Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Jó cikk, jó képek... :) Jöhet California... Azok a benzinárak... Hajaj.

(#2) Muton


Muton
addikt

jó lett. de gondolom árnyoldala is van, arról is írhatnál

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3) Doom


Doom
aktív tag

Sok érdekes dolgot írsz, de borzasztó kaotikus és összeszedetlen az írás, nincs egy gondolatmenetre felfűzve, össze-vissza csapong, szerintem kicsit nehezen követhető így.
Meg magyar cikkben Russia = Oroszország, Canada = Kanada, a "kampani"-t pedig inkább nem is kommentálom...

Egyébként tényleg jó, csak kicsit rendezgetni kellene, meg 1-2 töltelék átvezető mondat sokat dobna rajta szerintem.

(#4) Andrew84 válasza Muton (#2) üzenetére


Andrew84
tag

A cikk tényleg jól kidolgozott, szép munka. Az amerikaiak hazaszeretete és "jogaik ismerete" teszi őket gyakran arrogánssá, lekezelővé. Ezzel csak rontják a helyzetüket - sokan az értelmiségi részlegből (bank szféra) - értetlenek, nem képesek 5nél több mondatos ímélt elolvasni, ha tenniük kell valamit a céljaik elérése érdekében akkor az gyakran "frustrating" vagy "painful" számukra... Hozzáteszem ez egy (több) telefonos supportos tapasztalata - sokszor jó arcok, vidámak, kedvesek. Viszont nem élnék ott ha teheném se sztem...

András

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Jó lett! köszönjük! :R
Az egyetlen problémám vele, hogy rövid! :D Úgy olvastam volna még vagy 10 oldalon át!
Esetleg leírhatnád egyszer, egy mozgalmasabb napodat. Képekkel illusztrálva, reggeltől lefekvésig. :)
Várom a következőt!

(#7) spirit007 válasza Kalandor (#5) üzenetére


spirit007
senior tag

A könyv 1928-as kiadású , nekem is meg van :)

(#8) FPéter


FPéter
aktív tag

"A helybéli indiánok nagyon barátságosak voltak hozzájuk és megosztották velük a túléléshez szükséges ismereteiket."

De ők nem tétováztak sokáig, később jól lemészárolták az indiánokat, a maradékot pedig rezervátumokba száműzték. Ejnye :N

[ Szerkesztve ]

(#9) daninet


daninet
veterán

Hát valamiért nekem ebből a cikkből is az jön le, hogy az amerikaiak agya át van mosva hamburgerrel és ketchup-al. Nekem soha nem volt szimpatikus ez a nemzeti tudat. Régebben elment a meghalok a hazáért és stb szövegek de szerintem mostmár más világban élünk. És az hogy Barack bácsi kiáll és minden szavát beszívják erre vezethető vissza.
Persze én erősen elfogult vagyok ne kövezzetek meg de nekem ez a véleményem.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) Doom válasza Kalandor (#5) üzenetére


Doom
aktív tag

Köszönöm. Érdekes, hogy már a "régi magyar-amerikaiaknál is" :)
Nekem él rokonom Kanadában, '56 óta, és ugyanez a jelenség megfigyelhető nála is. Valahogy szóban nem zavar engem se (annyira), sőt, egy idő után valószínűleg én is átvenném, ha több hónapot lennék kint, de írásban, főleg így leírva, hogy "kampani", ez nagyon gáz szerintem. Ezért akasztani tudnék - ugyanúgy, ahogy a fájl-ért is, hiába honosodott meg az már nálunk, én nem vagyok hajlandó leírni úgy, akármi van (kivéve most, a szemléltetés kedvéért). :)
De lehet, csak én vagyok ilyen felfogású.

#9: szerintem egyáltalán nem gáz, sőt nekem szimpatikus a hazaszeretetük és az összetartó felfogás. Magyarországon persze mindez elképzelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#11) ]Phobos[ válasza Muton (#2) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Jó, de nálunk sem a putrikat mutogatják a turistáknak. A nagyvárosokat messzire elkerülném, de egy normális kisvárosba szívesen elnéznék egyszer. Amúgy rühellem Amerikát. A nagyvárosi életformától elfog a hányinger, a kisvárosi "mucsai" életmód viszont szimpi. Ha már egyszer eljutnék arra a kontinensre, magabiztosan venném célba Kanadát. Főleg a zöldebb területeit.

Reagálva rosszmájú kollégáim hszeire, a nemzeti összetartást irigylem tőlük, mi sem itt tartanánk, ha meg lenne, de amiket hallottam, You Tube-on láttam, hát az utca embere ott nem egy IQ fájter. És finoman fogalmaztam. Európa nyelve a francia, meg ilyenek, muhahahaha. Mondjon egy U betűvel kezdődő országot - Ő, izé - ehhez mit szól: USA xDDD

Amúgy meg szép képek. :)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#12) #61666560


#61666560
törölt tag

Igen szép kis ország... ahol nem ihatsz meg egy pohár sört 21 éves korodig, de azért már meghalhatsz a "hazáért" Afganisztánban, Irakban...
nekem ez egy kicsit visszás...

Ennek ellenére azt gondolom, hogy tanulhatnánk tőlük hazaszeretett terén... (lásd a buta magyar? "kormány" hozzáállását a szlovák magyar vitában) nekünk kicsivel nagyobb a múltunk mint nekik... és volna is mire büszkék lennünk...

Mindezek ellenére jó kis írás, de nekem olyan "csak a jót" lássuk meg írásra sikeredett.

(#13) Dany007 válasza ]Phobos[ (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"Amúgy rühellem Amerikát."

Ehhe... Erre csak annyit mondok, hogy remélem következő életemben odaszületek...
Hogy mennyire különbözünk, mi? :)

"A hazaszeretet atmoszféráját hordozza minden... és a küzdelmesen kivívott szabadságot nem csak július negyedikén ünneplik, hanem büszkén becsüli a lakosság apraja nagyja a szürke hétköznapokban is. Büszkék a hazára, egymásra, magukra, az összetartásra, a barátságra... :)"

Pedig ez az, amit itthon is megtanulhatnánk már végre. Én nagyon sok helyen / helyzetben érzem ennek a hiányát itthon.
És ez nem arról szól, hogy megyek azt leöletem magam a hazáért. Ez a pár mondat ugyan úgy nagy jelentéssel bír most is, mint a 18.században, csak az a bizonyos jelentés azért kicsit változott. Szal ez nem egyenlő azzal, hogy halj meg a hazádért.

[ Szerkesztve ]

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Élveztem a cikket. Az USA-ról kicsit érdekesen gondolkodtam.
"Régen" az USA volt a mesék földje, majd kiderült, hogy azért ott sem tökéletes minden, sőt, úgy tűnik egyre jobban "lehúzzák" az államokat. Nagyon sok jó dolog van kint, van sok rossz is.
Nekem tetszett az írás. :R

(#15) Crystalheart válasza daninet (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Régebben elment a meghalok a hazáért és stb szövegek de szerintem mostmár más világban élünk."

Régen volt hol/miért meghalni, csak azért volt más világ. Az összetartás viszont, amire ma hatalmas szükség volna, nem merül ki ebben, ezen a téren volna mit tanulnunk. Vagy legalábbis sokaknak volna.

Dany007: Itt is csak alig száz éve van ez így. Azelőtt meg odaát volt híres a magyar hazaszeretet. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) ]Phobos[ válasza Dany007 (#13) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Tovább is olvastad, vagy sikerült a lényeget kiragadnod? ;] A kimúlóban lévő "tradicionális" Amerikával semmi bajom, legfeljebb annyi, hogy kimúlóban van. Ezért is látogatnék el a "mucsább" részekre inkább. A többiben meg egyet értünk. Ja mégsem, következő életemben én a Marsra szeretnék születni, wehehehe :))

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#19) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Büszkék a hazára, egymásra, magukra, az összetartásra, a barátságra..."

Ezzel én is így vagyok, csak éppen saját szülőföldemen.
Anno disszidálhattam volna, és most talán herr, vagy miszter lehetnék, egyik sem lettem.
Hogy ezzel mit akarok mondani? Semmit. Csak megakadt a szemem a mondaton, tudva azt, hogy idegenbe szakadt hazánk lánya írta.

"A helybéli indiánok nagyon barátságosak voltak hozzájuk és megosztották velük a túléléshez szükséges ismereteiket."

Ezt már FPéter barátunk is kiszúrta. Szegényke kis pilgrimek talán jól meg is halták volna magukat, ha az őslakosok kevésbbé barátságosak. A hála kegyetlen és véres volt.

Ami pedig a cikket illeti, szépek a képek, jó volt nézegetni. Nem lettem Amerika rajongó.
Pár kép, amely kevésbbé szép, mégis igaz: [link], [link], [link], [link], [link], [link].
Mit mondjak, erre tényleg büszkének lehet lenni, mint a banda háborúkra, bűnözési rátára, és hogy ugye sötétedés után dübörög a majré...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) mephi666


mephi666
nagyúr

én csak ennyit tennék hozzá... ez a klip sokmindent elmond... szomorú...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) glutamin


glutamin
őstag

Tényleg jöhetne még több írás. Pontosan hogy is kerültél az államokba meg mit is csinálsz ott? Érdemes lenne egy fősodor mentén készíteni összehasonlítást USA vs Magyarországi dolgokról pl.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#25) Dany007 válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Azért a linkelt képekhez hozzátartozik az is, hogy az első kettőről, ha nem tudnám miről szól nem mondanám meg, hogy Budapest vagy New York...

(#26) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Régen tetszett benne a monumentalitás és a gazdagság.
Azóta felnőttem és kiszélesedett a látóköröm.
Félelmetes az az ország, a szó szoros értelmében.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#27) Tüzi válasza Muton (#2) üzenetére

Agymosott nép. Szerintem ez mindent elmond.
Pl: "Kicsoda Fidel Castro?"
"Egy énekes?"
"Festő"
Hagyjuk...
Jeffersonék szerintem nem ilyen ország alapjait akarták lefektetni, Lincoln nem ilyen országért harcolt.
Pont nem találom azt a képet, amin a kertészfarmeros amerikai osztja az észt, hogy mindenki húzzon haza a saját országába... a végén meg beáll elé az indián. hehe

De ezeket nem nézve remek nép. Én leginkább a patriotizmusukat, és az egymás iránt érzett gondviselésüket irigylem (főleg vidéken). Mindenhol (házon, városban, parkban, fán, mókuson, taxiban) kinnt a nemzeti lobogójuk, ami itthon a sajátunkat tekintve, hát mondjuk úgy, hogy lassan (?) kétes érzelmeket vált ki az emberekben... De az biztos, hogy egy remek területi adottságokkal, kultúrális sokszínűséggel, és rengeteg látnivalóval bíró ország, ami jobb sorsra lenne hivatott. De sajnos az elhülyülési mértékük magában hordozza a vesztüket is.

Köszönöm az írást, hasznos volt számomra (is) :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29) mephi666 válasza Tüzi (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

az általam linkelt klip (szövege) elég sokat elmond... rengetegen tettek anno azért az országért, mégis le vannak sz@rva most és nyomorognak... mások meg vígan elvannak és náluk meg kolbászból van a kerítés... igaz ez mindenhol megvan... Jules is megmondta a ponyvaregényben: "Ugyanaz a sz@r van ott is, mint itt, de azért valahogy egy kicsit más"

mellékesen az általános műveltség sem épp a legmagasabb...

és, hogy aktuális helyzetet vegyünk elő: a válság... aminek az egyik legfőbb oka az ész nélküli hitelezés... amerikában átlag dolog, hogy a gyerek taníttatása hitelből megy, mert rohadt magasak a tandíjak és aki nem zseni/milliomos, az szépen eladósodik, mire kikerül az iskolapadból... azonnal fizetheti vissza... plusz még ha kocsi kell? hitelre veszi... ház kell? hitelre veszi... hitelkártyája van? eljut oda, hogy lassan a napi bevásárlásai is hitelre mennek... aztán törleszt-törleszt-törleszt ész nélkül... oké, hogy van csomó kivétel, de sokmillió család így adósodik el egyre jobban... nagyon ki vannak szolgáltatva az emberek ilyen oldalról nézve...

amerikai álom? szerintem ilyen meg már rég nincs... (vagy már rég nem ugyanaz, amit pár évtizeddel ezelőtt jelentett)

#30: hát igen... a diákhitel... az is érdekes egy dolog :) szüleim mondták fősuli előtt, hogy ne vegyem fel, megpróbáljuk anélkül összehozni a sulit és ezzel szeretnének segíteni, hogy legalább utána nem adóssággal kezdem az életet... ahogy vége lett a sulinak, akkor örültem is nagyon, hogy igazat adtam akkor nekik... volt ismerősöm, aki igényelte, aztán elverte mindig még kb. aznap, amikor megkapta, most meg sír, hogy fizetnie kell azt is... ő azt fizeti, én meg a lakáshitelt... :) ...de a lakáshitellel úgy voltam, hogy hosszú távon legalább saját lesz a lakás teljesen és befektetésként el lehet könyvelni... ha albérletet fizetnék, az egy az egyben kidobott pénz lenne és mellette azért nehéz lenne spórolni... nem haladnék sehova... igaz, hogy a diákhitelt talán 6%-onként kell fizetni (mármint a fizetés 6%-át vonják mindig), de akkor is kiadás lenne és örülök, hogy nem kell vele foglalkozni... vannak helyzetek, amikor hitelhez kell folyamodni... de nem szabad igazából rászokni, mert akkor belekerül az ember a mókuskerékbe, ahonnan nehéz kiszállni... (folyamatosan kb. csak a kamatokat fizetheti és a tartozása pedig alig apad)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) Tüzi válasza mephi666 (#29) üzenetére

Az Amerikai álom szvsz 1950 és 1970 között létezett. Talán még az 1980as évek beletartoznak.
Egyetértünk :) Diákhitel rulez... :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32) Crystalheart válasza truba (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért gondolod, hogy ha akár össze is omlik az egész - ami nem nagyon valószínű, még mindig a domináns hatalom -, akkor megszűnik? Ma már nincsenek nagy háborúk, és várhatóan nem is lesznek. Ha egy ország összeomlik, a többi megsegélyezi, és talpra áll. Szerencsére.

(#33) tildy válasza mephi666 (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

ha albérletet fizetnék, az egy az egyben kidobott pénz lenne és mellette azért nehéz lenne spórolni
Qrvára nem kidobott pénz. Igénybeveszel egy szolgáltatást , amiért fizetsz. Ennyi erővel a kaja is kidobott pénz, de akár az áramszámla is, vagy a telefonszámla is, hiszen volt, majd nincs, nem amrad a tulajdonodban, hanem használod, mint egy szolgáltatást, amiért fizetsz.

Évek óta albiban lakom, ha ilyen lakásom lenne, a törlesztője legalább duplája, ha nem a triplája lenne annak az albérleti díjnak, amit fizetek. Emellett röghöz kötne, nem tudnék kötetlenül ugrálni ha máshol van munka . És mellette annyit félreraktam egy év alatt, hogy jelenleg anyagilag biztonságban érzem magam.
Én sokkal inkább érzem kidobott pénznek a banki kamatot ( 9 milliót 15 év alatt visszatörlesztve 15-16 milliót kéne befizetni) , mintha fizetek egy albérletért, amiért cserébe szállást kapok, bútorokat kapok, netet kapok, és ha valami elromlik (bojler, stb) , akkor az nem az én zsebemet húzza.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Jó cikk. Lehet szidni az amerikai külpolitikát (a bush rezsimét) de az országot sztem nem. Példát vehetnénk róluk. Én egyszer találkoztam amerikai férfival a 30-as évei közepén, és nagyon nromális volt. Amikor megtudta h 1903-ban épült a házunk, olyat nézett. Neki a hazája nincs annyi :D

Mindenesetre én is megnézném milyen ott az élet.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#35) JuliusCaesar válasza truba (#31) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Hát figyi... keletróma is 1000 évig bírta és vége lett annak is. Talán meggyengül amerika, de hogy eltűnjön? 100 éven belül? Ilyennel anno a szovjetek jöttek, hogy még 3 hónap és szétesik az USA. És tudjuk ki esett szét mikor...

EDIT: hitler szerint a dritte Reichnek 1000 évig kellett volna állnia. Mások szerint elég 2 évtizedig.

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#37) mephi666 válasza JuliusCaesar (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, nem úgy kidobott, mintha az ablakon kiszórnád, de mi így is biztonságban érezzük magunkat, mert szerencsére bírjuk fizetni és nem jöhet semmilyen főbérlő, hogy kirakjon minket... és röghöz kötve sem érezzük magunkat, mert ha nagyobba akarunk menni, akkor a jelzálogot át lehet nagyobb lakásra íratni... (kifizetjük kp-ben a különbözetet, jelzálog átkerül a nagyobb lakásra, ami simán többet ér... banknak is megmarad a fedezete és minenki örül)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) truba válasza Crystalheart (#32) üzenetére


truba
tag

Legyen neked igazad,de sajnos én nem ezt látom a világban.Valószínűleg a társadalmuk összetétele pont az ami a vesztüket fogja majd okozni.
A háborúkról meg azt hiszem nem alaptalanul,hogy a világ legborzalmasabb háborúja még csak ezután következik majd.

32.Ha egy ország összeomlik, a többi megsegélyezi, és talpra áll. Szerencsére.
Na ez sem teljesen igaz, akkor mi van az afrikai országokkal?

(#39) kissthomas válasza mephi666 (#37) üzenetére


kissthomas
csendes tag

Én is egyetértek ebben Tildy-vel és a többiekkel. Ha mindketten munkanélkül maradunk ki veszít nagyobbat? akinek viszik a házát, vagy akinek olcsóbb albit kell keresni? A mai világ sajna erről is szól :( Apropó... Az USA-ban az emberek nagy része albérlő (legalábbis a nagyvárosokban) mert esélyük sincs hogy kifizessenek egy házat/lakást. És nem véletlen nem vesznek fel (meg nem is kapnának) ennyi lakáshitelt.

ThomaS

(#40) talmida


talmida
Közösségépítő

Sziasztok! Mindenekelőtt köszönöm szépen a kiemelést! :B

atike
, Danny007, D1Rect BloodRay köszi! :R

Muton : Köszönöm szépen a kritikát is!! A hibásan (ámerikásan) írt szavakat nagyjából javítottam. :B Az országneveket (Canada, California) azért írtam angolul, mert a térképen is úgy szerepel, de a kedvetekért átírtam. A kampani-ért sorry! :DDD Javítva.
Semmi sem tökéletes. Az árnyas oldal nekem se tetszik, de ahogy ]Phobos[ mondta, nem avval dicsekszik az ember, ha olyasmiről ír, amit szeret. ..ezt BloodRay-nek is mondom, ..mindamellett lehet, hogy legközelebb megeröltetem majd magam és beszúrok pár mocskot is :B

Kalandor: Igen, elég viccesen hangzik, :U pedig most még vissza is fogtam magam. ;] Ha hallaná egy magyar, hogy itthon hogy csevegünk egymásközt, elájulna. :DDD

Dann007 Ha minden igaz, lesz folytatás, amiben finoman adagolva az életem is benne lesz. :B

FPéter: azok a telepesek, akikről én írtam, azok szerették az indiánokat, és nem ők mészárolták le őket. ..different story. De Igen, voltak olyan telepesek is, akik nem szerették az indiánokat. ..de mondj egy olyan népet, amelyik a honfoglaláskor nem mészárolt le senkit.. :((( Ezzel nem védeni akarom a gyilkosokat, csak, mint tényt említem..

daninet más kultúra, más történelmi háttér, stb.. emiatt érthetetlen talán..oszt Barack bácsi szavát se mindenki komálja. :N , de, mint elnököt persze tisztelik, tiszteljük. A magánvélemény az más.. ;]

]Phobos[ mi egy "kisvárosi mucsai"-ban élünk :DDD , majd talán egyszer erről is írok, amikor Floridához érek a bemutatómban.. De sajnos a mi mucsánknak is van árnyoldala :(( mondom, semmi sem tökéletes.. ettől függetlenül szeretem. :B

Bad Sector:
Igen szép kis ország... ahol nem ihatsz meg egy pohár sört 21 éves korodig, de azért már meghalhatsz a "hazáért" Afganisztánban, Irakban...nekem ez egy kicsit visszás.
A katonaság itt egy kiváltságos SZAKMA. Igen, jól hallottad. A fizetés is kiváltságos. :K Mindenki saját maga dönti el, hogy mi éri meg neki. Sok fiatal inkább mindent kockáztat, és odamegy, ahova küldik, de 5 év múlva Amerika MINDEN javát, habját (krémjét) élvezi.. Például a fiam barátja jövőre tölti le az ötödik évet a katonaságnál. Irakban marine-ként szolgált ( mellesleg a marine-ok a legdurvábban kiképzett, legkeményebb fickók a katonaságban..nem valami hableányok :DDD ) ..de már egy vadi új kocsija van..(lsd a képet), amit megúnt és épp le akarja cserélni ;] , plusz jövőre NewYork leghíresebb filmművészeti főiskolájára jár majd TELJESEN "INGYEN" (korábban Hollywoodról tudtam, de azóta beszélgettünk..), szóval továbbtanulásra is azt választ, amit csak akar, ..mert már ledolgozta Iraqban..., ami nem volt kockázat mentes..Meg is halhatott volna..Itt egy két kép, hogy hiteles legyek:

Teljes ingyenes egészségügyi ellátást kap élete végéig, fiatalon nyugdíjba mehet, stb stb..rengeteg benefittel, bocsánat, előnnyel jár az, ha valaki a katonaságnál szolgál..Lehet irigyelni, de az, aki irigyli, abba is gondoljon bele, hogy milyen lehet a frontvonalon lenni...Én hálás vagyok a kiskatonákért!! Erről ennyit.

Crystalheart Igen, az összetartás fantasztikus! Példaként hadd említsem meg, hogy 2004-ben itt tombolt az Iván nevű hurrikán és letarolta fél Floridát. De az USA összes állama megmozdult a helyreállításhoz. Könnyes szemmel, meghatódva ..sokszor szájtátva álltunk és nem győztünk hálát adni a napi ingyen jégért, vízért, napi többszöri meleg kajáért, fizikai munkáért, stb Nagy "kosaras" villanyszerelő autók járták az utcákat, különböző állambeli rendszámmal. Ámulatos volt az a sok "idegen" önkéntes segítség. :R

Vakegérke: Nekem mindegyik a szülőföldem. :B Az egyiken fizikailag születtem, a másikon meg felszabadultam sok téren,...persze egyikkel sem vetekszik az igazi újjászületésem, a mennyei állampolgárságom, ..ezt sem hallgathatom el ;] Mellesleg Magyarországot is szeretem, Magyarországról sem szoktam rosszat mondani, sőt, ha lehet a jobb dolgokat hangsúlyozom. Lsd Előre című írásomat..

IN GOD WE TRUST!

(#41) Sipi16 válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Sipi16
senior tag

Köszönöm, hogy egy kis valóságot is adtál a népnek. A magyarok nagy rész el van tévedve. Mindenki azt gondolja, hogy nyugaton minden más, hogy minden ingyen van. Hát egy nagy lónemiszervet. Majmolnak mindenkit ahelyett, hogy magukbanéznének és kicsit átgondolnák a dolgokat. Igen, nagyon barátságosak lehetnek a kisvárosokban. Ne várj túl sok jót egy nagyvárosban. Az iskoláról meg ne is beszéljünk...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#42) Crystalheart válasza truba (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Afrika az Afrika, majd ha túljutnak a középkoron, akkor lehet velük kezdeni. Nyilvánvalóan a civilizált országokról beszéltem. Az államszövetségek erre valók... Nem mellesleg az USA eleve egy nagy államszövetség. Azt állítani, hogy majd jól összeomlik, olyan, mintha azt mondanád, az EU, sőt, Európa majd szépen megszűnik. Holott a legtöbb, ami történhet, az az, hogy elveszti a dominanciát, ahogyan az történt is nemrég, mikor a nyugatiak elvesztették a gyarmatokat. (Megjegyzem, Afrikának úgy általában nem tett jót a nagy "szabadság". Ha még mindig gyarmatok volnának, a fejlődésük egyenletesebb volna, és az uralkodó országra is számíthatnának egy nagyobb gazdasági megrendülésben, hiszen az nem volna érdek. Ahogy az volt is a gyarmatrendszerben. Az afrikai országok ma még kulturális fejletlenségükből és történelmi tapasztalatlanságukból adódóan nem lehetnek tagjai egy valamirevaló gazdasági államszövetségnek, ahol a gazdagabb országok mintegy biztosítanák őket, úgy mint pl. az EU hazánkat. Még csak most rohannak keresztül azon, amin mi már a középkorban és az újkorban lassan végigporoszkáltunk...)

A világháború már senkinek sem gazdasági érdek, egyetlen nagyhatalomnak sem, így nem is lesz. Ha valami hasonló mégis megtörténik, azt valószínűleg nem tömegpusztító fegyverekkel fogják vívni, hanem pl. az információs hálózat blokkolásával, kereskedelmi blokádokkal, hiszen hamarabb, olcsóbban és biztosabban a célhoz vezet.

(#43) Avicularia válasza Kalandor (#5) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez itt is így van Svédországban.Ha régebb óta itt élő magyarokkal beszélek (a nőm is az),akkor sűrűn beleszőnek svéd szavakat magyar ragozással a mondatba.
Ilyen pld. a hűrázni,ami a hyra-kölcsönöz szóból van gyönyörű szépen megragozva.

(#44) Crystalheart válasza talmida (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de mondj egy olyan népet, amelyik a honfoglaláskor nem mészárolt le senkit.."

Mi. :D Bevonultunk "telepesként", majd a fejlett technológiánkkal asszimiláltuk az itt lakókat. (Sokat tett a latba, hogy nem volt kötelező államvallás a nyugati, megmérgezett, középkori kereszténység, és szabad vallásgyakorlás volt. Az itt lakóknak szimpatikus lehetett az is, hogy megszabadulnak a feudális kötöttségekből, habár nem tudhatták, hogy csupán száz évre.) Persze a német-római sereget, aki nem sokkal a Honfoglalás után le kívánt minket törölni a népek sorából, azért visszavertük szépen.

[ Szerkesztve ]

(#46) Avicularia válasza tildy (#33) üzenetére


Avicularia
veterán

Tökéletesen egyetértek.
Nyugat-európai országokban nincs ez a görcsös lakástulajdonlási dolog,mégis jól elvannak.
Igaz a bérekbe is bele van építve ez.

(#47) Dany007 válasza Sipi16 (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Az a gond, hogy ez már közhely és általánosítás... Nem mindenki gondolja azt, hogy ott kolbászból van a kerítés. De az tény, hogy az átlag életszínvonal messze magasabb, mint itthon. És az is tény, hogy a születéskor várható élettartam is vagy 10-12 évvel magasabb, mint itthon!

(#48) Gergő_ válasza Avicularia (#43) üzenetére


Gergő_
őstag

azért ha valaki 30 éve ott él az más mint ha valaki fél év után elfelejt teljesen magyar szavakkal beszélni.

(#50) Avicularia válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Avicularia
veterán

Uhh,utolsó kép nagyon durva,szerintem az csak vicc,túl boldog ahhoz képest amilyen táblát tart :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.