Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zanik


Zanik
addikt

Az SSD fórumban is rengetegszer lehet hallani/olvasni hibás szériákról, több gyártónál is. Nem jó ez így! :((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Frankó, már a "vinyót" is patch-elni kell... :U
Még szerencse, hogy szoftveresen megoldható a dolog. Bár gondolom az elveszett adatokért ez nem jelent majd kárpótlást...

(#3) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Azért elég lassan reagálnak a dologra... :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#4) KaiotEch válasza Dany007 (#2) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az elveszett adatokat, biztos majd az Intel szerveréről vissza lehet állítani :DDD

Amúgy ez nem új hír, már hónapokkal ezelőtt is ezt mondták, hogy "javítják".

(#5) kerelo


kerelo
senior tag

Elképesztő,hogy a ma még nem túl olcsó SSD-k esetében, ilyen hibákra nem gondolnak.Ezt nem értem :W Mielőtt piacra dobnák,nem tesztelik le hogy mi történik áramkimaradás esetén?Csak avval törődnek hogy minél hamarább piacra dobják,és jöjjön a lé :C Felháborító :(

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#6) Daywalker válasza KaiotEch (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Az Intel community-n pénteki hír, ez a legfrissebb update. A "dolgoznak már" és "a pár nap múlva érkezik" között nagy különbség van:) Mindkettőnek van hírértéke.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) cszn válasza kerelo (#5) üzenetére


cszn
őstag

Minden cégnél becsúszhat ilyen. Amíg az elsődleges szempont a profit addig ne is várjunk változást. Max ha prémiumtermékeket vásárolunk...
Ezen a hibán kívül az intel ssd-i magasan a legmegbízhatóbbak.

(#8) Killerbeat válasza cszn (#7) üzenetére


Killerbeat
tag

+1
Én még nem tapasztaltam hasonlót.Bár nem 600gb-os van belőle.Kop-kopp.
Ammellet egy szünetmentes nem butaság mamár.

[ Szerkesztve ]

(#9) V.Dave válasza cszn (#7) üzenetére


V.Dave
senior tag

jah várj most gondolkodom h megsajnáljam-e szegény intel bácsit....
meggondoltam, szerintem ez botrányos.

egyébként nem egészen világos ez a bekezdés nekem:
"A tárolót ugyan Secure Erase útján újra működésbe helyezni az Intel SSD Toolbox vagy hasonló szoftver segítségével, de az adatokat visszaállítani természetesen ezzel sem lehet."

Tehát a program az adatok visszaállítására képtelen, vagy a teljes méret visszahozására, vagy mindkettőre?

Xiaomi mi 8 6/128

(#10) cszn válasza V.Dave (#9) üzenetére


cszn
őstag

Miért kellene sajnálni? :F
A tárhely visszaállítható, az adatok nem.

(#8) Killerbeat Sajnos nem csak a 600-oknál fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza Killerbeat (#8) üzenetére


Dany007
veterán

"Ammellet egy szünetmentes nem butaság mamár."

Jah, csak győzd kifizetni. :) Nem elég gépet venni, újítani több tízezerért, százezerért még vegyél mellé ~ 50k-s szünetmentest. Csak mert évente párszor elmegy az áram. (régi lakásunkban ~ 3-4 évente egyszer)
Csak mert a jelenleg kapható "olcsó" 30-35k-s szünetmentes tápok nagy része kváziszinuszt állít elő. Amivel a mai gyakran használt aktív PFC-s tápok egyből overload-olják a szünetmentest, ami ezért egyből lekapcsol. Ergo a megoldás a valódi szinuszt előállító szünetmentes, ami viszont 50k-tól fölfelé ha nem akarsz gagyit venni.
(csak azért írom ilyen nagy vehemenciával, mert pár hete és is venni akartam egy sz. mentest. Jól be is rendeltem az iponból egy ~ 20-25k-s FSP tápot, mire itt a PH!-n világosítottak fel, hogy az aktív PFC-s tápom miatt finoman szólva b***hatom és addig mondjam vissza amíg még lehet. Vissza is mondtam... Az első olyan sz.mentes ami jó név, megbízható és valódi szinuszt állít elő az az APC smart ~ 52.000 forint... )

Szóval inkább legyen rendesen megcsinálva az az SSD ennyi pénzért, minthogy még egyszer annyit költeni kelljen szünetmentesre.

[ Szerkesztve ]

(#12) Killerbeat válasza Dany007 (#11) üzenetére


Killerbeat
tag

Értem dilemmád.De amblock egy szünetmentest nem SSD miatt kell venni hanem ugyebár a hálózaton lévő zavarok kiszűrésére,túlfeszültségvédelem stb stb.
Az sajnálatos hogy tápod-dal nem kompatibilis az szünetmentes amit kinéztél.Nekem eg AEC PRO2050 van Corsair HX650 el meg egy noname kínai táppal és vígan elvan.Nem nyafog a szünetmentes csak ha nincs neki petró.Szünetmentes minden gyenge áramú eszköznek jár.

(#13) Razermazer válasza Dany007 (#11) üzenetére


Razermazer
őstag

Csak tanács a feléért újraakkuzottat itt a ph-n nagyon megbízható kollégától lehet venni smartot is színuszos jelet állít elő. Nekem is tőle van 4-éve megy, most akkuztattam újra bivaly akkukkal. Ajánlom figyelmedbe.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#14) Dany007 válasza Killerbeat (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom nagyon jól, hogy mire való a szünetmentes :)
De elvileg a "mamár" úgy lenne illendő, hogy mamár egyre kevésbé van rá szükség. Mivel fejlődik a világ, fejlődnek a hálózatok, javul a technika stb... Ergo mamár egyre kevésbé kellene áramkimaradásra számítani. Sajnos viszont ez nem így van.
Pedig előző lakásunkban 5 évente egyszer volt áramkimaradás. Lehetett vihar vagy hurrikán akármi... Így nekem eszembe nem jutott, hogy szünetmentest kéne vennem... =/

Amúgy ha megy nálad akkor mázlid van. Persze a jelenség csak akkor jelentkezik, amikor megszűnik az áramkimaradás. Ilyenkor ezek a tápok sokszoros teljesítménnyel terhelik a szünetmentest ezért nem bírják... A tápos topicban a szakértők részletesen leírták az okát, valami delta IC-sekkel nem megy. És van pár APFC-s amivel igen, de csak nagyon kevés.

@Razermazer:

Már beszéltem vele, köszönöm! :) Sajnos nem tud számlát adni. Az meg sajnos fontos, mivel a biztosítónk fizetné a felét kedvezményként. Másként meg nem lenne rá pénz...

(#15) Killerbeat válasza Dany007 (#14) üzenetére


Killerbeat
tag

Ha "mamár" akkor nem tudhatná az fránya tápegység kiszürni zavarokat,túlfeszt figyelni.De szerintem biztos van ilyen csak ezek pénz pénz!Az hogy nem kéne az nem jelenti azt hogy máshol nincs így.Lehetne mondani pár országot ahol igenis van fejlesztés elektromos hálózatoktól kezdve IT -ig bezáróan.Vonatkoztass el MO-tól és máris nem olyan árnyalt ez a dolog.Az hogy sajnos nekünk magyaroknak nem telik rá az felelőtlen döntések sokasága.De ez már más szál nem azonos gazdaságpolitika,nem azonos fizetés,de hogy témához visszakanyarodjak igazából olyan expók,üzletek kellenének ahol mint esetedben kipróbálhatók lennének együtt a hw/sw.Tudom ez álomvilág de nem teknikát kell szidni hanem hogy nem fejlődnek elég gyorsan.(Szünetmentesbe is akkumlátor drága)(Ezért is parasztvakítás elektromos autó mai formájában)

Tévedni emberi dolog Intel tévedett bevallotta.Crytech hibázott lapít!Az jó hogy dolgoznak hibán és remélhetőleg hamar megkapjuk frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#16) Balage76


Balage76
senior tag

Ez bizony nem jó marketing az Intelnek... :(

(#17) zsirfecske válasza cszn (#7) üzenetére


zsirfecske
addikt

persze és be is csúszik. pont ilyenkor lehet lemérni a cég megbízhatóságát, azon keresztül hogy hogyan állnak hozzá a problémához és mennyi idő alatt reagálnak. kingston (azaz intel) ssd szériahiba nálam is bejátszott, patchelték, frissítettem és minden ok. azért ez inkább megnyugtató szerintem.

(#18) cszn válasza zsirfecske (#17) üzenetére


cszn
őstag

Hát igen, nagy eséllyel beleesik minden hobbi-gépépítő... Anno a jó kis XFX 4850 szériahiba. Fagyott, kicserélték, az is fagyott, pénzt vissza. Elég sokan jártunk így, de még csak el se ismerték, hogy hibás széria lenne, nemhogy javítás. :N

[ Szerkesztve ]

(#19) hati


hati
addikt

17 August 2011
4PC10362
This firmware revision addresses the “BAD_CTX 13x Error” (8MB capacity, electronic serial number “BAD_CTX 0000013x”) associated with unexpected power-loss under specific conditions.

http://downloadmirror.intel.com/18363/eng/Release%20Notes.pdf

(#20) amok válasza Dany007 (#11) üzenetére


amok
csendes tag

Hogy mik vannak! Estére felteszem a javítást és utána kihúzom a szünetmentest a konnektorból, lehet hiába van? :(((

(#21) Z86


Z86
őstag

Ez elég durva. Az intelnél jobban rá kellene állni a termékek megbízhatóságának tesztelésére. Képzelem milyet néztek a tulajok mikor minden adatuk elszállt az örök vadászmezőkre. A tavaszi chipsetes balét juttatja eszembe...

(#22) Jester01 válasza Dany007 (#11) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem évek óta megy FSP BlueStorm II kváziszinusz szünetmentessel (igen, áramkimaradás alatt is).

Jester

(#23) Bird


Bird
addikt

Tanulság: SSD-re fontos adatot ne, max oprendszert.... ;] Azért elég vicces, hogy az egyik legnagyobb ssd gyártó gigacég közép- felső kategóriás termékékében ilyen csúnya szoftveres bug maradt... Sebaj, ez jól jöhet a többieknek! :)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24) Dany007 válasza Jester01 (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, akkor én már nem tudom mit gondoljak. Itt a PH!-n a szünetmenteses topicban mindenki ellene volt... =/
De lehet kipróbálom, max 3 napon belül visszaküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#25) #95590400 válasza Dany007 (#24) üzenetére


#95590400
törölt tag

elég nagy szégyen, vagy csak te értettél félre valamit, mert elsősorban a csíftek delta belű sorozatával volt gond ebből a szempontból. illetve más tápokkal, amibe ez a bél került. ez azért viszonylag kevés tápot érint. fsp-t meg egyet sem.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dany007 válasza #95590400 (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Na, most direk kerestem pár linket neked :)
Bár a fél szünetmentes tápok topickot el lehetne olvasni erről.

[link]

[link]

[link]

"A manapság uniós szinten kötelezõ, a tápegységek által keltett elektromos zaj csökkentésére és terhelési viszonyának javítására szolgáló aktív PFC-t (PFC: teljesítménytényezõ-javítás, valójában ennél többrõl van szó, egyúttal csökkenti a zajterméket, ami a hálózatba visszakerül a táp mûködésébõl kifolyólag, valamint szélesíti a bemeneti feszültség tartományát) szinte minden – fõként nagyobb teljesítményû – tápegységbe beépítik. Ez a viszonylag bonyolult elektronika kifejezetten a manapság mindenütt használt, szinuszjellel leírható hálózatra lett tervezve.

Aktív PFC áramkör egy Cooler Master tápban

A szünetmentes tápegységek közül az otthoni PC-khez leggyakrabban vásárolt alsó- és olcsóbb középkategóriás modellek akkumulátoros üzem során a szinuszos jel bonyolultabb elõállítása helyett vagy közelített szinuszt, vagy négyszögjelet támogatnak a kimenetükön. Ez a UPS-re csatlakoztatott berendezések (jellemzõen számítógép és monitor) számára semmi problémát nem jelent, ellenben az egyes tápegységekben található aktív PFC áramkör mûködési sajátosságaiból komoly problémák adódhatnak.

Ez elsõsorban abban nyilvánulhat meg, hogy a számítógép tápegysége terheltségétõl függetlenül a szünetmentes tápegységet periodikusan túlvezérli. Emiatt a UPS le is kapcsolhat, illetve nagyon szélsõséges esetben károsodhat is. A kialakuló terhelési viszony nem feltétlenül hosszú üzemet jelent, egy önteszt vagy pillanatnyi ingadozás során történõ átkapcsolás is elegendõ lehet az addig teljesen tünetmentes mûködés felborulásához. A probléma biztos elkerüléséhez sajnos egyetlen recept létezik: egy szabvány szinuszjelet kibocsátó UPS beszerzése. Ezek a típusok azonban gyakran aránytalanul drágák, használatuk otthoni környezetben semmiképpen nem rentábilis."

Többet nem offolok, elnézést! :)
Egyébként most egyre többen is írják nekem, hogy biztosa nem fog gondot okozni... Lehet mégis belevágok.

Egyébként Seasonic 500HT tápom van. Hogy ez Delta vagy nem delta fogalmam sincs, nem találtam róla infót.

[ Szerkesztve ]

(#27) Jester01 válasza Dany007 (#26) üzenetére


Jester01
veterán

Még az lehet, hogy megfelelően túlméretezett UPS-t kell venni. Az enyém papírja szerint 1000VA-s ami legalább négyszerese lehet a gépem teljesítményigényének így gondolom a PFC sem tudja túlterhelni. (Ugye nem kell összkeverni a terhelhetőséget az áthidalási idővel)

Jester

(#28) Dany007 válasza Jester01 (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Ez nekem is eszembe jutott. Csakhogy én nem csak a gépet akarom rákötni, hanem az egész "rendszert". Ami áll a pc-ből, a monitortból - későbbiekben 117-es LCD TV - házimoziból, wifiből...
Ennek érdekében le is mértem a fogyasztást.
Alapon 245Watt. Játék közben max. 350-370Watt. Az az FSP amit kinéztem ~ 20k-ért papíron 500Wattot bír el. Hogy ennek többszörösét bírja, ahhoz (majdnem) többszörös ár is társul :)

(#29) tetrix válasza Dany007 (#28) üzenetére


tetrix
tag

pont ezekbe építettek áramkimaradás esetére kondikat is akkor hogy van ez?

Dany007
szünetmentes arra jó ha épp elmegy az áram még el tudd menteni a gépen ezt/azt amivel ügyködtél... a tévézés már erős túlzás nem? :D
a szünetmentes teljesítménye meg eléggé akku függő,csodákra azért nem képesek ilyen energiaszükségletnél; leginkább egy generátor tudná ellátni ezt a feladatot.

(#30) Traxx válasza Dany007 (#26) üzenetére


Traxx
őstag

A Seasonic-ban a gyártó saját bele lapul. Nekem egyébként lényegében ugyanilyen tápom van, csak kissé gyengébb kivitelben :) Nos, akitől vettem, külön kérésre tesztelte egy Powercom warrior UPS-sel, ami szintén kváziszinusz. Tökéletesen ment vele. Nekem ugyan nincs szünetmentesem jelenleg, de megbízható ember lévén hiszek neki. Ez alapján nem kellene nálad gondnak fellépnie.

Egyébként igaz, hogy nagyrészt a Delta beles (zömmel Chieftec) tápoknál fordult elő bajuszakasztás :) Viszont Chifiéknél is vannak nem Deltás tápok, amelyek nemcsak a valódi szinuszt eszik meg.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31) Dany007 válasza tetrix (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Nem is tévézni akarok :)
De mivel nekem a PC a központi rendszer - azon tévézünk, filmezünk, netezünk néha dolgozunk, zenét hallgatunk és játszunk is - így muszáj, hogy a kikapcsoláshoz lássam mit csinálok. Na jó nem muszáj, de ha lehetőség van rá akkor mért ne.

Az a szünetmentes amit kinéztem az FSP 1000-es ~ 500Wattot tud biztosítani ~4-5 percen át. Ergo az én maximális ~ 350 wattomat is vinné jó 5 percig. Az pedig elég arra, hogy kikapcsoljam a gépet szabályosan(!). Ment már tönkre tápom áramkimaradásból adódóan.
Egyébként nálunk a legtöbb áramkimaradás max 30 másodperc. Voltaképp erre kéne. Nem pedig arra, hogy ha elmegy az áram akkor még befejezhessem az aktuálisan nézett filmet is :)
Szóval túlzás azt állítani, hogy 350 wattos összfogyasztáshoz (mert ebben már minden benne van) generátor kellene : P

@Traxx:

Egyre többen mondjátok a frankót :) Tényleg kezdem rászánni magam, hogy megpróbáljam! köszönöm a biztatást!

[ Szerkesztve ]

(#32) agressiv válasza cszn (#7) üzenetére


agressiv
addikt

Az a baj, hogy itt nem arról van szó, hogy kifagy a gép, és resetet kell nyomni, hanem arról, hogy akár céges adatok is elveszhetnek ami már olyan nevetséges kategória.

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.