Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Maximálisan egyetértek veled, de azt hiszem ezért kapni fogsz sokaktól, akik a "jaj szegény stb..." állásponton vannak. Szóval készülj! :) "tudod a multi az nem viccel"
Amúgy ha én lettem volna a vevő, tuti válaszolgattam volna hasonló stílusban: Ez az én lakásom már, úgy hogy pusztulj innen, vagy ugorj ki, engem nem érdekel, de takarodj innen! [persze beleszőnék pár b+-et]. Nyilván én vagyok a gonosz! ;]

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#2) danih


danih
addikt

4., Negyedszer azt, hogy két éve nem fizetnek. Sem adósságot, sem a társasház költségeit. Gondolták, hogy elvegetálgatnak, aztán majd Isten megoldja a problémáikat?
^this
Max Isten helyett kormány, fidesz, akármi. Csak ne ők maguk. Hitel jó, felelősség rossz.
Most ne menjünk el abba az irányba hogy "dehátakapitalistagonoszbankok", ok?
Bár úgy is el fogunk, üveg bort teszek arra hogy néhány HSZ-en belül ide jutunk és megint menni fog az adok-kapok 100 hsz-en keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#3) gabor85 válasza danih (#2) üzenetére


gabor85
őstag

Bankokra, hitelekre 'szükség van', de szabályozva. Na a szabályozás mértéke a nemmindegy. Meg hogy állambácsi mennyire engedni önállósodni a piacot, régóta vitatéma ez...

(#4) Vakegérke válasza nincsisbéla (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is azt mondom, hogy "jaj szegény".
De ugyanezt mondom a társasház többi lakójára, akiknek úgy halmozódik az adósságuk, hogy nem tehetnek róla. Mondjuk nincs adósságuk, mert a vezetőség kigazdálkodja a veszteséget, viszont a két év alatt felhalmozódott sok-sok hiány meggátolja, hogy akár szükséges karbantartást megrendeljenek.

Csókoltatom azokat, akik teljes mellszélességgel kiállnak az adós család mellett. De tessék szépen belegondolni. Mit szólnának ahhoz, ha a közös ingatlan fenntartási költségeit fizetnék becsülettel, de lenne akár csak egy lakó, aki ebben nem vállal szerepet.

Felkészültem. Tudom, hogy sokan leszedik rólam a keresztvizet.

danih: Adós fizess! Jogos? Jogos.
Ezért nem értem a családfő trágár kirohanását. Két éve sehova egy fillért se. Tisztességes? Nem.
Ugye nem tudják fizetni a részleteket. A társasház költségeit miért nem? Ha legalább azt fizetnék, rögtön pirospozsgásabb lenne az eset. De nem, egy fillért se sehova.

Tudom, megélni is kicsi a jövedelmük, ha hihetünk a családfőnek.
Így volt ez két éve is?
Ha már látták a szomorú jövőt, miért nem lépett a család?
Ja, hogy van hol lakni, aztán majd lesz valami?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) moha21


moha21
addikt

Menjen az ablakon.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6) Vakegérke válasza moha21 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt ne. De gondolkodjon, és térjen észhez.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) RexpecT


RexpecT
addikt

És Márciusban kezdődik elölről az egész...

(#8) Vakegérke válasza RexpecT (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ettől tartok én is.
Kapott a család több, mint három hónap halasztást. Feltételezhetően odáig sem fizetnek közös költséget, talán még a közüzemi számlák is kifizetetlenek maradnak.
Ahamm.
Akkor meg mi van, ha minden elmaradt költséget a lakást megvásárlóra terhelnek? Végtére is ő a tulajdonos.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Mr X válasza Vakegérke (#8) üzenetére


Mr X
veterán

Rosszul tudom, hogy a közüzemi elmaradásokat magára a lakásra terhelik? Vagyis ezek szerint az új tulaj a lakással együtt megveszi a tartozást is, és onnantól tőle fogják kérni?

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Idiota barom, nem kapta meg a leveleket, nem hat. :W Tipikusan a nem erdekel esete, ha jonnek majd ordibalok. :U
Tarsashazaknal igen necces, mert konnyen lehet, hogy a tobbi lakonak kell kikohogni a tartozast, kulonben elzarjak a vizet/gazt stb. Attol fugg milyen szerzodes van a hazban.

[ Szerkesztve ]

(#11) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sajnos vagy nem sajnos hogy kilakoltatják őket, én speciel egy percig nem sajnálom.
NEM a mocsok bank tehet főként róla, hanem az hogy nem gondolkodtak előtte illetve amikor már látták hogy mi a helyzet nem léptek idejében, hanem csak lapítottak hátha lesz valami.

Sógoromék 3 évvel ezelőtt megvettek egy hasonlóan elárverezett házat. Gondolták mire jön a gyerek, szép nyugodt kertes házban nőjjenek fel. Ügyvédekkel beszéltek meddig húzódhat el egy ilyen vásárlás/árverezés. Legroszabb esetben is max 6-8 hónapot mondtak neki.
A régi tulaj egy 45 év körüli egyedülálló nő, kocsmában pultosként dolgozik. A ház a saját tulajdona volt, erre vett fel 6 vagy 8 millió forintot, hogy beépítse a tetőteret. Pénzt eltapsolta, isten tudja mire, tetőtér nem lett beépítve, hitelt nem tudta fizetni.
Bank elárverezte a lakást 12 millióért(piaci értéke akkor 14 körül volt), ugye a bank azt mondta őt nem érdekli, ő csak a pénzét + kamatot akarja visszakapni belőle(szerződésben benne volt)

A nő BEPERELTE a bankot, arra hivatkozva hogy Ő NEM TUDOTT illetve NEM OLVASTA EL figyelmesen a szerződést és nem hívták rá fel a figyelmét, és sérelmezte hogy áron alul adták el a lakást.(Mellesleg nekem is van lakáshitelem és kb fél óráig olvasta fel a közjegyző a szerződést, minden oldal után megkérdezve hogy értettem-e)

3 éve húzódik a per egyik bíróságtól a másikig, persze sógoroméknak ki kellett fizetni akkor a 12 millát, Ő lett a tulajdonos, de amíg nem zárul le a per, addig nem lakoltathatják ki a nőt és benne lakhat.

3 éve gyakorlatilag se a lakás után, se közüzemi díjat semmit nem fizet a nő, várja a messiást, neki pénzbe már nem kerül semmi. Sógoroméknak nyilván jobb helyen is állhatna 12 milla + ha akkor eladják a pesti lakást akkor talán kapnak érte 12-13 milliót(ami a mostani lement ingatlan áraknak megfelelően 9-10-et ha ér).

Nem mellesleg már a második gyerek is lassan 1 éves lesz...
Ilyenkor nem is tudom hogy ki járt szarabbul és kit is védenek a törvények :U

(#12) moha21 válasza Vakegérke (#8) üzenetére


moha21
addikt

Gondolom eddig elvoltak rokkant nyugdíjból stb.. most meg nem esik jól a dolog. Látok ilyet eleget valahogy nem tud meghatni főleg a tipikus ilyen "kimegyek az ablakon" című fenyegetőzés.
Nagyon nem szeretem, ha valaki az életével fenyegetőzik.
Sok lány szokta mondani, hogy a barátja ezzel fenyegeti ha elhagyja és fordítva is van rá példa, gusztustalan dolognak tartom.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) Vakegérke válasza Mr X (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom pontosan, de szerintem igen. Talán valaki majd megmondja a tutit.
Abban viszont szinte biztos vagyok, hogy a lakás megvásárlásának időpontjától az új tulajdonosé minden költség. Ennek értelmében az ő terhére él szegény család a lakásában.
Ha a közös költséget nem is számolom, a következő három hónap alatt szép kis summa adódik.

Lauda: Az már a jogi képviselő, vagy végrehajtó hibája, ha nem ajánlottan adta fel a levelet.
Ezt kizártnak tartom, így nem marad más, a családfő hazudott egy egészségeset.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) zolee5016


zolee5016
őstag

PRO Az én álláspontom is hasonló! A baj eleve a hitel felvétele! Hogy gondolta bárki hogy 70 -80000 ft -t ki tud csengetni havonta ha ő csak minimált keres a párjával együtt?Akik ezeket a hiteleket felvették nem egy keresetre kapták és sajnos jórészük összehazudott minden nem létező jövedelmet is csakhogy megkaphassa most meg kopp!Vannak olyan kollegáim akik autó-lakás-személyi-hitel kombóval élnek.Kérdem én minek autó meg karácsonyra plazma tv(hitelből) meg stb stb ha nincs mire? Úgyse tudnak mit csinálni de tudnak!
Akkor meg megy a nyávogás meg kell a média Szánalom....
15éve mindenki tudja hogy a magyar pénz csak romlik de kell az ejuróhitel+ frankhitel.
Igazából a 4 forintos shilling óta tudjuk hogy romlik Szóval szerintem is
Addig nyújtózkodj amig a takaród ér!
KONTRA Azt meg azért én is gusztustalannak tartom hogy aki
a 20-30éves hitelét kétharmad részben kifizette PONT azt találják meg a drága bankok.Nem épp az ő átmeneti problémájuk a mérvadó ,hanem a fent emlitett 80k-ra 110 fizetni óhajtó majdlesszvalami embereké! ÜSSETEK!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#15) Lauda válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Az ilyen leveleket ezer szazalek, hogy ajanlottan kuldik, de egyebkent ha nem akkor is meg kell hogy kapja.

(#16) Vakegérke válasza Lauda (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem írta alá, hogy átvette, lazán letagadhatja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Lauda válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, arra ertettem, hogy attol meg megkapja, de tisztan lejon a videobol, hogy egy hazudozo erkolcstelen senki.

Senkit sem dobnak itt ki az utcara, aki hajlando egyuttmukodni a hatosagokkal/onkormanyzattal.

[ Szerkesztve ]

(#18) Csemike


Csemike
csendes tag

(#19) Vakegérke válasza Csemike (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én szoktam (akár indokolatlanul is) zenét linkelni. Rokonlelkek lennénk? :)

Sok az összecsengés, bár a felületes hallgató, olvasó másként vélheti.
A mese történetének, és az általam vázolt valóságnak ugyanúgy vannak megválaszolatlan kérdései, logikátlan döntései.

Nem értem...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Csemike válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Csemike
csendes tag

Kodály Zoltán mondta vala: "Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be." :))
Zene nélkül nincs élet, kész. Ezért nekem szinte mindenről eszembe jut valami zene.

(#21) Vakegérke válasza Csemike (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg rokonlelkek vagyunk. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) baluka26


baluka26
veterán

Kib@sztam volna őket, mint macskát szarni...
Pont ezeket mondtam én is. Magányügy, oldja meg.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) Vakegérke válasza baluka26 (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két év pereskedés, figyelmeztetés, dagonyázás, nem fizetés után én sem vélem helyénvalónak, hogy még ma este is ott lakhatnak, ahol eddig.
Épp ennek adtam hangot írásomban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) danih


danih
addikt

- És mennyi a bevételük egyébként?
- Körülbelül 48.735 Forint.

Tényleg csak saccperkábé, fillérre nem tudta.

Székesfehérvárott volt most nemrég egy eset, képzeljétek egy idős nőt a fiával ki akartak lakoltatni, a lakást a bank elárverezte, azt jogosan más megvette.
De basztak kiköltözni.
Most jön ami a bicskát nyitja: aki megvette a házukat, felajánlotta, hogy biztosít nekik lakhatást, amíg lábra nem állnak!!!
BASZTAK RÁ!
Ők is úgy gondolták, majd megoldódik valahogy. Aztán amikor jöttek a rendőrök, fenyegetőztek, hogy magukra robbantják a házat!
Eszem megáll.

[ Szerkesztve ]

(#25) baluka26 válasza danih (#24) üzenetére


baluka26
veterán

Szép volt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) danih


danih
addikt

Csak most volt időm megnézni a videót.
Hánynom kell.
Ilyen emberek vannak, jogai persze vannak, de kötelessége nincs! Trágár, alpári stílusban küldött el mindenkit a jó anyjába. Tudod mit? Legyél öngyi, nem fogsz hiányozni. Bár tudom, hogy csak a kamerák előtt nagy a pofád, nem mernéd megtenni.
Bilincsbe verve vitettem volna el.
És most üssetek.

[ Szerkesztve ]

(#27) baluka26 válasza danih (#26) üzenetére


baluka26
veterán

:R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) Lauda válasza danih (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Es az ilyen nagyszaju parasztoknak majd mi adunk lakast meg tamogatast meg sok minden mast. :( Szo ne erje a haz elejet, barki lehet szegeny, rokkantnyugdijas es beteg, de fogja mar be a pofajat konyorgom. :W

(#29) Eastman


Eastman
őstag

48.735 Forint rokkantnyugdíj, + egy kis mellékes. Kijött az nekik szerintem.
Nemtom hány ember összehord még legalább ötvenet, ha "otthon" van.

"Ösztöndíjjnak" gondolták az elejét, arra lehetett a hitelfizetést építeni. ...aztán jött a cumi.

Szerk:
Amúgy nincs olyan törvény, hogy télen nem lehet az utcára tenni senkit? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) Csemike válasza Eastman (#29) üzenetére


Csemike
csendes tag

De, azt úgy hívják, hogy kilakoltatási moratórium. De ez csak a bedőlt hitelesekre, önkormányzati lakásokban jogcím nélkül tartózkodókra vonatkozik, mert én ma is találkoztam valakivel, akit két óvodás gyerekével egyik pillanatról a másikra raktak ki az utcára, azzal, hogy a lakás (albérlete) el lesz adva. Ezek után nem ítélném el, ha feltört volna egy önkoris lakást és bevette volna oda magát a két gyerekével. Valszeg én sem cselekednék másként, ha nem lenne senkim, akire számíthatnék.

(#31) Eastman válasza Csemike (#30) üzenetére


Eastman
őstag

Szomorú.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jaja ezt én is néztem, de én sem értettem, hogy ez most hogy.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) Dany007


Dany007
veterán

Húh ember, én is pontosan ezt gondoltam a hír közben! Ekte ugyanezt...
Aszondja 59-cel kezdték és most meg 120 havonta... Majd megkérdezte mennyi a jövedelme, aszondja 40 akárhányezer :D Na mondom baszki, ha nem lenne válság, akkor se tudná fizetni a havi 48-ból az 59-et... Akkor most mégis mit vár az ilyen?

Én sajnálom őket, hogy szar a helyzetük, meg rokkantak meg akármi... De erről nem a bank tehet. Nem is a szar forint árfolyam. Hiszen az alap törlesztőt se tudná fizetni, nemhogy a többit... Furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#34) darál0w válasza Dany007 (#33) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de 48K-ra hogy adhatnak alapbol 59Ks havi törlesztőt?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) Dany007 válasza darál0w (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Gondolom akkor még nem volt rokkant, amikor felvette... Vagy mást nemtudok elképzelni, talán nem is az ő nevén van hivatalosan.

(#36) Vakegérke válasza Dany007 (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az ő nevükön kell legyen. Ők kapták a végzést, figyelmeztetéseket, türelmi időt.
Apropó, türelmi idő. Egyértelmű volt, hogy kilakoltatás következik. Azt hitték, hogy kihúznak még pár napot, és eljön a december.

"A család eredetileg egy hét haladékot szeretett volna kapni, december elsejétől ugyanis kilakoltatási moratórium van Kispesten a tél végéig."
Időhúzás.

"A család végül ígéretet tett arra, hogy márciusban elhagyják a lakást."
Kamu.

A baj ott kezdődik, hogy látták ezt a riportot azok is, akiket szintén a kilakoltatás fenyeget. Ragyogó leckét kaptak, hogy miként kerülhetik, vagy odázhatják el a sorsukat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) Lauda válasza Vakegérke (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Az a baj, hogy meg lehet itt csinalni lassan barmit. Ott voltak a rendorok, meg kellett volna azonnal bilincselni azt az orditozo palit es a csaladjaval egyutt kivagni onnan.

(#38) Vakegérke válasza Lauda (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jogos lett volna a bilincs, hiszen önveszélyes volt, öngyilkossággal fenyegetőzött. Pár nap a viccosztályon, aztán mehetett volna a családjához.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nos, úgy tűnik, lezárhatjuk az ügyet. Elhangoztak a vélemények, nincs mit ragozni.

Mi tagadás, meglepődtem. Azt hittem, hogy sárba tiportok, fülembe forró ólmot öntötök, mert egy szerencsétlen család ellen beszélek. Nem így történt. Ezek szerint nem vagyok egyedül a véleményemmel.
A jog, a törvény csak akkor él, ha betartatják.
Jelenleg ez nem történt meg. Győzött a trágár hangerő.

Mielőtt bárki megkövezne, senkinek sem kívánom, hogy az utcán töltse a fagyos éjszakákat.
Ezt a családot is sajnálom, azt viszont jobban, hogy amikor tudták, nincs maradásuk, nem tettek saját érdekükben valamit. Ez pedig nem tegnapi helyzet. Két éve tudják, hogy nincs tovább, mégis ingyen, a lakóközösséget megkárosítva él(ősköd)nek abban a lakásban, amely ma már nem is az övék.

Márciusban kiköltöznek, ez persze csak ígéret. Valóban megteszik? Avagy újra hisztizik egy kicsit a "családfő", és képviselő uraimék statisztálásával újabb haladékot kapnak?

A vevő mikor birtokolhatja végre a tulajdonát?
A társasház mikor szabadul meg végre a családtól, amely egy petákot sem dob a közös kalapba?

Köszönöm a figyelmeteket, türelmeteket, értékes hozzászólásaitokat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) baluka26 válasza Vakegérke (#39) üzenetére


baluka26
veterán

Öröm volt olvasni az emberek hozzáállását ebben a topikban, köszönjük a topikot! Enélkül nem mertem volna véleményt nyílvánítani :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#41) Dany007 válasza Vakegérke (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Én is egyetértek. Bár én e nélkül is kimondtam már korábban a véleményemet :)

Mondjuk bennem erős kettősség uralkodik. Hiszen az ember sajnálja az utcára rakni az adós embereket, családokat. Viszont az állam a mi pénzünkből sem segíthet ki mindenkit. Az a mindenki pedig ez által nem élhet ingyen. Ez nem megoldás, mert ha igen, akkor holnaptól én se fizetem a hitelt, azt tartson el az állam. Meg akkor már a 3.-4. se fogja fizetni.

A jelen esetben egyértelműen mennie kell onnan annak a családnak. Méghozzá lesütött fejjel! Nem hogy még nekik álljon följebb.
Biztos vagyok benne, hogy ha nincs ez a válság, meg a média hiszti, akkor az illetőt már rég bilincsben vitték volna ki a volt lakásából. Hiszen, mint kiderült az illetőnek annyi jövedelme sincsen, hogy az eredeti törlesztőrelétét se tudná fizetni. Ergo ő nem a válság áldozata, hanem saját maga tragédiájáé, talán azért mert lerokkant nemtudom.

Szóval ennyi. Nem lehet ezt csinálni, mert ha Ő neki megengedik, hogy ne fizessen, akkor a 300 ezer másiknak miért kell fizetni? Akkor ennyi erővel senki se fizessen... Természetesen ez sem megoldás, de sok más embernek is nyílik ilyenkor a bicska a kezében, amikor látja, hogy az xy kikönyörgi magának az ingyen lakhatást, ingyen fűtést stb., ő meg hónapról hónapra nyögi a hitelét, meg a csekkeket.

(#42) danih válasza Dany007 (#41) üzenetére


danih
addikt

Pontosan, a "kettősség" érzete. Tényleg nem kívánok senkit az utcára tenni, de nem ferr a dolgozó többséggel szemben az, hogy páran egész nap csak otthon birizgálják a lábuk közét.
Ilyen pillanatokban kérdezem meg magamtól - miért nem teszünk mi is - én is - így? De jó lenne ingyenélni...
Aztán eszembe jut, hogy nem akarok ezen a tudati/intellektuális szinten élni, mint ezek az emberek. Nem is élnek - csak léteznek. Hiányzik belőlük az ambíció, a tudásvágy és az önmegvalósítás szükségességének érzete, nem akarnak semmit az élettől, csak a mónikasót, lehetőleg plazmatévén.

(#43) baluka26 válasza danih (#42) üzenetére


baluka26
veterán

Az emberek 95%ból hiányzik az ambíció, a tudásvágy, és az önkifejezs igénye szerintem :)
Főleg a (még nálam is) fiatalabb korosztálynál van a "szarunk az életbe" felfogás.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#44) nyogo83


nyogo83
senior tag

Amikor egyre másra jöttek elő a médiában a "hitelkárosultak", szó volt róla hogy lehet általános iskolában alap gazdasági illetve pénzügyi tananyagot kellene bevezetni, hogy a jövőben elkerüljék a hasonló eseteket.

Már akkor fogtam a fejem..sajnos az ilyen embereknél nem "csak" az a probléma hogy egy büdös szót nem ért a banki szerződésből illetve mindenféle hitelmutatókból, valamint nem az a baj hogy nem tudja kiszámolni, hogy vajon kifogja-e tudni fizetni...
Nem is érdekli... :U
A legfontosabb hogy kézzel lábbal kaparva megkapja a hitelt, mert onnantól Hawai lesz(autó, lakás, plazma TV, esetleg mind egyszerre)

Ráadásul általában azt elfelejtik mondani vagy legalábbis elhanyagolhatóként említik meg a lakáshitel mellett, hogy a lakáshitelen kívül még X másik hitele van esetleg(provident, luxuscikknek számító dolgok, autó)...akiket láttam azoknál 10-ből 9 beleesik ebbe a kategóriába.

Nem élek luxus körülmények között, de a lakáshitel az egyetlen és utolsó hitelem szerintem amit felvettem. Ha kellett valami, akkor majd ráért 4-6-8 hónap múlva, mire összegyűjtöttem rá a pénzt. De ezeknek az embereknek minden azonnal kell, nem számít holnap mi lesz. Volt hogy pont egy a fenti példában szereplő embertől kaptam meg a lesajnálást, mikor egy 10 éve használtautót vettem, hogy de hülye vagyok, mikor a negyede befizetésével 0 kilométerest kapok, nézzem meg az övét. Ő ugyan nem venne használtat, kitudja mi a baja, mennyit kell rákölteni, meg szinte fillérekért kihozta a szalonból.
Meg is néztem mikor 2 év múlva vitte a bank. Akkor mondtam neki hogy látod...lehet hogy nem új autó, de legalább az ENYÉM.

(#45) Vakegérke válasza nyogo83 (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekes dolgok ezek. Szerintem nem az a baj, hogy nincs az embereknek gazdasági, pénzügyi képzettsége, tapasztalata, hanem az, hogy nem gondolkodnak előre. Te megtetted, nem is vagy bajban. Én is megtettem, nem is vagyok bajban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) moha21 válasza nyogo83 (#44) üzenetére


moha21
addikt

Az autót is akkor viszik, ha nem fizeted, amúgy nem viszi a bank. Mi is hitelre vettük, de már nincs rajta.

(#45) Vakegérke : viszont aki gondolkodott is lehet bajban. Rokonom vett kőbányán új lakást x millióért. 2 pici gyerek van, szülők mindketten dolgoznak. A hitel meg a rezsi elviszi a fizetést, pedig nem minimálbért keresnek.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47) Vakegérke válasza moha21 (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ember tervez, Isten végez.
Bármilyen gondosan kalkulál valaki, közbejöhetnek előre nem látható problémák. Ott viszont, ahol még véletlenül sem gondolkodnak előre, nem igazán tudom sajnálni a károsultakat.
Feltételezhetően a rokonod kimászik a csávából, kívánom neki tiszta szívvel. Már csak azért is, mert én is kőbányai vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) moha21 válasza Vakegérke (#47) üzenetére


moha21
addikt

Persze kimászik, annyira nem is mélyült el, tehát nem fenyegeti őket az utca/éhezés, mert stabil állásuk van, jövedelemmel legalább tudtak számolni még akkor is, ha a hitel megugrott. Így mellőzni kell, de azért sok emberhez képest így is jól élnek.

Maga a hitel egyébként egy jó dolog egy befektetési lehetőség. Ha okosan csinálja az ember lehet kamatoztatni. Pl: diákhitel. Sokan mondják, hogy legrosszabb hitel, de!

1. Mivel sok diáknak nincs jövedelme, ezért csak ez marad.

2. Jó diploma esetén nem okoz gondot a törlesztés. ( Ismerősök általi tapasztalat )

Viszont ismerek olyanokat akik felvették és kb eltapsolták koliban. Az most van rengeteg tartozás, diploma semmi...

Meg ugye van az aki nem ér semmit a diplomával. ( fiatal pedagógus, tengerészbiológus és társai ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49) Vakegérke válasza moha21 (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vannak, aki a büdös életben nem tanulnak meg a pénzzel bánni. Nekik találták ki a "ha csak egy kicsi hiányzik" dolgot.

Ugye a diákhitel se arra van, hogy sör, diszkó, lámpa, meg csaj, de Istenem, hát egyszer élünk. Nos igen, csak nem mindegy, hogyan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Sokat gondolkodtam, hogy írjak-e, mert én nem deviza hitelt vettem fel a lakásra, hanem forint alapú, fix kamatozásút, ezért a törlesztőrészlet is fix. Havi 41.000 Ft.
Kilenc évvel ezelőtt (2002 október) vettük a lakást és akkor a kettőnk fizetése (a volt feleségemével együtt) kb. 90.000 volt. A rezsi 15-18.000, fűtési idényben. Úgy voltunk vele, hogy 5 év múlva ez a 40K, már csak 30-35K-nak fog megfelelni (relatív), 10 év múlva már csak 22-25K-nak.
Most (mivel elváltunk) csak az én fizetésem számít és az, amit mellette összemaszekolok. Ez kb. a duplája a 2002-es összegnek.
Viszont, az árak közben (minimum) megduplázódtak, a rezsi pedig a háromszorosa!

Én szerencsés vagyok, mert a törlesztés még mindig 41K, de manapság nem az akkor kalkulált (relatív) 25K-nak, hanem inkább 60K-nak érződik!

Nem volt más lehetőség, mint a hitel, de a lehető legjobbat választottam, mégis azt mondom, hogy már én sem bírom sokáig. Van még hol karcsúsítani, de már nem sok. Talán úgy 15K még megspórolható, de aztán vége! Elnézve azt, hogy merre tartanak a dolgok, talán még fél év és én is mehetek a híd alá!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.