Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zanik


Zanik
addikt

Hát a fekete Asus UL nagyon bejön. Mármint külsőre!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2) kretenallat


kretenallat
senior tag

A CM Elite 100-nak mennyi az ára?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#3) radírfej


radírfej
senior tag

intelnek ez a csillagozós rendszere több, mint vicces... tiszta marketing, semmi más. még hogy segítené a felhasználókat a teljesítmény szint belövésében. persze. maximum a terelgetésben segíti a drágább modell felé.

tényleg egy csillag a T3000 ? 1.8 ghz 1MB L2 ?
a Core 2 Duo SU7300 pedig rögtön öt csillag... 1.3ghz 3MB L2. ügyes.

persze fogyasztásban energiamenedzsmentben van különbség, de akkor is vicces.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Egész pofás ez a Maximus III, főleg a Gene. Még az ára sem olyan vészes, ha a ROG lapokhoz viszonyítjuk. Kár, hogy 790FX chipsettel nincs egy hasonló. :)

(#5) rudi válasza kretenallat (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Hoppá, kimaradt! Táppal együtt 15 500 forint körül adják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Maximus III Formula de brutálisan néz ki. Gondolom hozza a tuningos csúcsokat is. :K

Az Asus már megint gőzerővel küzd azért, hogy a legjobbak között maradjon. A Gigabyte is tetszik.

De szívesen megnézném, hogy az Abit mivel állna most elő. :(((

(#7) nyunyu


nyunyu
félisten

"Ez az ár kb. 15 000 forinttal alacsonyabb a korábbi, egymagos Core 2 Duo SU3500 processzorában és 500 GB-os winchesterében különböző UX30 áránál. "

Maradjunk annyiban, hogy az egymagos SU3500-ot az Intel Core 2 Solo-nak hivja, gondolom megszokasbol sikerult Duo-t irni :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) tothbe válasza rudi (#5) üzenetére


tothbe
addikt

végre ismét a hazai pálya adagunk. Nagyon köszönjük. Az alaplapos rész kifejezetten nagyon jó lett. :R

By(e) Tothbe

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Maximus III Gene kifejezetten tetszik. :C

(#10) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Szóval megjelent a CoolerMaster Elit 100as háza idehaza is :)

Remek kis HTPC ház, az eddigi legigényesebb kivitel amit valaha láttam :C
ahogy nézem kijön 15000Ft alatt kiskeráron

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#11) janos1988


janos1988
addikt

Ez az L505 notebook 100%-os lehetne, ha nem 0,3 mp-es lenne a webcamja, Igy csak 99-es :)

Vajon op. rendszer nelkuul megvasarolhato valahol?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#12) Dyno


Dyno
veterán

Asus mikor felejti már el ezt a szőrnyű Glaciator hűtést?

(#13) nyunyu


nyunyu
félisten

Hardveres paraméterek közül magától érthető a két SLI-s és CrossFire-ös PCI Express aljzat, a két eSATA csatlakozó és a Creative lapkájára építő SupremeFX hangmodul.

Komolyan nem ertem az Asust, miert egy herelt Creative vackot raknak a csucs alaplapjukra, amikor nem kene messzire menniuk egy hasonlo aru, am jobb megoldasert, amihez mukodo driverek is vannak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) Killing


Killing
addikt

Csak lesz abból a 4850-ből karácsonyra. :U Arra meg hogy HD5800-as széiát valahol tudjak venni addig, nem is álmodom, mellesleg elég drága. :O

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15) Mercutio_ válasza CsendesMark (#10) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak az Elite 100-al kapcsolatban személyes tapasztalataid?
mATX lappal szerelve elfér az AMD gyári cooler?
Van benne/hozzá risercard, vagy ha nem elfér benne egy LP TV-kártya?
Szellőzése tényleg olyan gyenge, mint amilyennek ránézésre tánik?

A GENE lap jól néz ki, de értelmetlen, veszek egy 20k-s AMD mATX lapot a töbletből pedig erősebb videókártyát és procit tolok bele :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16) ShadowX válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


ShadowX
őstag

Erős a gyanúm, hogy ebbe sajnos nem lehet semmi extra kártyát tenni... Csak az integrált cuccokban bízhatsz. A házhoz tartozó linken látszik (a fényképeken), hogy nincs hely semminek.

(#17) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Jah igen, ITX alaplap esetén ez a ház praktikusabbnak tánik, mivel még egy kisebb (Radeon 4670) videókártya is elfér benne :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18) DonK


DonK
aktív tag

Ez a sokadik notebook vs asztali gép teszt ismételten annyira felesleges energiabefektetés, mert ugyan a cikk nagyon jóra sikerült, és pontos, korrekt információkat szolgáltat, az egyetlen mondanivalója az, amit igazából egy mondatban le is lehet írni, hogy a notebook drágább az asztali gépnél. Meg lehet ezt csinálni 100e 200e és akár 500e FT-os árkategóriában, ezt az eredményt fogjuk kapni. Magyarul jó a cikk ezen részlete, csak kevés a mondanivalója :R

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr. Akula válasza radírfej (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vagy fél éve volt már erről cikk a PH-n, levonták a következtetést hogy a *-ozás az árral van egyense arányban, semmi mással. :)

(#20) gametofiton


gametofiton
tag

Valaki végre megmondaná, hogy a Lynfield-hez minek 3 csatornás memória, mikor elvileg csak 2 csatornás????
előre is köszi.

(#21) szuper-t


szuper-t
senior tag

ezeken a lapokon a hűtés csak dísz :s én már csak ezért se vennék iylet ...

(#22) peti85


peti85
senior tag

Korrektnek tűnik a notebook-asztali gép összehasonlítás, de egy valami kimaradt. Valóban, így jobbnak/erősebbnek tűnik az asztali gép és majdnem(!) mindent tud, amit a notebook. De mi van áramszünet esetén? Mondjuk DVD-írás közben? Ok, ma már nem nagy tétel egy üres DVD, de lehet más gubanc is ilyen esetben. Ha már tényleg mindent tudjon, amit a notebook, akkor kell mellé egy szünetmentes is!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#23) CsendesMark válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Hi!

Nem, Szerdáig nem is lesznek :O
Már korábban is vártam hogy idehaza is megjelenjen ez az apróság :K

Szvsz a gyári AMD cooler el fog férni!

"LP TV-kártya?"
Wut? :D
A helyedben egy Zotac ION ITX B-E lapot tennék bele (szinte adja magát :C )

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#24) P00By


P00By
nagyúr

Maximus III Gene igencsak jól néz ki :B

(#25) Rover623


Rover623
félisten

Ezen a problémán segít a Cooler Master Elite családjának legújabb és egyben legkisebb tagja, az Elite 100. A 262x318 mm alapterületű, kevesebb mint 70 mm magas dobozkába a Mini-ITX mellett a microATX formátumú alaplapok is beleférnek.
Beleférni éppen beleférnek a mATX lapok...csak minek...:F
A táp behelyezésével a 16x PCI-e csatin kívül szinte minden bővítési lehetőségnek vége...akkor meg minek?

primus inter pares

(#26) John_Doe válasza gametofiton (#20) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nem 3 csatornás az.
The six DDR3 memory sockets are divided into two channels and each channel has two memory sockets as following:
Channel 0: DDR3_1, DDR3_2, DDR3_3
Channel 1: DDR3_4, DDR3_5, DDR3_6

Shal'kek nem'ron!

(#27) SAnyi_ válasza DonK (#18) üzenetére


SAnyi_
csendes tag

Szerintem érdemes néha egy ilyen összevetést készíteni, mert pár év múlva akár meg is fordulhat a helyzet. Anno 250k környékén vettem a notimat, amit azóta már négy éve nyúzok. Akkori viszonylatban egy igen jó asztalit kaptam volna ennyiért. Ám, most a relatív teljesítményviszonyok már nem annyira eltérőek.

Az összehasonlításba én belevenném a fogyasztást, a helyigényt, a kábel dzsungelt, a zajt és a hurcoláshoz elengedhetetlen táskát is.

(#28) VaniliásRönk válasza SAnyi_ (#27) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Helyigény? Egy billentyűzetet simán félrelöksz, ha kell a hely, egy notit már körülményesebb, kezdheted kihúzkodni a kábeleket. Egy asztali gép esetében kábelből sok van, viszont az asztal mögött/alatt, notebook esetében kevesebb, de az asztalon keresztbe-kasul.
Gari lejárta után a legtöbb helyen úgy húznak le rólad 10k-t, hogy még egy csavart sem lazítottak meg, aksit 2-3 év után garantáltan cserélni kell, helyből 25-30k, és akkor már a gép is ezzel összemérhető értékű, lehet tarkót vakarni, hogy megint új noti 150-200k-ért, vagy megveszed az aksit és megnöveled a gép értékét 10k-val, aztán ha elhalálozik az alaplap vagy az LCD (ami egy 3-4 éves notinál simán benne van a pakliban) akkor ennyivel is többet buktál.
Jó dolog a noti, de rengeteg kötöttséget és kompromisszumot jelent, ami nem feltétlenül éri meg.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) nyunyu válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Van benne/hozzá risercard, vagy ha nem elfér benne egy LP TV-kártya?

Szerinted?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) bartucc


bartucc
addikt

A laptop vs. desktop rész nagyon tetszik, nem hátrányos figyelembe venni az arányokat, mert sokaknak elég egy 4650-es laptop. A jövő heti adagot még jobban várom :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezek az alaplapok nagyon durván néznek! :R

(#32) #90996736 válasza Mercutio_ (#17) üzenetére


#90996736
törölt tag

egyrészt Nyunyu #15 válasza, másrészt szerintem kár hogy 1-2 cm-rel megemelve a ház magasságát inkább nem "élére" állították bele azt a flexATX tápot. Sacc/kb úgy tűnik akkor nem fedné le a táp a PCI slotot --- meg ahogy elnézem, a slim ODD alá se sokminden kerül, mert a kis 2.5"-ös HDD pont felülre kerül, esetleg oda is be lehetett volna rakni rendhagyó módon a tápot ... (?)

amit linkeltél PowerCube nekem már túl bumszlinak tűnik :) bár ha megtakarítasz a kártyán (mert a low profile kártyák vagy nagyon drágák vagy a normál VGA-khoz képest kisebb teljesítményűek) akkor lehet h jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#33) erdoke


erdoke
titán

Már a 13-as notit se venném meg 1366x768-as kijelzővel, nem hogy a nagyobbakat, pl. 15,6". Arra nem fér ki semmi, ölben tartva pedig már pixeles.

A legjobb aláírás a héten

(#34) rovtiv válasza nyunyu (#13) üzenetére


rovtiv
tag

Nálad a pont!

...már bocsánat...

(#35) - = Zk = - válasza #72042496 (#4) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Valóban kár. Lenne rá kereslet. Nem is kicsi, sztem...! :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36) Mercutio_ válasza nyunyu (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, közben rákerestem, és beugrott, hogy 1/2 éve volt egy beharangozó cikk róla, akkor ezt írtam: "Ez egy sz*r" :DDD

mgzsolt: Fene tudja, mutass mégegy ITX-es házat táppaé amiben elfér egy egyslotos Radeon 4670 :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37) Krix válasza Mercutio_ (#36) üzenetére


Krix
őstag

Ez esetleg?

SilverStone

If it is not broken then don't fix it!

(#38) Dr. Akula válasza erdoke (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

13"-en sztem még elfogadható ez a felbontás, az X301 1440x900-at produkál ugyanekkora méreten, azért nem olyan vészesen kevesebb az 1366x768, még bőven belefér. Viszont az 1280x800/15.4" az már übergagyi, pixelhalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#39) VaniliásRönk válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Most kb. 40cm-ről lesem a kijelzőt, és így sem látok recéket, be kéne kapcsolni a Clear Type-ot. ;) Vagy nem kéne tovább játszani a nagyítóval. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) Franklin válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Franklin
addikt

Amelyik gyártó 800-nál kevesebb pixelt tesz a kijelzőjére (akár noti, akár monitor), annak legszívesebben az összes gyárát a földig romboltatnám és sóval szóratnám be a helyét. A tervezőket pedig életfogytig tartó első szériás Eee pc használatra kötelezném, meglátjuk mit szólnának a 800x480-hoz.

Komolyan mondom agyrém. Az 1280x800 még hagyján, de ez az 1366x768 nem tudom kinek jutott eszébe. Gondolom hamarosan az 1600x480, utána pedig az 1920x320 fog jönni, ugye???

(#41) aram01


aram01
nagyúr

zsír királyok azok az asus lapok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) Mercutio_ válasza Krix (#37) üzenetére


Mercutio_
félisten

Piszok jól néz ki, és talán valamivel használhatóbb is, de 3X annyiért mint a Powercube már elvárható :D Bár a slimODD tovább drágítja a konfigot.
Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a front 2 oldalán azokon a kis nyílásokon vajon mennyire ad sípoló hangot a beáramló levegő :U
Ja a powercube-hoz hasonló ház van TT-verzióban is Element Q néven:K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43) pityulee™


pityulee™
tag

Hol lehet ilyen FSP töltőt venni?
Nekem azonnal kéne belőle egy.

(#44) darkarthur


darkarthur
senior tag

A Maximus III nagyon komolyan fest!

Samsung S23 Ultra 5G

(#45) D.Orion


D.Orion
veterán

Ezen a problémán segít a Cooler Master Elite családjának legújabb és egyben legkisebb tagja, az Elite 100.

1-2 hónappal ezelőtt már írtatok erről a házról és már akkor többen is megjegyeztük, hogy ez egy semmirevaló ház. Slim optikai meghajtó és kis winyó. Emellett még drága is. Ebbe nem lehet költséghatékony gépet építeni. :(((

(#46) atike


atike
nagyúr

Hol lehetne venni Elite 100-at? Vagy ha már az annyira nem jó és drága (szerintem amúgy egyáltalán nem kerül sokba) hol lehetne venni valami normális mini-itx házat? Amiket találtam minden csak nem tetszik... :((

(#47) rudi válasza D.Orion (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

No, azért egy korrekt low-end ház is van vagy 6-8k, és egy korrekt alap, passzív PFC-s táp meg legalább 4k, szóval nem olyan sok az a 15,5k egy eléggé egyedi igényeket kielégítő modellért.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) rudi válasza erdoke (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Látod, nem vagyunk egyformák :) Az Asus G60 gamer noti topicjában azon közdöttek a kedves olvasók, hogy 15,6"-ra bőven elég az 1366x768 :) Én is úgy vagyok vele, hogy eléggé fáj, ami kor a 20"-os 1600x1200-as desktop gépről át kell ülnöm az 1024x768-as 12"-os notira. Amint csinálni kell valamit, kevés lesz a pixel. Mit optimalizáltam a Photoshop felületét is, míg úgy-ahogy használható elrendezést hoztam ki...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) rudi válasza DonK (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Kicsit árnyaltabb a dolog a "notebook drágább" konklúziónál. Magam is meglepődtem, hogy végül milyen kicsi különbség lett a desktop és laptop között, mert legalább 50-80 000 forintra számítottam.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) rudi válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Az univerzum nem a VaniliásRönk néven fórumozó egyed körül forog. Attól hogy neki még valami nem jön le vagy éppenséggel lejön, attól még lehet hogy másnak pont az ellentétje jön ki ugyanabból a helyzetből. Lehet, hogy másnak élesebb, vagyis inkább csak más a látása, hallása, ezért például azavarják a számára óriási, szögletes pixelek vagy éppenséggel idegesítőnek tartja a tekercsek magasfrekvenciás sípolását. Ez van, teljesen fölösleges a témáról vitatkozni, saját véleményt másokra erőltetni, ironizálni, akármi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.