Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hiftu


Hiftu
senior tag

Kémprogram forráskód és (gondolom) a gyártó auditációja nélkül?
Meg is érdemelné a német belügy, ha azzal a progival tőlük lovasítanák meg az adatokat a célszemély helyett.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#2) Hina válasza Hiftu (#1) üzenetére


Hina
aktív tag

Sajnos ezeken a helyeken jellemzően előfordul pár felelőtlen kollega...

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#3) bambano válasza Hiftu (#1) üzenetére


bambano
titán

lehet, hogy nincs meg az aktuális forráskód, mert kiadták kínai programozóknak a fejlesztést... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Sok retardált német. De ez különösebben nem meglepő, az amcsik szerintetek menyire figyelnek meg mindent köszönhetően a paranoiáiknak? Csak azoknak van anyi esze hogy nem verik nagy dobra.

(#5) sh4d0w válasza bambano (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy megvan, de nem értik...

https://www.coreinfinity.tech

(#6) janos1988


janos1988
addikt

És hogy juttatják célba a programot?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7) Depression


Depression
veterán

Mi értelme, ha telefononon fut a skype?
Androidos mobilon meg a custom romokba úgy sem kerül állami megfigyelő cucc.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) bambano válasza Depression (#7) üzenetére


bambano
titán

naiv ember.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Egzee válasza bambano (#8) üzenetére


Egzee
őstag

like :D

Főzött romba talán nem.

(#10) bambano válasza Egzee (#9) üzenetére


bambano
titán

zárjuk rövidre: szerintem nem kapod meg a teljes androidos rendszer minden részének forráskódját, tehát nem lehet kijelenteni, hogy nincs benne semmi idegen anyag. például a mobiltelefonos chip firmware-t sem kapod meg forrásban.

ha azt hiszed, hogy az egyszerű mobiltelefonokban van valami csúnyaság, akkor pontosan ugyanezt kell hinned az androidról is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) big-J válasza Egzee (#9) üzenetére


big-J
őstag

CarrierIQ is benne volt a főzött romokba, mert az eredetit használják alapnak, nem tudták mi az, így békénhagyták.

CM esetleg egy fokkal jobb.

Ami a témát illeti, a big brother olyan sikeres, hogy már a TV másik oldalán is figyel, szokás szerint... de jó is hogy lenyomták a valóságsókat, hogy az embernek a megfigyelésről a "félelmetes"-ből "menő/sztár vagyok"-ra változzon, mi? A jó öreg TV programozás.

(#12) Braddock válasza Egzee (#9) üzenetére


Braddock
őstag

Főzött ROM-ba csak a szegény kis országoké :D

(#13) atkahun válasza bambano (#3) üzenetére


atkahun
tag

Lehet, hogy Bob új munkahelyet talált a németeknél? :DD
"Vezető programozó vagy? Add ki Kínába a munkát!"

[ Szerkesztve ]

...

(#14) sztanozs válasza Egzee (#9) üzenetére


sztanozs
veterán

És a főzött romba pl. a modemet is úgy "főzik"? :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15) sanci777 válasza big-J (#11) üzenetére


sanci777
tag

10 méter pontossággal megmondja a szolgáltató hol vagy, a rendszerükön levő mobilod alapján. Olyan tárkapacitásuk van, hogy 5 évre visszamenőleg meg tudják mondani mikor, kivel, mennyit és hogy mit beszéltél (rögzítik). És hogy akkor merre jártál, melyik állomásra mikor voltál feljelentkezve.
Ez csak néhány apróság ami nem titok, legfeljebb nem tudják sokan.
Ezek után van olyan kis naiv aki legyint a big brotherre ?

Ha valaki egy kicsit képbe kerül még azt is tudhatják róla mikor és milyen szagút rottyant.

[ Szerkesztve ]

(#16) Illusion1010 válasza sanci777 (#15) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nem kételkedem benne, hogy ez így van, de akkor miért olyan rohadt bonyolult néha elkapni a bűnözőket?
Mi a pacifütyit nyomozgatnak ezek hónapokig?
(csak költői kérdések)

(#17) sanci777 válasza Illusion1010 (#16) üzenetére


sanci777
tag

Kicsit fantasztikus? :) Pedig ez a valóság és itt Magyarországon. Kételkedni felesleges, jó helyről tudom, illetve mindenkinek magánügye hogy mit gondol.

A profi bűnözők nagyon jól tudják milyen eszközök vannak a bűnüldöző szervek kezében, ezért ha ügyesek, egy lépéssel előbb járnak, ezért nincs eccerű dolga a bűnüldözésnek.

A másik meg az, hogy nem mindenkinek az az érdeke, hogy egy ügy gyorsan és hatékonyan megoldódjon ;)

(#18) #40553216


#40553216
törölt tag

Nekem az MS-sel kötött stratégiai megállapodás kapcsán ilyesfajta lehetőségek széleskörű kihasználásának szándéka merült fel háttérindítékként.

(#19) Braddock


Braddock
őstag

Ha azt mondom, hogy egy kínai cég a kezdetektől, kínai alkalmazottakat foglalkoztatva kínai programmal felügyeli egy/több hazai telekommunikációs cég minden ügyféladatát, cellainfókat, számlákat, a magyar alkalmazottaik is kínaiak, akkor gondolom mindenki értené miről is van szó a háttérben. Ez felvetne jó pár kínos kérdést. Persze ez fikció, mert úgy gondoltam, azt írom kínaiak. Ha nem azt írtam, volna, hogy kínaiak, akkor nem lenne fikció. Érthető?

[ Szerkesztve ]

(#20) bambano válasza Braddock (#19) üzenetére


bambano
titán

nem értem, miért kell itt játszani a jólértesült bennfentest olyan "titkos" információk birtoklását lebegtetve, amiről publikus, mindenki által olvasható törvény van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) mepet


mepet
addikt

Rendőrök kezébe ilyen bonyolult eszközöket adni, mint kémprogramfejlesztőközpont... :W

(#19) pnauser: Ezt nem értem. Ezt az egészet csak kitaláltad, hogy összezavard ezen fórum olvasóközönségét, hogy ne foglalkozzon a titkos kormánykémprogramfejlesztőközpontok kérdésével?

[ Szerkesztve ]

(#22) Braddock válasza bambano (#20) üzenetére


Braddock
őstag

Tudom, a kormányoknak joga van ehhez és ki is használják. Ez nem is kérdéses. De, Én egy privát cég hatalmára próbáltam rávilágítani. A virágnyelv meg szándékos. Értehetőbben: nem csak az állam képes kémkedni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bici válasza Braddock (#22) üzenetére


Bici
félisten

És kik azok a nem kínaiak és melyek ezek a telkom cégek? Kiváncsi vagyok már. :B
jöhet pü-ben is. köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) sanci777 válasza Braddock (#22) üzenetére


sanci777
tag

Gondolom itt az állambiztonsági kockázatra akartál rámutatni. A kínaiakat simán sikerült behelyettesíteni :D
Sajnos azok mindenhol ott vannak és igyekeznek a hatalmukat kiterjeszteni.

(#25) Braddock válasza sanci777 (#24) üzenetére


Braddock
őstag

Bingó, bár a kínaiak is kockázatot jelenthetnek. (Pld: ZTE-Huawei)

Bici:
Nem fontos részleteket elárulnom. Bármely külföldi cég, ami itthon ráépül fontos területekre, és azt ő kezeli, ugyanolyan kockázatot jelenthet, mint egy Big Brother kormány. Nyilván létezhet olyan magyar vezetés, ami a nemzete érdekében kémkedik, de olyan külföldi nemzetet/céget nem tudok elképzelni, ami ezt szintén a mi érdekünkben tenné.

(#26) sanci777 válasza Braddock (#25) üzenetére


sanci777
tag

Így van főleg ha egy adott szolgáltató teljes kiszolgáló hálózata az a megnevezett cég gyártmányaira és az azt kezelő szoftvereire épül.

(#27) Bici válasza bambano (#20) üzenetére


Bici
félisten

Tudsz linket mutatni ezekre a publikus dolgokról?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) BlackPriest


BlackPriest
őstag

az, hogy paranoiás vagy még nem jelenti, hogy nincs igazad :U

amúgy mi van akkor, ha a cellainfók alapján 5 évre visszamenőleg meg tudják mondani hol voltam? ha nem járok tilosban, leszarom. ha tilosban járok, nyilván nem egy előfizetéssel vásárolt telóval nyomulok. a bűnözés a véremben van úgy tűnik :D

ha majd visszaélnek valami ilyen úton rólam(rólunk) gyűjtött infóval, akkor előbb-utóbb lesz egy balhé és majd másképp kémkednek.

de jobbat mondok, szerintem manapság nem kell valós indok ahhoz, hogy valakit félreállítsanak, elég meghamisítani pár fent említett begyűjtött infót.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) bambano válasza BlackPriest (#28) üzenetére


bambano
titán

nem a paranoiád miatt üldöznek :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) sh4d0w válasza bambano (#29) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Honnan tudod? :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#31) finest


finest
őstag

Arról olvasnék már egyszer szívesen, h végül is hogyan lehet hatékonyan menedzselni ezt a buzisok információt, amit a különböző telekommunikációs cégek a jónépről összegyűjtenek. Hogyan dolgozzák ezeket fel? Ki fizet a tárolókapacitás fenntartásáért, mitől éri meg fenntartani? És ha már öt évre vissza minden bla-bla meg van, h mi a végső kérdésre a válasz, vagy legalább a végső kérdést?
Ott volt ez a német pasi is, aki nagy nehezen kialkudta a mobilszolgáltatójából a róla tárolt adatokat és bemutatta, h mennyi mindent ki lehet hámozni az adatokból. Nekem az volt a benyomásom, h egészen addig, amíg mindezt diagramok formájában fel nem tárta a nagyvilágnak, mindenki kurvára leszarta, h ő mit csinált addig, beleértve a szolgáltatóját is. Egyszerűen azért, mert a hétköznapi életben ezek az információk az egyén szintjén irrelevánsak. Ennek ellenére mindig csak az egyén személyes adatainak védelme kapcsán kerül a téma a hírekbe. Nem túl nagy arrogancia azt hinni, h a Földön élő összes megfigyelhető emberke közül pont az én szánalmas életem adatainak monitorozására fizetnek valakit, sőt valakiket, mert ugye minimum ott vannak a kínaiak is, akik az eszközöket gyártják? Egyszerűen olyan sok információról van szó, h ezeket lehet hatékonyan szűrni, rendezni, pláne az adatbázisokat egymással összekapcsolni. Szóval a fogyasztói célcsoportok mazsolázgatásán kívül, kutatják ezeket az információkat a közérdeket szolgáló tudományos céllal valahol?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32) Bici válasza finest (#31) üzenetére


Bici
félisten

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de annyit hozzáfűznék, hogy az egyén szánalmas kis életének monitorozása arra lehet jó, hogy ha az az egyén véletlenül fontos egyénné válik bármi okból, akkor tudjanak róla mindent.
pl. van egy hatalmas feldolgozatlan adatbázis, ami minden adatot tárol, de senki nem dolgozza fel az adatokat, míg nem jön egy kérdés a rendőrbácsiktól, hogy ugyan már ki a fene tartózkodott az XY helyen, amikor a Z politikust lelőtték. Ekkor megy az adatbázis lekérdezés BLABLA paraméterekkel, ami kiköp pár telefonszámot vagy nevet, akiket meg lehet kérdezni, hogy mit láttak, és van-e otthon shotgun-juk.
Ez persze csak egy naiv példa, ami arról szól, hogy én hozzá nem értőként hogy képzelem el ezt az adathalmazt és egy lehetséges közérdekű felhasználását.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) sanci777


sanci777
tag

Na igen kb. ezekről szól a dolog, és nem csak a saját kis eccerű életünkre levetítve kell keresni a magyarázatot.
Az információ érték, ezt már nagyon régen is megmondták az okosok. A jó időben, jó helyen lévő infonak felbecsülhetetlen értéke lehet.
A mai rendelkezére álló technológiákkal kvázi "mindent" le lehet relativ olcsón tárolni. Hogy ennek csak az 1 milliomod része lesz igazán hasznos? Na és? Bőven megéri még így is valakiknek, mert az a kevés önmagában sokat érhet.

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza finest (#31) üzenetére


bambano
titán

Nem olyan sok az az információ... nem hiszem, hogy a beszélgetéseket tárolnák, csak a beszélgetések metaadatainak tárolására kötelezik őket. az meg úgy már nem annyira sok.

"Hogyan dolgozzák ezeket fel?": adatkockákat csinálnak belőle.
"Ki fizet a tárolókapacitás fenntartásáért, mitől éri meg fenntartani?": egyrészt a törvényalkotó figyelmét valahogy elkerülte ez a kérdés :) másrészt a piac szegmentálásához jól jön ez nekik, szóval nem tiszta veszteség. Eltennék maguktól is.

"ezek az információk az egyén szintjén irrelevánsak": nem, nagyon nem irrelevánsak. csak nem föltétlenül bűnüldözői szempontból releváns, hanem hálózatfejlesztési, piaci és online marketing szempontból számít.

Én abban nem hiszek, hogy mindig mindenkit nyomon követ a terrorelhárítás, ők max akkor keresik vissza a retrográd adatokat, ha valamiért a látókörükbe kerülsz. Az viszont biztos, hogy különböző eladási célzatú információk céljából rendszeresen átfésülik az egész miskulanciát, akár saját célra, akár eladási célra (úgy értem, egyik cég eladja a saját adatbázisából kihámozott információt a másiknak). Mindig, minden cég, amelyik elad, adatbázist épít. Teszkó hűségkártya piaci szegmentációra, keresztkapcsolt ajánlatok elkészítésére jó, a kosár tartalmának elemzése alapján rendezik be az áruházat (nem csodálkoznék, ha záros határidőn belül nyomkövetni kezdenék a bevásárló kocsikat), azok alapján kapsz reklámlevelet, stb.

Nagy zseton van ebben, civil felhasználásra is, nem véletlenül csinálják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) sh4d0w válasza finest (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"Tényleg elhiszi, hogy ezer dollár egy kalapács...?"

https://www.coreinfinity.tech

(#36) Mumukuki válasza sanci777 (#15) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

"10 méter pontossággal megmondja a szolgáltató hol vagy"

Ez nem igaz. Jó esetben, kb a csillagok együttállásánál közel ilyen pontosan, de az esetek többségénél nem.

(#37) Braddock válasza Mumukuki (#36) üzenetére


Braddock
őstag

A hivatalos álláspont szerint. A nemhivatalos szerint, pedig méteren belül van. Ha kell, akkor kiegészítő eszközök használatával. (GPS, Wifi, stb.)

Meg kell érteni, hogy nem a 3 betűs szervek futnak a technológia után, hanem ők fejlesztették ki ezeket az eszközöket, hálózatokat, technológiákat. Már akkor használta a hadsereg az internetet, mobilt, és minden mást, amikor még nem is tudtunk róla, hogy léteznek. Civil felhasználásra kiadni, csak az 1000%-os kontroll esetén engedélyezett.

Az okostelefonokon van a wifi, gps, gsm.
Ez nekünk jó, nekik még jobb.

Na léptem.

[ Szerkesztve ]

(#38) finest válasza Braddock (#37) üzenetére


finest
őstag

Nekem gyanús, h te túl sokat tudsz ezekről a dolgokról, már biztos úton vannak érted a Men in Black. :))

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) bambano válasza Mumukuki (#36) üzenetére


bambano
titán

szerencsés esetben még azt is megmondják, hanyadik emeleten van a telefon.

attól függ, hol van, vagyis hogy hány torony látja. városban, ha három torony látja, akkor nagyon pontosan meg tudják mondani, ha négy, a magasságát is. kint az alföldi pampákon nyilván nem, de jellemzően nem oda visznek lopott telefont.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) sanci777 válasza Mumukuki (#36) üzenetére


sanci777
tag

Az csak jó a nagyoknak, ha sok naív azt hiszi, hogy ilyen csak az amerikai akciófilmekben van ;)

Mint már említették háromszögezéssel és egy okos szoftverrel 10 méter pontossággal be lehet lőni a telefonkészülék elhelyezkedését. A magasságot már más módszerrel, de arra nagyrészt amúgy sincs szükség.

Vitatkozni, hitetlenkedni meg lehet, saját tapasztalat alapján írtam le, nem a tv-ben láttam :N

(#41) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Nekem nem kell elmagyarázni, csak mindig vigyorgok ezeken az urban legendeken. :)
Mind1, addig nem gond, ha valaki paranoiás, így terjednek a legendák! :)

(#42) vinibali


vinibali
őstag

most bukkantam csak rá, de rémforró ez a cikk... :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#43) #93794560


#93794560
törölt tag

Ehhez az egészhez azért hozzátartozik az is, hogy sok embernek fogalma sincs arról, hogy a telefonja akkor is működik, ha ki van kapcsolva. Megfelelő eszközzel lehallgatható akkor is, ha kikapcsolva hordozod a zsebedben.
Sok nagy cégnél úgy tartanak vezetőségi ülést, hogy a mobiltelefont nem elég kikapcsolni, hanem ki kell venni az aksit is. S csak akkor kezdenek kényes témákról beszélni.

(#44) sztanozs válasza #93794560 (#43) üzenetére


sztanozs
veterán

Megnézem, hogy egy "komoly" cégnél az igazgatósági tagok csak új kiszedik az iPhone-jukból az aksit a megbeszélés elején... :C

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45) sanci777 válasza sztanozs (#44) üzenetére


sanci777
tag

Na ja, 1:0 kémkedők javára :D

(#46) stef6


stef6
tag

Egy ismerős eladott egy konzolt ami aztán tönkrement 3 ledes lett a vevő feljelentette átverés miatt és mivel írott játékokat is adott mellé bár a vevő kijelentette a bíróságon hogy nem fizetett értük az csak ráadás volt mégis megvágtág negyed milla birságra, plusz az eljárás során 10 évre visszamenőleg elé rakták az e-mailezéseit ill a telefon forgalmát. Kit és melyik országban figyelnek meg?

[ Szerkesztve ]

06309953738

(#47) sh4d0w válasza sztanozs (#44) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Simán, addig ott a titkárnő, aki felveszi a hívásokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#48) sztanozs válasza sh4d0w (#47) üzenetére


sztanozs
veterán

Aha, csak úgy kiveszi :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#49) Bici válasza #93794560 (#43) üzenetére


Bici
félisten

És meg is motozzák egymást, hogy van-e náluk másik teló, vagy poloska?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) sh4d0w válasza sztanozs (#48) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, iPhone... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.