Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza emvy (#98) üzenetére


bambano
titán

nem gondolom, jól látszik, mások számára is.
ha nem csal a latinos műveltségem, akkor a versus szembent, ellentétbent jelent.
olyat meg nem mondanak magyarul helyesen szövegértők, hogy a konzolhuszárokat nem érdekli az fps szemben azzal, hogy a konzolhuszárokat nem érdekli az fps.

két olyan állítás közé, amik egyrészt igazak, másrészt nagyjából ugyanazt jelentik kicsit átfogalmazva, nem passzol a vs. ez felveti annak a gyanúját, hogy valamelyik állítást nem jól értelmezted.

ez az objektív része a dolognak. a szubjektív részével, hogy melyik állítással értesz egyet vagy sem, nem akarok vitatkozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) SityiSXT válasza attila9988 (#83) üzenetére


SityiSXT
őstag

"... és ma már a desktop játék sem gond"
Lehet, csak én járkálok rossz helyeken, de a Wine még mindig nem tűnik stabil és megbízható megoldásnak. Plusz ha mondjuk az én Steam profilomat nézem, akkor a mintegy 500 játékomból mindössze kb. a negyede érhető el Linuxon. Namost innentől fogva ez jó eséllyel több millió Steam felhasználó számára lesz érdektelen, mert nem elég, hogy lassabb a SteamOS, de a már meglévő játékai döntő többségével se tud ezen a platformon játszani. Szép és jó dolog a Linux, de nem játékra. És sajnos a SteamOS is csak egy újabb mementója ennek.

(#103) Cifu válasza SityiSXT (#102) üzenetére


Cifu
nagyúr

Plusz ha mondjuk az én Steam profilomat nézem, akkor a mintegy 500 játékomból mindössze kb. a negyede érhető el Linuxon.

Közelítsd meg onnan, hogy ha a Valve nem foglalkozna a Linux-al és a SteamOS-el, akkor ez a szám feltehetően konvergálna a nullához...

Szép és jó dolog a Linux, de nem játékra. És sajnos a SteamOS is csak egy újabb mementója ennek.

Ne temessük még el. Ha sikerül a Khronos-nak a teszthalott állapotból kizökkentenie az OpenGL-t a Vulkan-á vált API-ként, a játékfejlesztők pedig elkezdik használni, akár még értelme is lehet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#104) KisDre válasza attila9988 (#95) üzenetére


KisDre
senior tag

Ezt így tök jól megfogalmaztad egyébként :) , de végül is akkor ennyiből a SteamMachine -ek lehetnének Win alapúak is amik úgy lennének konfigurálva előre hogy bootolás után nem a csempéket/asztalt látjuk meg (elsőként), hanem a Steam Libary-t :D Persze akkor drágábbak lennének a SteamMachine-ek egy Windows árával (aztán így sincsenek túl jól árazva az előzetes hírek alapján, nem is értem :F )

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#105) SityiSXT válasza Cifu (#103) üzenetére


SityiSXT
őstag

Megközelíteném, de nem sok értelmét látom. Adva van egy játékos, aki annyit lát, hogy Windows alatt hozzáfér mind az X darab játékához, míg Linux alatt csak X/4 - a maradék menne a levesbe Windows nélkül. Persze lehet célzottan is vásárolgatni, de aki régóta Steam-függő, azt nem vigasztalja - a statisztika elkeserítő.
De akkor másként közelítek hozzá: Steam-szűz új vásárlóknak esetleg jó lehet - ha bejön nekik a szűkebb választék.
És akkor egyben módosítanék kicsit a kijelentésemen: Szép és jó dolog a Linux, de nem játékra. És sajnos a SteamOS jelenleg csak egy újabb mementója ennek.

(#106) salaud


salaud
aktív tag

Kedves Abu85!
Általában egyetértek az írásaid tartalmával, illetve elfogadom a tartalmukat, de ezt komolyan leírni 100%-os tökéletes bizonyíték arra, hogy vagy nem értesz ahhoz, amit csinálsz, vagy erősen ösztönzésért írtad ezt a cikket. És most idézném az eddig emlegetett sort: Nem beszélve arról, hogy a Windows 10 általánosan stabilabb. A windows 10 stabilabb, mint egy linux distribúció? Itt be is fejezném, köszönöm, ezek után mielőtt tőled olvasok cikket, ott lesz lelki szemeim előtt a villogó bullshit felirat.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#107) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Steam Windows games on SteamOS
Kell egy kis WINE mókolás, de azért van lehetőség játszani.
Persze kell hozzá Linux alapismeret, tehát ez csak egy példa, nem a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#108) Reggie0 válasza salaud (#106) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem mint egy linux disztribucio, hanem konkretan a SteamOS. Hasznaltad mar, tudod milyen? Szerintem csak eroteljes prekoncepcioid vannak, hogy linux=stabil, de ha vegre nem egy kavics alol kemlelned a vilagot, rajonnel, hogy bugok boven vannak mindenhol.

(#109) bambano válasza Reggie0 (#108) üzenetére


bambano
titán

de ha valaki azt akarja írni, hogy... akkor miért nem azt írja?

(#105) SityiSXT: csináljunk egy gondolatkísérletet. tegyük fel, hogy steamozó elvtárs alaposan akar dönteni, csinál egy táblázatot, első oszlop az ő elvárásai, második oszlop csak linux alatt, harmadik csak windows alatt, negyedik mindkettő alatt. majd kitölti. lesz egy táblázata, ahol a csak linux alatt oszlop üres, a mindkettő oszlop alatt elvétve egy-két pipa és az összes többi a windows alatt.

és akkor feltenném a kérdést: ez az ember ugyan mi a bánatos lófrancnak erőlteti a linuxos steamet?? mi a fenének foglalkozik egy számára irreális opcióval?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) Polllen válasza kriszpontaz (#107) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt mid ad hozzá a steamOS egy sima ubuntu-hoz képest?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#111) SityiSXT válasza bambano (#109) üzenetére


SityiSXT
őstag

És ezzel sikeresen leírtad, miért nincs jelenleg sok értelme a SteamOS-nek, meg általában a Linux gamingnek - irreális opció a jelenlegi Steam userek elsöprő többségének, a többi pedig jó eséllyel csak annyit lát, hogy jelenleg töredéke érhető el a Steam játékkínálatának SteamOS-en/Linuxon. Szóval az "ez az ember" kifejezésed óvatos becslés szerint is jópár millió embert takar - és én nem nagyon látok jelentékeny mennyiségű olyan embert (értsd: potenciális és fizetőképes usert), akikre komolyan lehetne alapozni az OS és a vele járó piac tekintetében. A jövő pedig egyelőre csak ígéret. (Igen, jön a Vulkan - nade játékok is kellenének alá, mert egy API is csak annyit ér, ahány termék elkészül hozzá, lásd Mantle)

[ Szerkesztve ]

(#112) salaud válasza Reggie0 (#108) üzenetére


salaud
aktív tag

Konkrétan használtam, ügyfél kérésére lett telepítve, 1 hetet tesztelhettem is, mielőtt érte jött. Tökéletesen stabil volt, elvégre az alapja egy debian. Csak ugye operációs rendszert telepíteni tudni kell, ezért van a rendszertelepítő.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#113) bambano válasza SityiSXT (#111) üzenetére


bambano
titán

"És ezzel sikeresen leírtad, miért nincs jelenleg sok értelme a SteamOS-nek": nem tapasztalhattál köpönyegforgatást nálam... :)

A következő kérdésem az, hogy azok a júzerek, akik elvannak windowson meg windows alapú steamen, és jól láthatóan nem felel meg nekik a linux, de azért folyamatosan fikáznak egy olyan dolgot, amit ki se fognak próbálni, mert értelmetlen, azok pontosan mit is csinálnak? hint: trollkodnak. q.e.d.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#114) AAAgold válasza Abu85 (#5) üzenetére


AAAgold
senior tag

rossz a steamos, vagy csak nem hozza a várt teljesítményt?

lehet, annyi volt a céljuk, hogy egy kézzelfogható, működő cuccot adjanak ki

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#115) SityiSXT válasza bambano (#113) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem szeretném, ha félreértenél - én nem trollkodom (legalábbis nem áll szándékomban), de szeretném árnyalni a képet. Te kérdezed Abutól, hogy miért is rossz a SteamOS, ha csak kb. 20%-kal lassabb ha az Ars Technica cikkében az összes mérésből indulunk ki. Én ugyan nem vagyok Abu, de gondoltam leírom, hogy szerintem hol van a kutyuli elhantolva. Arra próbáltam rámutatni, hogy a kevesebb fps egy dolog, az én meglátásom szerint a már emlegetett okok miatt van itt inkább baj. Nem lehetetlen csak Linuxra játékokat vásárolni Steamen, ezért is írtam, hogy az új Steam userek egy része számára akár vonzó is lehet - csakhogy sokak számára valószínűleg nem, ha látja, hogy Windows alatt négyszeres ugyanannak a boltnak a kínálata. Annak a sok-sok millió aktív Steam usernek meg komoly fejvakarást okozhat a játékgyűjteményének átlagosan háromnegyedének működése bírása Linux alatt, amire nem biztos, hogy hajlandó. Ergo: Szép és jó dolog a Linux, de jelenleg nem igazán játékra (noha némi küzdelem és utánajárás után szép eredményeket lehet elérni, bár messze nem mindegyik játékkal). És sajnos a SteamOS jelenleg csak egy újabb mementója ennek.

[ Szerkesztve ]

(#116) blade80holo válasza Abu85 (#5) üzenetére


blade80holo
újonc

Szerintem teljesen rossz következtetést vontok le ebből. A Source engines cuccok D3D-OpenGL fordítót használnak, ami messze rosszabb teljesítményt ad, mint a natív OpenGL AZDO megoldások.
Ha valaki szeretné látni, hogy is néz ez ki a gyakorlatban, akkor itt böngésszen.
https://github.com/ValveSoftware/ToGL
Ez a megoldás nem más, mint egy gyors port.
Rengeteg tapasztalattal a hátam mögött nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy a driver nem akadály, a Windowsos és a Linuxos NVidia OpenGL megoldásnál gyakorlatilag nincs különbség a nyers OpenGL renderelés sebessége között. D3D11-et pedig simán leveri bármikor (indirekt render, modern NV display listák, stb.)
Az egyéb Linux specifikus dolgokban azonban nagyon is lehet. Ilyen pl. a X, ami ezer éves és rég elavult. Reméljük, hogy ezen segíteni fog a wayland.
Az olyan middleware-ekben, mint a Havok, az Umbra vagy a script feldolgozók óriási különbség van a Windowos és a Linuxos kódbázisok között. A teljesítménykülönbséget itt érdemes keresni.
Azért majd meglátjuk, hogy a Wayland + Vulcan + natív HLSL to SPIR V fordító esetén milyen lesz a különbség.
Már csak azért is megérné sokaknak, mert nem kellene többet csodás COM objektum modellt hasznáni. Ha soha többé nem kell unref-et hívnom, ellenben lesz weak_ptr és shared_ptr, akkor lesz szép az élet. :)

(#117) kriszpontaz válasza Polllen (#110) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Egyes esetekben nagyobb FPS számot az Ubuntuhoz képest.
Persze aki otthonosan mozog pl. az Ubuntuban, ez nem téma számára, de ha az előre összeállított gépeket nézzük, előnye talán abban rejlik, hogy nem feltétlenül kell vezérlőprogramokkal nyűglődnie annak aki eleve SteamOS-el szállított gépekben gondolkodik. Egy működő gépet kap a vásárló, persze Brand gépekről beszélünk, aminek ára is van.
Én is futottam már bele nem egyszer olyan gondba, hogy nem tudtam értelmesen működésre bírni bizonyos hardvereket. Nem vagyok egy Linux guru, csak felhasználói szinten mozgok a parancssorban is (már amikor szükség van rá), de képes vagyok megoldani alapvető problémákat, ugyanakkor képes vagyok padlóra is tenni egy akármilyen Linux rendszert egy szempillantás alatt. A SteamOS frissítése úgymond nem igényel rendszerismeretet, így ez az előnye megvan.
Arra meg feltétlenül kell figyelni ha saját magunk rakunk össze egy rendszert milyen komponensekből válogatunk.
Itt egy régebbi SteamOS 1.0 vs Windows (Radeon és NV) összehasonlító videó, amin nagyon látszik az AMD hátránya driver szempontból.
Bőven játszható FPS van AMD oldalon is, de van mit fejlődni. Nem hiába nincs egy SteamOS Brand gépben sem AMD VGA.

[ Szerkesztve ]

(#118) gabor7th


gabor7th
addikt

Na és? Ma már mindenki elöszőr bugokkal, félkészen adja ki a szoftvereit. Még az a "fantasztikus", felhasználókat megfigyelő Windows 10 is.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#119) attila9988 válasza SityiSXT (#111) üzenetére


attila9988
őstag

irreális opció a jelenlegi Steam userek elsöprő többségének,

Dehogy irreális... az irreális az, hogy te elvárnád, hogy a steamos a megjelenése pillanatában az összes, utóbbi 10 évben megjelent windows játékot futtassa neked, és pontosan ugyanúgy, mint az a platform, amire írták. Mindemellett pedig az nem zavar téged, hogy a nexgen konzolokra jóformán alig van tartalom, meg az sem zavar téged, hogy egy egy új konzol esetében jóformán elveszted az előző változatra vásárolt összes programodat.

A valve a honlapján szépen leírja, hogy mire, és miért készült a steam os.

http://store.steampowered.com/steamos

Olvassátok el... senki, egyetlen szóval sem mondta, hogy a win10 -eket dobjátok ki, és ezzel játszatok a desktop gépeken.

Nem is értem, miért okoz nektek fizikai fájdalmat az, hogy a valve rátette a kezét egy olyan platformra, amin eddig nem volt divat játszani, így ők lettek az elsők, akik ehhez biztosítanak eszközöket, valamint létrehoztak egy saját disztribúciót, amit nappaliba rakható brand gépekre szánnak....

Ti meg nyafogtok itt, hogy "de nem szedem le a win10 -et....." ne szedd... csak olvasd el, amit a valve ír, és próbáld értelmezni, miért jó az, ha nem csak egyetlen platformon létezel, mint online áruház... :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#120) attila9988 válasza gabor7th (#118) üzenetére


attila9988
őstag

A win10 -el inkább az az érdekes, hogy jelenleg, egy számtalan technikai problémával küzdő, bugos, halom lócitrom... de ez nem baj, mert hát az windows.....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#121) SityiSXT válasza attila9988 (#119) üzenetére


SityiSXT
őstag

"Adva van egy játékos, aki annyit lát, hogy Windows alatt hozzáfér mind az X darab játékához, míg Linux alatt csak X/4 - a maradék menne a levesbe Windows nélkül." - Ezt írtam korábban. Miért irreális elvárás az, hogy ha nem is minden, de azért 25%-nál jobb legyen ez az arány?
A konzolokat meg szerintem nem kell idekeverni: ha generációváltás történik, akkor ott papíron azért kap annyit az ember, hogy az új platformon szebb (jobb) játékokat kap. Itt igazából még csak generációváltásról sem beszélhetünk, csak félig-meddig platformváltásról. És mint a jelek mutatják, még itt is vannak a kínálati mellett sebességbeli elmaradások is. A nappaliba készül? Lehet olyan gépet kapni/építeni, aminél a Windows indulásakor automatikusan elindul a Steam Big Picture módban, és pontosan ugyanott tartok a felület tekintetében, mint SteamOSnél - csak épp a sebesség is, és a játékkínálat is Windowsos.
Új embereket becsalogatni meg nehéz lesz így, ha kb. két kattintás után azt látja, hogy Windows alatt több játék érhető el. Hiányzik az igazi killer app, ami miatt valaki a hátrányok mellett is SteamOS-t választana - ez ugyebár mondjuk az Xbox platformon leginkább a Halo vagy a Forza sorozat szokott lenni...
De ahogy már rengetegszer leírtam: csupán jelenleg nem látom vonzónak a SteamOS-t. Remélem, ez idővel változik. Csak ne túl sokára legyen ez az idő...

(#122) gabor7th válasza attila9988 (#120) üzenetére


gabor7th
addikt

Bugok, félkész termék, kémkedés, felhő(ez kb. kémkedés), értelmetlen, mert alig hoz előrelépést, frissítési mizériák, driver problémák, felesleges menü változtatások, reklámok az Opirendeszerben....

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#123) gabor7th válasza attila9988 (#120) üzenetére


gabor7th
addikt

A felhő fele terelést sem szeretem benne, de nemcsak kémkedés miatt van baj a felhővel... Írtam róla a blogomban.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#124) Cifu válasza gabor7th (#123) üzenetére


Cifu
nagyúr

Téged mikor fognak végre kitiltani a blogod folyamatos és erőltetett reklámozása miatt? :U

Nulla értékelhető hozzászólás, de állandó reklám...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#125) gabor7th válasza Cifu (#124) üzenetére


gabor7th
addikt

Ez azért nagyon túlzás.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#126) dabadab válasza kriszpontaz (#117) üzenetére


dabadab
titán

"Egyes esetekben nagyobb FPS számot az Ubuntuhoz képest."

Ez nem SteamOS vs Ubuntu, hanem zárt AMD driver vs nyílt AMD driver különbség. Azonos driverekkel ugyanúgy teljesítenek: [link]

DRM is theft

(#127) kriszpontaz válasza dabadab (#126) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Igazad van, ezt benéztem.

(#128) solasola válasza Cifu (#124) üzenetére


solasola
csendes tag

A 122-es hozzászólásában értelmes érveket írt arra, hogy miért ne akarna valaki Windows 10-et használni. Azaz hozzájárult a témához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.