Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) section9


section9
őstag

Ahogy neztem maga az alairasi folyamat nem tartalmaz melyrehato biztonsagi teszteket, igy sajnos egyaltalan nem kell csodalkozni, hogy nehany driver adott esetben serulekeny.

(#2) ricsi99


ricsi99
addikt

Nah ... Lyukas eddig : oprendszer , cpu ,driverek ,routerek... hálózati protokolok.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3) Silεncε válasza ricsi99 (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Minden lyukas. Kérdés, mennyire gyorsan találják meg a lyukakat és kik.

[ Szerkesztve ]

(#4) Béééla válasza ricsi99 (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Lyukas itt minden. A legjobb a vinyó firmware-be bújt vírus.

Bélabá

(#5) ricsi99 válasza Béééla (#4) üzenetére


ricsi99
addikt

Lassan visszatér a "boot virus is" ,na az lesz szép .

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#6) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez azért van, mert a Microsoft tesztelése nem eléggé hatásos, sőt elkapkodott és kicsi a tesztelőcsapata is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) ricsi99 válasza Kékes525 (#6) üzenetére


ricsi99
addikt

"kicsi a tesztelőcsapata is."
hmmm ... mennyi gép is futtat win10-et? :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) Kékes525 válasza ricsi99 (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi vagyunk a tesztelők? :W Az insiderek talán, de nem mindenki az. Talán nem előbb kellene letesztelni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) section9 válasza Kékes525 (#6) üzenetére


section9
őstag

A biztonsagos fejlesztes a driver keszitojenek a felelossege, nem a Microsoft-e.

(#10) Kékes525 válasza section9 (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

"biztonsagos fejlesztes a driver keszitojenek a felelossege,"

Nem is erről beszéltem, hanem a tesztelésről, amit igazol a Microsoft az aláírásával. A drivert nemcsak a fejlesztő teszteli, hanem a Microsoft, mielőtt a szignatúrájával ellátja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) ricsi99 válasza Kékes525 (#10) üzenetére


ricsi99
addikt

Pontosan.
A WHL eddif a begbízható drivert jelölte....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12) Kékes525 válasza ricsi99 (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Elég sok megbízhatatlan, néha kék halált okozó driverrel is találkoztam, habár a Microsoft aláírta. Sőt a Driver Verifier szerint is megbízhatatlan voltak az említett driverek, holott a Driver Verifier a Microsoft driverek otthoni tesztelésére a Windows 10-ben található program. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) section9


section9
őstag

Jelenleg foleg funkcionalis, formai illetve performancia tesztek vannak a test suite-ban, mivel nem trivialis az automatizalt biztonsagi teszteles. Statikus analizis problemas, mivel maga a forraskod uzleti titok, normalis fuzzolashoz instrumentalnia kellene a fejlesztonek a binarist es nincs garancia, hogy egy ora/nap/het alatt elojon a serulekenyseg. Ettol fuggetlenul a Microsoft eleg sok segitseget nyujt abban, hogy a vendorok ne lojek labon a customereiket taknyolt koddal.

(#14) haxiboy válasza Kékes525 (#8) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem az LTSC branchen kívül mindenki tesztelő, a Home branchen lévők biztosan...a Pro-nál legalább van lehetőséged policy-t stb.-t beállítani normálisan.

Van egy tippem hogy a signature-t mindenki megkapja aki fizet és átmegy az automatizált teszteken.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Volt hasonló hangulatú beszélgetés a napokban:

Újabb Skype-botrány
[Re:] Sebezhetőségek miatt meghajtófrissítést javasol az NVIDIA

Az a buli az egészben, hogy az optimalizálatlanság egyértelműen jelen van minden területen, mégis legtöbben benyalják az "újdonságot". Sőt, bélpoklosan zabálják, vagy pl vallásosan védik a mutltikat, viseltes dolgokat, pedig betatól tapasztalható, hogy egy kicsipuha a történelme során most a legkevésbé fair a felhasználókkal. A sebesség fokozódása pedig magában hordozza a hiba lehetőséget. Ezek után csak az a kérdésem marad, hogy várhatunk több türelmet, autonómiát a dependens felhasználóktól?

Kicsipuha természetesen behelyettesíthető más vállalattal, az említett topikok miatt relevánsnak tűnt számomra.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#16) Kékes525 válasza haxiboy (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

"Van egy tippem hogy a signature-t mindenki megkapja aki fizet és átmegy az automatizált teszteken."

Ez elég szomorú. Habár ezt támasztja alá az, hogy a saját, a Windows 10-hez adott programjuk, a Driver Verifier Manager sok olyan drivert rossznak talál, ami szignatúrával ellátott.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) haxiboy válasza Kékes525 (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem az sem megbízható, van olyan hardverem amihez egyetlen létező aláírt driver létezik, az jön le a windows update-vel, az van a mellékelt lemezen, és a gyártó weboldalán sincs másik.
A Driver Verifier Manager ezt is hibásnak ítéli, holott alternatíva nem is létezik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) Kékes525 válasza haxiboy (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

"A Driver Verifier Manager ezt is hibásnak ítéli, holott alternatíva nem is létezik."

Miért venné számításba hogy van e alternatíva? Nem az a feladata.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) haxiboy válasza Kékes525 (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Persze egyértelmű, de ha a saját programjukkal ellenőriznék, akkor a windows updatebe sem kéne felkerülnie a DVM által hibásnak ítélt drivernek...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) Kékes525 válasza haxiboy (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz, ez elég furcsa. Amúgy a DVM nagyon sok nem Microsoft driverre jelez, még akkor is, ha semmilyen probléma sincs vele. Túl érzékeny.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) ricsi99


ricsi99
addikt

MS-nél szerintem csak azt nézik ,hogy mennyire illeszkedik a rendszerükbe... amióta kötelező az igy tesztelt drivert használni ,kevesebb a "kékhalál" ....de majd lesz valami lassító patch hozzá .hogy a nagyközönség megnyugodjon

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#22) Kékes525 válasza ricsi99 (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

"lassító patch"

Mit értesz ez alatt?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) ricsi99 válasza Kékes525 (#22) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem a win10 az első olyan rendszer ami a rendszer ami a frissitések miatt egyre lassabb ,nagyobb lesz.
Maga az ms kernel ilyen ,máshogy nem javítható ,csak ha a kernel +extra ellenörzést /módosítás végez ...ez pedig állandó sebességvesztéssel /vagy + munkával jár.
Nem modulásris szerkezetű... nem lehet a hibás/nem megfelelő részeket kicserélni... max toldozni foldozni lehet.
Régebben verzióváltás volt meg sp1 sp2 ... akkor ott átírhatták a kernelt... ezért volt pl ,hogy pár program nem futott az új rendszeren...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#24) Kékes525 válasza ricsi99 (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam 1.5 év óta van fenn a rendszer (Windows 10), közben 3 nagy frissítés volt és számtalan hibajavító, de nem tapasztaltam lassulást és rendszernövekedést. Használod a lemezkarbantartót?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) ricsi99 válasza Kékes525 (#24) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem ebbe ne menünk bele.....

Irtam... nagyon sok különböző konfiguráció van van
Te gépeddel ez otthoni használatra észrevehetetelen... vagy mégse ha megtanultad használni a rendszerkarbantartót.

Témánál maradva, véleményed szerint ,hogy oldját meg a problémát

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#26) Kékes525 válasza ricsi99 (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

"éleményed szerint ,hogy oldját meg a problémát"

Milyen problémára gondolsz? Ha a veszélyes driverekre, akkor azoktól el kell venni a WHQL jelzést. Habár tudom a WHQL-t a kompatibilitásra adják, nem a biztonságra. Ki kell bővíteni a WHQL hatókörét a biztonságra is. Ez a Microsoft érdeke is, mert a nem biztonságos driver által okozott probléma kihat a Windows 10 megítélésére. Az egyszrű felhasználó nem tudja, hogy egy adott problémáért ki a felelős. Legegyszerűbb a Microsoftot hibáztatni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) ricsi99 válasza Kékes525 (#26) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen a veszélyes driverekre.
Ha ezeket a gyártókat egy tollvonással tiltaná szerintem a gépek 50% simán borulna...
képeld el ,hogy egy update után nem működne a hálókártyád /nyomtatód vagy egyebek.
Vista váltásnál is ez volt ,hogy a régebbi cuccok nem mentek... ,még1 ilyet az MS nem vállalhat be.
Nem azt mondom ,hogy az MS a hibás egy szóval sem...csak azt ,hogy ezt nekik kell megoldani ha nem akarnak felhasználókat veszíteni....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#28) Kékes525 válasza ricsi99 (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

"ezt nekik kell megoldani ha nem akarnak felhasználókat veszíteni...."

Ezzel egyetértek, mert az egyszerű felhasználó még odáig sem jut el, hogy a problémát egy driver okozza. A Windows kék halálozik, vagy a Windowst törték fel. Ennyi jön át neki a problémából. A biztonsági problémák esetében sokszor még az sem, mert észre sem veszi, hogy ellopták az adatait.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) ricsi99 válasza Kékes525 (#28) üzenetére


ricsi99
addikt

Erre írtam ,hogy jön egy "Lassitó Patch"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#30) Kékes525 válasza ricsi99 (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) haxiboy válasza ricsi99 (#23) üzenetére


haxiboy
veterán

Semmi lassulást nem vettem észre az évek alatt.
Win 8-ról frissítettem 8.1-re majd Windows 10-re a megjelenés első napjaiban, ezt a rendszert használtam egészen 2 évvel ezelőttig, akkor kapott egy friss reinstallt. Nincs atomerőművem, csupán egy 4690k 8gb rammal, de nem vettem észre lassulást, sőt engem valahogy az összes hibát okozó frissítés elkerült. Igaz, én policy-ből tiltom az automatikus frissítés telepítést, illetve nem a frissítés és leállítás az alapértelmezett, a frissítések letöltődnek, de nem települnek automatán, de ezt havonta egyszer megteszem egy újraindítás alkalmával, Problémamentesen.

Lemezkarbantartót néha érdemes lefuttatni hogy a sok felesleges file-t ne kézzel kelljen keresgélni.

Az én véleményem az hogy a Microsoft kifejezetten jó munkát végzett a Windows 10-el, ha rábízod magad teljes mértékben a windows update akkor is jó eséllyel normális drivereket fogsz kapni, de egyébként mindenkinek a saját döntése hogy mit telepít, a Microsoft helyében viszont a jogosultságkezelést hasonlóvá tenném mint a legtöbb linux esetén, ha valami rendszergazdai jogot kér vagy olyan mappába dolgozna amihez nincs joga, akkor kérje be a jelszót -legalább az első alkalomnál- és ne csak egy igent kelljen nyomni.
Abba most nem mennék bele hogy az átlag user a különböző nem jogtiszta helyről beszerzett szoftverrel miket tud behurcolni a gépére.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32) ricsi99 válasza haxiboy (#31) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezer konfig van.

Számold ki pls hogy a 4690k procid hányszor gyorsabb az enyémnél.....

Finoman fogalmazva ha minden kocsiba bepakolnánk +500kg cuccot a biztonság kedvéért....
sok kocsiban észre sem veszed ,ha ezt havi /heti szinten 10kg-jával csinálják...
de még sokan járunk Suzuki -val igy nálunk mérhető

"Igaz, én policy-ből tiltom az automatikus frissítés telepítést,"
akkor már belenyúltál

"ha rábízod magad teljes mértékben a windows update akkor is jó eséllyel normális drivereket fogsz kapni,"
csak az a baj ,hogy nem csak drivereket.....

"de egyébként mindenkinek a saját döntése hogy mit telepít, "
Nem ,mindent áttol a torkodon mert az jó neked....

"Microsoft helyében viszont a jogosultságkezelést hasonlóvá tenném mint a legtöbb linux esetén"
Win10-et és linuxot ne hasonlítsunk egymáshoz... annyi a közös benne ,hogy pc-n fut

"ha valami rendszergazdai jogot kér vagy olyan mappába dolgozna amihez nincs joga, akkor kérje be a jelszót -legalább az első alkalomnál- és ne csak egy igent kelljen nyomni."
Van.... UAC.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#33) olbaidhun válasza olbaidhun (#15) üzenetére


olbaidhun
őstag

"a Microsoft kifejezetten jó munkát végzett a Windows 10-el"
"Nem azt mondom ,hogy az MS a hibás egy szóval sem..."

lol

Olvasom és nem akarok hinni a szememnek. Ki van kapcsolva az auto update? Miért is?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#34) ricsi99 válasza olbaidhun (#33) üzenetére


ricsi99
addikt

Álltalalában igy van:
"Tökéletes a win10... minden szép/gyors..... de... xxx kikapcsolva, xxx átirva, xxx kézzel csinálom,stb"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#35) Dr. Romano válasza olbaidhun (#33) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nálam már több mint fél éve ki van kapcsolva. Szeretek veszélyesen élni, nálam ez olyan mint másnál a hegymászás ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36) Béééla válasza haxiboy (#31) üzenetére


Béééla
őstag

Akiknek az utángyártott USB-UART IC-jét sütötte meg a Windows Update-ben szállított driver, az nem biztos, hogy most őszintén mosolyog az automata driverszállításra ;)

Bélabá

(#37) ricsi99 válasza Béééla (#36) üzenetére


ricsi99
addikt

Erről nem is hallottam ,van erröl valami cikk?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38) haxiboy válasza ricsi99 (#32) üzenetére


haxiboy
veterán

Az autós hasonlatod kicsit módosítanám mert nem a megpakolt súly a lényeg.
Hanem például a károsanyag kibocsátás normáinak változására, nem lehet a végtelenségig támogatni visszafelé mindenféle hardvert anélkül hogy ne menne a teljesítmény kárára. Egy öreg processzorból olyan utasítás készletek hiányozhatnak amik manapság már elvártnak mondhatók, és jelentős teljesítmény növekedést jelentenek, míg az ezt nem támogató CPUkon vagy emulációval/kerülőutakkal lehet megoldani, vagy sehogy.

Ott voltak jó példának a bányagépeim. 4GB ram mellett, a lehető legolcsóbb, általában g1840 és hasonló kaliberű cpukat kapott, meg egy alsó kategóriás SSD-t.
Nagymamám használja most az egyik ilyen gépet, boldogan elfut rajta minden.

Policy-ből tiltani bármit szerintem nem egy nagy belenyúlás, szimplán személyre szabás, olvasni bárki tud, a háttérképet le tudja cserélni bárki akkor ezt is meg tudja csinálni.

A Windows update is elemenként konfigurálható hogy mit szeretnél letölteni és mit nem.

UAC-ot is ugyanúgy kell konfigurálni mint a Group Policy-ket, de vagy minden esetben jelszót kér, ami elég idegesítő tud lenni, vagy egy yes/no-val adsz jogokat az adott programnak. De lehet csak én vagyok figyelmetlen és adható az adott programnak folyamatosan jog és így nem kéri be többször a jelszót.

Windows&Linux egyre közelebb kerülnek egymáshoz, pláne mióta a Windows kapott linux kernelt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#39) ricsi99 válasza haxiboy (#38) üzenetére


ricsi99
addikt

"Az autós hasonlatod kicsit módosítanám mert nem a megpakolt súly a lényeg.
Hanem például a károsanyag kibocsátás normáinak változására, nem lehet a végtelenségig támogatni visszafelé mindenféle hardvert anélkül hogy ne menne a teljesítmény kárára. Egy öreg processzorból olyan utasítás készletek hiányozhatnak amik manapság már elvártnak mondhatók, és jelentős teljesítmény növekedést jelentenek, míg az ezt nem támogató CPUkon vagy emulációval/kerülőutakkal lehet megoldani, vagy sehogy."

Driverek cpu tipustól függetlenek.
Mind1 milyen cpu ,mit tud , legyen egy modernebb "atom/bobcat" egyébb....ha gyengébb akkor érezhető a többlet terhelés . Ha a te gépeden nem veszed észre ám legyen.

"A Windows update is elemenként konfigurálható hogy mit szeretnél letölteni és mit nem."
Kézi frissités esetén... de automatikusan leszedi a fontos biztonsági frissitéseket

"UAC-ot is ugyanúgy kell konfigurálni mint a Group Policy-ket, de vagy minden esetben jelszót kér, ami elég idegesítő tud lenni, vagy egy yes/no-val adsz jogokat az adott programnak. De lehet csak én vagyok figyelmetlen és adható az adott programnak folyamatosan jog és így nem kéri be többször a jelszót."

igen ez így van.

"Windows&Linux egyre közelebb kerülnek egymáshoz, pláne mióta a Windows kapott linux kernelt."
Csak futtatható háttárkörnyezet ...mint a DX... mint linux alatt a "Wine"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40) Béééla válasza ricsi99 (#37) üzenetére


Béééla
őstag

Van bizony. Értem én hogy kínai kopi, de akkor is.
[link]

Bélabá

(#41) olbaidhun válasza Dr. Romano (#35) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ja én is de ez cinikus akart lenni. Tényleg benyalták a legtöbben a "picipuhát" a ph-n?
Olvasok ilyeneket, h "nálam fél éve megy".

Aha, akkor ez már egy zsír OS.

Szájkosárban sem engedném pl egy könyvelő gépére a tizest.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#42) Béééla válasza olbaidhun (#41) üzenetére


Béééla
őstag

Tudsz jó könyvelőprogit Pingvinre?

Bélabá

(#43) olbaidhun válasza Béééla (#42) üzenetére


olbaidhun
őstag

"a Windows-t játék OS-nek tekintem"

(#52) hallador

Fórumtársnak teljesen igaza van, VMware Tools bármin szépen elfut.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#44) rigoberto


rigoberto
őstag

Ez még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.