Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hardzsi2 válasza FireKeeper (#25) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Az általad belinkelt "itt van az eb elhantolva" YT videó 2 nappal ezelőtti kommentje akár még érdekesebb is lehet:
PCI SIG was aware of the physical weakness of the connector: https://t.bilibili.com/720822338533195796

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#52) Alaaf Pi válasza FireKeeper (#25) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

"és így nyilván sokkal kisebb a "hiba"tűrés. biztos vagyok benne hogy pl autóiparban át tudnak vinni annyi áramot, ekkora csatlakozón, csak mondjuk nem 0.01 cent hanem 0.1 cent egy kábelvég."

Nem igazán.

(#53) Semplar


Semplar
őstag

Szilikonkábel>24 karátos arany érintkezők>csatlakoztatás előtt méretre hajlított kábelköteg>minősített villanyszerelő>hivatalos zárópecsét. ;] Árba belefér.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#54) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Tegyenek a 4090re saját tápot és a hatuljára egy halózati csatlakozót, problem solved.

(#55) martonx


martonx
veterán

"hacsak a kábel nem hajlik meg túl közel a konnektorhoz" - márpedig ez így egy nagyon durva hibalehetőség, ergo a szabvány jelen állapotában rossz,
Lehet ezt hímezni-hámozni, meg megértem én, hogy mennyire előremutató, csak éppen szar :D

Én kérek elnézést!

(#56) tibaimp válasza KISDUCK (#54) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ilyen volt már a VGA-k életében, már nagyon régen, az azóta pont az NV által felvásárolt 3DFX cégnél a Voodoo 5 sorozatban! Külső tápos volt a VGA, ha jól emlékszem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#57) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

"...Nem tenne jót a szabványnak, ha ezt általánosan elkönyvelnénk rossznak..."

Abu, ne beszelj mar hulyeseget. Ez a szabvany rossz, altalanosan rossz, ha a userre van bizva, a megvalositas mikentje. A szabvanynak tartalmaznia kellene a kotelezo merevites alkalmazasat, ha az neuralgikus pontja az implementacionak. Te is nagyon jol tudod, hogy a szabvanyositashoz nem kell semmi mas, csak eleg szavazat a szabvanyositasi testuletekben, ahova be is lehet fizetni a nekunk kedvezoen szavazokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#58) Alex18 válasza Solten (#16) üzenetére


Alex18
tag

Amúgy hogy hol hajlítod meg a vezetéket teljesen mind1(max inkább a gond hogy mennyire) csak ki kellett találni valami bulshit dolgot mert nem mondhatják azt sorry x és y okokból kisebb keresztmetszetű vezetékek és csatlakozó felületek lettek tervezve vagyis legyártva ami igazából az Nvidia oldaláról baszták el....
Lehet igaz valaki írta sokkal jobban néz ki mint 3x8 pin lehet náluk is a főnököt a designerek jobban meggyőzték mint a mérnökök hogy ez igy nem valami jó :D.

(#59) b. válasza Alex18 (#58) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom mi olyan érthetetlen abban , hogy nem lehet kisebb keresztmetszetű. Ipari Szabvány csatlakozó, az alapján készült. Ezt használja majd AMD és Intel is . Nem Nvidia csatlakozó ,hanem szabvány 12VHPWR csatlakozó amit a 4090 használt először, ha VGA-t cserélsz majd rádughatod a 8700XT-t is vagy az ARC 970 et is, leszarja a tápegységed és a csatlakozó mit kötsz rá.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#60) Menthirist válasza proci985 (#47) üzenetére


Menthirist
veterán

igen, tudom hogy a 8 pinnél 3 darab 12 voltos van és 5 föld, a 12 pines újban meg 6-6, de a képeken úgy tűnt hogy olvadásnál olvadt ott minden, nem csak a 12v

lényeg hogy eddig a 600W az összesen 12 (és vastagabb) szálon ment át, míg most fele annyin.

amúgy meg a pci-sig-nél az nvidia is reportolt már olvadást jayz2cents szerint

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#61) b. válasza Menthirist (#60) üzenetére


b.
félisten

Igen írták is hogy együtt tesztelték az új szabványt ahol az Nvidia tesztelte és jelezte augusztusban , hogy az egyes gyártók által biztosított átalakítókkal gond lehet. PCI-SIG kiküldött egy levelet erről. [link]
a komplett levél tartalmazza azt is hogy persze szélsőséges esetekkel teszteltek jóval nagyobb terheléssel meg kicsúszott kábelekkel ilyesmi de nem volt gond szerintük.
Szóval azt mondják a szabvány jó az átalakítók szarok. natív kábellel kell új táp.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62) Dragon3000 válasza AuraSync (#40) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az megvan, hogy átalakítóval történt az eset, amibe 4x8 pin csatlakozik, így még rosszabb a kinézet, mint ha csak 3x8 pin lenne a kártyán :D

(#63) proci985 válasza Menthirist (#60) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] pinout

ha megnezed a kepeket akkor jellemzoen az 1. es 6. pin korul szokott kiegni, neha a 2-5 kornyeke is, ld alabb:
itt pl latszik, hogy a 12V kornyeken van a muanyag eldeformalodva, a GND es az S1-S4 korul semmi.

b.: a 8pines pciE tenyleg kibirt 6At (295x2 450Wos TDPvel, gyakorlatilag ennel is magasabb fogyasztassal, 2x8pinen), ez itt most sok volt.

ha a kartya van megegve a hivatalos atalakitoval, akkor a tappal is ossze fog egni.

300Wos limitacioval valoszinuleg itt se lenne baj, de ugy ugrik a letisztult egykabeles kinezet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64) Pikari


Pikari
addikt

Megannyi költői kérdésem van.

1. miért kell a luxus vizuális leszedálógép videókártyájába 600w
2. miért egy ránézésre 10 amperes csatlakozón kell átvezetni hozzá az 50 ampert
3. miért az amd a csúnya főgonosz, amiért kineveti ezt az életveszélyes dizájnt

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#65) Solten válasza Abu85 (#27) üzenetére


Solten
addikt

Mar latom is ahogy a marketingesek dorzsolik a kis kezeiket: nem az elb.szott dizajnnal van itt a baj, user error. Vegyen a juzer adaptert. Vagy nagyobb hazat meg esetleg nagyobb butort hozza.

Saor Alba

(#66) Duddi


Duddi
aktív tag

"Kérdés, hogy mi lesz akkor, amikor az egy-két év múlva érkező Radeonokra is esetlegesen felkerül a 12VHPWR tápcsatlakozó." Na Mégis mi lenne. Pont az ami az intel "glued together" beszólásával lett. Néhány tech lap és csatorna egyszer viccelt vele amikor nekik is ragasztott csipjeik jöttek ki. A világ ment tovább.

(#67) h-yle


h-yle
addikt

Szar a kábel és a speci. Consumer eszközre nem rakunk olyat, hogy kérlek kedves fogyasztó ne csináld azt amit eddig csináltál és OK volt, mert ezzel a szuper új dologgal leég a ház. Új szabvány, vagy valami merevítési megoldás kell, ezt benézték. Ennyi. :R

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#68) ribizly


ribizly
veterán

Csak bennem merul fel a kerdes, hogy miert is nem vagy 2x ekkora ez az egesz csatlakozo?

Most persze az nem feltetlenul oldana meg, hogy mennyire log ki egy kartya oldalabol, ha arra nem 45 fokban kuldik ki vagy a kartya hosszabbik oldalaval parhuzamosan, esetleg a hatuljan (bar az megint problema lesz sok esetben).

Nekem nagyon fura, hogy a sokkal nagyobb energiaatvitelre tervezett csatlakozonal az elvalasztok a PIN-en kozott vekonyabbak, a vezetekek es a csatlakozo PIN-ek vekonyabbak es surubben vannak, mint valaha.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69) Duddi


Duddi
aktív tag

Amúgy a JayzTwoCents csatorna megpróbálta a csatlakozó kábeléből a szent lelket is kihajlítani hogy lássák mennyire melegszik. 60°c környéki csatlakozó hőmérsékletet értek el.

Szerintem nem feltétlenül a kábel hajlítása a gond hanem hogy ha erős mechanikai nyomást teszünk a csatlakozóra.
Az első nyilvános képeken nekem úgy tűnik, hogy a kábelrendezés érdekében jól behúzta a tápkábelt és a csatlakozóra egy oldal irányú feszítő erőt tett ami meglazíthatta az érintkezést.

De akárhogy is, hamarosan jönnek 4080 a kártyák abból több fog fogyni kisebb lesz a fogyasztása szóval nem lehet majd 600 wattra fogni, ha nő a probléma szám akkor van miről beszélni ha nem akkor nincs és ez csak egy AMD Marketing fogás mint anno a doboló srác.

(#70) Reggie0 válasza Duddi (#69) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet ok nem hetekig kuldtek ra a termikus ciklusokat. Azert ez sem ugy tortenik, hogy a delikvens eppen osszerakja a gepet, bekapcsolja, belovi a jatekot/furmarkot es bumm azonnal tuz.

(#71) Robi BALBOA válasza ribizly (#68) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én sem értem minek ez a (hely)spórolás, amikor a kártyák akkorák, hogy lassan egy 3fázisú 400v-os dugalj is elfér rajtuk.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#72) ribizly válasza Robi BALBOA (#71) üzenetére


ribizly
veterán

Magan a PCB-n nem fer el kenyelmesen 4. Gondolom ott mar furatokat meg minden egyebet is at kellene tervezni. Szoval ertheto az uj csatlakozora valo torekves.
En csak azon csodalkozom, hogy nem allt meg a teljesitmenyfelvetel egy szinten, hanem azt is toljak egyre feljebb (lasd Ryzen 7xxx, Intel 12/13th gen).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#73) Duddi válasza Reggie0 (#70) üzenetére


Duddi
aktív tag

Ebben teljesen igazad van.
Egy pár órás tesztről van szó. Azért is mondom hogy az igazi teszt az lesz amikor tényleg lesz kint igazi mennyiségű kártya és táp ilyen csatlakozóval.
Addig szerintem nincs elég nagy mintaszám.

(#74) ribizly válasza Duddi (#73) üzenetére


ribizly
veterán

Volt egy video, ahol elmondtak, hogy 30+ orara hagytak magara a rendszert maxon jaratva, rendesen megterhelve es rendben ment minden. Szoval ellentmondasos a dolog. Lehet gyartasi hibas is 1-1 csatlakozo meg igy az elejen. Sokkal nagyobb gond a bizalomvesztes, mert ebbol nehezen fog kikecmeregni mind maga a csatlakozo, mind az Nvidia.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75) Robi BALBOA válasza ribizly (#72) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Elférne ha teljes(vagy csak 2cm-el nagyobb) méretű lenne, csak ugye kurtítják azt is a végtelenségig.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#76) ribizly válasza Robi BALBOA (#75) üzenetére


ribizly
veterán

Gondolom kell a tobb hely az atfujhato hutesnek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77) bunfi válasza ribizly (#72) üzenetére


bunfi
őstag

Nem tolják feljebb. Csak nem az optimumpontra van belőve, hanem az agybeteg - magadnak ilyet nem állítanál be tuningra, hogy tetszelegjenek a toplisták elején. Ez egy alapvetően hülye hozzáállás, mert ha nem undervoltolod, húzod lejjebb a powertargetet, akkor ~5% extra teljesítményért 30-40% plusz fogyasztással fizetsz. Ezentúl overclocking helyett már undervolting lesz a tuning, hogy ne pörgesse meg a villanyórát, mint ... a retikült? :( :(

#76 ribizly
Átfújható hűtéssel is meg lehet oldani (Gigabyte 3090):

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#78) Duddi válasza ribizly (#74) üzenetére


Duddi
aktív tag

Simán benne van a gyári hiba is.
Nem hiszem hogy bizalomvesztéssel járna ez. Kiadják a 2.0 átalakítót és egy bejelentést, hogy minden jó. El fogják felejteni.
El lett felejtve a Fermi grillezős viccek is.
Ha meg kijönnek az új tápok akkor remélhetőleg senki nem használja majd ezeket az átalakítókat akár jók akár nem. Pont mint a 2 molex 1 pic-e táp csati átalakítókat.

(#79) Dragon3000 válasza Duddi (#69) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még jó, hogy csak 450W tdp-s a kártya és tesztek alapján pillanatnyi fogyasztás esetén se közelíti meg a 600W-ot, a 3090ti esetében ugyanilyen csatlakozó van a kártyán, többet is fogyaszt még sem történt ilyen eset. Így vagy spóroltak a 4090 esetében az átalakítón vagy nem volt teljesen rádugva a kábel vagy feszítve volt, ami miatt nem érintkezett megfelelően.

(#80) ribizly válasza Duddi (#78) üzenetére


ribizly
veterán

"El lett felejtve a Fermi grillezős viccek is."
Dehogy lett az elfelejtve. :N Emlekszem, amikor valaki tenyleg rapattintott egy tojast. :D

En nem vagyok biztos benne, hogy barmi is valtozna a csatlakozobol kijovo kabelekre es a meghajlitasra vonatkozo szabalyokon az, hogy az egy tapcsatlakozo kabele, vagy egy adapter kabel.

@#79Dragon3000
Erdekelne mennyi olyan kartya kerult vegul ki gamer-ekhez.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81) Dragon3000 válasza bunfi (#77) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az fe megoldások jóval kisebb áramköri lappal dolgoznak és a hátsó rész teljes egészében csak a hűtés, így nem lenne rajta hely, csak ha nagyobb áramköri lapot kapna. De a 3090ti-k alapján csak egy értelmes átalakító kábelt kellett volna mellé csomagolni és nincs semmi gond.

(#82) Duddi válasza ribizly (#80) üzenetére


Duddi
aktív tag

A szabványon nem is de az igazi különbség szerintem a súlyban van. Az átalakító és a 4 PCI-e tápkábel fix hogy nehezebb mint egy mindkét végén 12VHPWR csatival ellátott kábel. Kisebb súly kisebb stressz.

(#83) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Eleve az új ATX és GPU tápszabványokat kellene legalább 24 voltosra tervezni, mert ekkora teljesítményhez ennyi helyen kevéske ez a sok madzag, még ha próbálják is elosztani.
Persze most mondhatjátok, hogy az megint sok pénz kidobása, de miből ált volna egy plusz vezeték és visszafele kompatibilis csatiszabványok, amin ha lemegy kommunikáció, élesedik a 24V, egyébként meg ha nincs kommunikáció, vagy hiányzik az ág/csatlakozótű maradna a 12V korlátozott fogyasztás mellett.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#84) KISDUCK válasza tibaimp (#56) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az igen, kíváncsiságból rákerestem, de létező kártyát nem találtam csak egy tervezett alternatívát, ahol 2 sorba volt rendezve a 4 gpu és mellette volt a külső táp, de ahogy néztem a voodoo 5 6000 is 60 wattot kért az agp szabvány pedig elvileg 110 wattig engedi a fogyasztást, szóval bele kellett férnie.

(#85) lvb válasza flexxx2 (#12) üzenetére


lvb
aktív tag

Ez így nem igaz. Nekem 1080 is égetett el kábelt, mert nem volt elég hely, mikor felraktam a ház oldallapját, és túl kis ívben hajlott a kábel...

(#86) aginor


aginor
veterán

"Nem tenne jót a szabványnak, ha ezt általánosan elkönyvelnénk rossznak" - de ha egyszer rossz (és életszerűtlen), akkor minek kellene elkönyvelni?! :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#87) arty válasza Duddi (#69) üzenetére


arty
veterán

marketing fogás :D
igen, szerintem is ez lehetett a leégett vásárlók célja: csak inflienszerkedni akartak :D

és az nvidia is csupán publicitásra vágyott, amikor megfogalmazta kételyeit a csatlakozóval szemben.... márketing!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#88) flexxx2 válasza lvb (#85) üzenetére


flexxx2
őstag

Most elemezhetnénk, hogy milyen minőség volt a kábel, meg milyen öreg volt, hányszor volt használva, stb. De ne tegyük.
Ami zavar engem az, hogy itt egy 1Millás VGA-hoz adott adapterről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#89) ribizly válasza Duddi (#82) üzenetére


ribizly
veterán

Az valoban lehet elony. Am kb. minden haznal le kell torni elesen, hogy ra lehessen csukni az oldalat. Ez pedig nem fog valtozni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#90) newnya


newnya
újonc

Azért itt még lehetnek meglepetések. Érdemes elolvasni Igor cikkét. Ő meg arról beszél, hogy az Nvidia saját tervezésű csatija kb egy Aliexpress szintű minőség szóval én még várnék pár hetet mire ebben az ügyben igazságot lehet tenni. Itt a cikk

(#91) MasterDeeJay

Megoldás, eleve nyákra csak kirakni egy rétegen olyan érintkezőt ahogy a szervertápokon van (több kw-osokon) már igen csak régóta. Maga a csati kialakítása szerintem már 30-40 éves is lehet.

Aztán mehet rá annyi 8pin amennyi csak kell. Egy server grade EPS (nem pcie) 8pin elvisz 200-250w-ot bocs 336w spec szerin, 4db csak elég lenne.
Extrém példa:

Nem ilyen pici csatlakozókkal szenvedni a közel kilówattos kártyákon. 3-4db EPS elvinné.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#92) Gyuri27 válasza MasterDeeJay (#91) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem a méret a gond. Hanem hogy az nv kispórolt mindent is. A vezetékeket a forrasztást a nyákot és amire forrasztanak, hogy nézem a cikket.

Amd - Radeon - Ryzen

(#93) tupacamaru


tupacamaru
veterán

A kapcsolódó hírekkel addig nincs gond, amíg megfelelő helyiértéken kezeljük a helyzetet, és kifejezetten arra koncentrálunk, ami a problémát előidézi, vagyis a szóban forgó adapter és vezeték rossz helyen történő meghajlítására.
Ezzel csak az a baj hogy nem ez a probléma... ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#94) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#91) üzenetére


fatpingvin
őstag

kismillió értelmes csatlakozó létezik a piacon. nem ezzel van a gond hanem hogy ennél az új szabványlál látszólag elfelejtették azt az örökérvényű mondást az ilyen kaliberű elektronikákra vonatkozóan, miszerint ami nincsen legalább kétszeresen túlméretezve, az alul van méretezve.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#95) Victorio


Victorio
aktív tag

Tehát van egy új szabványú csatlakozó, ahol kevesebb és vékonyabb érintkezőkön nagyobb áramot lehet átvinni, és csak speciálisan megszabott kábelpozíciókban használható, maximum 20 esetben csatlakoztatva.
Szerintem se a szabvány rossz, tényleg nincs ezzel semmi baj, tiszta belemagyarázás ha valaki itt bármilyen gondot lát ;]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#96) Dragon3000 válasza Victorio (#95) üzenetére


Dragon3000
veterán

30 csatlakozás volt megadva, de az átalakító kábelre. Az alap csatlakozónak jónak kellene lennie, mert a 3090ti-n is ilyen van, többet is fogyaszt csak más átalakító kábelt csomagoltak hozzá, amivel nem volt semmi gond.

(#97) Hellwhatever válasza Victorio (#95) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Feljebb linkelték Igor cikkét, abban szépen kivesézte hogy az adapteren többek között a csatlakozó forrasztása bitang pusztulatosan fostos, az adja meg könnyen magát minimális hajlítás hatására is.

[ Szerkesztve ]

(#98) b. válasza Hellwhatever (#97) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom mi garantálja hogy egyes átalakítók jók egyesek meg szarok. Egy szar minőségű átalakító sem gyulladhatna ki ha megfelelően legalább 2- 3x nagyobb terhelésre lettek volna megadva méretezések, bolondbiztosra csinálva.de itt 667 wattos maximumra 450 wattot rábíznak, még csak 50% ráhagyás sincs meg.-

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#99) ribizly válasza b. (#98) üzenetére


ribizly
veterán

Leginkább az, hogy a korábbi krimpelős vezetékezés megoldást, kivezetett forrasztásosra cserélték le. Ezek szerint nem jött be.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#100) b. válasza ribizly (#99) üzenetére


b.
félisten

Foxconn gyártja nekik vagy nekik ezeket ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.