Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Na ez mar hasznalhato is valamire a multkorival ellentetben ..

(#2) solfilo


solfilo
veterán

A Beema készletek után a Bristol Ridge maradványokat is felvásárolja a Biostar? :)
Jöhettek volna ilyen lapok anno, mikor ezek az APU-k még frissnek számítottak.

solfilo

(#3) --ka


--ka
senior tag

Ha nem rázna ki a hideg és nem érezném úgy, mintha drótkefével simogatnák a hátam annak a ventinek és a hűtésnek a láttán, akkor talán tetszene is. Ez ragasztott borda? :(((( ... egy másik képet nézve, talán nem.)

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#4) pengwin válasza --ka (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Az igazán tuti megoldás az lenne, ha a hűtés felfogatása valamelyik cserélhető CPU-s felfogatással is kompatibilis lenne.
Nem hiszem, hogy komoly plusz költség lett volna olyanra csinálni, kár érte.

Ugyanilyen volt a tavalyi A10N-8800E lap kiosztása is 1:1-ben, csak más CPU volt rajta, és úgy látom kicsit komolyabb lett a hűtés. Legalábbis a venti nagyobb és vastagabb, mint a tavalyi modellen.

Érthetetlen, hogy miért nem jöttek ilyen lapok amíg a Bristol Ridge friss volt, nem volt az rossz a maga idejében.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#5) dkess


dkess
őstag

Igen, HTPC -nek tervezve nemcsak a venti minősége szabhat határt adott esetben. Sajnos a HDMI 1.4 verziója is lehet korlátozó tényező - illetve maga a tény, hogy csak egy HDMI van valamint nincs optikai hang kimenet.

OK, lehet VGA -t venni ami a HDMI verziót orvosolja, de az a bekerülési költséget növelheti ezen alapból sem túl olcsó lapnál. Persze ezzel a választással továbbra sem lenne pl. optikai hang kimenet, ami azért sokaknál jól jönne.

Ennek úgy igazából 20-25K HUF környékén lenne igazán értelme, mint egy olcsó megoldás.

(#6) canniball


canniball
nagyúr

"A Mini-ITX méretű alaplapra a 35 wattos TDP miatt természetesen aktív hűtés került, mely a fotók alapján nem biztos, hogy a néma üzemmódra is képes lesz, így mondjuk pont a HTPC felhasználásra nem feltétlenül ideális választás a termék..."
A hátlapot elnézve nem is arra lett szánva...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7) #52931072 válasza --ka (#3) üzenetére


#52931072
törölt tag

Valami piaca csak van, ha tolják. Egyébként van már ilyen náluk 8800e néven. Ahhoz képest szerintem nem elég olcsó, bár erősebb mint a cerkás verziók. A cerkásak viszont kevesebbet fogyasztanak és elvannak passzív bordával.

(#8) --ka válasza pengwin (#4) üzenetére


--ka
senior tag

Hiába komolyabb a hűtés, ha igen mélyről indultak! :D

Nem ragaszkodnék a bármilyen socket-tel kompatibilis hűtéshez, csak legalább a borda lenne olyan kialakítású, hogy a venti lehessen 80×80×25 vagy 92×92×25 méretű.

catlaca #7
Szép állat a zsiráf, de otthonra nem kéne! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9) bencek


bencek
csendes tag

azokat a PS/2 csatikat miért nem tudják már elfelejteni a gyártók??? :W

"The road to success is always under construction"

(#10) E.Kaufmann válasza bencek (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Már hogyne tudnák, az én B450-es lapomon sincs, de ilyen régi cuccnál, mint ez a bioSz@r vétek lenne nem kivezetni, ha már (még) úgy is tudja az APU vagy a chipset. Amúgy pl ipari cuccokban pont hogy érték a régebbi csatik megléte, ha pl van egy PS2-es ipari billentyűzeted, ami por víz és atomvillanás álló, a franc cseréli, csak mert kidöglött a régi vezérlés. Tudom, vannak átalakítók, de azért jobb kerülni, pláne ipari cuccban, mert minden plusz elem plusz hibaforrás, valamint én már tákoltam ipari vezérléshez PC-t, és lehet, hogy egy eszköz irodában szépen üzemel, de gyárban az elektromos szekrényben 0-24-ben pont a legrosszabbkor fog bekrepálni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) Chp válasza E.Kaufmann (#10) üzenetére


Chp
őstag

2017 óta használok "bioSz@r" alaplapot legnagyobb megelégedéssel. Nyugodtan tudd be lábjegyzetnek.

(#12) E.Kaufmann válasza Chp (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem ma már ez a minimum, hogy ennyit elbírjon egy alaplap, Az Acorp meg a Tomato ideje rég lejárt. Inkább azért ez a jelző, mert mostanában mindenféle elfekvő készletes alkatrészre kényszeresen építenek valamit. Csak nézz szét a PH! biostar címkés hírei közt. Ezt meg a te lábjegyzetedbe...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) elder troll


elder troll
senior tag

Ez már egész érdekesnek néz ki, netezős és filmezős (nem htpc) gépnek elmegy már. A 4K-t többször is említik a gyártó honlapján, de a 60 Hz-et sehol sem találtam.
Elvileg freesync-et is tudnak ezek az IGP-k, régebbi címekkel még játszogatni is lehetne.

szerk.:
Az előző biostar-os hírben találtam árukeresős linket egy gyengébb típusra, ennyiért kenjék a hajukra. Ha az 30e fölötti áron kapható, akkor 3200G jobb vásárnak tűnik egy a320-as lappal is, vagyis nekem kb annyiból jött ki használtan az utóbbi páros, persze ez nem mérvadó (használt garanciális vs új).

[ Szerkesztve ]

(#14) pengwin válasza bencek (#9) üzenetére


pengwin
addikt

Mert beviteli eszköz csatlakoztatásra sok szempontból még mindig előnyösebb az a protokoll, mint az USB. Pl. ha komolyabban lefagy az OS-ed, akkor nézheted, hogy mikor reagál USB-s billentyűzet parancsaira. A PS/2 jelét pedig mindenképpen feldolgozza a gép, mert elsőbbséget élvez.
Tudom, egy billentyűzetnél most már az számít, hogy világítson és NKRO legyen, mert mindenki egy vaksi pók manapság, 40 ujjal és farkasvaksággal.

Egyébként meg miért baj, ha van? Nem az USB elől veszi el a helyet.

(#13) elder troll
használt garanciális vs új

Akkor nézzünk egy új Athlon APU-t, vagy 2000G-s Ryzent. Bármelyik lényegesen erősebb lenne a Biostar által használt integrált APU-nál, és nem is fogyasztana lényegesen többet, ha ugyanazt csinálod rajta. Ja, és bármelyiket nézed az IGP jobb képességű lesz, mert már Vega.
Te meg szerintem csináltál egy jó vételt. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) #52931072 válasza elder troll (#13) üzenetére


#52931072
törölt tag

Meg itt a méret volna a lényeg, Mini itx lapok nagyon drágák. Viszont kb ugyanez 8800e procival 40-ért szerintem drága. Ha méret nem akkora szempont, akkor egy új lap +200ge olcsóbb és csendesebb is ennél. Ha jól rémlik az igp tudja a 4K 60Hz-et csak nem vezetik ki, mert filmnézéshez elég a 24 is. Ahogy elnéztem az am4 lapoknál is, ha van displayport kivezetés akkor van 4K 60, egyébként csak 24 vagy 30 Hz.

(#16) elder troll válasza #52931072 (#15) üzenetére


elder troll
senior tag

B350M Mortar lapon hdmi-n is ment a 4K 60hz a dp mellett, A320M-HDV-n már vannak anomáliák 1080p játékból alttabozva 4K asztalra, bár tippre a monitorom nem szereti, és nincs másik 4K kijelző itthon ezt tesztelni.
A méret kérdés kétélű: pazarlás lenne ennél nagyobb nyomtatott áramkörre tervezni ilyen lapot, és drágábbak az itx házak és spéci tápok. Szóval nem feltétlenül az itx szabvány miatt csinálták ekkorára.
Itthon 2 matx ház is van: álló ház atx fsp táppal és fekvő félmagas ház seasonic tfx táppal, így meg sem fordulna a fejemben egy ilyen fostalicska miatt itx házat venni. A már meglévő fekvő házba még beledobnám 20e körüli áron, de ha ennek a gyengébb változatát 30e+ áron próbálják eladni (vagyis a cikkben szereplő drágább lesz elvileg), akkor csak elektronikai hulladékot gyártottak.
Mindenesetre értelmes áron lehetne piaca ennek, mert alapvető dolgokra ez is jó lehet. Az előző hírben szereplőhöz képest ez egy másik dimenzió.

[ Szerkesztve ]

(#17) #52931072 válasza elder troll (#16) üzenetére


#52931072
törölt tag

Igen, a dp mellé már nem 1.4-es hdmi-t szerelnek. Ahogy elnézem a híreket minden fronton újrahasznosítás folyik és piszkosul megdrágult minden. Az idén nem igazán érdemes hardvert venni, csak ha nagyon muszáj.

(#18) libit válasza #52931072 (#17) üzenetére


libit
tag

felre ertetted: "B350M Mortar lapon hdmi-n is ment a 4K 60hz a dp mellett,"
MSI meg a B450-es lapokra is PAPIRON 1.4-es HDMI-t rak, a valosagban tudjak a 4K/60 megjelenitest :)

a cikkhez
kimondottan erdekelt volna ez a lap kb 4 evvel ezelott DDR3 memoriafoglalatokkal ;)

mITX meretben meg most is ritka az m.2 foglalattal ellatott (SSD-hez valo), raadasul nem meregdraga lap - bar az ara ennek is kerdeses :DD
(meg nalam mar nem is aktualis - attertem mATX-re)

(#19) #52931072 válasza libit (#18) üzenetére


#52931072
törölt tag

Értettem én, papíron csak a dp portot tartalmazó lapokhoz írják oda konkrétan a spechez a 4k60Hz-et megfelelő apu esetében. Attól még mehet a többin is.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szokás szerint jó is lehetne, ha a kis borda + mini propeller helyett egy nagy passzív bordával szerelnék.

(#21) ggg1 válasza pengwin (#4) üzenetére


ggg1
aktív tag

Volt 4 magos Kabini 15 W tdp-vel, passzív bordával,
de a legtutibbak az AM1-es lapok voltak, cserélhető cpu-val,
és arra is tudtál passzív bordát rakni, na annak legalább
szabványos hűtő furatai voltak. Kár, hogy az AM1
kategória megszűnt, és nincs helyette más.
Ez a Bristol Ridge ez az a cpu volt, amit szinte sosem
lehetett kapni, már 1 éve be volt jelentve az AM4-es
foglalatba, amikor még mindig nem volt kapható,
aztán jöttek a Ryzenek, és magyarázni kellett, hogy de
azért van az alaplapon dsub, meg hdmi, mert elvileg vannak
ezek a Bristol apuk, de nem voltak.
Hát most meglettek. :-)

(#22) Chp válasza E.Kaufmann (#12) üzenetére


Chp
őstag

Értem amit írsz és van is igazad. Ettől függetlenül azonban mint elégedett felhasználó szemet szúrt az említett kifejezés, amit szóvá kellett tennem. Egyébként a sokszor érthetetlen okokból piacra dobott lapok mellett érdemes náluk szétnézni, mert vannak korrekt cuccaik, s ha esetlegesen akad némi hiányosság, szerintem igen korrekt módon tudják kompenzálni az árával. Ez már lábjegyzetnek sok. ;]

(#23) ggg1


ggg1
aktív tag

Amúgy én is inkább egy 200GE-re szavaznék normális hűtéssel, ha pedig már az M.2-t említitek, az a 2 pcie szál elég sovány a mai világban.
Ez nyilván ipari felhasználásra van, ki akarna ilyet otthonra.

Azt nem értem, mért írjátok, hogy mini-itx-hez drágább a táp. Az én régi kedvenc ITX lapjaimnak volt DC bemenete, egy laptop adapter simán elvitte az egész gépet. Egy pico-psu pár ezer forint, szóval inkább olcsóbb a táplálás, mint atx méretben. Amúgy az én kedvenc ITX házaimba ATX táp is bemegy, és amúgy az SFX tápok sem drágák. Legutoljára Silverstone (FSP) félpasszív SFX tápot vettem olyan 16-18 K körül, ennyit adnék egy elfogadható ATX tápért is, pl Seasonic S12II.

(#24) ggg1 válasza Chp (#22) üzenetére


ggg1
aktív tag

Én örülök, hogy a Biostar gyártja ezeket a lapokat, mert mindenki más leállt az AMD-s integrált lapokkal, és valamiért nem akarok laptop ramot tenni egy ITX lapba. Így, hogy a Biostar ilyen vígan ontja ezeket, már csak ki kell várni, amíg eljutnak a Ryzen apu-kig, és akkor lesz elég pcie is az ssd-nek, de ott már, remélem, az Asrock is visszajön majd.
Egyébként 15-25 W körül lenne az ideális cpu egy ilyen lapba. Afölött kérdéses, hogy egy AM4 konfig nem jobb vétel-e.

(#25) pip


pip
aktív tag

Én azt várom, hogy jöjjenek már AMD részről Pentium J5005 vagy J5040 szintű mini ITX megoldások. 10 W TDP-vel és ilyesmi vagy jobb teljesítménnyel.

(#26) solfilo válasza pip (#25) üzenetére


solfilo
veterán

Ez nem jó?
FX-8800P van benne, 4 mag, erős IGP, 15W TDP.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#27) drotsztyuart válasza ggg1 (#23) üzenetére


drotsztyuart
tag

Te mirol beszelsz?
Ezek low end, htpc-nek meg irodagepnek valo cuccok.
Ki akarna ilyet otthonra?
8800e van htpc-nek otthon (26 fabatka volt) . Csak a hutest kellet atmokolni.
Meg 2d platformerekkel, hog, adventure jatekokkal is lehet jatszani rajta.
Elotte egy athlon 5350 volt egy, sokak altal lenezett lc power 1370wii-ben, ami amugy 5 eve gyonyoruen teszi a dolgat csak a cuccot cserelem benne.

DE szavazzal nyugodtan a 200ge-re.
Hozzacsapsz egy ramot meg agy mitx lapot egy a 60 rugot taposod es kategoriaban meg mindigy ugyan ott vagy csak a "pontszamai" jobbak. Ez meg kb 30-35 lesz.

Nem vagy te egeszen tisztaban dolgokkal szerintem. :U

#26 Szerintem nem is annyinak irjak, valamit felrenezhettel.
Nem 15 watt az a tdp hanem inkabb ~35. (utana nezve: 12-35 ahol a 12 az idle allapot lehet)
8 cenis wentit is felbogeti ha nagyon terhelve van.

[ Szerkesztve ]

(#28) solfilo válasza drotsztyuart (#27) üzenetére


solfilo
veterán

Egy fájó hibája van ezeknek a régebbi cuccoknak, nincs 4K youtube, tv-ből pedig egyre nehezebb 1080p-t venni.

Rosz linket raktam #26-ban az Ez-re, javítottam, FX-8800P APU, 15W TDP.
A cikkben FX-9830P-ről van szó, ennek 35W a TDP-je.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#29) drotsztyuart válasza solfilo (#28) üzenetére


drotsztyuart
tag

Szerintem ennek azert el kene birnia 30fps korul ha a 60-at nem is.
Az 5350 az 1440-et siman birta youtuberol.
Amugy 60 col alatt 4k-s tv-n nem katasztrofa az 1080p hacsak nem rogziti valaki a fejere mint vr kijelzo. 2 meterrol 50 colon 1080p-ben jatszok es nem megyek a falnak mert hu, de szar lenne pedig a jo szemem.

#23:
Arrol nem is beszelve, hogy egy htpc-be irodai gepbe mi raknak m2 ssd.
A leglassabb satasrol is huzatkent jon be a rendszer. Filmnek meg meg barmilyen office filenak meg aztan szinten mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#30) solfilo válasza drotsztyuart (#29) üzenetére


solfilo
veterán

Hát, anyámnál van egy A8-7600 (65W TDP, 3,1/3,8GHz, szóval hasonló lehet procierőben, mint ez az FX-9830P), 2133MHz 2*4 GB RAM KIT-tel, nem bírja a 2160p-t, mert nem tudja gyorsítani az IGP a VP9-et. 1440p annak is megy.

Nem katasztrófa, ha egy tv 1080p, csak egyre kevesebb ilyen típust lehet venni, kopik ki, mint anno a 720p tette.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#31) tasiadam


tasiadam
veterán

Mi az életcélja ennek a lapnak? Netezni használható? Nem akarok venni, csak nem tudom h ki a célközönség.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó ez, jó árazással persze.

Van m.2 rajta, nem kell kábelezni.

EGy kis házba mehet be az egész. És jó lesz mindenesnek.

Olcsó netezősnek.

@drotsztyuart: M.2-es SSD most olcsóbb, mint a SATA. Az M.2 SATA portos, ha ez így mond neked valamit :)

Amire Te gondolsz az az M.2 PCIe... Ettől függetlenül mindkettő mehet bele.

Az, hogy többet kínál akkor számodra hátrány, nem baj persze :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) imibogyo


imibogyo
veterán

Csak széljegyzetként megemlítem a "Bioszarozás" és hasonlók mellé, hogy én egy Biostar A68N-5600-at használok műhelygépnek most már több, mint két éve (azóta szerintem ki sem volt kapcsolva csak áramszünet esetén pihenhetett :DDD ) és teljesen meg vagyok vele elégedve. Tavaly vettem két másik hasonló lapot használtan memóriákkal együtt valami 20.000 Ft-ért a kettőt (ezeknek nem tudom a pontos típusát, mert nem magamnak építettem őket, de ezek is műhelygépek lettek) és ezek is tökéletesen működnek azóta is.

Túl izmos feladatokat mondjuk nem kap nálam a gép a műhelyben, de erről megy mind a három CNC gépem (marógép, lézer garavírozó, 3d nyomtató) vezérlése és a legtöbb gépi kód előállítása (a tervezésre van egy komolyabb gépem), valamint a kötelező "műhelyzene" és netezés is. Igazából egy ilyen kis lap tökéletesen ellátja egy ilyesmi célú gép feladatait, főleg ha épp bagóért rá tud nyúlni az ember. :K

(#34) ted_tris válasza Graphics (#32) üzenetére


ted_tris
tag

Nem enyhe csusztatas, hogy olcsobb. Kb egal az m2 es a sata. Az msata cirka egy 5-ossel dragabb (ugyan abbol az olcso tipusbol mert ki az a megveszekedett allat aki 1 teras samsung 970 evot vesz htpc-be)
Az msata es az m2 nem ugyan az szerintem.
Az m2 egy htpc-ben plane egy olyan lapon ahol gyeszera a hutes es meg a haz is kicsi nem palya.
A tobbet kinal meg kimerul az x mp vs x+2 mp bootolaskor.
Nyilvan nem eri meg.

#31 nem. nem hasznalhato.
Netezni minimum 79 magos ryzenen lehet 128 gb ram mellett....

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#35) --ka válasza ted_tris (#34) üzenetére


--ka
senior tag

"Az m2 egy htpc-ben plane egy olyan lapon ahol gyeszera a hutes es meg a haz is kicsi nem palya."

Ez így, ebben a formában; nem, nem igaz.
Nagyon nem mindegy, hogy SATA vagy PCI-E (NVMe) kapcsolatról van-e szó. A SATA változat lassabb, de cserébe nem melegszik. Az M2 csak a kialakítás, nem adat kapcsolat.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#36) pengwin válasza ted_tris (#34) üzenetére


pengwin
addikt

SSD-ből van:
2,5"/3,5"-es meghajtó SATA adatkapcsolattal
mSATA formátumú meghajtó SATA adatkapcsolattal
m.2 formátumú meghajtó SATA adatkapcsolattal
m.2 formátumú meghajtó PCIe adatkapcsolattal

Ezek közül csak az utolsó melegszik, a többi ugyan azt az adatátviteli sebességet tudja. Kb. 550MB/s-nál van a SATA adatkapcsolat vége, ami nem elég egy SSD felmelegítéséhez.
Ezen a lapon az m.2 fő előnye, hogy sokkal egyszerűbb így szerelni, kb. lapra lehet szerelni egy pici PC-t, amit így egyszerűbb beszerelni pl. speciális helyekre.

Üdv, pengwin

(#37) Graphics válasza ted_tris (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

mSata-ról szó nem volt :) Ezt Te keverted ide

Az teljesen más.

Nem csak 970 Evo létezik amúgy...

És a többet kínálról sem volt szó, mivel az NVME-nek gyakorlati előnye általános felhasználásnál nem mutatkozik meg.

Előbb akkor tisztázni kéne a dolgokat.

m.2-es csatlakozós SATA WD Green 240GB : 12500 Ft árukereső alapján
SATA csatlakozós WD Green 240GB : 13500 Ft árukereső alapján.

Nincs itt semmi csúsztatás

m.2 csatlakozós NVME SSD 16500 Ft-tól indul, Apacer mondjuk.

Amit írtak, hogy miért jó , hogy van rajta m.2 csatlakozó.. Nem kell a kábelekkel küzdeni. :) és még olcsóbb is lehet.

A többet kínál résznél is félreértettél valamit.. A lap, szolgáltatás szintjén, tehát , hogy rendelkezik ilyen csatlakozóval...

Nem lesz gyorsabb a boot sem, sajnos akkor bedőlsz a marketingnek, az NVME ssd ezen előnye esetleg nagy fájloknál jön ki...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Prosectura2


Prosectura2
tag

Két kérdés: ha ez nem igazán jó HTPC alapnak (azért jó lenne ez egy nagyobb passzív hűtőbodával), akkor melyik? Az egy szál J5005-ITX, 50000-ért???
És amúgy ezt hol lehet kapni? Alibabán találtam egyedül, de most így hirtelen nem vennék meg 20 darabot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.