Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) nyogo83


nyogo83
senior tag

Amikor egyre másra jöttek elő a médiában a "hitelkárosultak", szó volt róla hogy lehet általános iskolában alap gazdasági illetve pénzügyi tananyagot kellene bevezetni, hogy a jövőben elkerüljék a hasonló eseteket.

Már akkor fogtam a fejem..sajnos az ilyen embereknél nem "csak" az a probléma hogy egy büdös szót nem ért a banki szerződésből illetve mindenféle hitelmutatókból, valamint nem az a baj hogy nem tudja kiszámolni, hogy vajon kifogja-e tudni fizetni...
Nem is érdekli... :U
A legfontosabb hogy kézzel lábbal kaparva megkapja a hitelt, mert onnantól Hawai lesz(autó, lakás, plazma TV, esetleg mind egyszerre)

Ráadásul általában azt elfelejtik mondani vagy legalábbis elhanyagolhatóként említik meg a lakáshitel mellett, hogy a lakáshitelen kívül még X másik hitele van esetleg(provident, luxuscikknek számító dolgok, autó)...akiket láttam azoknál 10-ből 9 beleesik ebbe a kategóriába.

Nem élek luxus körülmények között, de a lakáshitel az egyetlen és utolsó hitelem szerintem amit felvettem. Ha kellett valami, akkor majd ráért 4-6-8 hónap múlva, mire összegyűjtöttem rá a pénzt. De ezeknek az embereknek minden azonnal kell, nem számít holnap mi lesz. Volt hogy pont egy a fenti példában szereplő embertől kaptam meg a lesajnálást, mikor egy 10 éve használtautót vettem, hogy de hülye vagyok, mikor a negyede befizetésével 0 kilométerest kapok, nézzem meg az övét. Ő ugyan nem venne használtat, kitudja mi a baja, mennyit kell rákölteni, meg szinte fillérekért kihozta a szalonból.
Meg is néztem mikor 2 év múlva vitte a bank. Akkor mondtam neki hogy látod...lehet hogy nem új autó, de legalább az ENYÉM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.