Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Én pár hete vettem egy laptopot, hála az égnek OS nélkül, nem is a Vista zavarna hanem az a temérdek szemét amit mellé csomagolnak. Próbaverziós hülyeségek. Persze Vistat raktam a laptopra mert nem gyenge vas van benne és XP-hez nincs kedvem drivert keresni(a gyártó oldalán csak Vista van). Ja és Campusos Vista, mielőtt sokan rosszra gondolnának. :)

Thanos was right.

(#2) Major Major


Major Major
őstag

Hát igen, a windows-adó nem csak a linuxosok érdekeit sérti, hanem azokét is, akik rendelkeznek máshonnan win licensszel.

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagy riszpekt az Acer-nek, bár azért a 7000Ft-os szállítási díjat igazán átvállalhatnák. Úgyis elég sokat megy a futár Brno-ba...

(#4) marcias válasza Major Major (#2) üzenetére


marcias
őstag

Nekem is pontosan ez jutott eszembe. Sztem ez még jóval szélesebb réteg, mint a Linuxos tábor. Nem is egy ilyen esetről hallottam, hogy vki gépet váltott, és a régi XP-t tette fel a notira.

Steam: marcias88

(#5) dchard


dchard
veterán

Ez az egész egy zsákutca:

1. Honnan fogom tudni, hogy mennyi pénzt kérjek vissza? A nagy vendorok mind egyedi volume lincesz szerződést kötnek, amik titkosak. A gyártó így akármit is kamuzhat. Például hogy ő nagy tételben (a hasamra ütök) 20 dolcsiért veszi a licenszet, és annyit fog nekem visszatéríteni.

2. Az Acernek pont annyira nem jár riszpekt, mint bárki másnak. Teljesen nonszensz, hogy fizessek valaminek a kvázi eltávolításáért, amit nem is kértem, nem is használok, nincs is rá szükségem.

3. Ahogy korábban már érveltek: egy csomó embernek van más forrásból (cég, campus etc.) érvényes licensze, milyen alapon fizettetik ki velük mégegyszer ennek a díját?

4. Milyen alapon diszkriminálnak engem (lásd: HP) azzal, hogy a kettő nem szétválasztható? Szerintem ez alapból súlyos versenyjogi kérdéseket vet föl. Egyébként a HP egy szemétláda, de egy csomó gyártónál vannak olyan jó ár-érték arányú népszerű modellek, amikhez nem lehet más formában (OS nélkül, vagy linux-szal) hozzájutni, tehát vagy lenyelem a békát, vagy nem veszem meg a terméket, és nincs alternatíva.

Örülök ennek a cikknek, mert rávilágít egy súlyos szabályozási hézagra.

Minél több ember megy szembe ezzel, minél több ember zaklatja az ügyfélszolgálatot, és a gyártók minél jobban érzik a probléma súlyát, és minél több ember megy perre adott esetben, annál hamarabb fog olyan jogi szabályozás születni, ami megszünteti ezt a versenyellenes helyzetet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) marcias


marcias
őstag

De akkor ez a hardver-szoftver összetartozás azt is jelenti, hogyha elpusztul a géped, akkor vele pusztul a win-licensz is? És mi van akkor, ha alkatrészt cserélsz benne? Konkrétan mit jelent egyáltalán a "PC"?

Steam: marcias88

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyébként ezt nem értettem eddig, hogy miez a rendszer, h a Microsoft rászemetel a gépre? Szerencsére én un. freedos-sal vásároltam, ergó semmi nem volt rajta, azt telepítettem rá, ami nekem szimpatikus volt. :)

(#8) Cathfaern válasza dchard (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem olyan hülyeség ám ez az összetartozás, mint ahogy azt egyesek feltüntetik. Tulajdonképpen az élet minden terén teljesen szokványos és elfogadott dolog, csak PC-knél nem. Eszedbe jutott már valaha, hogy visszafizettesd a TV/Hifi gyártóval a távirányító árát, mert te univerzálisat használsz? Eszedbe jutott már autógyártónak azt mondani, hogy te fedélzeti szoftver nélkül szeretnéd az autót, s majd te raksz fel rá szoftvert ami megoldja a motor/fékek/stb vezérlését (itt nagyjából körbe is röhögnének, pedig teljesen jó az analógia, a hardvert vezérlő szoftverről van szó itt is)? Eszedbe jutott már, hogy mobilt vagy PDA-t oprendszer nélkül akarja venni?
Lehet, hogy valamelyik kérdésre igen a válasz, de lássuk be: ezekben az esetekben ez teljesen elfogadott és általános gyakorlat.
Ráadásul úgy csináltok, mint ha nem lenne választási lehetőségetek: nem vagy kötelező az adott terméket megvenni, sőt nem is kötelező az adott gyártótól venni. Ez olyan dolog, hogy bemész egy étteremben, és ott van csokis palacsinta, de te csak csokit kérsz magában, akkor ha azt mondják, hogy olyan nincs, akkor választhatsz: vagy rendelsz csokis palacsintát, vagy kimész az étteremből. De mondhatnám azt a példát is, hogy valamilyen szállodában akarsz aludni, s a pénzed egy részét szeretnéd visszakapni, mert hogy te úgyis hoztál magaddal összecsukható kempingágyat, szóval vigyék ki a szobából az ágyukat.

hemaka:
Nem az MS szemetel rá, hanem a gyártó, akitől megveszed.

(#9) n0_gAboR válasza Cathfaern (#8) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Santitanak a hasonlataid, semmi koze a temahoz.

(#10) szabage


szabage
tag

apple gépet lehet venni software nélkül, tisztán egyébbként? (télleg nem tom)

--nagyon fáradt vagyok már :)

[ Szerkesztve ]

(#11) cousin333 válasza n0_gAboR (#9) üzenetére


cousin333
addikt

Miért is?

"We spared no expense"

(#12) leviske válasza Cathfaern (#8) üzenetére


leviske
veterán

Nem egészen értek egyet.

Pl: ha bevett gyakorlat volna, hogy lehet autókat fedélzeti szoftver nélkül venni és külön termékként lehetne kapni fedélzeti szoftvereket, akkor kétlem, hogy kiröhögnének egy ilyen felvetésen (mobil, PDA, szálloda esetén ugyan ez).

"Ráadásul úgy csináltok, mint ha nem lenne választási lehetőségetek: nem vagy kötelező az adott terméket megvenni, sőt nem is kötelező az adott gyártótól venni."

Az a gond, hogy szerintem az már nem 100%-ig "választási lehetőség", hogy "vagy megveszem, vagy nem"... Ha pl: felszereltségben pont az adott laptop felel meg, azt pedig csak Windows-al szerelelve lehet kapni, akkor kénytelen vagyok azzal együt megvenni. Esetleg a választási lehetőségem abból áll, hogy veszek egy kevésbé megfelelőt...

Tehát ez a "választási lehetőség" leginkább kompromisszum kötés elé állítja az embereket.

A palacsintás hasonlathoz pedig annyit tudok hozzá fűzni, hogy itt nem egy étteremről van szó. Itt maga a csoki gyártója nem árulja a csokit palacsinta nélkül...

De lehet, hogy félreértelek... :R

(#10) szabage: Azért ez nem egészen ugyan az szvsz... A Mac egy kész termék, az Apple terméke. Hivatalosan egy Machintosra nem telepíthetsz mást, mint a MacOSX-et.

[ Szerkesztve ]

(#13) sh4d0w válasza Cathfaern (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, teljesen egyetértek n0_gAboR fórumtárssal. Mint ahogyan semmi más piac nem hasonlítható a szoftverpiachoz (ezt már sok fórumon/topicban kitárgyalták/kitárgyaltuk), úgy az analógiák sem jók.

Ha autószerelő lennél, akkor sem tűnődnél el azon, hogy az elektronika vezérlőszoftverét Te verd bele az autódba; ha értesz a mobilokhoz/PDA-khoz, valószínűleg akkor sem gondolkodnál azon, hogy Te tegyél szoftvert rájuk.

A PC-knél viszont - főleg, mivel az utóbbi időben szinte mindenhol képbe kerültek az IT-vívmányok - a képzettséged, az eszközeid és a motivációd is meg lehet ahhoz, hogy az általad preferált rendszert használd. A PC és a Windows nem egy és oszthatatlan, PC már volt, amikor Windows még nem, és még lesz is, amikor Windows már nem. Éppen ezért teljességgel elfogadhatatlan a gyártók hozzáállása. Nem kapható minden modelljükből Windowsos és -mentes darab, így ez nem más, mint árukapcsolás.

https://www.coreinfinity.tech

(#14) bambano válasza Cathfaern (#8) üzenetére


bambano
titán

Szerintem meg marhaság összetartozónak mondani azt, ami nem az.
Van műszakilag olyan megoldás, amivel működhet a pc windows nélkül és jogtiszta? van. Akkor összekötni a pc-t és a windowst árukapcsolás.

Egyébként: az injektorban levő program sokkal inkább hasonlít a biosra, mint a windowsra magára. Gépet se kapsz bios nélkül... A windows a pc-n szerintem hamarabb hasonlít az autó navigációs-szórakoztató cuccára, mint az injektor szoftverére... Navi nélkül pedig lehet kocsit venni.

Eddig az autóiparban egy helyen próbálkoztak microsoft rendszert erőltetni a felhasználókra, az idei forma1-ben. Meg is látszik...

Neked pl. eszedbe jutott már felhívni az nvidiát, hogy miért nem ad ki drivert a radeonodhoz? Ha nem, miért nem? Pedig milyen hülyeség...

Jajjj ez a bemész egy étteremben dumától csikarom a falat...

Étteremből is van választási lehetőséged, Nem mondja a mcdonalds, hogyha burgerkingben eszel, fizess már neki egy bigmacnyi pénzt... És azt sem mondja senki, hogy aki ma Magyarországon sült krumpli minőségű burgonyát termeszt, csak a mekinek adhatja el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) ujoimro válasza Cathfaern (#8) üzenetére


ujoimro
tag

Eszedbe jutott már valaha, hogy visszafizettesd a TV/Hifi gyártóval a távirányító árát, mert te univerzálisat használsz?
Viszont az már többször eszembe jutott, hogy szeretnék csak egy távirányítót venni, mert a régi elromlott.

Eszedbe jutott már autógyártónak azt mondani, hogy te fedélzeti szoftver nélkül szeretnéd az autót,
Számtalan gyártó kínál alternatív fedélzeti szoftvert vagy akár komplett elektronikát egy autóhoz. Csak azért nem tudsz róla, mert ez főleg a luxuskategóriában szokás. Sokan vesznek fedélzeti számítógép nélkül autót és utólag szereltetik be.

majd te raksz fel rá szoftvert ami megoldja a motor/fékek/stb vezérlését
konkrétan nekünk is upgrade-elték már a fedélzeti szoftverünket a szervizben (10 éve!)

Eszedbe jutott már, hogy mobilt vagy PDA-t oprendszer nélkül akarja venni?
Bizony szivesen vettem volna már szoftver nélkülit. Annál is inkább, mivel arra pályázok, hogy ezeknél kikapcsolnak néhány hardverkorlátozást.

ezekben az esetekben ez teljesen elfogadott és általános gyakorlat.
Igazság szerint ami a mobiltelefonoknál történik, az szerintem nem egy bevett gyakorlat, hanem inkább rászoktattatás. Annak idején, mikor a mobiltelefonokba elkezdtek nem-triviális os-eket és programokat tenni, már meg volt a tapasztalatuk a GP* számítógépekből. Ezért tették bele a kezdetektől a DRM-et. Utólag megpróbálták a PCk-be is beletenni**, de miután az emberek már hozzászoktak a szabadsághoz, nem tudták keresztülvinni.

Ráadásul úgy csináltok, mint ha nem lenne választási lehetőségetek: nem vagy kötelező az adott terméket megvenni, sőt nem is kötelező az adott gyártótól venni.
Itt két kulcsszavat kell elsütni: Monopólium és piaci helyzettel való visszaélés. Ha sok lehetőség van akkor rendben van a korlátozás. Ha fogod az összes kapható számítógépet és elveszed belőle az os nélkül kaphatóakat majdnem semmi sem marad. Ez már nincs rendben Ez nem csak százalékosan kevés, de egy csomó kategóriában egyáltalán nem kapni os-nélküli gépet.

piaci helyzettel való visszaélés: azt mondják, hogy azért nem kapni windows nélküli gépet, mert azzal a vásárlók nem járnak jól. De vajon a vásárlók nem járnak jól vagy a microsoft? A microsoft biztos nem jár jól az os nélküli gépekkel.

De mondhatnám azt a példát is, hogy valamilyen szállodában akarsz aludni, s a pénzed egy részét szeretnéd visszakapni, mert hogy te úgyis hoztál magaddal összecsukható kempingágyat, szóval vigyék ki a szobából az ágyukat.

A szálloda szerintem egy tipikus ellenpélda a szoftverhez képest, hiszen ott mindenre van külön ár. Ha tévézni szeretnél, ha használod a minibárt, reggeli, stb. Ezeket a dolgokat kivették az alapárból és csak akkor kell megvenned őket, ha akarod.

*general purpose
**trusted computing, fritz lapka

(#16) bambano válasza szabage (#10) üzenetére


bambano
titán

Az apple, pc olyan, mint a kenyér. A magyar szabványban van meghatározott minőségű fehér kenyér, mint alap élelmezési cikk, szabott hatósági árral. Na ez a pc. Az, hogy te a teljes kiőrlésű ilyenolyan magos kenyereddel (apple), amiben bizonyítottan nincs patkánysz.r, mi egyebet csinálsz, az magánügy, mert mellette választhatod a szabvány szerinti alap kenyeret. Nem mondhatja senki, hogy a szabvány szerinti alap kenyérhez kötelező venned libazsírt x. kft-től, mert egyébként igény van a zsíros deszkára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) bambano válasza bambano (#14) üzenetére


bambano
titán

bocs, már lejártam.
Amióta itt dönget a gugli android, azóta igenis eszembe jut, hogy nem fizetek se wince se symbian adót a telefonomért.

A szállodai szobában azért nem viheted be a kempingágyad, mert egy szállodában nem csak az ágyat használod, hanem a vizet, szennyvízcsatornát, áramot, reggelit, takarító személyzetet, parkolót is. Ezek költsége (remélhetőleg) tisztességes általány után kerül az "ágy" árába. Viszont ha pl. gyermeket viszel, aki valószínűleg kevesebbet fogyaszt a csatolt javakból, neki adnak költségcsökkentést, ha pótágyon alszik.

ez most két rossz példa volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) #06658560 válasza Cathfaern (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem értek egyet veled aban, hogy egy autónál a hardwarehez tervezik a szoftwaret. Nem lesz jó a Fiat motorvezérlő elektronikája a Mercedes motorokhoz és viszont. Ahogy a PSa rugózásért felelős alegysége sem fog a Mercedeseken muzsikálni. Hol fejlesztik ilyen módon a Win-t pl a HP notijaira, miközben máson nem mennek?

Illetve miért nem lehet egy normálisan összekonfigurált HP munkaállopmást, vagy akár Eellt Win nélkül venni? Miért kell külön levakarni róla- amit elvileg nem tehetek meg, mert a" szoftver és a hardver elválaszthatatlan egységet képez"?

Persze, tudom, van jkogi követelmény is, ami irtózatosan nagy baormság- komplett számítógépet csak oprendszerrel lehet megvenni. Emiatt valami kell a gépre? De miért nem mondhatom azt, hogy akkor adott Os helyett nekem másikat tegyenek rá?

bambanő: a Fiatokban van Ms szoftver, ők fejlesztik a vezérlést már. De talán nem csak azzal létezik, hanem a Ms verzió extra. Fizesd meg, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#19) Alchemist


Alchemist
addikt

És ezzel összefüggésben a különféle Windows verziók sikerét sem az "eszi-nem-eszi-nem-kap-mást" jellegű OEM verziók eladásaiból kellene értékelni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) FTeR


FTeR
addikt

nyíltan felvállalja a Microsoft-licenccel szembemenő gyakorlatát

ugyan miért menne vele szembe? semmi nem tiltja a forgalmazónak, h leszedje a win matricát vagy eleve rá se tegye...

(#21) Lenry


Lenry
félisten

A szoftvervállalat tehát azt mondja, hogy a hardver és a rá telepített Windows olyan egységet alkot, mint például egy televízió vagy mobiltelefon és annak vezérlőszoftvere: a kettő nem szétválasztható, mindkettő szükséges alkotórésze a terméknek.

na ez egy hülyeség... mivel a TV esetében nekem mind végfelhasználónak lehetőségem sincs alternatív vezérlőszoftverrel üzemeltetni a készüléket, addig az OS egy teljesen más tészta... az egy program (még ha alapprogram is) amit akkor és úgy cserélgetek, ahogy jól esik... az egy dolog, hogy sokan nem értenek hozzá... akkor tessék úgy reklámozni, hogy "laptop x összegért, vindóz plusz y pénzért" és majd eldöntöm, hogy akarom-e.... nem úgy, hogy a képembe tolják, és ha nem kell, még én reklamáljak

plusz a TV szoftverét a TV gyártója írja... majd ha a Microsoft fogja építeni a gépeket akkor lehet beleszólásuk... ennek a kijelentésnek mondjuk az Apple esetében lenne vmi értelme... Apple hardver, Apple szoftver... de itt nem erről van szó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) FTeR válasza marcias (#6) üzenetére


FTeR
addikt

így van. az OEM adott, komplett géphez van kötve. vista és xp sp3 esetén a gép azt jelenti, h alaplap. korábban nem így volt, 5 fő komponens-ből 3x-i változás (alap,vidi,mem,graf,vinyó).

elméletileg a garancia kiterjed rá, tehát ha meghal a gép, akkor új gép esetén új wint kapsz.

a mennyiségi licensz miatt a gyártónka sokkal kevesebbe fáj egy oem példány, mint a bolti. többnyire csak pár ezer forint.

(#23) dabadab válasza cousin333 (#11) üzenetére


dabadab
titán

Azert, mert a hozott peldak dolgokrol szolnak, a szoftver meg nem az.
Mar eleve az, hogy szoftver nem veszel, hanem licenszelsz es a licenszelesi megallapodas nem akkor tortenik, amikor kifizeted a penzt a programert (es nem a penzt kifizeto es az azt elfogado felek kozott).

Raadasul pl. eleg keves hifitorony dokumentaciojaban igerik azt, hogy visszafizetik a taviranyito arat, ha visszaviszed a boltba.

DRM is theft

(#24) localhost


localhost
Közösségépítő

Én azt mondom, hogy ez műbalhé, mondvacsinált hiszti!

Nézd meg... az egyedi átlaguserek nagy része már azért is rinyál, hogy nincs (ha XP-t használ akkor a Vistához és fordítva is) megfelelő driver a gépéhez!
Mit is kezdene akkor egy CSUPASZ, OPRENDSZER NÉLKÜLI géppel? Csak mert olcsóbb ennyivel-annyival? Marhaság!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) dabadab válasza localhost (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Én azt mondom, hogy ez műbalhé, mondvacsinált hiszti!"

Nem az, fogyasztovedelmi/jogi kerdes.

"átlaguserek nagy része"

Es? Ha lelovok valakit, akkor vedekezhetek azzal, hogy ez az emberisegnek csak egy elenyeszoen kis reszet erinti?...

DRM is theft

(#26) Polesz válasza localhost (#24) üzenetére


Polesz
addikt

A hangok a fejedben félrebeszélnek :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#27) #06658560 válasza localhost (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem érted a balhé lényegét. Nem az a gond, hogy olcsóbb, hanem az, hogy nincs. Pl miért vegyek meg egy gépet Pistával, ha már korábban vettem egyet, és amin eddig futott, arról áttenném erre, hardwarehalál és egyébként is esedékes fejlesztés, gépcsere mellett? Vagy neadjisten egy új gépet veszek, mert a korábbi más célra kell, így másik ooprendszer kerül rá, az újat meg befognám a régi oprendszerre. Akkor miért kapjak egy számomra értéktelen valamit, amiért még fizetek is a gép árában, s el sem távolíthatom a gépről? nonszensze.

És ha az EULA-t nem fogadod el, el akarod távolítani a gépről a rajta levő OS-t, akkor nem teheted, mert a hardwarerel egy egységet alkot az Os gyártója szerint ,a gép összeszerelője meg nem hajlandó neked levenni a cuccot, s az árát visszafizetni annak, amit amúgy sem fogsz használni, nem licenszeled.

(#28) John Fowler válasza Lenry (#21) üzenetére


John Fowler
tag

Itt az igazság, emberek.

A rengeteg felhozott példa mind ott sántít, hogy pl a TV-nél maradva az sw és a hw gyártója egy és ugyanaz. És nem tudsz venni külön, önmagában se képcsövet, se panelt.

Ezzel szemben boltban kapható alkatrészekből össze tudsz rakni egy csupasz gépet, sőt elvétve (fizetős) oprendszer nélkül is tudsz venni gépet. Ugyanúgy oprendszert is tudsz venni magában. Többfélét is. És a két termék gyártóinak azon kívül hogy nyilván mindketten szeretnének minél többet eladni, nem sok közük van egymáshoz.

És ez a lényeg a PC esetén: van választási lehetőség.
Nagy ms fanatikusoknak egy utolsó érv: tegyük fel hogy egy windows-zal árult gépen windows-t akarok használni. Csak másikat. Mondjuk Vista-val árulják, de én NT-t akarok futtatni rajta mert perverz vagyok. Ilyenkor minek fizessem ki a Vista árát?

Tökéletes ellenpélda az Apple is: ez esetben megértem, ha ők, mint a hardver ÉS a szoftver készítője azt mondják, hogy MACOS nélkül nem adnak gépet.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#29) szabage válasza leviske (#12) üzenetére


szabage
tag

"Hivatalosan egy Machintosra nem telepíthetsz mást, mint a MacOSX-et."

Na ez az... lehet winnel is használni(botcamp).Ma már a mac egy pc (szabványos pc alkatrészekkel),csak a kinézete különbözteti meg pl az én gépemtől (meg a tapipad:D )

Egyébként sztem annyira elhanyagolható lenne akik lemondanának az előretelepített winről, hogy visszaadhatnák az árát nekik..nem lenne balhé legalább.
Vagy vegyetek mindent külön:D

Mellesleg nekem is van egy pár licencem MSDN Academic Alliance+campus

[ Szerkesztve ]

(#30) bambano válasza localhost (#24) üzenetére


bambano
titán

Kéne, hogy engem izgasson, mit csinál az egységsugarú readonly user? Pontosabban: kellene (tűrnöm), hogy az egységsugarú user vélt vagy valós érdekei csorbítsák a jogaimat?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) kingi válasza John Fowler (#28) üzenetére


kingi
tag

na, igen pont sztem ez esetben a vista ára szinte elhanyagolható, benne van a "csomagban", nem azt kell megvenned, nem az a gond, hanem az NT-t PLUSZban valójában, és azt már nem teheted OEM-ként, úgy tudom, hanem van vmi licensz upgrade vagy valami toldozott-foldozott megoldás...
nagy méretekben is így műkszik: eladtunk az orfk-nak kapitánysági szervereket OEM win-nel, aztán megvették mindre a novell-t a szerverekre, plusz xx ezer userre... mondjuk az más gyártó ráadásul, szóval költséghatékony itt minden :DDD
ha viszont összeszereled magadnak, akkor más... csak akkor meg a garancia más

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#32) kingi válasza kingi (#31) üzenetére


kingi
tag

ez vmi olyan, hogyha megveszed a franciasalátát, akkor nem mondhatod, hogy te visszaadogatod belőle a borsót és helyette babot akarsz...
max. akkor megcsinálod magad legrosszabb esetben... vagy megveszed vhol máshol, ha lehet :)
bocs, ha fárasztó voltam, de késő van, jó 8

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#33) bambano válasza kingi (#32) üzenetére


bambano
titán

Pont ez a lényeg, hogy meg lehet venni máshol vagy megcsinálhatod sk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) kingi válasza bambano (#33) üzenetére


kingi
tag

naná :DD

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#35) Major Major válasza kingi (#34) üzenetére


Major Major
őstag

Ha viszont csak egy helyen vehetnél franciasalátát, (franciasalátát, nem caesar salátát, vagy kaszinótosjást, mert azokat nem szereted) akkor nem tetszene, hogy nem mondhatod meg a szakácsnak, ugyan már ne tegye bele azt a borsót, mert rühelled.

(#36) Lenry


Lenry
félisten

én igazából két dolgot nem értek:

ad1: ők írták le saját maguk, hogy ha nem kell vidd vissza, és visszaadjuk az árát... ha élni akarok ezzel, akkor erre hivatkozhatok, ha meg az EULA ezen részét nem fogadják el, akkor én meg nem vagyok köteles elfogadni a többi részét és orrbaszájba visszafejtem a windowst meg másolni fogom

ad2: mindannyian egyetértünk, hogy ha nem kell, vigyük vissza és adják vissza a pénzt... mi a francon vitázunk? :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) kingi válasza Major Major (#35) üzenetére


kingi
tag

de Te nem a GYÁRTÓNÁL veszel, hanem más egységnél, kereskedelemben... így rossz a példa... az étterem ilyen szempontbül, vagy, amit Te mondasz közelebb áll a "gyártóhoz", amig az előre összeállított kaszinotojás vagy bármi a kereskedelemhez, azt nem müdosíthatod : :P

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#38) szalai56 válasza John Fowler (#28) üzenetére


szalai56
senior tag

Az ellenpéldás MAC egy kicsit sántít, mert ők a saját hw-hoz adja a saját softot, a ms meg nem.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#39) Depression


Depression
veterán

Hát nem véletlenül annyira népszerű az Acer. Szinte kivétel nélkül minden notiját meglehet venni Linux-szal is. Gondolom nem sokan küldik el, hogy nekik mégsem kell a win, de legalább megtehetik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) localhost válasza bambano (#30) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ugyanmár, hol sérülnek a te jogaid? Mert Te biztosan nem a Tecsóban veszel notit, akkor biztosan vagy olyan ügyes, hogy alaposan utánanézel és biztosan ki tudod választani azt a modellt és azt a kereskedést, ahol nem kötelező színes-szagos-szélesvásznú oprendszerrel megvenni a gépeket.

Ha pedig cég vagy (nem egységsugarú user) és jó helyen vásároltok, akkor a beszállítód BIZTOSAN megoldja a problémádat, ha a gépet oprendszer nélkül vagy a helyett b-vel kéred.

Sajnos én nagyrészt egységsugarú readonly user-ből élek :) És a gép mellé adott (rátelepített) Vista igenis jó dolog :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#41) ngabor2 válasza localhost (#40) üzenetére


ngabor2
nagyúr

légy szíves, mutass nekem egy boltot, ahol a lenovo sl300-at win nélkül (sőt, vista nélkül) meg lehet venni... én nem találtam :U jelenleg ubi van rajta, a vista egy rescue-dvd sorozat készítése után leszaladt róla.

(#42) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hát száradjon ketté az összes Vistás-XP-s gép (inkább aki kitalálta, mert a gép nem sok mindenről tehet) amit "előtelepítve" árulnak.
Mocsok mikroszoft lehúzhatja magát egyébként is, minden üzletbe ahol értékesítenek eleve úgy kellene feltüntetni, hogy gép ára ennyi, gép ára telepített hulladékkal meg annyi...
Nem pedig küldözgetni sok ezerért mindenhova, hogy aztán ráfizetéssel (vagy talán nullára ha kijövök) leszedjék azt a mocskot amit rákalapálnak...(amit elve kevés felhasználó tud használni)
Undorító az egész! :O ;] :W :W

...

(#43) ngabor2 válasza Devid_81 (#42) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez viszont a másik véglet. nem az a baj, hogy lehet kapni előre telepített wines gépet, hanem az, hogy nem, vagy ritkán lehet kapni nélküle. abban igaza van localhostnak, hogy az r=1 usernek nagy előny, ha eleve rajta van a pista, bekapcsolja, kérdez párat, aztán fél óra múlva használhatja a gépet, mert minden fenn van, minden működik, nem kell külön szuttyogni a telepítéssel.

(#44) dabadab válasza Depression (#39) üzenetére


dabadab
titán

"Hát nem véletlenül annyira népszerű az Acer."

Hat nem: azert, mert olcso vackokat arul.

DRM is theft

(#45) dabadab válasza localhost (#40) üzenetére


dabadab
titán

Oke, en alaposan utananeztem a netbookoknak es arra jutottam, hogy az MSI Wind a legjobb. Akkor most jon a te korod, ahol megmutatod, hogy hol lehet Windows nelkul kapni?

DRM is theft

(#46) localhost válasza dabadab (#45) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem ígértem, hogy utánajárok bárki helyett is! (fel sem veszem ezt a kesztyűt)

Létezik!
[link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#47) dabadab válasza localhost (#46) üzenetére


dabadab
titán

"Én nem ígértem, hogy utánajárok bárki helyett is!"

A kerdes nyilvan koltoi volt: en mar utanajartam, es tudom, hogy csak windowsos verzio van. (Amit linkeltel, azt ugyan szinten Windnek hivjak, de nem netbook (pici laptop), hanem nettop (pici asztali gep).)
Arra akartam csak felhivni a figyelmedet, hogy az altalad vazoltakkal szemben az a helyzet, hogy egy csomo esetben a Windows megkerulhetetlen tartozek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) #06658560 válasza localhost (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista? Egy eloretelepitett linux miert nem jo? Mondjuk pl ubuntu? Es miert nem valaszthatja meg, milyen OS-t akar hasznalni?

masik megkozelites. Elvileg a RISC processzoros gepekhez a gyarto adja a sajat 'OS-et. Vagyis modnhatna, hogy OS nelkul nicsn gep. De majd midnegyiknel van lehetoseg linux hasznalatara is- asszem SUSE vagy RedHat-, sot, pl IBM-eknel multkoraban ketfele AIX kozul is valaszthattal. Eloreteleüpitett termek, de nem kotelezoen egyfele, es massal nem kaphato megoldas.

Arra azert valaszolj mar nekunk nagy csoportnak, hogy ha van egy hasznalni kivant OS-unk, es van egy, az igenyeinket kielegito konfiguracio- notebook, netbook, desktop, akarmi teruleten- akkor miert kell a komplett gepen kotelezoen egy OS-t kapnunk, amit ugysem fogunk hasznalni?

(#49) dabadab válasza kingi (#32) üzenetére


dabadab
titán

"ez vmi olyan, hogyha megveszed a franciasalátát"

Nem olyan. Mint mondottam volt, szoftvert eleve nem lehet venni, itt mar meg is bukott az analogia.

DRM is theft

(#50) localhost válasza #06658560 (#48) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista? Egy eloretelepitett linux miert nem jo? Mondjuk pl ubuntu? Es miert nem valaszthatja meg, milyen OS-t akar hasznalni?"

Ez elől a válasz elől nem zárkózom el, de hosszas kifejtést igényelne, kérdezz vissza néhány nap múlva, ígérem, hogy kifejtem a véleményemet!

"Arra azert valaszolj mar nekunk nagy csoportnak, hogy ha van egy hasznalni kivant OS-unk, es van egy, az igenyeinket kielegito konfiguracio- notebook, netbook, desktop, akarmi teruleten- akkor miert kell a komplett gepen kotelezoen egy OS-t kapnunk, amit ugysem fogunk hasznalni?"

Erre visszakérdezek: ki kötelez kit ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.