Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azért azt ne feledjük, hogy kettőtök fizetésével számoltál. Ha együtt maradtatok volna, nem okozna gondot a részletek fizetése, és a megélhetés.
Le a kalappal, hogy egyedül is képes vagy ilyen teherrel a válladon megélni.

Van egy mondásom.
"Bekövetkezett már az, amitől félsz?"
Ugye nem? Akkor ne félj tőle, sok energiádat elviszi a félelem.
A holnap nem csak rosszabb lehet, hozhat jót is. Ki tudja, közben találsz egy társat, vagy nyersz a lottón, esetleg megemelik a béredet...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#51) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Épp most beszéltem Démonnak arról, hogy besokalltam. Az élet minden területén!
Nem azt mondom, hogy feladtam, de nagyon közel állok hozzá! Az elmúlt 2 évben, próbáltam mindenhol 200%-ot nyújtani, de nem volt elég. Elfáradtam a folyamatos kudarcoktól és attól, hogy minden erőfeszítésem hiábavalónak bizonyult!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#53) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#52) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán még nem késő, hogy elmondjak valamit.

Annak idején erőmön felül vállaltam, teljesítettem, hiszen ezt követelte meg tőlem a főnököm, meg a haza, meg a kisegér.
De f*sza gyerek voltam, csak aztán mindenki természetesnek vette, hogy én bármilyen körülmények közt megteszek bármit, amit kiszabnak rám.
Saját magam űztem, és itt jön a lényeg, jól figyelj.

Kudarcokat kellett megélnem, erőfeszítéseim nem termettek gyümölcsöt. Tehettem bármit, csak legyintettek.
Vettem egy nagy levegőt, és öreg mentorom tanácsát követtem.
Soha többé nem dolgoztam többet, jobban, mint amit, és ahogy bármilyen körülmények közt meg tudnám tenni.
És lőn csoda. Megbízható, kiszámítható munkás lettem.

Igaz ez a valós életre is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#53) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Munkában én is próbálok visszavenni, mert látom azt, hogy a kutya nem értékeli az erőfeszítéseimet. Megint más kérdés, hogy így is - úgy is lapát!
Azt látni, hogy Szúnyoglány talán 2-3 órát dolgozik és biztosan nem lesz kirúgva, viszont elég vacak érzés!
A magánéletem meg úgy sz@r ahogy van!
Igaz, Démonnal sikerült kibékülni és talán nem veszítek el egy barátot, de ennél többre vágytam volna!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#55) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#54) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondd, szereted önmagad?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) k.


k.
őstag

Én egy valamit nem értek.
Miért kell mindenkinek SAJÁT lakás?
Amerikában pl az emberek nagyrésze "albérlet"-ben él, és mégis jól megvannak.
Itt pedig mindenki eszetlenül vette fel a kölcsönöket, hogy majd aztán saját kecó és tsai, most pedig mehetnek a hídalá.
Arról nem is beszélve, hogy pl ha munka lesz mondjuk debrecenben, egy albérlet-et könnyedén felmond az ember, mig egy hitelt nemigazán. Aztán sírnak, hogy nincs meló, és nagy a hitel.

Bocsánat, de a legtöbb lakáshitelest nem tudom sajnálni, mert úgyérzem, sokan nem gondolták végig ,hogy mit merre, csak rohantak a bankba a pénzért.

(#57) moha21 válasza k. (#56) üzenetére


moha21
addikt

Nem mindegy, hogy 50k -t odaadsz valakinek vagy előbb utóbb a tied lesz..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#58) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#55) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem igazán! Nincs miért.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#59) Csemike válasza k. (#56) üzenetére


Csemike
csendes tag

Uhh, hogy ezt már hány topikban hányszor megvitatta a nép... :D

(#60) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#58) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értsd ahogy akarod, én szeretem magam. Ha már önmagamtól sem érdemelném meg, akkor ugyan kitől?

Legalább Te légy önmagad támasza, legalább Te szeresd önmagad.
Hidd el, nem nehéz. Ráadásul szebb lesz az élet. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) Dany007 válasza k. (#56) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos itthon eleve van egy olyan hozzáállás a dologhoz, hogy az ember akkor érzi magát biztonságban, ha van valami ami a sajátja. Van egyfajta biztosíték. "Az én házam az én váram."
Szóval én addig jó ötletnek tartom az albérletet, amíg az ember nem tudja hova rakni magát :) Amíg tanul. Amíg nincsen családja. Nincsen fix, biztos állása. Amíg fiatal éveiben az ember 1,5 évente vállt munkahelyet, tehát amíg az ember úgymond nem találja a helyét.

De, ha mindez már megvan és az illetőnek konkrét jövőbeni tervei vannak az adott városban vagy környékén, onnantól kezdve az albérlet már tényleg csak levegőbe kidobott pénz, ahogy Moha kollega is írja.

Kezdjük ott, hogy egy valamire való albérletet 50k alatt nem kapsz. Itt Vp környékén, ami ennél olcsóbb, oda ingyen se tenném be a lábam, nemhogy pénzért. Sógorom a pesten bérel egy lakást. Egy ilyen ősrégi gangos pesti épület lett felújítva és ennek tetőterében van a lakás. 1,5 szoba havi 67 ezer forintért + rezsi. De ennél drágábban is van, és még mindig lakásról beszélünk, nem házról.
Saját példa, a mi lakásunk se nagy 48m2+ 7m2 erkély és havi 52 a törlesztőrészlet. Igen több, mint 20 évre, de ha eljutunk odáig, akkor lesz egy tízen x milliós lakásunk. Sőt, ha hozzáadjuk az inflációt 20+ évre, akkor mégtöbb. A lakás a mi nevünkön van. Akár el is adhatjuk. Bármit csinálhatunk vele, nem szólhat bele senki. Csak akkor vehetik el, ha valamilyen oknál fogva nem fizetnénk a törlesztőt.

Viszont ugyanígy, ha az ember nem fizeti az albérletet, akkor bizony onnan is mennie kell. Az albérletre kiadott pénz olyan, mintha egy hotelben fizetnéd az éjszakákat csak éppen olcsóbb és hosszabb távú. Az erre befizetett összegből soha nem fogsz látni semmit. Kifizeted azt a rakás pénzt, akár éveken át, és a végén se lesz semmid. Persze nem teljesen kidobott pénz, hiszen arra az időtartamra lakhattál abban a lakásban. De ennyi az egész.
Viszont a tulaj gyakorlatilag bármikor kirakhat. Ha épp úgy dönt, hogy eladja a lakást, vagy ha az unokának sürgősen kell egy lakás vagy csak épp mert ismerősöknek szeretné kiadni. Mindegyik esetről hallottam már. És igen, volt albérleti szerződés. És igen, ettől még kirakta őket a tulaj! És megint igen, megy a pereskedés már két éve az adott esetben. De ettől függetlenül ott és akkor menniük kellett.

De vegyünk megint saját példát :) Itt vagyok én relatíve fiatalon. Van egy párom már 5 éve. Fél éve van egy kisfiam is. Továbbá 6 éve ugyanannál a cégnél dolgozom. Itt a család, rokonok, haverok a városban. Mi a fenének fizessek én albérletre pénzt? Semmi okát nem látom. Továbbá nekem szükségem volt / van erre a stabilitásra, biztonságra, ami a saját lakás adhat. Plusz én szeretem egyénileg berendezni a saját életteremet :) Ezt úgy értem, hogy itt első dolgom volt kibontani egy falat! Leszedni 1-2 radiátort. Átalakítani az elektromos hálózatot. Beépített bútorokat készíteni és így tovább. Ezt egy albérletben soha nem tudnám megcsinálni, vagy ha mégis, akkor se lenne az enyém, mert a következő helyre nem vihetném magammal. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Mr X válasza Dany007 (#61) üzenetére


Mr X
veterán

Azért a pesti albérletárak nem ennyire vészesek. Ha nem a belvárosban akarsz bérelni, hanem mondjuk 18., 19. kerület, akkor 40-45k-ért már egész jók vannak, sőt, konkrétan én a 18-ban 50-ért béreltem egy szépen felújított, világos, 68nm-es lakást.

(#63) PazsitZ válasza danih (#42) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valószinűleg nem csak birizgálják a lábuk közét.
Hanem adómentes mellékessel egyészítik ki a jövedelműket.
A normálisan dolgozó meg azt is kifizeti helyettük, plusz a rokkantnyugdíjat is.

Mondjuk egy ilyen esetben, -ha már így játszunk elven- megkérdezném, az apeh-tól, hogy vajon ez a család miből fizette, akár az első naptól fogva a törlesztőt?

Miért is nem tudom sajnálni őket:
- 2 év alatt, meg az ótolsó kb 1 hónap alatt annyira jutottak, mint megoldás, hogy kihivjuk a tévéket és öngyilkosságot üvöltözünk. Ez nem lesz jobb márciusban sem.
- akkora hitele van, amit reálisan képtelenség kifizetni. Jó persze néha megvan az adózás nélküli mellékes a rokkantnyugdíj mellé, mert annyira rokkant ő is, mint a rokkantnyugdíjasok fele.
- szar helyzetbe hozza a vevőt, akinek ál a pénze, és még könnyen az ő tulajdonára terhelődik minden számla
- szar helyzetbe hozzák a társasházat, mer tsemmit nem fizetnek

A vevő amúgy utólag nem állhat el az adásvételtől?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#64) danih válasza PazsitZ (#63) üzenetére


danih
addikt

Nem hiszem, hogy elállhat csak úgy az adásvételtől. Annyit mindenesetre nem értek, hogy ilyenkor a vevő mennyire van tisztában azzal, hogy a lakásban laknak? Biztos tudja, hiszen megnézte. Ilyenkor a banktól úgy veszi meg, hogy még benne laknak? Szerintem ez elég rizikós, előbb lakoltassák ki a szabadcsapatot, aztán kéne eladni.

(#65) Vakegérke válasza danih (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

Áron alul veszi meg a lakást. Hátrány, hogy lakott, a banknak nincs felelőssége. A vevő kéri a végrehajtást, az immár jogtalan lakókat a hatóság kiköltözteti. Ennyi, a vevő be is költözhet.

Ebben az esetben kapott már haladékot a család, mégsem igyekeztek megoldást keresni a helyzetükre. Hiszi a piszi, hogy márciusban önként kiköltöznek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66) RexpecT válasza k. (#56) üzenetére


RexpecT
addikt

Kicsit ellentmondás, de pont azért kell mindenkinek ház, mert keveset keres a legtöbb ember.Ha havi 400-at kézhez kapnék, akkor én sem gondolkodnék saját lakásban hanem valamibe befektetném a pénzt, aztán majd egyszer vennék lakást magamnak( vagy azt sem mert mire nyugdíjas lennék (ha-ha) addig már lenne egy jó 20+ millió a számlámon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.