Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Megmosolyogtató írás. A leírásról meg egy vicc jut eszembe. "A gólya olyan, mint a fecske. Csak rohadtul nem hasonlít rá."

Ilyen meleget, ami a jégeső előtt volt... ejj... :N

(#2) szben05


szben05
tag

Az én Citizenem köszöni szépen jól van, apától örököltem, kb. 20 éves. Sokáig fiókban állt, cseréltem benne elemet, azóta én hordom, pontos is.

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mit mondjak, tényleg kell fantázia hozzá, hogy "lássátok", milyen is az órám. A ház ilyen, aztán passz, csókolom. :)

Ó, ezt nem szabad egy Citizenhez hasonlítani. Meg sem merem mondani neki, hogy mit olvastam, tán még meg is sértődne.
Még hogy ne lenne pontos? Az bizony. Már amikor nem sztrájkol a hőség okán.

Csuda tudja, nem zsugoriság, de amíg ez a jószág működik, együtt fogok élni vele. Akkor cserélem le, ha kileheli a lelkét.
Van egy fiókom, ahol néhány óra el van temetve. Ha kihúzom a fiókot, némán, üres lélekkel néznek rám, és tudják, hogy nem csak addig becsültem őket, amíg működtek. Romjaikban is szépek, és rengeteg szép emlék hordozói. Az egyik ott volt az első csóknál, amelyet feleségemtől loptam, a másik ott volt a taxiban, amikor rohantam, hogy elsőszülött gyermekemet lássam, és így tovább.

Ez a hisztis dög nem képvisel emléket, hacsak azt nem, hogy feleségem halála után ő volt az első, "akivel" megosztottam életem. No, azért ha belegondolok, ez is elég vonzerő.

Ami pedig a "halott lelkeket" illeti, van köztük olyan is, amelyet csak fel kell húzni, és hűségesen teszi a dolgát.

Pillanatnyilag döglik a Timestar a hűvösön, csókoltat mindenkit, jól érzi magát. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nekem is újítanom kéne egy karórát, bár eddig nem nagyon hordtam , mert nem is nagyon volt , meg ugye manapság a telefon mindent megmond, de akkor is jól mutatna.

Lehet én vagyok defektes, de nekem a digitális órák jobban tetszenek, de persze nem a csipogós 100-in-1 kína csodák.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Pedig ez még semmi az önfelhúzós órákhoz képest. Nem hordod 2 napig és megsértődik, állíthatod be újra, töltheted fel. Szimbiózisban él veled. Na azok az igazi órák.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Valószínűleg a meleg hatására táguló anyag egy kopás vagy elmozdulás miatt megakasztja a szerkezetet.

Amúgy nekem is egy kvarc órám van, de az egy Helvetia zsebóra, és aggódom, hogy mikor megy tropára, mert a kvarc nem bírja addig, mint egy felhúzós óra. Remélem, lehet benne szerkezetet cserélni, mert már hozzám nőtt. Bár egy százezres ezüstre azért lecserélném. :)

(#7) moonlight115 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


moonlight115
tag

Na végre!
Ez az írásod kicsit hasonlít a régiekre (pl. "Bronzvörös..."). Gurrá! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#8) Vakegérke válasza Gergosz2 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mitől lennél defektes? A digi óra is szép lehet, a lényeg az, hogy neked tessék.

Blindmouse: Volt egy Seiko 5-ösöm, és mivel éjjel-nappal hordom az órát, nem állt le.
Sajnos bolond voltam, elvállaltam az egyik kolléga szintén Seiko 5-ös órájának beállítását, rengeteget sietett neki. Letekertem a hátulját, állítottam rajta, aztán kapott tíz percet, hogy mennyi a pontossági eltérés másodpercben. Még mindig sok, megint állítottam egy kicsit, és letettem, természetesen a nyitott hátuljával felfelé. Természetesen mással is babráltam, természetesen pillanatragasztóval ügyködtem. Hogy, hogy nem, természetesen az óra is kapott a gyógyírből. Utána már egyáltalán nem sietett (sehova).
Szívás a köbön, természetesen a kolléga örült, hiszen nekiadtam a sajátomat, amely karcmentes volt, és nem öreg.

Crystalheart: Én is a hőtágulásra gyanakszom. Egyébként van egy Timestar zsebórám is, ajándékba kaptam. Quartz, és bár nem látja senki, mert rá van kattintva a teteje, folyamatosan méricskéli az időt. Néha vagyok olyan bolond, hogy lánc végén lévő izét beakasztom egy gomblyukba, óra zsebbe, aztán valami forgalmas helyen széles mozdulatokkal megnézem a karórámat, utána látványosan előveszem a zsebórát, hümmögve, fejcsóválva nézegetem őket, aztán valamely megrökönyödött "csodálómtól" udvariasan mosolyogva megkérdem, hogy mennyi az idő. :)

moonlight115: Meg sem közelíti, de köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Švejk


Švejk
őstag

Az oroszok tudnak órát gyártani.
Az egyik ruszki órám egy Luch Peresztrojka (tudom, orosz-mánia :D ) elemet kellett benne cserélni. Egyszer kiesett a koronazár, de az is inkább a kora, mintsem a minősége miatt van.
Nemrég vettem egy Pobedát. Az is vagy 30 éves lehet. 4.000 forint volt. Be kellett állítani, hogy pontos legyen, azóta szépen ketyeg, rohadt pontosan.

(#10) moonlight115 válasza Vakegérke (#8) üzenetére


moonlight115
tag

Zsebóra :D
Én nem hordok órát, csak karkötőt. Ámerikából kaptam. Igényes, szépen kidolgozott bizsu, tele féldrágakövekkel, egész különleges darab. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) Vakegérke válasza Švejk (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jók az orosz órák nagyon. Nekem is van Rakéta órám, Isten tudja, hogy mikor vettem, de ha felhúzom, kifogástalanul működik.

moonlight115: Hiúság, asszony a neved. Mi, férfiak, nem fitogtatunk, hanem használjuk a karórát. Megjegyzem már a férfiak is elkezdtek karkötőt hordani...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Иван válasza moonlight115 (#10) üzenetére


Иван
őstag

Öltönyhöz én is zsebórát hordok.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) moonlight115 válasza Vakegérke (#11) üzenetére


moonlight115
tag

Dehogynem fitotgatnak. Te is játszottad az angol lordot a metrón azzal a zsebórával. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#14) Vakegérke válasza moonlight115 (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem iiis... A CBA-ban. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) moonlight115 válasza Vakegérke (#14) üzenetére


moonlight115
tag

A metrón stílusosabb lett volna. :K
Az óra van akinél státuszszimbólum. Mint plázacica karjában a kiskutyuska. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#16) Vakegérke válasza moonlight115 (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valahol olvastam, hogy egy vállalkozóról mindent elmond, ha megnézed a cipőjét, meg az óráját.

Én egyébként órabolond vagyok. Örömmel hordanék egy szép Orientet, de nem telik rá. És akkor hol vagyunk még a drága óráktól, amelyek nem is tetszenek? Megjegyzendő akkor sem kéne brillekkel kirakott marhaság, ha megengedhetném magamnak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Crystalheart válasza moonlight115 (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Van valami gond a zsebórával? :D Állítom, hogy a legfunkcionálisabb óra. A telefont macerás elővenni, a karóra nem éppen meleg-kompatibilis, télen meg azt is macerás elővenni a kabátujj alól; a zsebóra mindig mindenkor könnyen előkapható és elegáns, nem mellesleg csodás díszítések férnek el a fedlapján és a hátlapján. :)

(#18) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem van egy kb. 8 éves Casio-m, amit már nem használok. Hasonlít a tiédhez: fekete számlap, szám helyett csak vonások, de nap és dátum kijelző is van rajta. A tokozás és a szíj titánium. Másfél éve hozzá sem nyúltam, de még most is pontos. Az a vicces benne, hogy még mindig az eredeti elemmel megy! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) Eastman


Eastman
őstag

„Egyénisége van. Bosszant, egyben tiszteletet ébreszt bennem. Megköveteli a normális állapotot, amely az életéhez szükséges.”

:)

Igen, ez Vakegérke!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) Vakegérke válasza Eastman (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnyugtató vélemény, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Eastman válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Én köszönöm! Üdít az írás mint karórát a hűtőszekrény.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) moonlight115 válasza Eastman (#21) üzenetére


moonlight115
tag

Pontosan. Korai Vakegérke stílus. :K

Crystalheart
Semmi gondom a zsebórával. Nagypapámnak is volt, szerettük hallgatni a ketyegését, meg néha, ha nem figyeltek oda a fölnőttek, tekergettük össze-vissza. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#23) Vakegérke válasza moonlight115 (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meg kell érteni a fölnőtteket is. Nem biztos, hogy jó, ha a gyerek tekerget valamit össze-vissza. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) moonlight115 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


moonlight115
tag

Azon tanultuk meg az órát. Kérdezgettük, hogy most hány óra van? De előtte persze eltekertük... ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#25) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Van olyan pontja a lakásomnak, ahonnan 7 órán tudom megnézni, hogy mennyi az idő. Ebben persze a karórám is benne van, aki már nem duzzog, engedelmesen simult a klutoriszomra.
Régen is volt pár, így a gyerekeknek sem volt gond, hogy akár analóg, vagy digitális óráról leolvassák az időt. Hamar megtanulták, hogy is kell. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) greenity válasza Vakegérke (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

Én most őrülök meg, hogy a szobámban levő rádiós óra megadta magát... napközben nem gond, de éjszaka....

Nálunk húgom volt, aki négy évesen tudta az órát olvasni, a kis kíváncsi :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) Vakegérke válasza greenity (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán nem ismered az ódon ketyegő vekkereket. Nálam egy ilyen klattyogott évekig, és ha reggel megszólalt, hogy ki az ágyból, lusták, azt talán még a szomszéd is hallotta. De nem ez a poén.
Haladtunk a korral, és a matuzsálemet leváltottuk egy elemes ébresztőórára. Szegény klattyogott még egy darabig, aztán lejárt, elhallgatott.
Tiszta röhej, de egy ideig nem tudtunk nyugodtan aludni. Hiányzott a meghitt klattyogás, zavart minket a csend.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) greenity válasza Vakegérke (#27) üzenetére


greenity
aktív tag

Ébresztő nem kell, azt megoldja a telefonom :) bár már előtte ébredek :) A probléma ott kezdődik, hogy ha felébredek éjjel nem tudom mennyi idő van, és ezért kinyúlkálni a pihe-puha ágyból meg kényelmetlen :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) Vakegérke válasza greenity (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekes probléma. Mi a csudáért kíváncsi az ember éjszaka arra, hogy mennyi az idő? Nem mindegy? Amíg nem kukorékol az ébresztő, lehet csucsukálni.
Megjegyzem én is meglesem éjszaka, hogy hol is tartunk az időben. Egy melósnál érthető, hiszen felméri, hogy mennyit aludhat még a rettenetes pillanatig. Szóval ez akár magyarázat is lehet első kérdésemre. Én viszont miért leskelődöm?
Amikor még melóztam, nyugdíj felé közeledve egyre nagyobb örömmel nyugtáztam, hogy éjszaka soha többé nem kell érdeklődnöm, miként múlik az idő. Lám, mégis megmaradt a beidegződött szokás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) greenity válasza Vakegérke (#29) üzenetére


greenity
aktív tag

Megtaláltad a választ :) Megszokás is egyben. Egyébként is szeretem tudni mennyi az idő, úgyhogy ez is benne lehet :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#31) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem egy Königswerk Licinius Black órám van, amivel hát az az egy gond, hogy fémszíjasra licitáltam, de bőrszíjasat küldtem, de az eladó nem nagyon óhajtott cserélni, mert "kivételes áron" jutottam hozzá...
Ezzel eléggé rosszul indított nálam, de megbékéltem vele...

Ajándékba kaptam, de mivel én intéztem, ezért tudom az árát-8500 forintért kiszolgált!

De ami nekem egy nagy álom, az a Seiko Pulsar, abból is az a fajta, ami a mutatók hátterében digitálisan is kijelez...

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#32) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt hiszem, ezt az órát potom pénzért kaptad ezen az áron.
Mondjuk nem az én stílusom, nem szeressem a fölösleges keretet, és az extra izéket a számlapon. Ettől persze még szép óra.

Ha ilyenről beszélsz, nem csúnya, és bár kedvencem a Seiko, a problémám fent már jeleztem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) Crystalheart válasza moonlight115 (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az enyém nem klattyog. :D

(#34) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nagynehezen találtam képet a régi órámról:

Most viszont nagyon jól megy, mert 2 órám is van. Mindkettő Fossil és valójában édestestvérek.
Az egyik barna számlappal és pilótaszíjjal:

A másik fekete számlappal és nemesacél szíjjal:

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem a Casio a bejövős, egyszerűségében is szép. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#35) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Gondoltam, hogy tetszeni fog, mivel leírásod alapján erősen hasonlít a te fagyasztott órádhoz. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Én tipikusan az a fajta vagyok, aki soha nem vett órát, de mindig volt valahonnan! :D
Jelenleg a páromtól kapott Fossil-t hordom, a jelzése szerint CH2800.

Aztán van még egy bőr szíjas Hilfiger, meg egy Swatch.

Mentalita'

(#38) Vakegérke válasza nincsisbéla (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnéztem, nagyon szép. :K

Amúgy már említettem, hogy van egy Raketa órám. Sima felhúzós, valamikor a 90-es évek elején vettem. Kapott hideget, meleget, strapát, de egy orosz órát nem lehet elnyűni. Már nem túl szép, de ha kicseréltetném az üveget, meg a felhúzókulcsot, majdnem régi fényében tündökölne.
Csendben, szelíd türelemmel várja, hogy néha elővegyem, felhúzzam, és a csuklómra csatoljam.
Szerintem ma is vállalható darab. A kép a NET-ről származik.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#38) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az orosz órák elnyűhetetlenek! :K Ráadásul igen szép, klasszikus kivitelűek. Ahogy írtad is, simán vállalható, csak egy jó szíj kell hozzá.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az enyémen apró szemű csat van, illik hozzá. Megjegyzendő a Raketa az orosz órák közt nekem talán a legimpozánsabb. No meg a Slava.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#40) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem a Rakéta mellett a Poljot, a Csajka és a Vosztok jutott az eszembe. Ráadásul a Poljot és a Vosztok a mai napig is létezik és egész jó órákat csinálnak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#42) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez sem hiszem, hogy régi darab, és nekem határozottan tetszik. Ja, és Slava. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kicsit nézelődtem:

Poljot:

Strela (ha minden igaz, akkor valójában ez is Poljot):

Vostok:

A Vostokból az elsőt el tudnám képzelni rajtad! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

1-3-4 ami nagyon tetszik. Ha válogatnom kéne, gondban lennék, de talán az egyest választanám. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#44) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én 1-4-re gondoltam. A 4. azért jobb, mert klasszikus, de modernebb.

Nekem viszont ez kellene:

Bakker, majdnem 150k az ára!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

A hármas valóban kihúz a sorból, de nem dobnám kukába. :)
A modernség nem érdekel. Az egyes valahogy olyan határozott, letisztult formát mutat.

Látod, ízlések... Nem csúnya ez a szeVosztok, de valahogy nem vonz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) szben05 válasza Geri Bátyó (#45) üzenetére


szben05
tag

Erről ez a Breitling ugrott be:

(#48) Geri Bátyó válasza szben05 (#47) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A szín stimmel, de amúgy eléggé más (például 10x annyiba kerül! :DDD ).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.