Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Komplikato


Komplikato
veterán

Intel szerintem az i740 videókártya óta arról híres milyen fasza a videókártya támogatása, driverei, nem? Biztos én látom rosszul, de a nagyobb W10 frissítéseknél is nem az ő IGP drivereikkel volt szopás?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

>Ezzel világosan meg tudják üzenni a játékosoknak: "ránk számíthattok akkor is, ha a hardver valós gyártója és forgalmazója nem foglalkozik veletek".

hatalmas burn :D

(#3) arn


arn
félisten

nem tudom mekkora profitot termelt ez az intelnek... de most az ingyenreklammal a konkurecianak azt is lenullazzak. zsenik ulnek mostanaban a vezetosegben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Intel csak a formáját hozta, gondolom olyan alacsony darabszámban adták el magát a hardvert hogy nincs kimutatható hatása, hogy a piacon marad pár üzemképes SOC, leszarják.
Mindenesetre a házon belül fejlesztett GPU-ra, meg az erre épülő termékekre még ferdébb szemmel nézhetnek a vásárlók, miközben a lejárati idő után kutatnak majd a csomagoláson.

[ Szerkesztve ]

(#5) Oliverda válasza arn (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja. Ezt már nem menti meg senki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) #38075904 válasza Komplikato (#1) üzenetére


#38075904
törölt tag

Milyen szívások voltak az igp-vel?

(#7) Geller72


Geller72
veterán

Azért nem lehetne perelni az Intelt, hogy a beigért 0 day uodate-k nem jöttek meg? :U Mármint user oldalról..

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Picit blama.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) Raymond


Raymond
félisten

Szep gesztus az AMD-tol, szerintem mindharom tulajdonos orul a hirnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Lacika112


Lacika112
aktív tag

"Terike" nézőpontból nézem.
Van egy nuc amibe amd adja a képet, baxaxik = xarájemdéééé
Na DE most! majd ad ki az intel olyat ami a képet adja és "működik" = xarájemdé, profi intel.

:C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#11) Predatorr


Predatorr
őstag

Látom, majdnem mindenkit sikerült behülyíteni a „vélemény„-nek álcázott marketinggel! :Y
Volt már pár hülyesége mindegyik gyártónak, de ha a csúnya zintel nem ad meghajtót, viszont átirányítja a usereket az amd oldalára, amely cég viszont igen, akkor mi ebben a nem korrekt, vagy játékos-ellenes?
Csak kellett egy zintel-lehúzó cikk a hét elejére rögtön. :((( Pedig tök fölösleges.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) wwenigma válasza Predatorr (#11) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tehat ha az intel kiad egy hardvert, licenszel szoftvert hozza majd nem frissiti illetve nem fizet hogy frissitve legyen es utana azt mondja hogy bocsi sracok, mar nem is kaptok hozza de az amd jófejségből ingyen és bérmentve segit rajtatok ha mar ilyen goreny voltam, akkor az intel a jofiu.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Qkackca


Qkackca
őstag

Az intel hozzáállásán meglepődik valaki?
Eddig is, kiadtak vmit, adtak hozzá min. egy működő drivert, aztán vagy frissült még 1 éven belül, vagy nem...
Bár itt-ott vannak jelek, mintha változna valami a jobbik irányba, de az még messze van.

(Egy kis trollkodás, mert az még kimaradt eddig, pedig már elmúlt 10 hsz, azért is Nvidia! :DDD )

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#14) Predatorr


Predatorr
őstag

Ez a cikk sugallata, a valóság meg, hogy az amd adja a meghajtót megegyezéssel, ezért irányít oda zintel is. Nincs átverve senki.
De olvassam minden nap az összes avultatott hardverről a szidalmakat a windowstól a nyomtatókon át a játékokig, és akkor majd nem gondolom így. De csak zintelt oltogatják folyamatosan. Nem a hülyeségeiket védem, hanem az egyoldalú és célirányos, sugalmazó „tájékoztatás” nem tetszik.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) Kvg


Kvg
senior tag

"Az Intel azonban láthatóan nem akar törődni a játékosoknak szánt, Hades Canyon nevű NUC rendszerrel, ami nem a legjobb stratégia egy olyan cég esetében, amely hamarosan saját GPU-val szeretné letarolni a piacot"

Az Intel a saját maga által fejlesztett IGP re sem készít drivert, akkor miről beszélünk ?
Értem én hogy saját GPU-ra koncetrálnak + még CPU -t is úrja meg kéne tanulniuk tervezni gyártani , de ezt be butkták mert itt az RDNA2 és 3000 Nvidia. :U

[ Szerkesztve ]

(#16) Dragon3000 válasza Predatorr (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a gáz, hogy a drágán árult megoldásokhoz az ígért driverek se jöttek, aztán mivel 1 év el telt, így lepaszolták a felhasználókat az amd-hez. Persze, hogy az Intelt szarozzák. Amúgy nem várok csodát majd a vga-juknál sem, ha a megszokott támogatás lesz, akkor nem sokat fog érni.

(#17) Alogonomus válasza Dragon3000 (#16) üzenetére


Alogonomus
őstag

Hát maga az Xe GPU sem tűnik egy nagy durranásnak a CES-en látottak alapján. Kicsivel a Vega11 teljesítménye fölött volt az a példány, de egy jelenleg belépő szintűnek számító (200 USD) dGPU teljesítményétől messze elmaradt.

(#18) b. válasza Raymond (#9) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Dragon3000 válasza Alogonomus (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az Intel VGA teljesítménye addig lényegtelen, amíg nincs normális támogatás. Ha erősebb lenne, mint egy 2080Ti, de minden szar vele, akkor sokra nem mész vele.

(#20) Busterftw válasza Lacika112 (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Az AMD adja a drivert hozza, szoval Terikenek nagyon is igaza van, ha szar a kep.

(#21) Lacika112 válasza Busterftw (#20) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Egy évig "Terike" úgy használta nem volt hozzá friss, hiába csinált az amd, "Terike" nem arra fog emlékezni hogy most hogy az intel már megengedi egy kifutott termék támogatását amd nek hanem arra hogy egy évig xarakodott mert az intel nem adta ki az amd meg nem adhatta ki. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) Komplikato válasza Lacika112 (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem nem. Most, hogy az AMD adhatja a drivert, Terike úgy fog emlékezni, hogy a szemét AMD nem adott neki friss drivert egy évig. Emlékeim szerint hasonló volt anno a notebook gyártók egy részének a hozzáállása is a gépükben lévő Radeonok drivereivel. Persze akkor még lehetett trükközni és ráhackelni AMD drivert, de a mai userek 99% még az egy darab elindítható setup.exe-vel sem képes megbírkózni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) Oliverda válasza Raymond (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

:))

A Kaby Lake-G is bekerült a csendes bukások hosszú listájába.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) andy19770128 válasza Predatorr (#14) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hiba. Nem igy volt. Az AMD adta a szoftvert. az intel kipucolta belőle az amd neveket. aztán le lehett az intel oldal oldaláról tölteni a vga drivert. ez egy éve megszűnt kb. most az amd saját döntésében tovább támogatja a nevezett hardver elemeket

(#25) tom_tol


tom_tol
addikt

Ismeri valaki AMD-Intel megállapodás részleteit? Nem elképzelhető hogy a megegyezés része miszerint egy idő után a támogatás közvetlenül a gyártótól jön ?

[ Szerkesztve ]

(#26) Darmol


Darmol
senior tag

Többen utaltak rá kevés fogyott a tárgyi zintel prociból, ezért igazából nem is számít az egész.
A kevés eladás okai pedig lehetnek:
1. Drága volt -> szarazamd
2. Bár a zintel IGP-ket lekörözte (hiszen ezért licenszelték) még mindíg gyenge volt az IGP -> szarazamd
3. Nem vették mert - horribile dictu! - amd volt intelben -> szarazamd
4. Bár az IGP messze a legerősebb volt a zintel kínálatában szar volt a CPU -> szarazamd
Ti AMD-sek nem értitek a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#27) andy19770128 válasza tom_tol (#25) üzenetére


andy19770128
aktív tag

hát nem sok szivárgott ki. de a drezdai gyárban egy főmérnők ismerősöm az állitotta a múlt év végén hogy az amd nek nem kötelessége hogy tovább supportálja.

(#28) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Ami azt illeti világszinten valmivel több mint 120 000 db ment el az ezzel szerelt laptoppkból bele értve a az i5 variánst is (Core i5-8305G) Ez mondjuk tényleg nem sok. ahhoz képest hogy elég drágák voltak. Bár ami a teljesítményüket illeti. igen hatékony kombináció volt.
egy alkalommal próbáltam ki. és amig a 4gb hbm ram elég gyönőrűen vitt mindent. messze a legerősebb integrált vga (volt)

[ Szerkesztve ]

(#29) andy19770128


andy19770128
aktív tag

https://ipon.hu/shop/termek/acer-aspire-7-a715-73g-nhq52eu026-fekete/1804968

(#30) arty válasza Predatorr (#14) üzenetére


arty
veterán

nem vagy képben :) az intel adta a drivert EDDIG... itt az amd csak egy oem volt, de a vásárló "intel" terméket kapott, intel brandingel - azaz fullos intel supporttal

"fullos intel support".... ééééérted :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) hallador


hallador
addikt

A cikket sem értem. A cikkíró mikor látott olyan intel bármilyen képmegjelenítőt, aminek köze volt a 3d-s játék fogalmához?
Ez a cikk olyan mintha azt mondanám, hogy az MTZ traktor már akkor tudta azt amit a 2020-as Fendt csúcsmodell. Ja tudta, ha csak máshogy.

Az intelnél nem a minőség volt soha a lényeg, hanem a legtöbbet eladott VGA, olyan amilyen.

Azért látom itt van a szokásos csoda csapat, akik az elmúlt 25 évben Intel processzort használt, csak most világosodott meg, hogy az intel már 1975 óta szar...

De hát kellett egy fika cikk, mert hát hol szórakozna a nép.... ;)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) arty válasza hallador (#31) üzenetére


arty
veterán

kellettél te is, hogy szokás szerint bevédd a kiskedvenced :D elvégre semmit rosszat nem tettek! az volt a hülye, aki megvette, user error!

(nekem volt i740em, szóval én abszolut cserbenhagyott intel-árva vagyok)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) hallador válasza arty (#32) üzenetére


hallador
addikt

(nekem volt i740em, szóval én abszolut cserbenhagyott intel-árva vagyok)

Nekem meg nem fut a via edenemen a Win 10 1909 szar a via, nem én vagyok a hülye, hogy ezt akarom futtatni rajta mi? Ha nem tudsz értelmeset hozzászólni legalább ne okoskodj...

Milyen kis kedvenc? Akkor te AMD fanfunf... vagy vagy mi? Ennyi mi, nem gondolkodtál sokat, mondjuk nem is kell erre elég...

(nekem volt i740em, szóval én abszolut cserbenhagyott intel-árva vagyok)

az volt a hülye, aki megvette, user error!

Na látod már akkor sem nézted meg mit vettél. Nem nem a te hibád, a rénszarvasoké Jakutföldön , akik nem szóltak neked, hogy akkor sem kellett volna megvenni... :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) Carlos Padre válasza Predatorr (#11) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Még szerencse, hogy téged nem lehet megtéveszteni! Mi is lenne velünk nélküled? ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezzel az Intel megüzente hogy továbbra se számítsunk rájuk.

(#36) tntmax


tntmax
aktív tag

Bocsánat hogy hangosan felröhögtem az alcímen (a letarolni-nál). :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Lacika112 válasza arty (#32) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Hagyd rá.....
Fanatikussal fölös vitába szállni :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#38) solfilo válasza andy19770128 (#28) üzenetére


solfilo
veterán

"messze a legerősebb integrált vga (volt)"

már nem az a pc piacon? :)

solfilo

(#39) jalos válasza tom_tol (#25) üzenetére


jalos
csendes tag

Ismeri valaki AMD-Intel megállapodás részleteit? Nem elképzelhető hogy a megegyezés része miszerint egy idő után a támogatás közvetlenül a gyártótól jön ?

Az "Intel"-t és az "egy idő után a támogatás" fogalmat csak a "nincs" szó kapcsolta össze már eddig is - echte Intel termékeknél is. És valószinűleg ezután is így lesz.

(#40) Hopkins95 válasza hallador (#31) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az megvan, hogy az Intel saját gamingre (is) szánt GPU-val akarja megvetni a lábát a piacon, ugye? Merthogy az ilyen ímmel-ámmal kiadott driverekkel nem fog menni, oda minőség is kell :U

Nekem a legelső számítógépemben Intel Celeron 2,4 Ghz-es Northwood processzor volt. Utána a következő gépben is egy i5-3300 volt, de még a laptopjaimban is Intel. Azelőtt tehát sosem volt AMD hardverem. Aztán pár éve, mikor megjelent az AMD Ryzen, úgy döntöttem, arra építem azt asztali gépemet és AMD VGA-t kap mellé. Ez a Nucos dolog csak megerősít abban, hogy jó döntés volt. :K Laptopban még mindig Intelt vennék mondjuk(ahogy nemrég azt tettem is), de AMD mobil fronton is előre fog törni.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) Busterftw válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


Busterftw
veterán

Az AMD mar nagyon reg megvetette a labat, aztan ugyanugy ímmel-ámmal kiadott driverekkel operalnak, lasd Navi rajt.

Persze mindjart jonnek a statisztikailag relevans, egesz AMD user bazisra vonatkozo "nekem nincs gond vele" hsz-ek.

[ Szerkesztve ]

(#42) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez már egy halott dolog ígyis úgyis. Azért Inteltől ez a hozzáállás elég szégyen.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) opr válasza GodGamer5 (#42) üzenetére


opr
veterán

Az arazassal megoldottak, hogy mar a megjeleneskor halott volt ugyis, latszott ezen, hogy nem akartak ebbol ertekelheto mennyiseget eladni soha.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) Hopkins95 válasza Busterftw (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem nincs gond vele. :K AMD Vega 56 day 1 vétel volt induló áron és azóta is boldog tulaja vagyok. Hallottam a Navi széria körüli driveres anomáliákról, de eddig akikkel pl. Battlefieldezni szoktam, abban a játékban gond nélkül muzsikál. Na meg az AMD kéri a felhasználókat, hogy jelezzenek vissza hogy javíthasság az esetleges hibákat, az Inteltől ilyen nyílt kommunikációt driverek terén én még nem hallottam.

Amúgy meg annyira ímmel-ámmal adja ki az AMD a drivereket, hogy a z intel által halálra ítélt Nuchoz is az AMD adja most a drivert! ;)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#45) GreatL


GreatL
őstag

Már a projekt elején lehetett tudni hogy egy hülyeség lesz...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#46) tom_tol válasza jalos (#39) üzenetére


tom_tol
addikt

Milyen Intel termék nem működik nálad ?

#27 Ez azt is jelentheti hogy nem kötelező Intel-en keresztül a támogatás. A letöltési oldalukon megtalálható a link, miért lenne fent ha lesz@rják az egészet.

(#47) Carlos Padre válasza tom_tol (#46) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A csapda a nálad szócskában van :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#48) Busterftw válasza Hopkins95 (#44) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem sem volt soha gondom Windows 10 frissitesekkel, pedig megjelenestol hasznalom.
Ennek ellenere vilagosan latom, hogy tele az internet userek panaszaival es sok gondot okozott masnak. AMD-re visszaterve, eleg csak benezni Januartol a Navi topicba.

"Amúgy meg annyira ímmel-ámmal adja ki az AMD a drivereket, hogy a z intel által halálra ítélt Nuchoz is az AMD adja most a drivert! "
Eddig is ok adtak, az Intel csak ujramatricazta.

(#49) opr válasza Busterftw (#48) üzenetére


opr
veterán

Kiveve, hogy nem matricazta ujra. Jol latod a helyzetet, olyan szinten szartak le a felhasznaloikat, hogy meg ennyit se voltak hajlandoak megtenni ertuk. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#50) opr válasza GreatL (#45) üzenetére


opr
veterán

Szerintem maga az otlet jo volt, volt benne potencial boven, csak epp nem ugy, ahogy intezve volt, es nem olyan aron, mint amennyiert adni akartak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#51) arty válasza hallador (#33) üzenetére


arty
veterán

írtam volna közelebbi példát, csak... nemigazán volt dedikált vga-ja az intelnek eközben ;) tudtad? (ha igen, minek írsz le irreleváns marhaságot, miszerint via éden.... ?)

két nicket képes vagyok megjegyezni, akik minden intelt érintő kellemetlen hírnél jönnek védeni a védhetetlent. ennél, te jöttél is, menetrendszerűen. majd amd hírnél beszólhatsz, ha ott látsz engem amd-t védeni :D addig viszont mellőzd az offtopik találgatásokat :D

megpróbáljam összevissza sorrendbe rakni a mondataid én is és abból vonjak le baromságokat? szerintem sehova nem vezet...

(de hogy értsd is, az ÁLTALAM ÍRT, EREDETI SORRENDBENI mondanivalót:
- user megvette ezt a mostani intel-amd nuc-ot, nem gondolhatta előre, hogy ennyire retek támogatást kap... vagy az intel fanbojok szerint DE és magára vessen?!

- az i740 idején nem volt sejthető, hogy az intel mekkora kókler, ha vga-ról, méginkább drivertámogatásról van szó - mert a gond nem az ár-teljesítménnyel volt (később már...), hanem hogy mondjuk nem tudtam midtown madnessezni, mert ... drájver.)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#52) hallador válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


hallador
addikt

Akarja ugye? Tehát nem láttunk még az elmúlt 2x évben legalábbis én, hogy intel bármilyen játékban is jó lett volna. Na jó a pasziánszban.

Arra kíváncsi leszek ebben az Intel mindig is gyenge lábakon állt ebben bármelyik konkurense elveri, SZerintem!

(#51) arty

két nicket képes vagyok megjegyezni, akik minden intelt érintő kellemetlen hírnél jönnek védeni a védhetetlent.

Te itt kitől láttad, hogy védte volna az Intelt? Komolyan pont ez az, hogy ebben mindig is szar volt. Ez még akkor is köztudott volt...

megpróbáljam összevissza sorrendbe rakni a mondataid én is és abból vonjak le baromságokat? szerintem sehova nem vezet...

Na most hogy diszlexiás vagy arról nehogy már más tehessen.

- az i740 idején nem volt sejthető, hogy az intel mekkora kókler, ha vga-ról

Ja ez egészen 1999-ig kb pariban volt a 4/8mb-os riva128-al, majd megjött a ZX, és akkor ott már ez intel nem feltétlenül nyert, még a fele akkora memória sávszélességű ATI Rage Pro meg képminőségben vágta agyon az intelt. Aztán megjött a tnt, meg a banshee ami elég gyengusz volt már az ntel nem játszott, Szóval de lehetett tudni akkor is, hogy az Intel ezt nem gondolja komolyan. Ha jobban odafigyelt valaki. Ezután jött még egy 752, amit meg a madár sem látott, a 810 meg már legfőképpen integrált volt.
A Driver támogatás jogos lehet, de még ma is intel VGA-n fut a legtöbb gép (beleértve laptop, pc, valahogy működnek)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#53) arn válasza hallador (#52) üzenetére


arn
félisten

riva128 - 97, tnt - 98, tnt2 gf256 - 99

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54) hokuszpk válasza Busterftw (#41) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD azert havonta hoz legalabb 1 friss drivert amiben ha nem is mindent, de javitanak ezt-azt ; az Intel 1 evig arra se vette a faradsagot, hogy legalabb egy ilyen drivert atmatricazzon vagy legalabb atnevezze a telepito exe -t.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#55) Pali_982


Pali_982
újonc

Én még emlékszek arra az időre, amikor az AMD is elengedte a saját termékeinek a kezét, pl a win10 megjelenésekor. A HD szériából az 5000-es elötti vga-k egyáltalán nem kaptak drivert, a HD5XXX és HD6XXX szériák 2016 októberében kaptak Win10-hez drivert és azóta sem! :F HD6850 tulajként akkoriban nem tartottam túl felhasználóbarátnak a céget. Nem ez lett volna a módja a vásárlásra buzdításnak. Nincs azóta sem amd vga-m.

[ Szerkesztve ]

(#56) opr válasza Pali_982 (#55) üzenetére


opr
veterán

HD6850 2010-ben lett kiadva, utolso dirver 2016-os, van win10 32 es 64 bites is. Hol itt a problema? 6 ev tamogatas szerintem boven eleg jo, annal ujabb jatek ugyse tudna kb megmozdulni sem rajta. :F

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#57) solfilo válasza opr (#56) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem nekem is fájna, ha a 2010 októberi megjelenésű hardverem támogatása kimúlik egy bétával 2016. márciusban, főleg, mert látnám, hogy a kevesebb, mint másfél évvel később jövő HD 7xxx széria még ma is támogatva van.
Mondjuk ha 2013-ban Richland APU-t vettem volna, most még mérgesebb lennék (Terascale az is, annak is a 2016-os Crimson béta az utolsó)
Szerencsére Kaverit vettem 2014-ben.

Ettől ez persze még nem ugyanaz, mint egy év után magára hagyni a terméket. :)

solfilo

(#58) Pali_982 válasza opr (#56) üzenetére


Pali_982
újonc

Elfogadom, de akkor a HD7XXX széria miért kapott továbbra is friss drivereket? Miért kellett kiherélni a HD5XXX-től régebbi karikat Win10 alatt, hogy irodai-multimédia célokra tovább használni ne lehessen? Mindegy, biztos csak engem zavar ez a sztori. Mindent a profit mozgat, ezt értem, de a szándékos avultatás itt nagyon kijózanító volt a számomra. (Nvidia a 8400GS-től biztosított win10 drivert?)

[ Szerkesztve ]

(#59) opr válasza Pali_982 (#58) üzenetére


opr
veterán

Nem, komolyan nem ertem mi a problema. Meg a hd4870 is mukodik win10 alatt is (konkretan En hasznaltam, mukodott, nem volt semmi gond), irodai/multimedia celokra tokeletesen hasznalhato, masra meg mar ugyse eleg, szoval... Minek kene ujabb driver?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#60) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Azért ellenőrizhetné valaki az internetet, mielőtt leír valamit.
Konkrétan február óta már telepíthető Kaby-Lake G-hez az Adrenalin driver.
ITT van az intel tájékoztatója.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#61) hokuszpk válasza Pali_982 (#55) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jolertem ~6 ev termektamogatas ( AMD ) vs kb. 1 ev termektamogatas ( cimbeli Intel ) beszelunk. Kinek melyik a szimpibb, mondjuk nekem nem faj, ha valaki Intel Vgat vesz, csak annyit szeretnek, hogy a beszerzes utan 2 evvel ha a gyarto nem teszi, akkor nekem se kelljen vele foglalkozni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#62) hokuszpk válasza PC-rev-RM (#60) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt is nezted, hova visz a tajekoztatobol a download link ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#63) PC-rev-RM válasza hokuszpk (#62) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Engem az AMD driver letöltő oldalára. (RX Vega64) Miért?

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#64) hokuszpk válasza PC-rev-RM (#63) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert az idopontot leszamitva a hirben is kb. ez van ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#65) PC-rev-RM válasza hokuszpk (#64) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Igaz. :B :R

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#66) b. válasza Pali_982 (#58) üzenetére


b.
félisten

Én úgy tudom hogy alapvető biztonsági és működési drivereket továbbra is adták,a Windows update leszedte automatikusan.. A játék optimalizálást nem készítették el rá.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67) Dragon3000 válasza solfilo (#57) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom azért van a 7xxx támogatva mert a 200 széria kb a 7000-res átnevezése volt, a 300-as meg ezeknek a tovább finomított verziói, így nem igazán kellett sokat vesződniük a támogatásukkal. Amúgy intelt se szidná senki, ha legalább 2-3 év meglenne a normális driver támogatás igp/vga terén.

(#68) Darmol


Darmol
senior tag

Nem emlékszem a részletekre, de a HD6XXX széria után jelentős funkcióbővítés jött, pl. a HD6XXX csak DX11-ig támogat, ezért nincs frissebb driver támogatás. Egyszerűen nincs értelme, csak játék optimalizáció lenne, az új játékok viszont már DX12-t használnak, tehát nincs mit optimalizálni. Az új játékok egy része el se indul egy HD6XXX kártyán. Kb. ennyi a lényeg.
Nálam pont jelentkezett az a driver probléma amit a múltkor javítottak. Igaz nálam az őszi win10 frissítés után kezdte, ellőtte nem volt gondom, innen kezdve nem tudom megmondani ki cseszte el. Előtte azt hittem a MS, de a cikkek szerint az AMD azt mondja ők voltak.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#69) solfilo válasza Dragon3000 (#67) üzenetére


solfilo
veterán

Azért a HD 7000-el indul a supportáltak köre, mert ott jött be a GCN. S ezért nem támogatott a később megjelent Richland, mert az még nem GCN.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#70) Dragon3000 válasza solfilo (#69) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aki richland-et használ, annak ott a windows 7 vagy 8.1 mindkettőhöz van driver. Azért egy intelhez képest, ahol leszarták az 1 év támogatást is, ne hasonlítsunk egy 7 éves megoldást, amihez 3-3,5 évig volt rendes támogatás. Ha intelnél is lenne 2-3 év normális támogatás, nem csak egy évi 1-2 driver és utána a leszarás, akkor egy rossz szavam se lenne.

[ Szerkesztve ]

(#71) solfilo válasza Dragon3000 (#70) üzenetére


solfilo
veterán

Richlandnél nem jött sajnos 3 évnyi driver sem, megjelenés 2013. 06. hó, utolsó whql 2015. 07. hó, utolsó béta driver 2016. 03. hó., mindegyik Windowsra ezek vannak. Peches APU széria. :)

Többiben egyet értünk, hsz vége. :)

solfilo

(#72) hallador válasza arn (#53) üzenetére


hallador
addikt

Jogos én azt a sorrendet írtam, ami nekem volt anno, a megjelenés évében tuti pontosabb a tudásod. Én ezt elismerem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#73) Dragon3000 válasza solfilo (#71) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hsz vége, nem 1 év után, hanem év közben se nagyon kapott támogatást, ezért is írtam, hogy évi 1 max 2 driver számomra nem támogatás. Nem tudom, hogy pontosan ez a megoldásuk hány drivert élt meg, de őket ismerve ez se többet, mint 2, intel oldalán 2018.12. havi amd driver volt utoljára felrakva.

(#74) Gaga válasza solfilo (#69) üzenetére


Gaga
tag

Csak a 77xx-nél. A kisebbek mind Terascale-maradványok a hatezresekből.

(#75) MMSZoli


MMSZoli
tag

Valójában csak azt nem értem, hogy a driver-ek frissítésének a dátuma 5-6-7 év után miért olyan fontos, ha működik a kártya? (az indoklás szerint office PC-nek. De ha van működő 32 és 64 bites driver, akkor mi hiányzik? Nem értem!)
Ha pedig a DX12 miatt nem megy a DX11 kártyán a game, azért az elég logikus.

Én annó azért kellett hogy lecseréljem az "imádott" 3DFX Voodoo 3 3500TV kártyámat (egyébként nagyon brutál, saját tuner, video in/out mint a Riva 128-on), mert a játékok többsége rosszul (grafikai hibákkal) vagy sehogy nem futott rajta, pedig a kraft alapján mehetett volna, csak nem volt friss driver. Arról meg az Nvidia tehetett! Nem is vettem Geforce-t 10 évig :-)
(A Voodoo képe baromi jó tűéles volt, összevethető a Matrox kártyáival)

[ Szerkesztve ]

(#76) b. válasza MMSZoli (#75) üzenetére


b.
félisten

nekem a Voodoo és a jó képminőség két különböző fogadalmat jelentett. Köze nem volt a Matroxhoz ilyen szinten,de még az Nvidia kártyákhoz sem.
Mikor a 2-t megvettem azt hittem elcsesződött a monitorom, olyan volt a kép, aztán jött hozzá valami driver amivel úgy ahogy orvosolták,de vagy 2 hónapra rá, hogy megvettem a kártyát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) opr válasza b. (#76) üzenetére


opr
veterán

Voodoo 2-vel nekem pont ellentétes tapasztalatom volt, valami gyönyörű képe volt. Utána a tnt2; Sokáig azt hittem, gyári hibás kártyát fogtam ki, aztán mondták, hogy ez ilyen.
Persze nem is olyan sokkal később meg már teljesen mindegy volt, melyik gyártótól vettél mit, ugyanolyan szép képet kaptál.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78) solfilo válasza Gaga (#74) üzenetére


solfilo
veterán

Azok nem jöttek diy piacra, gondoltam nem beszélek róluk. Az R5 230 is Terascale, még most is kapható, legacy ez is, legfrisebb hozzá szintén a 2016-os Crimson béta. :DDD

solfilo

(#79) arn válasza MMSZoli (#75) üzenetére


arn
félisten

A 2000es ev masodik felenek kartyait office pcnek hasznalni eleg ongol lenne, idle annyit fogyasztanak, hogy par ev multan siman meglenne a modernebb hw ara.

a 3dfx sajat maga asta el magat, az nv sara annyi volt, hogy jobb kartyakat csinalt, es azokat felevente szorta a piacra, a 3dfx meg elfelejtett fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80) arn válasza opr (#77) üzenetére


arn
félisten

Itt most keverve van a 3d kep minosege, az analog kimenet minosegevel.

a v3nak valoban eleg jo analog kimenete volt, a v2nel viszont idegesito volt a loopbackes megoldas a 2dnel. Sok voodoo tulaj azzal tarsitotta a 3ds kepminoseget, hogy a default tobbszorosere felnyomott gaint bamulta, aztan milyen sotet, szar a tobbi 3ds kartya helyesen beallitott kepe. Emellett fel sem tunt nekik, hogy toredek felbontasu texturakat bamulnak, es a ficsorok nagy reszet nem tudja a kartya. A v3 a sebesseget is elcsalta a texturameretekkel.

Az nv analog kepminosege 99ben inkabb atlagos vagy jo volt, de rossznak nem mondhato, foleg nem a referencia vagy nevesebb gyartoknal. A mindenfele szirszar vantak meg m64ek biztos nem hoztak ezt. A gf2gts mar minden szempontbol az elvonalba tartozott, de a gf256 sem volt sokkal elmaradva tole.

3dben viszont minden szinten messze a 3dfx elott jartak, nem veletlenul temette el magat a 3dfx - a v3 meg ok volt, utana viszont nagyon lemaradtak. a v2 volt az utolso utos kartyajuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81) b. válasza opr (#77) üzenetére


b.
félisten

A Voodoo 2 az jó, talánaz egyik legjobb, volt bár voltak anomáliák a 3D megjelenítéssel de nem volt jellemző, , 2 D ben és analógon jó volt.
A 3 ami és a rampage ami félrement eleinte minden szinten, mert kapkodva nyomták ki,. Nvidia lenyomta őket az új kártyáikkal és a menő drivereivel akkoriban aztán kiadták félkészen. ( Forceware vagy Nforce már nem is emlékszem mi volt a neve :D) Akkoriban pedig sokat foglalkoztak vele, emlékszem azért vettem a Guru-t és az 576 -t hogy mit javasolnak. még levelet is ( postait :DDD ) Írtam a technikai segítség szekcióba. :)
A Matrox meg más szintet képvisel képminőségben, a Gimis tanáromnak volt a gépében anno, csak néztünk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#82) Raymond válasza b. (#81) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, pontosan ugy volt ahogy arn kollega irja - a V2-nek csapnivalo volt a kepminosege, a V3 mar jo volt es az akkori idokbol az NV kartyak szinten eleg csunyak voltak de ez inkabb annam koszonheto hogy keleten szinte kizarolag csak a dzsunka gyarto/model volt amit az emberek vettek, a komoly markak jok voltak ott is, de abbol olyan 4-et adtak el osszesen az evek folyaman a keleti blokkban :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83) arn válasza b. (#81) üzenetére


arn
félisten

Tnt volt a kartya, es ahhoz keszult a detonator :) sokaig hasznaltak. Begyujtottem az osszes jobb kartyat ebbol az idoszakbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#84) arn válasza Raymond (#82) üzenetére


arn
félisten

Ha felsobb osztalybol vettel kartyat, siman az asus, diamond, elsa (foleg lopva) stb ment.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#85) arty válasza MMSZoli (#75) üzenetére


arty
veterán

nekem v3 2000-em volt, havernak v3 3000 - és basszus, a 3000 képe élesebb volt :(
nem tudom h a 3500ason mégjobb ramdac volt-e és hogy az mégélesebb lehetett-e, ahoz gazdagnak kellett volna lenni ... :D

(#76) b. ne mosd össze a v1/v2 moslék képét a későbbi voodookkal ;) előbbieknél a 2D kártyád képe is meghatározó volt és persze az analóg átkötőkábelesdi egyébként is rányomta a minőség bélyegét a képre :( a v3 3000 simán odatehető volt a matrox g400 mellé, szigoruan IQ-t tekintve (remélem a 2D iq-ról beszélünk, nem a 3d effektek render minőségéről)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#86) arty válasza b. (#81) üzenetére


arty
veterán

v2 - hulladék 2d, korában csúcs 3d
v3 - jó 2d, egyre inkább lemaradófélben levő 3d (256x256-os texturák?! wtf?! :( )

az nv emellé orrbaszájba nyomta a 32bites színmélységű renderképességet, amit szintén nem tudott a voodoo3
az nv-n sem volt a GYAKORLATBAN használható sebességű, de a 3dfx rossz hírnevének megalapozására tökéletes volt :D
a többi történelem, de az nv azóta is ilyen zseniális félpatkány :D

(természetesen ehez kellett a 3dfx bénázása is, totál kisiklottak a v3 után)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#87) arn válasza arty (#86) üzenetére


arn
félisten

a v3 is mar csak a hirnevbol eles volt... ha jott vmi program, ami kicsit haladt a korral, a dolgok felet nem lattad voodoon. par honappal korabbi cuccok azert elmentek jol 32 biten is.

mai esszel felfoghatatlan, hogy ket ev alatt jutottunk el a v2tol a gf2gtsig. felreneztel, aztan mar mas volt a meno. :D en akkoriban parhavonta cserelgettem a cuccaimat, de egy atlagember ugyanugy leragadt vminel, keves embernek van atfogo kepe a korszakrol. voodoom speciel nem volt, de a v2ot irigyeltem utoljara - most potoltam oket, de nem maradtam le semmirol igazabol anno. a retro gepeknel is olyan szuk a felhasznalasi teruletuk, hogy szinte csak a 97-98as gepekben indokolt, utana max ha vki mazochista.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88) laposonly11 válasza Darmol (#68) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az új játékok még mindig directX11 en futnak, csak néhány játékban választható opció a DirectX12!

Ordo est anima rerum.

(#89) arty válasza arn (#87) üzenetére


arty
veterán

a modern programok multitexturáztak, amire a tnt2 képtelen volt (1pass), álá vudubanshee
a riva, de hasonlóan a tnt(és ati) 16bitje ocsmány volt, ezért nyomta - juzerekkel egyetemben - az nv, hogy a jövő a 32bit (eközben vudu3-n nem volt (akkora) gond a 16bittel), sebességben meg a béka segge alatt voltál a nagyobb színmélységben (1024x768ban)
TÉNY: legtlátványosabb probléma volt, h a 256x256os texturákat eddigre meghaladta a szélesebesen fejlődő gfx játékipar, szal az tényleg undor volt a vudun :(
nv "frankó" marketingel, jó gyártástechnóval (órajelek!), kompetens fícsörökkel legyalulta a konkurrenciát... tényleg beleszédült az ember a tempóba, félévente akkorát ugrottunk, mint most 1+ alatt... (gef2mx400-am volt sokáig, feljebb csak a gef4ti4200as idején tudtam kapaszkodni - mind a gef2, mind a gef3 horror árakon mentek)

számtalan régi játékhoz nincs d3d patch, míg glide meg van :P
(persze van rá megoldás - glide emulátor, de nem ez a kérdésm hiszen te is retrozol... vagy igen?)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#90) Darmol válasza laposonly11 (#88) üzenetére


Darmol
senior tag

Többiek már írták. A HD6XXX után jött a GCN. AMD arra koncentrált, mert az jóval fejlettebb volt mint az előző generáció, és az AMD-nek akkoriban nem ment olyan jól hogy mindenre legyen pénze.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#91) arn válasza arty (#89) üzenetére


arn
félisten

Dehogy nem tudott multitexturazni a tnt twintexelt jelent, 1 passban tudott ket texurat kezelni. Most van v1-v2-v3am, de alig van egyket program, amiben hasznaltam oket, a 97-98as glideos jatekok nem kedvenceim, par kivetellel. Nagyon szuk idoszak volt.

A labjegyzetben ott a link :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92) GreatL


GreatL
őstag

Nekem volt Geforce 2 + 3dfx Voodoo a gépemben egyidejűleg. Sajnos a Voodoos játékok nem voltak valami jók. Amik meg jók voltak azokat később vagy megjelenéskor gyorsan átlapátolták D3D-re.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#93) MMSZoli


MMSZoli
tag

Konkrétan annó egy Riva 128-ról váltottam, mert már lassú volt (pedig tuti jól nézett ki rajta a Descent). Nagyon jó volt a videó ki és bemenet, rákötve fateromék régi (mechanikusan már nem működő) Seltron videómagnóját, tévézni is tudtam rajta.

Bementem a boltba, mondtam, ennyi meg ennyi pénzem van rá, mit tud ajánlani? TNT2-t vettem (arra már sajnos nem emlékszem, hogy rendes vagy M64-et). Már nem rémlik, melyik gyártóé volt.
Beraktam, kipróbáltam, és ledöbbentem. A Riva 128 képéhez képest is valami ocsmány mosott valamit láttam, jó eséllyel gyenge volt a RAMDAC.
Másnap visszavittem, hogy hibás a termék, mosott a képe, cseréljük ki. Csávó berakta egy PC-be ott előttem, megnézte egy 3D programmal, majd azt mondta: mind ilyen, viszont elég gyors. Hitetlenkedtem, erre elővett egy másikat, pont olyan volt. Na most mi legyen?
Mondtam, hogy ne csak gyors legyen, de nézzen már ki valahogy. Mi van még? Hát drágább...Volt még a Matrox G400 (jó drága) és a volt a Voodoo3 2000, amiből volt OEM zacskós kiszerelés (kb 10%-al volt olcsóbb, mint a dobozos). Megbeszéltük, hogy megveszem a Voodoo3-at, ha nem tetszik, akkor cserélünk Matroxra, annak tuti a képe, bár annak az árától már előre leizzadtam.
A Voodoo3 képe (256x256-os textura ide vagy oda) baromi jó volt a TNT2-höz képest. Szépek voltak a színek, a multitextúrás játékok meg kifejezetten jól is mentek vele. Meg is tartottam a kártyát, és annyira elégedett voltam, vele, hogy pár évre rá egy visszaadott Voodoo3 3500TV-t vettem a remek video I/O "kobrafejjel", 30%-al gyorsabb lett a videókártya, és 350MHz-es RAMDAC-al tűéles volt a képe is. (a Voodoo3 még itt vana szekrényben mellettem, a 3500TV-t jó áron eladtam egy gyűjtőnek, ma már a sokszorosát érné)
A DirectX fejlődése, és a már egyre kevésbé futó programok miatt váltottam csak a Voodoo-ról (eltűnő textúrák, miegymás), a legközelebbi kártyám már Radeon 8500 volt, mivel a nVidia döntötte be a kedvenc cégemet, egészen tavalyig nem is vettem tőlük semmit, jól bosszút álltam :-D

Korabeli cikk, ahol a Riva 128-hoz hasonlítják a képét (bár az állítólag jobb)
[link]
Itt meg a TNT2 Ultrát vetik össze a Voodoo3-al, összességében a TNT2 Ultra nyert. Viszont konkrétan leírják, hogy mindaz amit leírtak műszaki oldalról (voodoo elmossa a texturát, meg nagyobb felbontású textúrák TNT2-n, balblabla) csak akkor látszik, ha valaki nagyítóval nézi a monitort. Én viszont konkrétan nagyon is láttam a gyenge minőségű RAMDAC hatását ugyanazon az LG monitoron nézve és nem kértem belőle.
[link]

(#94) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Brahibol anno nem adtam el a hd 7970 esem 6 GB rammal. A fiam gépének tetem bele. Egy szaros 1600 ryzen5 mellé. WoT ozik. Doom . EVE onlie full grafikán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.