Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Kimaradt egy betű.

"...de ez a fogyasztás és az extra költségek szempontjából..."

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#2) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Érdekes ez a téma. Az NV szerintem meg fogja lépni ezt a lehetőséget a jövőben.

(#3) Ayg0


Ayg0
senior tag

"...ugyanis az Intel és az AMD a CPU-va integrálja az IGP-t..."

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#4) BiP


BiP
nagyúr

Viszont ha pont a Sandy Bridge családhoz tudnának újra alaplapot/chipsetet gyártani, az miért is jó nekik? Ugye az IGP miatt lenne érdemes, de a Sandy Bridge mellé pont hogy nem kell alaplapi IGP.
Vagy lesz vidkari nélküli Sandy Bridge proci is?

Durva lenne olyan gép, amiben van egy GPU-s Sandy Bridge, az alaplapon egy nv IGP és mellette még külön videokártya (-ák) is.

(#5) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Elhúzhatnának a sunyiba a sok mutyizásukkal együtt amíg tönkre nem vágják a PC-s játékok piacát teljesen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) Abu85 válasza BiP (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát az nagyon nem fogja érdekelni őket, hogy van a prociban IGP. :) Egyébként hasznos lenne visszatérni az IGP piacra, mert ez a legzsírosabb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) lujó55


lujó55
őstag

Lehet kakaskodni, meg rohanni a bírósághoz, de ezzel csak a konkurrencia malmára hajtják a vizet. Öt év múlva szinte minden gép IGP-s lesz, ha tetszik, ha nem. A trend amúgy is az alaplapi integráció felé tart (mondjuk ez cumi lesz nekünk felhasználóknak) mert az olcsóbb a gyártóknak.

(#8) ftc válasza Abu85 (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

S megérné kiadni azt a plusz pénzt?

(#9) nixx-21 válasza Abu85 (#6) üzenetére


nixx-21
senior tag

de vajon az új Nv IGPk lesznek olyan erősek mint a sandy bridge IGPk?
Mert oké h mondjuk letiltják az Intel fele IGPt vagy az optimus-al utólag rákapcsoljak de teljesítményben fogyasztásban megéri ez?

Nem mellesleg akkor van csak értelme ha a déli híddal forrasztják egybe ahova lehet majd elkél egy pci-e switch is és tudtommal az NV féle déli híd rendelkezik pár komoly hibával.
Ez megkérdőjelezi a költségeket is.:K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#10) BiP válasza Abu85 (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyilván, nekik csak a licensz miatt kell, csak így is megéri nekik megcsinálni?
Gondolom egyszerűen csak nem fogják reklámozni, hogy már a prociban is van már egy, használd az alaplapit (az úgyis erősebb lesz), a user meg szépen kifizeti mindkettőt?

Persze a legjobb az lenne, ha a procis igp meg az alaplapi igp összedolgozna valahogy. Bár erre 0 az esély.
Főleg annak fényében, hogy már az bazinagy eredmény, ha az azonos gyártó alaplapi cucca és dedikált videokártyája összedolgozik.

(#11) tlac


tlac
nagyúr

így a vállalatnak az integrált grafikus mag mellé kell építeni a déli híd funkcióit is

és miért szórakozna az nvidia még egy déli híddal?
az ion2-nél sem tette

(#12) Abu85 válasza ftc (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mármint az NV-nek a fejlesztésre? ... Szerintem meg, hiszen a legjövedelmezőbb szegmens az IGP. A kérdés inkább az, hogy akarnak-e a PC-től még valamit, vagy minden szempontból a Tegra lesz a konzumer piacra szánt termék.

(#9) nixx-21: Miért ne lehetne? Az NV is tud tervezni, ha akar.

(#10) BiP: Ha GPU-s összedolgozást akarsz, akkor ahhoz azonos gyártó kell. Az AMD-nél lesz erre mód.

(#11) tlac: Mert az Intel déli hídja pluszköltség (chipszinten és NYÁK-szinten) és fogyaszt is. Az Ion 2 egy alapvetően elbaxot koncepció. Az Intel nagyon betett neki az x1-es PCI EXpress sávval. A Full HD-s videostream megfekszi a busz gyomrát. Több PCI Express sáv kell. A gyártók ezért hozzák vissza az eredeti Iont, mert az jobb, még valamilyen CULV proci mellett is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) elmelet45


elmelet45
tag

zöld utat adhat a physx-nek ez a módszer, nem kéne akkor dedikált vga-t venni, prociban is lenne egy architektúra mely vga-val együtt elég lenne.

(#15) elmelet45


elmelet45
tag

még nem látom megoldottnak a problémát, ha az amd is beszállna ilyen fejlesztésekbe, akkor számukra is jó lenne

(#16) ftc válasza Abu85 (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

Pl...megéri e a befektetést...mivel most őszintén ..kinek nem elég munkára az Intel IGP? Megéri e a plusz költség pl a felhasználónak...?

Ha fizikara lehetne használni nem lenne elvetélt ötlet, de amúgy nem térülne meg a befektetés

(#17) tlac válasza Abu85 (#12) üzenetére


tlac
nagyúr

de ha nem rakják rá az intel déli hídját, akkor alig marad pci-e sáv (ugye onnan is jön egyébként)

ha meg mégis használnák, akkor csak egy gf108-at rátaknyolnak az alaplapra és kész is van, nem kell új chipet tervezni

a fogyasztás meg szerintem annyira nem érdekli az nvidiát

(#18) Ribi


Ribi
nagyúr

Lehet Intel úgy gondolta, hogy mire alaplap lesz a tervekből addigra minden prociba lesz IGP.
Elég nagy marketinggel pedig senki sem vesz feleslegesen +1 gpu-t. Főleg, hogy nem tudják egyszerre használni.
Olcsóbban megússzák, mintha fizetni kellene. Adnak valamit amivel kitörölheti a fenekét az NV.

(#19) nixx-21 válasza elmelet45 (#14) üzenetére


nixx-21
senior tag

Ez mondjuk nem hülyeség, olyan erős IGP-t raknak be chipsetbe ami elegendő egy alavető PhysX-hez mellé esetleg dedikált RAM vagy akár rendszer memória mert ugyse RAM igényes a fizika (tudtommal)

Emellé egy dedikált VGA és CPU+PPU+GPU egy lapiban:)):K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#20) rumkola válasza BiP (#10) üzenetére


rumkola
veterán

rohadt hybrid cf ill. hsli sem működik, csak alsó kategóriás cuccokal, így viszont pont semmi értelme...

(#21) Neovenator


Neovenator
senior tag

Affrancba... :(
Tovább ronthatja a levegőt az NV még egy ideig.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez a próbálkozás csak a piacot fogja megosztani.

Nem hiszem hogy sokkal kedvezőbb tulajdonságú csipeszeteket tudna kihozni, ha intel/Amd nem támogatja 100%-ban, semmi esélye.

Ha jól tudom memóriavezérlő a mostani I_X-ek mellé nem kell, nincs mit villantani.

Homokos híd mellett (ha igazak a híresztelések a teljesítményéről) akkor nem kell mellé még egy IGP.

Esetleg FULLHD-s tartalmak gyorsításához használható a CUDA, de a Phizix-nek nincs értelme ekkora (integráltvideós) teljesítmény mellet.

az böki NV-csőrét hogy a hatalmas ez a piaci rész, és nem kap belőle szinte semmit (az ion bla -blát kivéve)

Nf 200-as csip pedig nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, nem tud 16 sávból 32-őt varázsolni, pedig nagyon szeretnék...

(#23) Atom_Anti válasza Abu85 (#12) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

:Y , elképzelhető olyan amikor az AMD Lianó mellé társítanak egy HD68xx-t és összeadódik a kettő grafikus teljesítménye?

(#25) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Lesz itt még szvsz nvidia chipset asztali szegmensben.

Ez az FTC rövidítés még mindig tetszik :)

...

(#26) Abu85 válasza ftc (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sok befektetés nem lenne. Ha hosszútávon gondolkodnak a PC-s GPU-piacon, akkor megéri.

Az IGP ne csak az irodára gondolj. Teljesen átalakul a piac. A mobil termékek esetében csak az IGP az opció, mert túl kicsi a holmi. Az NV számára ez döntő lehet. Ha részt akarnak venni az egyre növekvő, kis termékeket felvonultató mobil piacon, akkor nincs más út csak ez. Persze nyilván lehet azt is választani, hogy a Tegra termékekre helyezik a hangsúlyt, és akkor lemondanak a PC-s piac legnagyobb részéről.

(#17) tlac: Ők is tudnak PCI Express vezérlőt építeni a chipbe. Vagy elosztják a 16 sávot 32-re (igaz, hogy így a sávszélesség összeszűkül a proci felé, de a teljesítmény bőven kielégítő lehet), egy NF200-zal. Sok lehetőség van.
A GF108 nem jó, mert az már egy chip, plusz kell még a vezérlőhíd. A mobil piacon kiemelten fontos a méret. Két chipre van lehetőség. Az egyik a proci, míg a másik a vezérlő. Egy extra lapka döntően befolyásolná a termék méretét, kiterjedését, vastagságát, ami kedvezőtlen lenne a gyártóknak.
Jobban teszik, ha számít a fogyasztás, mert ajtót fognak mutatni a partnerek. Ezt nem akarják, így úgy tervezik a rendszereket, hogy azok energiaigénye versenyképes legyen.

(#23) Atom_Anti: Valószínű, hogy az AMD a hibrid CF-re ad lehetőséget, de a kétlem, hogy a HD 6800 ide fog tartozni, mert az a termék sokkal gyorsabb lehet az IGP-nél, így alig lenne érezhető hatása. A Hydra viszont opció lehet az alaplapgyártóknak. Lényegében semmi sem akadályozza meg, hogy a lapka az IGP-t és a GPU-t kösse össze.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Isee


Isee
senior tag

Remélem lesznek ennél jobb lapkák is a közeljövőben ;]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#28) Atom_Anti válasza Abu85 (#26) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hát ez nagyon jól hangzik :R, alig várom legyenek ilyen laptopok! Mármint pl. Liano+HD6650 :B.

(#29) atti_2010 válasza Abu85 (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért ha a Llano-ba raknak egy 5670 körüli IGP-t és menne hibridbe egy 5670-el az már nem lenne olyan hülyeség.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) BiP válasza rumkola (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

(#20) rumkola + (#12) Abu85:
Igen, pont ezért írtam, hogy tök 0 az esély az összedolgozásra. Hiszen már az is ritkaságszámba megy, ill. újdonság, ha azonos gyártó azonos igp+gpu normálisan megy.

Mondjuk ez az physx-re igp dolog nem rossz ötlet, a teljesítmény a kérdéses. (sandy bridge vagy a vga mellé dedikált physx, pl. mafiához :) )

Engem inkább csak az energiatakarékosság miatt érdekel ez a hibrid dolog, nem azért, hogy összeadódjon a teljesítmény (persze az sem rossz.)
Mondjuk lekapcsolja a vga-t, és csak az igp megy, (még akár HD videó gyorsításnál is, mert arra még elég az igp), és csak akkor kapcsolja be a VGA-t, ha 3D alkalmazás/játék van vagy OpenCL, DirectCompute. (utóbbi 2-nél még az igp is besegíthet)
Amd erre megy rá, remélem NV-nél is összehozzák.

[ Szerkesztve ]

(#31) CsendesMark válasza Abu85 (#6) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

azthittem a "gyógyszergyártás" az :DDD :DDD :DDD

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#32) rumkola válasza BiP (#30) üzenetére


rumkola
veterán

"Engem inkább csak az energiatakarékosság miatt érdekel ez a hibrid dolog, nem azért, hogy összeadódjon a teljesítmény (persze az sem rossz.)"

Engem is ez izgatott, aztán miután mégsem működik (785g+4870) utána néztem a fogyasztásoknak. Egy mostani dedikált vga IDLE-ben alig eszik pár wattal többet mint az igp. Szóval nem éri meg a hercehurcát.
Az összeadódó teljesítmény pedig: 4200 integráltat barhiból kipróbáltam Just Cause 2-ben:
4870-el 50-60fps, ugyanazokkal a beállításokkal a 4200-vel 1 AZAZ EGY fps. Mindent lowra téve 640x480 2 AZAZ KETTŐ fps. Ez nem hozzáadódna, hanem csak visszafogná a dedikált cuccot. Ugyanilyen teljesítményű cuccok lesznek a cpu-ba integrálva, nem 4770-nek és hasonlóak, ne ámítsuk magunkat.

Ha ide belép az nv akkor az azt jelenti, hogy mégis érdekli a pc szegmens? Akkor abu eddigi összes jóslata (az nv kivonul blablabla - közben itt a 460 és társai :D) rombadől?

[ Szerkesztve ]

(#33) Taky válasza TeeBee73 (#1) üzenetére


Taky
senior tag

Nem kötözködni akarok, de a helyesírási hibákat én úgy gondolom privátban kellene jelezni.
Én legalábbis így szoktam, bár lehet helytelenül teszem...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#34) Abu85 válasza rumkola (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lényegében ez az a piac ami hiányzik jelenleg az NV-nél. A PCI Expressel be lehet lépni, ez egy esély a cégnek. Azt persze nem tudom, hogy élnek-e vele, ezért kérdőjeles a cím is, mert csak pletyi. Nyilván ha nem érdekli őket, akkor a Tegra lesz a jövőjük.
Valószínű, hogy a VGA-piac megmaradna a Tegra mellett is, mert a prof. kártyákat úgy is ki kell fejleszteni, és onnantól már nem sok költség a GeForce. A CUDA-t szándékosan így építették, hogy mindenképpen nyerő legyen. Legjobb esetben ez a platform elhozza az NV egyeduralmát, míg más esetben csak egy egyszerű technika lesz, amihez venned kell egy NV kártyát ha akarsz. Amolyan Ageia PhysX módra, csak több mindenre lesz jó. Persze VGA szinten is vehetsz NV kártyát csak a Tegra lesz a prioritás, ami a lassabb fejlesztési tempóval meg fog látszani. Ez persze annyira nem gond a VGA-piacnak, mert így is alig lehet a termékeken keresni. Már amelyik cég képes erre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Zanik


Zanik
addikt

Szerintem az Nvidia Optimus technológia jó dolog, legalábbis a notiknál, de simán el tudnám képzelni egy apró asztali gépben is, hisz belépő szintű dedikált vga kis helyen!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#36) atti_2010 válasza rumkola (#32) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen most nem éri meg a hibrid de 2x 5670 már megérné, fogyasztása is kicsi lenne és a teljesítmény sem elhanyagolható.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) rumkola válasza atti_2010 (#36) üzenetére


rumkola
veterán

ezt CF-nek hívják nem?

(#38) tlac válasza Abu85 (#26) üzenetére


tlac
nagyúr

Ők is tudnak PCI Express vezérlőt építeni a chipbe. Vagy elosztják a 16 sávot 32-re

szerintem csak az utóbbit tudják, de az sem elosztás, csak jelképes duplázás

pl. egy LGA1156 prociból 16 pci-e sáv jön
a maradék sávszélesség dmi-n kapcsolódik a p55-höz, ami adja a maradék 8 sávot, szerintem ez utóbbiakat nem tudják kihasználni

[ Szerkesztve ]

(#39) atti_2010 válasza rumkola (#37) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen de ha a prociba egy 5670-es lesz beépítve és teszel hozzá egy diszkrét 5670-et az hibrid, a teljesítménye is nagyon jó lenne, csak akkor saját magukkal is kicsesznek mert egy olyan konfig még egy sűrűn játszó felhasználó igényeinek is megfelel, ha nem 42 TV-n akarja tolni fullban a Crysist.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) Atom_Anti válasza atti_2010 (#39) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De kötelező lenne az 5670 erejű Liano mellé HD5670-t rakni hogy működjön a hibrid? Mert mire aktuális lesz a dolog, én már 6670-et tennék melléje, vagyis olyan laptopra vágynék :B.

(#41) atti_2010 válasza Atom_Anti (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az az AMD-n múlik hogy melyik típusúakkal fog hibridbe menni de az eddigi gyakorlat szerint csak visszafele kompatibilis, de minden megtörténhet mivel mindkettő DX11 lesz.Azért ne legyünk elégedetlenek 2x 5670 is szép lenne.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Azt azért ne várjuk el hogy CF-ben menyen két belépő szintű kártya.

hiába ugyanaz a nevük ha az egyik a processzorba másik a csipszettbe van integrálva úgyis kínlódni fognak a sávszélesség hiányától...

elég lenne egy normális. nem két féllábú :K

A DX 11-es játék nem fog teszallálni ekkora teljesítmény mellett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) Crytek


Crytek
veterán

Nem értem mi a ráknak integrálgatnak lassan egy szaros chipbe lesz minden azt had szívjon a paraszt aki megvette ha behal.
Nagy lószar ez az egész.

Next PC Upgrade: 2022

(#44) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Gondolm akkor az AMD a Radeon-okkal is szeretne a tortából. Sztem van értelme pl IGP VRAM -al szerelve.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45) Puma K válasza atti_2010 (#5) üzenetére


Puma K
veterán

NV hír és te már megint itt fröcsögöd a hülyeségedet. Inkább a Microsoftot és a Sony-t szidjad ha már nagyon felspannoltad magad a hír láttán mégpedig a konzoljaik miatt, hogy vissza fogják a játékfejlesztőket, mert azok nem bírják grafikailag a tempót PC-vel szemben. Vagy esetleg a netszolgáltatókat hogy 80/40-es netet kapsz 3500Ft-ért amin meg hasít a torrent vagy egyesen, Kínát, Oroszországot és Ukrajnát a top warez országokat. Tudod mit monnyon' le Bill Gates mert létrehozta a Windows-t!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Hát kíváncsi leszek mit hoz ki belőle.Jó lenne ha már vmi nagyot aratna tényleg..

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#47) Gabboo


Gabboo
tag

Az Intel mostani termékstratégiája eléggé "konkurencia-gyilkos" a chipsetek terén. Kíváncsi vagyok, az NV visszaszáll-e ebbe a bizniszbe. Mondjuk érthető lenne, mert nagy pénz van ebben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.