Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cypresss


Cypresss
senior tag

"másrészt pedig kicsit érthetetlen dolog 2016-ban azon háborogni, hogy egy televíziós felületen hirdetés jelenik meg."

:Y :Y :Y Hogy mi? Kérdezném a szerzőt, ugyanazon a bolygón élünk?
Igenis kurvára felháborítónak tartom, hogy 2016-ban, amikor nem tudok egy szaros 45 perces természetfilmet végignézni a National Geographicon anélkül hogy leaglább 5 reklámblokk :W ne legyen közben, akkor legalább a tévégyártó kíméljen meg a szarjaitól. Elvégre kifizettem a készüléke árát, majd ha kíváncsi leszek más termékeire is, akkor utánanézek, ne tolja az arcomba kérletlenül a sok szir-szarját.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#153) TTTotya válasza cszn (#141) üzenetére


TTTotya
senior tag

Attól, hogy így van, még nem biztos, hogy így van jól!!!!!

Te vagy rá az élő példa, hogy a cégeknek már sikerült elérniük, hogy természetes legyen az, hogy még egy ilyen szintű dolog felett sincs döntési/választási/tiltakozási lehetőséged! Gratulálok hozzá, hogy benyelsz bármilyen sz!rt amit eléd tesznek! Tökéletes fogyasztó vagy. Persze, nem csak te, mindenki más is aki így gondolkodik.

(#154) mikung válasza Cypresss (#151) üzenetére


mikung
aktív tag

És még nem is a sajátját.

Pl. érdekes lesz mikor az írásban említett módon bejön a trónok harca promója egy lenge öltözetű sansával vagy a városban büntetésből egy száll 3,14nában sétálgató királynéval ... a 8 éves gyereknek. :C

(#155) Cathulhu válasza opr (#149) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hogy is van az a bekas dolog? Ha a bekat forro vizbe teszed, kiugrik, de ha hidegbe es azt folyamatosan melegited, akkor onszantabol megfo? Eleg sok bekat latni sajnos ebben a forumban.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#156) turbuczn válasza WZP (#113) üzenetére


turbuczn
tag

"Elmondanám hogy a TV-t alapból is azért veszitek, hogy TV adást nézzetek rajta. ( gondolom nem 100%-ban DVD lejátszás van) "

De, nálam 100%-ban TV adás mentes TV van, tehát csak reklámmentes adás megy rajta. Én jó pár éve száműztem a TV adást a háztartásból, pont a reklámok miatt, és mikor másnál látok 1-1 reklámot a TV-ben, már szinte furcsa érzés azokat látni, hallani.
Az más kérdés, hogy a neten 1001 reklámot látok nap, mint nap, de valahogy megtanultam kizárni, és egy-egy ilyen cikk után pillantok rá néhányra, és meg is lepődöm, hogy ezek ott vannak.

(#158) inferno88


inferno88
őstag

Mostanában tervezünk új tévét venni az új lakásba és apámékhoz is. Még nem kezdtem bele a teszt olvasásba, de ezek alapján nem samu képernyőt bámulunk majd. Amúgy sem vagyok elragadtatva a termékektől, de tutira "fuck you" státuszba kerültek most a teljes családban. Ez olyan 4 háztartás mínusz. Biztos sír majd a vezérig. :DDD

Ad block visszakapcs. Elefant: Chilit az orrmanyodba :)

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#159) Ku'leth válasza WZP (#113) üzenetére


Ku'leth
tag

"Elmondanám hogy a TV-t alapból is azért veszitek, hogy TV adást nézzetek rajta."

Igen. Szerverről, reklámok nélkül. ;)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#160) #81187072


#81187072
törölt tag

"Elmondanám hogy a TV-t alapból is azért veszitek, hogy TV adást nézzetek rajta."

Ja, kedvenc csatornáim a HDMI1 és a HDMI2...

(#161) dabadab válasza WZP (#113) üzenetére


dabadab
titán

"gondolom nem 100%-ban DVD lejátszás van"

DVD? Az az, amit régen, tengerihántás közben néztek dédszüleink? :)

DRM is theft

(#162) Ice_Man22 válasza NomadND1 (#82) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nah errol van szo. :) Minek a tvt netre kotni....

(#163) Ice_Man22 válasza turbuczn (#156) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

En is szamuztem a tv adast a lakasbol. Amiket nezunk mind reklam mentesek...Plussz, ha Magyarorszagon laknek nem lennek rest ki adni egy par jo filmre egy dvd arat(de mivelhogy itt romanok vannak...). Ja es ezelott 10 evvel meg ugy voltam, hogy en fizessek jatekert vagy valamiert..neeeem. Most ott tartok, hogy par jatekot mar megvettem, es dvdt is fogok venni. De ez.... reklam a tv ben mert jo penzert megvettem a tvt, sot van aki reszletre veszi. Es ok reklamot raknak be...

(#164) #72042496 válasza Ice_Man22 (#162) üzenetére


#72042496
törölt tag

Végül is közvetlenül előtte írtak egy példát, hogy minek.

A DVD-k megvételével meg konkrétan ezért álltam le.

[ Szerkesztve ]

(#165) demagóg válasza WZP (#113) üzenetére


demagóg
aktív tag

ui: nincsen samsung TV-m, semmilyen TV-m nincsen.

Tehát csak trollkodni jöttél mindenkit jól kioktatni. Mert nekem sincs, de pont ezért nem is ugatok bele azok véleményébe akiknek van és zavarja őket. De messzemenőkig megértem a gondjukat, engem is zavarna. Te meg jól összepasszolsz az általam eddig nagyra tartott PH-n publikáló, cikkírónak nevezett firkászával. Aki a "Tesztek » Házimozi rovat" -ba (!!!) beokádta ezt a Samsung mosdató reklámot.

A PH vezetésnek jobban kéne figyelni a kiegyensúlyozott tartalomra. Az ilyen írókat meg lektorálni kéne mielőtt a marhaság személyes vélemény kikerül a fő felületre és nem valamelyik blogba. Vagy prémium tagságban lehetővé kéne tenni, hogy szerzőt is lehessen bannolni, mert ez most az egész csapatot degradálja, és teljesen indokolatlanul.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#166) Reggie0 válasza demagóg (#165) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem sincs TV-m, de az nem azt jelenti, hogy sosem lesz. De meg ha sosem lenne, akkor is mindenkinek joga van velemenyt alkotni. Szerencsere meg nem Eszak-Koreaban elunk, bar ugy latszik nem rajtad mulik.

[ Szerkesztve ]

(#167) DiamondBack válasza Sipike19 (#8) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Oké ott van az alján a Samsung logo és készen is vagyunk... A póló nem vetít a számba magáról reklámot.
Azáltal hogy hirdetési felületnek fogja használni a készüléket a samsung kapok vissza majd az árából?

(#168) VirsLee


VirsLee
őstag

Nem szoktam csak azért hozzászólni egy cikkhez, mert nem tetszik, de hasonlóan a felháborodott tömeghez, én sem értek vele egyet. Plusz azzal sem, hogy ilyen cikkeket írjatok. Ha még egy ennyire részrehajló, egyértelműen a felhasználók érdekeit sértő intézkedést védő cikket lehoztok, akkor függetlenül attól, hogy véleménynek jelentetitek meg, nem fogom meghosszabbítani a prémium tagságot. Ettől függetlenül kedvetekre írhattok még ilyen hülyeségeket...

(#169) dethroner


dethroner
veterán

Youtube-on kívül eddig sem volt semmi használható a smartban, azután pedig egyenesen felesleges lesz. Samu kijelentette hogy a 3D halott és ezért nem is teszik már bele az új szériákba, most szerencsésen megölte a smart funkciót is. Szerencsére. Úgyhogy a netet elvenni a tévétől és dughatja a reklámjait ahová akarja.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#170) #20691712 válasza farkas1 (#67) üzenetére


#20691712
törölt tag

Ezzel en is szivtam.
Konkretan hd modban jo volt a kep nativban meg fos.
Tippem, hogy nvidiaja van a haverodnak.
A szinkozt wide-ra kell tenni a videokartya beallitasoknal.
Most igy nem tudom pontosan, de keresek kepet.
Hd ugy van nativban meg atallitja a kretenje.

[ Szerkesztve ]

(#171) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Az nem úgy szokott lenni, hogy ha kénytelen vagy elviselni valamilyen kényelmetlenséget/kellemetlenséget, akkor cserébe jár valamilyen kompenzáció?
Mondjuk legyen 20k-val olcsóbb a reklámmal bombázó tv és akkor eldönthetem, hogy ér-e nekem ennyit, vagy veszem a nem kedvezményes verziót.
Alapból beletenni valamit, amit nem szeretnének a felhasználók eladás szám csökkenéshez vezet, ergo a remélt extra profitból lehet, hogy nem jön össze ssemmi, de legalább elvágják maguk alatt a fát, ahonnan évekbe telik visszajönni, mert a márkanév hallatán évek múlva is az ugrik majd be mindenkinek, hogy a S tv akaratod ellenére reklámmal bombáz és nem szabad olyat venni.
Hajrá!

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#172) mikung válasza eszgabor (#171) üzenetére


mikung
aktív tag

20k egy gyengébb, pistikének hívnak, adj egy pacsit kedvezmény. Ennyivel olcsóbban egy bolttal alrébb megkapod.

80-90% -al olcsóbban, jövőbeni "függetlenítés" ígéretével még elmenne.

(#173) dethroner


dethroner
veterán

Amúgy meg teljesen felesleges azt javasolgatni hogy más gyártótól kell vásárolni, Mindig van úttörő, és a többi szép sorban megy utána. Amint le tudják nyomni ezt az emberek torkán nagy botrány nélkül, jön majd a reklámozós LG, Sony, Pana stb. És utána majd már nemcsak a smart megnyitás után kapod az arcodba, hanem esetleg a csatorna váltáshoz is kell majd net, amivel együtt jár majd a reklám.
Van egy film, ami tökéletesen bemutatja a jelenlegi sekélyes világunkat, és azt hogy mit miért teszünk. És valahogy igencsak hangsúlyos szerep jut benne a reklámok nézésének. Vagy ha nem akarod nézni a reklámot, hát fizess érte. [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#174) aszamóca válasza cszn (#141) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ez a vélemény ilyen.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#175) macskea válasza pamutbojt (#14) üzenetére


macskea
őstag

Teljes mértékben egyetértek veled! Szerintem sem elfogadható.
Akárhogy is nézem, ezt a reklámfelületet (a TV menüjét) én kifizettem, amikor megvettem a TV-t. Azaz az enyém, én rendelkezem vele. És amikor megvettem a TV-t, nem volt arról szó, hogy olcsobban adja a Samsung, mert "reklámos" kiadás. Az Amazon Kindle jutott erről az eszembe, de ott legalább tisztán játszik az Amazon. Olcsóbban adja, ha belemész abba, hogy reklámokat látsz az eszközön. Ha teljes árat fizetsz, reklám nélküli eszközt kapsz. Ez így ebben a formában felháborító.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#176) #56573440 válasza eszgabor (#171) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerinted az átlag tv vásárlók hány százalékához jut el egyáltalán ez a hír, és egy év múlva azok közül hány fog emlékezni bármire is ebből?

Ez olyan nálam min az Alma féle mindentintegrálunkanyákramégazssdtismercsak. Nem volt lázadás, hogy nem tudsz tárhelyet, memóriát bővíteni, hanem ez van kört futod, sőt pörög az eladás, mennek is utána szép lassan a többiek. Utóbbinak pl marhára nem tudok örülni...

(#177) elefant válasza demagóg (#165) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia!

1: szerintem nincs baj azzal, ha megjelenik egy átlagos ikon méretű jelzés arról, hogy a cég egyik partnere milyen új szolgáltatással jelentkezett, ami elérhető a felületükön
2: nem Samsung mosdatás volt, hanem egyszerűen megkérdeztem, hogy igaz-e, hogy ki fogják takarni a reklámok a képek, mint azt sok helyen lehetett olvasni
3: a konkurens gyártóknál is van reklám, sőt az előre telepített alkalmazások is ugyenezt a szerepet töltik be, az mégsem zavar senkit (illetve lehet hogy zavar, de nem esnek neki a cégnek így)
4: jelenleg úgy tűnik hogy Magyarországon lehet, hogy nem is lesz ez az egész.

Nem akartam senkit megsérteni, aki úgy érzi, attól elnézést kérek!

[ Szerkesztve ]

(#178) cszn válasza negyedes (#142) üzenetére


cszn
őstag

Én sem nézek. :)

Fú, na látom mindenkinek sikerült leszűrni a lényeget a mondandómból. :N Egye fene, végigmegyek a válaszokon.

(#144) sad_Vamp Látom nagyon jól ismersz már. Kérlek mondd el, hogy miért a magamfélék miatt vannak reklámok! Illetve, hogy miből szűrted ezt le. Ahol lehet elkerülöm, ignorálom őket és nincs tv előfizetésem sem.

(#145) Picco Mindig lesz mód és igény a reklámmentességre. Az emberek lépni fognak, ha nem tetszik nekik. A tv adás nem érdekel -> nincs előfizetésem. Tele van az internet reklámmal -> adblock. A smart rendszer tele van reklámmal -> médialejátszó. Minden halad tovább.

(#148) spammer Nevedhez híven érdemben sikerült hozzászólnod. :U

(#149) opr Na ezt biztos, hogy nem fogják, tudják megtenni. Szép is lenne!

(#153) TTTotya Egyáltalán nincs jól és én nem is mondtam ezt. Csak azt mondom, hogy ez a világ rendje. Én háborgás nélkül fogom eldönteni, hogy emiatt veszek olyan tv-t amin nincsenek reklámok, illetve ha adott esetben ilyen már nem lesz, akkor hogyan lehet kijátszani ezt. Ha az ember teljesen reklámmentesen akar élni, költözzön Észak-Koreába, az a világrend való neki. ;) Lehet ezt nem szeretni, de a piacgazdaság így működik.

(#174) aszamóca Nem, egyáltalán nem olyan. De ebbe a témában, már látom, kizárólag indulatból, felhördülésből dívik kommentelni. Inkább olvassátok el még egyszer mit írtam.

Aztán lehet, hogy ha olyan mértékű ellenállásba ütközik a dolog, akkor a Samsung meghátrál az ügyben. Én is örülnék neki, holott nem igazán vagyok potenciális vásárlójuk. De egyébként az alapján ami a cikkben van, szerintem elviselhető lenne, nem igen zavarná a használatot.

(#179) WynNyback


WynNyback
tag

A felhasználói élményt a reklámok hazavágják. Ezzel mellé lő a Samsung.

(#180) Ku'leth válasza elefant (#177) üzenetére


Ku'leth
tag

1. Az átlagos méretű ikon szépen nőni fog és egyre agresszívebb lesz. Az említett trónok harca egy új samsung partner szolgáltatás ?

2. Pedig de, ez masszív samu mosdatás. Ki fogják takarni ? Nem. Most még nem. Majd pár év múlva ha nem lesz ellenállás.

3. Az előre telepített alkalmazások is próbálják eladni nekem egyszer a szívek szállodája díszdobozos DVD kiadását egyszer meg a legújabb hollywoodi szemetet fullscreenben ? Az meg hogy mások is csinálják, mióta indok ? Afrikában meg hisznek benne hogy egy szűz lány luka gyógyítja az AIDS -et. :W

4. Jelenleg, tűnik, lehet. Tehát ellenállás híján be fogják vezetni csak még hebegnek, mismásolnak.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#181) macskea válasza Ku'leth (#180) üzenetére


macskea
őstag

+1

(jó lenne a fórum motort olyan irányba fejleszteni, hogy egy egyszerű tetszésnyilvánításhoz ne kelljen már teleszemetelni a topikot. Nem, az nem alternatíva, hogy nem fejezem ki valakivel az egyetértésemet...)

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#182) Misi_D válasza #16939776 (#119) üzenetére


Misi_D
tag

Ne add nekik az ötleteket... :D

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#183) Ku'leth válasza Misi_D (#182) üzenetére


Ku'leth
tag

Megoldás :

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#184) bencze


bencze
senior tag

Szerencsére ha jól értem a tv adáshoz nincs köze. Az biztos, hogy ideges lennék ha mindenféle szar bannerek lepnék el a képernyőt tv-zés közben.
... mondjuk nem tvzem, pc-n még a youtube reklámokat sem látom nem hogy bannereket. Kell a halálnak a sok villogó hülyeség.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#185) mr. w.


mr. w.
csendes tag

sztem afele tartunk mint a FEKETE TUKOR egyik epizodjaban...

tobben is irtak hasonlot, csatlakozom: "buta" kijelzo + ad/host-block media pc. ha nemertesz a technikahoz akkor sajnos cumi ... csak a kisgyerekeket sajnalom akik ezen a szines mocskon nonek fel :W

egyebkent meg ott tartunk hogy megvenni/kolcsonozni/streamelni/letolteni se erdemes semmit mert a tartalom egyenlo a f_ssal. a jo sorozatokat filmeket elkaszaljak vagy a folytatasuknak koze sincs az elozmenyekhez :((

Adasszunetet a nepnek! :C

"Lorem Ipsum..."

(#186) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Ez jutott eszembe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187) elefant válasza Ku'leth (#180) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

1: Amennyiben tényleg tüfekedni fog az óriás méretű banner, és tényleg zavaró lesz, akkor abszolút jogosnak fogom érezni én is a kritikákat

2: Ugyanezt tudom mondani, mint a fentinél, majd ha kitakarja a tv adást, az tényleg komoly probléma lesz.

3: Szó sincs full screenről a jelek szerint. Az hogy mások is csinálják, azért fontos, mert az egész kiindulópont az volt, hogy nem értem, hogy miért kellett nekiugrani emiatt a Samsungnak, ráadásul olyan internetes oldalak, újságok részéről, amelyek szintén tele vannak hirdetésekkel. Ha te azt mondod, hogy minden hirdetés, reklám óriási probléma, akkor azt egyébként el tudom fogadni. De akkor azt nem értem megint, hogy miért a Samsungnak kell nekimenni, hiszen az egész világ tele van reklámmegjelenésekkel, még a James Bond filmek is, még egy focimeccsen is ott vannak a reklámok a pálya szélén. Sajnos ez a modern élet velejárója, maximum a remeték nem találkoznak ezzel.

Most konkrétan egy androidos smart box elött ülök, és teljesen magától megjelent egy hirdetés, hogy töltsek le valami játékot, ami kitakarja az egész képernyőt. Ez szerintem sokkal zavaróbb, mint egy HBO GO - Trónok harca ikon a smart tévé rendszeren. Pedig ez is egy pénzbe kerülő eszköz, és nem írtam alá semmilyen papírt arról, hogy akarok-e reklámokat látni. Ennyi erővel tényleg minden elektronikus eszközt, sőt sajtóorgánumot bojkottálni kéne, vagy legalábbis hadjáratot indítani a gyártók, kiadók ellen.

(#188) dabadab válasza elefant (#187) üzenetére


dabadab
titán

"ráadásul olyan internetes oldalak, újságok részéről, amelyek szintén tele vannak hirdetésekkel"

Amit fontos lenne megérteni, az a tulajdonviszony.

A PH pl. Parcié, ha Parci rak rá reklámot, az az ő tulajdonosi döntése.

A TV viszont az enyém, nem a Samsungé.

Ennél fogva nem is igazán értem, hogy hogyan juthat eszébe az, hogy reklámot rakjon rá. Ennyi erővel az is történhetne, hogy a plakétragasztó bejön a lakásomba és felragaszt valami reklámot - akkor is azt mondanád, hogy "de hát nem takarja ki az ablakot, nem olyan nagy, nem értem, hogy mi a gond"?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#189) emvy válasza dabadab (#188) üzenetére


emvy
nagyúr

> A TV viszont az enyém, nem a Samsungé.

Mit jelent szamodra a 'TV'? A hardver a tied (bar csomo dolgot nem csinalhatsz meg vele, pl. nem fejtheted vissza a proprietary kodot, etc.), es nem is jon be hozzad senki, hogy raragasszon egy plakatot. Viszont a hardverrel egyutt veszel egy szolgaltatascsomagot, a szolgaltatas pedig ugy mukodik, hogy reklamokat dobal fel. Ez akkor nem korrekt, ha vasarlaskor nem lehetett tudni.

Szerintem az egyetlen megoldas, hogy a penztarcankkal szavazunk.

while (!sleep) sheep++;

(#190) CactuS válasza elefant (#187) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elsőre nekem is az ugrott be, hogy lemaradt az (X) a cikk végéről, valahogy úgy jött ki a lépés. Lehet azért, mert már megszokhattuk, hogy amit a gyártók "talán" vagy "egyelőre nem" jelzővel minősítenek, az a gyakorlatban mit jelent, te pedig túlságosan is pozitív következtetést vontál le a nyilatkozatukból, valószínűleg pusztán jóhiszeműségből. :B

A felhasználók többsége talán érzi, hogy mire megy ki a játék és már az elején próbálnak ellene tenni. A végső megoldás úgyis az lesz, hogy az ember nem vesz olyan TV-t, amiben van ilyen funkció. Mondjuk ezt gondolom sehol sem fogják hirdetni, a netet kell érte majd túrni információk után.

Én nem emlékszem, hogy az LG TVn lenne reklám (azt hiszem 2013-as széria), igaz az appok között én nagyon-nagyon keveset matatok. Az biztos, hogy írnék egy reklamációs levelet az LGnek, ha egy szoftverfrissítés után tolná a képembe a reklámokat.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191) #40935168


#40935168
törölt tag

Nagyon örülök, hogy LG-m van, igaz tavalyi modell, de a Smart rendszere egyelőre totál reklámmentes, semmi zavaró nincs benne számomra. De felkészültem most lélekben arra, hogy ne frissíttessem tovább wifin keresztül a tv-t, ha jönne ki újabb firmware, hanem várjak pár hónapot, mit mondanak mások :)

Legrosszabb esetben fel fog pörögni a Large Format Display-ek piaca, alias TV, tuner nélkül. Tehát csak kijelző, rajta egy rahedli input, aztán lehet mozizni. Vagy projektorozik az ember mozira, a tv-t meg beszántja a picsbe úgy mint műfajt, mindent.

Nagyon ellenzem a Samu lépését és ha gőzerővel tolják a világot ebbe az irányba, arról lehet beszélgetni, hogy helyes-e vagy helytelen, meg ki miből él meg, satöbbi, de nekem gusztustalan, ennyi.

(#192) dabadab válasza emvy (#189) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont a hardverrel egyutt veszel egy szolgaltatascsomagot"

Hát, ez így eléggé túlzás, mert egy szolgáltatáscsomagnál lenne definiálva mindenféle. Itt meg a Samsung úgy értelmezi, hogy azt csinál, amit akar, ha két nap múlva megszünteti a Skype-támogatást, akkor azt, ha reklámokat akar rakni a TV-re, akkor azt.

DRM is theft

(#193) elefant válasza dabadab (#188) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A netes szolgáltatás viszont a Samsungé, amit a tévén használsz. Ha kilövöd rajta a netet, akkor nem fogsz hirdetéseket látni soha.

(#194) sad_Vamp válasza elefant (#193) üzenetére


sad_Vamp
őstag

És akkor ugyan meséld már el nekem miért fizettél 30 vagy 50%-al többet az okosTVért amikor megvetted?!

Mert azt nagyon hamar hajlamosak itt egyesek elfelejteni, hogy jó minőségű TV-t/képernyőt, egyszerűen NEM veszel SMART nélkül, ha van rá szükség ha nincs rád tukmálják. És ha már kötelező fizetnem azért a nyomorult SMARTért akkor nehogy már reklámot kelljen néznem, ha netán még is eszembe jut használom...

Még bégessünk is a végén nem!?! :W

Le sem kakálná az egészet senki sem, ha lehetne venni ugyan azon modelt SMART nélkül is!
Vagy még ott az amazonos minta ahol nyíltan bevállalják a reklámot, de olcsóbb is az adott készülék.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#195) mikung válasza elefant (#193) üzenetére


mikung
aktív tag

A samsung fizeti a netet ? A samsung fizeti az áramot ? Ingyen volt a tv ?

No majd ha tripla igen lesz a válasz, szó lehet egy TV indulásakor, a samsung logó/animáció HELYETT, boot alatt megjelenített reklámról.

Nem lövöm én ki a netet, csak korlátozom. Nem kereshet frissítést, nem tölthet le reklámot se semmilyen baromságot.

(#196) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

"másrészt pedig kicsit érthetetlen dolog 2016-ban azon háborogni, hogy egy televíziós felületen hirdetés jelenik meg."

No, a Higgs-mező pl. tényleg kicsit érthetetlen, de ez értelmezhető és érthető is. Sőt ez a felháborodás SZVSZ jogos is, és a Samsung elképzelése akkor sem lenne korrekt, ha eladáskor figyelmeztetnék rá a vevőt, hogy reklámos változatot vesz (lásd Kindle), de 2-3 éves készülékre kitenni bármi oda nem való tartalmat, amiről ráadásul soha szó sem volt, és abból pénzt szerezni, az a csalás határát súrolja. A legkevesebb, hogy nem takar ki semmit a reklámjuk, mert abban a pillanatban csoportos perek zúdulnának a Samsungra.

[ Szerkesztve ]

(#197) spammer válasza mikung (#195) üzenetére


spammer
veterán

Az a baj, hogy relatíve kevés az olyan hozzáértő, aki le fogja tudni tiltani, az átlagvásárló meg bámulhatja a reklámokat. Nem igazi megoldás a kijátszása, az ilyen mocskos próbálkozásokat csírájában kell elfojtani.

Először csak egy kis banner, aztán majd egy nagyobb, aztán bannerek máshol is, aztán reklámvideó, meg ez, meg az. Egyik gyártót követi a másik, és tényleg ott tartunk, hogy reklámos szarokból áll majd a piac. Csak a birkáknak szépen lassan, finoman adagolják be, és vannak, akiknél ez működik is. Annak azért örülök, hogy az itt kommentelők többsége érti, hogy mire megy ki a játék, és nem csak az orrukig látnak.

Remélem globálisan is megkapja a fikaáradatot a Samsung és persze az összes gyártó, aki követi majd a példáját, a szarjaikat pedig nem kell megvenni, és le kell húzni mindenhol. A fogyasztó döntsön, mit akar fogyasztani, és ne a gyártó döntse el, mit kell a fogyasztónak lenyelnie.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#198) dethroner válasza mikung (#195) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy lövöd ki az automatikus frissítést? Mert nálam is ki van kapcsolva, de ha akarja a samu akkor is frissíti, és ugyanígy van a samu topikban 10-ből 9 vásárlónál. Ez a viselkedés is megérne egy misét azért.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#199) Ku'leth válasza elefant (#187) üzenetére


Ku'leth
tag

Majd akkor menj el orvoshoz ha már lerohadt a lábad és vérmérgezést kaptál, véletlenül se kérj tetanuszt ha átszúrja a bakancsod egy rozsdás vasszög. :C

És megint ... kit érdekel milyen sz@rt nyomtak már le más platformokon az emberek torkán ? Ha kirabolnak, mennyire érdekel téged hogy a nyóckerben' ez mindennapos ?

Milyen box ? Miket telepítettél rá ?

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#200) Ku'leth válasza dethroner (#198) üzenetére


Ku'leth
tag

Pl. routeren hosts -ból tiltod a domaint.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.