Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tulku


Tulku
veterán

Így legyen ötösöm...persze nyilván nem lottózom :-)

(#2) Baryka007


Baryka007
őstag

Tehát most jól levitték a Huawei részvényárait, hogy ne érhesse el az amerikai Iphone-t?

Vagy esetleg, ténylegesen nemzetbiztonsági ügyről volt szó? Akkor már miért nen az? ...

(#3) kovászos


kovászos
tag

Amerikai tudósok fölfedezték, hogy az USA nagyon sok pénzzel tartozik Kínának...

[ Szerkesztve ]

(#4) tzolosch válasza kovászos (#3) üzenetére


tzolosch
csendes tag

Made my day xD

(#5) TigerCat válasza kovászos (#3) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, mert Amerikában élő brit tudósok.
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6) Depiboy


Depiboy
tag

Szerintem mindenki tudta hogy ebből a cirkuszból semmi nem lesz

(#7) Soulles válasza kovászos (#3) üzenetére


Soulles
tag

Valószínűleg nem Yuan-ban. Kína tartozása viszont USD. Valószínűleg persze... :)

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

A G20 -on a fejére koppintott a szabadkőműves háttérhatalom.Mert egy makacs h...e zavarta a nemzetközi nagytőke érdekeit. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Rá jött a Trampli hogy Kína nélkül padlón lesznek?

Az elektronikai eszközök (kb minden) valamelyik alkotó elemét onnan hozzák, Kína megszívná de ők még jobban.....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) wednesday


wednesday
őstag

Ennyit arról, hogy ez biztonsági kockázat...

Cserébe lehet a kínaiak pár helyen megnyitják a piacukat. Turumpéknak mindig is a kereskedelmi mérleggel volt baja. Az EU-val is.

(#11) sb válasza Depiboy (#6) üzenetére


sb
veterán

Sajnos az utóbbi idő populista térhódítása nem azt mutatja, hogy egy orbitális baromságot nem lehet megcsinálni.
Simán meg lehet sajnos tenni.
És mindenki (sokak) csak a végén, utólag csodálkoznak, hogy gáz/hülyeség lett az eredmény... vagy épp mégsem estek le a laposföld széléről. Ami másoknak evidens előre is a 0. pillanattól fogva...
(És mint látjuk, vezető pozícióban is vannak ilyen emberek.)

:(

[ Szerkesztve ]

(#12) D.Va válasza Baryka007 (#2) üzenetére


D.Va
senior tag

A huawei telefon részlege az USA-ban labdába sem rúgott, elenyésző volt az eladásuk az USA-ban. A hálózati eszközökben volt óriási szerepe nem a telefon eladásokban.

(#13) HookR


HookR
addikt

Nyomást gyakoroltak, veszett kutyát játszva belengették a szélsőségeket, hogy aztán megállapodhassanak félúton. Ahogy eredetileg is tervezték.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14) Somatom


Somatom
veterán

A kínaiak megígérték, hogy a jövőben Trump is hozzáférhet a Huawei backdoorokon keresztül begyűjtött adatokhoz. Ez most épp jókor jön Trump -nak. Az egyik kutya, a másik eb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

"... amelynek a bevezetése nehéz helyzetbe tovább rontotta volna a globális gazdaság lassulását. "

Ez mit akar jelenteni?

(#16) nevemfel válasza HookR (#13) üzenetére


nevemfel
senior tag

Egyértelműen erődemonstráció volt az egész.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17) floatr


floatr
veterán

Bannolták őket, mert "kémkedtek". A google elkezdett problémázni, hogy többszáz milliónyi júzert veszítenek... véjtaminit... "Trump feloldja a korlátozásokat" :)

(#18) Dragon3000 válasza floatr (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért a google-n kívül más cégek is felszólaltak.

(#19) Dilikutya válasza Baryka007 (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amikor eleve úgy mondta, hogy egy későbbi gazdasági egyeztetésen lehet szó a Huawei-ről, akkor egyértelmű, hogy nem nemzetbiztonsági kockázat. Ha az, akkor Trump vegye elő a bizonyítékait, dobja ki a Huawei-t az USA-ból, és kész, nyilvánvaló, hogy kockázatos külföldi cégeknek nincs helye. De ha nincs semmi ilyen a kezében, akkor viszont ez a faszméregetés meg arcoskodás nem gyerebe a nemzetközi életben. Sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) floatr válasza Dragon3000 (#18) üzenetére


floatr
veterán

Csak kiemeltem egy érdekes momentumot azzal kapcsolatban, hogy ki - mondjuk úgy - gyűjt adatokat másokról :)
A korábbi érvek nem annyira hatották meg az amerikai döntéshozókat...

(#21) Depiboy válasza Dilikutya (#19) üzenetére


Depiboy
tag

Ez az egész hatalmi játékról szól csupán

(#22) Dilikutya válasza Depiboy (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem volt kérdés egy percig se. Ahogyan ez a mostani eredmény sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Dragon3000 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az igazi kérdés csak az volt, hogy ez mikor jön el.

(#24) D.Va


D.Va
senior tag

"Egy tányérból esznek, mindig összevesznek." Long story short: Találkoztak, kiverték egymásnak, büszke vállveregetés, és megy minden tovább ahogy eddig. 5 év múlva majd megint összevesznek kié legyen az új homokozó lapát.

(#25) imi123 válasza kovászos (#3) üzenetére


imi123
őstag

:C

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#26) joysefke válasza Soulles (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kínának minimális a külső tartozása. Az USA-nak összesen 20.000+ Mrd $

[ Szerkesztve ]

(#27) Depiboy válasza Dragon3000 (#23) üzenetére


Depiboy
tag

Legfeljebb a szankciók életbe lépésének napjáig ment volna ez a cicajáték, legkésőbb akkor táncolhatott volna még vissza az USA ilyen könnyen.

(#28) Fred23


Fred23
nagyúr

(#29) #04824576


#04824576
törölt tag

Még ha csak gazdasági kérdésekről lenne szó, akkor érthető.

De mivel a Huawei-t nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozva bannolták, így az vagy kamu volt csupán, vagy Kína most olyat mondott, amitől már mindjárt nem fontos még a nemzetbiztonsági kockázat sem, és az USA-nak békülni kellett, bármi áron.

Például lazán el tudom képzelni, hogy megelégelték az USA kapálózását, és belengették a Kína tulajdonában lévő USA adósságpapírok teljes kiárusítását. Azt azért az USA megérezné, nem kicsit.

(#30) M@cika


M@cika
őstag

Ez egy fantörpikus meglepetés. :-)

Startup: Valami hasonlót "javasoltam" anno a Huawei "letiltásakor" én is itt a Fórumban. :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#31) Remiel


Remiel
őstag

A sok marha aki meg egy hónapja amikor felröppent a hír, már árulta a Mate 20 prot meg a P30 at áron alul... eszembe se jutott eladni a sajátomat ;]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#32) Juhaszatti válasza D.Va (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az USA-n belül a hálózati eszközök terén sincs nagy szerepük. Mindössze 2 államban épültek náluk hálózatok, a Huawei rendszerére.

A probléma inkább hogy szövetséges országok teljes hálózata épül rá.

[ Szerkesztve ]

(#33) Juhaszatti válasza #04824576 (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Például lazán el tudom képzelni, hogy megelégelték az USA kapálózását, és belengették a Kína tulajdonában lévő USA adósságpapírok teljes kiárusítását. Azt azért az USA megérezné, nem kicsit."

Én is gondoltam erre, de igazából azon Kína is óriásit bukna. Ha ennyi állampapír kerülne egyszerre a piacra, elértéktelenedne, és nem sok mindent látnának viszont a pénzükből.

(#34) brian1987


brian1987
tag

Én nem értem ezt az egészet.. persze minden a pénzről szól.
Meg oldhadták volna okosan is.. ( gondolom én) mert ugye a legnagyobb port a hüvej okozta.
Csak simán tájékoztatni kellet volna az embereket hogy ilyen és efféle gondok ( mennyire és milyen féle sebezhetőségek vannak, persze lebutítva az átlag emberek nyelvére, mert nem mindenki IT-s vagy kocka )
Szóval Amcsi és Csájná bohóc polírozás fog menni tovább mintha, mintha mi sem történt volna.
Nagy tapsot nekik.

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#35) 8th válasza Somatom (#14) üzenetére


8th
addikt

Ha már kutya és eb. :P [link]

(#36) joey04 válasza Baryka007 (#2) üzenetére


joey04
titán

Tehát most jól levitték a Huawei részvényárait, hogy ne érhesse el az amerikai Iphone-t?

he?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Alchemist


Alchemist
addikt

Nyilván a kínai elnök megígérte, hogy a Huawei 5G-s eszközeivel begyűjtött adatokból segítik Trump újraválasztását. :D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) Fecko_78


Fecko_78
tag

Szerintem Trump kipróbált egy P30 Pro-t az IPhone után és meggondolta magát...

[ Szerkesztve ]

(#39) Solten válasza Depiboy (#6) üzenetére


Solten
addikt

De, az 5 perc hirnev a prezident-narancs-orangutannak.

Saor Alba

(#40) HookR válasza Alchemist (#37) üzenetére


HookR
addikt

A Google meg hátráltatja - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#41) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Istenem de szánalmas.

(#42) Depiboy válasza Solten (#39) üzenetére


Depiboy
tag

Szerintem ezt nem nekem akartad :D

(#43) Kékes525 válasza Fecko_78 (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ha tudná kezelni bármelyiket...:D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) M@cika válasza Kékes525 (#43) üzenetére


M@cika
őstag

Nem kell kezelnie, csak belebrummogja a mikrofonba, hogy "call Putyin" és kész. :-))) Bár jobban járna, ha a kínai császárt hívná. :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#45) #04824576 válasza Juhaszatti (#33) üzenetére


#04824576
törölt tag

Elég vele fenyegetőzni is. Meg biztos megvan ennek a módja. A lényeg, hogy Kina meg tudja szorongatni Trampli tökeit, ha akarja. Szóval vszinűleg jobban tenné, ha nem szívózna.

(#46) Kékes525 válasza #04824576 (#45) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szóval vszinűleg jobban tenné, ha nem szívózna."

Ilyen apróságokkal nem szokott foglalkozni. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) #04824576 válasza Kékes525 (#46) üzenetére


#04824576
törölt tag

Igen. USA fejjel a falnak. A gáz az, hogy eddig be is jött neki. Pókerezniük kellene, mert a lapjaik elég sz...rok, mégis a legtöbbször ők nyernek. De hogy miért? Rejtély.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.