Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) fkosa


fkosa
tag

Sziasztok. Tetszett az írás, ha ilyen sok helyen voltál, sokáig lehettél kint.
Tavaly voltam az USA-ban (Redlands, California) egy oktatáson.
Voltak érdekességek:
-A határátkelés vízummal nem volt vészes, bár rendesen be voltam tojva. Szerintem akinek nem volt vízuma (már nekünk sem kell), többet szívott.
-Kalifornia kormányzója Swarzeneggel, ők csak úgy hívják, a "Govenator" hozott egy olyan rendeletet, hogy adott időközönként (nem emlékszem pontosan, mennyi) pihenőt kell tartani és ezt ellenőrzik is (a cégnél ahol voltam, hagyományos "lukasztós" óra volt)
-ránk szóltak az utcán, hogy kézben vittük a Koronitát (nem volt felbontva, egy kartonról beszélek), állítólag nem lehet
-piros lámpánál lehet jobbra kisívben kanyarodni
-a családi összetartása a latin és fekete lakosságra igaz, a jellemző az, hogy 18 évesen elköltöznek otthonról (lehetőleg az USA másik végére)
-enni szinte csak gyors-kajáldában lehet, de ott is úgy bántak velünk, mintha mi lennénk az atyaúristen. Ez nem csak - főleg nem - hamburgert jelent, tényleg nagy a kínálat.--
-L.A. kb. 10-15 felhőkarcoló, a többit inkább bódéként jellemezném (ok, Beverly Hills tényleg szép volt). A Holliwood Bouleward gyakorlatilag az a mozi + 1-2 szálloda amit a TV-ben mutogatnak, a többi inkább bódé jellegű.
-A tankolás vicces volt: előre fizesd ki. Én kétszer mentem vissza, mert fogalmam sem volt, mennyi fér a bérelt autóba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.