Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sikertermék lesz.....ja, nem. :)

B.Cs.

(#2) altecsóka válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


altecsóka
tag

Nem osztom a véleményed,bár nem hiszem hogy ezen különosebben meghatódnál :)
Mert ez a telefon nem azok között lett- lesz siker akikre Te gondolsz.
Mert azok ,gondolom én ,a pénzesebb "villantós" egyedek geek beütéssel.
Azoknak akiknek szánják viszont (majdnem) tökéletes.a közbeszerző hivatalnokok meg nem tudnak mást legfeljebb a Thurayát - meg van még egyáltalán ez a cég?
Azok a mobilként is használható Casio,Panasonic satöbbi ipari cuccok alsó hangon kerülnek
kerülnek ennyibe és nem ennyire komoly a (tanusitott) strapabirásuk.
Ez munkaeszköz,annak meg prima,mint általában a samuk.

DIN 14 040

(#3) bollokcs80 válasza altecsóka (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Tévedsz, én egyáltalán nem magas lóról nézem a dolgokat, de ez a strapatelefonokhoz (és a korábbi Samu strapatelefonokhoz képest is) horror drága. Oké, biztos sokba kerül a teljes katonai szabvány szerinti hitelesítés, de akkor legalább belerakna egy viszonylag aktuális középkategóriás SoC-t, amivel jóval hosszabb távra elég lenne - még munkához is.

Az Oreo-s rendszer meg megbocsáthatatlan kompatibilitási és biztonsági szempontból is.

B.Cs.

(#4) janeszgol válasza altecsóka (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ilyet szerintem sem egyesével veszegetik, jellemzően inkább több darabos tételben adnak le rendelést ilyenekre, nyilván nem a hivatalos bruttó vételárban.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#5) joey04


joey04
titán

Szerintem pár gyártó 19-re lapot húz és a vírus miatti kiesést megpróbálja úgy enyhíteni, hogy a maradék, munkáját megtartó jó fizetésű embereken behozni minél többet. Ez ettől a konkrét készüléktől független gondolat, csak most megint eszembe jutott.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Voltaképpen ez egy strapabíró S9, ami szerintem nem használhatatlanul sz@r, végül is egy Redmi Note 8 Pro-nál erősebb hardverről beszélünk, és a célközönség biztosan nem 3D-s játékokat fog rajta tolni. Az Oreo főverzió inkább problémás. Az ára meg ennyi, mert Samsung, és mert tényleg strapabíró.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7) t72killer válasza altecsóka (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem marhára érdekelne egy teló, aminek nem törik keresztbe a kijelzője, ha 40 centiről fapadlóra ejtem (isten nyugosztalja az s7e-met :(((), de köszi, ennyi pénzből alsóhangon HÁROM jó középkategóriás telót kapok.

Az oreo-hoz meddig járnak még egyáltalán biztonsági frissítések :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez szerintem abnormálisan drága!
Minősítés ide-vagy-oda.
Nagyon sok gyártó tud strapa kivitelt készíteni. De ez ezzel a konfiggal erősen túl van árazva.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) t72killer válasza Polarstar (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem mellesleg, strapakivitel ide vagy oda, ezek tényleg kerülhetnek olyan helyzetbe, ahol semmi sem védi meg őket és bukta az egész teló ára. Ilyen esetben köszi, én inkább egy 200EUR-s ulephone-t buknék be...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) HMárió válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


HMárió
junior tag

Miért gondolja minden tinédzser, hogy ha kijön a piacra egy ütvefúrógép, vagy vontatókötél, ne adj Isten egy speciális rétegnek készült telefon, akkor annak rendelkeznie kell 6G wifivel, 12 GB RAM-al, 89 magos professzorral, de ne legyen tepsi, ne legyen vastag és lehessen vele vagizni az árkádban?

Pl hallottál már A Zebra márkáról? Szinte komolyabb hardver van a karórámban, nincsen egy madárhajú titokzoknis bokavillantós vagánynak se és mégis többszáz ezer forintba kerül. És megélnek a gyártói, mert sok cég megveszi a terméküket. Már csak azért is, mert az általad használt Aliexpresszes Sziamiau nót23 vagy Oposszum 63 magos csilliárd megapixeles kamerás tella az kb csak neked jó.
[link]
Szóval nem kell a vészmadárkodás és attól, hogy neked nem kell, attól még másnak kell.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#11) fornettisuti válasza janeszgol (#4) üzenetére


fornettisuti
veterán

1105 dollár=nettó ár

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12) t72killer válasza HMárió (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kéne rá egy olyan oprendszer, ami a következő 5évben kap biztonsági frissítéseket. OS alá kéne olyan hardver, ami megfelelően támogatott. Nem mellesleg, az appokat is a legfrissebb - de legalábbis nem a 3éves - főverzióra optimalizálják, csudajó lesz, ha xy app (chrome? maps?) leszívja az akksit csak azért, mert frissebb droidra írták?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) Polarstar válasza HMárió (#10) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A hasonlat jó, és egyben jogos is az érvelésed...
Ámbár a Zebra nem a fogyasztói piacra gyárt, hanem az ipari és szolgáltatói szektor részére.
Hozzáteszem, a turisták joga is megvan arra, hogy kapjanak igazi, minőségi gépet "hobby"célra - de az nem ezt a számszong mobil lesz - ezen az áron.
Még akkor sem - ha azonnali, feltétel nélküli 100% cseregarancia jár a megvétel mellé!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) HMárió válasza t72killer (#12) üzenetére


HMárió
junior tag

Minek rá friss oprendeszer? A fiataloknak a 90%-a rootolja a telefonját, mert az a trend. Innen kezdve milyen biztonságról beszélünk? Feltesznek mindenféle programot, amiről azt sem tudják, hogy ki gyártotta, majd minden engedélyt megadnak neki. Aztán rendelnek bankkártyát Revolut meg franc tudja milyet, de persze külföldről. És annak is megadják az összes kártyaadatot, meg amit kér. Szóval milyen biztonságot szeretnél?
Amúgy a Tabletek nem kapnak olyan sokáig biztonsági frissítést sem, mégis használja őket mindenki. Bankolásra is, meg mindenre.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#15) blagolf


blagolf
senior tag

Ezek minden szarból pénzt akarnak csinálni.

Üdv, Zoli

(#16) t72killer válasza HMárió (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1000EUR+áfá-ért igen, szeretnék biztonságot. És köszönettel lesz.rtam, hogy egy random 13éves hogy használja a telefonját.

A 2016-os tab A-m még kap frissítéseket :)).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Talán sikerül meggyőzniük néhány befolyásos döntéshozót, hogy csakis ez a teló felel meg az összes elvárt igénynek ilyen-olyan célra. :DDD

(#18) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Èn azèrt kicsit modernnek gondolom a szoftveres oldalt.Leginkàbb a 4.1-s Androidod kellett volna rà rakni..... Egy ilyen jó telefont ezzel elrontani.... Szerintem valami fogadàs lehet a hàttèrben.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sosem értettem hogy az ilyen ipari telefonokat miért kell a legszarabb, raktárkisöprésre váró elfekvő készletből megvalósítani. Egy S20 képtelen lenne elviselni egy komolyabb házat, vagy cserélhető aksit, és azonnal kékhalálozna tőle?...

(#20) TTomax


TTomax
nagyúr

"célközönség persze továbbra is a helyi sheriff, a ranger, esetleg a mentős vagy rendfenntartó"

Meg úgy kb az összes delivery driver,és abból bizony nyugaton ahol pörög az üzlet (pl Amazon) nem kevés van.Oda pedig tök felesleges a csúcs hardver.Oda pontosan ez kell,ami használható esőben,kesztyűben,bölcsőben tölthető,nem tepsi,hot swap lehet akkut cserélni,és még sorolhatnám,én a barcode olvasót hiányolom belőle.Ez a telefon pl a zebra TC52/57 ellenfele [link] ,ilyesmit átlag emberek csak ritkán vásárolnak,az 1100dolláros ár pedig megfelelő supporttal nem is nevezhető soknak ebben a szegmensben.Ezek a telefonok kb mindent bírnak,naponta más a gazdájuk...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#21) Dr. Akula válasza TTomax (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Az itt posztoló emberek nagy részének,de sajnos a cikkírónak sincs halvány fogalma sem hogy hová szánják ezt a telefont."

Valahova a nagyitelefon mellé, ez a specifikációjából kiderül. :D Különben nem a múzeumból kölcsönöznék ki az elérhető legrégebbi hardvert, hanem egy aktuális telefonra húznának komolyabb házat. Ugyanez megy a burzsujtelefonoknál is, pl. Vertu, biztos a gyémántberakásos szektorban nincs pénz az új hardvert megfizetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) TTomax válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azért egy S9 nem olyan rossz még mindig...söt...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23) Dr. Akula válasza TTomax (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elhiszem, de arra miért nem 2-3 évvel ezelőtt építettek telefont? Most már 2020 van, szerintem ez nem tűnt fel a gyártónak.

(#24) TTomax válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert egyszerűen nem kell SD855,de még 845 sem ehhez a telefonhoz... SD660 szokott az ilyenekben lenni.De a SOT se 4-5óra...A Zebra amit linkeltem az egyik legjobb,ha nem a legjobb ebben a kategóriában,használtam ilyet amikor az Amazon UK-nál dolgoztam...oda-vissza megverte az akkori S9em munka közben,amikor esett és az S9 random dobálgatta be dolgokat,meg össze-vissza lassult amikor 50Cfok volt a fülkében... a Zebra meg csak ment...ment...ment...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25) Dr. Akula válasza TTomax (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Úgy általában is fel lehetne tenni a kérdést hogy ekkora szenzor méretben van-e egyáltalán értelme a 100 megapixeles kamerának, vagy ekkora kijelzőre fullHD-nál nagyobb felbontásnak, de attól még igaz hogy fordítva ülnek a lovon. Nem az a lényeg hogy kell-e, hanem hogy a konkurrencia mellett van-e értelme özönvíz előtti specifikációkkal előállni. Arra még nem gondoltak hogy esetleg a csúcshardvert igénylők se bánnák ha egy sima leejtéstől nem törne darabokra a telefonjuk? Miért csak azt kell nézni hogy egy pizzásnak minek 5G a negyedikre felcsörgésre, hogy megjött a pizza? Arra egy Nokia 3310 is elég, ezért kár volt az egész fejlesztést elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#26) TTomax válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


TTomax
nagyúr

Látom nem érted... ez a konkurencia... [link] SD660 4/32 HD display... Szóval ehhez képest a samsung kb űrtechnika...Annyi,hogy a zebraban van egy SE4750 imager,amit kamerával igencsak nehéz kiváltani...és nem, a pizzás nem scannel be naponta pár tiz ezer terméket,de árufeltöltő,kiszállító,logisztikus stb igen...és ott kukázhatod is rögtön az S20at meg az alma 11et is ha pro ha nem pro...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27) Ispy válasza TTomax (#24) üzenetére


Ispy
veterán

Sok strapa pda a mai napig windows ce-vel jön ki, ami alsó hangon is 12 éves rendszer, ja és egy motorola, intermec vagy m3 sokszor 5-600k, igaz beépített skennerrel, de na, nem olyan ördögtől való az a pár éves droid (legalább is az ipari szektorban).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28) joey04 válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


joey04
titán

Úgy általában is fel lehetne tenni a kérdést hogy ekkora szenzor méretben van-e egyáltalán értelme a 100 megapixeles kamerának, vagy ekkora kijelzőre fullHD-nál nagyobb felbontásnak

100 megapixeles képnek nincs értelme, de 100 megapixeles kamerának igen, a kijelzőnél meg ha amoled akkor van értelme fhd fölé menni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) TTomax válasza Ispy (#27) üzenetére


TTomax
nagyúr

Így van pontosan...az ipari szektorban teljesen máshogy mérik ezeket a dolgokat. :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30) Dr. Akula válasza TTomax (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te nem érted, ma már az S20 a konkurrencia. Az hogy a keményházas vonalon a többi próbálkozó se nézett a naptárra, nem jelenti azt hogy a vásárlónak is elég lesz annyi, és képes lemondani a tudásról a biztonság miatt. Nem egy mission impossible az S20-ra ráhúzni a jobb házat, csak akarni kéne. Annyi pénzért amennyit ezek elkérnének érte, alap lenne. Ezért van az hogy inkább vesz az ember egy ütésálló tokot a telefonjára, és nem az ilyen gyártók kínálatából válogat, mert azt csak kiröhögni tudja.

(#31) Dr. Akula válasza joey04 (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha AMOLED, akkor nagyobb lesz ugyanaz a pixel mint IPS-nél? A szemed nem lesz nagyobb, ugyanannyira nem látsz belőle semmit. Közben meg sok 15.6"-es notit nem szerelnek ennél jobb kijelzővel, pedig ott sokkal nagyobb felületen oszlik el a pixel, telefonos logikával ott már 8K alatti panellel ki se szabadna jönni.

A MP háborúnak meg azért nem látom értelmét, mert ez csak egy parasztvakító szám, a pixelek nagy része semmilyen információt nem fog tartalmazni, csak zajt. Ennél sokkal nagyobb szenzorméretekkel operáló fényképezőgépek is csak 25-40 MP-nél tartanak.

(#32) proci985 válasza Ispy (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az MS par honapja kiadta a hivatalos kozlemenyt, hogy megszunt a tamogatas es mindenki menjen tovabb iOS / android iranyba.

par cegnel ahogy tudom eppen nezik az alternativakat, a szkenner resz meg par teruleten konkretan kritikus feature.

(#30) Dr. Akula & 31: ha nem ertesz hozza, akkor engedd el.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) #33253120 válasza t72killer (#12) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem tartom kizártnak, hogy a célterületen a célpiac (rendőrség, stb...) egyedi beállításokkal használja a hálózatot.
Vagy (esetleg és/vagy) egyedi fw van, ami nem az a kategória mint az átlaguser vasán lévő fw....
És ugyanúgy lehet emiatt biztonságos, mint bármelyik zártláncon dolgozó eszköz....

(#34) TTomax válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze,hogy nem mission impossible.Csakhogy senkinek nem lehet majd eladni,gondolj bele TE vagy a cégtulajdonos,és venned kell 150készüléket a melósoknak...te melyiket vennéd?Ezt 1100dollárért vagy az S20ra huzott testvérét 2000dolláért?Hogy lennél vele?Na érted-e,hogy miért nincs S20alapon ilyen telefon? :)Azzal egy "sima" közbeszerzést nem lehetne nyerni,mégis milyen pluszt adna ezzel a készülékkel szemben?+4Gb RAM?Vagy 2x gyorsabb proci?De minek?Ami benne van még 5év múlva is elég lesz a munkát elvégezni. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35) Ispy válasza proci985 (#32) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, nem, windows ce, nem 10. Pár éve még alig volt droidos ipari pda, csak ezek, szerencsére ma már azért van kinálat és mindenki áttér droidra, mert rettegéssel fog el, hogy felhegesszem a gépemre a vs 2008-at, meg a windows mobile centert.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36) Ispy válasza TTomax (#34) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem azért is nem a legfrissebb droidot rakják ezekre, mert senki nem akarja a spéci szoftvereket mindig újraírni, 2-3 éves droidok stabilan mennek, hw meg kb mindegy is, raktárba, meg futárnak tökéletes. Árban meg nem sok az 1100 dollár, 1x éve a motorolákat, meg m3-at bőven 2000 dollár fölött adták. De nem régen vett az egyik ügyfelünk olyan droidos intermec setupokat, amik nyaldosták a millát.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37) proci985 válasza Ispy (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en csak win10rol hallottam, de a CE az igy tenyleg ijesztoen hangzik. meg a VS2008 is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) joey04 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


joey04
titán

van baj. :D inkább elengedem. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Mercel


Mercel
senior tag

Még jó régen mikor az IPhone 5s menő volt..:D
Na szóval abban az időben egy ismerősöm beszélgetés közben elővette a mobilját ami úgy nézett ki mintha a Predátor mobilja lett volna.

Kiderült, hogy egy ájfon 5S speckó tokban.
Elmondása szerint kb. 25 e. HUF volt az átszámított ára, utánanéztem akkoriban brutális speckója volt, nem pusztán egy kemény kínai tok volt.

Amikor vicces áru strapabírókról van szó középkori hardverrel és szoftverrel mindig ez jut eszembe.

Marcel

(#42) Dovloran válasza HMárió (#10) üzenetére


Dovloran
senior tag

,,madárhajú titokzoknis bokavillantós vagánynak"

Igaz, hogy csak 22 vagyok, de a számból vetted ki a szót... :R :DDD

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#43) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

De legalább GMS már van rajta. :D
Nem értem miért ilyen nagy probléma normális áron kiadni egyértelmes hardverral, szoftverral egy strapa telot. Sok embernek szüksége lenne rá. Viccesek ezek a gyártók.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) Ispy válasza 7Heads Drago (#43) üzenetére


Ispy
veterán

Gondolom a hardveren megspórolt pénzt inkább a kialakításra költötték vagy így próbálnak meg versenyképes árat tartani a piacon, mert egyébként ahová ezt szánják pont nem lényeges az erős hárdver, nem az Asphalt 214-el fognak rajta játszani. És gondolom azért a régebbi droid, mert az kevesebbet kér enni (de ez csak tipp).

Sok embernek szüksége lenne rá.

Látom még mindig nem világos sokaknak, ezt nem hétköznapi embereknek szánják, hanem cégeknek, testületeknek, ahol nem 1 darabot vesznek, hanem mondjuk 2000-et. Mások a priorítások, mint a konzumer piacon.

Írtam már, az ipari szegmensben egyáltalán nem fontos, hogy a legfrissebb hw és sw legyen a készüléken, mert semmilyen előnnyel nem jár, csak hátránnyal.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45) 7Heads Drago válasza Ispy (#44) üzenetére


7Heads Drago
veterán

ezt nem hétköznapi embereknek szánják
A legtöbb ember még tudtommal mindig kétkezi munkából él. A kétkezi munka pedig kosszal, porral, vízzel jár. Szüksége lenne erre sok embernek, csak mivel nincs értelmes hardverral ilyen telo inkább elengedi ezt. Dolgoztam építőiparban és látom hogy senki se használ ilyent, pedig kellene. Mezőgazdaságban ugyanígy kellene. A bumfordi kinézet már csak ráadás az egészre. Pedig az ütésálló kivitelt egy külön tokkal is megoldhatná a gyártó, ha akarja. Ezzel a hardverral, szoftverral ez így halott ügy. Én magam se vettem ilyent. Pedig kerestem egy darabig a lehetőséget.
ipari szegmensben egyáltalán nem fontos, hogy a legfrissebb hw és sw legyen
Ha cég oldaláról nézed nyilván így is van, viszont ha saját telefonról beszélünk már egészen más a helyzet. Az iparban dolgozók se különböznek bárki mástól, pont ugyanúgy játszanak, face-znak stb. Persze a cégeknek ez nyilván nem előnyös, sőt próbálják is ezt korlátozni több kevesebb sikerrel. Viszont a megbízhatóság lényeges szempont egy cégnél is és a régi proci, régi droid miatt simán fagyhat, akadozhat is az egész. Az információ hiány pedig bőven lehet hátrány bármely cégnél.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46) HMárió válasza 7Heads Drago (#45) üzenetére


HMárió
junior tag

Te nagyon félre érted ezt a dolgot. A mi cégünk vett 5000 darab zebra PDA-t. Minden nap ütjük, vágjuk, leejtjük, odacsukjuk, ráöntjük a kávét, stb. És tökéletesen működik rajta minden. Nem kell rá gyári frissítés, a rendszergazdák azt az első napon letiltják...
Ez nem váltja ki a Note 9-emet, amiről a privát dolgaimat intézem...
Cégünk másik ágazatában viszont nem tartják fontosnak ezt a fajta kütyüvédelmet, ezért a leghitványabb Lenovo tabeteket használjuk. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy az első 2 hétben az össze pókhálósra törött, mert a melós szarik rá. Ledobja, odacsukja, wc-be ejti, lepisálja, letrüszköli, a kutyának adja, ráül, stb.
Akkor kitalálták, hogy picit drágább Samsungot vesznek, de az is hitvány kategória. Vettek rá armor tokot. Amitől sokkal bumfordibb, mint egy eredetileg strapára tervezett készülék. gumirésze ráadásul mindig lejárkál róla. Szóval rossz vele dolgozni.

Lényeg a lényeg, nem a saját telefonofat váltja ki a céges strapa PDA...

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#47) Ispy válasza 7Heads Drago (#45) üzenetére


Ispy
veterán

Ez nem játszós teló a melósnak, munkára szánt cucc, arra pedig megfelel.

Képzeld el, hogy beleraknak csúcs hárdvert új droiddal, de cserébe 300 dollárral többe kerül. Az már 100 darab esetén is 10 milla plusz kiadás egy cég számára, cserébe meg a melós nyomhatja a face-t? Amikor mi ipari pda-kat üzemeltünk be az első kérdése az volt a főnőknek, hogy hogyan lehet kb. mindent is letiltani a készüléken azon a 2 szoftveren kivűl, amire vették. Elhiszem, hogy a melósnak is jó lenne egy strapa cucc, csak nem rentábilis melósnak ilyet gyártani, mert nagyon kevés melós fizet ki egy telefonért 1000+ dollárt, szóval a melósok így jártak.

régi proci, régi droid miatt simán fagyhat, akadozhat

Nagyon dzsunka cucc kell ahhoz, hogy egy tiszta droid fagyjon, persze ha az ember telepakolja mindennel, akkor nem lesz jó, de ugye még mindig ipari felhasználásról beszélünk, ergó nem lesz telepakolva. Arra ott van a melós privát telefonja, amit a budin nyomkodhat.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48) 7Heads Drago válasza Ispy (#47) üzenetére


7Heads Drago
veterán

mert nagyon kevés melós fizet ki egy telefonért 1000+ dollárt, szóval a melósok így jártak.
Te hol dolgozol? Én bent a munkahelyen tele vagyok ilyen munkatársakkal akik 1000 dolláros telokkal mászkálnak. És melós. Részletre bárki megtudja venni.
Senki nem mondta hogy csúcshardver kell a teloba. De ez a hardver már 2 éve se volt topon. [link] Nyilván nem a játék a lényeg. Nem is ezt mondtam. Viszont egy emailt, egy pdf-et, word, excel doc-ot, linket meg tudjon már nyitni. Esetleg normális képet csinálni mivel kellhet a munkához. A nem szükséges dolgokat nyilván le kell tiltani. Akár az áruházat is. 2017-es droid meg bizony hogy fagyni fog neked így 3 év után az új appokkal. Mert ugye mindent az aktuális csúcs hardverra csinálnak, nem a 3 éves dzsunkára. Meg alapnak kellene lennie hogy nem egy melegedős soc-okat raknak bele egy strapa teloba.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) TTomax válasza 7Heads Drago (#48) üzenetére


TTomax
nagyúr

De nem kerülnek új appok egy melós telefonra...azok az appok amik még a munkához kellenek nem hogy ezen,hanem még 5évvel ezelötti cuccok is elfutnak hibátlanul.Nem tudom hangoztatni,nézd meg a zebrát,jobb nála olcsóbban.Ugy írsz azokról a dolgokról hogy email,pdf,exel, world,mintha csucshardver kellene hozzá,a valóságban meg már 5éve is tudta egy alaptelefon...söt már Symbian alatt is ment...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#50) HMárió válasza 7Heads Drago (#48) üzenetére


HMárió
junior tag

Ki ne találd már, hogy a PDF-et csak 1000 dolláros telefonnal lehet megnyitni. Nekem van még a 6 éves telefon konstrukcióból is. 2 GB RAM, 4 magos proc. És érdekes módon tökéletesen megnyitja a PDF-et, suhan a menüben, lehet rajta videót nézni, és teljesen elfogadható képeket készít. Simán megveri ülve azokat a képeket, amiket az Aliexpresszes csodákkal lőnek a vagányok.

De tudod mit? Én baromira nem szeretném azt, hogy a telefonomban turkáljon távolról a cég rendszergazdája.
A másik meg az, hogy a franc se hordozná nyáron a shortban a bumszli nagy krumplit. Még a Note 9-em is nagy kihívás. Jó az úgy, hogy a céges pda-val dolgozok, nap végén leadom és kész. B@xok én rá, hogy hány magos processzor van benne. Tudok vonalkódot olvasni vele, nyomtatni és kész.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.