Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bsh


bsh
őstag

költői kérdés: vajon legacy drivereket is javítják majd? :U

(#2) Acélfarkas válasza bsh (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ez a 390-es és afölötti verziójú driverekere vonatkozik. Tehát a költői kérdés felesleges. :DDD

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Csak ki ne derüljön, hogy a javítások lassítják a gpu-kat és csak az ájemdé biztonságos.
Amúgy akkor is sebezhető volt a rendszer, ha csak a meghajtót telepítettem? Csak mert az Exp-t és a többi kémprogramot eleve sohasem.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Zer0Code


Zer0Code
lelkes újonc

"A sebezhetőségek egyébként csak lokálisan okozhatnak gondot, tehát például otthoni környezetben, ha illetéktelen személy biztosan nem fér hozzá az adott számítógéphez, akkor nem jelentenek igazán komoly problémát, mivel a kihasználásuk távoli eléréssel nem lehetséges."

Akkor ezek szerint nem kell paráznia szinte senkinek sem, főleg aki csak saját maga használja a gépét. Ez gondolom esetleg vállalatoknál / cégeknél lehet probléma ha egy "hekker" vagy "kém" leül egy terminálhoz és ismeri a sebezhetőséget... :)

(#5) Abu85 válasza Zer0Code (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Otthon nem kell. A Windows Update egyébként a hónap végén mindenkinek frissíteni fog, még akkor is, ha ez funkció le van tiltva.

(#3) Predatorr: Mindegyik sebezhetőséget az NVIDIA Windows GPU Display Driver tartalmazza. Vagy a DirectX, vagy a felhasználói módban futó, vagy a kernel módban futó komponens.

(#1) bsh: Állítólag azokat nem érinti. Ezek a rések újonnan kerültek bele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Kékes525 válasza Predatorr (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

"ájemdé biztonságos"

Talált, süllyedt, az AMD biztonságos. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) ricsi99 válasza Abu85 (#5) üzenetére


ricsi99
addikt

"Otthon nem kell. A Windows Update egyébként a hónap végén mindenkinek frissíteni fog, még akkor is, ha ez funkció le van tiltva."

Jó is ez,mert ezek a csúnya cracker bácsik mindég itt lapítnak a székem mögött.... ,amúgy is szeressük a 400-as drivert

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) #16939776 válasza Abu85 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

frissíteni fog, még akkor is, ha ez funkció le van tiltva.

(#1) bsh: Állítólag azokat nem érinti. Ezek a rések újonnan kerültek bele.

Akkor a 388.71-el és a kihúzott lan-kábellel továbbra is teljes biztonságban vagyok.

(#9) ricsi99 válasza #16939776 (#8) üzenetére


ricsi99
addikt

Vigyázz... lassan pen-drive on ,keresztül is frissüli fog a windows kizárólag a te érdekedben . :)) :)) :))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#10) nubreed válasza Abu85 (#5) üzenetére


nubreed
veterán

Ez most komoly? A Group Policy Editorban le van tiltva direkt, hogy a windows update drivereket is telepítsen, és ennek ellenére, tényleg le fogja tölteni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) Predatorr válasza Abu85 (#5) üzenetére


Predatorr
őstag

De a driver internet elérése le van tiltva. :P

Kékes525: Én meg élvezem az RTX-et. :D

nubreed: Biztosabb, ha nem a Windows rendszerben tiltod le a frissítését. Esetleg még a szervereit is.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) Abu85 válasza nubreed (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha az NV azt mondja a Microsoftnak, hogy ez szerintük súlyos, és szeretnék, ha a felhasználói beállítások ellenére is le lennének frissítve az érintett driverek, akkor a Microsoft meg tudja csinálni. Ezt az NV súlyosnak minősíti. Az a baj, hogy nem nagyon tudják ám eldönteni, hogy mi az otthoni gép, amihez csak te férsz hozzá, és mi az ami közösségi szinten van használva. Ilyen formában biztonságosabb mindenkinek lefrissíteni.

(#11) Predatorr: Ha csatlakozol a netre, az már elég a Microsoftnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Predatorr válasza Abu85 (#12) üzenetére


Predatorr
őstag

De nem ám! :N Rendszeresen ellenőrzöm. 1-esével tiltva minden folyamat, program tűzfalban, szerverek host-file-ban. :P Csak akkor frissít, ha átállítom, ráadásul fizikailag is csak feltétlen szükség esetén kapcsolok netet.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) nubreed válasza Abu85 (#12) üzenetére


nubreed
veterán

Értem. A másik ami be van állítva, hogy soha semmit ne töltsön le és telepítsen automatikusan. És még szerencs, hogy létezik a Show or Hide Updates nevű kis eszköz: [link]. Ezzel le lehet tiltani aki akarja.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) #16939776 válasza ricsi99 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak ~10 évet kellett várni, mire megfelelő lett a csillagállás ahhoz, hogy HC gamer szempontból egy normálisan működő rendszert össze lehessen kalapálni. Ha kell baltával fordítom vissza a bit-eket, nem lesz frissítés. :))

(#16) warrior93 válasza Predatorr (#3) üzenetére


warrior93
tag

Első gondolat, de ez tényleg komoly kérdés a részemről:
Ez most lassít?

Üdv. Woules

(#17) ricsi99 válasza warrior93 (#16) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha kötelező és kikerülhetetlen.... szerinted?
a fáma és a saját tapasztalat szerint gtx9xxx szériától lefele a 400 -feletti driverek 10-20% os lassulást is tudnak okozni ...de az nv driver topicban több erről az info

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18) ricsi99 válasza #16939776 (#15) üzenetére


ricsi99
addikt

Megoldottam :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19) Abu85 válasza warrior93 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Ezek bugok a szoftverben. A hardveres bugok lassítanak, mert azoknál meg kell kerülni a problémát, és az lehet, hogy nem gyors. A szoftveres bugok nyilván gondot jelentenek, hogy biztonsági szempontból rések keletkeznek, de a javításuk nem lassít.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) #16939776 válasza ricsi99 (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nálam is "az" van.

(#21) Gróf...


Gróf...
aktív tag

"de a felhasználók túl lassan váltanak"
Ki az a hülye, aki azonnal teszi fel az új driver-eket? Főleg úgy, hogy gyors egymásutánban jön hozzá két javítás.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#22) ricsi99 válasza Gróf... (#21) üzenetére


ricsi99
addikt

Sokan... felugrik az ablak ,hogy van friss...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) #06658560 válasza Abu85 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A Windows Update egyébként a hónap végén mindenkinek frissíteni fog, még akkor is, ha ez funkció le van tiltva."

Pro és Enterprise szinten is?

(#24) b. válasza Gróf... (#21) üzenetére


b.
félisten

Örülni kell annak, ha gyorsan jön javítás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) b.


b.
félisten

Köszi,Végre egy cikk ami korrektül leírja mi a helyzet, mert aztán olvasni mindent máshol pro-kontra..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) GodGamer5 válasza Gróf... (#21) üzenetére


GodGamer5
addikt

Amilor látom valamelyik híroldalon, hogy van friss driver, -főleg ilyen hangzatos címekkel mint a legutóbbi náci killer-es-, már rohanok is felrakni... ;) :DDD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#27) core i7


core i7
addikt

Direkt csinálják ,hogy frissítsen mindenki drivert

(#28) Olajbogyesz válasza #06658560 (#23) üzenetére


Olajbogyesz
tag

"A vállalat felhívta arra is a figyelmet, hogy idővel a Windows Update szolgáltatás automatikusan telepíti majd a 412.39-es, a 425.85-ös, vagy a 431.23-as meghajtók közül az egyiket" A cikk alapján a WU ráadásul nem is a javasolt drivert telepíti.
Mondja valaki hogy tévedek. Mindenesetre most frissítem én is.

(#29) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Azon filózok, hogy szerintem ebben az évben szinte az összes új NV driver után jött egy hír, hogy valamit javítani kell.
Akkor miért is olvasom mindenhol azt, hogy az NV driverek mennyire jók? Lassan ott tartunk, hogy több a hiba, mint a Windowsban és Inteléknél összesen. :U

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) ricsi99 válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


ricsi99
addikt

Figy... mekkora is már egy driver? Kis floppy-n elfér? Jha ,hogy 500gb.... Emlékeim szerint a win95 is ekkora volt...biztos igénylik a vga-k ,hogy egy komplex oprendszer fusson mögöttük,ami csatlakozik a fő rendszerhez...valahogy elcsúszott a trendi abba az irányba ,hogy a játékokhoz irják a drivert nem fordítva

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#31) Geri Bátyó válasza ricsi99 (#30) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

És ez hogy jön ahhoz, hogy folyamatosan hibás drivert adnak ki? :F

szerk: Jelen esetben beleraktak egy olyan hibát, ami korábban nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) ricsi99 válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez engem iszonyat emlékeztet a kedvenc mmo játékomra.
Volt egy alap verzió ,ami szépen jól futott...aztán elkezdték rápakolni az extrákat.......
Minden patch után kb 48 órán belül hotfix......
Folyamatosan csili-vili az egész új pályák ,új kinézet ,egyre szebb...

VISZONT:

egyre szarabbul fut ,egyre optimizálatanabb, egyre nagyobb gép kell neki úgy ,hogy egyre több százalék látszik ,hogy kihasználatlan van....
a jól bevált menüket pl átszervezik ,aztán nem müködik ,aztán hibásan ,aztán ugy ahogy de cserébe legalább az is lassan vált.
valahogy software emulációra megy rá az egész a vas meg 50% pörög alatta te meg nézed a lagokat ezerrel

Igy a path nál már nem azt mondjuk hogy bug hanem új tulajdonság :D

nekem ne mondja senki ,hogy egy driver -nek ilyen bonyult egymásra épülő software kell.
Sirtak a jétékfejlesztők ,hogy jaj a driver nem enged......
Most már van api amit lehetne irni de neeeem... a drivert kell a játékhoz finomitani.....
Éredekes... ami "Vulkán" alatt van megirva ott édesmind1 milyen drivert használsz... az megy

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#33) Vektast


Vektast
aktív tag

Ezzekkel a bugokkal anti virusokat és anti cheateket lehet bypass-olni user modeba. Ha az a terved hogy wallhacket gyárts online játékokhoz akkor ez a driver kiváló! ;]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#34) b. válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére


b.
félisten

Mert nem feltétlenül hibás drivert adnak ki hanem az operációs rendszer folyamatosan változik. Az meglévő APIk is módosulnak a játékok egyedi támogatást igényelnek mindkét cégtől.
Nem fogja a Microsoft Nvidia hoz igazítani a szoftverkornyezetet maximálisan.
Örülni kell, hogy ilyen gyorsan és korrektül orvosolja a hibákat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) b. válasza ricsi99 (#30) üzenetére


b.
félisten

500 GB? Az azért kicsit sok szerintem

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) Abu85 válasza b. (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kolléga úgy értette, hogy miképp keletkeztek a hibák.

Ezt a kiszivárgott beszélgetést susogják a keleti népek:

Jensen: Lassan váltanak drivert a userek, bele kellene rakni pár rést!
Driverfejlesztő: Hát ez kurva nagy Jensen, mingyá írok is ötöt.

:D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) olbaidhun válasza ricsi99 (#30) üzenetére


olbaidhun
őstag

Az 500MB-t valóban elírtad, de jól példázza a win9x/ME a dolgot. Emlékszem valami kis tárhelyem volt és kasztrálni kellett ezt-azt a rendszerben = help és társai, hogy elférjen rendesen a diablo2.

Sikerült és futott a program, egészen amíg el nem kezdett hízni egy update-től. A másik ilyen emlék a GTA4 volt, ami kizárólag SP2-vel indult a WinXP-nél. Egy registry megoldotta a kérdést és működött kevesebb tárhelyesn is a gém... Nyilván sokan éltük meg ezeket, majdnem mindent meg lehet/ett oldani, nem olyan kardinális a dolog, de érdekes észrevétel.

A driverek és játékok elhízása, az optimalizálatlanság mértékével párhuzamos.
Alig akad kivétel. :U

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#38) ricsi99 válasza olbaidhun (#37) üzenetére


ricsi99
addikt

500mb csak sacc kb volt... de javíts ki ha a telepítő mérete kisebb lenne... jah ne aggódj másik topicban szintén van hír friss hiba +javító patch +lassitás.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39) b. válasza Abu85 (#36) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) b. válasza olbaidhun (#37) üzenetére


b.
félisten

Vagy azzal párhuzamos, hogy manapság egy komolyabb játékban annyi textúrát cachel a VGA mint anno egy komplett játék volt egy DVD-n. Ez nem optimalizalatlanság, hanem fejlődés,nem kell agyontomoriteni mindent..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) capulet75


capulet75
addikt

Szóval az eddigi szent tehén, a mindent vivő autóskátya, az Intel-NV minkét tagja problémás. Nahát. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#42) olbaidhun válasza b. (#40) üzenetére


olbaidhun
őstag

Hogyne, épp az avatarod emlékeztet ismét és az újrakiadások újrakiadása, hogy milyen szinten fejlődünk. Jó, rendben, akad kivétel. Pl ps4-re van mondjuk egy kézen megszámolható cím, ami azért ott van a szeren. Ps3 kb két kezemen meg tudom számolni, meg egy pár a kis Nintendo és PC játékokból. Megközelítőleg az összeset odaadnám, ha újra a kilencvenes évek végén - 2000-es elején lennénk gyerekek egy hétre.

Okéjó, így is pörög a biznic, nincs itt olyan nagy para, csupán nekem is feltűnt a negatív irány.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#43) b. válasza olbaidhun (#42) üzenetére


b.
félisten

van igazság abban amit írsz,de ez a grafikai fejlődéstől független., hogy kevés minőségi cím születik.
Anno az avataromon szereplő Crash is elég kivételesnek számított Ps1 en méretileg a maga CD-s formátumában a Cartridge Nintendo 64 mellett, vagy éppen a Resident evil 2 2 CD-n. Akkoriban a HDD a gépemben pár száz gigás volt..
Azért egy Hellblade is 23 Gigát foglal PC-n, például az nekem az év játéka volt minden szinten tavaly, míg a HDD a gépemben 2 Terrás az SSD 500 Gigás...Nem szeretném, ha egy ilyen játékot újra 2 gigán akarnának kihozni, olyan szintű grafikán.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) core i7


core i7
addikt

Frissítettem örülhet az nvidia :DDD

(#45) Geri Bátyó válasza Abu85 (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

:P Nyilván nem úgy gondoltam én sem, hogy szándékosan raktak bele hibát.
Leginkább talán a figyelmetlenség, vagy a sietség lehet az ok. Rosszabb esetben a nemtörődömség. Még rosszabb esetben a hozzánemértés. NV esetében az első kettő valamelyike, vagy kombinációja lehet.

(Sajnos a másik két változatra is láttam már példát mástól.)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) olbaidhun válasza b. (#43) üzenetére


olbaidhun
őstag

"A driverek és játékok elhízása, az optimalizálatlanság mértékével párhuzamos.
Alig akad kivétel."

Értem, részemről nem csak a grafikát érinti az "optimalizálás".
Annó tétje volt a Crashnek. Mondjuk ez pont egy a kivételes és legendás stúdiók remekművéből. Ma már nincs akkora tétje pl a gears címnek. Nyilván jobb valamivel, de zéró kreatív játékmechanikai újítás, mégis indokolatlanul nagyra nő és az optimalizálás körül is akadhatnak gondok. Ez a jellemző PC -n ha megjelenik. Majd toldozzák. Meg a drivert is...

Frankó. Nem véletlen, hogy annyira kaszál a sony és a nintendo. Értik miről szól a kikapcsolódás.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#47) ricsi99


ricsi99
addikt

Rájöttem a tutira az NV as MS nyomába szegődött... egy software legyen nagy ,minden verziónál változzék a teljesítmény és legyen hozzá havi hibajavítás, azon felül ha valamit lassítani akarunk ,mert nem illeszkedik a képbe /mondjuk a csúnya user nem frissit mert jobban megy neki a régi akkor dobjuk be hogy biztonsági hiba... befoltozzuk/lelassitjuk amit kell és mehet minden tovább. :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#48) olbaidhun válasza ricsi99 (#47) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de azt hiszem igazad lehet onnantól hogy "a csúnya user"

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#49) Sinesol


Sinesol
veterán

Valahogy nem csodálom a dolgot, sokan még az elavult win7-et sem képesek leváltani, nemhogy drivert frissiteni. Az lenne a legjobb, ha kötelezően menne az egész, sok gondolt levenne a programozók válláról ha nem kéne mindig egy nemtörődöm réteg miatt szívni. Mert hát persze ha gond van azonnal a gyártó a hibás, nem az user, akinek nincs esze frissiteni/nosztalgiából ragaszkodik a régi sz@rokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#50) wattafaka


wattafaka
senior tag

Istenem, már a videókártyáknál is kezdődik?
Lassan ott tartunk, hogy egy 10 évvel ezelőtti teljesítményszintre kell butítani a több százezres gépünket, hogy "biztonságos" legyen.
És ami még bosszantóbb, hogy legtöbbször a foltozás még csak nem is opcionális.
Haragos lettem.

#49 Sinesol
Vagy esetleg kurvára elegük van abból, hogy frissítéskor jönnek a hibák, lefagyások, fekete képernyők, hotfixek, és lehet downgradelni a már jól bevált (általad elavult) meghajtókhoz. Személy véleményem szerint én legalább arra odafigyelek, hogy az aktuális meghajtó mindig újabb legyen, mint az aktuálisan megjelent játék, és akkor azzal nagyon nem lehet mellélőni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.