Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A legnagyobb baj, hogy a low-cost kategóriában hulladék procis konfigok jelentek meg , tetű HDD-kkel.

Oda kéne SSD-t rakni gyárilag inkább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) andris1602


andris1602
aktív tag

A cikk érdemi mondanivalója számomra: drágulni fognak a notik..

Mondjuk addig amúgy sem terveztem lecserélni a nyolc éves laposomat, amíg az irodai programcsomagot kihajtja, de mindenesetre érdekes trend..

(#3) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nothing special. Rájöttek, hogy a táblagép maximum hagymát aprítani jó. Jó ez túlzás, de a legtöbben tévesen hitték, hogy kiválthatja a notebookot.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) jerry311 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, csak kevés van, ami elég vékony, de alátétnek mindegyik használható. ;]

(#5) grengor


grengor
csendes tag

Váratlanul drágulnak a laptopok karácsony előtt, iskolakezdés után, de valamikor jövő év elején normalizálódik a helyzet.
Mert az SSD-gyártók nem készültek fel a megnövekedett igényekre :C ezen kiégtem :DD

(#6) #06658560 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem privát felhasználásra gyakorlatilag a telefon is kiváltotta. egyedül filmet nézni nem tudok olyan szabadon a telefonon.

(#7) Próféta válasza jerry311 (#4) üzenetére


Próféta
tag

Szerintem pont erre gondolt. Volt egy iPad reklám, ahol a papa vágódeszkának használta az iPadjét. Lehet, hogy negatív reklám volt? :P

Erre gondoltam. Nem reklám. :B
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) #06658560 válasza Próféta (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem reklám, német humorista szkeccs.

(#9) Próféta válasza #06658560 (#6) üzenetére


Próféta
tag

Van egy galaxy note 10.1-em, otthon általában az van a kezemben, de van amikor muszáj elővenni a probookot. Szóval a szándék megvan, de notebookot még nem tudtam lecserélni.

(#10) adamssss


adamssss
veterán

A kepen lathato notinak mi a tipusa?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) MasterDeeJay válasza Graphics (#1) üzenetére

Ne is mond, volt dolgom egy érdekes állatfajjal. Dell Inspiron 3531-173035 néven egy olyan csodagép amiben nem volt DVD meghajtó, procihűtőnek csak a helye volt meg és havonta látogatta a szervízt. Komolyan mondom azt hittem valami hamisítvány annyira gagyi volt. Celeron N2830 procival, szerintem tabletbe szánták vagy kicsi netbookba. Az a szomorú hogy én sokra tartom a Dell-t és a kedvenc márkám de ez azért ütött rendesen hogy elad ilyen szemetet. Meg az 1366x768-os felbontást is el kellene felejteni, még mindig túl gyakori.
Szerencsére egyre több SSD-vel szerelt gép jelent meg az alsóbb kategóriákban is de kevés még mindíg a választék. Nem volt valami áradás az SSD gyárakban? ;]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) Jim Tonic válasza #06658560 (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ugyanez. El is adtam. Nagyobbik gyermekemnek nem régen vettem egyet, tud rajta tanulni oktató játékokkal/programokkal. Erre viszont elég volt egy használt kínai 20e-ért, ha leejti, sem sírom tele a párnám.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Kolondrum válasza andris1602 (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Annak aki tervez venni, mert akinek már meg van és jól szolgál oly mind1.

(#14) -=MrLF=- válasza adamssss (#10) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

HP OMEN 15-5000NT [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#15) konyi79


konyi79
addikt

Nem tudom mi ebben a meglepő? Sandy-Ivy óta túl nagy előrelépés nem volt, a SATA3 is igencsak limitáltá vált pár éve. Aki megteheti cserélgesse arra várt, érezhető javulást kapjon a pénzéért. Mostanra terül igazán a DDR4 meg az M2/NVME stb amivel már valamennyire érezhető a javulás. Most felpörög kicsit a piac, majd megint stagnál...

(#16) Chaser válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


Chaser
titán

dell magában semmit nem jelent, minden gyártó ad ki hulladékot, kivéve a mai fujitsu és az apple, viszont utóbbi ahhoz képest h direkt prémium szegmens azért sok esetben vicces milyen bajok vannak az árcédula mellett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És ez az árakban mikor fog megnyilvánulni? Mert én azt látom, hogy most az ugyan olyan tudású 13"-osokat adják az addigi 15"-osok árán. Vagy épp azért van, mert a 13" és az alattiak lettek most a trendik? Kimutatás valahol van erről, hogy milyen felszereltségűek és hány colosak kelnek a legjobban?

(#18) Chaser válasza SunMount3r (#17) üzenetére


Chaser
titán

13 mindig is drágább volt, arányaiban 15-ös meg a legolcsóbb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) MZperX75 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez jutott az eszembe :)

[link]

szerk
óóó boccs ,már lelőtték ezt a poént!

[ Szerkesztve ]

(#20) tatararpad


tatararpad
őstag

Én is arra várok igazán hogy legyen értelme cserélni. Az elmúlt években az egyetlen lényeges újítás noti consumer fronton tán az USB 3.0 port volt. Mellette még mindig biliműanyag, 500 gigás merevlemez, TN panel 1366*768-ban, és a kihagyhatatlan optikai meghajtó. Pedig már egy ideje a leggagyibb kínai tablet is IPS kijelzős, ott van M.2 NVMe, Windows Hello, ujjlenyomat olvasók, stb.

(#21) andris1602 válasza Kolondrum (#13) üzenetére


andris1602
aktív tag

Igazad van. Én is csak azért kaptam fel a fejem, mert egy ennyi idős gépnél mindig benne van, hogy gyors halált hal :) nemrég elvesztettünk egy másik notit is, elengedett egy forrasztás.. (asztalon volt, nem mozgattunk, az idő és a meleg megdolgozta)

[ Szerkesztve ]

(#22) Chaser válasza tatararpad (#20) üzenetére


Chaser
titán

van ips kijelzős gép, fémházas is...csak ár kérdése:) optika meg egyre kevesebb gépben van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Tin válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Tin
veterán

táblagépen nem lehet dolgozni, és csomó mindenre egyszerűen nem jó. persze, lehet vele szöveget szerkeszteni, emailt is írni, de nem tudod rendesen megtámasztani, kézben meg azért nehéz tartani. arra, amire a tablet jó, arra meg jó egy 5"-os mobil is.

laptopot meg megveszed ugyanannyiért. és nem kell kompromisszumot sem kötnöd.

(#20) tatararpad: van normális ultrabook jó áron

(#24) Chaser válasza Tin (#23) üzenetére


Chaser
titán

ezért jók a billzet dokkos tabletek, egyre jobb megoldások vannak
csájnából 14-es fhd ips ultrabook, persze csak atommal, de 4gb rammal és w10-zel valami 65k-ra jön ki tréfával, azon el is gondolkoztam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) tatararpad válasza Tin (#23) üzenetére


tatararpad
őstag

Ahogy Chaser is írta valóban csak ár kérdése, és ez az ár consumer kategóriában 200K környékén ér véget. Nyilván én sem várom el, hogy minden ingyé legyen, de ez a 200K alatti kategória érzésem szerint nagyon egy helyben toporog egy ideje.

(#26) lm83


lm83
őstag

Majd miután az árak kicsit feljebb mennek, a kereslet is alább hagy és szépen normalizálódik is a helyzet...

(#27) gerii


gerii
addikt

Azt a sok hulladék tn 1366x768-as panelt még drágítani is akarják, noormális? Egy akármilyen notinak a fhd-nél kellene kezdődnie manapság.

(#28) Chaser válasza gerii (#27) üzenetére


Chaser
titán

részemről inkább lenne hd, de ips, de ez a tn hd pfffffffffffffffff, és van pofájuk belerakni még 300k-s üzletibe is, de fhd-ban is olyat láttam üzletiben nem tudtam sírjak v nevessek, 400k-s gépnél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) #06658560 válasza Chaser (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

A1k€ üzletiben olyan, mint consumer kategóriában a 350€.

(#30) Chaser válasza #06658560 (#29) üzenetére


Chaser
titán

azt tudom, de 600k-s gépbe is beleraknak olyan fosch panelt h a szégyen gyenge jelző rá
és már erősen közelítünk afelé, hogy egy jobb konzumer hoz bc szintet ráadásul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Tin válasza Chaser (#24) üzenetére


Tin
veterán

a surface book az tényleg jó, de bazi drága. de most őszintén: egy félmillás gépet tabletnek? mi értelme? mi olyan felhasználása van, ahol már sok a billentyűzet, de még nem sok csak a tizencolos kijelző?

tabletnek van értelme, 7-8"-ban, olcsón, 100 alatt. felette szerintem csak a laptopnak.

(#25) tatararpad: az, de ha nem kell akkora erő, második gépnek nappaliba, vagy akár melóra is teljesen jók ezek az ultrabookok, elfér ott, ahol egy ipad, nagyobb az aksija is, és ha kell, van benne teljesítmény is. és tudsz gépelni...

(#30) Chaser: van egy thinkpad t540p-m, gyárilag fos tn fhd panellel, pedig a core i7, diszkrét vga, 8gb ramos változat, tehát újonnan mondjuk 450 lehetett (cseregép volt). nos, nem egész 3 hónap használat után lett egy világos folt a kijelzőn. szerviz, panelcsere, és az AUO, ami bekerült, bár ugyanúgy tn, de egyértelműen jobb panel, mint ami gyárilag benne volt... a közel fél millás üzleti gépben. közben a két panel ára között lehetett vagy 500 forint a gyártónak...

[ Szerkesztve ]

(#32) Lacok


Lacok
őstag

A lényeg, hogy az ünnepi szezonra áremelkedés várható.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#33) gerii válasza Tin (#31) üzenetére


gerii
addikt

Én néztem a gépembe, a tn helyett egy DreamColor ips panel valami 100$ kiskertől rendelve, akkor mennyi lehet egy gyártónak? Egy 2000$-os HP gépnél azért pofátlanság így eladni a sima helyett a W betűt.

(#34) Chaser válasza Tin (#31) üzenetére


Chaser
titán

á, tabot is csájnából érdemes, de dokkal már ultrabook, v netbook, viszont korrekt panellel és üzemidővel
hát jah, nekik csak annyi h a speceket hozz, fényerő, kontraszt, többi lényegtelen, ha valami 50ft-tal olcsóbb milliós tételnél már nagy pénz...

gerii kinti fórumokon is köpködtek h van képük belerakni 6-700k-s zenbe olyan fhd tn panelt ami undorítóan ocsmány, itthon 100k-ba kerülő belépő lenovo konzumerekben van olyan, vicc
az 5 éves elődjében viszont konstans minőség volt, tn ellenére gyönyörű színekkel és nagy látószöggel..nagyon elqrvult a világ

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Tin válasza gerii (#33) üzenetére


Tin
veterán

épp valami másik topikban linkelte be valaki a paneljét a panelook-on, ár nem volt, de csak ötszázasával lehetett rendelni... nagyjából sztem 5-10e ft körül van egy ilyen átlagos ips fhd panel. de az eladók is feltüntetik a grade-et, szóval pontosan tudják, milyen minőségű.

nagy haszonnal dolgoznak, és eladják a szemetet, már nem csak a kínai márkátlanokba kerülnek bele, hanem a márkásba is.

és a garit is cseszheti az ember, hiába van 3 év, ha javíttathatod.

(#34) Chaser: elfogadom a kínais állítást, és kb minden gép annyit bír manapság, amennyi a gari rajta. de addigra úgyis elavul... használati tárgy.

[ Szerkesztve ]

(#36) Prof válasza Graphics (#1) üzenetére


Prof
addikt

Talan mert igy lehetseges a lowcost ? :)) Ha ferrarit akarsz annak megvan az ara, de meg egy opel-nek is!

(#37) [CsuCsu] válasza Tin (#35) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hat nem tudom, az elso generacios rMBP-m a mai napig otthagyja az uzleti notik tulnyomo reszet. Huztam a szam, amikor megvettem, de a maga idejeben ez volt az egyetlen gep, ami ilyen meret es suly mellett ekkora teljesitmennyel birt korrekt aksival.

Az aksi mar kopottas kisse, de a teljesitmenye meg mindig boven elegendo. Az Apple-nek van jo par tularazott termeke, de az rMBP szerintem egy jo ar/ertek aranyu gep. Es soha semmi gond nem volt vele, ami a rokonok/baratok Dell-jeirol es HP-irol nem mondhato el. 2 evet meg tuti kibir, utana johet az uj.

(#38) Chaser válasza Tin (#35) üzenetére


Chaser
titán

elavulás szubjektív, nekem 5 éves gépem van, bőven elég amire kell, vehetnék drágábbat de minek
általánosságban viszont nagyon igaz, új terméknél addig érdemes vele tervezni ameddig a garancia él...aztán ha tovább él annak lehet örülni

[CsuCsu] szerencséd volt vele, abból se mind futkiavilágbú':)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Tin válasza [CsuCsu] (#37) üzenetére


Tin
veterán

akkoriban talán, de én pont mostanában vettem ultrabookot, és én is gondolkoztam a macbookon, de egyszerűen eszetlenül drága. értem, hogy minőség, de akkor is. több gyártónak vannak legalább olyan jó termékei, nekem meg úgyis windows kéne.
nem tudom, van-e értelme manapság ennyire drága gépet venni. régen az üzleti gépekbe megérte pénzt tolni, mert tartósak voltak, de ma már egyre kevésbé. annak meg semmi értelme, hogy szervizben van folyton. ezért is vettem erősebb ultrabookot, ami használható, ha a másik gép szervizben van.

(#40) Chaser válasza Tin (#39) üzenetére


Chaser
titán

én biztos nem vennék újat bc-ből, csak ha céges és kb ingyen van, boltokból sokszor fél áron is van új genes bc gép pár hónaposan, de legtöbb még úgyse éri meg az árát...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Reno7 válasza gerii (#33) üzenetére


Reno7
senior tag

A laptopoknál a gyáritól eltérő típusú panelre is cserélhető a kijelző?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#42) Chaser válasza Reno7 (#41) üzenetére


Chaser
titán

általában igen, de nem mindig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Tin válasza Chaser (#40) üzenetére


Tin
veterán

nem sajnos, rámentek a hülyeségre. már évek óta azt mondom mindenkinek, hogy vegyen egy olcsót, és amint gariztatni kell, vegyen újat, a gariból visszaérkezettet meg adja el. sajnos a business már csak a nevében az, kb annyit tud, hogy kicsit minőségibb anyagok, és rendes garanciális háttér, de ugyanúgy szar.

az egyszeűen elképesztő, hogy a 2.5 éves, de nettó 2.5 hónapot használt (a többit táskában/dobozban töltött), 6-7 körüli töltési ciklusos thinkpad t540p akkuja kb 80%-ot tud, a burkolata már cserélve volt, az alaplapja és a kijelző szintén. alig 3 hónap használattól? ránézel, és azt mondod, tök új. de nem, nem a csere miatt...

de legalább jó a garis háttér. ennyi...

(#44) gerii válasza Reno7 (#41) üzenetére


gerii
addikt

Kell egy kis nyomozás utána:
- adott típus szervizkönyvében megnézni milyen panelekkel szerelték a gépet (HD, WXGA, fHD)
- ugyanitt megnézni a VGA típusokat ( legyen ami meghajtja)
- rákeresel mondjuk a kívánt fHD panelre-re neten, hogy mi a típusa.
- a VGA-panel "adatkábel" típusát leellenőrizni (más csatlakozók lehetnek, 8bit/10bit esetén például)
- a panel felfogatási méreteit összehasonlítani

(#45) WhiteEagle77 válasza tatararpad (#20) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Szerintem amire törekedni kellene a gyártóknak (persze amíg veszi a jónép a gagyit is...):

- Ne gyártsanak Intel N3700-asnál gyengébb procis laptopot, mert bár azokon Excel elmegy, internetezni már elég necces, egy-egy beágyazott videókban gazdagabb weblaptopól nagyon belassulnak. El kellene már felejteni ilyeneket hogy Celeron N2840, Atom Z3725f meg társaik, ezekkel nagyon kínszenvedés a netezés. Márpedig azért a felhasználók döntő többsége netezik is a laptopon.

- Ne gyártsanak 11.6"-nél nagyobb méretű laptopot 1366x768-as felbontással. Azért 2016-ban nem szép amikor az ember látja egyenként a pixeleket... Legalább 1600x900 kellene a 12-14" kategóriában, a népszerű 15.6"-es gépeknek meg dukálna az 1920x1080.

- Ne gyártsanak már alacsony fényerejű, csapnivaló kontrasztú, csak-pontosan-szemből-nézhető utlraalacsony betekintésű szögű TN paneles laptopokat (ezen már a leggagyibb okostelefon és tablet is túllépett).

- Ha a kijelző érintésérzékeny, akkor legyen valami felületkezelés, hogy ne karcolódjon olyan könnyen (volt olyan olcsó laptop, ahol a kolléganő körmei(!) megkarcolták a képernyőt...)

- A tök felesleges 500GB-1TB dög lassú, rázkódásra-ütődésre érzékeny, lassaen elinduló lassan leálló merevlemezek helyett tegyenek a gépekbe egy 128GB-os SSD-t, átlag usernek bőven elég ennyi tárhely és csodákat művel a gép sebességével. Akinek kell több, benyom egy memóriakártyát a kártyaolvasóba.

- Ha Windows-os a gép, legyen legalább 64GB a háttértár mérete. A 32GB-os (eMMC) verzióknál állandóan figyelni kell hogy legyen elég hely, Anniversary update-t csak trükközve lehetett updatelni rajtuk a kevés hely miatt stb.

- Legyen a gépen Windows, Linux, Chrome-Andromeda-Android oprendszer, ami használható. Ettől a FreeDOS marhaságtól kitör a frász, mi az, hogy vesz az ember egy gépet és gyakorlatilag használhatatlan?

- Optikai meghajtó hanyagolható. Egy éve nem tettem a gépeim egyikébe se optikai lemezt, ha mégis kellene, van külső USB-s optikai drive (de az is csak porosodik a szekrényben).

- Viszont legyen a gép mindkét oldalán egy-egy USB port, legalább egyik USB3.0-s.

- Bluetooth-ot ne spórolják ki.

- Költsenek a gyártók pár forinttal többet normális minőségű hangszóróra, némelyikben katasztrófa a beépített hangszóró hangereje és minősége, pedig ez nem egy drága dolog.

- Hasonlóan, költsenek pár forinttal többet normálisan működő billentyűzetre és touchpad-ra, különösen touchpad-ból hihetetlen sok a csapnivaló, még a középkategóriában is.

- A beépített kártyaolvasó boldoguljon gyors (30-150MB/sec) memóriakártyákkal (volt olyan géphez szerencsém, amit 10MBsec fölé nem ment semmilyen kártyával), és kezelje legalább 256MB-ig őket (van amelyik már a 64GB-os SDXC-tól is meghal)

- Legyen az akku cserélhető (kivéve persze ha valami tényleg ultrakompakt gépről van szó) és legalább 4 órára (ténylegesen!) elég (az "akár 3 óra üzemidő", ami a valóságban alig 2 óra, az röhejes manapság). Ne már hogy egy gépet ki kelljen dobni az akku miatt (vagy szakszervízben cseréltetni méregdrágán...)

Egyik se egy nagyon drága dolog. Legyen az a laptop hatvanezer forint helyett hatvanötezer, vagy urambocsá' hetvenezer, de legyen rendesen használható... Szerintem...

(#46) tatararpad válasza WhiteEagle77 (#45) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezzel többségében egyetértek, viszont az HDD-ről nem kell lemondani az SSD vagy memóriakártya javára. Jelenleg a HDD rendelkezik ezek közül a legjobb GB/JMF mutatóval, és megoldható párhuzamosan az SSD-vel egyszerre, úgy, hogy ráteszik a nyákra azt a retkes M.2 foglalatot, és raknak alá egy szerelőablakot. Bármivel is adják a gépet, a user bedugja az SSD- vagy HDD-t, és öröm bódottá, van egy gyors rendszere és egy relatív olcsó adattárolója egy gépben. Üzletiknél már van ilyen, consumer elég lassan jut el idáig. Ezt a kombót most is meglehet valósítani optibay-jel, de garanciális ügyintézésnél már macerásabb lesz a dolog.

(#47) WhiteEagle77 válasza tatararpad (#46) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Igaz. Persze ez elég fehér holló sajnos.

(#48) Reno7 válasza gerii (#44) üzenetére


Reno7
senior tag

Tehát akkor nem lehet csak úgy WXGA helyett mondjuk QHD felbontású panelre cserélni?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#49) konyi79 válasza Reno7 (#48) üzenetére


konyi79
addikt

Nem. Ezzel szívtam én is sokáig, mert a lényeg sehol nincs leírva:
Pl a HD-fHD panelek csatlakozója teljesen megegyezik, mint ahogy az adatbusz is (LVDS). Azonban a HD modellek kábele LVDS 1ch, amin a max áttolható felbontás 1680x1050. A fHD panelhez 2ch kell, ami csupán 1 érrel több, és a helye is ott van a 40 pin-es csatlakozóban, de a HD laposok kábeléből hiányzik, cserélni meg nemigen lehet, vagy az alaplapon sincs bekötve. Szóval a panel upgrade nagyon lutri. közel esélytelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.