Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sem a 2 giga alaplapommal, sem a videokártyával, sem a mostani asus lappal nincs semmi bajom. Giga ment bios frissítésestül, mindenestül több évig, most egy kedves barátom használja nagy megelégedéssel, egyik inteles volt, másik amd-s, szóval minden volt, mi szemszájnak ingere :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52) waithEard válasza #65675776 (#48) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem még nem volt semmi gondom Asus supportal, pedig javarészben az ő lapjait használom.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#53) nyunyu


nyunyu
félisten

98 ota volt par Asus lapom (P2B, P3B-F, CUBX-E, TUSL2-C, A7N8X Deluxe, A8N-E), de az utolso kettovel annyi problema volt, hogy C2D-re valtasnal komolyabban vegigneztem az akkori kinalatot.

P5B, P5K-krol olvasottak vegkepp leirtak az Asust, mint szobajoheto markat.

Giga P35-DS3 mai napig mukodik anyamnal.

Utodja a koltseghatekonysag jegyeben Asrock lett, ami annyira bevalt, hogy memoriacserekor ismet Asrockot vettem.

Pedig regen kifejezetten gyuloltem ezt a markat, mert valamit mindig direkt butitottak rajta, hogy ne legyen hazon belul konkurencia a lowend Asusoknak.
Kifejezetten jot tett nekik, hogy 2007-ben tozsdere vittek oket, es mar nem az Asus leanyvallalata.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#54) zolee5016 válasza #65675776 (#48) üzenetére


zolee5016
őstag

Világos,minden amit leírtak a cikkben...ezért is írtam,ha így meg lehet szorongatni egy piacvezetőt akkor hajrá..mindenkinek jobb ha van választék...és elérhetőbbek az árak,így kiszorítva a monopolhelyzetből az elkényelmesedett,túlárazós gyártókat....(nem csak az Asus-ra igaz ez)
adammkaa
.Nem tisztem eldönteni senki helyett,neki mi a jobb stb...de az ,hogy nekem azt igen...
Engem meggyőzött a Saber..viselem előnyét,árát stb.....nem kell ezt túlbeszélni...kinek..ez kinek az......
Van a piacon választék ez a lényeg.......Ha meg minőségi előrelépést tapasztalsz az meg a legjobb....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#55) Killer01


Killer01
őstag

Giga lapom még nem volt, mer' a franc se igazodott ki az 1 deszkához tartozó '2856 db' revízió között....pláne, hogy csak dobozból kibontás után van esély megállapítani mit is vettél. Na most én általában interneten boltolok, így számomra giga nem létezik mint alaplapgyártó. Vga-m volt tőlük egy 5770-es, azt szerettem :K

(#56) xmaas válasza adammkaa (#47) üzenetére


xmaas
őstag

Hat azert a felso kategorias lapokon minosegibb alkatreszeket raknak amik jobban birjak tuningot/terhelest meg tobb fajta csatlkozo stb. de persze attol meg aranytalanul tul vannak arazva rendesen de hat ilyen ez a szakma ilyen olyan gamer taggal jobban el lehet adni mindent es persze jo dragan

(#57) Milka 78 válasza D1Rect (#37) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Végre egy értelmes kêrdés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Páran még elsüthetnék, hogy szar Gigabyte.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59) #10691584


#10691584
törölt tag

Szerintem semmi nem indokolja, hogy az első hozzászóló gyerekre így rávessétek magatokat, mint egy vagonnyi paraszt. De hát divat ötvenen nekiugrani egy szerencsétlennek. Hibázott, vagy sem, ez aránytalan és alantas. Írnék szebbeket is de kib@sznának

(#60) atti_2010 válasza #10691584 (#59) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem hibáról van szó szándékosan utal mindent ami AMD.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#61) Hulot


Hulot
tag

Gondolom segít, hogy az alaplapjaira 4 év ingyenes csere-garanciát ad. ..Persze nem k@europában.

(#62) #10691584 válasza atti_2010 (#60) üzenetére


#10691584
törölt tag

Hátaztán. Te meg mindend, ami intel és? Én mindent, ami Asus, vagy MSI, nem vagyunk egyformák. Ő csak vélelmezett valamit, hogy valszeg majd ez, meg az lesz. Annyit ért el, hogy végülis (a szokásostól eltérően) nem lett. Ennélfogva túlzás a többség reakciója, hogy ahogy a torkának estek. Lehet ezt normálisan is, alázás nélkül. A dolog azért kivételesen szánalmas, mert 1 nyomorult kifogásolható mondatot írt, amire megkapta közel egy napon át ezeket a személyeskedő ömlengéseket. Nonszensz

(#63) atti_2010 válasza #10691584 (#62) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Semmi köze hogy ő utálja az AMD -t és nem vesz sohasem az alaplapos hírhez, le sem kellett volna írja, valószínűleg ha több embernek nemtettszett az azért van mert igazam lehet, ráadásul otrombán is írta le.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#64) waithEard válasza atti_2010 (#63) üzenetére


waithEard
őstag

+1, ráadásul nem ez az első flamelése a kollégának. :K Nála ez alap.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#65) BenHans


BenHans
addikt

Szerintem nem fogják átvenni az Asus pozícióját. Az Asus azért már letett az asztalra pár csúcsminőségű lapot és egyebeket. Én spec előbb vennék msi-t mint gigát, de leginkább Asus forever. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#66) #65675776 válasza BenHans (#65) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugyanez elmondható a GB-ról is.

(#67) BenHans válasza #65675776 (#66) üzenetére


BenHans
addikt

Ez személyes preferencia. Nem a gyártót akarom lehúzni. Csak rokonnál fordult elő eddig GB hiba mégpedig egy VGA-nál, de mivel nem az én tapasztalatom, meg mivel ez csak 1 eset így nem erre alapozok.

Olyan viszont nincs még1 mint a Sabertooth... :D Én most pont egy Saber z87-re pályázok.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#68) dergander


dergander
addikt

Nekem volt már minden lapom,de a gigabyte a legjobb már egy ideje emelett a márka mellett döntök.

Egyik kedvencem az UD3 széria mind intel mind amd fronton,jó árba jó lapot kapok :)

Asusal pedig csak azt látom hogy egy laphoz havonta adnak ki frissítést(bios) ilyen olyan improve meg increase meg stability szóval ilyet a gigánal 5 év alatt nem tapasztaltam

(#69) W.Wilson válasza dergander (#68) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

És pozitívumként értékeled, hogy szökőévente adnak ki biosfrissítéseket?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#70) Sdi


Sdi
addikt

Minden itt emlegetett gyártónak vannak hibás lapjai, gyengébb szériái. Az eddig felsoroltak közül csak XFX lapom nem volt, de többiből több is és mindegyikből halt is meg nálam, vagy a környezetemben. A giga semmivel sem rosszabb mint az asusok, msi-k, asrockok.

Egyetlen nagy bánatom, a már többek által is emlegetett ABIT kiválása volt :((( , azt szerettem a legjobban / csak általában meg kellett várni, hogy a bios-a "kiforrja" magát :D /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#71) dergander válasza W.Wilson (#69) üzenetére


dergander
addikt

Hát figyelj szökőévbe egyszer kiadnak jót,vagy mindig foltozni kell,mert mindig vannak apró hibák...hát....nem is tudom :U

(#72) #65675776 válasza W.Wilson (#69) üzenetére


#65675776
törölt tag

Két dolgot jelenthet:
1. elhanyagolják a terméket.
2. Nincsenek érdemi hibák.

De a sűrű frissítés is két dolgot jelenthet:
1. törődnek a lappal.
2. kókányolnak, nem képesek rendesen megírni semmit, rengeteg a bug. (Tipikusan utóbbit jelenti a sűrű frissítgetés.)

(#73) Xero


Xero
nagyúr

Lényegében muszájból vettem Giga lapot a családi kis géphez (hackintosh).
Utoljára kb 10 éve vettem lapot, egy Abit TH7-II személyében. Szóval hasonló stabilitást vártam minimum.

Lassan két éve van meg a Giga lap (Z68MA-D2H B3), de semmi gond nem volt vele ezidáig. Szépen teszi a dolgát és amit ígér azt tudja. Szóval nem lep meg, hogy jól fogynak. Ár/érték arányban jól állnak mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#74) sad_Vamp válasza #65675776 (#72) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Asusnál inkább a fércelés kókányolás a jellemző... a legutolsó finom húzásuk az volt, amikor a régebbi F szériás Lapotopokhoz olyan biost adtak ki amivel el sem indult a gép. Szerelő srác mondta, hogy nem az első eset, és nem is én vagyok az első. Meg az is szép volt amikor olyan biost irtak, hogy nem ment a BT, aztán következőnél ment a BT akkor viszont fagyott a Wifi... a legutolsó frissítésnél meg folyton pörgette a ventillátort indokolatlanul.
(azért az elmond valamit hogy 1.36al adták ki a lapost és 2.29 ért véget a biosok száma és ebből érdemben a 2.26...2,27...2,28 volt tényleg kb rendeltetés szerűen használható!)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#75) Dark Archon válasza adammkaa (#47) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezzel a logikával egy Ferrarinak vagy Lamborghininek sincs értelme...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#76) Angel1981


Angel1981
veterán

Nocsak, nocsak! Mi van az ASUS-szal?

(#77) atti_2010 válasza Angel1981 (#76) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem az van hogy az utóbbi időkben kezdtek elszállni az árakkal és ha a Giga betört a Kínai piacra egy jó árral akkor ez pont elég volt hogy beelőzze az Asust, ezen felül van egy olyan gyanúm hogy az MSI és az Asrock növekedése is az Asus kárára ment mert mindkét gyártó nagyot lépett előre és Giga árban méri a portékát, mielőtt valaki megkövezne mind a 4 gyártótól használtam már klienseknél jóval 30 darab feletti mennyiséget, a Giga AM2+, AM3 időszakában gyengélkedett igazán de akkor szó is volt valami mérnöki gárda leváltásáról.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#78) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Mindig Gigabyte lapom volt, sosem volt velük gondom. Most először van ASUS, ez is hibátlanul muzsikál. Sz*rt kifogni mindenből lehet.

(#79) Dark Archon válasza Lomha 8V (#78) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Sz*rt kifogni mindenből lehet."

Ez tény, de annak az esélye, hogy zsinórban egy VGA és egy alaplap is szar legyen, már jóval kisebb az esélye, mégis GB-nél megtörtént velem, Asus-nál meg nem. GB-ék abszolút felelőtlenül tuningolnak VGA-t is, ez is köztudott. Asus OC kártya meg sosem vágta magát hanyatt nálam.

A GB VGA-t harmadszorra tudtam csak kicseréltetni, mindig visszadobták valami hülyeséggel, hogy márpedig ez jó. Amikor az Asus lapom pusztult el (szerencsére még épp a 3 év garanciaidőn belül), szó nélkül cserélték egy másikra (ugyanannál a cégnél vettem mindkettőt). Ez sem mindegy.

Ez van, az ember a saját tapasztalataira hallgat elsősorban...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#80) sad_Vamp válasza Dark Archon (#79) üzenetére


sad_Vamp
őstag

2 laptop, egy router egy DVDíró.... nekem meg az saját rossz tapasztalat ASUS részről.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#81) dergander


dergander
addikt

Nah igen az Asus úgy veszem észre nagyon összecsapja a BIOS-t,az tény hogy elég szép lapokat dizájnos külsővel tud összehozni,gyönyörű mostfet hűtések,vagy híd hűtések,de ez nem minden.
Aztne mondja nekem senki hogy milyen jót is tesz az ha havonta tolják a frissítést és feszt flashelni kell vagy downgradelni kell a biost mert az újabban nemmegy valami

(#82) Dark Archon válasza sad_Vamp (#80) üzenetére


Dark Archon
addikt

Laptopból nem is vennék Asus-t, csak a Dell :) Routernek, DVD írónak is tudommal annyi köze van az Asus-hoz, hogy rá van nyomtatva a nevük. Az olcsóság jegyében egyébként egy ideje én is ASRock lapokat veszek amúgy, amit például jó pár éve elképzelhetetlennek tartottam, mert hát olyanok voltak, amilyenek.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#83) dergander válasza Dark Archon (#82) üzenetére


dergander
addikt

Az Asus tudtommal a Lite-on cuccokal dolgozik

(#84) sad_Vamp válasza dergander (#83) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Van/volt lite-on íróm is, azzal mégsem volt gond! :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#85) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én kb. 10 éve csak Gigabyte lapot használok. Gyerek gépébe, ismerősök gépébe is ezt teszem, ajánlom. Egy 939-es lapot kollégámnak adtam, még mindig tökéletes. Annyi oka van a a márkahűségnek, hogy bevált. Ha Asus vagy Asrock lapokat vettem volna, most arra esküdnék. Kezdetben Abit lapom volt, de amikor láttam sok Abit és MSI lapot kifolyt kondikkal, akkor kezdtem GB. lapot venni. Annyira bízom a gyártóba, hogy már VGA-t is tőlük vettem.
De akinek másik gyártó vált be, az arra esküszik, ez természetes.

(#86) dergander válasza Zoli bácsi (#85) üzenetére


dergander
addikt

VGAból énis csak Gigabyteot veszek,igaz volt egy 9800GTm ami szétment de az azért mert 1 évig jócskán túlvolt húzva amit sikeresen kinyirtam,de összeségében jók

(#87) #65675776 válasza sad_Vamp (#84) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennyit jelent, hogy ki írja hozzá a FW-t. Az Asus ODD-knek mindig ez volt a baja az ODM saját termékeivel szemben. HA mákod volt, akkor rá lehetett hekkelni az eredetit, és ment simán és jól.

Egyébként meg mindig meg kell nézni vásárlás előtt mit érdemes venni. Anno a Giga K8 szériája egy hulladék volt, alulméretezett VRM-mel. Persze volt hozzá VRM modul - legalábbis a csúcsverziókhoz - ami adott plusz 3 fázist, de ez gyakorlatilag a beismerése volt a gyenge alapnak. Na nem mintha mondjuk az Asus M2 szériája egy nagy eresztés lett volna.

Ami még Asus-nál meglepő dolog tud lenni az az, hogy azonos sorozaton belül nem minden modellnek ugyan az a BIOS-a. És itt nem a típusspecifikus dolgokról van szó, hanem úgy az általános felépítésről. Néha egy betű plusz a típusjelben, és a BIOS-ban teljesen máshol vannak a dolgok. Ez számomra a cégen belüli szervezetlenséget mutatja.

(#88) proci985 válasza #65675776 (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

asusnak meg ott volt a P35-P5K, amit kozepkategorias core2quad ready tuninglapkent probaltak eladni. mindezt 3 fazissal, bar legalabb a fetek hutve voltak.

harom honapig szivtam vele, mert a q6600at alaporajelen nem birta el stabilan, cserebe a 0.15os dropja marmar az akkori 0.18as ASrock szinten volt (2007rol beszelunk amikor az ASrocknak elegge kiserleti lapjai voltak). de a biosaban volt kapcsolo a loadline calibrationnak, bar (hala az egnek) az vakkapcsolo volt. mondjuk a markan belul a P5K-DX/WF a koranak egyik legjobb lapja volt a giga p35-dq6 mellett.

---

viszont giganal ahogy nezem egyre jobban pozicionaljak a lapjaikat, lehet emiatt is javulnak az eladasaik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#89) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Elolvastam a cikket,jót hümmögtem magamban és már dörzsöltem is a tenyerem hogy huuu de jó a giga max párszázezer vagy még annyi külömbség sem lesz jobb az retkes ASUSnál ááááá.......és ekkor jött fel bennem az OEM alaplapok gondolata.Az ASUSról tudom hogy pl a Fujitsu-nak szállított P5LD2 lapokat anno és biztos volt még bőven másfajta is más márkáknak,a Gigárol nem tudom hogy vannak e ilyen OEM lapjai de ez inkább a hiányos informáltságom miatt van.Nem vagyok egy nagy PC zseni....
Amit biztosan tudok! Haverom 2éve "fekete munka" projekt keretében volt kint a nagy USÁban dolgozott sokat kereset sokat és amikor hazajött akkor hozott egy uj laptopot magával.Megvizslattam kikérdeztem hog milyen meg hogy mennyi volt és számolgattam.Mondtam neki hogy ennyi pénzből én inkább egy asztali gépet raktam volna össze olyat amivel azért játszani is lehet az is bőven kijött volna belőle.Erre az volt a válasza hogy ő is gondolt erre,de két okból sem választotta ezt a lehetőséget.Az egyik hogy sokkal nagyobb és nehezebb hazahozni,a határon meg belekötnek és a végén vámot is fizethet majd,szemben egy laptopot ami ha nem dobpzban van akkor rá sem kérdeznek.A másik ok és ami nekem jobban lényeg hogy nem igazán látott sehol sem PC alkatrészeket! Az álltalános elektronikai üzletekben csak kész konfigok vannak!
Én még sosem voltam az USÁban nem tudom valójában mi a hejzet,aki volt már kint az irja már meg hogy tényleg ennyire el vannak dugva a PC alkatrészes boltok vagy csak haver nem találta meg öket.
Szóval ha az utóbbi az igaz azaz hogy az ilyen nagy piacokot nem nagyon vesznek alkatrészeket csak kész konfigokat akkor ebbe az eladási versenybe nagyon is beleszól az kész konfig eladások száma azaz az OEM alaplapok amiben szerintem az ASUS talán jobban áll.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#90) Lipton válasza Ghandi (#89) üzenetére


Lipton
őstag

Kemény lehet a helyzet.
Az aláírásodban szándékosan van "külömbség" írva?

(#91) Ghandi válasza Lipton (#90) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Micsoda,mi? Miről beszélsz te itt? :DD

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#92) Xero válasza Ghandi (#91) üzenetére


Xero
nagyúr

A második sorodban is kilóg a lóláb. ;]

(#93) Ghandi válasza Xero (#92) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Jovan má' irjuk át a topic nevét Grécsi nyomában cîmre :DDD
Mielött megszolná valaki a Grétsy-t direkt irtam úgy

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#94) Tomcat válasza Ghandi (#89) üzenetére


Tomcat
őstag

Amilyen áruházakban én eddig keresgéltem ilyen témában (Radio Shack, Walmart, Kmart, stb.) ezeben az üzletekben a PC szekciónál valóban én is megdöbbentem már a 90-es években, ugyanis éppen egy külső CD írót és egy új HDDt kerestem az egyik ottani kapcsolatomnak baráti segítségként és az akkoriban itthon megszokott "zacskós" kiadások helyett mindent, még a HDD-ket és a CD-RW-ket is szép nagy színes kartondobozokban árusították már akkor. Itthon még elvétve sem volt semmi sem (talán a monitor, alaplap, nyomtató kivételével) ami retail lett volna ott meg az "OEM" kiszerelést nem forgalmazták a boltok. Persze hogy nem mivel azok eredetileg a PC összeszerelők számára lettek kitalálva és nem az egyéni vásárlóknak. Ott már akkor is tudták ezt és itthon lassan mostanra jutunk el arra színvonalra, 20 év után...

Legutóbb (tavaly) még ugyanazokban a dobozokban voltak az alaplapok és a procik is mint idehaza, de tény hogy jóval kevesebbet láttam már én is belőle mint a korábbi években. A lényeg hogy mindent ugyanúgy lehet most is kapni, de már nem olyan bőséges a választék mint korábban.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#95) Ghandi válasza Tomcat (#94) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszönöm a választ! Én is valami ilyesmire gondoltam,azaz hog pl egy nagy piacon mint USA nem igazán vesznek az emberek külön alkatrészeket,hanem inkább komplett konfigokat.Nem vagyok annyira jártatos ebben az ASUSnak biztosan vannak rendes asztali konfigjai,a Gigabyte-nak a honlapján én csak mini PC / HTPC konfigokat láttam.Nem tudom hogy a Gigabyte gyárt e OEM lapokat másnak,az ASUS tutira.Darab,darab ezek a konfigok is ugyan ugy egy alaplapnak számítanak az eladási statisztikánam,és szerintem ott kint hiába vannak netes PC alkatrész áruházak,a többség ugyis csak komplett konfigot vesz meg.Nekem valahogy ez a win 8 eladási statisztikájára hasonlít,amikor a megjelenése után kis idővel arra voltak büszkék hogy milyen sok fogyott az uj oprendszerból,igaz a legtöbb az a laptopokal együtt járt és azt is számolták amiket igaz hogy feltelepítettek,de maga a gép még nem került eladásra.Aztán azzal nem foglalkozott senki hogy valójában mennyi is maradt meg ezeken a gépeken.
Én mindig azt mondom hogy mi annyira kis ország vagyunk hogy a legkisebb,legkomolytalanabb PC vagy software gyártó cég sem alkalmazkodik,szinte azt sem tudják hogy van egy ilyen ország ránk nem alapoznak semmit.
Szép és jó hogy mi itt cserélgetjük az alaplapokat és minden más perifériát a gépeinkben,de azoknál a piacoknál ahol lényegesen többet tudnak eladni ott nem is foglalkoznak ezzel.ASUS - Gigabyte egy kutya veszünk pl egy Dell konfigot mert az eladó azt ajánlotta az igényeimnek és kész.
Apropó Dell!Van egyáltalán Dell desktop alaplap már amit a Dell gyártatott vagy leginkább más gyártó alaplapját használja? Mert Dell asztali konfigok a mai napig vannak.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#96) jacint78 válasza Ghandi (#89) üzenetére


jacint78
addikt

A gagyibájtnak elvétve volt néhány 478-as OEM lapja, ami nem is csoda, az OEM-ek nem mazochisták...

type your text here..

(#97) #65675776 válasza jacint78 (#96) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez akkor azt jelenti, hogy a retail piac egyértelmű ura a Gigabyte. Mert ugye az Asus és az MSI nem kevés alaplapot OEM csatornákon ad el. Talán mert a retail piacon nem kellenek senkinek?

(#98) jacint78 válasza #65675776 (#97) üzenetére


jacint78
addikt

Nem kell senkinek? Vagy azért, mert eléggé értelmes lapokat gyárt az ASUS, amit még az OEM-ek is bevállalnak. Az OEM MSI lapok nevetségesen megbízhatatlanok! A gigabyte csakis azért megy a retail piacon, mert olcsó és agyon van hájpolva, de a lapjaik jórésze kritikán aluli tákolmány.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#99) #65675776 válasza jacint78 (#98) üzenetére


#65675776
törölt tag

Volt szerencsém OEM Asus laphoz. A támogatás mögöttük a nullát közelíti... Ahogy MSI OEM lappal is találkoztam már, de azzal nem volt semmi bajom.

De ha igaz lenne, amit a Giga lapjairól írsz, akkor nem tudnának ennyit eladni belőle. Láthatóan a szemedben csak az Asus létezik, mést nem is vagy hajlnadó elismerni.

(#100) nyunyu


nyunyu
félisten

BTW, Foxconn hova tunt a listarol?

Par eve meg ok voltak a legnagyobb OEM gyarto, miattuk dobta ki a Gigabyte az Asust a kozos cegukbol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#101) jacint78 válasza #65675776 (#99) üzenetére


jacint78
addikt

Elég sok tapasztalatom van, van mire alapoznom. :K

type your text here..

(#102) #65675776 válasza nyunyu (#100) üzenetére


#65675776
törölt tag

OEM piacon ha minden igaz még mindig ők a legnagyobbak. De erről nem igazán találok semmilyen listát, csak összefoglalót, amiben az összes legyártott lap szerepel.

(#103) jacint78 válasza nyunyu (#100) üzenetére


jacint78
addikt

Lehet azért nincs a listában, mert ez a lista csakis a retail piacról szól.

type your text here..

(#104) vittorio7


vittorio7
őstag

Eddig elégedett vagyok a Gigabyte lapommal. Az előző MSI 8,5 évet bírt.

(#105) solaris17 válasza Malachi (#44) üzenetére


solaris17
aktív tag

Csak az ALBATROS ! :))

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.