Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93) MMSZoli


MMSZoli
tag

Konkrétan annó egy Riva 128-ról váltottam, mert már lassú volt (pedig tuti jól nézett ki rajta a Descent). Nagyon jó volt a videó ki és bemenet, rákötve fateromék régi (mechanikusan már nem működő) Seltron videómagnóját, tévézni is tudtam rajta.

Bementem a boltba, mondtam, ennyi meg ennyi pénzem van rá, mit tud ajánlani? TNT2-t vettem (arra már sajnos nem emlékszem, hogy rendes vagy M64-et). Már nem rémlik, melyik gyártóé volt.
Beraktam, kipróbáltam, és ledöbbentem. A Riva 128 képéhez képest is valami ocsmány mosott valamit láttam, jó eséllyel gyenge volt a RAMDAC.
Másnap visszavittem, hogy hibás a termék, mosott a képe, cseréljük ki. Csávó berakta egy PC-be ott előttem, megnézte egy 3D programmal, majd azt mondta: mind ilyen, viszont elég gyors. Hitetlenkedtem, erre elővett egy másikat, pont olyan volt. Na most mi legyen?
Mondtam, hogy ne csak gyors legyen, de nézzen már ki valahogy. Mi van még? Hát drágább...Volt még a Matrox G400 (jó drága) és a volt a Voodoo3 2000, amiből volt OEM zacskós kiszerelés (kb 10%-al volt olcsóbb, mint a dobozos). Megbeszéltük, hogy megveszem a Voodoo3-at, ha nem tetszik, akkor cserélünk Matroxra, annak tuti a képe, bár annak az árától már előre leizzadtam.
A Voodoo3 képe (256x256-os textura ide vagy oda) baromi jó volt a TNT2-höz képest. Szépek voltak a színek, a multitextúrás játékok meg kifejezetten jól is mentek vele. Meg is tartottam a kártyát, és annyira elégedett voltam, vele, hogy pár évre rá egy visszaadott Voodoo3 3500TV-t vettem a remek video I/O "kobrafejjel", 30%-al gyorsabb lett a videókártya, és 350MHz-es RAMDAC-al tűéles volt a képe is. (a Voodoo3 még itt vana szekrényben mellettem, a 3500TV-t jó áron eladtam egy gyűjtőnek, ma már a sokszorosát érné)
A DirectX fejlődése, és a már egyre kevésbé futó programok miatt váltottam csak a Voodoo-ról (eltűnő textúrák, miegymás), a legközelebbi kártyám már Radeon 8500 volt, mivel a nVidia döntötte be a kedvenc cégemet, egészen tavalyig nem is vettem tőlük semmit, jól bosszút álltam :-D

Korabeli cikk, ahol a Riva 128-hoz hasonlítják a képét (bár az állítólag jobb)
[link]
Itt meg a TNT2 Ultrát vetik össze a Voodoo3-al, összességében a TNT2 Ultra nyert. Viszont konkrétan leírják, hogy mindaz amit leírtak műszaki oldalról (voodoo elmossa a texturát, meg nagyobb felbontású textúrák TNT2-n, balblabla) csak akkor látszik, ha valaki nagyítóval nézi a monitort. Én viszont konkrétan nagyon is láttam a gyenge minőségű RAMDAC hatását ugyanazon az LG monitoron nézve és nem kértem belőle.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.