Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

A műbőr fülpárna nem elírás? Ilyen áron kissé nevetséges, ha igaz.

(#2) a2d2


a2d2
addikt

Jó cikk, a lakosság 0,01%-át lehet hogy lázba is hozta :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3) schawo válasza Fred23 (#1) üzenetére


schawo
titán

Nem véletlenül használjuk erre a termékcsoportra a textilbőr elvezést, a műbőr helyett. Rossz fordítás. A textilbőrök nagyon széles spektrumon mozognak, van közöttük sokkal jobb, és kényelmesebb, mint a valódi bőr.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Esküszöm tetszik a dizájn. Az ára nem, de az már az én bajom. :D

Live-Die-Respawn

(#5) krx21 válasza schawo (#3) üzenetére


krx21
nagyúr

Kényelmesebb? Itt gondolom a lényeg az, hogy szellőzik e? Mert szólhat nagyon jól egy fejes, de ha izzasztó, pláne nyáron, akkor ott probléma van...

(#6) schawo válasza krx21 (#5) üzenetére


schawo
titán

Pont, hogy a jó textilbőrök sokkal jobban szellőznek, mint a valódi bőr. Volt a fejeden HD700/800, Beyer T1/T70 és hasonlók? Ezek mind textilbőrt használnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) pumpedlix


pumpedlix
tag

Nyitott fejhallgató, külvilágot kizáró fülpárnákkal ???????????????????????????????????? :W :W :W :W

(#8) schawo válasza pumpedlix (#7) üzenetére


schawo
titán

Ezt hívjuk félnyitott fejhallgatónak évtizedek óta.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) pumpedlix válasza schawo (#8) üzenetére


pumpedlix
tag

Inkább marketingdumának hívom mint félnyitottnak. Ha úgy hívják hogy félnyitott akkor miért nem szerepel egy árva betű sem erről a cikkben? Mert hatásvadász.
Valamiért a nyitott fejhallgatóról referenciaként mondjuk az AKG K1000 jut eszembe, aminek nincsenek külvilágot kizáró fülpárnái.

(#10) schawo válasza pumpedlix (#9) üzenetére


schawo
titán

Mindenkinek jogában áll annak hívni, aminek akarja. ¯\_(ツ)_/¯

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) #96302336


#96302336
törölt tag

Hol vannak ilyenkor azok, akik istenítik az ötletet, hogy minek Jack a mobilokba? ;] :D Pont a minőségi úti zenehallgatást célozták ezzel a termékkel meg. (Az már más kérdés, hogy kéne egy normális jelforrás is hozzá, mert egy mobil édeskevés)

(#12) pumpedlix válasza schawo (#10) üzenetére


pumpedlix
tag

Na jó de pl te is teszteltél fejhallgatót és le is írtad hogy félnyitott pl K240 és nem azt kommunikáltad hogy nyitott fejhallgató zárt párnákkal.
Lényeg ami lényeg te a tesztedben megnevezed az alanyokat
ez a Sennheiseres cikk meg marketingduma :D :R

(#13) hommeros válasza #96302336 (#11) üzenetére


hommeros
őstag

Én komplett szimfónikus zenekart hordok magammal mindenhova. Elég proli, aki ilyesmin hallgat zenét.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#14) ncc1701


ncc1701
veterán

Még jó, h lehet kapni.

(#15) -Skylake- válasza #96302336 (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szóval felveted kérdésként, hogy hol a sok majom aki azt mondja minek a 3.5 jack egy mobilba, majd pedig kifejted, hogy ezt a füles semmi értelme telefonról hajtani. Érzed az ellentmondást ? :F

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) schawo válasza pumpedlix (#12) üzenetére


schawo
titán

Az emberek 99%-ának ez értelmesebb, mint a félnyitott kifejezés. A hivatalos speckóban nyilván az fog szerepelni majd, ez egy termékajánló még csak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) [CsuCsu] válasza ncc1701 (#14) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezzel a kommenttel most arra akarsz utalni, hogy draga? Ilyet az ember 10 evre vesz, es a HD800 az egyik legnepszerubb high-end fejes. Es jo is mellesleg, nemcsak nepszeru. A Sennheisernek vannak vacak termekei a bovli kategoriaban, de a nagy fejeseiknel nem csinalnak bohocot magukbol.

Egyebkent ez egy hianypotlo termek, mert a markanak eddig nem volt high-end zart fejese.

(#18) #72042496 válasza hommeros (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

:DDD

(#19) Ribi válasza pumpedlix (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem írják sehol sem, hogy nyitott a fejhallgató. Hivatalos oldalon zártnak mondják. Fülpárnának semmi köze ahhoz, hogy egy fejhallgató zárt vagy nyitott.
K1000 meg egy egyedi jószág. Az már sokkal inkább fejedre eszkábált hangdoboz mint sem fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#20) IamMenyus


IamMenyus
tag

Imàdom a 800-asomat, jó is lenne egy hasonlóra hangolt zárt füles, amivel kevésbé hallatszik ki a csatazaj, na de kétszeres áron?

Annyival nem lehet jobb hogy megérje nekem.

(#21) Petyás


Petyás
tag

"Viszont az új modellnél az a céljuk, hogy minél jobban megközelítsék a nyílt termékek által kínált hangzást, de úgy, hogy akár utazás közben, vagy az utcán, zajos helyen is lehessen használni a modellt."

Ez csak nekem ellentmondásos?
Mert ha odatesznek egy üveglapot, akkor a nyitottból zárt lesz.
Ez olyan, mintha a pirosból megpróbálnának a kékhez minél közelebbi színt kihozni. :)

(#22) xmaas válasza Petyás (#21) üzenetére


xmaas
őstag

Mit nem lehet érteni ? Ez egy zárt/félig nyitót fejhallgató ami arra hívatót hogy szinte ugyan olyan jó hangzást biztosítson mint a teljesen nyitót változata amivel elég necces az utcán lófrálni mivel minden ki és be hallatszik.
Sehol se mondjak egy szóval se hogy ez egy nyitót termek lenne .

Pofás meg minden de ennyi pénzért fogadni merek hogy van jobb alternatíva "ismeretleneb" márkáktól sőt még az se kizárt hogy mar 250-400 ezer forintból olyat veszel ami simán tudja adni ezt a hangzást/minőséget

(#23) Petyás válasza xmaas (#22) üzenetére


Petyás
tag

Én nem állítom, hogy nyitott vagy zárt.
Hivatalos oldalon zárt van írva, ahogy korábban említették.
De a zárt és a nyitott között még van egy félnyitott is, ezért nem értem a cikkben leírt koncepciót.
A hasonlatomnál maradva, a lila már majdnem kék, de már nem piros. A piros sosem lesz kék, a lila lehet pirosabb, vagy kékebb.

(#24) Ribi válasza Petyás (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Fogalmazz inkább úgy, hogy a toyota megpróbálja azt a kényelmet nyújtani mint egy merci. (függetlenítsünk el a márkáktól).
Piros sosem lesz kék, de egy toyota lehet olyan kényelmes mint egy merci, vagy nagyon meg tudja közelíteni.

[ Szerkesztve ]

(#25) [CsuCsu] válasza xmaas (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Zart fejesekbol Audeze-nek van az LCD-XC hasonlo ligaban, £1500-ert. Ismeretlen markak nem nagyon jatszanak ebben a kategoriaban, ugyanis senki nem szavaz bizalmat egy £1000+ ismeretlennek.

(#26) schawo válasza [CsuCsu] (#25) üzenetére


schawo
titán

Japók közül Fostexnek van még félnyitott és Audio Technicának zárt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) pumpedlix válasza Ribi (#19) üzenetére


pumpedlix
tag

"nyitott fejhallgatók által kínált élményt kívánják visszaadni."

tehát zárt vagy félnyitott formában kívánják visszaadni a nyitott fejhallgató élményt. Hát értem én világos .....
A fülpárnákat a cikkben írták szintén , képesek kizárni a külvilág zajait. Kizárni a zajokat nem kinyitni vagy beengedni.
Értem én hogy mire akarsz kilyukadni de be kell látni ez egy rossz cikk rossz marketing duma talán még fizettek is érte azért született meg ez a végeredmény.
Majd egy konkrét tesztet szívesen vennék későbbiekben

(#28) Lacok


Lacok
őstag

Nem tudom mi indokolja a közel 1.5-szeres árat a 800S-hez képest. :F

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) schawo válasza Lacok (#28) üzenetére


schawo
titán

Mi indokolja az árat egy fejhallgatónál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) [CsuCsu] válasza Lacok (#28) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A zart high-end fejes elegge retegtermek, ugyanis a nyitott mindig jobban szol, igy otthonra nem szoktak venni a zartakat. Utazasra pedig tobbnyire konnyebb es kisebb fejeseket vesznek. Igy a varhato eladasok szama joval alacsonyabb.

Tekintve, hogy a fejlesztes fix koltsege eleg magas egy ilyen eszkoznel (aki azt hiszi hogy csak szimplan radobtak egy uveget, az masszon le a falvedorol), kisebb varhato eladas mellett emelni kell az arat, hogy megteruljon. A magasabb ar nem ront sokat a vonzerejen, aki ilyen retegtermeken gondolkozik, az ugyis meg fogja venni.

(#31) Geri Bátyó válasza Petyás (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Ez olyan, mintha a pirosból megpróbálnának a kékhez minél közelebbi színt kihozni."
És azt nevezzük lilának! :DDD
Amúgy ez is valami hasonló lehet, megpróbálják a lehető legjobban megközelíteni mindkét kialakítás jó tulajdonságait. Aztán vagy tetszik, vagy nem.

A cikkhez: Jó 10 évvel ezelőtt vettem egy rohadt drága fülest tőlük. Annál vacakabb fülesem még nem volt. Azóta valahogy nem bízom bennük, úgyhogy ezért a fejesért még a tizedét sem fizetném ki, az tuti.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) krx21 válasza schawo (#6) üzenetére


krx21
nagyúr

Válasz: volt... Nekem Shure shr1540-em van... Na az is szellőzik rendesen... Izzadós fejest nem vennék, akármilyen is a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#33) #96302336 válasza -Skylake- (#15) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ezzel arra akartam rávilágítani, hogy a mai napig Jack csatlakozósak a fejhallgatók. Ahogy a minőségi cuccok 99%-a. Tehát, aki meg tud engedni magának egy ilyen cuccot, és netán úgy gondolja, hogy az aktuális csúcs iphone-ján akarna zenét hallgatni, az gyk. megb...ja. Vagy cipel egy külön DAP-ot, vagy használja a hulladék átalakítót hozzá. Ugyanis hiába a középszerű DAC a csúcstelefonok legtöbbjében, még mindig nagyságrendekkel jobb, mint a kábel dugójába benyomorgatott rettenet. És ez igaz az összes olyan mobilra, amin nincs jack. Nincs itt ellentmondás.

(#34) #72042496 válasza #96302336 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

De miért akarna valaki egy ilyet a telefonjáról meghajtani? Telefonos fejesnek ott az Urbanite meg a Momentum, a vezeték nélküli változatok ha nincs jack.

[ Szerkesztve ]

(#35) #96302336 válasza #72042496 (#34) üzenetére


#96302336
törölt tag

Miért nem?
Persze ezekhez járna minimum egy Sony NW-WM1Z, vagy egy A&K AK380, ezt értem. Attól még rá tudod csatlakoztatni egy mobilra.

(#36) #72042496 válasza #96302336 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mert semmi értelme, de ezt szerintem te is látod. Csak azt nem értem, hogy akkor miért feszeged ezt a marhaságot?

[ Szerkesztve ]

(#37) henrik1 válasza pumpedlix (#7) üzenetére


henrik1
tag

ez egy zárt fejhallgató.

(#38) henrik1 válasza #96302336 (#35) üzenetére


henrik1
tag

itt most egy 300 ohm impedanciájú fejhallgatóról beszélünk. egész pontosan melyik mobiltelefonnal kívánod meghajtani?

#31: az a szarul szóló füles melyik modell volt? btw én nem biztos, h ilyesmit úgy vennék drágán, h előtte nem próbálom ki...

[ Szerkesztve ]

(#39) ribizly


ribizly
veterán

Nem is értem mit akarnak Sennheiser-nél?!?
Ontják a drága fejeseket (HD660S, HD6xx, HD58x, HD800S, HD820), de nem értem mi a cél.
Az üveg pedig akusztikailag véleményem szerint semmiképpen nem szerencsés, de ezt majd a review-k után úgyis megtudjuk.
Egy biztos. Aki high-end fejesekben gondolkodik az már úgyis Audeze-t vett. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40) henrik1 válasza ribizly (#39) üzenetére


henrik1
tag

már bocs, h ezt mondom, de az utolsó mondatod így ex cathedra kijelentve elég nagy butaság.

(#41) schawo válasza ribizly (#39) üzenetére


schawo
titán

Kivéve, aki utálja a lomha, lusta, nyomott unalmas hangzást ;] ;] ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Nagyon különleges érzés lehet, amikor 2400 Euró-s fejhallgatóban b@sszn@k el a zebrán?! :DDD

(#43) Bodz válasza #16939776 (#42) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csak ha legalább ilyen értékű lejátszó is van a zsebedben. Na úgy már különleges...
Bár lehet telefonról is jól szól amúgy. Nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#44) [CsuCsu] válasza #16939776 (#42) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Arra pakolj meg ra olyan £5,000 ruhat es egy £30,000 karorat. Maris nem akkora veszteseg ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) #16939776 válasza Bodz (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha akkora hatást tud gyakorolni egy ilyen szett (2x2400 Euro), mint amit ennyiért már elvárnék, akkor nem mennék ki az utcára benne, mert életveszélyes bekábulva. Ha meg nem tudja "azt", akkor meg rablás ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#46) Tulku válasza Bodz (#43) üzenetére


Tulku
veterán

Telefonról 300 ohm?...az mán teló a javából... :)

Audeze vs Sennheiser polémiáról...ez már egy idős az emberiséggel...kinek a pap, kinek a papné...vagy a kutyájuk...nekem Audeze....de megértem a seni-fostex-mrspeakers fanokat is...nem vagyunk egyformák...

Ez a fejes egy elemző, kisebb terű valami lesz mint nyitott társai....nagyjából borítékolható hangképpel....akit otthon asszony átzavart a másik szobába a 800s-sel az kénytelen lesz megvenni kétszeres áron...aztán bosszankodni, hogy csak nem olyan nyílt a tér :)

(#47) krx21 válasza Tulku (#46) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont jobb esélyel lehet tisztességes mélye, mint az igen fejhangon szóló nyitott társának... :K

(#48) #16939776 válasza krx21 (#47) üzenetére


#16939776
törölt tag

Attól hogy mögé raknak egy rezonátor üreget ami a bevitt energiát lassabban veszi fel és lassabban adja le, még nem lesz "tisztességes mélye", csak a mennyiség+késése, többi tartomány kenése azt illúziót adja...

(#49) Tulku válasza #16939776 (#48) üzenetére


Tulku
veterán

Egen...meg a másik szokásos módszer, hogy közepeket visszább veszik, mert a zárt dobozban jobban visszhangzanak...na ettől aztán jönnek a "mélyek" rendesen zártnál...LCD-XC is mélybomba a nyitotthoz képest, csak a közepek hiányoznak...

(#50) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem tudom, de azon kivul, hogy haszontalan meg szarul is nez ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.