Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pistuka25


pistuka25
csendes tag

Kár lenne érte, nekem tetszenek a sony mobiljai, de valamivel mindig elszúrják... anno z1c-t szerettem volna, azóta se csináltak összességében jobb telefont szerintem. Ami azért elég gáz :(

"Az élet az egy sörnyitó csak legyen hozzá söröd" ~ Xiaomi Mi 11 lite 5g

(#2) Dave1984


Dave1984
őstag

Szépen nyirjak ki a kínai cégek a nem kinaiakat. Most a Sony majd LG stb, még a végén konkurencia hiányában drágábban fognak rosszabb minőséget adni, hisz nem lesz versenytárs! Gratulálok a sok idiotanak akik ehhez aszisztalnak is!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3) fornettisuti


fornettisuti
veterán

addig volt jo dolguk, mig veluk volt az ericsson

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) Blindmouse válasza Dave1984 (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Még szerencse hogy a kapitalizmust az egymás iránt érzet baráti szeretet hajtja.
Belinkelném a videót ahol Cartman hegedül...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) Ricardo válasza Dave1984 (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

Fel kell venni a kesztyűt.

Lehetne mondjuk kicsit normalizálni az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#6) Crafter32


Crafter32
őstag

Kinai márkák sem engedik, hogy a Sony terjedjen, de ott az Apple is. Sokan úgy vannak vele, hogy ha már nagyon sok pénzt adok telefonért akkor legyen egy Iphone, androidos telefon inkább az olcsóbb kategóriában hódít. A Sony márka pedig sosem volt másodosztályú vagy legalábbis nem akart az lenni. Jók a Sony telefonok, szépek is, az androiddal van baj. Nehéz csúcs készüléket eladni vele.

(#7) Enci1983


Enci1983
senior tag

Forrás : Phonearena..... Nincs több hozzáfűzni valóm :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#8) kbyte1024 válasza Dave1984 (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ha most Kínai telom lenne,írnék olyan"szépet"neked hogy....
Adják normális áron a nagyok a telokat és kész.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) Depression


Depression
veterán

nem fog hiányozni...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) anulu válasza Depression (#9) üzenetére


anulu
félisten

amennyire pár éve berágtam a $onyra, ha az egész cég eltűnne az sem zavarna. sőt, talán még örülni is tudnék neki.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) gPéter válasza Ricardo (#5) üzenetére


gPéter
tag

Pontosan így van!
650 euróért árulni a Z5 compactot?...biztos világsiker lesz....A z3c 500 euróval kezdett.

(#13) Dave1984 válasza #40993792 (#12) üzenetére


Dave1984
őstag

Na de ahhoz hogy fejlesztés legyen profit is kell! Anno emlékszem még hír is volt, hogy a kínaiak mennyi mobil telefonos szabadalmat lenyultak illetve nem fizettek utána licencsz díjakat. Így könnyű volt (van) olcsónak lenni, hisz fejlesztéseket csak úgy lenyultak. Majd most hogy már kezdik megszedni is magukat az illegálisan szerzett tokebol,megengedhetik maguknak átmenetileg hogy akár veszteséges is legyen egy egy termék csak piacot szerezzenek! Majd ha ez megtortenik szépen ők is beallnak a jelenleg drágának számító Sony Samsung árakra. Csak addigra már nem lesz versenytárs. Aki ezt nem látja az vak.
Szerk: majd kihagytam. Kínai államtól rengeteg pénzt kapnak ezek a cégek.
Akkor hol is a szabad verseny?!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14) TH448


TH448
csendes tag

Sokszor eladják ugyanazt új névvel, esetleg minimális változással.
Ami a SW frissítések terén műveltek, az undorító. Nem egy teló lett használhatatlan, frissítés volt, hogy több, mint egy évet csúszott.
Manapság kezdenek észbe kapni ezen a téren, de leginkább a felső kategóriában, és továbbra is csak csúszásokkal.

És az áraik...

A Sony tényleg megérdemelné, hogy a földbe álljon...

(#16) mate.93


mate.93
csendes tag

Vagy kiadnak normális telefont, vagy nem veszünk sz@rt! Ennyire egyszerű...

Ha értelmes készülékkel nem tudnak előállni, akkor meg az árukat csökkentsék legalább feleannyira a jelenleginek.

(#17) Quasi_modo válasza Crafter32 (#6) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sokan úgy vannak vele, hogy ha már nagyon sok pénzt adok telefonért akkor legyen egy Iphone,
Sokan meg pont hogy nem.

valami

(#18) mate.93 válasza Dave1984 (#13) üzenetére


mate.93
csendes tag

Érdekes gondolkodás mód, de ilyen szerencsére sosem lesz.

(#19) Quasi_modo válasza mate.93 (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De bizony valószínűleg igen.

valami

(#20) Ricardo válasza Dave1984 (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

A nagy gyártóknak van lehetőség ezt megállítani. Nekik kell megoldaniuk a feladatot.

(#21) mate.93


mate.93
csendes tag

A Sony igenis megérdemelné, hogy bezárja a kapuit mobiltelefon fronton, ha ezt így folytatja.

Pár napja olvastam egy cikket a Xiaomi mi4c-ről, hát nem semmi egy telefon! Lehet, hogy kínai, de bizony minősségi alkatrészekből van. Snap808/3g/32g/13mp/5mp/fHD, ezek mellett nem több 60Ezer Ft-nál.

Sony mikor adott ki ilyen telefont, ilyen induló áron?

Sosem csalódtam a Xiaomiban, sem a Meizuban vagy a OnePlusban. Ezek bizony nagyon jó kínai gyártók, tapasztalatból írom.

Másfelől, ha már ilyen alkatrészek vannak benne, mi lehet a gond? A MIUI? Aki ismeri, tudja hogy jobb mint a Samsung TouchWiz-je. A kínában történő összeszerelés? Nincs Androidos telefon, melyet nem kínában szerelnének össze.

Röviden ennyit erről. Van sok gagyi kínai márka is persze, de ezért kell olvasgatni róla, majd kipróbálni egy készüléket, aztán lehet vásárolgatni.

//S5 tulaj//

[ Szerkesztve ]

(#22) LLKobe válasza Ricardo (#5) üzenetére


LLKobe
veterán

+1

Ezen a piacon nem lehet másképp talpon maradni, mint hogy normális cuccot kell letenni az asztalra, normális áron.
Különben a Xiaomi és a többiek kivégzik őket nagyon rövid időn belül.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23) Qwery


Qwery
tag

A Sony-nak alaposan felül kellene vizsgálnia a vezetői rátermettségét. A Ps sorozat (handhelden kívül) és az egyéb szórakoztatóipar viszi még valamennyire a céget. Amit a Sony Pictures és a mobil részleg művel, az már vicc kategória. Annyi, meg annyi ütőkártya van náluk és egészen egyszerűen csak pislognak és csodálkoznak.

[ Szerkesztve ]

42

(#24) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt sosem tudtam elképzelni, nem olyanok mint egy HTC, a sonyt mindenki ismeri, és szép telefonokat is csinál szerintem, de hogy még sem veszik ennyire őket az számomra hihetetlen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25) Graphics válasza Dave1984 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, a kinai miatt van...

Mert ok olcsobban tudjak adni...

Mindenkinek adott a piac minden alkatresze... Es mindenki annyi hasznot tesz ra amennyit akar... Vagy nem szegyell.

Huawei/Honor
Lenovo
Xiaomi

Van baj a minosegukkel..? :U nem is hasznaltal meg kinait...

Verseny van.. Hajrá.. Aki nem tud, az megy a sullyesztobe

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) fairi válasza Dave1984 (#13) üzenetére


fairi
addikt

Ha ők lesznek a drágák akkor mindig lesz egy új cégnek egy rés hogy olcsó legyen. Lehet indiaiaknak beindul a mobiltelefongyártás, ott is van olcsó munkaerő vagy egy délkelet.ázsiai ország találja meg a ezt.
Állami támogatással más államban is próbálkozhat majd a jövőben ha felszabadul egy piaci rés.

(#27) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Drága és androidos. Amúgy szép meg jó a Sony, de....

(#28) Móci


Móci
addikt

Versenyképes készülékek, korrekt, a piacnak megfelelő árazás, normális software támogatás... Enélkül elég sz*r ügy jó eladásokat produkálni, legalábbis szerintem. Nem izgatna, ha bedőlne ez a részlege a Sony-nak.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#29) darkpower válasza Graphics (#25) üzenetére


darkpower
aktív tag

Kicsit azért nézz utána, hogy az alkatrészeken kívül mégis milyen költség rakódik rá egy telefon eladási árára.
Talán nem elhanyagolható az országokban jelenlévő szervízhálózat üzemeltetése.
Bár van akinek tök mindegy, hogy kínába kell-e visszaküldenie 1-2 hónapra a meghibásodott készüléket vagy csak Pesten leadja a szervíznek...
És talán az se teljesen mindegy, melyik gyártónak kell megfizetnie a különböző licencdíjakat, és melyik azok, amelyek nagy ívben tesznek erre, mert az állam védelmezi őket...
Persze tekintheted fekete-fehér szitunak az egészet, csak nem ez a valóság

(#30) Beri78


Beri78
őstag

Nem lesz itt semmi bedőlés.
A HTC veszteséges, és nincs túl sok más üzletága...a SONY-nak kell a mobil üzletág is, és lazán kigazdálkodja, ha "picit" is veszteséges

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#31) Graphics válasza darkpower (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocs, mindenfele nagykepuseg nelkul. Tudom mi, mire rakodik ra.

:)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) vicze válasza Enci1983 (#7) üzenetére


vicze
félisten

A forrás egész pontosan ez a kijelentés:
We will continue with the business as long as we are on track with the scenario of breaking even next year onwards … Otherwise, we haven’t eliminated the consideration of alternative options.” – Sony Chief Executive Kazuo Hirai

Tehát Moszkvában Ladákat osztogatnak. :)

(#33) kbyte1024 válasza vicze (#32) üzenetére


kbyte1024
addikt

van még lada???? ;]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#34) Polllen


Polllen
nagyúr

Régen nagyon bejöttek a telóik, de manapság maximum a z3c/z5c-re mondanám, hogy érdekel, de az se igazán. Valamiben domborítaniuk kellene, de inkább csak kötelező köröket futnak.

kbyte1024

Az hagyján, de nagy terveik is vannak. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) MeGabee


MeGabee
senior tag

Elmorzsolok egy könnycseppet a Sonyért....se....

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#36) Ricardo válasza enginev3.0 (#24) üzenetére


Ricardo
félisten

Drágák. Arról nem is beszélve, hogykicsit jobban összerakhatnák a szoftvert. Például ők szállítják a fél világnak a kamera szenzort , és valahogy mégsem tudnak annyit kihozni belőle, mint a konkurens gyártók.

Mondom ezt úgy, hogy a készülékeik tetszenek főleg a "Z" vonal.

(#37) Lirion válasza Ricardo (#36) üzenetére


Lirion
addikt

A többi gyártó csúcskészüléke is drága, a szoftver a z vonalon teljesen jó, stabil, akadás és fagyásmentes, a kamerán lenne mit csiszolni, de más területeken nincs probléma. Ráadásul ők az egyetlenek, akik az iphone mellett kisebb méretű, normális csúcstelót gyártanak.

Nem örülnék neki, ha eltűnnének, de a Nokia eltűnését is túléltük, pedig az igazán magasról zuhant.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ricardo válasza Lirion (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

"A többi gyártó csúcskészüléke is drága"

Nem is fogynak úgy ahogy szeretnék :N

" Ráadásul ők az egyetlenek, akik az iphone mellett kisebb méretű, normális csúcstelót gyártanak."

Az iPhone sok minden, de hogy kisebb méretű, az elég vicces kijelentés. Attól, hogy 4,7-es a kijelzője a nagy káva miatt a készülék nem kicsi.

(#39) Ricardo


Ricardo
félisten

A másik gond, hogy az új telefonok nem lettek olyanok amire a régi tulajdonosok váltani akarnak. rendszeresen olvasom a Sony topicocban, hogy "szinte semmivel nem ad többet mint a jelenlegi készülékem".

[ Szerkesztve ]

(#40) Glenda


Glenda
addikt

Ehh. Bezzeg Androiddal mindenki venné őket!

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#41) Lirion válasza Ricardo (#39) üzenetére


Lirion
addikt

Ez sajnos mostanában a többi gyártóra is igaz. Bár a z5 családnál most pont bejött az ujjlenyomat-olvasó illetve végre nem áll le a kamera túlmelegedéssel. ;]

(#42) Enci1983 válasza vicze (#32) üzenetére


Enci1983
senior tag

Tehát szépen ki lett csavarva a történet megint Phonearena módra. A lényeg az utolsó mondatban van, de a Phonearena írói szerint az alternatív opció az hogy bezár a Sony mobilos részlege..... Hatásvadász egy oldal, mindig is az volt.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#43) Örni


Örni
senior tag

Én szinte csak Sony-ban gondolkozom, ha új telefont szeretnék. Figyelemmel kísérem a ténykedéseiket és egyszerűen nem értem, hogy a vezetőség mi a fenét csinál... Ha szeretnének kitűnni ebből a tömegből, akkor valami érdekeset kéne lerakni az asztalra. A fél világnak ők szállítják a szenzorokat, de nem ővék a legjobb fotós mobil (mondjuk most a Z5 az első éppen). Nincs veszteségmentes zoom videózás közben. Ezt miért nem lehet kifejleszteni? Ők lennének az elsők Androidon és kamerákban amúgy is használják már. Egy rohadt szoftvert kéne rá írni és ennyi... Ott vannak a melegedési problémák, a beázási problémák, ezek nem derültek ki gyártáskor???. A mostani 5-ös sorozatban semmi extra nincs, talán csak a gyors fókuszálás, no meg a felesleges 4K kijelző. Apró kis szoftveres és hardveres ötletek kellenének amik megszerettetik a telefonjaikat, de csak mindig egy ötlettelen, aktuális új generációt adnak ki, ami kicsit fejlődött és eléri a konkurencia színvonalát.

Esküszöm, a legutóbbi legjobb ár/érték telefonjuk az E4g volt.

Egy fiatal és ötletekkel teli vezető kéne a mobilos részleg élére. Én szurkolok nekik!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#44) pistuka25 válasza Örni (#43) üzenetére


pistuka25
csendes tag

+1

"Az élet az egy sörnyitó csak legyen hozzá söröd" ~ Xiaomi Mi 11 lite 5g

(#45) isti215 válasza Örni (#43) üzenetére


isti215
tag

Teljesen igazad van.+1

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#46) Luperator


Luperator
tag

Aszonta' nekem egy ember,hogy a Sony a 80-as évek sztárja volt,most már csak az ár maradt meg,a tartalom nem fejlődött hozzá.
Olykor hajlamos vagyok egyet érteni,nekem is Sony telefonom van,szeretem is de az is igaz,hogy mindig becsùszik valami baki. Ennek ellenére én értékes tagjának látom a mobilvilágnak a céget csak kicsit kellene jobban odafigyelni az idegesítő dolgokra.

(#47) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Tavaly is volt ilyen hír aztán jól cáfolták.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#48) vicze válasza Enci1983 (#42) üzenetére


vicze
félisten

Teljesen ez az eredeti forrás.
Reuters -> AndroidAuthority -> PhoneArena -> Mobilarena
Így lett lassan az options-ből eladás. :) Mint írtam tök sima Lada osztogatás. :P

(#49) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Megint lehet ezen a témán csámcsogni.. :) Bár az tény, hogy a Sony sok helyen elszámolta magát és most kezdenek el felzárkózni (nem csak telefonos részlegen) :U

Finn the human

(#50) mizoli válasza Örni (#43) üzenetére


mizoli
addikt

"Egy fiatal és ötletekkel teli vezető kéne a mobilos részleg élére"

Vagy egy olyan, aki olvassa a Mobilarénát :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.