Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kicsinyesség, intel a neved :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Noukoum


Noukoum
veterán

Nem tudom hogy ki várt mást tőlük.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) lenox


lenox
veterán

En csak azt nem ertem, hogy a partnereket nem hinnem, hogy ilyennel meg lehet vezetni, mert meg egy mezei usert talan, de a partnerek azert ertenek hozza. Ennek mi ertelme?

(#4) cl.aci válasza lenox (#3) üzenetére


cl.aci
aktív tag

A mellétett nokiás doboz nagy meggyőző erővel rendelkezik. :D

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#5) McSico


McSico
senior tag

Ez már szánalmas...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#6) Puma K


Puma K
veterán

Abu megint problémás a cikked szövegkörnyezete:

"Nem telt el egy hónap azóta, hogy Bob Swan, az Intel elnök-vezérigazgatója a tesztek ellen beszélt, máris érkezett egy érdekes prezentáció, amelyet a vállalat a partnereiken szánt."

Tovább nem is olvastam.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Az Alma is pont jókor pattant. Nem az x86 a gáz, hanem az intel...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) Abu85 válasza lenox (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nehogy azt hidd. :) Vannak felkészült viszonteladók, de egy részük mezei user szintjén áll.

(#6) Puma K: Javítva, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) joey04


joey04
titán

Ez az Intel számára láthatóan egyre nehezebb, de nem lehetetlen, csak nagyon mélyre kell ásni a programokért.

a Google Chrome, a Microsoft Word, a Steam, a WinRAR, a Microsoft PowerPoint, a Microsoft Excel, a VLC, a Microsoft Outlook, a Microsoft Skype, illetve az egyéb népszerű alkalmazások azok, amelyeket a PC-ken a legtöbbet futtatnak a felhasználók. Az Intel ezt a saját adataival támasztja alá, és valószínűleg így is van

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

"az Intelnek bőven lett volna esélye ugyanolyan GPU-val, és ugyanolyan platformszintű fogyasztás mellett összemérni a teljesítményt, de inkább nem tették meg, és nehéz megmagyarázni, hogy miért."

Tényleg nehéz? :)

(#11) gerii válasza Abu85 (#8) üzenetére


gerii
addikt

A G14 nincs 22 mm vastag, 18mm

(#12) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Eddig is szánalommal kevert humor volt hogy a lemaradásukat igyekeznek kimagyarázni.

Mi lesz a következő? 5400 as hdd olvasását hasonlitják majd pci-e 3.0 m2 ssd hez és verik a mellüket hogy az intel gyorsabb cput gyárt ?

A multkori 3-4 x fogyasztási hazudozásaiknál mondtam ennél nincs mélyebben erre most ezzel nevettetik ki magukat :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#13) Atocha válasza Puma K (#6) üzenetére


Atocha
senior tag

"Abu megint problémás a cikked szövegkörnyezete:"

"Tovább nem is olvastam. "

Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Btw... szívesen megnézném, hogy te kezdesz cikket írni és én olvasom - netán Abu - és én keresném egyfolytában(!) - netán Abu - a cikkeidben a hibát.

Vannak akiket ez éltet... te is ilyen vagy. Tényleg sajnállak. Ha nem teszik a prohardver vagy Abu, ne gyere ide és írogass hogy eddig vagy addig olvastad. Ennyi. Te még ennyire se tudnád megírni a cikket. Kritizálni a legeslegeslegeslegkönnyebbbbbbbb...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#14) satz18


satz18
őstag

Engem jobban zavar, hogy az intel lefizette az OEM eket hogy nem rakjanak össze erős laptop konfigokat Ryzennel, ha meg mégis, akkor basszák el a hűtést, hogy az AMD kazánnak tűnjön.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#15) Egon


Egon
nagyúr

Hmmm, 80 percen belül kettő darab, Intelt ekéző cikk, ez szerintem Abu-csúcs... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Mondjuk..... nem is értem miért ferdítenek ekkorát..... hiszen 25% al kevesebb maggal sikerül 10 wattal többet fogyasztani a kékeknek......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#17) apatyas


apatyas
Korrektor

:F :Y
Ha ha ha! Ez rosszabb, mint almát kő(rté)vel hasonlítani. Van egy abakuszom, azzal nem akarják összehasonlítani esetleg?
A Maxon-nál meg egész véletlenül, le fogják tiltatni a többszálú üzemelést, vagy mi? Mindig csak annyit engedélyeznének, amennyi az aktuális legnagyobb termékben van? Szakad az oldalam a röhögéstől, de egyszersmind sajnálom is ezt a hozzáállást.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#18) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha otthonra veszek gépet, akkor a szórakozás a fő cél, böngészés, média, játék. Soha eszembe nem jutna cinebencs tesztet futtatni. Nagy ívben teszek rá, hogy melyik cpu hány pontot ér el. Teljesen életszerűtlen számomra. Tisztában vagyok vele, hogy egy Intel cpu ugyan azzal a vga-val több FPS-t ér el játékokban, aki ezt tagadja az magát csapja be. Azonban ezt vásárláskor is tudtam, és kicsit sem zavar, hogy 85 helyett 77 fps-m van. Tudtam, hogy a ryzenem gyorsabb lesz cinebencsben, amit a büdös életben nem használok, de pár képkockával kevesebbet ad játékokban, mint a másik gyártó terméke. Teljesen felesleges ezt itt újra és újra előszedni, amikor uborkaszezon van és kell a bulvárkattintás.

(#19) Puma K válasza Atocha (#13) üzenetére


Puma K
veterán

Mivel én ide maximum hozzászólásokat írok és nem cikkeket (maximum logout bejegyzéseket) így az én írásaim nem olyan fontosak ebből a szempontból mint a lapcsaládot meghatározó és az értékét növelő cikkek-tesztek.

Természetesen én is igyekszem adott körülmények között helyesen és értelmesen írni valamint fogalmazni.

Ezeknél az írásoknál az írónak a feladata a szöveg megírása és ellenőrzése.
Bocs hogy a munkájában találtam hibát és szóvá tettem, mint ahogy több éve mások is tették és teszik a fórumon.

Amúgy vicces vagy, hogy te ebbe bele állsz némi személyeskedéssel karöltve

De tudod mit?
Elmegyek tolni néhány kört a csattogós lepkémet és te nem nézheted!!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) DanielLong válasza antikomcsi (#18) üzenetére


DanielLong
senior tag

Most már viszont az az izgalmas, hogy lassan nem lesz kevesebb fps-ed a Ryzennel. A második szériára még kb. igaz volt, amit írtál, aztán a harmadik széria szerintem feljött olyan 83fps-re a példáddal élve és a következő széria szerintem abszolút egálban lesz.

(#21) apatyas válasza antikomcsi (#18) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ilyen silány tesztek mellett nem is fog kiderülni, ha már abban is leelőzi.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#22) Mr.Csizmás válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) Molyzsa válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

"ugyan azzal a vga-val" ez itt a lényeg :)

..o.O..

(#24) PHM válasza Puma K (#19) üzenetére


PHM
addikt

"Abu megint problémás a cikked szövegkörnyezete:"
Ha valóban segítő szándék vezérelt volna,
mondjuk privátban is jelezhetted volna a hibát.
"Tovább nem is olvastam."
Ez esetben kár is volt egyáltalán hozzászólnod. Szerintem...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#25) Gyuri27 válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen hát van akinek nem érdekes az ár és a max fps-re izgul. Miközben a min egál vagy kevesebb intelen.
De azért köszönjük a hasznos posztot már sokadjára. Remélem az intel utal egy keveset a 3 billiár dolláros marketingből. Ami nem hiányzik a fejlesztésből mert még mindig 14+++++ gyári hűtő nélkül.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) #52931072 válasza antikomcsi (#18) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ezek a plusz fps-ek erősen játékfüggőek, van ahol minusz10. Most semmi jó vételt nem látok kék dobozban, az árak sem jók. Most az a szitu, mintha az autókereskedő egy raktárból kikapart hároméves golfot akarna rádsózni új áron és ááá a tesztek hazudnak.

(#27) Mr.Csizmás válasza #52931072 (#26) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a konzumer sw-k, gamek többsége singlecore hulladék optimalizálású úgyis.
az meg eléggé #teamIntel.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) #52931072 válasza Lacika112 (#16) üzenetére


#52931072
törölt tag

Brühühü szegény Intel , már megint bánccsák őtet. Most komolyan, 2020-ban szerintük van olyan ami nem kerül ki? :DD Pedig a múltkor is könyörögtek swannak a reklámosok, ha nem tud szépet mondani, inkább hallgasson.

(#29) Bunga 155


Bunga 155
csendes tag

Eközben abban a bizonyos fiokban

[ Szerkesztve ]

(#30) lenox válasza cl.aci (#4) üzenetére


lenox
veterán

De ahhoz meg nem kell semmit vetiteni.

(#31) lenox válasza Abu85 (#8) üzenetére


lenox
veterán

Partner es viszontelado az mas. Szoval ezt az intel a dellnek, hpnek keszitette, vagy kicsilaptopbt-nek? Mert ez utobbi lehet a mezei user szintjen, elobbiek nem.

(#32) Decsi97 válasza satz18 (#14) üzenetére


Decsi97
csendes tag

az igen! van valamilyen forrás erről? érdekelne : O

kápé kápé kápé

(#33) lenox válasza Puma K (#19) üzenetére


lenox
veterán

En az ilyet privatban irom. Megnezi, kijavitja. Tobbi forumozonak miert lesz erdekes 2 het mulva, hogy meg kell legyen orokitve?

(#34) Noukoum válasza satz18 (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Üdv a kapitalizmusban.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) #52931072 válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


#52931072
törölt tag

Igen, azért nem féltjük őket, de lassan single córban sincsenek toppon. Az meg tény, hogy az öt éves cuccaik is jók mindenre, ami egy átlag usert érdekel. De minek vegyek fagyasztott húst, ha van olcsóbban friss is. :DDD

(#36) Samott


Samott
addikt

Ezt az abrat lattam tegnap valahol es nem ertettem, ugy tudtam hogy a MaxQ verzio az erosebb a 2060-as vgak kozul. Csodalkoztam is hogy miert hasznal az intel gyengebbet a sajat konfigjahoz. De mint kiderult csak a cimket "rontottak el" a vga biza erosebb volt az o konfigjukban. Ez igy ebben a formaban hazugsag, es milyen konnyen lebuktak vele.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37) wattafaka válasza Atocha (#13) üzenetére


wattafaka
senior tag

"Ha nem teszik a prohardver"
Vigyázz mert elírtad, véged ;]

(#25) Gyuri27
Miért probléma, ha valakinek nem számít az ár? Ciki sokat keresni, vagy lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

(#38) Abu85 válasza lenox (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ugye ez a Connect prezentáció. Az OEM-ek nem ezt kapják. Ezeket leginkább az Amazon, Best Buy kaliberű nagyobb partnerekenek csinálják, de persze bármelyik közvetlen viszonteladó részt vehet, ha regisztrál, és vállalja az NDA-t. Részben ez egy tréning is, hogy mivel adják el az Intelt, stb.

Egy Dellt/HP-t nagyon nem fogja érdekelni egy MSI és egy ASUS gép összehasonlítása. Nekik teljesen más anyagok mennek. Sokkal részletesebbek.

---
Más, mindenkinek:
Szerintem lépjünk túl ezen a jelzős dolgon. Jelezte, javítottam, megköszöntem, ennyi. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) Puma K válasza PHM (#24) üzenetére


Puma K
veterán

Megnézel 2002-es hozzászólásokat régebbi teszteknél-írásoknál ott sem csak és kizárólag privátban jelezték a tagok a hibákat.

De az évek folyamán szintén voltak-vannak olyan hozzászólások ahol nem így tettek a fórumtagok.

Sem a jelzésen sem a jelzés módján nem akadt fent akkor sem senki... csak manapság ennyire érzékeny a lelke mindenkinek és dübörög az igazságérzete az embereknek...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A vásárlók félrevezetését büntetni szokták. Intel már vastagon megérdemelné a húzásaiért.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) satz18 válasza Decsi97 (#32) üzenetére


satz18
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#42) satz18 válasza satz18 (#41) üzenetére


satz18
őstag

Mobilról nem bírok linkelni. De notebookcheck is tele van ehhez hasonló hírekkel.
De amúgyelég ezt a hírt is megnézni. Az emberek itt is írogatják hogy az intel azért gyorssbb. El se olvasták a cikket
Meg a notebookchecken sem hogy gyengébb GPIt tettek az AMDs laptopba

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#43) Busterftw válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


Busterftw
veterán

Csak nekem nem tiszta ez miert felrevezetes?
Vilagosan latni milyen hardverrel szerelt laptopok milyen teljesitmenyt nyujtanak.

Jobb teljesitmenyt kapsz ezzel a komboval jatekokban olcsobban a masik laptop.
Ha az AMD-s gepben rtx 2080 lenne, mas lenne a helyzet, de ebben az esetben nem errol van szo.

(#44) BiP válasza Puma K (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Az, hogy valaki félregépel egy-egy szót, vagy kimarad egy is vagy az, akkor nem a cikk szövegkörnyezetével van a probléma, hanem elírás történt. Jelezd neki, kijavítja, mindenki happy. Erre meg jössz itt "hibát vét a munkájában" dolgokkal, meg hogy nem is olvasod tovább. Lelked rajta, de akkor ide a fórumba se írd be ilyen stílusban, hanem egyszerűen engedd el.

(#38) Abu85: nem az a baj, hogy jelezte. Ez jó, és üdvözlendő. Még az sem, hogy nem privátban, hanem a fórumba írta. Megesik. Meg végülis a témához tartozik.
A stílussal volt a baj. Meg kevésbé szeretjük, ha valaki nem segíteni akar, hanem "eszet" osztani.

(#43) Busterftw: Azért félrevezetés, mert bár ott vannak a paraméterek, az egész prezi nem arról szól, hogy ez az ASUS lapos jobb-e vagy az a konkrét típusú MSI laptop, hanem azt sugallja az olvasó/néző számára, hogy a 10750H gyorsabb, mint az AMD 4900H, mindezt olcsóbban. Itt van a kutya elásva.
Mert a tesztparaméterek senkit nem érdekelnek, csak a számokat nézik.

[ Szerkesztve ]

(#45) b. válasza Egon (#15) üzenetére


b.
félisten

Azért tegyük hozzá, abszolút jogos, ez több mint szánalmas azért ,hogy ilyen dolgokkal példálózik Intel...
Nem is értem ,hogy arra esetleg nem gondolnak hogy ez kiderül egyes szakmai oldalakon? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Busterftw válasza BiP (#44) üzenetére


Busterftw
veterán

Az olvasot es atlag Joskat aztan nem vezetik felre, mert ez a prezentacio partnereknek keszult. Meg ott is van, hogy not for end users.
Velemenyezni persze lehet barmit, meg leirni cikkben hogy ki mit gondol bele, marha jo.

Szoval bizonygatni nem kell semmit, vilagos hogy az Intellel+Nvidia szerelt laptop igen is gyorsabb.
Most hozzak egy ellenpeldat es irjak blogposztot az "sunyisagrol" benchmark utan, hogy a Ryzen+2080 gyorsabb mint az Intel+2060? :)

Plusz eleve a csucs gamer laptopok tobbsegeben Intel van, szoval eleve nem kell csodalkozni, hogy azok gyorsabbak mint az AMD-s gepek.

[ Szerkesztve ]

(#47) arn


arn
félisten

aki teszteket szokott nezegetni, csak rohog az ilyen osszehasonlitasokon... a tobbiek meg tesznek ra, hogy melyik hogyan +10-20-30%.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) #52931072 válasza Busterftw (#46) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt eddig is tudtuk, hogy 50% plusz fogyasztás mellett akár 10-20%-al is gyorsabb tud lenni. Ugyanis ez derül ki a cikkből, és a táblázatból. Azt a pluszt is a gpu produkálja nem a cpu. Köszönjük a nincsmit!

(#49) janeszgol válasza Busterftw (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

De mi értelme van annak az összehasonlításnak? A Peugeot 206 gyorsabb, mint a Trabant. Na bumm. Van értelme?
Ez már nem is a szánalmas kategória, hanem a gusztustalan. Egy fika lett az Intel. Évekig használták a bench programokat. Akkor jók voltak? Igen a 6/12-t Worddel, Winrarral és társaival kell eladni. Legalább akkor állítsanak össze egy program csomagot, amit automatikusan telepít és használ, hogy azzal teszteljenek. Vagy valami.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Beerheart válasza b. (#45) üzenetére


Beerheart
csendes tag

Szerintem úgy gondolták, hogy a partnereknek kiadott marketing anyag nagyobb bevétel növekedést eredményez, mint amekkora bevételkiesést a félrebeszélés leleplezése szakmai oldalakon.
És még akár igazuk is lehet ebben.

The system can not detect parking spaces made after detecting or before detecting; --- Renault

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.