Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Gergő_ #100 üzenetére

    Na lehet. :D
    (Amúgy pl. már a gyarmati világban is minden egyes ország erre volt ráizgulva globálisan, a nyersanyagokra. Sokkal arrogánsabban behódították a területeket, és az nem is feltétlenül vált az ott élők kárára, hacsak a gyarmatok kulturális hanyatlását, pl. anyanyelv gyakori elhagyását nem vesszük figyelembe. Aztán voltak helyek, és népek, ahol még ennél is durvábban ment a hódítgatás, pl. Közép- és Dél-Amerika, a spanyolok kb. szerves trágyának használták az emberi vért. Ez sem fekete-fehér, ahogy általában más sem. Én amondó vagyok, hogy ha már konfliktusnak kell lennie a világban - a világbéke/földi béke elég utópisztikus, de talán egyszer eljön -, akkor az maximum ilyen legyen.)

  • CYBERIA

    senior tag

    #61 talmida: „véleményem szerint sok ország még mindig nem tart ott (nem érte el azt az életszinvonalt), ahova az USA mára lezuhant..és a jövőben zuhanni fog”

    Az életszínvonalat miben méred? Én biztos nem $-ban.
    A hanyatlás elsősorban kulturális, a gazdaságot nem éri akkora kár (illetve azokat akik annak gyümölcséből részesülnek).

    #64 Atom_Anti: „Most persze biztos nekem estek, de Amerika mégis ott tart ahol tart, mi pedig a nagy gödör alján! Nem is tudom mért...”

    Nem esik neked senki, de olyan adottságokkal, mint amilyenekkel az USA rendelkezik, némi előnyre tesz szert szinte bármelyik országot leszámítva (Oroszország és Kína csak most ébred). Bár elég jól halad az oktatási rendszer tönkretétele, azért szakemberből itt sincs hiány.

    #73, #74 Geller_1972: Az Enola Gay (komolyan), a több stimmel.
    A Nobel-díjat én is kezdem magamban átértékelni. Nem konkrétan emiatt az eset miatt.

    #87 Crystalheart: pontosan arról van szó, hogy lassan Európa is pont olyanná válik, mint az USA. Lásd pl. Észak-Európában a bevándorlók arányát a teljes népességhez viszonyítva, a 3 millió németországi törökről, vagy Franciaország demográfiájáról nem is beszélve. Jó ez nekünk?
    Az amerikai (modern) kultúráról nekem az entartete Kunst jut eszembe, az pedig nem éppen bók. Persze kivételek vannak, pl. John Williams zenéjét még én is meghallgatom, de az egy külön világ, nem lehet egy lapon említeni.

    #91 Vakegérke: „Ami pedig a sulit illeti, még a filmekben is látható, hogy dobálóznak, hangoskodnak, és a tanárnak semmi tekintélye sincs.”

    Itt is ez a tendencia. A most tanári szakmát tanulók már önvédelmi illetve konfliktuskezelési oktatásban is részesülnek. Próbáltak volna 30 éve kezet emelni a diákok egy tanárra!

    Végül a cikk témájától kicsit eltérve hadd szúrjak be ide egy hivatkozást:
    Heidi Klum to take Seal’s surname
    Aki nem tudja kik ezek mik ezek, annak talán kevésbé érthető, de a lényeg ott van a legelején:
    Supermodel Heidi Klum apparently feels her surname is too German for America and has reportedly filed to change it to Samuel – the last name of her husband, pop singer Seal.
    Oda jutottunk hogy az már nem elég, hogy a saját fajtáját nem részesíti előnyben.
    A „multicultural”, „multiracial” és „miscegenation” jelzőket úgy látszik elég hatásosan sikerül beépíteni az emberek értékrendjébe. Számomra egyre világosabban látszik, mire megy ki a játék. :((

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • gaborbol

    őstag

    válasz talmida #94 üzenetére

    Bejott az oldal, meglattam az iras cimet, mondom, nocsak kiraktakak az irasomat a cimlapra?
    Na varjunk csak hiszen meg sem irtam, csak gondoltam ra, a cim mar megvolt. :DDD

    Jo, hogy megirtad, en is hasonlokat irtam volna, igy nekem mar nem kell megirnom, a valaszok is hasonlok lettek volna, talan nem ennyire visszafogottak, gratulalok a turelmedhez.
    (ahhoz kepest, hogy USA, AHOGY EN LATOM jo sokan gyozkodnek, hogy hogy is van meg mit is kene latnod ,nem is irok semmit cimlapra :) )
    Kossz! :R

    Olvasgatva a hsz-eket vicces, mennyi ember kepes kijelenteni, hogy mennyire utalja ezt az orszagot, holott meg 1 percet sem toltott itt el.
    Folyton jon ez a milyen sotet nep, ezt se tudja, azt se tudja,semmivel azaz SEMMIVEL nem sotetebbek mint mi. Majd harmincszor tobben vannak, 30X tobb a hulye, de 30X tobb az okos is.... Magyarorszagon is lehetne ilyen videokat leforgatni, ugyan ekkora sikerrel, barmely varos barmely pontjan. Mediabol, innen onnan levett 2 veglet tortenettek alapjan nem lehet sehogyan sem megitelni az itteni letet.

    Kulonben meg ok is sokmindent gondolnak rolunk, de valahogy meg sem erzek semmi fele negativ eloiteletet feloluk. Kedves, onzetlen, oszinte, baratsagos, befogado, ezekkel a szavakkal tudnam jellemezni oket. Lehet, ha mas kornyeken elnek, mas reszen az orszagnak mas tapasztalnek, de nekem ez jutott ,szerencsere. Iden marciusban koltoztem vissza, a helyi online hirdeto rovatbol szereztem be gyakorlatilag mindent. Legalabb 50 vadidegen emberrel kerultem kapcsolatba ez miatt, soha senki nem akart atverni, becsapni, mind kedves, turelmes, segitokesz volt. Farmertol a butorokon at a laptopig, konyhafelszereles, autoalkatresz, videojatek, barmi....

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz utomi #84 üzenetére

    Köszi! ;) :R

    ABE #80 Nagyon várjuk! :C


    Szemjuel
    Ha figyelmesen olvasol, te is meglátod. ;)

    GD # 81 :((( Senki nem ért egyet a népírtással. Ha azt írom, hogy szeretjük az indiánokat, akkor az a baj, ha nem írtam volna az indiánokról egyetlen szót sem, akkor meg az lett volna a baj. Érti valaki, hogy mi a gond? :O Nekem is lenne véleményem, de teljesen mindegy, hogy az mi. Mindenkinek van már sajátja, ami szent és sérthetetlen. hehe :R :DDD

    Mégegyszer kérek mindenkit, hogy ti is, én is tartózkodjunk a politikai témáktól. Én direkt nem írom le, hogy mi a véleményem pl Obamáról, meg a politikájáról. Ez a cikk azért született, hogy azokat segítse, akik érdeklődnek az USA iránt, és nyitottak az új információk felé.

    Ha kinyitsz egy útikönyvet, azt nem azért teszed, hogy ott a világ problémáira kapj megoldást, hanem az úticélodhoz szükséges infókról kapj tájékoztatást. Ezzel elérkeztünk a lényeghez. :D

    Gergő_ Nem siklottunk el, hanem direkt nem akarom arra terelni a témát. Nem tartozik ide a politika. De a mexikói kérdésedre azért még válaszolok, mert ez nem politika, hanem egyszerűen hülyeség, bocs. :B Azt írtad: "az illegalisan foglalkoztatott, kizsigerelt mexikóiak" Talán a kínai gyerekekkel tévesztetted össze a mexikóiakat. :DDD A mexikóiak idemenekülnek otthonról. Van olyan is, aki hajóval jön valameddig, majd "átússza" (!) az óceánt, mások autók csomagtartójában(!) jönnek kizsigereltetni magukat, megint mások meg a mexikói határon keresztül másznak át az USA-ba az életüket is kockáztatva. A mexikóiak nagy örömmel jönnek ide és boldogan dolgoznak itt, de természetesen hivatalos papírok híjján nem kaphatnak igazgatói állást és kiemelt maximális fizetést...még szép! :D A minimálbér alatt viszont senki nem dolgozik. Azok a "szegény" mexikóiak ( félreértés ne essen, én "csípem" őket!!, mert jópofák, jókedvűek és szorgalmasak.. csak Gergő_ hsz-ának stílusát követem :K ) általában 7-10$-t keresnek óránként. Azzal meg egyáltalán nem tudom, hogy mit akartál mondani, hogy illegálisan foglalkoztatottak...Nagyon szeretnének dolgozni, és van egy két bátrabb munkáltató, aki vállalja a lebukás veszélyét...Nem kis árat kell fizetnie, ha kiderül...

    tildy írtál korábban az albérletről. Hozzád hasonlóan gondolkodnak itt sokan.
    A pénz-különbség ráadásul itt a ház-tulajdonlás javára dőlne el, mert általában a havi ház- törlesztés (a mai alacsony kamatok mellett) sokkal kevesebb, mint egy ugyanolyan ház havi bérletidíja.

    Sokan rájöttek arra, hogy amíg a bank-kölcsönt törlesztik, addig igazából nem is az övék a ház, hanem a bankké és tulajdonképpen ők csak a banktól bérlik a házukat, ..s, ha valami oknál fogva nem tudnak eleget tenni (fizetni) a kötelezettségüknek, akkor a bank simán elveheti tőlük a házat. (Foreclosure) Ha viszont az egyik hónapban az albérletet nem tudják fizetni "véletlenül" , akkor legfeljebb "csak" ki lesznek ebrudálva és egy másik albérletbe kényszerülnek, de nem úszik el a házuk, nem lesz rossz a credit historyjuk, stb.

    dragonfx Ja, nagyon jó a hajókázás meg a halászás. ;) Itt majdnem mindenkinek van hajója. Délutánonként hol az egyik, hol a másik udvarból hallani, hogy valaki a hajóját szereli (észnélkül berregteti). Itt ez a tücsökciripelés. :D Nekünk is van egy, csak nem működik még. :DDD A barátaink viszont el szoktak vinni néha ide-oda... Nagyon szuper élmény! Nekem többet ér, mint a Disneyland. :K

    vakegérke, Ha az írásomat kritizálod, tudod, hogy azt jónéven veszem ;) A véleményedre is kíváncsi vagyok. :D Politikában viszont nem ismerek tréfát :DDD ..a politikai jellegű "provokációidra" neked sem reagálok máshogy, bocs! ;] Más kérdés, hogy katonaság mindenütt van, s mint mondtam, az is egy szakma.. Az a gyerek meg a barátunk. Jól ismerem. Egyébként az apját sajnos 4 éves korában elvesztette (meghalt), mi ezért is figyelünk oda jobban a srác életére. Ha kellett, eddig is segítettünk neki vagy az anyukájának.

    Crystalheart igen, az utiköltség valóban komoly gond lehet, :(( ..de, hogy 200 km távolság legyőzhetetlen akadály lenne a mai világban, az vicc.. Szemlélet és lustaság ..=finoman fogalmazva: kényelem-szeretet kérdése.

    CYBERIA Az életszinvonalnak sok összetevője van. Egyik a kaja. Itt az nagyon olcsó --még-- a bérekhez viszonyítva. Aztán a telefon, internet, közlekedés, szórakozás stb, ezek legtöbbje is alapból a létminimumhoz tartozik. Könyvtár ingyenes, internet ingyenes a könyvtárban, Burger Kingben, és néhány kávézóban, Books a Million-ban, de egyébként se túl drága az internet (nekünk havi huszas) telefon helyi hívás ingyenes (!), benzinről már írtam. Oktatás. Az állami oktatás az érettségiig ingyenes, valamint a bukott diákoknak (felnőtteknek) ingyenes az érettségire való felkészítés. Sok ösztöndíjat adnak ki, Pl itt Floridában gyakorlatilag minden helybeli egyetemista ösztöndíjjal tanul. Ezt az itteni professzor barátunktól tudom. Szóval ilyesmikre gondoltam, amikor az életszinvonalat megemlítettem. (Mi pl egy két szintes házban lakunk és a havi áramdíjunk havi 200$ *ehhez tudni kell, hogy nálunk MINDEN árammal működik, --légkondi (hűtés, fűtés), főzés, sütés, meleg víz, stb.. A víz és szemétszállítás díja havi 40$, az internet + telefon havi 60$. Összzesen a rezsi havi 300$. Bocsánat, hogy a múltkor huszat írtam a telefonos internetre, a család most kijavított, ui az internet high speed. :Y eddig nem vettem észre :DDD ..csak vicc. ;) tényleg gyors, csak a vista lebutítja

    gaborbol #103
    Köszi szépen! Nagyon szívesen olvasnám a te variációdat is ugyanerre a témára, meg a többi földimét is. ..és szerintem ezel mindenki így van. Csemike írását is jó volt olvasni. Szerintem szükség lenne minden szemtanu megnyilatkozására, mert több szem többet lát , ahány ember, annyiféle megközelítésből tárja elénk a tájat. ;) Jók, hasznosak voltak a múltkori hozzászólásaid is! Köszi a képeket. (autódról, lovakról stb) Nagyon bennem maradtak a képek. :K Szégyellem, de nem emlékszem, hogy melyik államban laksz? Megjegyzem magamnak, hogy az is egy jó hely. ;) Igaz, eddig még nem sok rossz helyet láttam...a deat valley kivételével...a Grand Canyonnál meg túl száraz volt a levegő, kaparta a torkomat..

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz talmida #104 üzenetére

    a javítás előtt kifutottam az időből ,.. bocsánat a hibákért, elütésekért!! :W pl ezzel, Death Valley..stb

    IN GOD WE TRUST!

  • tildy

    nagyúr

    válasz talmida #94 üzenetére

    a magyarok csak temetéskor és esküvőkön szoktak a rokonság teljes skálájában fölvonulni, itt meg minden évben, minden Thanksgivingkor.
    No és? Ez miért baj?
    Szerintem nem kell minden évben összerittyenteni az egész familiát. Főleg, hogyha mi ezt megtennénk, minimum 30 fővel kéne számolni anyumék felöl...A másik oldalról szintén nem állnánk meg 20 alatt.
    No szóval kisebb családi körben jóval bensőségesebb a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz tildy #106 üzenetére

    Lehet, hogy bensőségesebb, de szerintem nem olyan rossz az, ha az ember egy kicsit jobban is megismeri a rokonait. ;) És mégegyszer sok sikert kívánok nektek!

    IN GOD WE TRUST!

  • tildy

    nagyúr

    válasz talmida #107 üzenetére

    Persze, de itthon pl. ugye a ballagásoknál is ott a nagy rokonság, szóval...
    Köszi :D Maximumon fogunk pörögni :D

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz tildy #108 üzenetére

    Ja, igen. De hányszor ballag az ember? ;] Jó pörgést!! ;)

    IN GOD WE TRUST!

  • tildy

    nagyúr

    válasz talmida #109 üzenetére

    Jobb esetben egy családban van két-három gyerek, ez 8. osztály után 4 éves periódussal két ballagás per gyerek , 4-6 ballagás család . Nálunk rendszeresen volt, hogy minden évben volt valakinek a családban ballagás... (unokatesó, stb...)

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • orbano

    félisten

    válasz talmida #40 üzenetére

    "...Én hálás vagyok a kiskatonákért"

    Igen, nagyon fontos szerepük van: a Világ bármely pontján képesek embereket ölni és ráerőszakolni idegen népekre az USA érdekeit. Ollé! I (L) haccsereg...
    (persze ez egy katona érdemein mit sem változtat, inkább csak azén, aki ezt az egész katonásosdit kitalálta, és lehitette szegényekkel, hogy ez milyen egy nagy és becses dolog)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • D1Rect

    félisten

    Pofás kis topik lett.
    Engem az érdekelne a nagy "fúj-fúj USA" hsz. írók mennyit töltöttek odakint? :U

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Gergő_

    őstag

    válasz D1Rect #112 üzenetére

    Ahhoz hogy véleményem legyen pl.:a Szcientológia Egyházról nem biztos a tagjának is kell lennem.Vagy szerinted igen? Az hogy az USA megtámad egy országot mert szerinte ott bújkál egy terrorista, na ez sokak csőrét...

    Ez nem egy olyan dolog amiről csak teljesen szubjektíven értekezhetünk. Ez nem fagylalt, amit meg kell nyalni. :D

    a mexikóiakkal kapcsolatban pedig nem én találtam és túloztam el valamit(ahogy szoktam :D )

    egy ismerősöm rokonáról nagynehezen derült ki hogy miértnem jár a wm-ba, miért utálja őket. Igen mert 300$(!)-ért dolgoztatják az amigokat hehe. Ez kb olyan mintha ide szöknének bolgárok és 20 ezerért elvállalnák a tescos munkát(lehet benne kételkedni, meg elfogadni nekem mindegy)

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    Inkább az döbbentett le, hogy minden 300.-dik amerikai a WM-ban dolgozik. És akkor hol van a McDonalds, stb. Dolgozik ott egyáltalán valaki gyárban?

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Gergő_ #114 üzenetére

    Mindkét esetben arról van szó, hogy olyasmiről alkotsz véleményt amit nem ismersz, vagy mások véleménye által "ismersz".

    Ettől jobb példát nem is lehet hozni, mint amikor megmondod annak az embernek aki a bolygó másik oldalán él, amit te soha nem láttál, hogy milyen neki. :U

    Arisztotelész egyszer azt mondta, hogy sokan éppen olyan meggyőződéssel beszélnek olyasmiről, amiről csak véleményük van, mint mások arról, amit tudnak is.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Findzs

    addikt

    jó iromány, köszi

    bár úgy látom egy kicsit elfogult vagy a témában :)

    a benzin persze, hogy olcsó hiszen ezért igázták le Irakot meg ugyanezért szeretnék Afganisztánt is irányítás alatt tartani

    [ Szerkesztve ]

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

  • Gergő_

    őstag

    válasz D1Rect #116 üzenetére

    Elég néha beleszagolni valamibe, ahhoz hogy ne kóstoljunk bele.

  • Depression

    veterán

    válasz D1Rect #116 üzenetére

    Az átlag magyart is a Maunika/Bazsi só-ból, a gátvéder-ből lehet megítélni.
    Amerikát az összetartásuk tette naggyá, minket meg ketté szakított a politika.
    És aki ocsmányolja azt az országot, az ugyanolyan szemmel néz rá, mint mi a BKV vezérigazgatóságára. Gyűlöli öket, mert nem ő van a helyükben.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Geller72

    veterán

    válasz CYBERIA #102 üzenetére

    A Guy-t nem véletlenül írtam. Amit vitt, azt ugyanis Little Guy-nak hívták. (Kissrác.) Éppen ezért a B-29-et hívták/hívják sokan így is.

    Idéznék..:

    "alapvetően csak két társadalmi alapszerkezet létezik: az egyik amelyben mindent szabad , kivéve azt amit mégsem; a másik , amelyben semmit sem szabad , kivéve azt amit mégis. (Máté Imre)"

    [ Szerkesztve ]

  • #61666560

    törölt tag

    válasz D1Rect #112 üzenetére

    Én soha nem voltam az AEÁ-ban, de miért is kellene kimenjek? Nem kell ahhoz ott járni hogy ne értek azzal egyet, hogy külföldre járni rendet tenni a saját ízlése szerint nem éppen etikus. (exportálják a demokráciát? ki a fene kérte őket?) Ezen ez nem oszt szoroz az hogy jársz-e ott vagy sem...

    A mónika sóban meg nézzd meg hogy kik is szerepeltek...

    A gazdagságról meg az a véleményem, hogy miért is gazdagok? Biztosan azért mert sokat dolgoztak... vagy nem? Meg talán azért mert az ottaniak nem tudják, hogy mi is a háború... akkor tudnák meg igazán hogy mi az ha egyszer ott lenne háború, mondjuk egy idegen ország hadserege végigmenne az országon meg az ottani lányokon asszonyokon is úgy rendesen mint ahogy az itt Európában történt nemegyszer... nem csak velűnk.
    Lehet ha Magyarország is behozott volna annak idején egy csomó feketét ingyen dolgoztatni... mi sem itt tartanánk...

    Aki meg bűszke az Irakban / Afganisztánban harcoló kiskatonákra annak ajánlom nézze meg a Michael Moore filmet is... abban is bűszke volt az a "kiskatonás" anyuka a film elején a film végére amikor elveszette a "kiskatonáját" valahogy megváltozott a véleménye...

    Az pedig nyílvánvaló tény, hogy az AEÁ nagyhatalom, de sokan azt hiszik hogy egyedűli szuperhatalom, ami már nem igaz... ott van mellete Kína, Oroszország és lassan India is.

    Nem csak PH-t kell olvasni ahhoz hogy véleményed legyen a dolgokról.

  • D1Rect

    félisten

    válasz #61666560 #121 üzenetére

    Te az amerikai külpolitikával nem értesz egyet. Ez egy dolog.
    Ha jól tudom sokat dolgoznak, igen.
    Michael Moore-t meg hagyjuk már... :U

    A bejegyzés nem erről szólt, hanem arról, hogy milyen ott élni.
    Azt pedig innen nem tudod megmondani, vagy igen?

    BTW, miért nem lehet valaki büszke azokra, akik az életüket kockáztatják a hazáért?

    ui.: te kevered a szezont a fazonnal, sehol nem emlegettem a máunikát.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Gergő_

    őstag

    válasz D1Rect #123 üzenetére

    pont erről van szó hogy nem a hazáért kockáztatják az életüket(senki nem támadta meg az USA-t az elmúlt 70 évben, jól mondom ugye??)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz talmida #104 üzenetére

    "de, hogy 200 km távolság legyőzhetetlen akadály lenne a mai világban, az vicc.. Szemlélet és lustaság ..=finoman fogalmazva: kényelem-szeretet kérdése."

    A 6-7 literes fogyasztású kocsinkkal 10+ ezer Ft egy oda-vissza út. (Kiszámolja valaki pontosan? Magyarországon 10-20K-val már nem dobálózik az alsó 8 millió... Jó, mi extrém szegények vagyunk, de problémát jelent az is, ha be kell vonatozni Pestre, diák retur 460 Ft. :\

  • Gergő_

    őstag

    válasz D1Rect #125 üzenetére

    igen, meghalt 3000 ember, nem tagadom, miért tagadnám, de a 911 az 911....

    Rwandában 95-ben (azt hiszem) naponta halt meg ennyi ember 1 éven át(az majd 1 millió ember!!) és a szuperhatalmak nem tettek semmit
    erről mikor emlékeznek meg?

  • #61666560

    törölt tag

    válasz D1Rect #125 üzenetére

    Te biztos is vagy abban amit állítasz? -> külföld támadta meg? Olvass és ne a tv-ből rádióból informálodjál... 911 egy belső csalás volt... sajnálatos hogy ezért több ezer ember halt meg.

    Esetleg egy olyan nem jutott az eszedbe hogy belső munka volt? hogy indíthassanak egy háborút ahol nagyot lehet kaszálni? (gyogyszer, fegyver és olaj) Nehogy azt hidd, hogy ott többet ér egy gazdagnak egy egyszerű ember élete... de ez azt hiszem mindenhol így van a világon.

    Michael Moore-t miért is hagynánk? A te indokod eléggé kevés: -> "Michael Moore-t hagyjuk már" mondj egy elfogadható indokot.

  • #61666560

    törölt tag

    válasz D1Rect #123 üzenetére

    Nem egyáltalán nem dolgoznak sokat! Tudod te kik dolgoznak sokat? A japánok azok _sokat dolgoznak_ de nem az amerikaiak.

    "A bejegyzés nem erről szólt, hanem arról, hogy milyen ott élni."
    Igen teljesen igazad van erről szól, mi csak a miértekről beszélgetünk, de valahogy ebbe beletartozik hogy az AEÁ jóléte bizony ha tetszik ha nem milliók halálán és nyomorúságán alapszik.

    "Azt pedig innen nem tudod megmondani, vagy igen?"
    Senki sem mondta hogy nem jobb az élet mint itthon, én sem, olvass vissza ha nem hiszed. Én nem vitattam sehol sem.

    "BTW, miért nem lehet valaki büszke azokra, akik az életüket kockáztatják a hazáért?"
    Én nem vagyok bűszke azokra akik a Don-nál haltak meg de szerintem sokan nem bűszkék rájuk vagy ök is Magyarországot védték szerinted Oroszország mélyén? Az eset itt is ugyanaz. (annyi különbséggel hogy minket belekényszerített egy nagyobb ország egy háborúba az AÉÁ-ot viszont meg _NEM_) Viszont mérhetetlenűl sajnálom őket és a családtagjaikat. Ez a magyar történelem egyik szégyenfoltja.

    Ausztria ezt be is látta ezért is deklarálta 1955-ben a semlegeséget hogy jobb nem belépni semmibe, mi viszont nem tanultunk semmiből -> beléptünk a NATO-ba mert a sok konzumidióta megszavazta.
    Dehát mindenki tudja azt: ahová a magyarok beteszik a lábukat az előbb utóbb összedől! :C

    de egy kissé eltértünk az AÉÁ témától. :-)

  • D1Rect

    félisten

    válasz #61666560 #128 üzenetére

    Nem én állítom. Ez a jelenleg hivatalosan elfogadott forgatókönyv.
    De teljesen mindegy én, vagy te mit gondolunk, az számít ők mit gondolnak.
    (elég szépen kijelented, hogy tuti belső csalás volt)
    3-4 éve nem nézek TV-t, rádiót meg max a fodrásznál hallgatok...

    Michael Moore filmjei remekül megszerkesztett, gyönyörűen felfűzött féligazságokon alapulnak, kiválóan manipulálja a nézőt.
    Egyébként a Sicko eredetiben is megvan, annyira tetszik.

    (#127) Gergő_ : Naponta hal meg 3-5e ember olyan betegségben amire száz éve van gyógyszer, vagy épp éhen.

    (#129) Bad Sector:
    "Nem egyáltalán nem dolgoznak sokat!"
    Aha... Nap mint nap közöttük élsz, és ezt te így vágod.

    "de egy kissé eltértünk az AÉÁ témától. :-)"
    "Hát, ja." Már a Don-t is kitárgyaltad.

    Most lehet újat mondok, de lehet az ország érdekeit védeni annak területén kívül is.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • talmida

    Közösségépítő

    Hát, szép jó reggelt! :D Látom nem olvastátok a #104-es hsz-omat. Nem baj, nem sietünk, van idő visszalapozni...meg meg is ismétlhetem. :D

    Szóval ez egy útibeszámolószerűség. :B Legalábbis annak készült. Kérdés, hogy mit akartok? :D Politizálás miatt zárolni a topikot vagy folytatni az informálódást? :F

    Nem eröltetem a tapasztalataimat és a véleményemet rátok, elvégre ez egy magyar portál, ti szabjátok meg a profilját. :R Nagyon szívesen visszahúzom a csíkot a csendességbe :DDD ..kérdés, hogy kíváncsiak vagytok-e a továbbiakra is, vagy sem, mert nem koptatom fölöslegesen a billentyűzetemet, ..meg higyjétek el, van más dolgom is. :D

    Ettől függetlenül, ha van érdeklődés, nagyon szívesen megosztom, amit tudok. És nem is dicsekvésnek szánom, mert nem is dicsekedhet az ember olyasmivel, ami nem az ő érdeme.

    Számomra Amerika a mai napig egy nagy meglepetés (rácsodálkozás), és én pusztán érzékeltetni akartam veletek, hogy mi az oka annak, hogy másként látom az USA-t, mint azok, akik csak a hollywoodi filmekből, politikai hírekből és a Michael Moore filmekből informálódnak. Mellesleg Michael Moore kb olyan itt, mint nálatok Csurka. :DDD Jó, ha tudjátok.

    Szóval az se mindegy, hogy milyen forrásból informálódik az ember. Elsőkézből, vagy sokadikból..Nem azt mondom, hogy az én látásom etalon, de, ha megnézitek a cikkemet, igyekeztem dokumentumokkal (képekkel, filmekkel, történelmi tényekkel) alátámasztani a mondandómat.

    Ki sem mertem volna állni egy USA-ról szóló cikkel, ha csak a CNN-ből, Youtube videókból, meg a hollywoodi filmekből szereztem volna az ismereteimet. Amikor youtube videót használtam, nem tettem be olyant, amit én ne láttam volna magam is saját szemmel. Azért nem a saját videóim díszelegnek előttetek, mert anno nem volt digitális kameránk, csak egy mezei, aminek a termékét, ha fölteszem a Youtube-ra, szinte élvezhetetlen lesz a minősége. :U

    Összegzésképpen:
    Szerintem nem túl bölcs hozzáállás az, ha valaki elzárkózik a friss infóktól és figyelmen kívül hagyja a helyiek tapasztalatait. De tietek a pálya, lehet osztani az észt, csak kérdés , hogy annak mennyi köze lesz a realitáshoz. :F

    A 911-hez meg csak annyit, ha egy ember sem halt volna meg, már pusztán a támadás ténye is kihívást jelentett volna...

    Én félig-meddig texaszinak vallom magam, mert az volt az első letelepedési helyünk. ( Az időjárást leszámítva, nagyon szeretem!!! :R..de erről, majd írok talán, ha Texas lesz a téma..No, persze csak akkor, ha van, akit érdekel. ) Szóval ott van egy olyan mondás, hogy :

    Ez azt jelenti, hogy jobb, ha Texas-szal nem kezdesz ki...Talán nem kell több magyarázat. Ez kicsit az egész USA-ra is igaz. Kedvesek, türelmesek, de kemények és határozottak, ha megtámadják őket.

    A kiskatonákra meg igenis büszke vagyok. Ti meg, akik a saját kiskatonáitokra nem vagytok büszkék, szégyellhetitek magatokat. A politika más kérdés. A politikát a fejesek irányítják, de a hazát a kiskatonák védik meg, ha kell. Megint mondom, az elnökök jönnek-mennek, rendszerek cserélődnek stb ..nem csak jó vezetők vannak, nem csak jó döntések léteznek, de azok, akik az életüket kockáztatják a hazáért, érted és értem, azok tiszteletet érdemelnek. Legalább annyit, hogy ne őket szidják, ha a fővezér ***..

    Remélem ezzel le is zárhatjuk a politikai vihart. ;)
    Ha nem, akkor az nekem az egy jelzés lesz, hogy ne folytassam az ilyen bemutatókat :U .

    Akiknek teszet, azoknak köszönöm a bátorító sorokat! ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • D1Rect

    félisten

    válasz Gergő_ #131 üzenetére

    Értelmetlen halálokról beszélünk nem?

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Gergő_

    őstag

    válasz talmida #132 üzenetére

    én csak pirulok mert nem egy off topik hsz-al díszítettem a topikot. Én feltétlenül várom a folytatást és offolni sem fogok. Jó lenne ennek is egy topik USA külpolitika vagy mittomén de tudom nem a ph-ra való.... nehéz ez egy magyarnak hidd el mert az éremnek két oldala van sokszor az ellentétes oldalakon állnak az országaink.(bár ha ez nem úgy látszik is)

    @D1Rect: nem tudom

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Kalandor #134 üzenetére

    Hmm. Látod, erre nem gondoltam...én az otthoni aktuálpolitikában vagyok lemaradva, nem tudom ki Csurka mai megfelelője...de inkább nem is menjünk bele :DDD

    Gergő_ Semmi baj! ;) És köszi!! :R

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • tiv83us

    veterán

    válasz Findzs #117 üzenetére

    Meg jo, hogy mielott "leigaztak" Irakot, meg Afganisztant, olcsobb volt a benzin.

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • tiv83us

    veterán

    válasz #61666560 #128 üzenetére

    "Belso csalas".

    Innetol kezdve nem tudok komolyan venni semmit, amit irsz. Ez az "Inside Job" tema mar nagyon U N A L M A S, irracionalis es baromsag.
    Tobb szot erre nem kivanok pazarolni, ha beutod a keresobe a "9/11"-et, mar nehanyszor kifejtettem errol a velemenyem, hogy miert baromsagok ezek az elmeletek.

    "Nem egyáltalán nem dolgoznak sokat! Tudod te kik dolgoznak sokat? A japánok azok _sokat dolgoznak_ de nem az amerikaiak."

    Huu, egy ember, aki bejarta Japant es Amerikat is, de megis fingja sincs egyikrol sem.

    [ Szerkesztve ]

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • zH.

    senior tag

    válasz tiv83us #139 üzenetére

    Akkor vajon erre és erre vajon mit mondasz ?
    Itt most nem a pénzre ,és a füstben lévő ördögre gondolok. :U

    [ Szerkesztve ]

    just be

  • Dale

    aktív tag

    válasz Kalandor #137 üzenetére

    Megtekinthető: Smithsonian Air and Space Museum (Udvar-Hazy Center), Washington DC. A Dulles reptér mellett van egy jókora hangárban, nagyon klassz hely, a barátnőmmel simán elvesztünk ott egy egész napra. Japánokat mondjuk nem láttam mosolyogva fotózkodni előtte, de még az sem kizárható.

    https://enginedesigns.net

  • talmida

    Közösségépítő

    tiv83us :R

    Az előbb akartam is írni, csak lemaradt véletlen, hogy figyeljetek oda a többi kint élő magyarra is, ha reális képet szeretnétek kapni az itteni életről..

    Emlékszik valaki a SzabadEuropa rádióra? Hát az azért volt nagy szám az apáinknak a szocializmus idején, mert kinti emberektől származott a kinti infó.

    Ne essetek bele a régi szemellenzősök hibájába, akik előre rágott, cenzúrán átemésztett ideológiákat éltettek, és minden eredeti forrást pedig gondosan lezártak, mert az előítéletük szimpatikusabb volt a valóságnál, és jobban passzolt a céljuk eléréséhez.

    zH. Ezek kb olyan szintű bizonyítékok, mint a BibleCode :(( A héberben nincsenek magánhangzók (pontocskák, és egyéb kis "vesszős" jelek mutatják meg, hogy egy mássalhangzó után milyen magánhangzót kell ejteni, és ettől lesz egyik szó ilyen értelmű, a másik meg olyan...leegyszerűsítve :DDD ) és a BibleCode-ot pl úgy "használják", hogy kiszedik a betűközöket és a magánhangzó nélküli betűhalmazból kiolvassák a jövőt, a múltat, akármit. :D Egy héber szó a magánhangzótól lesz ilyen vagy olyan értelmű. Ezek az okos tudósok pedig saját kényük-kedvük szerint beleértelmezik (feltételezik) a magánhangzókat, hogy kiolvashassák azt, amit akarnak :DDD Tudtad, hogy mindent, azaz bármit, és annak ellenkezőjét is be lehet bizonyítani ilyen módszerekkel?? :DDD No comment. ;]

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Depression

    veterán

    válasz D1Rect #125 üzenetére

    Ez veszett jó így, az aláírásoddal együtt. Jót nevettem. :D

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • zH.

    senior tag

    válasz zH. #140 üzenetére

    sry 2 vajon-t írtam :DDD
    ettől függetlenül a linkelt oldalon való feltételezések közül egyet sem cáfoltál meg.

    [ Szerkesztve ]

    just be

  • tiv83us

    veterán

    válasz zH. #140 üzenetére

    "Különös bérlet és biztosítás
    2001. július 23-án bérlőt cserélt a WTC komplexum, az új bérlő egy Larry Silverstein nevű vállalkozó. Ezután egy 3, 5 milliárd dollár értékű biztosítást kötöttek az épületekre, mely egy új elemet tartalmazott: terrortámadás esetére szóló biztosítást. Ez a biztosítás a megkötésétől számított 48. napon már aktuálissá is vált

    Hmmm...valoban kulonos. Melyik idiota nem kotott volna biztositast terrorizmus ellen is, mikor mar 93'-ban is iszlam terroristak akartak az egbe ropiteni a WTC-t?
    Ja es a kormany persze odatolt egy cetlit Larry Silverstein-nek, hogy "most koss bitositast oreg, mert ket honap es bumm-bumm".

    Egy érdekes kinevezés
    A támadás előtti napokban kapott új biztonsági igazgatót a WTC, aki történetesen az FBI azon részlegén dolgozott korábban, amely Osama bin Laden tevékenységét figyelte. John O’Neil vizsgálta ki az Al-Kaidának tulajdonított korábbi merényleteket, de amikor eredményeket mutatott volna fel, „fentről” állították le, majd hazahívták. O’Neil néhány nappal a támadás előtt vette át a WTC biztonsági szolgálatának vezetését. A tornyok összeomlásakor életét vesztette.

    Ha eredmenyeket mutatott fel az Al-Kaida ellen, akkor, hogy-hogy inside job lett belole?

    Tőzsdei spekulációk
    Néhány nappal a támadás előtt érdekes tőzsdei spekulációk történtek. A WTC-ben irodát bérlő vállalatok, a WTC biztosítói és azon két légitársaság (UA – United Airlines és AA – American Airlines) részvényei ellen irányuló spekulációra fel kellett volna figyelni. Ezen cégek részvényforgalma megtöbbszöröződött (akár a szokásos forgalom tíz-tizenötszörösére). Ennek hátterében az a spekuláció állt, miszerint a cégek részvényeinek értéke néhány napon belül jelentősen esni fog. Független nyomozati szervek felfedezték, hogy a legaktívabb személy a börzei tranzakciókban egy bizonyos A. Krongard nevű úriember volt, aki a CIA Executive Directorja, azaz a CIA hivatalban lévő igazgatója, aki számos nagy pénzintézetben rendelkezik jelentős érdekeltségekkel

    Ha jartas lennel a tozsdeben, akkor tudhatnad, hogy a UA es AA reszvenyei mar korabban is hullamoztak eleg rendesen, semmi spekulacio nem volt benne.

    Szervezési nehézségek
    Olyan összehangolt akció, melyet lehetetlen külföldről irányítani. 1 órán belül 4 nagy hatótávolságú utasszállító gép eltérítése olyan magas szintű komplex szervezést igényel, amelyet semmilyen terrorcsoport nem képes külföldről létrehozni. Minden biztonsági rendszert ki kellett játszani, méghozzá úgy, hogy egyetlen ország titkosszolgálata se szerezzen róla tudomást; s ez gyakorlatilag ma már képtelenség, azaz lehetetlen (műholdas megfigyelés, telefon, Internet-kommunikáció megfigyelése), főleg, ha a szervezést egy arab országból vagy Afganisztánból irányították volna.

    Arab orszagban kikepzett, majd az USA-ban elo emberek egy lyukas biztonsagi rendszernek koszonhetoen felcsempesztek ezt-azt 4 gepre. Mivel mindenki abban a tudatban volt, hogy a gepet "csupan" elteritik /es nem belepaszirozzak epuletekbe/, igy az utasok nem vallaltak a kockazatot, hogy ellenalljanak. Mivel nem tudtak, hogy a pilotak mar reg halottak voltak es egy terrorista iranyitja a gepet, igy nem akartak megrohanni egy idiotat, akire "bombak" voltak felcsatolva.
    Ha visszanezed az idojarast, akkor lathatod, hogy USA E-Ke reszen gyonyoru ido volt, felhotlen, tiszta reggel. Innen nem egy pilota ertett velem eddig egyet, hogy enyhe tulzassal egy 10 eves is bele tudna vezetni a gepet egy 110 meteres felhokarcoloba.
    Ha az a geo egyszer mar a levegoben van, onnantol nem nagy kunszt a dolog.
    ps : Egyebkent a terroristaknak volt repulesi licenszuk, - meg ha nem is ilyen tipusu gepekre - de volt, ugyhogy nem volt teljes sotetseg mit csinalnak. Ezzel meg valaszoltam a kovetkezo pontot is.

    Szokatlanul üres célpontok
    Többen rámutattak, hogy a merénylőknek nem lehetett célja, hogy minél több embert öljenek meg. A két gép ráadásul azokon a szinteken csapódott be, ahol többnyire üres irodák álltak, hiszen a tornyok felső szintjeinek ebben az időben nem volt bérlője!
    A WTC tornyokban egy átlagos napon több mint 50 000 ember dolgozott. Ha fanatikus terroristák lettek volna az elkövetők, egy ilyen gondosan kidolgozott merényletet bizonyára akkor hajtottak volna végre, amikor „minél több átkozott kapitalista üzletember” tartózkodik a tornyokban, ergo bizonyára nem 9 óra előtt, amikor még kevesen vannak az épületekben, és a felsőbb vezetők sincsenek a helyükön. Kezdetben több tízezer áldozatról szóltak a híradások, ám a számok gyorsan csökkentek. Hónapokkal később újra lefelé korrigálták az áldozatok számát. 2001. 09. 11-én az áldozatok száma 2893, beleszámítva a repülőgépeken lévőket a személyzettel együtt, valamint a 300 tűzoltót.
    Ez „csak” 1200 személy TORNYONKÉNT. Ez így is borzasztó, de akkor is marad a TABU-kérdés: Hol voltak a többiek???
    Rögtön egy másik tabukérdést vet fel az első kérdés, mégpedig: A támadások utáni híradások szerint a WTC-tornyok voltak az arab világ szemében a cionista-zsidó világgazdasági hatalom fellegvárai, és ezért lettek a támadások fő célpontjai. E körök hány magas rangú vezetője vált a merényletek szerencsétlen áldozatává?
    A Pentagon esetében is az az épületszárny károsodott, amely éppen tatarozás alatt állt és nem is tartózkodtak benne.

    Na varja, itt most ellentmondas van. Akkor most az amerikai kormany...ugyan meg akart olni jopar ezer amerikait, de megsem sokezret. Vagy mivan?
    Most mar akkor nem szamitott, hogy negyezer, vagy tizezer? Minnel tobb amerikai aldozat, annal tobb indok megtamadni az artatlan afganok es iraki terroristakat.
    Hogy-hogy "hol voltak a tobbiek?" Konyorgom reggel 8-9 kozott vagyunk, nem mind a husz-harminc ezer ember tor be az epuletbe kora reggel, vannak muszakok is, sot van harom muszak is.

    Szokatlanul üres repülőgépek
    AA 077 járat: 289 hely, 64 utas (a gép 3/4-e üres);
    AA 011 járat: 351 hely, 92 utas (a gép majdnem 3/4-e üres);
    UA 175 járat: 351 hely, 65 utas (a gép 4/5-e üres);
    UA 093 járat: 289 hely, 45 utas (a gép 4/5-e üres).
    Az American Airlines (AA) és a United Airlines(UA) mindig ilyen kevés utassal repül? Mert akkor rég tönkrementek volna. Ha egy társaság gépén a helyek kevesebb mint 50 százalékát adják el, a légitársaság általában lemondja az utat, illetve más járataival kombinálja, mert nem engedheti meg magának félutastér üzemeltetését. Főleg ilyen esetben, amikor az utak különösen hosszúak voltak (Keleti parttól Kaliforniáig). Ilyen utaknál a nem gazdaságos utasszám igen magas veszteséget jelent. Normális esetben soha nem történik meg, hogy egy gép 75–80 százaléka üres.
    Aznap azonban 4 gép szállt fel egyszerre, ilyen kevés utassal!
    A merénylethez nagy Boeing-gépekre volt szükség, teli tankkal (45 ezer liter kerozin), ám relatív kevés utassal, de nem emberségből, hanem azért, hogy a 289, vagy 351 utas nehogy lefegyverezze az elkövetőket. Ez valós veszély volt, és ez be is következett a négyötödig üres UA 093-as járaton, ahol az utasok védekeztek, s ezért a gép idő előtt le is zuhant.
    Melyik terrorszervezet képes elérni, hogy telitankolt repülők, hosszú távú járatként, kevés utassal induljanak, annak ellenére, hogy ez a légitársaságnak magas anyagi veszteséggel jár?

    A szeptember az ilyen. Ugy hivjak holt-szezon. Mikor legutobb repultem L.A.-be, egy 757-essel mentunk es kb 30-an voltunk a fedelzeten. Veszteseges, vagy nem, ez van. Lehet, hogy ugyanaz a 757-es visszafele mar megrakva jott Californiabol vissza a keleti-partra.
    De megint itt az ellentmondas. A gonosz terroristak honnan a veszbol tutdak, hogy mennyien lesznek a fedelzeten??
    Es a gonosz amerikai kormanynak miert nem lett volna mindegy, hogy hany amerikai hal meg, most +2-300 mar nem oszt, nem szoroz.
    De gondolj csak bele, ha en lennek a gonosz amerikai kormany, akkor siman beallitanek a sorba nehany leselejtezett allami celokra hasznalt utasszallitot es azt vezetnem bele a toronyba.
    Vagy az amerikaiak szoltak a terroristaknak, hogy "hej skacok, ezen a gepen eleg kevesen lesznek, ezt nyugodtan elterithetitek, nem fognak zavarni a hulye utasok".

    "Körözött terroristák nevei az utaslistán
    Pár nappal a támadások után, nyilvánosságra hozták az utaslisták alapján azoknak a nevét, akiket terroristaként azonosítottak, köztük az FBI által is keresett terroristák nevét, mint Atta, Alomari, stb. Ez azt jelenti, hogy valamennyi terrorista a SAJÁT NEVÉRE foglalt jegyet a járatokra!!? Sőt, a támadás előtt a saját hitelkártyájukkal fizettek és éltek vidáman, lejárt ideiglenes vízummal. Többet közülük köröztek! És senki nem vett észre semmit... "

    Ha korozott terroristak lettek volna, akkor hogy kaptak egyaltalan vizumot? Ja varja, mar ertem, mert a kormany az FBI-t kijatszva igy szerzet nehany fanatikust, akik vallaltak, hogy felaldozzak az eletuket, hogy igy vegrehajtsak az evszazad osszeeskuveset.

    A filmfelvételek, avagy a nagyon gyors média
    A CNN-nek voltak saját irodái a WTC-ben, ezt a CNN többször megerősítette nonstop híradásai közben. A CNN azonban soha nem jelentette, hogy munkatársai közül meghaltak volna a WTC porig rombolt épületeiben. A CNN és vezetője, Walter Issacson olyan gyorsan ott volt az esemény helyszínén, hogy a második becsapódást már élőben közvetítette.
    Később bemutattak egy felvételt az első becsapódásról, melyet véletlenül egy amatőr készített. Állítólag hallotta a közeledő gép hangját, és elkezdett filmezni. A gyanús az a felvételen, hogy a kamera nem a gépet keresi, rá se keres, csak az épületre van állítva, ahol SEMMI nem történik, majd éppen azon a ponton csapódik be az első gép, ahova néz a kamera.
    Melyik amatőr lenne képes egy repülő hangjára így reagálni, majd találó előrelátással a megfelelő toronyra irányítani a kamerát?

    [link]
    Igen komoly egy masodperc eltellt a "rairanyitas" es a becsapodas kozt. De persze a CNN-t is informalta a komrany gondolom, hogy "Hey Johnny, 8:40-kor belerepitunk egy gepet a WTC-be, akarsz egy jo story-t?"

    A tornyok váratlan és megmagyarázhatatlan összeomlása
    A szeptember 11-i események legnagyobb hatású eleme a WTC tornyainak összeomlása. De sokak szerint ennek NEM lett volna szabad megtörténnie, a gépek becsapódása NEM indokolta a dolgok ilyen irányú alakulását.
    Ugyanis: 1. Az épületek tervezésénél figyelembe vették a 737-es Boeing karakterű gépek becsapódása okozta hatásokat. A szeptember 11-én becsapódott 767-es típus valamivel nehezebb, de méreteiben közel azonos géptípus. Így elméletileg nem omolhatott volna össze egyik torony sem.
    2. Az északi toronyba csapódó repülőgép (8: 46-kor) üzemanyaga begyulladt, de mindössze 17 perc múlva már gyakorlatilag el is oltották, csak kisebb tűzfészkek voltak az érintett emeleteken. Ehhez képest másfél óra múlva, 10 óra 28 perckor omlott le az épület, ami nehezen indokolható.
    3. Kétségessé teszi a történetet az a tény, hogy a kerozin égési hőmérséklete mindössze 375 Celsius fok. Az épület acéltartóinak meglágyulásához több mint 800, megolvadásukhoz mintegy 1300 fok kell, amit kerozin égésével nem lehet elérni!
    4. A tűzoltóság szakemberei, akik szakértőnek mondhatók, csak azért mentek föl a tornyokba, mert meg voltak arról győződve, hogy nincsenek közvetlen veszélyben. Azóta bebizonyosodott, hogy az első tűzoltócsapatok Orio Palmer és Ronald Bucca vezetésével a 78. emeletig, azaz a becsapódás helyszínéig eljutottak. Egyikőjük sem tudósított 1300 °C forróságú tűzről és olvadó acéltartókról, és még statikailag instabil elemekről sem, amit az is bizonyít, hogy erősítést kértek. Pár perccel később a torony leomlott!
    5. A déli toronyba 9. 03-kor csapódott be a repülő. Az ütközés korántsem volt olyan súlyos, mint az északi toronynál, ugyanis a felvételek szerint a gép nagy része leszakadt a becsapódáskor, nagyobb mennyiségű kerozin sem juthatott az épületen belülre, mert az üzemanyag nagy része egy hatalmas tűzgömb formájában, a szabadban égett el. A 236 külső oszlopból alig 40 sérülhetett komolyabban, a 47 központi tartóból is 4–5 károsodhatott nagyobb mértékben. Ezt a károsodást ki kellett volna állnia az épületnek.
    6. Sok szakértőnek az épületek összeomlásának felvétele a házbontásoknál alkalmazott precíziós robbantást juttatta eszébe. Mindkét épület példaszerű pontossággal saját függőleges tengelye mentén omlott össze. Nehéz elképzelni, hogy a két aszimmetrikus terhelést okozó becsapódás, melyek egymástól is erősen eltérő terhelést jelentettek, szinte hajszálpontosan ugyanolyan módon döntötték romba a két épületet.
    7. Belső robbanásra utal az a jel, hogy az összeomláskor az épülettől oldalra nagy ívben repülnek jelentős méretű épületrészek. Ezt a hivatalos „rakott-palacsinta” verzió nem magyarázza.

    Lasd link az elozo hozzaszolasomban.

    A tanúk robbanásokról beszélnek
    Több túlélő, akik ki tudtak menekülni az épületekből, egymástól függetlenül, élő TV-interjúkban számoltak be robbanásokról. Pl. Steve Evans is, aki a BBC-nek így nyilatkozott: „Történt egy robbanás. Nem gondoltam, hogy ez robbanás volt, de a torony teljes alapzata megremegett! És akkor, amikor már mi kint voltunk, bekövetkezett a második robbanás, majd azt követte egy egész sorozat robbanás. Döbbenetes, hogy ez a robbanás, a robbanások sorozata ilyen pusztítást végzett.”
    Egy színes bőrű üzletember, aki teljesen porosan rohant ki a WTC-ből, a következőket mondta a dán DR-TV1-nek: „A nyolcadik emeleten egy hatalmas robbanás letaszított a lábamról.” A német Sat1 csatorna szintén élőben mutatott embereket, akik a tornyokból menekültek kifelé. Egyiküket, Tom Canabant azonban még interjú közben, menő kamera előtt állított meg két FBI ügynök, majd elvezették.
    Azonban több tűzoltó is hallotta a robbanásokat. Louie Cacchiolo, szintén tűzoltó, a következőket nyilatkozta a People magazinnak: „Az embereimet felvittem lifttel a 24. emeletre, hogy evakuáljuk az ott lévő irodai dolgozókat. Amikor utoljára jöttünk lefelé, egy bomba robbant.”
    Valóban mindkét torony precízen zuhant önmagára, csak port és romokat hagyva maga után. Robbantási szakértők szerint magas fokú precizitás kellett volna ahhoz, hogy a tornyok ilyen szabályosan omoljanak össze. Egy igen tekintélyes robbantási szakértő a romok helyzetét látva rögtön azt a feltevését hangsúlyozta, hogy az épületeket robbanóanyag segítségével döntötték romba. Ez a szakértő, Van Romero, az Új-Mexikói Bányászati Technológiai Intézet alelnöke volt.

    Ha mar a kedves conspiracy theorist magyarra forditgat dolgokat, akkor tegye azt helyesen.

    Senki nem mondott olyat, hogy "a bomb went off", hanem mindenki kb igy irta le az esemenyeket: "there was an explosion" /nem bomba, robbanas. Ez betudhato ilyen dolgoknak, mint a transzformatorok, gaz vezetekek, liftaknak, kulonbozo elektronikai berendezesek az epuletben./ "to me it sounded like a bomb going off"
    Megis honnan tudtak volna az ott dolgozo emberek, hogy bombat robbangatnak random modon, random teruleten /ami mar igy visszaolvasva is nevetsegesen hangzik/?
    Ezert egy bomba robbanasahoz hasonlitottak, de nem allitotta senki, hogy "igen, lattam a TNT szamlalot ketyegni, uristen, hol van most Jack Bauer?"

    A masodik link: Akkor mire gondolsz, az UFO-kra? :F
    De csak neked, egy kis kepregeny, eme hosszu hsz utan, felfrissuleskent:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    ps: Utolag is elnezest talmidatol, hogy ilyennekkel szennyezem a bejegyzeset, de a hulyekre allergias vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • Csepy

    őstag

    Hol tanultál magyarul?

    pound = font (nem fél kg, csak nagyjából: 0,453kg)
    Pilgrim (miért nagybetűvel?) = zarándok, de ebben a kontextusban "telepes".

    Regards: Csepy

    Regards: Csepy

  • D1Rect

    félisten

    Annyira tudtam, hogy elég megemlíteni 9/11-et és jön az összeesküvés elmélet. :(

    (#143) Depression: Tényleg. :DDD

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • gaborbol

    őstag

    válasz Gergő_ #114 üzenetére

    "Ahhoz hogy véleményem legyen pl.:a Szcientológia Egyházról nem biztos a tagjának is kell lennem.Vagy szerinted igen?
    Egy ismerősöm rokonáról nagynehezen derült ki hogy miértnem jár a wm-ba, miért utálja őket. Igen mert 300$(!)-ért dolgoztatják az amigokat hehe"

    Ismerosod rokonat hivd mar fel, hogy meseleje el szepen a tortenetet meg egyszer, mert vagy o beszlet felre, vagy te nem figyeltel ra rendesen.
    [link]
    Minimalber jelenleg $7.25 orankenet. 40 oras munkahet $290 hetente, es ugye itt hetente van fizetes....de gondolom ezt is tudtad....

    Az osszes mexikoi bevandorlo onszantabol van itt, mert itt fenyevekkel jobban el az amerikai minimalberbol mint a sajat otthonaban. Kepzettseguk es nyelvtudasukhoz kepest teljesen realis amit keresnek WM-ba. Ismerek joparat szemellyesen, nem ismerosom rakonatol tudom, hogy mexikoi munkatarsaim ugyan annyit keresnek mint en, csak ok TUDNAK es HAJLANDOAK is angolul beszelni, es megvan a TUDASUK is mellette.

    Na pont ennyit er a velamenyed csak ,hogy a temanal maradjunk.

    [ Szerkesztve ]

  • tiv83us

    veterán

    válasz gaborbol #148 üzenetére

    Elso bekezdessel kapcsolatban; ez allamonkent valtozik, de mindenhol realis ertekeken belul mozog. /$5.75-8.50/.

    Masodikkal tokeletesen egyetertek.

    D1Rect: Ez annyira egyertelmu volt, remelem a fenti velemenyem most egy idore csendet teremt, mert ez a topik nem errol szol.

    Viszont meg utoljara megjegyeznem, hogy imadom az olyan oldalakat, ahol ilyen 20 dollarosokat hajtogatnak, hogy bizonyitsak a gonosz letezeset, mikor a Committee of Treasurers 1929-ben tervezte es kezdte nyomtatni a 20 dollarosokat, ami pont 42 evvel azelott tortent, mikor a WTC-t elkezdtek epiteni :D
    Szoval aki ilyen oldalakat hoz fel, mar csuklobol nem tudom komolyan venni.

    [ Szerkesztve ]

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • keIdor

    titán

    Sajnos nem vagyok amerikai, de a God Bless Amerika teljesen megérintett. :)

    Köszönöm az írást, élveztem! :R

    #10 Doom: Nekem is vannak rokonaim Kanadában, szintén 56-ban mentek ki és ugyanez megfigyelhető. Bár engem egyáltalán nem zavar, amikor beszélek velük inkább angolul teszem. Magyarországon sose lesz ilyen, szerintem ez is lesz a veszte hamarosan e népnek...

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés