Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Komplikato


Komplikato
veterán

Intel szerintem az i740 videókártya óta arról híres milyen fasza a videókártya támogatása, driverei, nem? Biztos én látom rosszul, de a nagyobb W10 frissítéseknél is nem az ő IGP drivereikkel volt szopás?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

>Ezzel világosan meg tudják üzenni a játékosoknak: "ránk számíthattok akkor is, ha a hardver valós gyártója és forgalmazója nem foglalkozik veletek".

hatalmas burn :D

(#3) arn


arn
félisten

nem tudom mekkora profitot termelt ez az intelnek... de most az ingyenreklammal a konkurecianak azt is lenullazzak. zsenik ulnek mostanaban a vezetosegben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Intel csak a formáját hozta, gondolom olyan alacsony darabszámban adták el magát a hardvert hogy nincs kimutatható hatása, hogy a piacon marad pár üzemképes SOC, leszarják.
Mindenesetre a házon belül fejlesztett GPU-ra, meg az erre épülő termékekre még ferdébb szemmel nézhetnek a vásárlók, miközben a lejárati idő után kutatnak majd a csomagoláson.

[ Szerkesztve ]

(#5) Oliverda válasza arn (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja. Ezt már nem menti meg senki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) #38075904 válasza Komplikato (#1) üzenetére


#38075904
törölt tag

Milyen szívások voltak az igp-vel?

(#7) Geller72


Geller72
veterán

Azért nem lehetne perelni az Intelt, hogy a beigért 0 day uodate-k nem jöttek meg? :U Mármint user oldalról..

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Picit blama.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) Raymond


Raymond
félisten

Szep gesztus az AMD-tol, szerintem mindharom tulajdonos orul a hirnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Lacika112


Lacika112
aktív tag

"Terike" nézőpontból nézem.
Van egy nuc amibe amd adja a képet, baxaxik = xarájemdéééé
Na DE most! majd ad ki az intel olyat ami a képet adja és "működik" = xarájemdé, profi intel.

:C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#11) Predatorr


Predatorr
őstag

Látom, majdnem mindenkit sikerült behülyíteni a „vélemény„-nek álcázott marketinggel! :Y
Volt már pár hülyesége mindegyik gyártónak, de ha a csúnya zintel nem ad meghajtót, viszont átirányítja a usereket az amd oldalára, amely cég viszont igen, akkor mi ebben a nem korrekt, vagy játékos-ellenes?
Csak kellett egy zintel-lehúzó cikk a hét elejére rögtön. :((( Pedig tök fölösleges.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) wwenigma válasza Predatorr (#11) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tehat ha az intel kiad egy hardvert, licenszel szoftvert hozza majd nem frissiti illetve nem fizet hogy frissitve legyen es utana azt mondja hogy bocsi sracok, mar nem is kaptok hozza de az amd jófejségből ingyen és bérmentve segit rajtatok ha mar ilyen goreny voltam, akkor az intel a jofiu.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Qkackca


Qkackca
őstag

Az intel hozzáállásán meglepődik valaki?
Eddig is, kiadtak vmit, adtak hozzá min. egy működő drivert, aztán vagy frissült még 1 éven belül, vagy nem...
Bár itt-ott vannak jelek, mintha változna valami a jobbik irányba, de az még messze van.

(Egy kis trollkodás, mert az még kimaradt eddig, pedig már elmúlt 10 hsz, azért is Nvidia! :DDD )

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#14) Predatorr


Predatorr
őstag

Ez a cikk sugallata, a valóság meg, hogy az amd adja a meghajtót megegyezéssel, ezért irányít oda zintel is. Nincs átverve senki.
De olvassam minden nap az összes avultatott hardverről a szidalmakat a windowstól a nyomtatókon át a játékokig, és akkor majd nem gondolom így. De csak zintelt oltogatják folyamatosan. Nem a hülyeségeiket védem, hanem az egyoldalú és célirányos, sugalmazó „tájékoztatás” nem tetszik.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) Kvg


Kvg
senior tag

"Az Intel azonban láthatóan nem akar törődni a játékosoknak szánt, Hades Canyon nevű NUC rendszerrel, ami nem a legjobb stratégia egy olyan cég esetében, amely hamarosan saját GPU-val szeretné letarolni a piacot"

Az Intel a saját maga által fejlesztett IGP re sem készít drivert, akkor miről beszélünk ?
Értem én hogy saját GPU-ra koncetrálnak + még CPU -t is úrja meg kéne tanulniuk tervezni gyártani , de ezt be butkták mert itt az RDNA2 és 3000 Nvidia. :U

[ Szerkesztve ]

(#16) Dragon3000 válasza Predatorr (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a gáz, hogy a drágán árult megoldásokhoz az ígért driverek se jöttek, aztán mivel 1 év el telt, így lepaszolták a felhasználókat az amd-hez. Persze, hogy az Intelt szarozzák. Amúgy nem várok csodát majd a vga-juknál sem, ha a megszokott támogatás lesz, akkor nem sokat fog érni.

(#17) Alogonomus válasza Dragon3000 (#16) üzenetére


Alogonomus
őstag

Hát maga az Xe GPU sem tűnik egy nagy durranásnak a CES-en látottak alapján. Kicsivel a Vega11 teljesítménye fölött volt az a példány, de egy jelenleg belépő szintűnek számító (200 USD) dGPU teljesítményétől messze elmaradt.

(#18) b. válasza Raymond (#9) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Dragon3000 válasza Alogonomus (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az Intel VGA teljesítménye addig lényegtelen, amíg nincs normális támogatás. Ha erősebb lenne, mint egy 2080Ti, de minden szar vele, akkor sokra nem mész vele.

(#20) Busterftw válasza Lacika112 (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Az AMD adja a drivert hozza, szoval Terikenek nagyon is igaza van, ha szar a kep.

(#21) Lacika112 válasza Busterftw (#20) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Egy évig "Terike" úgy használta nem volt hozzá friss, hiába csinált az amd, "Terike" nem arra fog emlékezni hogy most hogy az intel már megengedi egy kifutott termék támogatását amd nek hanem arra hogy egy évig xarakodott mert az intel nem adta ki az amd meg nem adhatta ki. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) Komplikato válasza Lacika112 (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem nem. Most, hogy az AMD adhatja a drivert, Terike úgy fog emlékezni, hogy a szemét AMD nem adott neki friss drivert egy évig. Emlékeim szerint hasonló volt anno a notebook gyártók egy részének a hozzáállása is a gépükben lévő Radeonok drivereivel. Persze akkor még lehetett trükközni és ráhackelni AMD drivert, de a mai userek 99% még az egy darab elindítható setup.exe-vel sem képes megbírkózni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) Oliverda válasza Raymond (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

:))

A Kaby Lake-G is bekerült a csendes bukások hosszú listájába.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) andy19770128 válasza Predatorr (#14) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hiba. Nem igy volt. Az AMD adta a szoftvert. az intel kipucolta belőle az amd neveket. aztán le lehett az intel oldal oldaláról tölteni a vga drivert. ez egy éve megszűnt kb. most az amd saját döntésében tovább támogatja a nevezett hardver elemeket

(#25) tom_tol


tom_tol
addikt

Ismeri valaki AMD-Intel megállapodás részleteit? Nem elképzelhető hogy a megegyezés része miszerint egy idő után a támogatás közvetlenül a gyártótól jön ?

[ Szerkesztve ]

(#26) Darmol


Darmol
senior tag

Többen utaltak rá kevés fogyott a tárgyi zintel prociból, ezért igazából nem is számít az egész.
A kevés eladás okai pedig lehetnek:
1. Drága volt -> szarazamd
2. Bár a zintel IGP-ket lekörözte (hiszen ezért licenszelték) még mindíg gyenge volt az IGP -> szarazamd
3. Nem vették mert - horribile dictu! - amd volt intelben -> szarazamd
4. Bár az IGP messze a legerősebb volt a zintel kínálatában szar volt a CPU -> szarazamd
Ti AMD-sek nem értitek a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#27) andy19770128 válasza tom_tol (#25) üzenetére


andy19770128
aktív tag

hát nem sok szivárgott ki. de a drezdai gyárban egy főmérnők ismerősöm az állitotta a múlt év végén hogy az amd nek nem kötelessége hogy tovább supportálja.

(#28) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Ami azt illeti világszinten valmivel több mint 120 000 db ment el az ezzel szerelt laptoppkból bele értve a az i5 variánst is (Core i5-8305G) Ez mondjuk tényleg nem sok. ahhoz képest hogy elég drágák voltak. Bár ami a teljesítményüket illeti. igen hatékony kombináció volt.
egy alkalommal próbáltam ki. és amig a 4gb hbm ram elég gyönőrűen vitt mindent. messze a legerősebb integrált vga (volt)

[ Szerkesztve ]

(#29) andy19770128


andy19770128
aktív tag

https://ipon.hu/shop/termek/acer-aspire-7-a715-73g-nhq52eu026-fekete/1804968

(#30) arty válasza Predatorr (#14) üzenetére


arty
veterán

nem vagy képben :) az intel adta a drivert EDDIG... itt az amd csak egy oem volt, de a vásárló "intel" terméket kapott, intel brandingel - azaz fullos intel supporttal

"fullos intel support".... ééééérted :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) hallador


hallador
addikt

A cikket sem értem. A cikkíró mikor látott olyan intel bármilyen képmegjelenítőt, aminek köze volt a 3d-s játék fogalmához?
Ez a cikk olyan mintha azt mondanám, hogy az MTZ traktor már akkor tudta azt amit a 2020-as Fendt csúcsmodell. Ja tudta, ha csak máshogy.

Az intelnél nem a minőség volt soha a lényeg, hanem a legtöbbet eladott VGA, olyan amilyen.

Azért látom itt van a szokásos csoda csapat, akik az elmúlt 25 évben Intel processzort használt, csak most világosodott meg, hogy az intel már 1975 óta szar...

De hát kellett egy fika cikk, mert hát hol szórakozna a nép.... ;)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) arty válasza hallador (#31) üzenetére


arty
veterán

kellettél te is, hogy szokás szerint bevédd a kiskedvenced :D elvégre semmit rosszat nem tettek! az volt a hülye, aki megvette, user error!

(nekem volt i740em, szóval én abszolut cserbenhagyott intel-árva vagyok)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) hallador válasza arty (#32) üzenetére


hallador
addikt

(nekem volt i740em, szóval én abszolut cserbenhagyott intel-árva vagyok)

Nekem meg nem fut a via edenemen a Win 10 1909 szar a via, nem én vagyok a hülye, hogy ezt akarom futtatni rajta mi? Ha nem tudsz értelmeset hozzászólni legalább ne okoskodj...

Milyen kis kedvenc? Akkor te AMD fanfunf... vagy vagy mi? Ennyi mi, nem gondolkodtál sokat, mondjuk nem is kell erre elég...

(nekem volt i740em, szóval én abszolut cserbenhagyott intel-árva vagyok)

az volt a hülye, aki megvette, user error!

Na látod már akkor sem nézted meg mit vettél. Nem nem a te hibád, a rénszarvasoké Jakutföldön , akik nem szóltak neked, hogy akkor sem kellett volna megvenni... :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) Carlos Padre válasza Predatorr (#11) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Még szerencse, hogy téged nem lehet megtéveszteni! Mi is lenne velünk nélküled? ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezzel az Intel megüzente hogy továbbra se számítsunk rájuk.

(#36) tntmax


tntmax
aktív tag

Bocsánat hogy hangosan felröhögtem az alcímen (a letarolni-nál). :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Lacika112 válasza arty (#32) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Hagyd rá.....
Fanatikussal fölös vitába szállni :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#38) solfilo válasza andy19770128 (#28) üzenetére


solfilo
veterán

"messze a legerősebb integrált vga (volt)"

már nem az a pc piacon? :)

solfilo

(#39) jalos válasza tom_tol (#25) üzenetére


jalos
csendes tag

Ismeri valaki AMD-Intel megállapodás részleteit? Nem elképzelhető hogy a megegyezés része miszerint egy idő után a támogatás közvetlenül a gyártótól jön ?

Az "Intel"-t és az "egy idő után a támogatás" fogalmat csak a "nincs" szó kapcsolta össze már eddig is - echte Intel termékeknél is. És valószinűleg ezután is így lesz.

(#40) Hopkins95 válasza hallador (#31) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az megvan, hogy az Intel saját gamingre (is) szánt GPU-val akarja megvetni a lábát a piacon, ugye? Merthogy az ilyen ímmel-ámmal kiadott driverekkel nem fog menni, oda minőség is kell :U

Nekem a legelső számítógépemben Intel Celeron 2,4 Ghz-es Northwood processzor volt. Utána a következő gépben is egy i5-3300 volt, de még a laptopjaimban is Intel. Azelőtt tehát sosem volt AMD hardverem. Aztán pár éve, mikor megjelent az AMD Ryzen, úgy döntöttem, arra építem azt asztali gépemet és AMD VGA-t kap mellé. Ez a Nucos dolog csak megerősít abban, hogy jó döntés volt. :K Laptopban még mindig Intelt vennék mondjuk(ahogy nemrég azt tettem is), de AMD mobil fronton is előre fog törni.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) Busterftw válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


Busterftw
veterán

Az AMD mar nagyon reg megvetette a labat, aztan ugyanugy ímmel-ámmal kiadott driverekkel operalnak, lasd Navi rajt.

Persze mindjart jonnek a statisztikailag relevans, egesz AMD user bazisra vonatkozo "nekem nincs gond vele" hsz-ek.

[ Szerkesztve ]

(#42) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez már egy halott dolog ígyis úgyis. Azért Inteltől ez a hozzáállás elég szégyen.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) opr válasza GodGamer5 (#42) üzenetére


opr
veterán

Az arazassal megoldottak, hogy mar a megjeleneskor halott volt ugyis, latszott ezen, hogy nem akartak ebbol ertekelheto mennyiseget eladni soha.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) Hopkins95 válasza Busterftw (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem nincs gond vele. :K AMD Vega 56 day 1 vétel volt induló áron és azóta is boldog tulaja vagyok. Hallottam a Navi széria körüli driveres anomáliákról, de eddig akikkel pl. Battlefieldezni szoktam, abban a játékban gond nélkül muzsikál. Na meg az AMD kéri a felhasználókat, hogy jelezzenek vissza hogy javíthasság az esetleges hibákat, az Inteltől ilyen nyílt kommunikációt driverek terén én még nem hallottam.

Amúgy meg annyira ímmel-ámmal adja ki az AMD a drivereket, hogy a z intel által halálra ítélt Nuchoz is az AMD adja most a drivert! ;)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#45) GreatL


GreatL
őstag

Már a projekt elején lehetett tudni hogy egy hülyeség lesz...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#46) tom_tol válasza jalos (#39) üzenetére


tom_tol
addikt

Milyen Intel termék nem működik nálad ?

#27 Ez azt is jelentheti hogy nem kötelező Intel-en keresztül a támogatás. A letöltési oldalukon megtalálható a link, miért lenne fent ha lesz@rják az egészet.

(#47) Carlos Padre válasza tom_tol (#46) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A csapda a nálad szócskában van :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#48) Busterftw válasza Hopkins95 (#44) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem sem volt soha gondom Windows 10 frissitesekkel, pedig megjelenestol hasznalom.
Ennek ellenere vilagosan latom, hogy tele az internet userek panaszaival es sok gondot okozott masnak. AMD-re visszaterve, eleg csak benezni Januartol a Navi topicba.

"Amúgy meg annyira ímmel-ámmal adja ki az AMD a drivereket, hogy a z intel által halálra ítélt Nuchoz is az AMD adja most a drivert! "
Eddig is ok adtak, az Intel csak ujramatricazta.

(#49) opr válasza Busterftw (#48) üzenetére


opr
veterán

Kiveve, hogy nem matricazta ujra. Jol latod a helyzetet, olyan szinten szartak le a felhasznaloikat, hogy meg ennyit se voltak hajlandoak megtenni ertuk. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#50) opr válasza GreatL (#45) üzenetére


opr
veterán

Szerintem maga az otlet jo volt, volt benne potencial boven, csak epp nem ugy, ahogy intezve volt, es nem olyan aron, mint amennyiert adni akartak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.