Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57) j-cool válasza bitpork (#42) üzenetére


j-cool
tag

Szerintem a Q7 lomha, megvan a tank milyet gyorsul érzés, de inkább ez adja az élményt mint a mellbevágó gyorsulás.
Egy kissebb kaszniban egy nagy motor a tuti (legalábbis nekem), A4 2.7 TDI (bátrabbaknak 3.0 TDI). Egy nehezebb nap után hazafelé gázfröccs és elfelejted minden gondod (kivéve ha faképnél hagy a lámpánál egy 0.9 Tce ;] ) és fogyasztásban is kb 1.6-os benzines Astra szintje (város 8-10, autópálya 6-7), olyan 400 ezerig nincs nagy gond vele.

3 M körül ha megbízható kocsit akarnék én Toyota Camry Hybridet vennék, megy is (2.4 benzin) nem fogyaszt szinte semmit (6 körül) és megbízható (nincs benne sebváltó csak egy kevés alkatrészből álló bolygómű) és még váltogatni sem kell (ez lehet csak nekem szempont, de nagy automata ellenes voltam, most meg már nem kellene más), a borzalmas műanyagokkal meg együtt lehet élni.

Mazda azért annyira nem nagy szám megbízhatóságban (a visszatérő váltó problémák nagyobb futásteljesítménynél, problémás diesel motorok és lengőkarok sem az ide lettek tervezve), de lehet jókat kifogni belőle. Toyota, KIA, Hyundai, Lexus (kivéve IS220d korai szériák) tényleg jók, franciát és fordot sosem vennék, VW, Skoda, Seat a további sorrend. E46-ra főleg dieselre, főleg E90-re nagyon lehet költeni :)
Viccesen megbízható kocsi (mármint a márkához képest) az Alfa 159 ami pont a vele egykorú A4 szintjén van (nem nagy problémái vannak de valami kis dolog mindig van vele).
Adatok forrása: saját online autószervízprogramom típusra összesített adatbázisa (pár hónap és elérhető lesz mindenki számára tallózható, de anonim módon). Daciák egyébként alig fordulnak meg azokban a szervizekben, amelyek a mi rendszerünket használják, így nagyon nyilatkozni sem tudok róluk.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.