Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádám16


Ádám16
addikt

"5,34 hüvelyken kapott HD+ megjelenítőt, hátlapi kamerája csak 8, előlapi pedig 5 megapixeles, a rendszerchipje azonos, viszont memóriából csak 1 GB jutott bele"

[ Szerkesztve ]

(#2) tixem


tixem
addikt

Kuka. Mindkettő. Előre sajnálom azokat a szerencsétleneket akikre rásózzák majd 2 év rablánccal.

1 giga ram 2018-ban. Büntetni kéne :U Ráadásul ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#3) margithid


margithid
veterán

Akik ezt megveszik 30-40k-ért azok meg is érdemlik!
Redmi 5A már van 26k-ért, de aki nem fél a Kínai rendeléstől az 100-150$ között iszonyat jó telefonkat foghat ki.
De nyilván lesz olyan aki bemegy az üzletbe és rásózzák majd.

(#4) jacis


jacis
nagyúr

De kár ezt erőltetni. Ezeket max olyanoknak lehet eladni akik totál világtalanok. Azoknak meg eladni az a totális átverés kategória kb.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) #77646080 válasza jacis (#4) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan így gondolom én is. Nem korrekt ilyen specifikációval piacra dobni eszközöket. :(

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Ezek valóban hulladékok.Nem szabadna arulni ezeket a szemeteket. Azert a voda is elmegy a ....ába,hogy ilyeneket árul.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Voltak már nagyon jó saját márkás készülékei a Vodának. Hát ezek...nem azok, hogy finoman fogalmazzak.

(#8) batai15


batai15
félisten

inkább a xiaomival kellene végre felvenni a kapcsolatot.

(#9) margithid válasza batai15 (#8) üzenetére


margithid
veterán

Legyél benne biztos, hogy durva árakon adnák.
Nem kell felvenni velük a kapcsoaltot, ott van eustock, vagy spemall, én utóbbitól rendeltem 2 év magyar garanciával!

(#10) retroid


retroid
senior tag

Szerintem ennél még a kaputelefon a lakásba is jobban teljesít az átlagos használatba..... :D

De most komolyan.... 2018 közepén kihoznak egy telefont 1 GB memóriával.... Még a 2GB is nagyon-nagyon necces, ha már fut a Fb, Viber, Instagram meg a Snapchat és közbe a háttérbe az időjárás widget meg a Google helyadatok és meg is halt a telefon.....

Azért az eladót megkérezném egy Vodafone üzletbe hogy mégis ki a fsznk fogja eladni?! Kire akarja rásózni ezt a szrt?! :D

Ha alá tudja támasztani érvekkel miért ezt vegyem meg és ne az Extreme Digital bármelyik üzletébe egy Xiaomit komolyan veszek egy ilyen high end telefont.......... :D :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#11) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Előre sajnálom azokat a laikusokat, akikre mocsokmód rá fogják sózni a Vodások ezeket a szemeteket, feltehetőleg sokaknak "ingyen".

(#12) retroid válasza .Szaki. (#11) üzenetére


retroid
senior tag

Igen... Gondolom ez lesz a nagy érv hogy most ajándékba adjuk a csomag mellé 0Ft ért!

Hát nem megéri még a hülyének is?! Hát nem......

Majd a minimálbéren nyomorgó szerencsétlen ügyfél hogy lecserélje a 2 éve betört kijelzővel használt szintén fos telefonját öröm könnyek közt rábólint hogy neki végre jó telefonja lehet.......

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#13) Juhaszatti válasza retroid (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Még a 2GB is nagyon-nagyon necces, ha már fut a Fb, Viber, Instagram meg a Snapchat és közbe a háttérbe az időjárás widget meg a Google helyadatok és meg is halt a telefon....."

2 éve használtam utoljára 2GB RAM-os telefont. Akkor még egy kivétellel az összes általad felsorolt nagyon simán futott (-Viber, azt nem használtam), plusz még a böngésző meg 1-2 app is mellettük. A Snapchat volt a kivétel, ha azt megnyitottam mindig letérdelt és iszonyatosan belassult a telefon, bármi volt mellette megnyitva :))
4GB-n már hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#14) margithid válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


margithid
veterán

Én is azért vettem most már 4 GB-os telefont, hogy ne legyen probléma, ha mondjuk 2 évig nem cserélem le.
Egész egyszerűen ma már a 3 GB az alap, 4 meg az ajánlott.

(#15) Graphics válasza margithid (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd meg a Telenort, teljesen normális áron adják a Xiaomikat

De érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a Xiaomival.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) retroid válasza margithid (#14) üzenetére


retroid
senior tag

Igen, 3GB RAM már simán elég arra mint pl anyámnak vagy apámnak is hogy social media appok és mellette böngészés és fotózgatás meg e-mail....

Apám régi 2GB RAM os Lenovoja konkrétan már a bekapcsolást is hattyú halálaként viszi végbe.... :D
De az én régi Samsungom asszem J5 2016 is eléggé öregesen teszi a dolgát már amikor van türelmem bekapcsolni...

Sajnos ez ilyen én is biztosra mentem a Mate 10 Pro val a 6GB memória bőven kiszolgálja

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#17) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Nnna...
Végre egy ütős mobil.
Biztosan a vezérigazgató is ilyet használ...meg a dolgozók is...meg a tulajdonosok...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#18) retroid válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


retroid
senior tag

Szerintem akkor összeomlana a Vodafone HR részlege a csoportos felmondások miatt.......... :D

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#19) batai15 válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


batai15
félisten

dehogy is nekik alanyi jog az iphone x

(#20) Rothmanakos


Rothmanakos
tag

Sz*r Vodafone-ban rádsóznak egy ilyet, első okostelefonnak úgyis jó lesz, mert "nagy kijelzője van, és sok megapixeles kamerája, és olcsó..."
Az ilyenekből lesznek azok, akik megutálják az Androidot egy életre, később vesznek egy iPhone-t, majd soha többé mást, mert "Az Android szar, használtam 2 évig egy Vodafone XYZ shitbox-ot, és lassú volt, meg akadt, meg ronda volt a kijelzője, és sz*r képeket csinált. Aztán kipróbáltam haverom Ájfonnyát, és sokkal jobb volt, ezért nekem soha többé nem kell Android..."

Örök iPhone ellenző voltam, de aki ennyit lát csak a Droidból, megértem, hogy menekül ebből...

A Google miért nem szab meg valami minimális limitet, hogy mondjuk kell az Androidja alá mondjuk 2Gb RAM minimum, plusz egy használható processzor...

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#21) Rothmanakos


Rothmanakos
tag

JEEEE NINCS NOTCH!!!!

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#22) retroid válasza batai15 (#19) üzenetére


retroid
senior tag

Vagy esetleg S9+ :D

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#23) Fred23 válasza margithid (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Akik ezt megveszik 30-40k-ért azok meg is érdemlik!"

Azért nem mind.

(#24) .Szaki. válasza margithid (#3) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Akik ezt megveszik 30-40k-ért azok meg is érdemlik!"

Elfelejted, hogy nem csak a fórumtagok léteznek. A Vodafone most semmi mást nem csinál, mint amit a Nokia kezdett el akkor, amikor kidobta az 1 és 2-es modelleket a piacra. Akinek baromira fogalma nincsen semmiről sem a telefonok terén, ilyenekről pedig, hogy RAM, meg egyebek még hírből sem hallott, az nem fogja tudni, hogy a kedvesen mosolygó Vodafone-os eladó búgása valójában egy hatalmas nagy átverés. Ajánlhat mellé Xiaomi-t, de olyan telefont nem fog venni, aminek még a nevét sem tudja kimondani és egyébként sem hallott róla még soha. A Nokiát legalább ismeri, a 3410-ese is megbízhatóan szolgált éveken át, hát akkor majd biztos a Nokia 2 is ilyen lesz és még azt is meg fogja enni, hogy ingyen kapja, mert azt is szeretik sokszor elhallgatni, hogy ha a szolgáltatónál vásárolsz telefont, akkor x összeggel nőni fog a havidíjad. Ergo ha pl 2.000 Forinttal emelik a havidíját két évre, akkor ezeket a szemeteket megvásároltad 48.000 Forintért darabját.

Na ezek a saját márkás telefonok pontosan ezt fogják hozni, mint a Nokia 1-2. És még csak hibáztatni sem lehet azt, akire rásózzák, mert nyilván a fiatalabb korosztály egy része és az ilyen témák által érdeklődő emberek vesznek egy Xiaomi-t ha olcsó telefont akarnak, a flagshipek közt pedig hatalmas a választék, ott fognak válogatni, de egy nyugdíjas néni pl honnan a fenéből tudná ezeket? Nagy kijelző, legalább jól látja, és "ingyen" van. Ennyi.

Herreløse

Ott a pont! :C

Rothmanakos

Azért az értelmesebb típus maximum az adott márkából nem vesz többet, amivel elégedetlen volt, abban a kategóriában, amiben az iPhone-ok játszanak rengeteg remek Androidos készülék kapható, simán választhatja azt is. De azért annyiban egyezzünk meg, hogy vannak olyan emberek is, akik szeretik az iOS-t és azért vesznek iPhone-t nem pedig mert volt egy fapados utált droidjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) retroid válasza Rothmanakos (#20) üzenetére


retroid
senior tag

Sajnos ez így van....

Bár nyilván nem az aktuális csúcs iPhone-t fogják utána megvenni hanem az aktuális kifutó szériát így végülis nem a csúcs Android modellek elől szívja el az Apple a vásárlót hanem a középkategóriástól leginkább...

Ami pedig nem a fő bevételi forrása a legtöbb "nagy" cégnek, kivéve talán a Xiaomi ahol a középkategória az egyik legerősebb szegmensük

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#26) margithid válasza .Szaki. (#24) üzenetére


margithid
veterán

Nézd, ez semmi másról nem szól mint a tudatos vásárlásról.
Én sem értek sok minsenhez, de mikor hütőt, sütöt, mosógépet vettem, utánajártam melyik ári meg, milyen garancia stb.
Nem csak bementem az euronicsba és elfogadtam amit éppen az eladó rámsóz.
Nekem is nyugdíjasok a szüleim, de én nem engedném be őket az üzletbe csak úgy, hogy rájuksózzanak valamit.
Azt persze megértem aki tényleg idős és nem is tud hol utánanézni ezeknek, de azoknak nem hiszem, hogy érintős telefont kellene venni. Tapasztalat, nyugdíjas anyámon látom:)

(#27) .Szaki. válasza margithid (#26) üzenetére


.Szaki.
addikt

Persze, ebben igazad van és én is mindennek utánajárok, minimálisan ki is tanulom azt, amibe be szeretnék ruházni, legyen az -ahogy Te is írod - mosógép, hűtő, vagy bármi más. Szüleimnek én szoktam mindig valamilyen alkalomra a telefon és tablet témát intézni, mert akkor vagyok biztos abban, hogy normális készülékük van. Éds.anyámnak pl Karácsonyra vettem egy Xiaomi-t és imádja, értelemszerűen én is kipróbáltam, és egyébként remek kis telefon, most sz.napjára pedig egy Huawei tabletet szereztem be, az is ott van a szeren.

"Azt persze megértem aki tényleg idős és nem is tud hol utánanézni ezeknek[...]"

Én viszont pont rájuk gondoltam, mert akárhogy is nézzük, 2018-ban nagyon gombos telefonok már nem igazán vannak, ha pedig szeretnének egy nagy kijelzős érintős okostelefont, akkor azért, mert nem feltétlen nekik való, vagy nem értenek hozzá, az nem azt jelenti, hogy akkor rájuk lehet sózni nem kevés pénzért ilyen vackokat, hiszen ők is ügyfelek, ők is megérdemlik azt, hogy megfelelő terméket ajánljanak nekik, amivel nem faragnak rá, még akkor is, ha nincs olyan hozzátartozójuk akik tudnának segíteni, vagy teszem azt egyáltalán nincs hozzátartozójuk, csak tönkrement a régi butatelefon.

(#28) retroid válasza .Szaki. (#27) üzenetére


retroid
senior tag

Az a "baj" másra már nem tudnák rásózni rajtuk kívül... És egyre tágul az a szegmens amelyik valamennyire ért is a témához pl unokán gyereken szülőn keresztül megismerte minimálisan a specifikációk lényegét.... Az a réteg meg valamenyire szűkül amelyik teljes sötétségbe él ezzel kapcsolatba és random megveszi az első olcsó okostelefont.... Most a BMW pörgető idióta szoliszökevény plázapicsákat ne keverjük ide az úgyis iPhone 8-at vagy S9+ vesz :D

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért ennyi alapján szépen le lettek szólva az emberek. Én nem lenézem őket, inkább megsajnálom. Lehet hogy használhatók lesznek (alapfeladatokra talán, bár a szokásos három közösségi alkalmazás izgalmas trió a rendszernek). A nagy kitolás az az ár. Hiába nulla forint, a Voda megszűntette az F (havi +500ft) kategóriát. Sőt most már igazából mindegyik kategóriát. Havi egy ezres alatt nem nagyon adnak telefont. Ezekért havi 1300-2000ft közötti árat biztosan elkérnek.

Viszont van egy pozitívuma is. A szolgáltatóknál is jön az Oreo az belépőkategóriába. A Tescoban lévő csodákon még Nougatnál frissebbet nem láttam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) retroid válasza janeszgol (#29) üzenetére


retroid
senior tag

Sajnos az 1GB RAM már az alapfeladatokra is alkalmatlan..... Maximum telefonálás és SMS küldés\fogadás

Ahogy letölt egy közösségi alkalmazást mehet is a levesbe.......

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#31) ollie válasza Rothmanakos (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az 1GB-s telefonon Android One fut, aminek jóval kisebbek a követelményei.

***

(#32) Graphics válasza ollie (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Android One-nak nem igazán kisebbek az igényei. Esetleg az Android Go-nak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) retroid válasza Graphics (#32) üzenetére


retroid
senior tag

Igen, ha GO kiadás lenne rajta csupa Google GO appal akkor még úgy ahogy eldadogna....

Meg a Fb és Messenger Lite is játszana akkor már

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#34) janeszgol válasza retroid (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

A kicsin Go lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) retroid válasza janeszgol (#34) üzenetére


retroid
senior tag

Akkor még van remény.....

De még úgy se egy TOP ajánlat sajnos.... Nem véletlenül van a GO elsősorban a fejlődő országokba szánva nem pedig Európába pl

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#36) janeszgol válasza retroid (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem ám és sajnos szerintem árban sem lesznek filléresek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) ollie válasza Graphics (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Go van rajta, csak összekevertem.

***

(#38) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#39) lm83 válasza batai15 (#19) üzenetére


lm83
őstag

Összekeverted őket a honatyákkal :) :)

(#40) jbcs válasza retroid (#30) üzenetére


jbcs
tag

Tényleg elcseszett egy rendszer ez az Android, az én Lumia 625-ösömben 512 MB van és viszonylag gyors, döccenés mentes a rendszer.

(#41) altecsóka


altecsóka
tag

Akik itt jatszák a műmályert meg a smartegget,fogalmuk sincs arról hogy az emberek min.80-90%-a miért és hogyan vásárol pl. telefont 😉

DIN 14 040

(#42) retroid válasza jbcs (#40) üzenetére


retroid
senior tag

:D :D :D :D :D

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#43) margithid válasza altecsóka (#41) üzenetére


margithid
veterán

Mesélj akkor, miért vásárol az emberek 80-90%-a telefont?:)

(#44) Graphics válasza altecsóka (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

MiérT?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.