldossa a "retro computing" határait :D ), az sokkal jobban jár valami K10 Opteron/C2D Xeon (lassan talán a Nehalem Xeon is belepottyan) konfiggal ahol nem csak a 2x4-12 magos procik és lapok mennek fillérekért, de van bele olcsón pofátlan mennyiségű memória is. (aprón a "gamer" konfigba tipikusan 8GB DDR3/DDR4 memóriát spórolnak, munkaállomásból selejtezett félkonfigokból meg simán 16-32-64GB DDR2/DDR3 lóg ki) ÉS 100% mindenre az XP kompatibilitás. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.