Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Örni


Örni
senior tag

Ugyanitt mini guillotine eladó! :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#2) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dawkins


Dawkins
tag

Jól hangzik.
Mondjuk papíron az összes termékük jól hangzik ;]

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#4) ghiottone válasza Dawkins (#3) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1 ;)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#5) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ettől a gyártótól inkább semmit.

(#6) no more


no more
addikt

Mindig elkap a röhögőgörcs ettől a megfordított és tükrözött Xiaomi jeltől, amit az Elephone használ.

Milyen már, hogy a kínaiak egymást is koppintják, nem csak a nagyokat!? :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#7) #86973952


#86973952
törölt tag

"Az Elephone továbbvitte a gondolatmenetet, és megalkotta a U-Disket."

Annyira nem új téma. 2010 -ben megérkeztek az "első" ujjlenyomat-olvasós pendrive -ok. Az elv ott is ugyanez volt, nyilvános és "zárt" partíció. Egyébként jópofa dolog, sokat használtam. Bár nem pont elefántosat vennék.

Szerk.:
Közben találtam róla képet is. 6 éve.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fejvadi válasza no more (#6) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

A nagyok többsége már Kínai. :DD

(#9) Quqesz válasza Fejvadi (#8) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:D úgy úgy

Nem olyan rossz ötlet.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#10) no more válasza Fejvadi (#8) üzenetére


no more
addikt

Nagyoknál a HTC-t, Samsungot, Apple-t, Sony-t, LG-t értettem pl. A copy-paste huszárok nem "nagyok" számomra.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#11) Scrydhan válasza no more (#10) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Ennek a felét simán leelőzik a "copy-paste huszárok".
De persze,minden ami android,vagy elöl van egy gombja már copy-paste...

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#12) Postas99


Postas99
senior tag

Elephone következő terméke a KAZETTÁS MAGNÓ lesz mint legújabban felkapott divat.

Sok sikert hozzá

(#13) LeTulipNoir


LeTulipNoir
csendes tag

Nem tudom mit rugoztok az elephoneon?! P8000et hasznalok mar jo ideje a legnagyobb megelegedessel...

vodka martini, felrazva, nem keverve

(#14) Mercel


Mercel
senior tag

Épp azon törtem a fejem a hír olvasása közben, hogy nem volt már ilyen..?

Az egy másik kérdés, hogy előítélet vagy sem de kizárt dolog, hogy egy (deklaráltan) kínai gyártó kezébe adjam az ujjlenyomat azonosítómat.

Marcel

(#15) Mercel válasza LeTulipNoir (#13) üzenetére


Mercel
senior tag

Volt ismerősöm aki Záporjóskát (az autót) használt nagy megelégedéssel.
Mi elfogadtuk, de venni azért nem akartunk.:)

Úgyhogy használd te is egészséggel.

Marcel

(#16) tybsen válasza Mercel (#14) üzenetére


tybsen
addikt

Én is emiatt aggódtam de egy másik topikban felvilágosítottak hogy csak ujjnyomat leolvasó, és nem ujjlenyomat.

(#17) atike


atike
nagyúr

Jó, hogy van ilyen is.

(#18) Freiherr válasza tybsen (#16) üzenetére


Freiherr
őstag

Hehe, mert ott biztos csupa security expert osztja az észt. 😂

XXX

(#19) Fejvadi válasza no more (#10) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Tudom én mit értesz a "nagyok" alatt, csak közben telik az idő, ha nem is akarsz tudomást venni róla. Ezek a Copy-paste gyártok, már jó ideje letolták a maradék 2 nagyot kivéve, a trónról. Hol áll a HTC, Sony, LG? Lassan a holnap alapított cég is letúrja őket. Ezek csak voltak nagyok.

(#20) Örni válasza Fejvadi (#19) üzenetére


Örni
senior tag

Köszönhetően egy óriási hazai piacnak, ahol szabad a lopás, másolás, következmények nélkül, nyugati ingyen szoftverre alapozva. De nem vádolom őket, a nagyok használták őket a nagyobb profit érdekében aminek ez lett a vége :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#21) Laca7601 válasza #86973952 (#7) üzenetére


Laca7601
tag

Pontosan. Ez van nekem is, de ha beszélgetni szeretnék az adatokkal, amit rátettem anno, akkor el kell baktatnom egy múzeumba, ahol van XP. Újabb oprendszerekkel még sosem sikerült hozzáférnem, mert nincs hozzá driver. 😁
Soha többé ilyen eszközt ne lássak..

(#22) no more válasza Örni (#20) üzenetére


no more
addikt

+1 a nagy cégek pénzt ölnek a fejlesztésekbe, akár évekig tart egy technológiát kifejleszteni (majd nyilván megkérik az árát), ezek meg lekopizzák egy hét alatt és eladják féláron... Így nem könnyű "felnőni".

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#23) Fejvadi válasza Örni (#20) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ha nem tudnak ellenük fellépni, akkor ez van. Engem nem érdekel ki kit másol. Nekem egy a fontos, hogy mit és milyent kapok a pénzemért. Csak azért nem fogok HTC-t venni dupla áron, hogy több pénzt osszanak szét a főnökök maguk között. Nekem se ingyen adják a pénzt, keményen kell érte dolgozni. Adják olyan áron, hogy vegyék az emberek, ha meg nem, lehúzhatják magukat. A piaci verseny, nem szeretet szolgálat.

(#24) Mercel válasza Fejvadi (#23) üzenetére


Mercel
senior tag

Az megvan, hogy az utolsó hozzászólásoddal kicsiben de leírtad mitől szr a világ?

Nagyjából az utolsó pillanatban van a világ Kínával szemben.

Amúgy nem csak Kínából olyan a hozzáállásuk amilyen.. itt nálunk is él pár százezer - csak velük kapcsolatban nincs migrancsozas meg gazdasági bevandorlózás pedig évente olyan nemzetgazdasági kárt okoznak hogy ihaly - asszimiláció meg nuku.

(és hagyjuk hogy dolgoznak mert dolgoznak de közben kinyírnak maguk körül mindent, adózni meg kb. Nulla.. így könnyű..)

Úgyhogy boccs de nagyon nem tudok egyetérteni veled. Meg az egész hozzáállással nem.

Marcel

(#25) Fejvadi válasza no more (#22) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Most komolyan. Mit fejlesztett ki a HTC? Pont ugyanúgy megvesz mindent mint mindenki más. Amire minden HTC nagyon szeret büszke lenni az a hátlapon a 2 műanyag csík. A Sense felületet meg senki nem lopja szerintem. Az alma is lecsapta a téglalap négy sarkát és veri a mellét micsoda bravúr és mindenki lopja. Ha EDGE kijelzőt tesz egy Kínai cég a telefonba azt nem lopja, hanem a Samutól veszi. A Xiaomi-ra is mindenki azt mondja, hogy lopja a MIUI az iOS-t. Hasonlít rá kinézetre, de ezenkívül semmi. Teljesen más rendszer, más funkciók. Ilyen alapon minden lopás a világon.

(#24) Mercel
Szerinted a Kínaiak hülyék és csak lopnak? Nem fejlesztenek? Olyan robotokat gyártanak már most, ami megszólalásig olyan mint az ember. Milyen utolsó pillanat?

[ Szerkesztve ]

(#26) no more válasza Fejvadi (#25) üzenetére


no more
addikt

Most komolyan. Mit fejlesztett ki a HTC?

Azt vágod, hogy a legelső unibody fémházas telefon (ahol egy alutömbből marták ki az egész házat) az az M8 volt? Előtte pedig az M7 behozta AZT a bizonyos design-t, amit azóta a kincsüng telefonoknál előszeretettel alkalmaznak a mai napig (még a Oneplus is a 3-nál, meg a Huawei). Nem is nagyon volt fém telefon az M7-ig. Mindenki bohóckodott az üveggel. Gondolom biztos 2 perc volt, amíg kisilabizálták a HTC-nél, hogy az ő telefonjaik mától így fognak elkészülni. Nem kellett hozzá tervezés, mérnöki munka, hiszen ők csak megvesznek mindent (mondjuk nem értem, miért nincs levédetve a design, már annyi pénzük lenne mint az Apple-nek). Ők meg gyorsan lemásolják, összeb*sszák és kidobják féláron, harmadáron. Meg is látszik a kínai copy-paste-nél az igénytelenség, az összes fémházas telefont meghajlítja egy kétéves is (pl. ott a Mi5).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#27) Fejvadi válasza no more (#26) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Attól, mert ők voltak az elsők, soha senki, ne csinálhasson olyat? Ha a HTC nem csinálja meg, akkor nem is létezne ilyen? Mi lenne ha én most szeretnék egy gyufagyárat? Nem én találtam fel a gyufát, nagyjából semmit nem változik már. Igazatok van. Kellene hagyni, hogy az általad nagynak tartott gyártok legyenek csak és az a pár cég gyárthasson. Éljen a monopoljog. Így sem tudják már egyes gyártók mit kérjenek a termékeikért. Mi lenne akkor? A HTC semmivel nem adnak nekem többet dula áron, mint egy Xiaomi, LeEco, OP3, Meizu, stb. Még annyit se, le vannak maradva rendesen.

(#28) Mercel válasza Fejvadi (#27) üzenetére


Mercel
senior tag

Nem hiszem, hogy bárki azért drukkolna, hogy csak merevedjen le a piac és ne legyenek új szereplők. A nagy szereplők sokszor valóban külön megkérik a Brand árát is - ami főleg a csóróbb helyeken nagyon nem jön be ( hozzáteszem mi magyarok külön élen járunk a khmm ár érzékenység témában) viszont az is tény, hogy az egész kínai ipar tokkal vonóval együtt a pofátlan lopásból épült fel. Ezt nyugodtan lehet szó szerint értelmezni.

A világ ott szúrta el, hogy de olcsók - vigyük oda a gyártást.

Csakhogy a dolog nem állt meg ott, hogy legyártják - hanem elkezdtek barkácsolni meg seftelni a lenyúlt technológia segítségével.

Első körben ez csak morgást okozott mert a belső piacon csinálták ahova a mai napig se nagyon engednek önálló nyugati céget, második körben viszont Kiléptek a világ piacra is - na ez viszont most már húsba vágó és ennél sokkal durvább is lesz.

Amúgy a HTC -vel kapcsolatban két dolog.
Anno ők is OEM gyártók voltak, csak Kiléptek belőle és nevet szereztek.

A másik, hogy annak idején kb. A HTC sense volt az egyetlen felület ami miatt a borzalmas Windows Phone és kezdeti android os telefonok használhatóak voltak.

Marcel

(#29) no more válasza Mercel (#28) üzenetére


no more
addikt

+1 :R

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#30) match123 válasza no more (#26) üzenetére


match123
tag

"Azt vágod, hogy a legelső unibody fémházas telefon (ahol egy alutömbből marták ki az egész házat) az az M8 volt?"

Eleg furan irod a legend-et :)

(#31) Fejvadi válasza Mercel (#28) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mint írtam, ilyen a világ. Mindenki eldöntheti neki mi tetszik, mire mennyi pénzt szán. Ne könnyezzük már a lepusztulófélben levő nagyokat. Csak azt tapossa el a Kínai piac, akit lehet, mert semmi olyat nem tesz le már az asztalra, amiért érdemes lenne extra felárat fizetni. Most döbbennek rá, hogy talán nem a profitot kellene csak hajszolni, hanem megnézni a vásárlók igényeit. Érdekes, a Samut-t meg az Almát nem tudják. A Samu idén is csak hízik, persze végre odafigyelt a vevőire. Ha a Kínaiak nem nyomulnának ilyen adresszíven, a béka segge alatt sem lenne a fejlesztés. Ellennének, mint hal a vízben. Azóta van ekkora fejlődés, mióta kénytelenek egyre jobb dolgokat kitalálni. A Kínai gagyi most sem kell senkinek, csakhogy ez a fogalom, mélyen a Magyar fejébe vésődött, hogy a Kínai az olcsó gagyi, vacak. Egy ideje már azért ez nem így van. Egyszer mindenki névtelen nullaként kezdte. Persze ha Kínai, akkor ne is legyen soha neve, de egy Koreai az igen. Emlékszem még amikor a haveromnál láttam az első HTC-t. A nevét is ritkán hallottam, akkor azt szutykoztuk le. Az orrom előtt fagyott le, amikor mutogatta nekem. Nokia-m volt és csak röhögtem, mi ez a retek, aztán hol a Nokia?

(#29) no more
Nagy mérnöki bravúr volt, ez az egybegyógyított ház a két műanyag csíkkal. Szerencse, hogy kitalálták, mert azóta macerás az akku csere. Neked és sok embernek tetszik, nekem és sok embernek meg nem. Azóta is ott topognak, mert még nem ébredtek fel, Azóta kb nem történt semmi náluk, semmi előrelépés. Sok embernek a Lumia forma, sokaknak a Sony, vannak akiknek a régebbi Alma és vannak akiknek a Samu tetszik, nem csak a HTC tetszik mindenkinek. Az a cég csak vergődik, jobb ha bevásárolsz hosszútávra.

Ezzel én be is fejezem, mert nem mi fogjuk ezt itt eldönteni, hogy minek, hogy kellene működnie a világban.
Nekem az a véleményem és nem a Kínaiak pártját fogom, hogy a fogyasztói társadalom, a piac, elfogja dönteni mire van szükség és nem bizonyos gyártók fogják csak uralni a piacot, lenyomva a torkunkon amit akarnak. Egyenlőre maradok a kicsit se rosszabb, legtöbbször jobb és minőségibb Kínai telefonok mellett, mintsem dupla annyiért egy gagyibb logóját lehelgessem. Szinte havonta veszek 100 ezer feletti Kínai telefonokat, ennyiért olyat kapok a nagynevűektől, hogy a Kínai gagyi is jobb. Megtehetném, hogy a legdrágább telefonokat vegyem és cserélgessem, csak semmi értelmét és hasznét nem látom. Kivéve egynek a Samu S7, mert nekem az tetszik, ezért veszek egy ilyet is.

(#32) exedoc


exedoc
senior tag

Pár termék kalandos meghibásodása, és elhalálozása után ettől a gyártótól én többet soha semmit nem veszek.

(#33) jUUh


jUUh
addikt

Másolja le más gyártó, majd azt veszem meg... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#34) no more válasza Fejvadi (#31) üzenetére


no more
addikt

Nagy mérnöki bravúr volt

Annak kellett lennie, mert azelőtt senki sem csinált ilyet. A Mi5 kettéhajlik egy szellőtől, annyira "nagy mérnöki bravúr".

Inkább az a szomorú, hogy vannak, akik ezeket a copy-paste gyártókat támogatják, hogy megveszik a hulladékaikat.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#35) macskea válasza Örni (#20) üzenetére


macskea
őstag

A komment második felére egy hatalmas +1!

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#37) Fejvadi válasza no more (#34) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Láttál egy videót, amiben így tört, de ha lett volna a kezedben akkor rájönnél, hogy nem ennyire törékeny. Hozzál nekem egy HTC-t és megmutatom neked, hogy hajtom félbe egy mozdulattal. Igaz az Mi5, nem is egy hatkilós batár, bár az idiótáknak 4x ilyen vastag acél se lenne elég. Hiába küzdesz, lassan egyenlő lesz a nullával a HTC. Még a javíttatása is egy macera lenne itthon.

(#38) Fejvadi válasza no more (#34) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Azt elfelejtettem, hogy a HTC hátlapja egy kazánlemez, az Mi5-nek meg üveg, csak egy keskeny fémkeret veszi körbe. Az lenne a csúfság, ha nem törne könnyebben.

(#40) no more válasza Fejvadi (#38) üzenetére


no more
addikt

És ez a minőségbeli különbség. :) Érted már? Fogj a kezedbe egy Huawei P akármelyiket, majd akármelyik HTC One-t, vagy iPhone 6-ot... Hol van a Huawei "fémháza" ezekhez? Mintha egy műanyagdarabot fognál, nulla prémiumérzet.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#42) no more válasza #32839680 (#41) üzenetére


no more
addikt

Fogd meg azt és fogd meg az iPhone 6S-t. VAN különbség. Összeszerelésben tökéletesek a Huawei telefonok, viszont minőségérzetre nem közelítik meg a prémium kategóriás készülékeket. Egyszerűen más érzés kézbevenni.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#43) Fejvadi válasza no more (#42) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Rendesen kiveséztük a témát, lépjünk tovább. :)

(#44) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó e hajátok, de én megvárom az irisz pendrájvot. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45) szabi1987XM


szabi1987XM
tag

Tetszik :)

When Life Gives You Questions, Google has Answers

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.