Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bakter24


bakter24
őstag

Az automata frissítés azoknak a legfontosabb gond (pl nekem is) akik jellemzően és állandóan 2 féle nettel használják a gépüket. Itthon vezetékes, korlátlan, melóban adatkorlátos mobilnet. Gondolom, nem kell bőven kifejtenem, hogy miért szeretném én indítani a frissítést.

Ugyanez a gondom a többi háttérletöltéssel is. Nem a frissítések ellen vagyok, csak teljes kontrollra van szükségem az adatforgalom felett.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2) KozaKrisz válasza bakter24 (#1) üzenetére


KozaKrisz
csendes tag

A frissítések telepítésének módjánál van egy olyan, hogy "Frissítések elhalasztása". Ha mielőtt elindulsz dolgozni benyomod azt, esetleg nem segít? Csak tipp, még nem próbáltam.

(#3) Воланд válasza bakter24 (#1) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) bakter24 válasza KozaKrisz (#2) üzenetére


bakter24
őstag

Még nem használom a win10-et, gép hiányában, de ha a laptopom megjavíttatom, arra az megy, és utánajárok ennek. Egyébkét én nagyon nyitott vagyok jelenleg az új rendszerre, ha minimalizálni tudom a felhős szinkronizálásokat, és különféle háttérfolyamatokat, akkor jóban leszünk majd :)

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#5) #51736960


#51736960
törölt tag

"mert a Windows már közel sem az, ami régen volt" - nekem pont ez a bajom, szerintem a létező legjobb oprendszer a windows xp volt. ha még támogatott lenne, és lennének rá driverek a gépemhez, ma is azt használnám.
ezek hiányában marad a 7, az sem olyan rossz, de az új generációból köszönöm, nem kérek. (ja és igen, "kőkorszaki maki" vagyok :) )

(#6) KozaKrisz válasza #51736960 (#5) üzenetére


KozaKrisz
csendes tag

Van ilyen! Nekem is tetszett az XP, de bírom az innovatív dolgokat, ezért már 10! :)
Respect az őszinte "kőkorszaki makik"-nak! :R

(#7) netpeti98 válasza bakter24 (#4) üzenetére


netpeti98
addikt

A gépházban be tudod konfigurálni minden Wi-Fi hálózathoz, a metered connection rész (magyarban talán korlátozott kapcsolat). ebben az esetben az adott hálózaton nem fog automatikusan frissülni és a többi szolgáltatás is figyel a kapcsolatra.

Szerk.: már megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#8) SwissBread


SwissBread
újonc

Kérdés: az apple nem ezt csinálja már pár éve, hogy minden eszköze szinkronban van? De igazából mind1. A windows 10-et még nem próbáltam, de ez az adatgyüjtögetős balhé elég csúnya volt. Amúgy nem rossz az új irány, de maradok a linuxnál.

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#9) szabonagyur válasza Воланд (#3) üzenetére


szabonagyur
félisten

És a manuálisra visszaállításra mit mondanál? Korlátlan a mobil netem is, de nekem ne frissítsen semmit csak úgy, drivereket meg főleg ne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr

"kőkorszaki maki"

Kőkorszaki szaki, te! De amúgy: jelen. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

soha nem divatból utáltuk a windowst, hanem azért, mert egyrészt ócska, másrészt az ms üzletpolitikája finoman szólva is vitatható és egyre rosszabb.

egyébként meg régebben bizonyos fokig igaz volt az ms-re, hogy technológiai vezető cég, diktálták a piacot, mára jócskán lemaradtak és csak kullognak az élmezőny után.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) total90 válasza bambano (#11) üzenetére


total90
veterán

Kik után kullognak? Ki áll az élen a számitógépes operációs rendszerek listáján? Az, hogy a mobil op.rendszerbe még nem törtek be teljesen, korán sem jelenti, hogy valakik után kullognának. Szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) bambano válasza total90 (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az, hogy a mobil op.rendszerbe még nem törtek be teljesen, korán sem jelenti, hogy valakik után kullognának.": egyrészt az enyhén eufémizmus, hogy "nem törtek be teljesen." brutálisan pofáraestek, és egyelőre az látszik, hogy egyre mélyebben szántják a murvát az arcukkal.

másrészt pedig de: az, hogy nem törtek be, azt jelenti, hogy valakik után kullognak.

hosszasan lehetne sorolni, hogy ki mindenki után kullognak, nagyjából nincs olyan területe a piacnak, ahol az ms most ugyanazt a fölényt mutatná, mint évekkel ezelőtt a desktopon. a w8 az megint egy ultrabrutál bukta, a piac teljesen elutasította a csempéket, ki is hátráltak belőle. egy csomó döntésük volt, amiből végül kihátráltak az elmúlt 1-2 évben.

ehhez társul az a riasztóan agresszív adatlopási mánia, amit a w10-zel vezettek be. ez egyszerűen hihetetlen, hogy ennyire durván sértik az adatvédelmi törvényeket és nem szól rájuk senki. de ha én most azt találnám felhozni, kizárólag összeesküvés elméletként, hogy megint kiket fizethettek le, kapnék a fejemre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm. Csak tudnám milyen mosoly pirulákat szedsz... KELL! :D

Amúgy a letisztult szó alá berakni azt a képet az összevissza színes és méretes kockás Start dologgal, az kemény. Meg csak a pozitívumok mindenről, még az sincs megemlítve, hogy az ingyenesség se tart már 1 évig és lesz, aki ezt meg fogja szívni mikor bekrepál az alaplap és mehet vissza a 8.1 mert már lejárt az 1 év. :)

Egyébként mióta már nem a kopasz áll az élen, a vállalat normálisabb irányba megy. Még mindig nem az igazi, de legalább az irány nagyjából jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) KozaKrisz válasza Vladi (#10) üzenetére


KozaKrisz
csendes tag

Direkt nem azt írtam, mert az más... :)

(#16) Воланд válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


Воланд
titán

dobozos eseteben az egy ev lejarta utan is fel lehet tenni a win10-et, ha "bekrepal" az alaplap. ami amugy is annyira surun fordul elo, hogy pl a tiz eve xp-vel vett gepeket meg mindig hasznaljak a felhasznalok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Воланд válasza szabonagyur (#9) üzenetére


Воланд
titán

be lehet allitani azt is metered connection-re, de elobb-utobb ugyis frissitesz, akkor meg frissulni fog a driver is. ha eszhez nem ter addig az ms es a driver frissitest kiveszik a kotelezoen telepitendo frissitesek korebol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) daczkó válasza #51736960 (#5) üzenetére


daczkó
aktív tag

Arról az Xp-ről beszélünk, ami SP2 előtt képes volt rendszeresen kék halált kapni közvetlen boot után? Illetve a plug and play is inkább plug and BSoD volt.

(#13) bambano : nem is tudtam, hogy desktopon nőtt a linux részesedése 0,01%-al, 1 év alatt, s így a Microsoft már csak kullog az élmezőny után.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#19) Cyberneko


Cyberneko
tag

Csak ehez:
"Lehet, hogy ez valakit zavar, de részemről nem érdekel, hogy a KB2919355-ös számú frissítés mit takar, ha csak háttér dolgokat foltoznak vele. Amúgy sincs beleszólásod, a Windows 10 ráadásul ingyen van nálad, és 10 évig kapja a frissítést."

Ez a "es ingyen van nalad kellemesen bullshit. Egyszer frissithetsz, azt kesz.
Meg, van olyan eset, hogy az ember fizet a w10-ert.
Raadasul. Engem komolyan erdekel, hogy ki mit pakol a gepemre. Akkor is, ha a Ms csinalja. Irja le szepen, hogy mit tesz fel. Meg akkor is, ha hazudik.
Nem tudom, mi lenne a reakciod, ha mennek, es felraknak a gepedre "valamit". Es amikor megkerded, hogy wtf? akkor a reakcio az lenne, hogy ne parazz, felraktam a gepedre valamit. Neked nem kell tudnod, hogy mi az.
Ugyhogy, reszemrol emiatt, es azert is, mert a szerzodesebe az van, hogy kb tenyleg barmit csinalhatnak a gepeddel (nem tudom, johetnek-e, es elvihetik-e, ha akarjak (nem lepodnek meg meg, ha kb ez is benne lenne :) , elegge kizart, hogy valaha is windows 10 legyen a gepemen. Pedig erdekelne, meg amennyire lattam, erdekes dolgok is vannak benne, es meg csak nem is bunronda (szerintem. de ez mar izles kerdese.) De igy: NO.

(#20) proci985 válasza bambano (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

C#? MSSQL?

az adatvedelmi problemak gyakorlatilag egy az egyben megvoltak a 8/8.1nel is. igazabol en azon voltam meglepodve, hogy ott mindenki a csempevel meg a -hasznalhatatlanul visszahozott- "start" menuvel volt elfoglalva, az adatvedelmi problemakkal meg mennyire kevesen foglalkoztak. pedig volt, boven.

egyebkent jo volt a 8.1, csak meg kellett tanulni az osszes fontos hotkeyt, hogy az ember elkerulje a desktopon nem mukodo UI reszeket. ez itt most szarkazmus volt, nekem kb tenyleg egyszerubb volt az Ubuntu Win7 utan, mint a 8..

Cyberneko: offline acc megfeleloen felkonfigolva mar oke. de ha a win8.1ed live accountos es telepitesnel csak next->nextet nyomogattal, akkor is felulvizsgalnam a helyzedben a privacy beallitasokat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Továbbra is utalom, nem is tervezek semmilyen asztaligépet magamnak.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Sok az adatvédelmi gond, ok. A milliárdnyi kombinációból nem müxik minden PC-vel tökéletesen a Windows, ok. Csak egyet felejt el sokvalaki:
Itt a Microsoft az aki saját operációs rendszert fejleszt a kerneltől az utolsó csempéig. A Google a linux kernelre épít, az Apple a BSD-re, az OSX csilivili felületén olyan lukak voltak amik a XORG-ból jöttek. Szóval a Microsoft legalább valamennyire saját rendszert csinál a többiek meg nem. Az megint más kérdés, hogy sikerül, meg hogy a Linux kernelben meglévő hasznos dolgokat később vesznek át a saját rendszerükbe.
Tudom, vannak a többiek, de nekik még nem sikerült az áttörés. Én szívem szerint a Knoppixból csinálnék valami tömegdisztrót, gyors, sok hardverrel megy, csilivili és efektek OoB

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) ncc1701 válasza total90 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Sok légy repül a tehénlepényre, de ettől még nem jelenti azt, h az jó lenne.

(#24) ncc1701 válasza daczkó (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Szimplán a desktop gépek jelentősége zuhant meg nagyon durván.

(#25) Lenry válasza #51736960 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

mit tudott az XP, amit egy annál újabb nem?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) bambano válasza E.Kaufmann (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz, hogy feldobtad a napom... ez a microsoft valamennyire saját cucc ez annyira jó, hogy végre röhöghettem egy jóízűt...
a microsoftnak soha semmi nem volt jó, mindig lenyúlta a piacról mások dolgait és átalakította, hogy pont annyira ne legyen kompatibilis, hogy kénytelen legyél kizárólag az ms dolgait használni. és amikor úgy gondolta, hogy ideje megint kifizetni az ms adót, akkor megint csavartak egyet a dolgon. erre a legjobb példa a hálózat. nekik nem volt jó a novell, nem volt jó a unixos hálózat, megfaragták azt az ócska lanmanagert, amit végül nem tudtak leprogramozni. az elején hp gyártmányú lanmanager volt a windowsokban. folytatódott a fájlmegosztással: nekik nem volt jó egy meglévő fájlmegosztási protokoll, nekik kellett saját, így lett az smb. és amikor úgy godnolják, hogy ideje újra kifizetni a szervertermékek után a díjat, akkor csavartak egyet az smb-n, hogy ne legyen mindennel kompatibilis. így sikerült összehozni azt, hogy voltak olyan időszakok az ms történetében, amikor egyetlen fájlszerver szoftver volt csak, ami egyszerre tudta hajtani az összes klienst, és ez a samba volt.

de mondhatnám az active directoryt is, nekik nem felelt meg a szabvány x.500 meg a kerberos, nekik muszáj volt csinálni egyet maguknak, ami pont annyira nem szabványos, hogy ne menjen mással. miért nem felelt meg nekik a jáva? miért kellett a c#?

a "saját cuccokból" a grafikus felületet együtt lopták a xeroxtól, a kernel eléggé digital szagú, stb. oké, a csempe az tényleg ms termék. meg is buktak vele, mint ide hanoi :P

az ms minden egyes lépésével, fejlesztésével arra gyúrt, hogy a lehetséges vetélytársakat kitúrja a piacról. valamennyire saját kernelt fejlesztettek? minek? miért nem volt jó nekik valamelyik meglévő kernel? minek kellett directx-et csinálni? oké, hogy az opengl nem hibátlan, de milyen lenne ma az opengl, ha az ms nem különcködött volna 15 évig és azt az energiát, amit a directx-be tolt bele, az opengl-be tolta volna bele?

"de nekik még nem sikerült az áttörés.": a desktopon. max. a desktopon. mert egyébként minden számítástechnikai berendezést figyelembe véve a cuccok 80%-án linux fut. azért ez eléggé sikergyanús áttörés, pláne ekkora ellenszélben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Chiller


Chiller
őstag

Amúgy egy ilyen "cikkért" mennyit fizet manapság az MS?

Csak hogy képben legyek, már egy ideje nem követem a social marketing árait.

(#28) CPT.Pirk válasza Воланд (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És persze senki nem is fejleszt számítógépet. Oké. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) #51736960 válasza Lenry (#25) üzenetére


#51736960
törölt tag

az xp egyszerű volt, gyors, áttekinthető, kis erőforrásigényű.
amúgy igen, a win10-ben több feature van, de ezek 99%-a számomra teljesen használhatatlan, sőt hátráltató tényező. (például: új start menü még mindig használhatatlan, fájlkezelő szarabb mint valaha, kikapcsolhatatlan defefnder, tökéletesen felesleges "appok", az energiatakarékos funkciók bugzanak, szerintem gagyi ui (ez szubjektív), "telemetria" értsd kémkedik és jelent rólam, stb... sorolhatom még.)

én régivágású szivar vagyok, nekem egy oprendszer legyen csendben, ne zaklasson és szolgáljon ki. és ha azt mondom neki, hogy kapcsolja ki a vírusvédelmet, akkor kapcsolja ki, és ne ugasson vissza nekem, hogy pár perc múlva úgyis visszakapcsolja. (én ezen a ponton utáltam meg a win10-et)
ja és végre ne kelljen már classic shellt telepíteni, hogy legyen rendes start menüm.

röviden ennyi :)

(#30) Polllen válasza #51736960 (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor kijött az xp, nem nagyon volt kis erőforrás igényű.

Amúgy a bejegyzésben ezt tetszik a legjobban:

"Ráadásul a frissítés telepítése közel sem egyenértékű az alkalmazásával, hiszen egy külön újraindítás szükséges hozzá, a felhasználó ütemezheti, hogy mikor szeretné alkalmazni a telepített javításokat."

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) CPT.Pirk válasza #51736960 (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a dolgok, mint h. visszakapcsolja a vírusvédelmet, ez hasznos. Sajnos sok a trehány, félretájékozott Windows felhasználó, aki egyből mindent kikapcsol, mert lassítja a gépét vagy mert attól fél, hogy a Winupdate miatt nem fog menni a kalóz Windows... Miattuk inkább legyen ilyen, mint ne. Mindannyiunk érdekében.

Amúgy a W10 minőségével vannak problémák. A cégnél behoztak egy frissen telepített Win10-es gépet (a cégnél minden eredeti!), hogy megnézzük mennek-e rajta a fejlesztő progik, driverek, stb. Azokkal nem is volt gond, de az Edge böngésző két oldalt betöltött, majd mást már nem, és utána el sem indult többet a gépen. Azért ez elég gáz!

Polllen: emlékszem a megjelenése idején kijött Pcguru tesztre, ott 20-25%-al kért többet, mint akkor a WinME. Hmm, öregszem, vagy túl sok mindenre emlékszem. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) Воланд válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Воланд
titán

de, fejleszt. csak eppen te nem ezt irtad. (abba mondjuk mar ne is menjunk bele, hogy ez a fejlesztes vagy ugy nez ki, hogy ket-harom evente kompletten uj gepet vesz maganak a user, vagy akkor, amikor megdoglik a gep. elenyeszo a "szereld magad pc-vel" rendelkezok szama az oem gepekhez kepest). es ha mar kethavonta uj alaplapot vesz maganak, akkor gondolom egyszer vett maganak egy dobozos windows-t. szoval tovabbra is nevetseges marad 2015-ben azzal jonni, hogy majd jol bedoglik az alaplapod.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) bambano válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha feltekered a topicot a lap elejéhez, akkor a második hír az, hogy észhez tért a microsoft :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) #65675776 válasza #51736960 (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt ugye tudod, hogy ma már kb minden sw küldene mindenféle adatokat a fejlesztőnek? És ez alapértelmezésben mindnél be is van kapcsolva. Jó esetben a W10-hez hasonlóan telepítéskor kikapcsolható, de sokszor csak az első indítás után. És vannak alkalmazások, amelyek ha le is tiltod addig a netet, a letiltásig összegyűjtött adatokat el is küldik a fejlesztőnek az első alkalommal, amikor netre csatlakozik a gép.

Szóval ezt nem a MS találta ki. Ez is egy olyan dolog, amiben csak "kullog a többiek után".

Az XP egyébként addig volt gyors, míg a hw fejlődése túl nem lépett rajta. Hiába került bele sok minden támogatása utólag, attól még nem futott rajta jól. Egy modern gépen pl virtuális gépen gyorsabb az XP, mintha közvetlenül feltelepítenéd a vasra.

[ Szerkesztve ]

(#35) #51736960 válasza Polllen (#30) üzenetére


#51736960
törölt tag

na ez igaz, emlékszem, amikor a p1-re felraktam, 3 percig bootolt :)

#31: van egy régi egyszerű videovágó progim (crackelt), nem tudtam felrakni win10-re mert a defender nem engedte, ha pedig kikapcsoltam, akkor felinstallálta, de elindítani nem lehetett.
ráment egy fél órám, mire utánaolvastam, hogy registriből hogyan kell véglegesen megölni a defendert, ezek után működött a programom.
nekem nem kell, hogy értetlenkedjen és hátráltasson az oprendszerem, csak kussoljon és csinálja azt, amit mondok neki :) (ha ezzel kinyírom a rendszert, ám legyen, tanulok belőle és legközelebb okosabb leszek. pont mint a w98-as időkben: "mi történik, ha letörlöm ezt a rendszerfájlt?" - opp, nem kellett volna, win reinstall :DDD )

#34: az utolsó belezdéseddel egyetértek, ezt én is tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#36) bambano válasza #65675776 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyrészt nekem a debianom nem küldözget semmit, másrészt attól nem lesz törvényes az adatgyűjtés, hogy más is csinálja.

ezért a húzásáért az ms-t ki kellene tiltani minden normális törvénytisztelő országból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) CPT.Pirk válasza Воланд (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A fene nagy ingyenességet reklámozni, az nevetséges. Mondjuk, hogy kis réteget érint a dolog, de akkor is lesz, aki ezt be fogja szopni. Jó, nem marad oprendszer nélkül mert a régit visszarakhatja, de akkor se normális ez így. Vagy adják oda tényleg mindenkinek 1 évig ingyen és végleg, vagy ne.

bambano: hmm, akkor miről is beszélünk? Ohh. :) Észhez akkor térne, ha az egész cég átvonulna valami olyan területre, ahol nem tartozik az Amerikai nemzetbiztonsági törvények hatóköre alá.

Loveless: ha ennyi éve használod, már igazán megvehetnéd. Minden gondod megoldódna. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) bambano válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hmm. érdekes gondolat... mit szólnának az usákok, főleg a szövetségi járulékbeszedési bizottság, ha az ms fogná magát és elköltözne valamelyik kisebb szigetre... ezzel szabad szemmel is jól látható lyukat ütve a költségvetésbe. pláne, ha a másik 2-3 nagyobb cég is meglépné ugyanezt.

szerk: azt írtad, a minőséggel vannak problémák. erre volt a válasz a cikk, amiben arról van szó, hogy újraindítják a nagyobb közösségi teszteket, mert belátták, hogy anélkül nem megy.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) Воланд válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


Воланд
titán

akkor leirom meg egyszer: van egy dobozos win7-ed, vagy win8-ad, frissited az elso evben ingyen, utana ha veszel uj gepet, akkor felteszed a win10-et, aktivalashoz meg felhivod az ugyfelszolgalatot es be fogjak aktivalni. oem meg eddig is gephez volt kotve, a w10-el ez nem valtozott. max az eu-s kavaras miatt beaktivaljak azt is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) #51736960


#51736960
törölt tag

jut eszembe, nem tud valaki egy naprakész statisztikát, oprendszer market share-re?
érdekelne, hol tart a 10.

(#41) bambano válasza Воланд (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

/set mode grammatikanaci

hova?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) CPT.Pirk válasza Воланд (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek azok a szép helyzetek, mikor a legális terméket használók szopnak...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) E.Kaufmann válasza bambano (#26) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Minden nagy cég csavar egyet a saját íze szerint a szabványokon, mikor valahol ő van nyeregben és nincs igazi konkurencia. Legalább átírták a saját szájuk ízére, nem pedig szimplán másolták. Amúgy meg mindenki a Xerox-ot nyúlta, mert balfasz volt a Xerox és nem kezdett semmi érdemlegeset az alkotásával.
Szerintem nem rossz az az élő csempe, csak nem kellett volna az asztalra tenni és nem így.

Mostanában a Microsofton kívül/mellett ugyanúgy lehetne ütni a Google-t, az Apple-t meg az Oracle-t.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#44) bambano válasza E.Kaufmann (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az internetes szabványokat tilos átírni, de komolyan hiszem, hogy a többit se szabad, ezért szabvány.

"Szerintem nem rossz az az élő csempe, csak nem kellett volna az asztalra tenni és nem így.": erről már csak szócséplés polemizálni, a végső ítéletet maga az ms mondta ki azzal, hogy kihátrált a csempe mögül.

"Mostanában a Microsofton kívül/mellett ugyanúgy lehetne ütni a Google-t, az Apple-t meg az Oracle-t.": tartom magam ahhoz, hogy a posztban feldobott témához szólok hozzá. írj egy bejegyzést a többiről, és akkor ott azokról is le lehet húzni a vizet.

szerk: egyébként az ms-t nem menti, hogy a guglit is lehetne ütni...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) E.Kaufmann válasza bambano (#44) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De hogy lehet ennyire gyűlölni egy céget? :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46) #73173120 válasza #51736960 (#40) üzenetére


#73173120
törölt tag

(#47) Vladi válasza E.Kaufmann (#45) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor lehet nagyon gyűlölni, amikor állandóan akadályt vagy nehézséget, rosszabb esetben szívást okoz neked. Magán életben, munkában stb.

Én magam nem utálom, mert már gyak semmi kapcsolatom vele. Így könnyű kibírni. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) E.Kaufmann válasza Vladi (#47) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

bambano is távolt tartja magát tőle, mégis fel-fel bukkan ilyen topikokban ;]
Na mindegy, én is minek írok ide :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49) #65675776 válasza bambano (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem attól törvényes, hogy más is csinálja, hanem attól, hogy a felhasználó hozzájárul. Benne van az EULA-ban, amit telepítéskor elfogadsz.

Akkor fogható fel törvénytelennek, ha úgy történik, mint pl a sokak szerint musthave DaemonWarezTools-ban, ami nem is közli veled, csak simán van bene egy spyware. Vagy esetleg a BSPlayer említhető még.

De a linux sem sokkal különb. VLC is szeretne adatokat küldözgetni. Mert ugye nem csak az OS számít. Ja, és ugye az androoidos dolgokról ne is beszéljünk. Pl alig találni olyan zseblámpa programot, aminek ahhoz, hogy bekapcsoljon egy szerencsétlen LED-et ne kellene hozzáférés szinte mindenhez. Aztán meg ha letiltod sem foglalkozik vele. Bár tudom, ilyenkor az android nem linux, csak akkor ha a piaci részesedés a kérdés.

Szóval tiltsuk ki akkor az androidot is. És egyből nem lesz 80% a végfelhasználói eszközökön a linux aránya.

(#50) bambano válasza E.Kaufmann (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

alapos indokkal :)

egyébként nem tudom távoltartani magam a windowstól, mert nem tehetem meg, hogy letiltom azokat az előfizetőket, akik nem linuxszal neteznek...

és hiába nincs itthon egy darab windows se telepítve, attól még folyamatosan szívok vele meg az agyhalott windows userekkel. legutóbb például akkor mondtam egy nagyon cifrát, amikor a tisztelt windows user egy 114 oldalas dokumentumban kézzel számozta be a fejezeteket, alfejezeteket, 5 mélységben. vagy azért nem tudok rendes kisirodai hálózatot csinálni, mert a hülyéje lopta az xp-t, de annyira agyhalott volt, hogy xp home editiont lopott, nem professionalt. mind a kettőnek ugyanaz a beszerzési ára...

eh, nem sorolom, mert megint felmegy a vezérhangya...

(#48) E.Kaufmann: egyébként nagyon régen vitatkoztam windowsról, mert falrahányt borsó. úgyhogy ne aggódj, nem sok topicban fogok felbukkanni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.