Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vandit.


Vandit.
addikt

Sajnos a mai világban ez abszolút így van. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2) Móci válasza Vandit. (#1) üzenetére


Móci
addikt

Ezért nem akartam/akarok semmi áron elmenni faluról, nekem kell ez a gazdagság...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) FPéter válasza Vandit. (#1) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ehhez nagyon okos gyerek kell...:D

Egyszer egy jól kereső
apa úgy döntött, hogy elviszi vidékre 7 éves
kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek
is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja
azt, hogy milyen szerencsés családban
él.

Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy
éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa
megkérdezte fiát.

-Nos, mit gondolsz erröl az útról?
-Nagyon jó volt apa!
-Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
-Igen.
-És mit láttál meg mindebből?
- Azt apa, hogy nekünk négy kocsink van, nekik csak egy Lada. Nekünk egy medencénk van otthon, nekik egy sem. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, ők esténként folyton orra esnek a rühes kutyájukban. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, de nincs miről. Te viszont, és Anyu egész nap dolgoztok, úgyhogy otthon egész nap azt csinálok, amit akarok.

Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:
-Köszönöm Apa, hogy csak egy napig maradtunk.

[ Szerkesztve ]

(#4) whiz


whiz
aktív tag

Hát igen... elgondolkodtató... :R

FPéter: kész... végem... :C :DD

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) Móci válasza FPéter (#3) üzenetére


Móci
addikt

Ehhez meg gratulálok, jó paródia! Méghozzá nagyon gyorsan! :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) mephi666 válasza Móci (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

én meg ezért akarok mindenáron visszamenni falura 1-2éven belül :K (elvileg el tudom majd adni olyan áron a mostani lakást, hogy abból családi ház is összejöhet... kerttel, mindennel)

teljesen más az élet falun, mint városban... aki városba születik, az szerintem jobban szereti a várost, de én 22évig falun laktam és szerettem... itt városban 1-2 évig kimondottan tetszett, de most már nem :(

#3: nem szabad abbahagynod az írást... :C :R ez a topik favolva van ezzel a kommenteddel együtt... ez az egyik kedvencem :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Akkor nézzük az idill másik oldalát:
A kutyák szaporodnak, ezért minden tavasszal a szuka kölykeit beleölik egy vödör vízbe.
A csatorna, derítő hiánya miatt a szennyvíz a tóba ömlik. Ráadásul sokan használják illegális szemétlerakónak a tavat.
A szülők egész nap a földeken vannak és a gyerekek is besegítenek a munkába. A föld megművelése a szívet is megkérgesíti nemcsak a tenyeret.
Élmény összezárva lenni a csöndes tájban. Micsoda beltenyészete a különféle elfojtásoknak.
A csillagos égboltban pedig nem gyönyörködnek, mert estére holtfáradtak és alszanak.

Látszat alapján ítélni könnyű. Élni nehéz, városban, vidéken egyaránt.

Ezért kapok agyérgörcsöt az ilyen bölcsnek szánt, valójában hamis tanmeséktől.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#8) cucka


cucka
addikt

Ööö, és itt mi a tanulság? Hogy milyen csodálatos dolog csórónak lenni? Vagy az a hazugság, hogy régen falun micsoda tartalmas és csodálatos életet éltek az emberek?

(#9) Vandit. válasza FPéter (#3) üzenetére


Vandit.
addikt

:C :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#10) Móci válasza mephi666 (#6) üzenetére


Móci
addikt

Nem embernek való az szerintem... Mégiscsak jó kinézni pl. az ablakból a kertre, az állatokra ( 2 kutya, 2 macska, nyulak, szomszédok), s körbejárni a környező erdőket, folyópartot...
De inkább beszéljenek a képek (az első a lépcsőről készült, sajnos most már picit kevesebb a zöld az udvaron): Galéria!

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) Daweee válasza Algieba (#7) üzenetére


Daweee
őstag

Ezzel egyet kell hogy értsek.. Ebben a történetben a cukormáz van, alatta ugyanolyan penészes lehet a süti...

(#12) whiz válasza Algieba (#7) üzenetére


whiz
aktív tag

Meglátásom szerint a történetben a lényeg nem a városi kőgazdag és a falusi csóró közötti különbség a lényeg (mindkettő sarkítva persze, akárcsak a történetben) - és ezzel együtt a városi-falusi élet különbségei. Hanem az, hogy az emberek rohangásznak össze-vissza mint a mérgezett egerek, csak a pénzt hajhásszák ezerrel, és képtelenek közben egymással, a családdal foglalkozni. Nem jó (anyagi értelemben) szegénynek lenni, de azért vannak határok. Mennyit ér a sok pénz, ha semmilyen tekintetben nem élvezheted leszámítva, hogy káromkodsz a plazma előtt a napi híreken, masszázsfotelben rázod helyre magad a napi bolondfutam után, gyógyszerekkel tömöd magad, mert idegbeteg vagy, és a gyereked azt se tudod melyik iskolába jár, mert a 4. helyről rúgták ki mondjuk rossz magaviselet miatt, mert egyszerűen nincs időd foglalkozni vele?
Élni csak akkor nehéz, ha nehézzé teszed, saját magadnak, és ez a helyszíntől valóban független. Szerintem nem hamis a mese, csak látni kell, mit akar mondani.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) Vandit. válasza Algieba (#7) üzenetére


Vandit.
addikt

Én azt mondom, hogy mindkét dolog mellett fel lehet sorolni érveket és ellenérveket. ...de ez igaz bármilyen más témára is, úgy általánosságban. Bármit bele lehet magyarázni bármibe és mivel minden embernek más a szemlélete, ezért nem fogja mindenki egyformán látni. szvsz.

whiz: Erről van szó. :K A szívemből szóltál.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14) Lengyi válasza whiz (#12) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Még előttem állnak ezek a gondok. Ha kevés a pénze az embernek addig lehet csak nyugodt és "majdmegoldomén" felfogása, míg kizárólag magáért felel. Ellenkező esetben, nem tudnám nem a pénzt hajtani, amíg lehet. 2 gyerekkel, meg egy anyával a családi fészekben. Rettenet egy érzés lehet, mikor azon kell agyalnod a napjaid minden percében, hogy nemcsak magadat de őket is el kell valahogy tartanod, és nem kerülhetsz padlóra. Mai fiatalként nem tudom mi lesz velem, úgy alakul e az életem, mint a mesékben? Ahogy tervezem? :F Bevallom őszintén, félek...

[ Szerkesztve ]

(#15) Algieba válasza whiz (#12) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A gondok mélyebben vannak. Egyszerűen félünk, még attól is, hogy megnyíljunk a másik ember felé. Vagy akár szóba álljak a gyermekemmel, mert egyből átlátna rajtam, hogy egy idegbeteg nudli vagyok, nem példakép, csak egy taposómalomban futkosó paprikajancsi. És így tovább.
Nem az anyagi gondok vagy a hajsza készít ki minket, hanem a félelem. Bizony, még a meghittségtől is irtózunk, mert veszélyforrásnak látjuk a gyengébbik oldalunk felfedését.

Ha valaki "bátor", akkor időt szakít magának, és szóba áll a feleségével, a gyermekével, és a falusi vendéglátóval is.

Ennyi.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#16) <NewL> válasza mephi666 (#6) üzenetére


<NewL>
addikt

Nagyon kemény az a topik :D:D

Hát én itt lakok egy kis tetves porfészekben amit szeretek is meg nem is. Mert abba a városi nép nem gondol bele,aki ki akar költözni. Bemész a boltba és :Y semmi nincs,kenyér,tej (herc szalámi nincs) és cső semmi! meg akarsz írni egy cd-t,nincs itthon cd-d,menj be szalkára 20km a legközelebbi város. Utalni akarsz a bankba,nincs. Nincs itt semmi,csak kocsma és traktorok,meg hülye alkoholista biciklisek meg vénasszonyok meg buzi nagy csend.
Nincs egy normális net,negyed megás a leggyorsabb net.

Egy nagy lószar az egész!

Csak pár apróságot soroltam fel,de több millió van. Előnye hát ümmm hmmm jó levegő? mindenhol szar már az is. nincs!

De,olcsóbbak a házak,és mehetsz be kocsival,tömegközlekedéssel valamelyik városba dolgozni...

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#17) Lenry


Lenry
félisten

végigolvasva a topikot...
elgondolkodva mindkét oldal érvein...
átgondolva saját életemet, amely 20 éve alatt laktam nagyközségben, városban, kicsit kisebb városban, és nagyon nagy városban is...
egyértelműen Párom kicsi szülőfaluja viszi a pálmát.

lehet vitázni, de én nem akarok annál nagyobb (1700 lakos) településen élni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) mephi666 válasza <NewL> (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát a linkelt kommentje viszi nálam a pálmát... vagy 100szor olvastam már, de könnyesre röhögöm még most is a szemeim tőle :DD (azért tényleg, a topiknak a vége egy az egyben nagyon tuti)

falunak meg tényleg vannak ilyen hátrányai... megismertem már... de asszonnyal mindketten a városban melózunk: 200méterre egymástól... én 7:00-15:00ig, ő pedig 7:00-16:30ig kb... együtt meg tudnánk oldani a bejárást kocsival, meg a vásárlásokat is a városban... és ami a legdurvább: most panelban lakunk, gyalog 40percre a cégtől... nyugis tempóval... ez kocsival kb 15perc a lámpák miatt... a kinézett faluból pedig elérni a cégig szintén 15perc kocsival... és 80as átlagtempóval... ez a nem mindegy... :) én a nyugis falusi légkörre vágyok... a haveri/családi összejövetelekre... a szalonnasütésekre... meg, hogy ne arra ébredjek, hogy szirénázik a mentő meg valamelyik balf@sz ütvefúróval ébreszti a környéket... meg mellesleg szeretnék háziállatokat és azt szeretném, hogy a gyerekeink is azon a nyugis helyen nőjenek majd fel... (óvoda+iskola+könyvtár+takarékszövetkezet+posta+gyógyszertár+rendőrség+orvos+fogorvos+kb minden van a faluban, ami szerintem kell)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Lenry válasza mephi666 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

nekem egy másik hsz van könyvjelzőzve ugyanonnan
iLinka - körtés

körtés... érted? sírok a röhögéstől rajta, akárhányszor megnézem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) mephi666 válasza Lenry (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

emlékszem :DD aztán megkérdőjeleztem, hogy miért nem almás? ha már apple? ...de az már lejárt és a körtés a menő :( az a majdnem halott topik olyan jól fel lett szerintem dobva, hogy simán mehetne ilyen "best of ph!" topikba...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.