Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz utomi #84 üzenetére

    Köszi! ;) :R

    ABE #80 Nagyon várjuk! :C


    Szemjuel
    Ha figyelmesen olvasol, te is meglátod. ;)

    GD # 81 :((( Senki nem ért egyet a népírtással. Ha azt írom, hogy szeretjük az indiánokat, akkor az a baj, ha nem írtam volna az indiánokról egyetlen szót sem, akkor meg az lett volna a baj. Érti valaki, hogy mi a gond? :O Nekem is lenne véleményem, de teljesen mindegy, hogy az mi. Mindenkinek van már sajátja, ami szent és sérthetetlen. hehe :R :DDD

    Mégegyszer kérek mindenkit, hogy ti is, én is tartózkodjunk a politikai témáktól. Én direkt nem írom le, hogy mi a véleményem pl Obamáról, meg a politikájáról. Ez a cikk azért született, hogy azokat segítse, akik érdeklődnek az USA iránt, és nyitottak az új információk felé.

    Ha kinyitsz egy útikönyvet, azt nem azért teszed, hogy ott a világ problémáira kapj megoldást, hanem az úticélodhoz szükséges infókról kapj tájékoztatást. Ezzel elérkeztünk a lényeghez. :D

    Gergő_ Nem siklottunk el, hanem direkt nem akarom arra terelni a témát. Nem tartozik ide a politika. De a mexikói kérdésedre azért még válaszolok, mert ez nem politika, hanem egyszerűen hülyeség, bocs. :B Azt írtad: "az illegalisan foglalkoztatott, kizsigerelt mexikóiak" Talán a kínai gyerekekkel tévesztetted össze a mexikóiakat. :DDD A mexikóiak idemenekülnek otthonról. Van olyan is, aki hajóval jön valameddig, majd "átússza" (!) az óceánt, mások autók csomagtartójában(!) jönnek kizsigereltetni magukat, megint mások meg a mexikói határon keresztül másznak át az USA-ba az életüket is kockáztatva. A mexikóiak nagy örömmel jönnek ide és boldogan dolgoznak itt, de természetesen hivatalos papírok híjján nem kaphatnak igazgatói állást és kiemelt maximális fizetést...még szép! :D A minimálbér alatt viszont senki nem dolgozik. Azok a "szegény" mexikóiak ( félreértés ne essen, én "csípem" őket!!, mert jópofák, jókedvűek és szorgalmasak.. csak Gergő_ hsz-ának stílusát követem :K ) általában 7-10$-t keresnek óránként. Azzal meg egyáltalán nem tudom, hogy mit akartál mondani, hogy illegálisan foglalkoztatottak...Nagyon szeretnének dolgozni, és van egy két bátrabb munkáltató, aki vállalja a lebukás veszélyét...Nem kis árat kell fizetnie, ha kiderül...

    tildy írtál korábban az albérletről. Hozzád hasonlóan gondolkodnak itt sokan.
    A pénz-különbség ráadásul itt a ház-tulajdonlás javára dőlne el, mert általában a havi ház- törlesztés (a mai alacsony kamatok mellett) sokkal kevesebb, mint egy ugyanolyan ház havi bérletidíja.

    Sokan rájöttek arra, hogy amíg a bank-kölcsönt törlesztik, addig igazából nem is az övék a ház, hanem a bankké és tulajdonképpen ők csak a banktól bérlik a házukat, ..s, ha valami oknál fogva nem tudnak eleget tenni (fizetni) a kötelezettségüknek, akkor a bank simán elveheti tőlük a házat. (Foreclosure) Ha viszont az egyik hónapban az albérletet nem tudják fizetni "véletlenül" , akkor legfeljebb "csak" ki lesznek ebrudálva és egy másik albérletbe kényszerülnek, de nem úszik el a házuk, nem lesz rossz a credit historyjuk, stb.

    dragonfx Ja, nagyon jó a hajókázás meg a halászás. ;) Itt majdnem mindenkinek van hajója. Délutánonként hol az egyik, hol a másik udvarból hallani, hogy valaki a hajóját szereli (észnélkül berregteti). Itt ez a tücsökciripelés. :D Nekünk is van egy, csak nem működik még. :DDD A barátaink viszont el szoktak vinni néha ide-oda... Nagyon szuper élmény! Nekem többet ér, mint a Disneyland. :K

    vakegérke, Ha az írásomat kritizálod, tudod, hogy azt jónéven veszem ;) A véleményedre is kíváncsi vagyok. :D Politikában viszont nem ismerek tréfát :DDD ..a politikai jellegű "provokációidra" neked sem reagálok máshogy, bocs! ;] Más kérdés, hogy katonaság mindenütt van, s mint mondtam, az is egy szakma.. Az a gyerek meg a barátunk. Jól ismerem. Egyébként az apját sajnos 4 éves korában elvesztette (meghalt), mi ezért is figyelünk oda jobban a srác életére. Ha kellett, eddig is segítettünk neki vagy az anyukájának.

    Crystalheart igen, az utiköltség valóban komoly gond lehet, :(( ..de, hogy 200 km távolság legyőzhetetlen akadály lenne a mai világban, az vicc.. Szemlélet és lustaság ..=finoman fogalmazva: kényelem-szeretet kérdése.

    CYBERIA Az életszinvonalnak sok összetevője van. Egyik a kaja. Itt az nagyon olcsó --még-- a bérekhez viszonyítva. Aztán a telefon, internet, közlekedés, szórakozás stb, ezek legtöbbje is alapból a létminimumhoz tartozik. Könyvtár ingyenes, internet ingyenes a könyvtárban, Burger Kingben, és néhány kávézóban, Books a Million-ban, de egyébként se túl drága az internet (nekünk havi huszas) telefon helyi hívás ingyenes (!), benzinről már írtam. Oktatás. Az állami oktatás az érettségiig ingyenes, valamint a bukott diákoknak (felnőtteknek) ingyenes az érettségire való felkészítés. Sok ösztöndíjat adnak ki, Pl itt Floridában gyakorlatilag minden helybeli egyetemista ösztöndíjjal tanul. Ezt az itteni professzor barátunktól tudom. Szóval ilyesmikre gondoltam, amikor az életszinvonalat megemlítettem. (Mi pl egy két szintes házban lakunk és a havi áramdíjunk havi 200$ *ehhez tudni kell, hogy nálunk MINDEN árammal működik, --légkondi (hűtés, fűtés), főzés, sütés, meleg víz, stb.. A víz és szemétszállítás díja havi 40$, az internet + telefon havi 60$. Összzesen a rezsi havi 300$. Bocsánat, hogy a múltkor huszat írtam a telefonos internetre, a család most kijavított, ui az internet high speed. :Y eddig nem vettem észre :DDD ..csak vicc. ;) tényleg gyors, csak a vista lebutítja

    gaborbol #103
    Köszi szépen! Nagyon szívesen olvasnám a te variációdat is ugyanerre a témára, meg a többi földimét is. ..és szerintem ezel mindenki így van. Csemike írását is jó volt olvasni. Szerintem szükség lenne minden szemtanu megnyilatkozására, mert több szem többet lát , ahány ember, annyiféle megközelítésből tárja elénk a tájat. ;) Jók, hasznosak voltak a múltkori hozzászólásaid is! Köszi a képeket. (autódról, lovakról stb) Nagyon bennem maradtak a képek. :K Szégyellem, de nem emlékszem, hogy melyik államban laksz? Megjegyzem magamnak, hogy az is egy jó hely. ;) Igaz, eddig még nem sok rossz helyet láttam...a deat valley kivételével...a Grand Canyonnál meg túl száraz volt a levegő, kaparta a torkomat..

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés