Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hát gigát már pedig nem fogok venni többet az biztos, és szerintem sokan mások sem :N Ez kicsit olyan, mint az AMD. Van, de kell a fenének.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2) atti_2010 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez kicsit olyan, mint az AMD. Van, de kell a fenének.

Ezt azért jó lenne törölni, egyrészt hülyeség másrészt még vita kerekedik belőle.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) subaruwrc válasza BlackSoft (#1) üzenetére


subaruwrc
félisten

úgy néz ki ez nem nagyon fog fájni nekik :)

(#4) BlackSoft válasza atti_2010 (#2) üzenetére


BlackSoft
addikt

OFF-ban hozzátettem a hozzászólásomhoz egy kis saját véleményen alapuló hasonlatot, nincs ezzel semmi gond.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) Thrawn válasza BlackSoft (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Igaz is, jobb lenne AMD nélkül, hátha akkor végre feldarabolnák az Intelt monopol helyzet miatt ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) evo86


evo86
tag

Ezzel a giga lappal én is így vagyok 2db amd-m volt mind a kettő 1éven belül kimúlt pedig felső kategoriásak voltak, soha többet inkább asrock vagy msi! Az AMD-vel én is így vagyok kb 13év után inkább intel, jelen a lényeg és a kutyát nem érdekli hogy mi lesz 3-4 év mulva majd akkor váltok ha az lesz a jobb... ;]

(#7) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az első hsz-ben már szidják is a Gigabyte-ot. Sőt még az AMD-t is.. Nem csalódtam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Nem csoda hisz elég nagy az alaplap palettájuk. :R

Az egyik gépemben is egy Gigabyte GA-MA790GP-DS4H alaplap + AMD X2 5600+ AM2 procival muzsikál vagy 5 éve és eddig semmi problémám nem akadt vele. Tökéletesen megy. :K

...ilyen is van :DD

kovy29: Valaki mindig szidja valamelyik gyártót. Erre mondják azt hogy egy elégedetlen ügyfél. ;)

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#9) sad_Vamp válasza BlackSoft (#1) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Én meg ASUSból nem fogok semmit venni... ha csak tehetem elkerülöm. A hulladékgyártás minta példája. GBből még csak egerem volt 2 fajta 1ik totál sh!t a másik még most is műxik :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10) Chabee válasza evo86 (#6) üzenetére


Chabee
tag

Én pont fordítva vagyok ezzel. Rendhagyó módon lecsábultam az ASRockhoz és egyből rá is faragtam. Eleve szar volt az alaplap amit vettem. Menekültem is vissza a jól megszokott, minőségi, megbízható Gigabyte-hoz. Mondom ezt annak ellenére, hogy ASRock lapokat is szereltem már össze jópárat, amelyek mind a mai napig köszönök szépen hibátlanul muzsikálnak. De a sajátomat tekintve így jártam. Viszont így szép a világ, kinek ez jön be kinek az.

Jah, és hogy garancián belül lehetőségem volt ASRockról Gigabyte-ra váltanom, azt pedig az itt sokat bántott PCX-nek köszönöm ezúton is!

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#11) BlackSoft válasza sad_Vamp (#9) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem a mostani a második ASUS lapom, az első 10 évig ment, ez nem tudom meddig lesz, de szerintem előbb eladom, mielőtt kinyiffan. Na de nem azt akartam mondani, hogy only asus, hanem, hogy van sokkal jobb lap gyártó is, mondjuk msi vagy asrock.
Elég sok giga lapom volt, és a tuning rendesen egyikben sem ment, és erről sok panaszt hallottam már drága, csúcslapok kategóriájában is. :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12) gézu


gézu
őstag

A Giga supportja (bios) híresen szar volt a p67 korszak elején meg előtte, én is azért mentem abitról asrockra, mert nem volt a giga alternatíva anno. Mostanában nem követem őket, de ha ilyen jól állnak biztos tanultak a múlt hibáiból. Vagy a naiv userek száma növekedett, nem tudom. ;]

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#13) #21346560 válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


#21346560
törölt tag

Jaja, valszeg azért megy nekik ennyire, mert sz@rt gyártanak :U

(#11) BlackSoft gagyi lapom van, 3100-as proci 4000-en megy éppen....

[ Szerkesztve ]

(#14) Raysen623


Raysen623
addikt

Én is csak azt tudom mondani, hogy egyén válogatja...
Volt már AMD-s MSI lapom és nem volt vele bajom, volt Giga deszka Intel procival és nem volt vele bajom. Jelenleg van egy királynak mondott Asus lapom AMD procival és a tököm tele van vele....Szóval részemről soha többet ASUS - öcsém is szív vele pedig Intel Corei5-ös ketyeg benne....
Gigabyte lapokkal eddig még soha nem volt bajom! Atomstabil, megbízható és évek múlva is működik....
Tegyük hozzá és 30k alatt deszkát nem veszek.... :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Micsoda eladási darabszámok :Y Remélem megtudjuk a végeredményt is az első helyet illetően.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16) BlackSoft válasza #21346560 (#13) üzenetére


BlackSoft
addikt

AMD-t nem tudom, inteles vagyok, és az intelek nem mennek bennük. 2,8Ghz-es procit alig tudtam 3,1-ig felhúzni (drágább) giga lapban, 3,2-nél már rendszeresen bsod, vettem egy asrock-ot, és ment 3,8ghz-et benne.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) Bjørgersson válasza #21346560 (#13) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, biztos nekem is összeszarta magát eddig az összes Giga cuccom...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18) waithEard


waithEard
őstag

De szeretem az ilyen okos hozzákat, hogy "soha nem lesz többet ilyen vagy olyan lapom! (Egy kis flame-el meghintve.)
Ez ám a tapasztalatokon alapuló, megfontolt vélemény, a hozzáértő poweruser-től. :U Te jó Isten.

A cikkhez: Igen szépen felnőtt a Gigabyte, valahol várható is volt, hogy a növekedést ezen a piacon csak a többiek rovására lehet elérni. Csak nehogy itt is 2 (Asus - Giga) gyártó maradjon a porondon.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#19) adammkaa


adammkaa
senior tag

Akkor egy Asus p8h61-m lx3 plus lapot vegyenek azok akiknek problémájuk volt velük eddig, atomstabil, jó biossal. De a Gigabyte gtx760 OC is tökéletesen megy..

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#20) #10691584


#10691584
törölt tag

Off: biztos megnőtt kínában a hackintosh userek száma ;]

On: Vajon az Asrock hol helyezhedik el a létrán :F

Off2: SOHA TÖBBET Asus-t!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#21) evo86 válasza waithEard (#18) üzenetére


evo86
tag

Nyilván azért írtam mert ez a tapaszataltom pár gépet már összeraktam és amivel baj volt annak 80% giga és mindíg a lap volt a hunyó... Nem légből kapott, ez a tapasztalatom és pont

(#22) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nagyon szépen hangzik, hogy ennyi meg annyi lapot szállított le, de mennyi belőle a garanciális csere miatt gyártott deszka?

(#23) MaUser válasza Thrawn (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Hát kb. AMD legnagyobb támogatója az Intel, ahogy anno az MS is mindent megtett hogy lábon tartsa az Apple-t amíg érdeke fűződött hozzá. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) adammkaa válasza MaUser (#23) üzenetére


adammkaa
senior tag

""Hát kb. AMD legnagyobb támogatója az Intel"" :U :U :U

Nexus 5 Black

(#25) Benyaking


Benyaking
aktív tag

En a 3. Giga lapot hasznalom es soha semmi baj nem volt veluk... Tuningba is jot mentek. 920as c0 i7 3.6ghz ment minimalis fesz emelessel illetve a mostani i5 is megy 4.5ghz stabilan.. En nagyon szeretem a giga lapokat. Legkozelebb is az lesz.

(#26) #97716736 válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát én sem :DDD

(#27) #16939776


#16939776
törölt tag

Jövőre meg a legtöbb RMA-zot termék "virtuális trónra" leesznek várományosak.
"Valahogy" mindenkinél olcsóbban tudják legyártani termékeiket, vajon min tudnak spórolni?

Vannak előítéleteim, és nem vagyok hajlandó engedni belőlük.
Ésszerű elvárásoknak könnyen megfelelnek az asrock lapok.
Csak portalanítani vannak kibontva a dobozok, egyetlen egy op.rendszer leállás nem volt.
105%-os elvárással nem fogunk hibátlant találni, egyik gyártónál sem!

[ Szerkesztve ]

(#28) .mf válasza BlackSoft (#1) üzenetére


.mf
veterán

Köszönjük Emese, hoztad a szokásos szintedet.

Nekem meg eddig Giga lapokkal volt jó tapasztalatom (többet szereltem össze, egyet saját magam használtam -- méghozzá az akkoriban egyik legolcsóbb szériájukból, a rejtett bios-beállításokra vonatkozó kérdésemre a support 1-2 napon belül válaszolt; bírta a tuningot is, vízhűtött proci ment benne +30%-on évekig, és még most is működik a húgomnál), ellenben Asussal rosszak (ebből is többet szereltem össze, több elég fícsörhiányos volt -- ventivezérlés nem működött, support sosem válaszolt az emailre; s az, ami nekem volt, az is elég korlátozott volt). Mégse teszek ilyen általánosításokat.

Rá is fért az Asusra, nagyon elszálltak áraikkal, s hiába voltak a közép-felső és felső-kat. lapjaik jók (ámbár drágák), de az ezeknél alacsonyabb lapok fícsörökben kevesebbet tudtak a hasonló árazású lapoknál, s minőségre sem voltak jobbak. Kína árérzékeny piac, ott ilyen magas árazással nem lehet tarolni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) mistake767 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


mistake767
csendes tag

Kinek a pap, kinek a papné.
Nekem a lánya:

Deluxe kategóriás MSI lapomat 2x kellett cserélni, mert garanciaidőn belül meghalt,
Öcsém Asus lapja szintén nem bírta 1 évnél tovább,
Asrock lapot 3x küldtem vissza futárral, mire olyat küldtek, ami nem kékhalálozott el windows telepítés alatt.

Azóta csak Gigabyte. Többet is összeszereltem saját és ismerősök részére és napi 10-12 óra üzem mellett is működik még mindegyik.
A sajátom kb 1,5 éves és passziv üzemben használom (értsd: I5 dolgozik benne, de mivel a gépben nincs mozgó alkatrész elég mostoha hőmérsékleti viszonyok érik a lapot és mégis birja).

Mégse szidom se Asust, se MSI-t, de örülök, hogy az eladások alapján egyenlítődik a piac.
(az csak nekünk jó, ha verseny van és tudunk miből választani.)

(#30) BlackSoft válasza .mf (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mint később írtam nálam pont fordítva volt, gigák nem voltak valami jók nálam, pedig nem is egyet használtam. Alapjáraton a legnagyobb bajom az volt, hogy nem lehetett egyikben sem tuningolni. Valamint drágább lapon is a chipset hűtő olyan olcsó módon volt felhelyezve, hogy az valami rettenet.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31) eldiablo válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem is csoda, ha az embernek nincs már kedve fórumozni. :U
Mindenhol csak a szájkarate, a kioktató stílus. Még olykor a modik részéről is.

(#32) shteer


shteer
titán

Akarhogy gondolkodom, nem volt meg giga lapom. De blacksoft kollega meginditotta a topik szinvonalat. ;]

..szerintem jónak tűnik

(#33) MaUser válasza adammkaa (#24) üzenetére


MaUser
addikt

Amít az Intel nem tudja érdemben bizonyítani az DoJ előtt, hogy más architektúrák érdemi konkurensei addig feldarabolással néz szembe abban a pillanatban, hogy az AMD-nek vége. AT&T darabolása óta ezt próbálja elkerülni az összes IT multi. :U

Szerk.: Intel gyakorlatilag egyhavi profitjából megvehetné az egész AMD-t, ezért nem teszi, nem a saját maga ellensége.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) sad_Vamp válasza waithEard (#18) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Semmi flame, amikor kezdtek bejönni az ASUSok nálunk mindent abból vettem, router, laptop, stb stb.... mind elromlott, egyik sem működött jól csak a problémáim voltak velük, ezért irtam azt amit.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#35) Tomcat


Tomcat
őstag

Én az Abit halála óta csak és kizárólag Gigabyte alapokra építkeztem kizárólag AMD alapokon. Néhány BIOS frissítési nehézségtől függetlenül soha semmi problémám nem volt a Giga lapokkal. Azóta sincs más és nem is tervezek mást. Igaz én konkrétan MA790FXT-UD5P, GA790FXTA-UD5, 990FXA-UD5 rev3, 990FXA-UD7 rev1,rev3 lapokról beszélek. Az olcsósított lapokkal nincs és nem is volt tapasztalatom. Ezeket mind évekre tervez(t)em használni és általában több processzort is hibátlanul végigszolgálnak. :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#36) ktamask


ktamask
tag

A munkahelyemen jelenleg Asus, MSI, Gigabyte, LGA775 alaplapos gépek vannak.
Mind a 3 márkájú jól működik, egyedül 1 MSI múlt ki nemrég. Kb 4-5 éve nyúzzuk őket.

Otthon, a családban: 2-3 éves alaplapok vannak már, szám szerint:
MSI H67MA-E35 (1db)
GA-H61M-DS2V (2db)
MSI H61M-P21 (2db)
Azért ezek lettek megvéve, mert elfogadható árban voltak (A 2-2 db 11-13e Ft.), nem azért, mert Asus-t nem vennék. Mind a 2 Gigabyte, és mind a 3 MSI jelenleg is kiválóan működik. Ettől még ugyanolyan jónak tartom az Asus-t is.

Kár vitázni, hogy ki mit nem venne, mindegyikből ki lehet fogni egy hibás szériát..

[ Szerkesztve ]

(#37) D1Rect


D1Rect
félisten

Megtanultak biost írni vagy rekordot döntött a garanciális csere?

(#38) bteebi


bteebi
veterán

Nincs ebben semmi meglepő. Az ASUS elég drága (bár tényleg nagyon jók a fícsörei), a Giga meg kevésbé drága. Bár ASUS alaplapom van, de most már én is inkább GB párti vagyok. Igen, az ára miatt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) afrojack1


afrojack1
senior tag

Ezt tudja az ASUS mert ha igen akk ők lesznek a ''VEZÉREK,, valamit villantanak

SC: Herczku_Death

(#40) adamssss válasza BlackSoft (#30) üzenetére


adamssss
veterán

Azért mert te ügyetlen vagy, vagy szerencsétlen (vagy mind a kettő) nem kell szidni a gyártót. Nekem eddig csak giga lapjaim voltak és az eredmények ott figyelnek a logout-omban. Mellesleg tuningoltam már asus-t, azok is gyönyörűen mentek. Szóval nem kell itt szítani a felszültséget.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) siti válasza BlackSoft (#1) üzenetére


siti
senior tag

látom hiányzik neked a novemberi kitiltás :D
mit fogsz venni ha egyszer csalódsz az asusban? viát? :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#42) BlackSoft válasza siti (#41) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mindenkinek vannak jó, és rossz termékei. Az viszont más dolog, hogy kinek milyen arányban vannak...
Ha gondom lenne valaha asus lappal, akkor ott az evga :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#43) Dark Archon válasza D1Rect (#37) üzenetére


Dark Archon
addikt

LOL :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#44) Malachi


Malachi
addikt

csak az ABIT! :Y

volt már Giga alaplapom, nem emlékszem rá, hogy baj lett volna vele. most inkább az ASUS-t preferálom, de nincs ellenérzésem a Gigabyte-tal szemben.

érdekes ez az ASROCK, jó sok éve dolgoztam három hónapig a CHS-ben, akkor jött be a márka, mint az Asus gagyi kistesója. nagyon fordult a világ azóta.

(#45) zolee5016


zolee5016
őstag

HM....Leadtam a gigát kb 5 éve nem megyek a termékeik felé,mégha olcsóbb is ,mint az asus...(3 vga,4 alaplap zsinórban bebukott,hibás volt)
De úgy néz ki tanultak fordítottak a helyzetükön..(biztos nem csak nekem volt ilyen gondom) ..Ha abbahagyták a "lespórolunk egy csomó mindent,meg elég a kisebb is"szisztémával ,akkor érthető a növekedés.....
Az asus kb 4 féle(pl : ROG,Saber) vonalon nyomul alaplapok terén,és megszorongatni nem kis fegyvertény....Ha ilyen módon árversenyre lehet késztetni őket akkor hajrá!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#46) 7Heads Drago válasza BlackSoft (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Üdv
A kutya valószinűleg a chipsetekben, hűtésben van elásva. Vannak olyanok amiket nem érdemes megvenni. Nekem is több giga lapom volt már, voltak gondok is, de egyse halt le. Nem úgy mint az msi és az asus.
A jelenlegi termék palettája viszont nekem nem tetszik a giga-nak (1150-es vonalon) kinèzetre. Az asus és az asrock jobban tetszik. És mivel bőven van rájuk gari így asrockra fogok váltani valszeg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) adammkaa válasza zolee5016 (#45) üzenetére


adammkaa
senior tag

Azért engem érdekelne hogy a felső kategóriában miben jobb egy rog vagy saber, mint egy ugyan olyan chipsetű felső középkategóriás lap. Mert ugyan úgy lehet tuningolni azt is , csak nincs rajta 500millio usb 3.0 és 600millio sata csatlakozo, és 700millio kiegészítő a adobozban. Ilyen olyan hűtő? Hűha egyik chipset sem fő meg 2013 ban.. Le van fedve az egész alaplap hűhha ugy sem látod belülről. És másfélszer kerül annyiba. Tehát miért fontos hogy a piacon legyenek ezek a lapok? Ja akinek sok pénze van ugy is megveszi, eladjuk nekik, mert több értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#48) #65675776 válasza zolee5016 (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Asusnak is vannak érdekes szokásai. Pl hogy olyan dolgokat írnak a specifikációba, aminek köze nincs a valósághoz. Aztán a megjelenés után 2-3 hónappal simán kiveszik az adott pontokat az oldalukon a Specifications listából.

Ráadásul ahogy már elhangzott: az Asus supportja elég ritkán válaszol. A Gigáé mindig, és nem nézik hülyének az embert, mint mondjuk az XFX-nél.

(#49) W.Wilson válasza MaUser (#33) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Azért ez nem megy ilyen egyszerűen, önmagában a monopólium nem büntetendő (bár az USA-ban kétség kívül csúnyábban néznek rá, mint Európában), csak az, ha visszaélsz vele, vagy visszaéléssel kerülsz a pozícióba. Ráadásul az Intel feldarabolása sem lenne olyan egyszerű, mint a Microsofté (és mint tudjuk, végül az sem valósult meg), mert nincsenek annyira elkülönült üzletágak. A gyártást meg a tervezést szét lehetne szedni, meg a gyártáson belül is akár a gyárakat, de a tervezést már sokkal nehezebben, így aztán maradna a piaci erőfölény.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#50) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Éljen a Giga , eddig a második lapom és vga kártya párosom. :) Egy kis verseny csak jót tesz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.