Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Azért láthatóan fejlesztenek. Én ezt egy ilyen első lépésnek tekintem a ^4 előtt.

valami

(#2) AS


AS
félisten

Ez tényleg hasonlít BAdára :C
Nokia és Samsung együtt fejlesztenek? ;]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

biztató a videó,
majd meglátjuk mi sül ki belőle a nyárra...

az a robot mozgású emberi kéz nagyon mókás... :DDD

(#4) Dr.Anonymus válasza AS (#2) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

nem, csak mind2 egy összeollózott rendszer... :B

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Alakul ez. :K Remélem nem fogja az eredeti karakterét elveszíteni. nem szeretném ha mindegyik felület teljesen hasonló lenne.

(#6) AS


AS
félisten

Meg vajon ilyen gyors is lesz majd? :) :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Szerintem nem olyan nagy durranás... Elfelejthetnék már ezt az S60-as designot..

(#8) Karma


Karma
félisten

Megint csak egy Flash-videó.
Az emulátort még nem barkácsolta össze senki?

Én az RnD binárisokat nem tudtam letölteni a hétvégén, de majd még próbálkozom.

“All nothings are not equal.”

(#9) amanoba válasza AS (#2) üzenetére


amanoba
őstag

nekem ez valahogy jobban bejön... :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#10) <NewL>


<NewL>
addikt

jól néz ki
azért majd ide kell az erős vas már rendesen

There's an app for that

(#11) (An)Dante válasza AS (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Symbian azért elég jól fut gyenge vason is. Szerintem sokkal kevésbé lesz megtévesztő ez a reklám, mint pl a Samsung Jét esetén volt.. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#12) Ricardo válasza HardSanyeee (#7) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem pont az jön be. lassan mindegyik rendszer "egyforma" lesz.

(#13) David75


David75
őstag

Ez igen!!!!
Sokkalta inkább ez mint a bada,bár elöszőr mindkettőt szeretném élőben kipróbálni hogy mi az igaz ezekből.Ez az új symbian akármenyire is mobil osx koppintás mégis nekem ízig vérig nokia érzetem volt a video alatt és nem valami másolat hangulata volt.Valami ilyet vártam a nokiától.Gratulálok.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#14) AS


AS
félisten

De ilyen felület mellet nem látom MEAMO értelmét....Még hogy az most minek.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) Karma válasza (An)Dante (#11) üzenetére


Karma
félisten

Ugye most viccelsz? :U
Korábbi megtévesztések a nagytezsvírtől. (3 link).

Tudom a TAT külön cég volt, amikor a második videó készült, de azóta már a Nokia bevásárolt, és mégsem így néz ki az S60 :U

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#16) VD válasza Quasi_modo (#1) üzenetére


VD
őstag

Mert az is! :K De ez nyílt titok volt idáig is.

Végre elhagyták a nyomógombos időkből megmaradt kötöttségeket!

(#17) Quasi_modo válasza Karma (#15) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt a fajta megtévesztést minden gyártó alkalmazza. És nem csak a mobiloknál.

valami

(#18) (An)Dante válasza Karma (#15) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ezek koncepciós videók, nem termékbemutatók voltak.. A Symbian^3 viszont egy valódi felület, nem koncepció. A sebessége és használhatósága nyilván még kérdéses. Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a Samsung Jét termékbemutató igencsak túlzott a sebességről, akárcsak az iPhone videók is vagy kétszer gyorsabb működést feltételeztek. A reklámokban a mosószerek még jéghideg vízben is eltávolítanak szinte mindent. Nyilván mindenkinek a mosógépével lehet gond, hogy ez valahogy otthon mégsem kivitelezhető...

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#19) moonman


moonman
titán

ez komoly, hogy minden érintésnél így beesik a képernyő? elég zavaró lesz hosszútávon.

valamint nem tudom, mitől, de ezeknél (Samsung, Nokia, stb.) valahogy mindig ilyen összecsapott "gagyi" feelingem van. tényleg nem tudom, mi az oka, talán a színek, talán a formák, de valahogy mindig sikerül eltalálni.

(#20) Karma válasza Quasi_modo (#17) üzenetére


Karma
félisten

(És (An)Dante)

Persze, ezzel tisztában vagyok, ezért is mondom, hogy egy kis egészséges szkepticizmus nem ártana. Aztán maximum nagyot csalódunk pozitívan.

Még azt se mondanám, hogy elítélendő a sok concept videó, de eddig a Nokia főleg ezeknek a generálásában volt erős, nem a tényleges implementációban. Mondjuk most egy csomó ISV szállt be, például az egyérintéses vezérlést is egy kis cég implementálta a Nokia helyett (nem jut eszembe melyik).

Volt egy videó a McDonaldsos reklámképekről, hogy hogy csinálták még a PhotoShop elterjedése előtt, hogy nagynak és vonzónak tűnjenek a hamburgerek. Nyers hús, ételfesték, ragasztó, karton... Nem szép menet. Sajnos elhagytam a linket.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#21) Dare2Live válasza AS (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Maemo fogd fel egy kis méretre optimalizált debiannak. Így se érted?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) atike


atike
nagyúr

Tyű. Durvának tűnik!

(#23) fricz19


fricz19
őstag

nem rossz de előbb várok egy tesztet, ez a video nem győzött meg túlságosan...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#24) Quasi_modo válasza fricz19 (#23) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Majd nyáron lesz.

valami

(#25) Harlek


Harlek
tag

Ez is olyan, hogy hiszem, ha élőben látom. Sajnos a legtöbb rendszerről a tényleges kezelhetőség nem egy marketing videó alapján fog kiderülni.

(#26) hans87


hans87
tag

Jól néz ki. Kíváncsi vagyok élőben. Remélem összeszedik magukat. Kell az ütős Symbi. Nekem mindenképp :)) ....

Nokia 5530

(#27) Dr.Anonymus válasza Karma (#15) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ebben nagyon igazad van,
a nokia nagy etető mester ;]

(#28) joey04


joey04
titán

bíztató, de azért remélem csiszolgatnak még rajta

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Kumite


Kumite
aktív tag

Valaki mondja már el, hogy miért éri meg 2 felületet is fejlesztenie a Nokiának? De bizonyítékokkal megtámasztva :D

(#30) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nah kecsegtető lesz, ha a Nokia ezt végig tudja vinni és hátha még csiszol rajta akkor kötelező lesz:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31) Dare2Live válasza Kumite (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért a google csak egy rendszeres? Nekik mi értelme van kettőt tolni?

Karma: Sztem Doves sokat mesél. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Taybore


Taybore
aktív tag

Ha ilyen lesz az élő sebessége is, akkor egész korrekt kis opsys lesz. Nekem abszolút bejön ez a letisztult design. Hülyét kapok a szabadon tologatható widgetektől.

(#33) Kumite válasza Dare2Live (#31) üzenetére


Kumite
aktív tag

Milyen több Google rendszer?

(#34) Dare2Live válasza Kumite (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Android + "Google OS"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) Kumite válasza Dare2Live (#34) üzenetére


Kumite
aktív tag

De azok két különböző készülékre készülnek, ezek meg ugyanúgy telefon oprendszerek. És a Chrome OS eddigi olvasataim szerint egy böngésző lesz, oprendszernek kikiáltva (persze megfelelő driverekkel felszerelve), minimális offline szolgáltatással.

(#36) erdoke válasza Kumite (#35) üzenetére


erdoke
titán

Netbookon és tableten állítólag lesz mindkettő.

A legjobb aláírás a héten

(#37) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jól néz ki, szerintem jó irányba haladnak. Egyedül ez a kék menüsor van minek mondhatom, ami nagyon kilógott a képből, bár gondolom közel sem a végleges verziója.

(#38) Quasi_modo válasza Kumite (#29) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

hogy miért éri meg 2 felületet is fejlesztenie a Nokiának?
1. A Symbian Foundation nem csak a Nokiát jelenti.
2. A Samsung több platformmal foglakozik...
3: A Nokiánál sem csak kettő platform van hanem 3.

valami

(#39) Dare2Live válasza Kumite (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ezek meg ugyanúgy telefon oprendszerek."
Nem. Maemo lesz netbookon, Nokia Padon :DDD is. És leér még multi media telefonokba is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Kumite válasza Quasi_modo (#38) üzenetére


Kumite
aktív tag

1. Gondolom az Apple nem ad bele pénzt, ahogy az Microsoft sem. Azért a Nokiának hatalmas befolyása van, nem hiszem, hogy pár lelkes ingyenprogramozó fejlesztené kénye kedve szerint, csak azért, mert nyílt.
2. Azok "átfedő" platformok, ami több gyártó telefonjain is megtalálhatóak, ráadásol nagy múlttal / ígéretes jövővel rendelkeznek (igaz, ezek is, de házon belül). Valamint azok nem Samsung fejlesztések, hanem 3. cégeké, licenszelt OS-ek. Ez a kettő meg 99,9%-ban a Nokiára jellemző, 99,95%-os oda tartozó fejlesztési költségekkel, infrastruktúrával stb. Megosztja az erőforrásokat, tudást, és kb mindent a cég azonos kategóriájú részlegein belül.
3. A 3. az már más árszegmens, míg a Maemo és ez az Symbian eléggé házon belüli konkurenciának tűnik, ugyanabban a kategóriában.

+1. Ezek még mindig nem olyan érvek voltak (mások is így csinálják, S40, ami egyáltalán nem ugyanaz a kategória), hogy miért éri meg egymásnak belső konkurenciát jelentő, nagyjából ugyanarra az árszegmensre belőtt dolgot fejleszteni házon belül. Nem látom benne az üzleti előnyöket (business case, hogy progi legyek:D), szinte csak a hátrányokat. Ez érdekelne leginkább.

(#41) Quasi_modo válasza Kumite (#40) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt valszeg ők nem házon belüli konkurenciának érzik, hanem a lehetőségek kiterjesztésének. Ha az egyik nem húzza a céget, akkor ott a másik.

valami

(#42) GALARDO


GALARDO
addikt

Nem rossz de nem nagy szám.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#43) Karma válasza Quasi_modo (#41) üzenetére


Karma
félisten

Vajon szerintetek miért nem volt Maemo-s telefon egészen az N900-ig? ;)

“All nothings are not equal.”

(#44) attisx válasza 8nemesis8 (#37) üzenetére


attisx
addikt

Még ha ez is maradna a végleges gyári skin (amit kétlek), "milliónyi" egyedi témából válogathat majd a leendő júzer, amikkel teljesen átrajzolható lesz az egész rendszer kinézete.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#45) Quasi_modo válasza Karma (#43) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Világosíts fel.

valami

(#46) ALI_G


ALI_G
veterán

Bocs, de nem esett le az állam. 1 évet késtek mindezzel.

(#47) plus44


plus44
veterán

Nem rossz, de egy készüléken érdekesebben mutatna...:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#48) Dare2Live válasza Quasi_modo (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azthiszem itt kell abbahagyni a magyarázást.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49) HardSanyeee válasza Ricardo (#12) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Hát ezaz, hogy ha lassan egyformák lesznek, akkor nem nagyon lesz értelmük. :O

(#50) Quasi_modo válasza HardSanyeee (#49) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát inkább csak a felület lesz "egyforma". De a mélyben a különbségek megmaradnak.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.