Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

azért szerintem gáz, hogy egy tévén, ami után fizettem, és ami megjelenít egy olyan tartalmat, ami után szintén (tv előfizetés, dvd, akármi) valaki az arcomba nyomja a reklámot.

az összes többi felhozott példánál a reklám biztosítja a bevételét az ingyenes szolgáltatásnak.

(#2) localhost


localhost
Közösségépítő

Egy kezelhető és üzembiztos, fagyásmentes UI-nek tudnék inkább örülni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) Eclips21


Eclips21
őstag

ezt hogy tehetik már meg? azt megértem hogy egy ingyenes program alatt felugrál a reklám de hogy alapból reklám legyen benne? na ez már túlzás

nincs itt semmi értelme hülyeségeket beszélni meg védeni a samsungot... (nálunk minden az de ha így marad a tv-t cserélem...)

a következő lépés az lesz hogy néha "felhív" a telefonod és elmondja a reklámszöveget?

[ Szerkesztve ]

(#4) Reggie0


Reggie0
félisten

A cikkiro nagyon el van tevedve. Akkor jelenitsen meg a gyarto a TV-men hirdeteseket, ha en is akarom es fizet a hirdetesi feluletert.

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem az zavar, hogy én vagyok a termék, hanem hogy ezért is fizetnem kell. :W
Az lesz a non+ultra, amikor pl a yt videó alatt/előtt felugró reklámot takarja ki a csamcsung reklámja.

Tényleg, nem lehet majd ezt blokkolni a home szerveren, routeren keresztül? Vagy akkor is kitakarja egy tartalom nélküli fekete képernyő?

A végén majd azért éri meg TV-okosítót venni, hogy védjem az okos TV-t a fejszémtől. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) hl74 válasza Tin (#1) üzenetére


hl74
újonc

A smart hubnál jelenik meg, sok köze nincs a tv adáshoz

(#7) #41133696


#41133696
törölt tag

Ezért (sem) veszek SAMU tévét.

(#8) Sipike19


Sipike19
tag

Ez mindenhol így van, a márkás pólókért is füzetünk, mégis hordjuk a reklámot......

Sipi

(#9) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Köszi Samu, akkor ennyi voltál TV-ben :U Ja amúgy most jut eszembe, nem is, mert én alapból is szigorúan buta TV-t veszek csak. A legjobb okostévé az, amelyik gépre van dugva :)

Sipike19: Ezzel nagyon mellé lőttél. Azért lőttél vele mellé, mert azok a "reklámok", amik nyilván persze reklámok mert népszerűsítik az adott ruha/kieg. gyártót, mellette egyfajta pretízs értéket is képviselnek. Sugallják, hogy "én meg tudom ezt engedni", sokszor (sokszor pedig nem) garancia a felirat a minőségre is és még ezer meg ezer dolgot lehetne mondani. Ezek a reklámok pedig, akermennyire szolidak is legyenek majd, idegesítő, kéretlen, oktalan dolgok lesznek (azért oktalan, mert 3-4 kiló lecsengetése után ilyen reklámoknak a következő faluban nem lenne helye, nem hogy a készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tin válasza hl74 (#6) üzenetére


Tin
veterán

komolyan? :D

(#11) kakuk.tamas válasza hl74 (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És? A tv-t nem vetted meg, igaz?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Látom a funkcionális analfabétizmus, vagy a hírolvasás elmaradása fertőző betegség.

(#13) mikung


mikung
aktív tag

"kicsit érthetetlen dolog 2016-ban azon háborogni, hogy egy televíziós felületen hirdetés jelenik meg."

He ? Mindenhol elgurult a gyógyszer ? Mégis milyen alapon ? Ingyé' volt a TV ?

"Ha valaki megnyitja a böngészőt a tévén, jó eséllyel belefuthat reklámokba, sőt már ha csak rákeres valamire, már ott is találkozhat szponzorált találatokkal."

Aki sétált már utcán, lépett már kutyasz@rba. Ettől még otthon nem szeretne.

" Ráadásul eddig is voltak az alkalmazások között (minden gyártónál) egyértelműen hirdetésként funkcionáló szoftverek, amelyek segítségével például egyes autógyártók reklámfilmjeit lehetett megnézni, és akkor még nem is beszéltünk az Android TV platformokat használó modelleken elérhető Play Áruházról, melyen szintén rengeteg a pénzért hirdetett app."

Tehát a célközönség a Médiahántőr 2000 -ret Windows 10 Pistike Edition 2016 -on használók köre ?

Újra kéne forgatni.

(#14) pamutbojt


pamutbojt
csendes tag

Azzal van a probléma, hogy (a szokásos módon) először csak egy viszonylag jelentéktelen részen vezetnek be valami negatív dolgot, és ha nem sok ember tiltakozik, akkor kis lépésekben tovább bővítik. Jelen esetben ugye csak a smart menüben lesz reklám. Aztán majd a tv bekapcsolásakor is. Aztán majd csatornaváltáskor. Aztán majd alul időnként megjelenik egy-egy. Aztán majd nem tűnnnek el.
És akkor elértünk ahhoz a problémához, hogy mennyire birtokolja azt a dolgot az ember, amit megvett. Amerre a világ halad, egyre kevésbé...

"azzal vádolták meg a céget, hogy lehallgatja [...] a felhasználókat, amiről szintén kiderült, hogy egyszerűen nem igaz"
Ha jól emlékszem, itt az volt, hogy a hangvezérléshez a kiértékelést szerver oldalon végzik, azaz a felvétel tényleg eljut a samsunghoz, így csak hit kérdése, hogy tényleg nem használják fel másra, mint amire mondják.

(#15) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Hun' a ziksz a cikk végéről?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Szóval magyarra fordítva:

- kifizetem a TV-t,
- fizetek az internet elérését,
- fizetem az áramot,
- fizetek a TV műsorokért.

Ezek után a Samsung kéretlen reklámot tesz fel a TV-re és szerinte ez teljesen rendben van :W

Jók a Samsung TV-k, de valószínűleg más gyártó TV-jét fogom preferálni a jövőben :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) hl74 válasza kakuk.tamas (#11) üzenetére


hl74
újonc

ja a samsung meg mondjuk azt mondja, hogy ok, három évnél régebbi a tévéd és tesz rá nagy ívben, hogy az alkalmazásokat utánkövesse vagy új funkciókat vezessen be aztán csókolom.. így legalább érdekében áll, hogy rendesen működjön a smart hub
személy szerint teszek a bannercsíkra középen, attól még ugyanúgy elérek minden funkciót

(#18) Picco válasza pamutbojt (#14) üzenetére


Picco
addikt

oriasi +1, pont most akartam majd' ugyanezt begepelni. :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#19) anulu


anulu
félisten

akkor ilyet nem veszek. részemről a téma lezárva.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) Dilikutya válasza pamutbojt (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az enyhén paranoia, hogy a Samsung felhasználja a hangodat. :)

A reklám viszont gáz, ezen nincs mit szépíteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Samott


Samott
addikt

Bakker ezt nem lehet kidumalni, de a Samsung megis megprobalja. Legalabb lapitananak ha mar sumakolnak...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22) pamutbojt válasza Dilikutya (#20) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Attól, hogy paranoid vagyok, még nem biztos, hogy nem akarnak elkapni :)

(#23) blackydan


blackydan
senior tag

Lehet szépíteni a dolgokat ellenben így is gáz a történet. Nekem eddig semmi gondom nem volt a Samsuval de a mostani smartok akkor maradnak a lakásban (Sony -LG), és a kövi TV is innen kerül ki.

(#24) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Igen, ez tényleg akkora probléma!

A TV készülékem semmilyen felületén, semmilyen reklámot nem akarok látni, semmikor! Időszakosan sem, szökőnapokon sem, sohasem!

Felőlem legyenek reklámok, de akkor azokat a készülékeket szponzorálják meg a hirdetők és kapjuk meg ingyen a terméket. Akkor valószínű hajlandó lennék elviselni a reklámokat.

(#25) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Ez akkor lehetne tolerálni, ha lenne két verzió, mint ahogy az Amazon is megcsinálta a Kindle vel:
Alap verzió 100 $
Sponsored (reklámokat jelenít meg a "screensaver" helyett): 80 dolcsi

Ebben a formájában viszont tényleg pofátlanság.

Értem én...

(#26) egyedülülő válasza hl74 (#17) üzenetére


egyedülülő
őstag

Gyanítom, hogy én vagyok nagyon maradi, de ha félévente egyszer leülök a tv-m elé, akkor cask tv-t szeretnék nézni, nem minden egyébbel szórakozni.

"ja a samsung meg mondjuk azt mondja, hogy ok, három évnél régebbi a tévéd és tesz rá nagy ívben, hogy az alkalmazásokat utánkövesse vagy új funkciókat vezessen be aztán csókolom.. így legalább érdekében áll, hogy rendesen működjön a smart hub"

Egy tv, ha megveszem 5-6 év múlva is tudjun képet adni és lehessen rajta filmeket nézni, semmi más dolga nincsen számomra. A többi cask sallang.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#27) gianni85


gianni85
veterán

a kéretlen reklám mindenhol gáz
tv nézés közben legalább el lehet kapcsolni őket. Egyébként is a reklámok 99%-a még idegesítő is

[ Szerkesztve ]

(#28) ALBY válasza pamutbojt (#14) üzenetére


ALBY
senior tag

+1 ahogy mondod

Az Idiocracy -nak megint igaza volt :)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) Tin


Tin
veterán

samsung monitorokon mikor lesz reklám? :D

game közben becsúszik egy banner.... :D:D:D

(#30) egyedülülő válasza ALBY (#28) üzenetére


egyedülülő
őstag

Egyenesen az ihleti a gyártókat.:)

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#31) FF23 válasza Sipike19 (#8) üzenetére


FF23
senior tag

Miért? A készülékeire nincs ráírva, hogy "Samsung"?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#32) mikung válasza hl74 (#17) üzenetére


mikung
aktív tag

A First Screen Ad névre hallgató funkció 2014-es és annál újabb készülékeken lesz aktív.

Valószínű hogy azért az egy darab statikus képért törik magukat ami állítólag észre sem vehető, nem zavaró, ráadásul minden 2014 utáni TV rendes supportot és friss, gyors, funkciódús SW -t kap.

Véletlenül sem fognak tojni a régebbiekre, s nem fog elharapózni műsor közbeni banner, vagy tizen percenkénti teljesképernyős izgő-mozgó epilepsziatanyává.

(#33) mikung válasza KicsiUbul (#25) üzenetére


mikung
aktív tag

Akarod mondani ... ingyen.

A kindle reklám egyetlen egy userhez jut el, egy TV -t jellemzően többen néznek sokkal hosszabb ideig, tehát a reklámfelület is lényegesen értékesebb.

Ha már ezen agyalnak, felmerülhetne valami ilyen rendszer is. Megtekintésenként X forint.

(#34) TOBYMACK válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


TOBYMACK
tag

Itt: "Megkerestük a vállalat hazai képviseletét,...".

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#35) Chrys_


Chrys_
addikt

Tipikus PH! vélemény. Az AdBlock ellen is kikeltek. Persze most a reklámokat a forrásba építik.

(#36) opr


opr
veterán

"Vélemény: tényleg botrány, hogy lesznek reklámok a Samsung smart platformján?"
Igen.

Nézzük csak, sorjában:
- a smart szolgáltatásnak van felára, tehát kifizeted. Majd ha olcsóbb lesz a nem smart TV egyébként azonos specifikációkkal, akkor esetleg beszélhetünk róla, hogy nem botrány.
- a reklámot ott szoktuk engedni, ahol hasznunk van belőle, tehát pl ingyenes appban jogos, valamiből a fejlesztőnek is élnie kell. Egy egyébként nem olcsón vásárolt eszköztől elvárom, hogy csak az legyen rajta, amit Én akarok. Persze ha ezen az eszközön egyéb ingyenes tartalmat jelenítek meg, ami a reklámból tartja el magát, akkor megintcsak nem zavar a reklám.

Szóval, a lényeg az, hogy amíg még fizetnem is kell azért, hogy a hasznos felület x%án nem általam kért tartalom legyen, addig a válasz rendkívül egyszerű:

Igen, botrány.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) kivulallo


kivulallo
tag

Egyetértek az előttem lévőkkel.

Azok a példák amiket felhozott a cikk író, elég érthetetlenek számomra, hiszen a neten, amit mondjuk böngészőn keresztül használunk, vannak reklámok és megjelennek, ez oké. DE! ott a weboldalt és a szolgáltatásait ingyen használom. Ha nem akarok reklámot, vagy nem netezek, vagy nem használok olyan oldalakat, programokat amik reklámok ellenében működnek, vagy fizetek értük.

Ugyanígy a Google Play is, ha nem szeretnék reklámot, megkeresem az alkalmazás fizetős/adfree verzióját, vagy nem töltöm le ingyen. Az, hogy a Google Playben előre kerülnek a fizetett hirdetések, rendben van, hiszen a Google fiók általában ingyenes szolgáltatás, másrészt én azokat akkor látom, ha megnyitom a Playt, tehát valamit onnan le akarok tölteni, tehát a reklámra mondhatjuk, hogy célzott.
Ha nincs kedvem tölteni, nem nyitom meg, de a Play se "sír" a notif. barban, az arcomba nyomva a "recently updated" cuccokat.

Ilyen alapon, ha én megnyomom a Smart Hub gombot akkor nekem a menün kívül ne jelenjen meg semmi mert az egészet ki fogom :U -ni az ablakon :))
Ha esetleg bemegyek a Samsung Apps letöltő képernyőjére, vagy valamelyik netes videószolgáltató appját megnyitom, ott majd nyomhatják az arcomba. (Persze ha a szolgáltatás fizetős, akkor legyen lehetőség kikapcsolni ezeket.)
EDIT: Főleg, hogy én fizettem a TV-ért, azért mert "smarttv", és annak szolgáltatásaiért. Nem is keveset.

[ Szerkesztve ]

(#38) gyovcsi


gyovcsi
csendes tag

Amikor ingyenes programot, vagy szolgáltatást veszek igénybe akkor természetes, hogy reklámok jelennek meg. Nem is védekezek ellenük, sőtt néha rájuk is kattintok, hátha emaitt több pénzt kap érte az illető. De egy TV-n, amiért százezreket kell kifizetnem ne jelenjen meg reklám abban a szoftverben ami a termék alapját képezi. Még akkor sem, ha ez az én "érdekemben" történik. Én biztos nem fogom azt a márkát választani soha többet, amelyik ezt megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#39) TOBYMACK válasza antikomcsi (#24) üzenetére


TOBYMACK
tag

Biztos vagy benne, hogy elviselnéd a reklámokat, ha "ingyen" adnák?

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#40) KicsiUbul válasza mikung (#33) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem kérek én ingyen semmit, de nem is adom a fogyasztói szokásaimat sem ingyen...
@TOBYMACK igen, pl kikapcsolom az adblockert a ph-n mert ők ebből élnek többek közt.
(fel sem merül, hogy esetleg fel nem tüntetett a Samsung által fizetett cikkekből)

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#41) dabadab


dabadab
titán

Egyébként érdekes, hogy amikor a Microsoft bevezette, hogy a Xbox360 nyitóképernyője gyakorlatilag csak reklámból álljon, akkor nem volt ekkore felhördülés - pedig az is pont ugyanilyen szemétség volt.

Ezekről az utólagos hülyeségekről mindig Darth Vader jut eszembe: "I am altering the deal - pray I don't alter it any further"

"Az egész ügy kísértetiesen hasonlít ahhoz, amikor azzal vádolták meg a céget, hogy lehallgatja, sőt kamerával felveszi a felhasználókat, amiről szintén kiderült, hogy egyszerűen nem igaz."

A lehallgatásról kiderült hogy igaz, csak legfeljebb nem úgy igaz.
Ráadásul itt sem látom azt, hogy ne lenne igaz, csak azt, hogy első lépésben kicsi lesz - de arról semmi hír, hogy milyen lesz a többi.

"Mindenesetre, ahelyett, hogy elkezdték volna verni a tamtamot az újságírók, bloggerek, megkérdezhették volna a vállalatot"

Ami nekik se mondott volna semmi érdemlegeset azon kívül, hogy igen, tényleg reklámok lesznek a TV-n.
Skype támogatás ugyan nem lesz, mert az megszűnik, meg a firmware-t se nagyon update-elik a készülékeikre, de reklámokat, azt nyomnak rájuk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#42) mikung válasza KicsiUbul (#40) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem kérek én ingyen semmit, de nem is adom a fogyasztói szokásaimat sem ingyen...

Tehát fizetsz a tv -ért és hogy nem adod magad ingyen ? fizet neked a samu ?

(#43) emvy válasza dabadab (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem az osszes ilyesmi gaz -- ha nincs lehetoseg arra, hogy akar penzert, de opt-outolhassak.

(Ezert probalok olyan szolgaltatasokat hasznalni, ahol explicite fizetek, hogy ne 'mashogy' kelljen..)

while (!sleep) sheep++;

(#44) emvy válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezekbol egy sem megy a Samsungnak. Megoldas: vegyel mastol TV-t, de persze ne sirj, ha az dragabb lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#45) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"Tényleg akkora tragédia ez?"

Nem, mert van még jópár gyártó akitől lehet venni tévét. Az viszont tényleg probléma lenne, ha több gyártó is elmenne ebbe az irányba.

Amúgy jogilag lehet hogy támadható, hiszen a TV-jétől nem azt várja el a vásárló, hogy még több kéretlen reklámot mutogasson neki. Ahogy meg lehet tiltani, hogy ne dobáljanak be szórólapot a postaládába, vagy hogy ne küldözgessenek kéretlenül, itt is lennie kell valami egyszerű módnak ez ellen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Zolli77 válasza Sipike19 (#8) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Minden off nélkül merem mondani hogy ebben a hozzászólásban van a legtöbb igazság elrejtve. :R

Amúgy meg igen, csak a fő képernyőjén (smart hub) fog reklámot megjeleníteni, nem a YouTube appban, meg a TV-n mint ahogy többen is írták. :W

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#47) Tigerclaw válasza Bandi995 (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos már látszik a ugyanaz a tendencia, mint a telefonoknál, vagyis nem vehetsz "butatévét" mert vagy csak a legalapabb fapados modellekből választhatsz, vagy még abból sem, mert minden TV "okos" lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) antikomcsi válasza TOBYMACK (#39) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem tudom, de próbáljuk meg!

Passzolj ide nekem egy ilyen reklám funkciós 60"-s Samsung TV-t ingyen, és kipróbálom, hogy így bírnám e!

Ha mégsem viselem el, akkor ígérem visszaadom a TV-t. :B

(#49) mikung válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


mikung
aktív tag

"Ahogy meg lehet tiltani, hogy ne dobáljanak be szórólapot a postaládába, vagy hogy ne küldözgessenek kéretlenül"

Úgy szép szóval ez is esélytelen. Proxy + forgalomelemzés, DNS tiltás, ... vagyis a postást vagy szórólapost kell kasztrálással fenyegetni. ;]

(#50) #20655360


#20655360
törölt tag

Bazzeg, már a tv-hez is account kell? Anélkül nem lehet appot leszedni? Jól le vagyok maradva. Csak buta tévém van, azt se nézem.
Ami meg a hirdetéseket illeti... Jobb, ha le se írom amit gondolok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.