Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Én ezt a gépet tervezem megvenni:

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-330-81d100aghv-p418332754/

Neked mennyire hangos? Bár tudom AMD tök más de mégis kíváncsi lennék... Állandóan megy a venti, vagy ki bekapcsolgat?

Mert szívtam már meg Lenovoval, hogy állandóan ki bekapcsolt a venti és megbolondultam tőle.

Előre is köszi :)

Üdv.: Lajos

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#2) Victoryus válasza Lalikiraly (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nem megy állandóan. Szubjektíven halk. Ha teljes terhelésen megy akkor hangos. Sajnos a hűtést nem engedi szabályozni Lenovos program se. Szerintem tök feleslegesen megy a venti, 37 fokot mutat az AIDA... 50 fok alatt minek pörög?

Ha valaki hűtést profilozó progit, akkor szóljon, elég lenne 50-60 foknál bekapcsolnia szerintem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3) Lalikiraly válasza Victoryus (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na pont ezt akartam, hogy a 17es AMDs Lenovo gépem is hideg levegőt tolt ki, de a venti ki bekapcsolt állandóan...

Teljesítményre mit tud, hogy tudja? Mondjuk a WOT ilyesmi?
Meg a kijelző gondolom matt neked is. mennyire látszik napfénybe?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4) Victoryus válasza Lalikiraly (#3) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Kijelző matt. Sose süt rá a nap, kint nem is használom.
Ha a GTA5 megy, akkor a WOT is szerintem.
Ha az energiasémában aktív a hűtési házirend, akkor ki-be kapcsolja a ventit, ha passzív, akkor folyamatosan megy. Biztos van rá valami normális szoftver, csak még nem találtam meg. Nem létezik, hogy nincs... vagy de?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) Lalikiraly válasza Victoryus (#4) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hallod, most kaptam a hülyét, hogy belehet állandóra kapcsolni a ventit? Én azért adtam el a gépet mert a falramásztam tőle...

A speedfan biztos nem tudja vezérelni. BIOS szinten kéne ezt megcsinálni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#6) letepem


letepem
aktív tag

Köszönjük az írást! Igaz, hogy a HDD-ért és a forrasztott memóriáért nagyon kár :((( !
Viszont jó kis gép ez, használd egészséggel!

Ezt pedig felüdülés jól leírva látni (vééégre nem az -al -el -öl... és társai):
- "optibay-jel"
- 8GB-tal

:R

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#7) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

https://www.youtube.com/watch?v=iH4sR7XTE3Y

próbáld meg ezt notiventivezérlésre.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) Victoryus válasza Lalikiraly (#7) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

köszönöm!
Nem rossz, de nincs benne a program által támogatott gépek listájában az enyém. Egyelőre az IdeaPad 510s beállításaival kísérletezek, azzal az eggyel nagyjából pontosan mutatja a hőfokot+venti fordulatszámot.
Szabályozni nem nem nagyon akarja... de legalább az adatokat mutatja.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha egy hét alatt bejáratódott a venti, akkor fog az még tovább is járatódni. Futár számát készíteni, tengelyes venti incoming :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Régen az MSI notikban volt kegyetlen silány hűtés. Vissza is vittem a gépet mert szószerint remegett az egész gép. Nézi az ember. Aszondja b+. Azonnal adták vissza az árát. Az ideapad 320 am 17.es AMD e2-9000 és állandóan ki bekalcsolt és ingadozott a fordulatszám is. Megbolondultam tőle.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11) Victoryus válasza Tikakukac (#9) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Utoljára 2006-ban volt új laptopom, úgy emlékszem az is halkult egy kicsit. Annyira nem nagy tétel egy venti+újrapasztázás, kicseréli hamar az ember. E miatt biztos nem küldöm vissza Pestre... 1 hónap minimum mire visszakapom. Addig mi a francot csinálok, malmozok? :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) Tikakukac válasza Victoryus (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem csak a cserével van a gond. Alkatrész. Kínai ventikkel sz0p egyik fórumtárs is Lenovo topikban, minta borz :P

Konzumer gép, nulla supporttal. Ezt te vállaltad mikor vetted :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) Lalikiraly válasza Tikakukac (#12) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sajnos igazad van. Jelzem csak nálunk tojnak rá...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14) Victoryus válasza Tikakukac (#12) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Benézek akkor abba a topicba is. Nem árt mindenre felkészülni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) DanD88 válasza Lalikiraly (#10) üzenetére


DanD88
tag

LENOVO IdeaPad 320-15IAP-ban venti sincs. És az e2 9000 teljesítményét is tudja gondolom. Persze sehol sincs akármelyik ryzen vagy core i procihoz hasonlítva.

(#16) z123456z


z123456z
őstag

Szia. Ha már ennyire benne vagy, ne kelljen megfutni feleslegesen ugyan ezeket a köröket, esetleg linkelhetnél egy-két dolgot, pl. hogy milyen optibay kell bele, és honnan érdemes rendelni, a csere folyamatáról, szétszedés, stb. Köszönöm. És a cikket is.

(#17) Victoryus válasza z123456z (#16) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Cikk 3 hete kész, de még mindig nem írták mikor lesz kint címlapon.
Képek lesznek benne, meg linkek is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) z123456z válasza Victoryus (#17) üzenetére


z123456z
őstag

Szuper, köszi

(#19) VMatteo válasza Victoryus (#17) üzenetére


VMatteo
őstag

szia!

Aliról én is várom a kis elektronikát az optikai helyén lévő rack-be. Oda is mehetne az SSD, vagy csak a HDD helyére? Félek a gépet szétpattintgatni, valamint nem tudom a szerviz hogy áll hozzá. :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#20) Victoryus válasza VMatteo (#19) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Menni megy, de nem tudom mekkora sebességgel. A laptopos topicban mindig azt javasolják hogy oda a hdd-t tegyük.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#21) VMatteo válasza Victoryus (#20) üzenetére


VMatteo
őstag

videót már láttam a laptop szétszedéséről...nem tetszett:D Könnyen szét lehet pattintani?:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#22) Victoryus válasza VMatteo (#21) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

13 csavar van a hátlapban. Optibayt vedd ki, utana mehet. Nem annyira könnyű, bankkártyával vagy ilyesmivel érdemes. A kártya szélét szétszedi, szóval ne érvényessel próbáld. A garanciát nem tudom mennyire befolyásolja. én eddig 3x szedtem szét, bírta. Az optibaynél a legvékonyabb.Az optibay meg a sarka között kezdtem meg, a kártyával.szépen végig szét lehet pattintani. Ez az 6.gép amit szétszedtem, volt némi tapasztalatom. A youtube videókat én is meg szoktam nézni előtte.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) z123456z


z123456z
őstag

És milyen optibay kell bele, és abba milyen elektrónika, zavaros ez nekem.

(#24) Victoryus válasza z123456z (#23) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

[link]
Ilyen az elektronika.
Az üres optibay a gépben van alapból.
[link]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#25) Chaser


Chaser
titán

zenes gép...grat:) lenovot kihagytam volna
nem optibay van a gépben, airbay a neve
"Csak pestieknek, csak személyesen" ...jah, én is így hirdetek, és csak fix 2 helyre viszem, ellenben ha kifizeted az időmet amíg postára megyek meg álldogálok mehet posta is, 5e/óra díjért ( : régen volt időm rá, most nincs, meg kedvem se, evvan', vannak itt annyian h posta nélkül is eladja az ember amit akar

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) z123456z válasza Victoryus (#24) üzenetére


z123456z
őstag

Próbáltam a képről beazonosítani, hogy mi lehet ez és honnan kéne rendelni, de nem sikerült. Ha megosztanád, vagy esetleg VMatteo , hálás lennék. Milyen SSD érdemes bele venni, ha csak a rendszernek kell?

[ Szerkesztve ]

(#27) VMatteo válasza z123456z (#26) üzenetére


VMatteo
őstag

Ez a videó ami alapján szerintem meg lehet csinálni és maga az alkatrész. Leírás alapján 310-hez való, 4 dollár, majd kiderül :DDD
Garancia vs otthoni hdd csere:
írtam a Delta szerviznek, ők javítják a Thinkpadeket, ott is rákérdeztem az Ideapadok otthoni bővítésére. a válasz:
"Az alábbi választ kaptuk szervíztől.

Tekintettel arra, hogy Ideapadról van szó, amivel mi nem foglalkozunk, a válasz nagyjából ugyanaz, amit a Telemax szervize válaszolt. Ismereteim szerint a készülékre nem alkatrész garancia, hanem egység garancia létezik. Mindezek ellenére, ha a régi kiszerelt alkatrtészt megtartja, akkor nem látom akadályát annak, hogy otthon cserélje ki az ügyfél az SSD-t. Csak a beavatkozás szakszerűen történjen, azaz nem járhat töréssel repedéssel, stb.!

Mivel nem vagyunk az eszköz szakszervíze nem tudjuk garantálni, hogy a csere nem jár garancia vesztéssel."

Tisztelet a Gépésznek!

(#28) Victoryus válasza VMatteo (#27) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, innen rendeltem én is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29) z123456z válasza VMatteo (#27) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, rendelek egyet azt hiszem

(#30) z123456z


z123456z
őstag

Ez a 4 dolláros alkatrész az optibay-ekben is benne van, nem? Vagy az más? Nem egyszerűbb egy optibayt venni hardveraprón 3000 ezerért, és akkor nem kell heteket várni? Vagy azok nem passzolnak bele?

(#31) Victoryus válasza z123456z (#30) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem lesz jó a mérete.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32) z123456z


z123456z
őstag

Na rendeltem én is egyet, köszi.

(#33) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Én nem tudom mikor lesz kint a cikk, most megint korrektúrázásra vár, pedig egyszer már ezen túljutott. Kalandor meg nem reagál.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#34) z123456z


z123456z
őstag

Nincs még cikk?
Amúgy játékok hogy futnak rajta? A másik topikban i5+1050 geforce nagyon panaszkodik egy srác, melegedés miatt annyira visszafogott a teljesítmény, hogy élvezhetetlen a játék (pl pubg).
Amikor szétkaptad, milyen szabad slotokat láttál, mert a specifikációban találtam egy ilyet:

Storage Optical(optional)
Some: HDD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide, 7mm high
Some: SSD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide, 7mm high (e.g. xxxGB SSD)
Some: M.2 SSD / PCIe NVMe, PCIe 3.0 x 4, 32Gb/s (for Ryzen 5 / 7 APU model),
(e.g. xxxGB SSD M.2 PCIe NVMe)

External DVD burner, 9.5mm high

Ezt hogy kell értelmezni? Az optikai helyén is sata3 van? Mert akkor nem kell felcserélni a hdd-val, mehet egyből dvd helyére és nem kell szétszedni ( mondjuk nekem be kell rakni a memória modult is ), ugyan olyan gyors lesz.
Vagy ryzen 5-től felfelé van m.2 vagy más, mert akkor még gyorsabb lehet? Rejtély, hogy miért nem lehet egyértelműen fogalmazni egy gyári leírásban?

[ Szerkesztve ]

(#35) z123456z válasza z123456z (#34) üzenetére


z123456z
őstag

Tárgytalan. A 330S leírását néztem.

(#36) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hétfőn jelenik meg azt írta Kalandor.
Gta5 közben nem tapasztaltam belassulást. A ventit pörgeti rendesen játék közben, van hangja. Kb. 65-70 fokos a proci játék alatt. SpinTires-t néztem még, a sárdagasztás is elég gpu igényes, de az se laggol be.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.