Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

Szerencsétlen DP, annyi mindent tud már, hogy sose fog elterjedni.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) TESCO-Zsömle válasza Psych0 (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha ő lesz az USB4.0, akkor de. Nagyon is...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3) Tidus válasza Psych0 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Akinek megvannak a megfelelő eszközei és arra akarja használni őket amire valók, annál elterjedt. Már régen...

(#4) t72killer válasza Tidus (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 7köznapi és megfizethető eszközökben is jó lenne, ha elterjedne. Nem szeretnék üzleti notit és profi monitort venni sima 3D 120Hz megjelenítésre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na én még nem is láttam olyan eszközt, amibe bele lehet dugni a DP-ot. Mindenhova HDMI csatlakozókat tesznek bele.

(#6) t72killer válasza Tamás88 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üzleti notikon és asztali videokártyákon van. HDMI-vel az a baj, hogy ráadásul az elavult 1.4-es verziót rakják mindenhova, a 4k-képes 2.0-át csak mutatóba tudja 1-2 TV, vidkarikból talán csak a legeslegújabb geforce-ok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) klrz


klrz
tag

Na ez remek..
Miért kell ennyit variálni ezen a szerencsétlen USB dolgon?
Tisztára mint kutya a b@száson! :DDD

Krisz

(#8) Tikakukac válasza Tamás88 (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

Laptopomon, dokkolómon és a monitoromon is van.

Biztos vagy te ebben? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) Dealer95 válasza Tamás88 (#5) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem sincsen semmilyen eszközöm, amin lenne DP.
Pedig van itthon minden. :)
Ismerősöknél meg főleg nem, ők még HDMI-t is csak ritkán használják, max. a TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#10) alevan


alevan
őstag

Lassan eljön az idő, hogy a notikon és PCken csak 4-6-10 USB C port lessz, és mindent hozzá lehet kötni általuk (monitor, perifériák, adattárolók, mátrix nyomtatók, CNC gépek, töltők). Minden másra ott a Wi-Fi.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#11) Integra válasza alevan (#10) üzenetére


Integra
titán

igen, ez így van, nem is gond, hogy ez lesz, éppen ideje már...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Jester01


Jester01
veterán

nem minden monitor rendelkezik USB Type-C interfésszel :DD

Amúgy nekem is DP monitorom van.

Jester

(#13) donjohnson válasza Tikakukac (#8) üzenetére


donjohnson
addikt

hiába, de tv-kre meg elfelejtenek rakni displayport-ot.
ott inkább a hdmi a menő.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#14) .tnm válasza Integra (#11) üzenetére


.tnm
addikt

pontosan, és akkor kb. mindenre elég lesz egyetlen fajta, ígyis-úgyis bedugható csatlakozójú kábel is. visszont ha ez a pillanat eljön, akkor egy jó 10 évre le kéne ragadni ennél a csatlakozónál, hogy élvezni is tudjuk (visszafele kompatibilis módon persze lehet a rajta futó szabványokat javítgatni).

az egyetlen hiány, hogy ezek a csatlakozók se mágnes rögzítésűek még.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15) Tikakukac válasza donjohnson (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos nincs TV-m úgy 8 éve, nem tudom sajnálni a TV-ket, venni kell egy jó nagy rendes monitort és minden meg lesz oldva. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) Dealer95 válasza Tikakukac (#15) üzenetére


Dealer95
őstag

Sajnos nincs TV-m úgy 8 éve, nem tudom sajnálni a TV-ket, venni kell egy jó nagy rendes monitort és minden meg lesz oldva.

Ez elég ritka eset szerintem.
Ne magadból indulj ki.
Nem nagyon van olyan háztartás, ahol ne lenne legalább 1 TV.
A monitorral meg nem lehet TV-t nézni + egy nagy monitor drágább mint egy nagy tv.
+ 42"-os monitor nem hiszem ,hogy van 100k-ért :)

(#17) Integra válasza .tnm (#14) üzenetére


Integra
titán

igen, ez az egyik, a másik pedig a fizikai sérülékenységük, illetve strapabíróságuk, amiről én még mindig nem vagyok meggyőzve, hogy elég lesz...nekem az apple féle csatlakozó ilyen szempontból most is jobbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Tikakukac válasza Dealer95 (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor én egy ritka esetek körül forgok, meglepően baromi sokaknál nincs TV a baráti körből :B

Lehet azon TV-t is nézni annyira nem bonyolult. Rendes monitor kell rendes bemenetekkel vagy csak fogni egy TV tunert és viszlát, problem solved.

Nem akarok 42"-t :N Elég a 27 is, most egy WQHD upgrade aztán viszlát a világnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) Dealer95 válasza Tikakukac (#18) üzenetére


Dealer95
őstag

27" elég kicsi 3-4 méterről a hálóban stb. szerintem :)

Bedugom az USB-s HDD-t és megy a film stb. nem kell hozzá elvezetni a PC-t meg ilyenek.
Na meg a kábel TV, + az a rendes monitor drágább mint egy 2x akkora TV.

Hát igen, én meg olyat nem ismerek akinek nincs legalább egy 32"-os TV-je. :D
8TV-n szebbek az alacsonabb flebontású tartalmak mint monitoron.

Pl.:
24" 1080p monitoron egy 720p-s film már nem kristálytiszta, míg a TV-men (32"-os vagy 46"-os) sokkal szebb, élesebb. Mert ugye felkonvertálja vagy mi.

#20 Tikakukac: Persze, kinek mi a kényelmesebb ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Tikakukac válasza Dealer95 (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudok 3-4 méterről nézni semmit, sajnos a biliárdasztalom lámpája takar ;]

A moncsim azért drága mert olyan is. Heti 1 filmre és sorira nem veszek TV-t és új házat, ellenben ha dolgozni akarok így megy. Valamit valamiért :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) ViZion válasza alevan (#10) üzenetére


ViZion
félisten

ENNYI! :K
Azért fura, h a tel. töltők szabványosítása is döcögve haladt, ez is nyögdécsel. Pedig kellett volna rég olyan standard csati, ami optika+táp+adat egyben és bármit rá lehetne dugni, a modemtől a TV-ig, a hifitől a wifi :D nyomtatóig, monitorokat, etc...

Tikakukac: nálam hiába a nagy TV, ha a gyerekek itt egerésznek :DDD A monitort meg kitakarja apa szép nagy háta, és lehet nézni a belezős japó animéket.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) t72killer válasza Tikakukac (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Társaságban nézve elkél a 42", mi is nagyon gyorsan megszoktuk - helyet is találtunk neki egy szekrényrészben :)

Tény, fullHD-n nem ideális monitornak, bár használom. 4k-n viszont tökéletes all-in-one megoldás lenne DP 1.3-as csatival, valós (=játékra alkalmas) 120Hz-es frekivel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) Lenry válasza .tnm (#14) üzenetére


Lenry
félisten

az egyetlen hiány, hogy ezek a csatlakozók se mágnes rögzítésűek még.

és ha Epöléken múlik, akkor ez így is marad

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Integra válasza Lenry (#23) üzenetére


Integra
titán

szerintem eljön a nap (talán még mi is megérjük:DDD), amikor ez megszűnik és usb és thunderbolt egy és ugyanaz lesz, szabvány, konkrétan leszarom, hogy melyik, legyen jó, csak ez számít. önmaguktól természetesen soha, de hoznak majd idővel eu-ban és usában is egy olyan törvényt (eu-ban tuti), hogy egy kábel mindenre, onnan pedig kénytelenek lesznek, hiába nem tetszik nekik...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) Tikakukac válasza t72killer (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Társaságban a biliárdot használjuk, azért vettem meg és csináltam meg szépre. TV-t nézzen aki szeretne otthon, 2,5m-ről pedig a 27" is elég ha mégis matinéeste volna. És a képminőségre nem lesz panasz soha, ez fix. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) Akula válasza Integra (#24) üzenetére


Akula
őstag

Amen :R :R :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#27) BlackSoft válasza Psych0 (#1) üzenetére


BlackSoft
addikt

El van terjedve, évek óta DP-t használok, minden eszközön van... Csak nem 5e forintos monitoron kell keresni.
Mindez igaz a Thunderbolt-ra is.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#28) ViZion válasza BlackSoft (#27) üzenetére


ViZion
félisten

Thunderbolt azért sokkal ritkább, hiányozni nem fog mondjuk. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) alevan válasza BlackSoft (#27) üzenetére


alevan
őstag

Nem mindenki rendelkezik hiperszuper fizetéssel, ellenben a család annál gyakoribb...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#30) Ernest.


Ernest.
tag

Teljes mértékben támogatom a kezdeményezést.

Munkahelyen minden monitorunk (DELL U2412M) tudja a DP-t, viszont csak a MacBookokon van lehetőség több mint egy digitális monitorkimenetre (2xDP (TB), 1xHDMI, és mindent tudja egyszerre kezelni), a Windowsos gépeinken meg HDMI és egy D-SUB van (a D-SUB-ot nem is értem, h miért erőltetik még akármilyen kategóriában, és az optikai meghajtót sem :S ). Az egyetlen notink amelyiken meg van DP, csak egy van belőle, és HDMI sincs mellette.. Nem vagyok nagy Apple párti, de ebben a témakörben vitathatatlanul jól szerepelnek..

[ Szerkesztve ]

(#31) hoffman_ válasza Tikakukac (#25) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez szubjektív. én hálóban nézem a tévém, 1.9m-ről, ezért elég volt a 42". ha nappaliba kéne 3-4 méterről, akkor 55-60" kéne. Te úgy, mások máshogy. nekem a moziélmény fontos, évek óta csak azért van tévém, hogy filmezzek PC-ről, kábeltévém nincs is. ha bármire előfizetnék, az netflix lenne, vagy valami hasonló, de az Mo-n egyelőre sehol. lényeg a lényeg, kisebbet már el se tudnék képzelni.

ugyanakkor egyik eszközömön sincs DP, a monitorom nagyon jó, de öreg, DVI-D a max, amit tud, a tévé meg asszem hdmi 1.3-at. mindenki ki tud indulni a saját környezetéből és baráti köréből :P

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32) Tikakukac válasza hoffman_ (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

A mondóka szerint előbb a munka aztán a szórakozás :B Én is gondolkoztam anno a bazi nagy TV-n és akkor mellé moncsi, de amíg a jóembernek van munkája tonnaszám inkább rendes monitorom lesz, mint nagy TV-m. Kettő együtt meg már totál felesleges.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) hoffman_ válasza Tikakukac (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az alapkoncepciód megértem, de egyet nem értek. van akinek ez a hobbi(sőt, a mozit és a filmek szeretetét nem is nevezném hobbinak...) bőven megér ennyi energiabefektetést. még csak nem is olyan drága, ha valakinek tényleg fontos, akkor nem probléma. nekem is van rendes monitor itthon, meg normális tévé, mindkettő már minőséget képvisel, öröm használni őket, mégsem volt vagyon egyik sem.

szóval továbbra is csak azt mondom, hogy ez mind-mind egyéni preferencia. ettől függetlenül az all-in-one csatlakozó musthave. neked is, nekem is ugyanúgy praktikus :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) Tikakukac válasza hoffman_ (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a baj, hogy egyéni preferencia alapján az a TV ami üti mondjuk a monitor szintjét 50%-ban is már kifizethetetlen. Ez a rendes szó az, ami eldönti, hogy 100k-t kell berakni a hobbiba vagy tripla ennyit. Nekem sajnos tripla ennyit kéne, mert hulladék panelt nem nézek többet :N

Olyan ez, mint mikor mondják az alap TN noti kijelzőre, hogy fú, szép. Mondom ok, akkor rakjuk le ide az asztalra. Néma csend következik. Jó az a kispolák csak jobb autóba ne üljön soha az ember és imádni fogja azt is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) hoffman_ válasza Tikakukac (#34) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jó, de ne keverjük a dolgokat :) az a monitor, ami professzionális munkára alkalmas önmagában drága, ez tény. egy jó tévé sem olcsó. ha a kettőt mixelni akarod, akkor persze, hogy egy irgalmatlan drága valamit kapsz, sőt ilyen nem is létezik. szerencsére nem is kell. egy már élvezhető szintű és méretű plazma tévé mondjuk legyen 200k, a monitor munkára ugyanennyi(naivan becsültem, sok féle lehet ez a munka). 60"-as tévén nem csak a minőség, hanem a méretek miatt sem tudnál már dolgozni.

továbbra is az a legéletképesebb verzió szerintem, ha az ember vesz a dolgozóasztalra egy jó monitort, a nappaliba pedig egy jó tévét. persze ha valakinek az igényei nem ilyenek, és kielégíti a 24" vagy 27" átmérő filmezésnél, akkor persze, minek vegyen tévét. én nem ilyen vagyok. (más kérdés, hogy a családot te se ülteted be 27" elé a kanapéra, azért azt lássuk be :D )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) Tikakukac válasza hoffman_ (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyi ;) Jó dolog ha valakinek van ideje ezekre, én a hobbim során is gyakorlatilag dolgozom, otthonra vettem TV-t még zsenge koromban, port fogta rendesen, de tekintve, hogy a forrasztás, flex és esetleg programozás közben nehéz filmet nézni, így egy jó füles és benne zene kell, nem televizsön.

Én szívesen vennék jó TV-t és jó monitort, csak a jó monitor megvan és ehhez képest akkora hulladékot kapsz az árából TV-ben, hogy fizetné ki a bánat. Családot sem ültetek TV elé, mert vagy nincs együtt a banda vagy ha igen, az nem elég egy filmre, TV-ben 200 csatorna ide-oda 10 perc után ülök a gép elé, hogy akkor szűrjük a tartalmat, mert kifolyik az agyam.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) hoffman_ válasza Tikakukac (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

konklúzió: hogy jöhet a type C :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) BlackSoft válasza ViZion (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ritkább, de nagyon jó, és számos laptopon, alaplapon megtalálható :K

(#29) alevan: Családtól még van DP egy csomó eszközön, és nem befolyásolja sem az ember fizetését, sem mást. Nem tudom mire volt neked ez az eszmefuttatás... Vagy az akart lenni a lényeg, hogy családos, kis fizetéses emberből több van, ezért nem is kell DP, és semmi komolyabb eszköz?! :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#39) Tidus válasza t72killer (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Erre gondoltam, 3D 120Hz.
Én is csak azért vettem DP. portos M-ITX alaplapot, hogy a 3D monitort kezelje az APU, VGA nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#40) Baggins86 válasza Tikakukac (#36) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Én úgy vagyok vele, hogy ha hazaérek már látni sem akarok számítógépet. Ellenben tök jó benyomni a 42-es TV-t és nézni valami agyzsibbasztást. 27" az nagyon pici, lehet bármilyen brutál jó a panel, 3m-ről már a 42 is picinek tűnik, képzelem az mennyire egérmozi lenne. :)

(#41) Tikakukac válasza Baggins86 (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor nem vagy egyedül, én sem akarom látni :B

Csak az élet marhára nem kívánságműsor, anyám sem akar papírokat tologatni otthon és apám sem villanyászkodni, amíg nem ütjük meg az 5-öst addig ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.