Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ribi


Ribi
nagyúr

Probléma szerintem, hogy gyakorlatilag "normál" méretű házba nem lehet 4090-et rakni, csak ha extenderrel oldalára van fordítva. VGA kb. olyan magas mint proci hűtőből egy 160mm-es. És onnan kell még a tápcsatinak kilógnia kb 4-5 centit, hogy ne legyen nagyon meghajlítva. Gyakorlatilag nincs olyan ház amibe ez alap helyzetben befér kábel morcos meghajlítás nélkül.

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Keresem az Abutól szokatlan, AMD-t lehúzó cikkében a bujtatott AMD dícséretet, mert kizárt dolog, hogy negavítan írna az AMD-ről, lévén AMD-bérenc.

;]

#tarcsad

(#3) Alogonomus


Alogonomus
őstag

"Kérdés, hogy mi lesz akkor, amikor az egy-két év múlva érkező Radeonokra is esetlegesen felkerül a 12VHPWR tápcsatlakozó."

Addigra kinövi a gyermekbetegségeit a szabvány, és már kockázatmentesen alkalmazható lesz. Csakúgy, mint a big.LITTLE technológia, aminek az alkalmazását valószínűleg az AMD sem tudja majd elkerülni, de a technológia x86-os környezetben jelentkező problémákkal terhelt korai szakaszával nem neki kell bajlódnia. Mind a két esetben abban a kényelmes helyzetben volt az AMD, hogy nem neki kellett először az ismeretlen területre merészkednie.

(#4) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Az AMD válasza ilyen formában abszolút félreérthető, és többen azt hihetik, hogy magával az új aljzattal van a baj.
márpedig nekem baromira úgy tűnik, hogy magával az új aljzattal van a baj.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) FragMaster


FragMaster
addikt

Egyszerű a megoldás, rakjanak a kábelre merevítőt. A kábel meghajlik 3,5 cm-en belül már pusztán a saját súlya alatt is.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#6) Csorbi válasza Alogonomus (#3) üzenetére


Csorbi
addikt

Az architektúra a szó, amit kerestél a technológia helyett, csak nem jutott eszedbe.

(#7) Gyuri27 válasza FragMaster (#5) üzenetére


Gyuri27
félisten

Attól a csatik a vezetékek még bibisek.
Azért nézzük már meg, hogy rendes gépeknél pl barkács (nem kínai) gépeknél milyen vezetékek és dugajok vannak 500-600 wattnál.
Itt is egyből a példa. Kínai óccó hosszabító simán elfüstöl egy rendes meg nem.
Jártam így takaritógéppel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) 1dude


1dude
aktív tag

A probléma kifejlesztve, jöhet majd rá jó pénzért a megoldás is :DDD

(#9) Alogonomus válasza Csorbi (#6) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az architektúra a konkrét chipre vonatkozna, míg a technológia a működési elvre vonatkozik. A két szó jelentése között lényeges a különbség.

(#10) hardzsi2 válasza FireKeeper (#4) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Egyetértek, ezt a szabványt az Intel elszabta, és ennek megfelelően sürgősen korrigálnia kellene, mégpedig nem életszerűtlen használati javaslatok megfogalmazásával "életben tartva" a hibás eszközöket, hanem sűrű mea culpa (hivatalos sajtóközlemény) formájában elismerni a tévedését, megalkotni és licenszelhetővé tenni egy módosított, kellően strapabíróra és robusztusra tervezett megoldást, továbbá bevonni a hibás szabványra épülő termékeket és kártalanítani valamilyen módon azok gyártóit.

Persze ez csak egy erkölcsös, idealizált világban képzelhető el, tehát nyilván nem ez fog történni, de ez lenne szerintem a helyes út.

Sajnálom az Nvidia-t, hogy az egyik első használójaként pont a bevezetés alatt álló zászlóshajójukat érinti ez. Kis részben ugyan az Ő hibájuknak is tartom, hogy nem voltak kellően óvatosak és/vagy nem tesztelték eleget és/vagy fittyet hánytak az intő jelekre, remélve, hogy nem lesz gond, hisz a specifikáció szerint nem lehet baj, de azért elsődlegesen akkor is csak áldozatok, hiszen bíztak az Intel által megadott szabványos specifikációkban.

Az AMD-t ugyan nem hibáztatom, hogy marketing tőkét próbál a riválisa kellemetlen helyzetéből szerezni, de nem is tartom etikusnak a másik kárán élcelődni/röhögni, kárörvendeni. Ez persze nem AMD sajátosság, mert autógyártóktól kezdve több iparágban is megy ilyen helyzetben hasonló beszólogatás, hogy "a mi termékünkkel nem történik meg az, ami a riválisnál történt", de akkor sem szép.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#11) Ajándékok válasza Yutani (#2) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Pedig benne van :)
Azt a lehetőséget nem említi, hogy azért nem fogják használni, mert kevés lesz az új AMD kártyákhoz.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#12) flexxx2 válasza Ajándékok (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

Én se értek egyet a cikkel. Évtizedekig nem volt probléma a kábel haljásából, most meg kezdjek el figyelni erre a dologra. És még én vagyok a hibás. Na nehogy már.

(#13) atus72


atus72
senior tag

érdekes, mert autohifi tápkábelből van olyan amire csómót lehet kötni ...

(#14) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Kérdés hogy a 12HVPWR-es tápok is érintettek vagy csak az átalakítók?

Mert ha csak az átalakítók akkor a szabvánnyal semmi gond nincsen, az adapterek lettek alultervezve.

(#15) FireKeeper válasza Hellwhatever (#14) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem attól függ, hogy milyen kábelvég van rákrimpelve. ha ugyanaz a dizájn, mint amit az átalakítókban használnak, akkor szerintem ugyanúgy probléma.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) Solten


Solten
addikt

"de a specifikációk alapján ebből nem lehet gond, hacsak a kábel nem hajlik meg túl közel a konnektorhoz."

Ja csak ennyi? De igen, magaval az uj aljzattal van a baj, egy kis meghajlastol mar leeg a tapcsatlakozo.. :U Az AMD jol teszi hogy mellozi ezt a hulladekot es ugyesen kihasznalja a marketinget. Bravo mernokok, csillagos egyes.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#17) anulu válasza hardzsi2 (#10) üzenetére


anulu
félisten

nem csak a 4090-et. 3090 Ti-hoz is ugyanilyen átalakítót adnak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) FireKeeper válasza Solten (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mint mérnök, ezen feltriggereltem magam :D
biztosra veheted, hogy ez management szinten lett elszúrva, gondolom ment a fillérb.szás a csatlakozó elemen.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19) Abu85 válasza Hellwhatever (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tápok is, az átalakítók jobban, mert könnyebben hajlíthatók. A tápoknál a gyártók egy része gondolt erre, és raktak merevítőket az aljzatok mögé, amivel nagyon nehéz őket hajlítani 3,5 cm-en belül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Solten válasza FireKeeper (#18) üzenetére


Solten
addikt

:K

Saor Alba

(#21) fatpingvin válasza FireKeeper (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

okkal.

én azt mondanám hogy lépjünk egyet hátra és nézzük meg hogy mi is van ezzel a csatlakozóval. a cél ugye az lenne hogy egy ilyen csatival akár 600 wattot is át tudjunk vinni 12V-on.

a műszaki részletekbe nem mennék bele, azonban végignézve az ezzel kapcsolatos híreken: csak szoftveres konfiguráció után használható max teljesítményen, leégő csatlakozók, nem szabad a bele kötött FLEXIBILIS kábelt meghajlítani, etc, nekem az az egyetlen benyomásom erről hogy ez a szabvány és a megvalósítása egészen egyszerűen alkalmatlan annak a szerepkörnek a betöltésére amire kitalálták.

felmerül a kérdés, akkor vajon mégis mi értelme volt ennek az újításnak? főleg annak fényében kérdezem, hogy az előző PCIe tápszabvány simán egyes pinek testre zárásával jelzett, nem kellett hozzá tényleges adatfolyam mint a mostanihoz.

ebből következően én magam részéről, bár ez is csak egy vélemény, azt gondolom hogy ez a szabvány hülyeség volt és az AMD nagyon jól teszi hogy marad a réginél.

NEM azért, mert azt gondolnám hogy ne kéne újítani, hanem azért, mert ebben az esetben sikerült hülyeséget csinálni újítás néven, arra a szerepkörre amire szánták az új csatlakozó a mellékelt ábra tanúsága szerint is lényegében nem megfelelő.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) #08299776


#08299776
törölt tag

Ne már, hogy a felhasználónak azzal keljen foglalkozni, hol hajlik a kábel... :W
Attól hogy valami szabványként bevezetésre kerül, attól még lehet sz@r, és ez sz@r.

(#23) Thrawn válasza FragMaster (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

Remek ötlet, hogy sosem tudod utána felrakni a házra az oldallapot! :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) jerry311


jerry311
nagyúr

Kevesebb anyag = olcsobb gyartas = magasabb profit. Ez kell a gyartonak.
Aztan legfeljebb leolvad, mert egy fos, de majd rafogjuk a felhasznalora, hogy hulye, mert nem a laba kozt atnyulva vakarta meg a fulet. :U
Ha ez a haladas, akkor inkabb kosz nem kerek belole.

(#25) FireKeeper válasza Abu85 (#19) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az ugye megvan, hogy a legtöbb 4090 olyan brutál nagy, hogy nem életszerű hogy ilyen megkötésekkel beférjen a gépházba? vagy szarakodnod kell ilyen-olyan 90 fokos adapterekkel, vagy nem tudod rárakni a házra az oldallapot.

fatpingvin: szerintem nem teljesen reménytelen az eset, csak sokkal komolyabb kábelvégek kellenek a csatlakozón belül - már ha tartani akarják a csatlakozó fizikai dimenzióit. az van hogy ugyanolyan konstrukcióval próbálkoztak, mint amit a sokszorosan túlbiztosított eddigi 6/8 pinnél használtak (ráadásul kisebb méretben is, ha jól rémlik), és így nyilván sokkal kisebb a "hiba"tűrés. biztos vagyok benne hogy pl autóiparban át tudnak vinni annyi áramot, ekkora csatlakozón, csak mondjuk nem 0.01 cent hanem 0.1 cent egy kábelvég.

#26: szerintem nem tudod kihúzni mert van benne két oldalt kis fül ami benne tartja a műanyag csatlakozóházban. szerintem itt van a kutya elásva, szétnyílik a mama csativég, és megnő az ellenállás.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

JayzTwoCents jól körbejárta a témát. A csatlakozóval van a gond, ha elkezdik közel hajlítani, az kihúzhatja a kábelt a csatiból. Erre legtöbbször a házak mérete miatt van szükség. A megoldás lehetne az is, hogy gyárilag 90°-ban hajlított csatlakozókat tesznek a kábel legalább egyik végére. Hetek kérdése hogy ezek elárasszák a piacot és minden meg van oldva. Innentől a 3,5 cm varázslatos módon 0,5 cm-re rövidül, probléma megoldva.

Ebben a forgatókönyvben az AMD el fog esni az ATX 3.0-ás szabvány nyújtotta előnyöktől és simán lehet nem fog jól kijönni ebből a PR mutatványból.

(#27) Abu85 válasza FireKeeper (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Értem én, de ez nem jelenti azt, hogy érdemes hajlítani. Vagy vegyen a user nagyobb házat, vagy lehet értesítést kérni a CableModtól a 90 fokos adapterre.
Kínában is kezdenek ezek a 90 fokos adapterek feltűnni, ott az egyik átszámítva 55 dollárra jönne ki, de ez kínai ár, fene tudja, hogy valóban ennyi lenne-e nyugaton.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) FireKeeper válasza Abu85 (#27) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én ezt továbbra sem tudom elfogatni. fejlesszenek ki egy olyan csatlakozót, amit ha bedugsz, működik, függetlenül attól, mennyire van meghajtva a hajlékony része (azért hajlékony, hogy hajlíthasd). nonszensz hogy csak egy 3rd party kiegészítővel nem balesetveszélyes egy ipari szabványnak kitalált valami. (mondjuk ugyanezt a rant-et előadhatnám a 12/13th gen intel proci lefogatóra, csak ott legalább nincs akkora esély hogy leég a házad)

amúgy már kajak várom az első modokat ahol konkrétan beforrasztják majd a kábelt a PCB-be, annál jobb megoldás tuti nincs. :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#29) tibaimp válasza Hellwhatever (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott a pont és a jó kérdés!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

ATX 3.1 kész, rajt, tűz. :D

(#31) Duck663


Duck663
őstag

"...többen azt hihetik, hogy magával az új aljzattal van a baj." Pontosan erről van szó! A felhasználó nem fog ilyen olyan mértékű hajlítgatásokkal törődni. Bedugja, működjön! A ház is meghatározza azt, hogy hogyan tudja meghajlítani valaki, vagy éppen a kábel hossza, vagy annak elhelyezhetősége, egyáltalán a VGA házban történű elhelyezhetősége. Ezekre semmiféle szabvány nincsen. Nincs az, hogy a VGA felett 5cm kell hogy maradjon, a gépházban, (és akkor arról nem is beszéltünk, hogy akkor azt kinek kell hagynia? a VGA mérete nem lehet adott méretnél nagyobb, vagy a házakat kell úgy tervezni, utóbbi igen abszurd lenne) nincs az, hogy a VGA csak adott oldalán helyezhető el a csatlakozó. Az efféle szabványokat, mondjuk úgy, hogy hülye biztosra kell tervezni, minden eshetőségre fel kell készíteni, arra is hogy a felhasználó 3cm-ra meghajlítja. Ez nem az!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#32) Reggie0 válasza flexxx2 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

A kabel hajlitassal mindig volt problema, csak az elozo csati annyira tul volt meretezve, hogy nem okozott leolvadast. A 12VHPWR csati tuskein mar akkora aram megy at, hogy az atmeneti ellenallas novekedese nem engedheto meg, igy az sem, ha fesziti a kabel valamilyen iranyban.

Amugy meg raktak volna ra ket par keses sarut es vigan vinne 100A-t is :)

[ Szerkesztve ]

(#33) b. válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


b.
félisten

Pontosan. az Nvidia amikor a 3090 Ti re adta ki a csatlakozóját és nem volt még szabvány erre direkt kitért hogy nem mindegy milyen anyagból készül maga a vezeték, mennyire hajlítható és milyen vezetőképessége marad az mellett. A 3090 Ti csatlakozóival amúgy nem is volt gond.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) Menthirist válasza flexxx2 (#12) üzenetére


Menthirist
veterán

"Évtizedekig nem volt probléma a kábel haljásából"
Eddig egy 8 pin-es kábelen 150W ment. 450W-hoz 3x 8 pines kábel kellett, tehát összesen 24 kábel vitte a 450W-ot.

Az új szabványban 12 viszi a 600-at.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#35) b. válasza FireKeeper (#28) üzenetére


b.
félisten

igazából az is megfelelő megoldás lenne ha a VGA hátsó részén vezetnék ki a kábelt vagy hátrafelé irányítva ahogy EVGA tette a 3090 Ti-nél vagy az FE-nél volt. Ott ha a kábel ráfektetted a kártya tetejére már akkor sem hajlott meg nagy ívben.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) bunfi válasza Abu85 (#27) üzenetére


bunfi
őstag

A probléma az, hogy mennyire fájt volna, ha egy adapter bekerül egy EZERHATSZÁZ dolláros videókártya mellé? Mert ez megoldás lett volna, sokkal inkább, minthogy küldünk a PCI-SIGnek egy prezentációt, hogy vannak aggályaink a szabvánnyal kapcsolatban...

A nagyobb ház pontosan mekkora lenne? Mert a legtöbb termetes ház támogatja a 16-17 cm magas processzor hűtőket. De a 4090 14 cm magas, így ha még a user szeretné is betartani a 35mm-es ráhagyást, az oldallap miatt lehetetlen. És ezek azok a házak, amik kompatibilisek a D14-15/Dark Rock/Thermalright méretű hűtőkkel. Sok ház egyáltalán nem az, sőt a CLC-k terjedése miatt ez egyre kevésbe lesz jellemző...

A Cablemod adapter nem oldja meg a problémát abból kifolyólag, hogy 4090 már van, adapterre meg fel lehet iratkozni vagy várni a még nem tesztelt minőségű kínai adapterre fél-egy hónapot vagy megreptetni egy impozáns összegért. Nem is beszélve arról, hogy a biztonságos működésnek még lenne egy 50-100 dolláros felára? Mert nem fért bele az 1600+ dolláros árba??

Egyiket sem érzem megoldásnak, inkább hajlok buildzoid veleményére, hogy ez a csatlakozó megoldás egy nem létező problémára...

#35 b
A hátsó részéhez közbülső kábelezés és extra csatlakozókra lenne szükség, hogy a hátsó részt összekösse a rövid nyákkal (Gigabyte csinált ilyet). De ebben az esetben meg lehetséges, hogy a hosszúsága miatt okozna kompatibilitási problémát, mert már az FE is 33,6 cmről indul.

A döntött megoldás meg szerintem azért kopott ki, mert sok volt vele a plusz meló amiatt, hogy nem közvetlenül a nyákra van forrasztva:

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#37) b. válasza Yutani (#2) üzenetére


b.
félisten

A tweet az, ne keresd :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) fatpingvin válasza Reggie0 (#32) üzenetére


fatpingvin
őstag

"az elozo csati annyira tul volt meretezve, hogy nem okozott leolvadast."

magyarán alkalmazott szempontból helyesen volt méretezve. ne keverjük már a laborkörülményeket a gyakporlati felhasználással. minden ilyen vackot túl kell méretezni hogy ne csak a legszélsőségesebb tesztkörülményeket, hanem a való életbeli júzereket is kibírja.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#39) b. válasza bunfi (#36) üzenetére


b.
félisten

Ok de ha valós ez a két tüzes hír akkor a tűz sem megoldás. vagy akkor marad ez . :DDD

Amúgy az az érdekes hogy sokan elkezdték mérni a 4090 csatlakozásának melegedését hőmérőkkel és még az előírt mértékben jobban hajlított állapotban sem melegszik túl. pl a fenti suprim sem, még tortúrázva sem de ettől persze ez egy valós probléma csak nem egyértelmű a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) AuraSync válasza Menthirist (#34) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

3x 8pin kábel:
Gyerekek nagyon egyszerű a dolog.
A probléma ott kezdődik, hogy a PC már nem csak egy PC hanem egy szoba dísz és ez miatt nem lehet 3db kábelt bedugni a VGA-ba...
-Há hogy néz ki az az ablakos ERgébés gépházamba?
-Nekem 1 kábelen menjen minden!
Szólal fel Pistike az RTX effektekkel tuningolt májnkráft sztrímjéből amit kb 5-en néznek azok is az ismerősei.

Na látjátok amikor a szépség rovására megy minden más.
Tudjátok én még a üveg ablakos gépházam oldalát is lefóliáztam és mindjárt nem látok benne se rgb-t, se kábel dzsungelt, se port se semmit.

De cserébe nyugodtan otthagyhatom a gépet talán nem fog leégni.

Akinek a dizájn fontosabb mint a teljesítmény az így járt.
Remélem sok ilyen cikk lesz még és magyar is akad majd.
Főleg azok között akik ugrottak rá a millás a kiforratlan teknológiás VGA-ra mintha csak egy zsömle lenne a TESCO-ba.

Na mian most hirtelen nincs energia válság? Tök okés ha a PC-d 800W-ot zabál miközben 14 évesek ellen lövöldözöl a bátülrojál sz@rokban?

(72.260Ft a gáz számlám havonta)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#41) bunfi válasza b. (#39) üzenetére


bunfi
őstag

Egyrészt nem mindenki szenved OCD-ben, hogy eljátszik 1-1,5 órát a kábelezgetéssel, amikor gépet épít. Másrészt ez nem feltétlenül közkeletű információ, mert a probléma lehetséges súlyosságával ellentétben nem látom a dobozokon, manualokban a nagy piros felkiáltójeles figyelmezetetéseket, hogy haver, erre tessék odafigyelni...

Juteszembe a Cablemod adaptéből is kétfajta van, attól függően hogy az FE-hez hasonlóan vagy 180°-kal elfogratva (ASUS) van rajta az aljzat.

Ezt a problémát meg lehetett volna előzni, ha nem lett volt végtelen fillérszexualizálás. Akár azzal, hogy a komolyab tápegység- és kábelgyártóknak leadják előre az infót, akár azzal, hogy mindegyik mellé van csomagolva. Nem feltétlenül ezt várnám 1600 dollár MSRP mellett.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#42) b. válasza AuraSync (#40) üzenetére


b.
félisten

Játék alatt konkrétan kevesebbet eszik, mint az előző generáció csúcskártyái.
A pénzét meg arra költi mindenki amire akarja. A 2000 forintos cigit is kivered az emberek kezéből az utcán?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) b. válasza bunfi (#41) üzenetére


b.
félisten

pedig de, figyelmeztetésekkel ott van a dobozban, hogy ne hajlítsd meg.
Hát az hogy ne törd meg a VGA kábelt nem hinném hogy 1,5 óra. irigylem akinek nincs ideje elrendezni egy 1-1,5 milliós gépet amikor építi. ;]
DE amúgy vannak kétségeim két tűzeset valódiságával kapcsolatban HWU nem éppen Nvidia párti de 3 darab RTX 4090 rendszert használnak hetek óta. Egyik abszolút ellentmond mindegyik előírásnak és még csak nem is forró a csatlakozás. Szerintük [link]
.Szóval nem tudom nem akarok gyanúsítgatni senkit de...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) flexxx2 válasza Menthirist (#34) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem egyenletesen szétosztva a 24 kábel vitte.
De nem is ez a lényeg. Nem véletlen volt eddig túlméretezve, pont azért hogy hülyebiztos legyen.

(#45) bunfi válasza b. (#43) üzenetére


bunfi
őstag

Tényleg elég érdekes a szituáció... de valami nem gömbölyű az szent. Szerintem nem kéne You’re holding it wrong stílusban lereagálni a dolgot...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#46) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Drága és brutálisan környezetszennyező, ahogy az Nvidia visszavonta az RTX 4080-at. :C
Kitérdekel nem igaz? A lényeg hogy pörögjön az a 3D Mark.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#47) proci985 válasza Menthirist (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez nem teljesen igaz, 8pinen csak 3 pin visz at 12Vt, szoval 3x8 az csak 9 pin.

az mas kerdes, hogy 4x3 pinen megy at, mig 12VHPWRnel lenyegesen vekonyabban.

pinenkent 8+A az nagyon sok, varhato volt, hogy ekkora csatlakozo es ilyen aramerosseg mellett baj lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) Joci10 válasza b. (#43) üzenetére


Joci10
őstag

Tudod, ha a tápgyártók, a VGA gyártók és a hozzáértők is azt mondják, hogy megtörténhet, akkor én inkább hiszek annak, aki azt mutatja be, hogy nála megtörtént, mint annak, aki 1 rövid ideje tartó saját példája alapján azt mondja, hogy nem történhet meg. Ez kb. olyan, mint ha egy sz@r tápot azzal akarnánk eladni, mint 'tökéletes', mert 1 gépben megy, és azt nem tette (még) tönkre.

A hírhez:
Egyébként én is azok pártján állok (AMD vs. NVIDIA harcot kikerülve), akik azt mondják, hogy ez így lófütty. Ki az az épeszű ember, aki majd nekiáll a gépházba méregetni, hogy megvan-e már a 3,5 cm? Ráadásul honnan számítva 3,5 cm? Sokkal korrektebb lett volna, ha már a gyártók eleve olyan kábeleket készítenek, ahol az a bizonyos 3,5 (vagy inkább egy kis ráhagyással 4) cm fix (mondjuk addig tart a műanyag csatolórész), és csak onnantól hajlítható. Vagy bármilyen egyéb módszer, amivel biztonságossá tehető a magasabb áramerősség átvitele. Akár egy teljesen új csatolóval (ha már új szabvány, akkor lehetett volna új csatolókat is kifejleszteni hozzájuk). De nem utólag mosdatni magukat a gyártóknak, hanem előre gondolkodni. Tudom, pénz. De amennyit elkérnek egy ilyen kártyáért, abba beleférhetne egy normális megoldás (vagy egy 50$-ral magasabb árba, ha a hasznot nem akarják csökkenteni).

(#49) jeni


jeni
félisten

lehet,hogy az ilyen fajta leégést elkerülendő az,hogy a feltételhez fogják szabni,hogy csak olyan pc házba szerelhető be a 4xxx vagy a 7xxx VGA ahol a VGA felett van legalább 6cm férőhely!
ez az ami sosem lesz bizonyítható,vagy nehezen fogja a gyártó az user hibájára fogni a helyzetet.

(#50) jeni válasza Ribi (#1) üzenetére


jeni
félisten

vannak de ritka azok a házak.
a vízszintes behelyezésű alaplapos házaknál sűrűbben előfordul a nagyobb belmagasság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.