Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dani786


dani786
tag

Újabb taggal bővült a listám, megint nehezedett a választás. :)
- Note 10.1 2014
- ASUS Transformer TF701T
- iPad 5?
- Venue 11 Pro - elég ígéretesnek hangzik btw. :)

(#2) smkb


smkb
őstag

Nagyon bebukta az AMD ezt az x86/Win8 tablet vonalat is. Az Intel nagyon gyorsan lépett és dobta be a Bay Trail procikat, amivel falhoz szegezte a Temasht (ahogy a fogyasztás/teljesítmény arányt nézem, nem is csoda). Mindenki Bay Trailre jelenti be a Win8 as tabok újabb generációit. Megint lassan és bénán mozdult az AMD, a Temash megint csak a gagyi net/notbookokba megy, mint végül a C széria.

(#3) satz18


satz18
őstag

Nem sok infót tudtunk meg erről a gépről ez alapján. A Soc az gondolom intel atom Z3740D lesz egész konkrétan. Semmivel sem tűnik jobbnak ennyi infó alapján, mint a toshiba encore. A tesztek majd eldöntik, hogy melyik a jobb. Annak mindenesetre örülök, hogy már 3 ilyen készülék is van.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) b.daniel válasza dani786 (#1) üzenetére


b.daniel
senior tag

Múltkor használtam a noteot fél napig, valami hihetetlen jo:) nekem nagyon tetszett

(#5) MrPetya19 válasza dani786 (#1) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem ez, esetleg a transformer.

Btw a mindkettő bejövős, főleg a tollak miatt.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6) satz18 válasza dani786 (#1) üzenetére


satz18
őstag

Ez a dell az általad felsorolt többitől kb mindenben különböző lesz. Nem ARM hanem x86, nem ios vagy android, hanem win8, és nem passzív, hanem aktív hűtés. Szóval elég furcsa, hogy nem tudsz választani. Az általad említett tabletteknek tök más a felhasználási területe.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) adamssss válasza smkb (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Várható volt. Végre nem lesznek ott az IGP problémák, és Intel névvel sajnos sokkal jobban el lehet adni a gépeket. mellesleg a CPU része igen combos lett, játszani pedig az AMD megoldásain ugyanúgy nem lehet, így értelem szerűen nincs is nagyon értelme építeni rá.
Én sajnálom, mert szívesebben vennék AMD-s gépet, főleg a termék támogatás végett. (Ugye az Intel ad egy év supoortot, az AMD meg legalább 3-at, de lehet, hogy többet is)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Erdekes... Anno azt nyilatkoztak, hogy a tablet piacra nem fognak gyartani semmit..
Elegge megkestek ezekkel szerintem.

(#9) Baroc válasza Touch-ko (#8) üzenetére


Baroc
tag

Mindenki most indul a Win8 tabletekkel, szerintem nem késtek el sehonnan. Főleg hogy céges piacra (is) szánják őket.

(#10) dani786 válasza satz18 (#6) üzenetére


dani786
tag

ebben mondjuk igazad van, ha itthon normális áron lesz, akkor valószínűleg tényleg a Dell a befutó :)

(#11) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Tényleg elég jó árak ezek a felszereltséghez képest. A 8-as kifejezetten bejön, pont ilyen méretben keresgélek mostanság.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#12) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Na ez már igéretes néztem az Iconia W3at ... de annak a kijelzője nem volt túl meggyőző. Ez a DELL nagyon tetszik remélem "normális" áron lesz elérhető (100k alatt) ... mert akkor megy a droidos vonalam a levesbe ... (azaz a gyerekek el lesznek vele...:) )

bővebb cikk itt

Same shit, different day!

(#13) margithid válasza satz18 (#6) üzenetére


margithid
veterán

Ennek a dellnek nem passzív a hűtése atommal?

(#14) no1r


no1r
őstag

hm... na akkor lesz választási lehetőségem... a Venue 8 nálam nem játszik, de ha a Dell ügyesen áraz, lehet mégsem Asus Transformer T100at veszek októberben :)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#15) Lall


Lall
veterán

A Pro változat kell!!!

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#16) Baroc válasza Lall (#15) üzenetére


Baroc
tag

Na de melyik? :)
Venue 8 Pro
Venue 11 Pro

(#17) Lall válasza Baroc (#16) üzenetére


Lall
veterán

11 és akkor az Dell i3 notim mehet a háztól. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#18) spawn21


spawn21
veterán

ez nagyon tetszetős.
ha megjelenik beszerzek egyet a notim mellé :C

iPhone 13p

(#19) Johnny194


Johnny194
aktív tag

kiváló masináknak tűnnek, a nagyobbal akár egy notit is ki lehetne váltani :K

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#20) satz18 válasza margithid (#13) üzenetére


satz18
őstag

De igen, de a srác a pro azaz haswelles verziót említette. Az aktív lesz. A 3740D-s verzió az tuti biztos passzív lesz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) satz18 válasza Enszuke (#21) üzenetére


satz18
őstag

Ha ezek Y szériás haswellek lesznek akkor vissza kell vonnom azt a kijelentést hogy tuti biztos aktív hűtésű lesz. Már van egy tablet bejelentve passzívan hűtött haswellel. Ettől függetlenül ez még lehet aktív hűtésű, de ezek után nem tom.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#23) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A 8"-es 300 dollárért egész korrekt ajánlat. Az már egy valóban tabletként használható cucc.

Nem a lényeg a fontos.

(#25) satz18 válasza #32839680 (#24) üzenetére


satz18
őstag

Az a hulladék atom proci eléri CPU teljesítményben az egekig magasztalt a4 5000-et. E mellett töredéke a fogyasztás, passzív hűtésű, olcsób és nagyobb a választék a vele szerelt készülékekből.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#26) Orcsi válasza Enszuke (#21) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Na ezt a leírást kerestem ... :R 11-est átirva 8-ra a kisebbik brossurája található.

THX

Same shit, different day!

(#27) Baroc válasza satz18 (#25) üzenetére


Baroc
tag

Bár elismerem az atom teljesítményét, a morgyinak teljesen igaza van. A választék meg pont azért kicsi, amit morgyi leírt, illetve ugye nem tudjuk hogy az Intel mit csinál a háttérben.

(#28) satz18 válasza Orcsi (#26) üzenetére


satz18
őstag

Ránéztem a 8-as verzióra, és egy dolog szomorít el:
1 x Micro-AB USB2.0 (for trickle charging and data transfer),

Ez azt jelentheti, hogy OTG-n keresztül nem is mehet rá külső beviteli eszköz? Ezzel nálam ki is esik a jelöltjeim listájáról.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#29) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Hoppá, végre jófajta Dell táblagépek :R . Lehet, hogy a W700-at lassan lecserélem.

Laci

(#30) Orcsi válasza satz18 (#28) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szerintem ez manapság nem probléma ... majdnem minden mobilon van hotspot .... "nagy letöltéseket" úgysem ezen a gépen fogsz csinálni ... alkalmi netre meg egy mobilos hotspot szerintem tökéletes (mindig is röhögtem a nagy i fanokon akik megvettek a méregdrága iPadet mobillal és ott volt mellette az iPhone ... elég looser dolog) bocs beviteli eszközt írtal .... gondolom BT az van rajta ...

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#31) satz18 válasza Orcsi (#30) üzenetére


satz18
őstag

Ja. Nekem az kell, hogy rádugok egy OTG hubot és megy rá egy egég, egy bill és egy xbox controller. Ezeknek a bt-s variánsai sokkal drágábbak, kell bele elem, a kontrollerem meg USB-s és egyrészt nem tom hogy bts kontroller az hogy is van, de ha van is, a fene akar arra is egy tízest rákölteni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#32) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az Atomos Pro 11 üzemidejére is kíváncsi leszek, remélem nem kerül kisebb akku bele, mint a Haswell-es modellbe.

Laci

(#33) HawerKing


HawerKing
őstag

Nemis olyan rosz ez mar, lassan mennek le az arak

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#35) satz18 válasza #32839680 (#34) üzenetére


satz18
őstag

Arra szeretnélek kérni, hogy soroljál már nekem példákat arra, hogy az amd 8180 milyen előnyökkel is jár az Intel HD Graphics (Bay Trail)-el szemben. Én speciel nem nagyon tudok, de szívesen meghallgatom. Biztos van, én nem vagyok otthon ezekben a dolgokban. (Az hogy a BF3 8 fps el megy nem 3-al, az még nem előny nálam.)

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#36) Ádám16


Ádám16
addikt

Ez a 11 Pro nekem nagyon kell! Régebb óta tervezek szerezni egy hordozható PC-t, de szerintem ez a Tab lesz a következő. Ha nem vagyok egy gamer, szerintetek egy laptopot már képesek ezek "kiváltani", vagy érdemesebb hosszabb távra mégis laptopban utazni?

(#37) satz18 válasza Ádám16 (#36) üzenetére


satz18
őstag

Egy i5 4200U val szeret változat simán kiváltja, ezek a dellek elvileg Y-osok lesznek, az is elég lehet, de azért ott valamivel gyengébb a teljesítmény. Ha netán játszani kéne mégis, akkor viszon 50-re végződőt kell venni, mert abban HD 5000 van amiben 2 szer annyi feldolgozó van mint egy sima haswellben.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#39) margithid válasza Ádám16 (#36) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is nagyo ntetszik, és nekem atommal is jó lenne, főleg passzív hűtéssel! No meg az i3as szeritnem jóval drágább is lesz...
Egyedül a Ram bővíthatőségről kár, hogy le kell modnani. 2 GB elég sovány, főleg ha desktop programokat futatt az ember. Gondolom plussz memóriahely és bővítés nincs benne...?

(#40) Ádám16 válasza satz18 (#37) üzenetére


Ádám16
addikt

És ha egy általad említett mellett döntök, ott terhelés mellett megoldott a hűtés? Igazából nem érdekel a melegedés, csak kárt ne tegyen az eszközben. Laptopokban oké, hogy ez meg van oldva ventikkel, de itt hogy működik?

(#41) satz18 válasza Ádám16 (#40) üzenetére


satz18
őstag

Az U széria aktív hűtés mellett gyönyörűen lehűl. Az Y is ebből adódóan. Az Y-osból van már bejelentve passzív is, az elvileg baromira melegszik. A atom az elvileg csak passzív lehet. A Z2760-asból kiindulva ennek se kéne melegedni, de ez majd akkor derül ki, ha kijön a cucc és lesz terheléses teszt. Ha egy nagy teljesítményű, jól hűtött tabot akarsz, akkor egy aktív hűtéses i5 4250U lehet talán a legjobb választás.

http://www.notebookcheck.net/Review-Apple-MacBook-Air-11-Mid-2013-i5-1-3-GHz-128-GB.96570.0.html
Ez alapján elég jó cuccnak tűnik.

Ha túlmelegszik a cucc akkor visszaáll az alapórajel és veszítesz a teljesítményből, de a gépnek attól még nem kén hogy baja legyen.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#42) DukeNukem01


DukeNukem01
csendes tag

király:D

(#43) asdf74


asdf74
tag

Eddig ezt nézegettem, lehet hogy egy 11PRO jobb választás internetezésre, zenehallgatásra, filmnézésre?

(#44) Kilobeat


Kilobeat
tag

Profi célú tabra miért nem bírnak 2 db USB-t tenni? (Nem! A hub használhatatlanul megbízthatatlan!)

Csak én gondolom atomgagyi, csessszlovák megoldásnak a dokkolót egy tablethez? Nem az lenne a lényeg, hogy egybe van és bárhogy tartva kényelmesen használható? Ráadásul a dokkba csak állítva lehet beletenni, de úgy meg nem lehet bökdösni, mert azonnal felborul.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#45) icezozo


icezozo
addikt

már megérkezhetne :U

http://qwankido.hu/

(#46) Redlight2 válasza icezozo (#45) üzenetére


Redlight2
tag

Én is várom :D vajon hol lehet kapni majd?

(#47) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Na rendeltem egyet, eleget vártam már 8"os Win8 tabletre... remélem hamarosan tudok majd mondani tapasztalatokat a Venue 8 Pro-ról.

Same shit, different day!

(#48) icezozo válasza Orcsi (#47) üzenetére


icezozo
addikt

honnan rendelted?
( persze ha nem titkos :D )

http://qwankido.hu/

(#49) Orcsi válasza icezozo (#48) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Amazon (domestic delivery!!) 270$

Same shit, different day!

(#50) icezozo válasza Orcsi (#49) üzenetére


icezozo
addikt

thx.

http://qwankido.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.