Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Apollyon válasza Воланд (#150) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen. Ezzel van hülyítve a nép hogy gyakorlatilag a user személyes, csak rá tartozó adatait direktbe feltölti az os ki tudja milyen szerverekre.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#152) Glenda válasza Apollyon (#151) üzenetére


Glenda
addikt

:C

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#153) Apollyon válasza Воланд (#150) üzenetére


Apollyon
Korrektor

[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#154) Воланд válasza Apollyon (#151) üzenetére


Воланд
titán

nem, a szemelyes adatok gyujtese egy masik reszben van leirva, nem a telemetrianal&diagnosztikanal. tudom javasolni, hogy beszelges el egy-ket fejlesztovel, ok egy kicsit mast fognak neked mondani a telemetriarol. olyan kerdesem lenne, hogy ha megnyitok egy x megabajtos kepet vagy word dokumentumot, akkor egy par kb-os adatcsomagban pontosan milyen szemelyes adatok kerulnek feltoltesre?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#155) Apollyon válasza Воланд (#154) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha megnyitok egy képet, mégis miért küld adatcsomagokat róla az os, bármi is legyen az? De látod az is gond, hogy nem tudod, mivel fogalmad sincs hogy mi történik a háttérben. Ja de, azzal tisztában lehetsz, hogy az os minden tevékenységet monitoroz, és ennek folyamataként feltölt valamit egy ip-re. Ez aztán fantasztikus.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156) Воланд válasza Apollyon (#155) üzenetére


Воланд
titán

kerdesre kerdessel reagalni? :N amugy a metros appok megnyitasanal a hasznalati statisztika miatt tortenik adatfeltoltes. ms konferencian, fejlesztoi blogokon, mva videokban szoktak ilyenek lenni, hogy a userek x szazaleka hasznalja az alt-tab-ot, x user a telepites utan y idovel elinditotta a store-t, hogyan hasznaljak a start menut, stb.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#157) Apollyon válasza Воланд (#156) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bárcsak ennyi lenne, de az évekkel ezelőtt kirobbant adatkezelési botrány nem ezt mutatja.

#158: azt állítod, hogy a store miatt történik adatfeltöltés, holott nem csak erről van szó. Továbbá a win7-ben, ahol nincs store, és már elavult rendszernek is számít (ms szempontjából) minek kerül bele ilyen funkció, és ha belekerült, ki lehet-e kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#158) Воланд válasza Apollyon (#157) üzenetére


Воланд
titán

:F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#159) mr_ricsi válasza Воланд (#154) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha megnyitok egy x megabajtos kepet vagy word dokumentumot, akkor egy par kb-os adatcsomagban pontosan milyen szemelyes adatok kerulnek feltoltesre?"
A fotók EXIF adatai például. Benne a fényképezőgép/mobil típusa, a készítés időpontja és a GPS pozíció.
Ha a gépemről -hardverazonosító egyértelműen azonosítja- felmegy 400 exif adat, ami Meizu M5-tel készült, és másik 400, ami 20-30 különböző masinával, akkor beazonosítható, hogy a Meizu a saját gépem, és a dátum&GPS alapján pontosan követhető, hogy melyik időpontban melyik helyen voltam.

A google-FB-Insta irányába ez az adatmegosztás önkéntes.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#160) mr_ricsi válasza Apollyon (#157) üzenetére


mr_ricsi
veterán

[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#161) Воланд válasza mr_ricsi (#159) üzenetére


Воланд
titán

es mit is kezd az ms ezekkel az adatokkal? amugy ha ugy hasznalod az ms szolgaltatasokat, ahogy az ms szeretne, akkor ezek a kepek mar fent vannak onedrive-on, fuggetlenul attol, hogy androidot, ios-t, vagy wp-t hasznalsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#162) Воланд válasza Apollyon (#157) üzenetére


Воланд
titán

nezd, tisztaban vagyok vele, hogy nem csak errol van szo, a store csak egy pelda volt. w7 eseteben meg gyujtenek mast. a frissiteseknel meg le van irva, hogy melyik mit csinal.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#163) Apollyon válasza Воланд (#162) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha tisztában vagy vele, akkor nem értem miért csinálsz úgy, mintha ez az egész nem lenne probléma, holott ahogy látom te is kedveled az X-aktákat. Volt benne egy olyan rész, amikor Mulder és Scully bejutottak egy raktárba, ahol még róluk is minden adat ott szerepelt bizonyos aktákban. Valahogy ezzel is jelezni szerette volna az író a kormány hozzáállását a néppel szemben. Itt is hasonló van, a ms (is) magasról tesz az emberek személyiségi jogaira, és ez marhára nincs rendben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#164) Воланд válasza Apollyon (#163) üzenetére


Воланд
titán

"Ha tisztában vagy vele, akkor nem értem miért csinálsz úgy, mintha ez az egész nem lenne probléma"

mar megint felreertelmezed azt, amit irtam. a "nezd, tisztaban vagyok vele, hogy nem csak errol van szo, a store csak egy pelda volt." mondatot egyben kell ertelmezni. azt jelenti, hogy tisztaban vagyok vele, hogy nem csak a store megnyitasakor tortenik adatkuldes (fentebbi hsz-emben ott egy negy eves cikk, tomve van hasznalati statisztikaval es meg van egy-ketto azon a blogon), de mint irtam a kuldott adatokbol hasznalati statisztikakat keszit az ms.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#165) t72killer válasza Apollyon (#144) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ha kikapcsolok bármilyen kémkedést a windowson, akkor az 100% úgy is lesz, mivel ők ennyire megbízhatók. "

A nagy hype közepette ráált a témára jónéhány szaki - egy példa. Ha az opt-out ellenére személyes adatok (jelszavak, telszámok, hitelkártyaszámok) mennének ki, akkor azért az USA-ban is per járna, és ha tleg így van, lesz is per, nem is egy. Gondolom a M$ nem annyira dinka, hogy ezt megkockáztassa...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#166) Воланд válasza t72killer (#165) üzenetére


Воланд
titán

mar ne haragudj, de mikor fogod megerteni, hogy a windows-ban levo telemetria es diagnosztika, amit ki tudsz kapcsolni a gephazban az nem a szemelyes adatok (jelszavak, telefonszamok, hitelkartyaszamok) gyujtesere vonatkozik? tovabbra is tartom azt a velemenyem, hogy ez a legnagyobb problema a windows 10 adatgyujtesevel, hogy ilyen hulyesegek kerulnek leirasra, hogy maga a rendszer szemelyes adatokat gyujt. nem, nem gyujt. szemelyes adatokat az ms fiok gyujt. ha veszel valamit a store-ban es megadod a kartyaszamodat, akkor mino meglepetes be lett gyujtve a kartyaszamod, ha edgeben bekapcsolod a jelszo megjegyzest, akkor mino meglepetes, be lettek gyujtve a megadott jelszavaid. ha a people app-ban embereket veszel fel, akkor mino meglepetes, be lettek gyujtve a megadott telefonszamok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#167) mr_ricsi válasza Воланд (#161) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"es mit is kezd az ms ezekkel az adatokkal?"
Ha van -vagy a jövőben lesz- rájuk fizetőképes kereslet, akkor el fogja adni.
És ha mondjuk sok válóperes ügyvéd hajlandó az ilyen adatokért jelentős összeget fizetni, akkor lesz ilyen szolgáltatása az M$-nak, és ettől nem csak a bűnözőknek kell félni.

"amugy ha ugy hasznalod az ms szolgaltatasokat, ahogy az ms szeretne, akkor ezek a kepek mar fent vannak onedrive-on"
Engem a M$ ne kényszerítsen semmiféle szolgáltatásának a használatára. Ha összességében hasznos a számomra, akkor igénybe veszem, de ha nem az, akkor nem akarom használni. És az a disznóság az egészben, hogy aug 26-án egyértelműen bepipáltam, hogy nem kívánok a felhasználói élmény fokozása programban részt venni, aztán 2 héttel később újra engedélyezve találom! (w7)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#168) Apollyon válasza Воланд (#164) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De látod, jössz itt a használati statisztikákkal, amikor ez csak a fedősztori, az igazi gondot meg a szőnyeg alá söpröd, aztán ha rámutatnak a turpisságra, akkor jön a "de hát a gügöl is...".

(#165) t72killer: A Snowden botrányból is volt per, és látod mi van, gyakorlatilag minden ugyanúgy megy tovább ahogy eddig. Sőt, már államilag támogatott a tevékenység. Ez a lista amit meg linkeltél elég durva egy végképp endusernek, főleg hogy ez kell hogy biztos ne legyen szivárgás, és akkor még ez sem biztosíték.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#169) Воланд válasza mr_ricsi (#167) üzenetére


Воланд
titán

de ugye tudod, hogy ez igy egyreszt torvenytelen, szoval ilyen szolgaltatast nem lehet uzemeltetni, masreszt nevetseges, amit irsz? igy nem lehet komolyan beszelni a temarol, ha ilyen nevetseges dolgokkal probalsz meg ervelni. tenyleg, vedd le az alufolia sisakot, majd probald mar meg ep esszel vegiggondolni azt, hogy pontosan milyen kovetkezmenyei lennenek annak, hogy az ms eladna a userek altal feltoltott kepeket. szerinted az ms termekek eladasa, hasznalata mennyivel esne vissza? komolyam mondom, hogy rohej, hogy milyen hulyeseget tudnak osszehordani egyesek.

"Engem a M$ ne kényszerítsen semmiféle szolgáltatásának a használatára."

most ha a konkret peldanal maradunk, akkor a onedrive eseteben kulon kell bekapcsolni a kepek felolteset, sot, android es ios eseteben kulon kell letolteni az alkalmazast es nem tart senki pisztolyt a fejedhez. meizu telefonnal meg egyebkent sem a w10-et tartanam a legnagyobb problemanak. ;]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#170) Apollyon válasza Воланд (#169) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már az is törvénytelen, hogy a ms adatokat küld egy szerverre, amikor megnyitsz egy átkozott jpg-t! Ez neked nem elég törvénytelen? Te beszélsz józan észről, amikor ott van a szemed előtt a nyilvánvaló és nem veszed észre?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#171) Воланд válasza Apollyon (#170) üzenetére


Воланд
titán

nem, ez nem torvenytelen, mivel nem kuld szemelyes adatot. de nyilvan teljesen logikus, hogy torvenytelen, es fel perc halozati forgalom elemzes utan ra lehet jonni, hogy torvenytelen dolgot csinal az os. biztos az ms ugy gondolta, hogy nem veszi eszre senki, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#172) Glenda válasza Apollyon (#170) üzenetére


Glenda
addikt

Kapcsold ki az X aktákat már! :(((

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#173) Apollyon válasza Воланд (#171) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az előbb írták le neked, hogy miért személyes adat az. De minden egyes ilyen hozzászólásoddal bizonyítod a #170-est.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#174) Воланд válasza Apollyon (#173) üzenetére


Воланд
titán

marmint pontosan hol irtak le? mert en eddig csak egy fantazmagoriat olvastam, hogy az ms begyujti az exif adatokat, fuggetlenul attol, hogy feltoltotte-e a user az adott kepeket a onedrive-ra, vagy sem, majd kesobb ezeket az adatokat eladja valoperes ugyvedeknek. seems legit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#175) Apollyon válasza Воланд (#174) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Olvastál te többet is, de csak azt látod meg amit látni akarsz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#176) madgie válasza bambano (#11) üzenetére


madgie
titán

Nevetséges, hogy évek óta szarnak a normális HiDPI-re :(

(#177) Воланд válasza Apollyon (#175) üzenetére


Воланд
titán

nezd, itt most konkretan egy kepfajl megnyitasarol volt szo, azon haborodtal fel, arra reagaltam, nem masra. es ezzel kapcsolatban az az egyetlen hsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#178) t72killer válasza Воланд (#166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor rosszul fogalmaztam, arra akartam kilyukadni, hogyha az opt-out nem működik, annak jogi következményei vannak. OPT-OUT esetén a M$ vállalta, hogy nem megy ki érzékeny adat, ha mégis, akkor perelhető lenne. OPT-IN esetén a felhasználó elvben korlátlan hozzáférést biztosít a válóperes ügyvédek számára is értékes szomszédasszonyt kettyintős videókhoz, a p0rntube-history-hoz és hasonlókhoz. Ezt a felhasználó választotta a csúszkák "igen"-en hagyásával, ergo semmi alapja a rinyálásnak.

Telemetria-diagnosztika: engem annyiban érint a dolog, hogy adódnak szituk (bantusztáni adatroaming), amikor minden kB forgamazás számít $-ben és netsebességben (már amennyire a 2G-t sebesnek lehet mondani). Nem mondom, hogy ezt más oprendszerek (akár a népszerűbb linux-disztrók) nem csinálják, csak kell egy mód, ami 100%-ban blokkol minden nem-létfontosságú adatforgalmat (=csak a főnöktől érkező kiválasztott email jön át szövegformátumban). Én annyit profitáltam az adatvédelmi hisztiből, hogy mostmár minden windowsra látok erre megoldást (ill ki kell egészíteni a 3rd party progik kommunikációjának ideiglenes blokkolásával is, mint pl a vírusirtó frissítgetése stb)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#179) Воланд válasza t72killer (#178) üzenetére


Воланд
titán

nem, tovabbra is hulyeseget irsz. ertsd mar meg vegre, hogy a telemetrianak es a diagnosztikanak semmi koze nincs a szemelyes adatokhoz es opt-in eseteben sincs olyan, hogy "korlatlan hozzaferes valoperes ugyvedek szamara". elvben sincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#180) mr_ricsi válasza Воланд (#169) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"probald mar meg ep esszel vegiggondolni azt, hogy pontosan milyen kovetkezmenyei lennenek annak, hogy az ms eladna a userek altal feltoltott kepeket."
Nem ártana, ha elolvasnád amit írok. Sehol nem írtam olyat, hogy a fotókat adná el az M$. Hanem a fotókból kiszedett EXIF adatokból a dátum-pozíció adatokat például. Ezeknek az adatoknak a gyűjtése és eladása nem automatikusan törvénytelen, hiszen az EULA elfogadásával tudomásul vettem, hogy a M$ gyűjti, feldolgozhatja, partnereinek átadhatja, a szolgáltatásaihoz felhasználhatja, stb.

"meizu telefonnal meg egyebkent sem a w10-et tartanam a legnagyobb problemanak."
Véletlenül sem Meizu a mobilom. Hogy valójában milyen márkájú, az a téma szempontjából irreleváns,

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#181) Воланд válasza mr_ricsi (#180) üzenetére


Воланд
titán

"Ezeknek az adatoknak a gyűjtése és eladása nem automatikusan törvénytelen, hiszen az EULA elfogadásával tudomásul vettem, hogy a M$ gyűjti, feldolgozhatja, partnereinek átadhatja, a szolgáltatásaihoz felhasználhatja, stb."

nincs ilyen - exif adatok gyujtese, tovabbadasa harmadik felnek - az eulaban, ezt csak te magyarazod bele. vilagosan le van irva, hogy pl helyadatokat hogyan gyujt az ms es azt hogyan ossza meg harmadik fellel. es az eula amugy sem irja felul a torvenyeket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#182) Воланд válasza t72killer (#178) üzenetére


Воланд
titán

a szerkesztesre: a kulonbozo szolgaltatasok letiltogatasa, meg kulonbozo okositok hasznalata elott mondjuk nem artana megnezni, hogy metered connection eseteben mennyi adatot kuld a rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#183) t72killer válasza Воланд (#179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az elvi lehetőség megvan OPT-In esetén:

"We collect content of your files and communications when necessary to provide you with the services you use. This includes: the content of your documents, photos, music or video you upload to a Microsoft service such as OneDrive. It also includes the content of your communications sent or received using Microsoft services, such as the:
subject line and body of an email,
text or other content of an instant message,
audio and video recording of a video message, and
audio recording and transcript of a voice message you receive or a text message you dictate."

Collect = lehetőség a tárolásra, elemzésre, 3adik félnek történő átadásra.

#182: Küld, annyira nem is keveset. Anno win8.1-en Horvátországban néztem nyaralás alatt, hogy akkor is pörögnek óránként a 2-300kB-ok, amikor kilőttem mindent (Metered connection be, vírusirtó ki). Tudom, hogy a M$ nagyon szeretné tudni, hogy milyen sorrendben vannak elrendezve az ikonok a modern UI-n, meg akkor is tolja a live-tile-t amikor nem kéne de azért ami sok az sok.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#184) Воланд válasza t72killer (#183) üzenetére


Воланд
titán

nem, nincs meg. amit most te ide beideztel az nem a telemetriara es diagnosztikara vonatkozik, ahol van opt-in meg opt-out. egy email kuldese, egy fajl feltoltese onedrive-ra, vagy egy skype uzenet kuldese eseteben nincs olyan, hogy opt-in vagy opt-out. nincs olyan, hogy el akarod kuldeni az emailt, de nem fogadod el a hasznalati felteteleket.

subject line and body of an email - outlook
text or other content of an instant message - skype
audio and video recording of a video message - skype
audio recording and transcript of a voice message you receive or a text message you dictate - skype, cortana

"Collect = lehetőség a tárolásra, elemzésre, 3adik félnek történő átadásra."

nem. :N a collect az a gyujtes, tarolsa, nem pedig a harmadik felnek torteno atadas. tobbszor irtam mar es ujra leirom: igy nem lehet eulat ertelmezni, hogy kiragadsz belole reszeket, meg belemagyarazol olyat, ami nincs ott. a szemelyes adatok megosztasa egy kulon bekezdesben le van irva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#185) t72killer válasza Воланд (#184) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így legyen. Nekem OPT-OUT-tal tiszta sor a dolog - inkább nethasználat, mint adatvédelem miatt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#186) bambano válasza Воланд (#150) üzenetére


bambano
titán

és te tudod? vagy legalább azt tudod róla, amit az ms publikusan meghirdet? mert azt nyilván nem fogod tudni róla, amit titokban a háttérben kavar...

(#154) woland_y2k: "lyan kerdesem lenne, hogy ha megnyitok egy x megabajtos kepet vagy word dokumentumot, akkor egy par kb-os adatcsomagban pontosan milyen szemelyes adatok kerulnek feltoltesre?": ne olyan kérdésed legyen, amire tudod, hogy a válasz nem feltétlenül jogsértő, hanem olyan kérdésed legyen, ami a tárgyhoz tatozik. például a hangpofázós cucca miért küldi el a felvett hangokat akkor is, amikor nem hozzá beszélsz? magyarul miért hallgatózik folyamatosan? vagy a levelező kliens miért küldi el a kontaktokat?

(#161) woland_y2k: "mit is kezd az ms ezekkel az adatokkal?": tényleg, mit is kezd vele? minek az ms-nek a kontaktlista, a wifi belépési adatok, a hálózati adatok? ezek nem telemetriai adatok, ezek személyes adatok.
"amugy ha ugy hasznalod az ms szolgaltatasokat, ahogy az ms szeretne, akkor ezek a kepek mar fent vannak onedrive-on, fuggetlenul attol, hogy androidot, ios-t, vagy wp-t hasznalsz.": nem, mert az onedrive-t ki tudom kapcsolni, és akkor nem kerül fel, ezt az adatgyűjtést meg nem tudom kikapcsolni.

ha az ms csak használati statisztikát készítene az adatokból, akkor miért nem kapcsolhatom ki a gyűjtését? egy csomó használati statisztikához jutna olyan országok usereitől, akiknél ez legális vagy beleegyeztek. tehát az a pár user, aki nem egyezett bele, nem oszt, nem szoroz ha tényleg csak statisztikáról van szó. de mivel nem lehet kikapcsolni, pont ez mutatja, hogy egyáltalán nem az ms termékfejlesztéséről van szó, hanem kémkedésről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#187) bambano válasza t72killer (#165) üzenetére


bambano
titán

az amcsi törvények másképp képzelik el a személyes adatok védelmét, ezért ott nem feltétlenül lesz per ebből, ha mégis, ráhúzzák, hogy antiterrorizmus, oszt jónapot. a birkákkal mindent le lehet nyeletni ilyen formában.

(#166) woland_y2k: "mar ne haragudj, de mikor fogod megerteni, hogy a windows-ban levo telemetria es diagnosztika, amit ki tudsz kapcsolni a gephazban az nem a szemelyes adatok (jelszavak, telefonszamok, hitelkartyaszamok) gyujtesere vonatkozik?" a vitát indító cikk arról szól, hogy nem lehet kikapcsolni. az meg, hogy éppen minek hívjuk, indifferens. te ragaszkodhatsz a telemetria kifejezéshez, ami a redmondba küldött adatok egy részhalmazát takarja, ezzel megpróbálhatod elterelni a vitát a teljes kémkedésről. de ettől még más adatok is kikerülnek, ami nem telemetria, erről kellene beszélni.

"ez a legnagyobb problema a windows 10 adatgyujtesevel, hogy ilyen hulyesegek kerulnek leirasra, hogy maga a rendszer szemelyes adatokat gyujt.": továbbra is azt tartom a legnagyobb problémának, hogy le van írva az ms által kiadott adatvédelmi policyben, hogy miket gyűjt a rendszer. Ezt az ms úgy akarja tálalni, mintha ez nagyszerű dolog lenne, miközben meg mocsokság és törvénytelen. Te meg úgy csinálsz, mintha zugfirkászok konteója lenne, hogy az ms adatokat lop, miközben hivatalos ms állásfoglalás van róla. Amiért cseszegetem az ms-t, azt nem én találtam ki, ők írták a webjükön.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#188) Воланд válasza bambano (#186) üzenetére


Воланд
titán

"ne olyan kérdésed legyen, amire tudod, hogy a válasz nem feltétlenül jogsértő"

de, olyan kerdesem van, mivel a forumozo ezt a problemat vetette fel. majd ha felvet mast, akkor arra fogok reagalni.

"például a hangpofázós cucca miért küldi el a felvett hangokat akkor is, amikor nem hozzá beszélsz?"

nem, nem kuldi el a felvett hangokat, ha nem hasznalod a cortanat.

"vagy a levelező kliens miért küldi el a kontaktokat?"

akkor kuldi el, ha lemented az adott kontaktot.

"minek az ms-nek a kontaktlista"

akkor ujra: ha ms fiokot hasznalsz es felveszed a kontaktokat, akkor mino meglepetes mentesre kerulnek a kontaktok.

"wifi belépési adatok"

semmire. de a felhasznalonak ki kell valasztania, hogy melyik wifi halozatot akarja megosztani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#189) Воланд válasza bambano (#187) üzenetére


Воланд
titán

"továbbra is azt tartom a legnagyobb problémának, hogy le van írva az ms által kiadott adatvédelmi policyben, hogy miket gyűjt a rendszer."

ha mar vetted a faradtsagot es elolvastad, akkor miert irsz hulyesegeket?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#190) bambano válasza t72killer (#178) üzenetére


bambano
titán

"arra akartam kilyukadni, hogyha az opt-out nem működik, annak jogi következményei vannak.": nem, annak vannak következményei, ha kiderül, hogy nem működik :) az adatgyűjtésre simán rámondják, hogy terrorelhárításhoz kell, és kész.

az opt-outtal az a gond, hogy nálunk opt-in van. tehát az, hogy alapértelmezésben be van kapcsolva, és neked kikapcsolni kell, törvénytelen. már az is törvénytelen lenne, ha alapértelmezésben ki lenne kapcsolva és úgy kérne engedélyt a bekapcsolásra, hogy be vannak jelölve a checkboxok. erről adatvédelmi biztosi határozat van, már linkeltem itt is.

"OPT-IN esetén a felhasználó elvben korlátlan hozzáférést biztosít": természetesen nem, Magyarországon az adatkezelés szigorúan célhoz kötött. tehát jogilag az is lehetséges, hogy engedélyt adsz az ms-nek, hogy termékfejlesztési céllal hozzáférjen mindenhez, de ettől az ms még nem adhatja ki más céllal az általa megszerzett adatokat.

(#179) woland_y2k: "ertsd mar meg vegre, hogy a telemetrianak es a diagnosztikanak semmi koze nincs a szemelyes adatokhoz": amennyiben ez igaz, akkor miért tereled el a beszélgetés fonalát más témára?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#191) t72killer válasza bambano (#187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ha mégis, ráhúzzák, hogy antiterrorizmus, oszt jónapot. " - tévedés, az antiterrorizmus az állam privilégiuma, nem a magáncégeké. Ha valakinek (leginkább egy másik vállalatnak) adatszivárgása lenne a túl kíváncsi OS miatt, akkor abból bizony odaát is bődületes nagy ribillió lenne.

Amire még kíváncsi leszek, h mit lép az EU - kell-e neki bármit lépni? SzVSz, ha az opt-out úgy működik, ahogy kell (a pár megjelent packet-snifferes adatból úgy tűnik, hogy nagyjából igen), akkor nem lehet belekötni, max abba, hogy az opt-outos linket apróbetűvel írták.

#190: "az, hogy alapértelmezésben be van kapcsolva, és neked kikapcsolni kell, törvénytelen." Nem az, lévén az EULA-t elfogadtad és elolvastad, ergo tudod, hogy ez egy alapból kíváncsi rendszer - ha nem szeretnéd, hogy így viselkedjen, akkor konfigolni kell.

"jogilag az is lehetséges, hogy engedélyt adsz az ms-nek, hogy termékfejlesztési céllal hozzáférjen mindenhez, de ettől az ms még nem adhatja ki más céllal az általa megszerzett adatokat." - ez jó kérdés, a privacy policy elfogadásával feljogosítottad őket a kezelt adatok továbbadására ("In addition, we share personal data among Microsoft-controlled affiliates and subsidiaries. We also share personal data with vendors or agents working on our behalf for the purposes described in this statement. ") persze más kérdés, hogy ezek között az adatok között van-e bármilyen személyes jellegű - nem kéne, h legyen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#192) Воланд válasza bambano (#190) üzenetére


Воланд
titán

"amennyiben ez igaz, akkor miért tereled el a beszélgetés fonalát más témára?"

nem terelem, nem en hoztam fel az opt-out, opt-in temat. opt-out opt-in a telemetrianal van, a tobbi szolgaltatas eseteben ha hasznalni akarod a szolgaltatast, akkor nincs olyan, hogy pl egy store-os vasarlas eseteben nem taroljak a szemelyes adataidat. max ha vasarlas utan rogton torlod. ezt kellene mar vegre megerteni, hogy kulon vannak adatok, amit maga a rendszer gyujt, meg kulon vannak adatok, amit xy szolgaltas igenybevetelevel gyujt az ms.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#193) Воланд válasza t72killer (#191) üzenetére


Воланд
titán

"persze más kérdés, hogy ezek között az adatok között van-e bármilyen személyes jellegű - nem kéne, h legyen."

jesszusom, ezt komolyan nem hiszem el. tenyleg ennyire nehezen megy az adatvedelmi iranyelvek ertelmezese? vilagosan le van irva hogy milyen szemelys adatokat milyen esetben osztanak meg harmadik fellel. meg egyebkent is, amikor azt irjak, hogy we share personal data, akkor megis mi ertelme van annak a kerdesnek, hogy van-e az adatok kozott szemelyes jellegu?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#194) t72killer válasza Воланд (#192) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"kulon vannak adatok, amit maga a rendszer gyujt, meg kulon vannak adatok, amit xy szolgaltas igenybevetelevel gyujt az ms."

Így van. A "widows as a service" mániával elmosódott a határ, az adatvédelmi nyilatkozatból kiadhattak volna külön egyet a natúr OS-re, külön egyet a szolgáltatási részre. Elég egyértelmű, hogy egy email-szolgáltatás kontaktokat tárol, a onedrive pedig elfelejtés helyett tárolja az oda feltöltött adatokat - ez a funkciója.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#195) Воланд válasza t72killer (#194) üzenetére


Воланд
titán

szerintem eleg vilagosan le van irva, hogy mi mire vonatkozik.....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#196) bambano válasza t72killer (#191) üzenetére


bambano
titán

"tévedés, az antiterrorizmus az állam privilégiuma, nem a magáncégeké": az állam privilégiuma a jogalkotás. ha olyan törvényt alkot, ami a terrorizmus elleni harcról szól, mint ahogy ezt megtette, akkor a cégek ezt végrehajtják és így ők is antiterroristák lesznek.

"adatszivárgása lenne a túl kíváncsi OS miatt, akkor abból bizony odaát is bődületes nagy ribillió lenne.": az élet ezt a szép álmot nem igazolta.

"az, hogy alapértelmezésben be van kapcsolva, és neked kikapcsolni kell, törvénytelen." Nem az, lévén az EULA-t elfogadtad és elolvastad, ergo tudod, hogy ez egy alapból kíváncsi rendszer - ha nem szeretnéd, hogy így viselkedjen, akkor konfigolni kell.: de törvénytelen. mondom, hogy van róla adatvédelmi biztosi határozat. a jogszabály szerint az egyetlen legális út az engedély megadására, ha teljes, jól informáltság állapotában tevőlegesen adod meg az engedélyt. vagyis az ms-nek először is alaposan tájékoztatnia kell, amit jól láthatóan nem tesz meg, másodszor úgy kell megcsinálnia az engedélykérést, hogy az engedélykérő űrlapon alapértelmezetten minden tiltva van (= a checkboxok üresek) és neked tevőlegesen kell átállítani. tehát az, hogy a next-next-finish típusú telepítéskor megadod az engedélyt, törvénytelen. az, hogy expert telepítéskor elédrak egy űrlapot, és neked ki kell kapcsolni mindent, szintén törvénytelen.

csináljuk már azt, hogy nem vitatkozunk arról, amiről van jogszabály és hivatalos jogszabály értelmezés. mert ez csak magas alkoholtartalmú növény. (falra hányt borsó).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#197) t72killer válasza bambano (#196) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jogszabályokba ütközik, akkor a megfelelő népeknek lépni kell. Mo.-gon a jogalkotók és alkalmazók IT-analfabétizmusa miatt erre kb 0 esélyt látok, viszont a nálunk ezen a téren sokkal műveltebb Ny-EU népek lépni fognak, ha kell, adatvédelmi szempontból is lesz egy EU-verzió - bár amilyen lassan őrölnek az EU malmai, ez nem idén-jövőre fog bekövetkezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#198) bambano válasza t72killer (#197) üzenetére


bambano
titán

nem az a probléma, hogy az átlag jogalkotó it analfabéta (meg szerintem jogi analfabéta is, de ebbe most ne menjünk bele), hanem az, hogy anyagi érdekekbe ütközik az ellenlépés.

mert egyébként elég lenne egy it nem analfabéta jogász, vagy két ember, egy it-s meg egy jogász, és lehetne lépni ellene, ha a többi fél semleges állásponton van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#199) Glenda válasza bambano (#186) üzenetére


Glenda
addikt

Van egy LED a mikrofonomon. Akkor világít működik, vagyis amikor Cortana aktívan figyel, vagyis ha explicit bekapcsoltam a Hey Cortanát.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#200) Glenda válasza t72killer (#197) üzenetére


Glenda
addikt

Ha jogszabályokba ütközik, akkor a megfelelő népeknek lépni kell.

Sokkal egyszerűbb. Egy élelmes ügyvéd akár saját nevében feljelentést tett volna már. Ilyenről nem lehet tudni. Másfél hónap alatt.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.