Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Ez a folyadékcsapágy tényleg nagyon jó dolog és nemcsak az élettartam, de a zaj miatt is! Már korábban is így kellett volna! :R

(#2) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Már elég régóta vannak a piacon az S-FLEX ventik(évek?), amik szintén folyadékcspágyat használnak, sajnos meg is van az áruk :(

(#3) dízelracer


dízelracer
senior tag

Hát a régi ZM-F3 (ZF1225ASH) egy jó nagy rakás szar. Olyan szinten hangos még leszabályozva is, hogy átlag otthoni felhasználásra tökéletesen alkalmatlan. 15perc alatt megőrül tőle az ember...

Kíváncsi lennék rá ez mennyivel halkabb.

Az igaz, hogy drágák de egy S-FLEX SFF21F 1600-as fordulaton kb olyan hangos mint a ZM-F3-am egy leszabályozva! közben dupla annyi levegőt szállít. Ez a nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#4) #19617792 válasza lujó55 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Pedig a golyóscsapágyas ventik még tovább bírják. Bár zajosabbak, de jó ventinél nem sokkal. A Gelid Nanoflux csapágya egész jó, mivel nincs fizikai kontakt a tengely, lapátrész és a motor között, így a kopás is minimális. És elvileg a lapátrész könnyen leszedhető, mert mágnes tartja a helyén, nem pedig egy Seeger-gyűrű. "Régen" a Sunon ventik voltak hasonlók.

(#3) dízelracer: Egyrészt a régi Zalmik legtöbbje golyós volt, ami ugyan hangosabb, de egy jó golyós venti alig hangosabb egy csúszósnál. A Zalmid meg a típuskódból gondolva nagy fordulatszámú lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#5) dízelracer válasza #19617792 (#4) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ja , golyós. Doboza szerint:

~ 900rpm (silent mode) (20dB plusz/mínusz 15%)
~ 1800rpm (normal mode) (34dB plusz/mínusz 10%)

Qrva hangos használhatatlan volt vele a gép ki kellett, hogy szedjem. Ott rohad a polcon. Egyszer még majd csak jó lesz valamire. Ha meg nem hát kidobom. :D

(#6) Szlovi válasza lujó55 (#1) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Az AC is folyadék csapágyas ventik híve ... elég rég óta ... én meg AC hívő vagyok :B

(#7) Jester01


Jester01
veterán

Jajj, erre a szegény cikkre még egy átolvasás ráfért volna :(

az idő is egy hűvösebb
Az Utóbbi
az alábbi táblázat található meg
automatikusan van szabályozva
elérhetők az üzletekbe

Jester

(#8) Sicilian


Sicilian
addikt

Az új Zalmanra kíváncsi lennék milyen hangos, nekem a régebbi van, azért leszabályozva tök jó, csak úgy nem nyom annyi levegőt :B

nothing is true everything is permitted..

(#9) Teasüti válasza #19617792 (#4) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Már hogyne lenne fizikai kontakt! Természetesen van, különben soha nem kopna el. Kopás márpedig csak surlódás következménye lehet ugye.
High precision self-lubricated material eliminates oil leakage.

"Sima" mágneses mezővel stabilizált siklócsapágy. Semmi exkluzív, Noctua pl ugyanezt nyújtja (és halkabb, több levegőt szállít, egy évvel több garit ad, 50%-al hosszabb az MTBF ideje, stb stb. ;) persze papíron...).

mivel nincs fizikai kontakt a tengely, lapátrész és a motor között
Ezt gondold át mégegyszer! :C

[ Szerkesztve ]

(#10) #19617792 válasza Teasüti (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ja, efelett átsiklottam. Akkor nem nagy kunszt ez a venti.

"mivel nincs fizikai kontakt a tengely, lapátrész és a motor között
Ezt gondold át mégegyszer! "

LOL, tényleg. :C Arra gondoltam, hogy ha mágnesesen lebeg a lapátrész a motor felett (mint pl Maglev vasutak), akkor nincs súrlódás... De hogy hogyaviharba hoztam ezt össze, én sem értem. :DDD

(#11) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én tojok a ventillátoroka manapság.
Megveszem ami kinézetre tettszik majd rákötöm a ventillátor szabályzora.
Igy van a házon 3 db 12 centis venillátor 700 körüli fordulaton.
Hang semmi ,hütés elégséges.

(#12) .mf válasza lujó55 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Már bocs, hogy beszólok, de azt veszem észre, hogy minden hírnél az első néhány között van a kommented, és mindegyik arról tesz tanúbizonyságot, hogy mennyire nem vagy képben, vagy már csak fikázásra futja. Folyadékcsapágyas ventik elég régóta vannak.

---

$10, €16... pont ma gondolkoztam azon, hogy a hűtőknél (nem csak ventik, procihűtők is) egy jó ideje stagnálás van (vagy visszalépés, ld. itt is mind akril lapátok, amik zörgősebbek), mind egy-két régi kaptafára készülnek, mégis folyamatosan menetelnek felfelé az árak... Persze régen sem voltak olcsóak a jó ventik, egy-egy jobb ebmPapst vagy később Scythe akkor se volt olcsó, de most már lassan mindenki ilyen drágán adja a ventiket.

Dízelracer: nekem semmi bajom a régi F3-mal, igaz én csak 5 ill. 6 V-ról járattam, ott már kellően halk, és még nem is drága. Az enyéim még csúszócsapágyasak, SPCR-es tipp szerint akkor még XinRuiLian gyártotta őket. Azóta változott tán a beszállító?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Angel1981 válasza Madárpók (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez igaz, de megéri!
Nekem 4 db van a gépemben, és nem hiszem, hogy valaha is használnék mást... ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

A megadott MTBF csak akkor ér valamit ha megadják hozzá a működési hőmérsékletet, legtöbb esetben 25°C-ot vesznek alapul, de ennél jóval melegebb környezetben üzemelnek ezek...

Jó nevű gyártó "halknak mondott" ventilátorai között lehet találni olyat ami tényleg az. Mármint a kartondobozból kivéve nem mindegyik teljesít tökéletesen ...

Kerestem egy nagyon halk tápba, 80mm-es ventilátort, kipróbáltam "neves gyártók" ventilátorait, kis fordulatszámon de mindegyiknél meg-maradt valamekkora a motorzaj(kattogás).

Egy csing-csung típusú csúszócsapágyas lett a befutó, egy kis grafitzsír kezelés után. :DDD

(#15) FRENK1988 válasza Szlovi (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

én meg református :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

lehet bekelene szerezni egy back up-ot, ebből a spire 120 mm-es kékledes ventilátorbol, hogy később ha bedöglik a CM II advenced házamban elől a venti, legyen helyete :)
a 10 euros ár számomra teljesen elfogadható, és a ventilátor lapát kialakítása és jó, ha jól tudom ezek csendesebben teszik a dolgukat... :)

-=The digital artist of the darkside=-

(#17) Taky válasza Silentfrog (#11) üzenetére


Taky
senior tag

"Én tojok a ventillátoroka manapság."

Már pár éve én is...
Táp, vga, proci ventim van csak... :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#18) #19617792 válasza Pixelmaster (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

A lapos szögben álló lapátok elsősorban a légszállítást tudják növelni, de ettől lehet halk, pl AC F12, vagy Coolink SWIF2.

(#17) Taky: Hát, azért +1-2 venti a ház szellőztetésére nem árt, pláne felsőtápos házban, mert akkor a meleg javát a táp húzza ki...

[ Szerkesztve ]

(#19) Teasüti válasza Taky (#17) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szeretem az ilyen embereket. :DDD
Nem is olyan rég járt nálam egy gép, amiben nem volt házhűtő, de takarítva sem volt.
Olyan szintű égési sérülések voltak mindenfelé, hogy ilyet nem is láttam korábban.
Be volt barnulva a fényezés a forróbb sarkokban, és meg volt vetemedve az alaplap (!) a proci alatt. Csak a legszembetűnőbb példák. :)

Nem baj, a hülyéken sokat lehet keresni. ;]

(#20) Isee


Isee
senior tag

A zalman házcoolerek se rosszak 8-10€-ért :N

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#21) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

azért nem lett volna mellékes a légszállítást is feltüntetni, vagy csak én siklottam át felette ?

(#22) Taky válasza Teasüti (#19) üzenetére


Taky
senior tag

Az én gépem nem kazán ("gémer gép"), ezért nincs benne extra venti...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#23) Teasüti válasza Taky (#22) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az se volt az, ami nálam járt. :)
Csak hát a féltudás, meg a hanyagság együtt elképesztő tud lenni néha. :)

(#24) Gabboo


Gabboo
tag

Nem lehetnek rosszak a Zalmanok, de én a Coolink SWiF2-vel meg vagyok elégedve.

(#25) daru


daru
tag

nálam a Zalman a befutó,,az ára is elfogadható :C

06 30/366-57 90

(#26) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Kíváncsivá tett az a Gelid meg hogy imaza Nanoflux. Itt is az ár domniál.

(#27) #72042496 válasza dízelracer (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az igaz, hogy drágák de egy S-FLEX SFF21F 1600-as fordulaton kb olyan hangos mint a ZM-F3-am egy leszabályozva! közben dupla annyi levegőt szállít."

Akkor ez tényleg egy rakás szar. Nekem két 1200-as S-Flex van a gépemben, de még így is igencsak zavar a szélzaj, amit keltenek. :(

szerk.: Most látom csak, hogy ez már régebbi topic, szóval off.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.