Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guriga1234


guriga1234
addikt

Az azért vicces, hogy tölteni kell a cerkát.

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Valóban elég csúsztatás a kép és sajnos sokan tényleg komolyan gondolják. Nem esik le nekik, hogy az Apple a telefonhoz való stylusra mondott nemet és nem hazudtolták meg magukat, hiszen az iPhone-hoz továbbra sincs és nincs is értelme. Sőt, a többi iPad modellel sem lehet használni.

Ekkora felületen már látom értelmét, viszont böngészésre továbbra sem, egyedül a grafikai alkalmazásokkal lehet rendesen kihasználni.

Megmondom őszintén, én valami átalakított (vagy akár teljes értékű) OS X-et tudnék elképzelni egy ekkora képernyőn, az iOS-nek már nincs sok értelme itt.

(#3) Alex91 válasza guriga1234 (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg pont ezert lesz jobb, mint a tobbi... Marmint, hogy tolteni kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) Alex91 válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig iOS-bol van a profit! Par ev, es ez lesz az OS...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Az nem világos számomra, hogy ha tollal használja az illető, akkor letámaszthatja-e az illető a kezét anélkül, hogy az érintőképernyő reagálna? Csak mert alkarból elég nehéz rajzolni. :/

(#6) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert az iOS-t nem irnam le a helyedben.OSX=x86, iOS=ARM. Azt pedig tudjuk, hogy az iOS optimalizacioja nagyon jo. Na most azert van ketelkedes mert iOS-t eddig csak iPhone-on es mezei iPad-en lattunk. Ami fontos az az optimalizacio (a magja), a tobbi csak programok, UI es egyeb funckciok amiket akarmikor bele lehet irni es teszem azt meg is fogjak tenni. Semmivel sem rosszabb vagy kevesebb az OSX-nel. Ha keszitenek a professzionalis szoftvereknek egy ARM portot illetve elkeszulnek a megfelelo funckiok teljesen egalban van a 2 oprendszer. En nem hiszem, hogy ezen ugyanaz az iOS fog futni mint az eddigi gepeken.

Sot, ha a Mac atall valamikor ARM-re azon is iOS fog futni.

[ Szerkesztve ]

(#7) adamssss válasza [CsuCsu] (#6) üzenetére


adamssss
veterán

Ugyanaz az ios fog futni rajta, max kap egy-két új feature-t, de azokat valószínűleg az ipad Air2 is megkapja.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) [CsuCsu] válasza adamssss (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En is erre gondoltam. Az iOS teljesen alkalmas professzionalis hasznalatra a megfelelo feature-okkel. Csak iPhone-ba semi ertelme nem volt beletenni oket, ezert gondoljak jatekszernek.

[ Szerkesztve ]

(#9) edward2 válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


edward2
addikt

"Ekkora felületen már látom értelmét"

Ezt már nem az első helyen olvasom azért elmagyarázhatnád miért. Az én logikámmal pont, hogy a kisebb felületen van értelme a stylusnak míg a nagyobb touchscreenen nincs.

(#10) [CsuCsu] válasza edward2 (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert mert a stylust grafikai munkara szanjak, nem ikonok nyomogatasahoz. Rajzolas, satirozas, precizios szerkesztes. Ezert is a specko toll. Sot az egesz tabletnek ez az ertelme. A dagadt ujjainkkal max annyit ernenk el mint oviban az ujjfestessel. Akik a stylus meme-mel jonnek pont ezt nem fogjak fel.

Kis kepernyon nem fogsz tervrajzokkal dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#11) CharlieDrop válasza adamssss (#7) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kérdés az hány év múlva lesz, és akkor az Air2 hogy fog állni...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12) adamssss válasza CharlieDrop (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Az iPad Air 2-nek bika HW-e van. A 2gb rammal pedig hosszútávon is jó lesz, jelenleg bármelyik ismerősömnek nyugodt szívvel merném ajánlani. Véleményem szerint a Pro továbbra sem fog kiváltani egy PC-t, vagy egy Mac-et ha professzionális felhasználásról lesz szó. De ez majd elválik.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) hemaka válasza MIFtIli (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor csak a cerkára érzékeny, itt is látszik.

(#14) edward2 válasza [CsuCsu] (#10) üzenetére


edward2
addikt

Erről olvastam egy másik cikket, hogy iOS-en grafikai munkáról beszélni erős túlzás az appok korlátoltsága miatt. Ilyen szempontból akinek erre kell a Surface jobb megoldás.

(#15) [CsuCsu] válasza adamssss (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A potencial megvan benne, kerdes mit irnak ra. Egy masik topikban egyebkent kifejtettem, hogy ezt az eszkozt valoszinuleg lehet majd parositani egy Mac-kel vagy PC-vel, rajztablas periferiakent. Teszem azt fut rajta egy Maya vagy CAD kliens, ami kuldi az adatot a nagygepre ami szamol stb. Ergo nem is kell levaltania, eleg ha kiegesziti.

#14 edward2: nehogy mar az iPad-es appokbol indulj ki. Nem tudom mibol gondolod, hogy nem jonnek megfelelo appok. Amig nem volt iPad Pro nem is volt ertelmuk. Most, hogy lesz jonni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#16) Menthirist válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


Menthirist
veterán

tévedés, Jobs az iPadnál is elmondta ugyanezt a tollas dolgot. És nem, nem gondolom hogy itt abban kellene elkezdeni nyelvtanhuszárkodni hogy nem KELL stylus-t használnod, csak lehetőség.

Az Apple nyilvánvalóan iránymutatásból iránykövetésbe ment át, a nagyméretű telefonokkal amik Jobs szerint feleslegesek lettek volna, elvégre a tökéletes méret 3.5 és 4". Az okosórától az nfc-ig minden olyan dolgot átvettek, amiből a versenytársak gúnyt űztek. Most jött a stylus, amit akárhogy is magyaráznak a rajongók Jobs nagyon nagyon ellenzett amíg élt. Minden platformon, minden eszközön.

Azt sem gondolnám, hogy az Apple a megoldás minősége miatt vált volna mindig a meghatározó tényezővé. Az hogy milyen előrendelések vannak, az hogy az első napokban milyen tömegével adják el a dolgokat, milyen sorok állnak a boltok előtt, azt mutatja, hogy teljességgel mindegy mit adnak ki. Van egy igen nagy réteg, ami konkrétan bármit megvesz tőlük látatlanban, és objektivitás nélkül terjeszti az igét. Ez egy öngerjesztő halmaz. NEM azt mondom hogy minden almahasználó ilyen. Én is Macbook Pro-n dolgozom. Azt mondom, rengeteg ember a consumer rétegben nem tudja megindokolni, mik az előnyei és hátrányai a platformoknak. Enélkül pedig nem lehet objektív döntést hozni.

4 giga ram pedig komoly munkára... A Starbucks-ban rajzolgatni, összekattintgatni valamit, stb oké. De kb itt is állnék meg.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#17) CharlieDrop válasza adamssss (#12) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem mondtam, hogy kevés, hanem, hogy mikor ér annyit, mint egy noti (amúgy is keresek egy értelmes billentyűzetet tokkal), illetve ha majd összeér az OSX és az iOS, akkor az Air2 hol fog tartani? :)

De lehet félreértettelek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#18) CoDWaW07 válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


CoDWaW07
őstag

+1

Ráadásul azért egy sima gumifejű stylus és az Apple által létrehozott között is igen nagy különbség van :K

Emellett akkor tényleg 3-3.5 colos kijelzők voltak mindenhol ,arra meg kicsit viccesebb használni, az érintőtechnológiák pontosságáról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#19) rudi válasza Menthirist (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Jobs mindig az átlagembereknek az általam "maradék 99%-nak" szokott beszélni. Amikor ő beszélt hozzájuk, még olyan volt a társadalom technológiai berendezkedése, hogy az állításai nagyjából érvényesek voltak. Azóta viszont meglendült az ágazat, ma már Jobs is mást mondana, ahogy végül az MS (vagy Intel?) által jósolt 640 kB RAM sem lett elég a végsőkig, szóval ilyen múltbéli nagynak beállított mondásokon nem érdemes rágódni.

Az iPad Pro kapcsán viszont egy lényegeset meg kell jegyezni. Az eddigi Apple menőtermékekkel ellentétben nem a "maradék 99%-nak" készül, hanem a profiknak, akik (vagy a cégükben dolgozó IT-sek) profik. Nekik igenis hasznos a ceruza, és ami még lényegesebb, ők nagyon jól fel tudják mérni, hogy számukra termelékeny eszköz-e az iPad Pro. Érdekes lesz majd látni, hogy ők hogyan fogadják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Végre komolyan mondom jó látni, hogy nem csak az Apple fika megy. Mint kb eddig az összes hasonló hírnél... Én sem megyek oda lehúzni egy droidos hírt, mert Apple-t használok. Egyébként a PRO igen kimagasló lehet munka terén is! De majd meglátjuk. Az Apple mint mindig, most is az egyszerű használhatóságot tette előtérbe. És ez az amiben az erő rejlik. szvsz... Kövezzetek meg, ha nem így van!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#21) Amacs válasza hemaka (#13) üzenetére


Amacs
aktív tag

Vajon lesz-e olyan opció, hogy ahol véletlen hozzáérünk, ott elmaszatoljuk a rajzot? :D

(#22) Zanik válasza Menthirist (#16) üzenetére


Zanik
addikt

Azért az akkori Microsoft stylus messze volt tudásban a most az Apple által bemutatott Pencil tulajdonságaitól: nyomásérzékenység, dőlésérzékenység. Tulajdonképpen csak egy böködő/író bigyó volt, amit érzékelt a kapacitív kijelző.
Ettől függetlenül jogos az észrevétel. Jobs viszont halott. Most már más szakács sütögeti(!) az almás dolgokat a konyhában. Jobs amúgy is megosztó személyiség volt, sokszor szeretett túlzásokba esni, és a végletekig ellenezni, lelkesedni dolgokért (lásd termonukleáris háború az Android ellen). Miért ne lehetne az ő egykori elképzeléseitől egy kicsit eltérő irányba vinni az Apple termékek fejlesztését? :B

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) Menthirist válasza rudi (#19) üzenetére


Menthirist
veterán

én egy szóval nem mondtam hogy hogy nem hasznos a ceruza. Ezt mondtam már 5 éve is. Ezt mondtam tabletnél, sőt néha nagyobb telefonoknál is. Sőt, nem kevesen mondták a Note-oknál is hogy hasznos az az átkozott stylus. Mindenki az 1% lenne?

Jobs pedig nem tudom hogy hogy viselte volna az önmaga szavaival való meghasonulást, mert nem kevés energiát fektetett abba hogy elmagyarázza az embereknek hogy nem kell a stylus. És ugye elég arrogáns és erősködő tudott lenni, ha az elképzelésével kapcsolatban kellett harcolni. Ha a pro bejön az embereknek, akkor azért nem fogják kiadni szerinted normál tabletekre, mert szerintük még mindig nem hasznos, csak a profiknak? Na ugye. Pénz beszél, kutya ugat. A nagy iPhone pedig ugyanúgy a 99%-nak szólt, mint amiről azt mondta Jobs hogy márpedig a tökéletes méret az, amit az ember kényelmesen át tud fogni, és nem lapát. Az új iPhone pedig minden eddigi rekordot megdöntött, mutatván hogy ez bizony nem így van. Ugyanígy mondhatnám az apple watch-ot is. NEM kényelmes használni, NEM okos, de viszik, mert Apple. Mostani újítás? watchOS2, ami kellett mint egy falat kenyér hogy ne legyen ennyire korlátozott, ezen kívül pár új szíj. Ugyanúgy fogják vinni, mert tesznek rá az emberek.

Ha az iPad Pro sikeres lesz, merem mondani hogy legalább 50%-ban ez nem a tudásának lesz köszönhető. Még a profik között sem.

Zanik: könyörgöm, millió féle stylus van piacon, nem csak a surface-esre gondolva, hanem pl a wacom companionjához. Nem ők találták fel a dönthető és nyomásérzékeny stylust, de még csak a kijelzős tableten való használatot sem. És aki akart, az még az S Pen-nel is tudott
És nem mondtam hogy ne lehetne. Csak már megint úgy adták elő a mondandójukat, hogy ők találták fel ezt az egészet, és minden amit csinálnak csoda. Rutinos apple keynote néző vagyok, de ezt most már kb 40-50 percig bírtam, utána átváltottam inkább live blog olvasásra, mert már felfordult tőle a gyomrom.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#24) Zanik válasza Menthirist (#23) üzenetére


Zanik
addikt

Azért a profi felhasználók nagy része nem fog fejvesztve rohanni iPad Pro-t venni csak mert almalogó van rajta. Kipróbálják, ha lesz olyan jó, vagy legalább közelít használhatósában mint a jelenlegi megoldások (Wacom Cintiq), akkor lehet hogy váltanak. Majd kiderül! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25) ceripapa válasza [CsuCsu] (#15) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Szeretnék hozzászólni :D , nemtudom melyikötök rajzolt már tabelten, de arra pl mág egész fasza appok vannak és eszköztárak :]

Kb kezdő rajz :D , a profi grafikus már sokkal több mintdent tudna kihozni , egy ilyen eszközből.

[ Szerkesztve ]

(#26) tDr1v3r válasza Menthirist (#23) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Watch tökre használható szerintem, nekem legalábbis tökre kényelmes. Az ár már más kérdés...

Amúgy jó látni hogy értelmes mederben megy a topik, nem abban a hányásban mint a többi. Remélem nem hagyják ezt teleszemetelni a modik.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27) AAAgold válasza ceripapa (#25) üzenetére


AAAgold
senior tag

"a profi grafikus már sokkal több mintdent tudna kihozni , egy ilyen eszközből. "

gondolom surface pro-val már ki is hozták :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#28) ceripapa válasza AAAgold (#27) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Általánosában értettem. :]. Amúgy én csak a fogyasztására leszek kíváncsi, mert ha azt akarja hozni amit írtak, akkor 2* 3 magos felépítéssel kellene jönnie a cpu-nak, gpu meg a imi 16 magos T 7900-s. Gondolom az se eszik keveset, főleg hogy a kijelző 80%-l nagyobb , és az aksi 50% -l nagyobb :D .

[ Szerkesztve ]

(#29) Menthirist válasza Zanik (#22) üzenetére


Menthirist
veterán

egyébként a surface pro 3 stylus-a is 256 szintű nyomásérzékenységgel rendelkezik, ez szoftveresen 1024-re turbózták talán azóta. Marad a dőlés.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#30) rudi válasza ceripapa (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez itt az óriási kérdőjel, hogy a bármilyen konkurenshez képest nagyon vékony gépházból és a passzív hűtésből milyen teljesítményt/felhasználói élményt, illetve akku üzemidőt lehet kihozni. Ha mondjuk egy jó cyclone és T7000 gyúrást csinálnak és fele fogyasztásból kihozzák egy aktuális Core i5-tel tapasztalható felhasználói élményt, akkor sokan lemennek hídba.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) Gusztáv válasza MIFtIli (#5) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, ez alap tulajdonság az összes aktív tollnál. Ezt tudják a Surface, Dell, Hp vagy Lenovo tabletekhez kaphatók is.

Laci

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

Ami különösen tetszik, a Pencil olyanokért van istenítve, amit anno mindent megcsinált már a HTC. Szóval such innovation, much technology.

(#33) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

A Wacom Intuostól felfelé tudja a dőlésérzékenységet is. A felső kategóriás Cintiqekhez képest az almás gép nevetségesen olcsó (!!!), és ha lesz 1-2 intuitív, kellemes szoftver, az csúnya eredményekkel járhat a japán cégre nézve. (Az ő tollaik tudomásom szerint mind passzívak, gyanús, hogy ez nem az ő technikájuk.)

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#34) Taranti


Taranti
senior tag

Én egyik táborhoz sem tartozom, lévén semmi ilyen eszközöm nincs, talán nem is lesz, mert nem tudom ilyen célra használni (munka is, hobbi is teljesen más).

Szóval, ahogy láttam a különböző példákból és linkekből, ez az eszköz (is) elsősorban művészi vonalon domboríthat nagyot, és annak még be is válhat. Műszaki rajzot nagyon nehezen tudok elképzelni ekkora méreten, illetve ahhoz kötelező lesz a Mac csatlakozás. A kérdés csak az, hogy ilyen téren, a profi műszaki rajztáblák ellen mennyire állja meg a helyét.

A fogyasztásért nem aggódnék annyira, a legtöbb felhasználási helyen lehetséges töltőről üzemeltetni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#35) Menthirist válasza orrlyuk (#33) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem mindegyik wacom stylus passzív.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#36) Auratech


Auratech
őstag

Pro és kontra.
A toll önmagaban nem vált meg semmit. Eddig is volt jól használható. A lényeg a hardver, kiegészítő, szolgáltatás, funkció hangolásán van. Ebben célhardverek voltak idáig iszonyat drágán.
A pro nem sokkal nagyobb és nehezebb egy ipad4-nél. 5cm-rel hoszabb 4-gyel szélesebb. 5dgk-mal nehezebb... Megszokható, mint az 5.3"-os telefon...
A Pro2-re benevezek. Addig marad az Air2.

Auratech Field Recording

(#37) Cyberneko válasza Menthirist (#29) üzenetére


Cyberneko
tag

Amugy, en eddig meg voltam gyozodve arrol, hogy a toll dolesszog erzekelese valami Wacom szabadalom...

Es itt szeretnem megjegyezni... tolteni kell a tollat? omg, lol. :P

(#38) joghurt


joghurt
addikt

Nem kell aggódni, az Apple simán leszabadalmaztatja egy pillanat alatt, hogy ők találták ki az egészet, majd hülyére perelik az összes többi céget, a Microsoftot is beleértve. :))

A tej élet, erő, egészség.

(#39) #40359168


#40359168
törölt tag

Ez a Jobs dumáin rugózás baromi unalmas már, 4 éve meghalt a pali, ennyi idő tech fronton manapság nagyon sok. A cégnek alapvetően jót akart, tehát a nagyobb méretet a piaci trendek miatt valszeg ugyanúgy meglépte volna, ahogy a Cook irányította Apple, csak jó eséllyel másképp kommunikálta volna a dolgot. Szűkebb rétegeknek készült termékeik pedig eddig is voltak - pl. a Mac Pro, csak nem véletlen, hogy Pro nevet kapott ez a tábla is?... :U A véleményezést pedig szimplán korainak tartom, egyelőre max annyit állapíthatunk meg róla, hogy jól néz ki vagy sem (ez meg ugye szubjektív), az érdemi méltatáshoz nem árt némi használat. Azt nem mondom rá amúgy, hogy instant get, de nagyon kipróbálnám.

(#40) Menthirist válasza Cyberneko (#37) üzenetére


Menthirist
veterán

a wacom tollaiban cserélheted az elemet :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) KisDre válasza Menthirist (#40) üzenetére


KisDre
senior tag

Te miről beszélsz, :F Olyan elem mentesek mint a huzat

KisDre.artstation.com

(#42) guriga1234 válasza Menthirist (#40) üzenetére


guriga1234
addikt

Konkrétan melyikben?

(#43) Menthirist


Menthirist
veterán

http://www.solidsmack.com/software-hardware-reviews/review-wacoms-pressure-sensitive-intuos-creative-stylus-for-ipad/

nem azt mondtam hogy sok ilyen toll van, hanem hogy a wacomnak van ilyen tolla :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44) KisDre válasza Zanik (#22) üzenetére


KisDre
senior tag

Zanik már :D Ha nem is dőlésérzékenységben de egyébként már egy ideje jelen vannak a tollak és a velük kompatibilis táblák. De messzebb megyek. Még a tablet mizéria előtt is készültek már olyan laptopok amelyeknek elforgatható volt a monitora "tabletmódba" és volt hozzájuk toll ami szintén tudta a nyomásérzékenységet, elem nélkül.

(#43) Menthirist
Érdekes... Fura hogy viszont a Samsung és a Windows-os tabletekbe szánt tollakba nem kell elem.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#45) Cifu válasza #40359168 (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez a Jobs dumáin rugózás baromi unalmas már, 4 éve meghalt a pali, ennyi idő tech fronton manapság nagyon sok.

Mégis jót nevetnek még mindig sokan azon a bizonyos "640kByte mindenre elég" szövegen is, ja, az nem Jobs-tól jött....

Az Apple Jobs idejében arról volt híres, hogy megmondja a vásárlóinak, hogy mi kell nekik, és általában jól rá is érzett erre. Jobs az olyan kijelentéseiről volt híres, hogy nem kell lapát méretű kijelző, mert nincs szükség rá. Megmondta, hogy nem kell Stylus, mert elavult. Ettől pedig már nagyon messze vagyok, ha ma ezzel állna ki a vásárlók elé, talán még az Apple rajongók is nekiállnának a fejvakarásnak...

Ami miatt itt él a fejvakarás, hogy az Apple most már tényleg inkább fut a többiek után, nem pedig utat mutat. Amivel itt az iPad Pro-t annyira futtatják, azt a Samsung Galaxy Note 10.1 már 3 éve bemutatta. Az Apple továbbra is nagyon szépen söpri be a vásárlók pénzét, de az innováció, ami azért anno megvolt az Apple-ban, na az most valahogy nagyon nem érződik.

Persze amíg a vásárlók megveszik az Apple termékeit (és mint tudjuk, megveszik...), addig ez az átlag egyorrú felhasználókat mélységesen hidegen hagyja.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) KisDre válasza Menthirist (#43) üzenetére


KisDre
senior tag

Egyébként, az elem azért kell, mert a táblába nincs beépítve a Wacom technológiája ami lehetővé teszi az elem nélküliséget, mint az én Asus Vivotab 8 Note -mnál. Így viszont a tollnak áramforrásként kell egy elem. Gondolom Wacom azért csinál ilyen tollat, míg Androidos és Windows tableteknél nem, csak a megfelelő tabhoz elem nélkülit, mert az Apple tabjait elég nagy piacnak gondolja ahhoz hogy érdemes legyen még elemmel is gyártani hozzá tollat.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#47) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

elég Apple hater cikk lett, ami eddig főleg a mobilarenara volt jellemző, kár... :F

a stylus kérdésre, Steve Jobs telefonra gondolt a prezentáció alatt, és ott is egyedüli beviteli eszközként. A stylust cserélték le az emberi ujjra a telefonoknál.

iPad Pronál teljesen más a helyzet, eleve nem telefonról beszélünk, másrészt nem egyedüli beviteli mód a stylus.

A smart keyboard viszont tényleg surface-es lett.
Szerintem nem kérdés, hogy az iPad Pro az etalon tablet jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#48) Cifu válasza Stanley-B. (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

a stylus kérdésre, Steve Jobs telefonra gondolt a prezentáció alatt, és ott is egyedüli beviteli eszközként.

Lásd még #16... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) KisDre válasza Stanley-B. (#47) üzenetére


KisDre
senior tag

Apple hater? A végén az "ajánlással"?. :U No offenz, lényeg az objektivitás de fanboyosan hangzott ez.

KisDre.artstation.com

(#50) Stanley-B. válasza Cifu (#48) üzenetére


Stanley-B.
őstag

csakhogy az a bökkenő, hogy
1. írtam, hogy a prezentáció alatt. Egy prezentáció és egy ilyen beszélgetés két teljesen külön világ, gondolom nem kell ezt magyarázni. Az előbbi sokkal inkább a cég hivatalos álláspontját tükrözi.
Emiatt már önmagában majdhogynem irreleváns lenne ez a videó, de:
2. "if you need a stylus you've already failed". Milyen igaz. Köszönöm a videót, ez csak megerősíti az általam elmondottakat. Az iPad Pro használatához ugyanis nincs szükséged stylusra, szemben a régi ms tabletekkel amikről Steve beszélt.

(#49) KisDre: hol az ajánló, csak mert én nem látom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.