Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kon


Kon
csendes tag

Üdv. Pár észrevétel: uccsó kép nálam elvan forgatva balra, nem tudom szándékos e, és az az előtti gépnél gondolom AMD R7 2700X akar lenni (lemaradt a 2-es) :)) . A témákhoz pedig azok a prémium házak iszonyatosak szvsz főleg az a csónak Lianli :W

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#2) Kansas válasza Kon (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Jó észrevételek, az utsó kép nálam is 90°-kal el van forgatva. Bár első pillantásra azt hittem fekvő ház, csak utána esett le, hogy az asztal nem lent van... :)
Az a rövidített nevű proci egy 3700X, ha a gép árára kattintasz, a linken levő konfigban legalább is az van listázva. Azért egy 3700X mellé ciki egy RX580-at tenni, nem igaz, hogy egy RX5600Xt nem fért volna bele...10%-kal dobta volna meg a konfig árát, cserébe tényleg elég FHD-ra... vagy ha mindenképp ez az árszint kell, akkor inkább egy R5-3600-ast tettem volna be egy RX5600XT vagy RX5700 mellé, és az ugyanannyiból kijött volna...

Vajon miért úgy rakják össze ezeket a boltos konfigokat, mintha nem értenének hozzá hogy mit mivel érdemes párosítani? Ja tudom már, raktársöprés...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#3) Kon válasza Kansas (#2) üzenetére


Kon
csendes tag

Az igazat megvallva nem néztem meg a gép linkjét csak az rx 580 miatt gondoltam hogy csak nem az új 3700x :D, de mint írtad raktársöprés szaga van a dolognak ilyen alsó kategóriás vga-val. :K

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#4) Sn00k


Sn00k
veterán

A yacht nagyon meno ;]

3njoy the Lif3

(#5) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

"ám sajnos mindkét változatra igaz, hogy a Windows 10 már fért bele az árba"

Szerintem a "már" és a "fért" szó között kimaradt egy "nem" szócska.

(#6) himpike válasza Sn00k (#4) üzenetére


himpike
aktív tag

Szerintem is, az ára harmadát kb meg is érné és akkor is 300% haszna lenne rajta a gyártónak minimum...

(#7) Pécsi gyerek válasza Sn00k (#4) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Az nekem is bejön :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8) pomorski válasza Sn00k (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Ha vízreteszed, vajon fennmarad?

(#9) nakos1212


nakos1212
senior tag

Miért raknak egy 300 rugós gépbe IArena tápegységet? Nagy szerencséje a pcx-eseknek hogy az árukeresőn mindig ők a legolcsóbbak amikor venni akarok valamit, mert ezeknél az előre összekonfigolt dolgoknál derül ki hogy teljesen kóklerek.

(#10) Sn00k válasza pomorski (#8) üzenetére


Sn00k
veterán

Az ugy derulne ki, ha megpakolva a hw elemekkel ratenne az ember :DDD

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#11) QwErTy42 válasza nakos1212 (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az a szomorú, hogy a jutúb vieókban meg mintha tudnák, hogy melyik táp a jó táp...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) M107 válasza Kansas (#2) üzenetére


M107
addikt

:R

"
Azért egy 3700X mellé ciki egy RX580-at tenni, nem igaz, hogy egy RX5600Xt nem fért volna bele...10%-kal dobta volna meg a konfig árát, cserébe tényleg elég FHD-ra... vagy ha mindenképp ez az árszint kell, akkor inkább egy R5-3600-ast tettem volna be egy RX5600XT vagy RX5700 mellé, és az ugyanannyiból kijött volna..."

Teljesen igazad van, azért már egy 5600XT alap egy mai új gépbe AMD vonalon.

Mellesleg amin csodálkoztam :
Egy AMD 880K, 16GB DDR3 1600 Mhz ram, RX 570 ITX Sapphire Vga Doom Eternal : átlag 40-50 Fps High felbontás és medium látótávolság, az új Call MW2 ezen én is majd összecsináltam magam :
Ultra textura és a high többi high felbontás 45-és akár 78 Fps között ingadozik Full Hd felbontásban.
UI:

Jól optimalizált motorok a titka ....
Mindenesetre elég érdekes és amúgy jól játszható a single rész mindkettőben, persze ami tény hogy ez egy 2016-os gép és sok 2018-2020 -as játéknál a kis 880K sajnos CPU limitet ad,hiába van mellette 16 GB ram ( virágbolti verziókkal tesztelve !!!!! )
De azért az elgondolkodtató ,hogy mostani áron egy kb 150000 Ft CPU ha lehetne még kapni és egy ITX-es Asrock alap alaplap ami új korában is 18000 Ft volt az ITX miatt.
Szép teljesítmény

De ez csak egy teszt volt, semmi több.
Sajnos itt a 2015-óta meredeken emelkedő hw árak ami nagyon szomorú Mo-n.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13) M107 válasza M107 (#12) üzenetére


M107
addikt

:R

Szerk idő lejárt...
"egy kb 15000 Ft CPU" megszaladtak a 0- ák
Sorry....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Azok az open case-ek piszok jók :Y Talán egy kicsit drágák csak :P

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15) pusszycat válasza Sn00k (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy Millenium Falcon jobb ötlet lett volna. Szvsz. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Ezekiell válasza pusszycat (#15) üzenetére


Ezekiell
veterán

Abból nem birnanak eleget gyártani :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17) Sn00k válasza pusszycat (#15) üzenetére


Sn00k
veterán

:K ;]

3njoy the Lif3

(#18) Mulderpapa válasza pomorski (#8) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Linus letesztelte anno... még üresen is elsüllyedt a tóban. :DDD

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#19) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

"A rendszer része még egy Chieftec iARENA 650 W tápegység is, mely még az esetleges későbbi komponenscseréknél is használható marad."

Az is csoda ha az első bekapcsolást kibírja, nemhogy későbbi cseréknél még ne égjen szenesre (kettő ilyen végezte fekete kábelcsatlakozásokkal nálam, azóta chieftek kizárva)

(#20) himpike válasza nakos1212 (#9) üzenetére


himpike
aktív tag

Bármelyik gépükön változtatnak ha más alkatrésszel kéred. Ahogy minden más üzlet is. Csináltak tápokról valami statisztikát(van valami video róla YT-on is talán), ugyanúgy tele vannak garanciális hibákkal midnen fajtánál, ha meg garos akkor az az ő káruk/problémájuk/feladatuk lesz. Valami táp fétis van eluralkodóban... Nálam Seasonicok vannak és hazudnék ha azt mondanám ott sincs gond. Be Quiet Straight Power 11-et is garoztunk(Gold) 2 hónaposan közel negyvenért. 200-210 ezer az a gép amivel TALÁN el lehet játszani még 1-2 évig. Mitől olyan nagy kaland a 300 ezres hogy oda már annyival "jobb" táp kell.. akarom mondani jobb nevű.. Lesz rá 5 meg 10 év garanciád de akkor se mered majd benne hagyni a gépben addig :DDD tudom saját magamról..

(#21) Gabika75


Gabika75
csendes tag

Sziasztok!
Részemről egy 425w enermax pro82+ van 10éve a gépben hibátlanul. A többi komponens többször is változott már ez még mindíg hibátlan. 2hete kapott egy 1070ti-t az i5mellé és meg sem kottyant neki. Szerintem nem kell többet mondanom.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#22) dugo_ válasza himpike (#20) üzenetére


dugo_
veterán

ha meg garos akkor az az ő káruk/problémájuk/feladatuk lesz

Igen, a hibás táp az ő problémájuk lesz.

Az elfüstölt alaplap, HDD stb. pedig a tied...

(#23) Ezekiell válasza Gabika75 (#21) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, bátor vagy, na :) 10 éve ugyanazt a tápot hajtani, az kemény :) Én értem a "ne cseréljük le, ha nem romlik el" elvet, de azért ez túlzás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24) zooliii


zooliii
tag

Ami a hűtőket illeti, én 7-8-9 ezrekért biztos nem ilyen 92 mm-es porszívókat vennék... :N
Ennyiért ott az LC-CC-120 vagy épp az ID-COOLING SE-214L.
Persze, értem én, azt kell promózni, ami másképp nem fogy. :DDD
A 212X-hez tutira jár alapból am4 szerelék? Csak mert gyári oldal mást ír, és az itteni hűtő ajánló topik összefoglalójában sem szerepel mellette.

(#25) nakos1212 válasza himpike (#20) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ezeknek az elore osszerskott dolgoknak az lenne a lenyeg hogy ne kelljen valtoztatni, duh... Az iarenanal meg a gyarto is elismerte hogy borzalmas:)

(#26) Achar válasza zooliii (#24) üzenetére


Achar
tag

Mi a baj velük? Nekem az említett CM hűtők tökéletesen beváltak, 1155-ös i5-ös procit 50-60 fok között tart, a gyári ventit se kell használnod, rakhatsz rá akár alpenföhn-t is. (na jó...)
De ebben a kategóriában én pl nem találtam jobb hűtőt. Budget gépekhez meg tökéletes.

(#27) energy4ever válasza Sn00k (#4) üzenetére


energy4ever
addikt

Az inkabb tengeralatjaro. :D Linus kiprobalta az egyik videojaban, hogy vizre ereszti, abban a pillamatban elmerult... :DDD

(#28) M107 válasza Ezekiell (#23) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem "hyper super" tápom egy 500 Wattos Cifi CTG-500-80P 2011 november 11 óta a gépem-im nem cserélt alkatrésze....

Anno jó árban volt és nagyon ajánlott volt ... be is vált.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29) WD40 válasza Gabika75 (#21) üzenetére


WD40
aktív tag

Nekem sem volt baj a 9 éves Corsair CX400-zal, de tavaly biztonsági okokból lecseréltem (meg aztán kellett +PCI-E csati...). Vésztartalékként megvan a szekrényben :)
(belenéztem, még nem volt púpos kondi benne)

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#30) Ezekiell válasza WD40 (#29) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pontosan ezért cserélsz tápot ennyi idő után: biztonsági okból. Elég ha egyszer eldurran, nagyon fogsz sírni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31) cskamacska válasza himpike (#20) üzenetére


cskamacska
addikt

"Valami táp fétis van eluralkodóban"

Én meg azt röhögöm, hogy míg az EU előírás lassan megköveteli hogy Platinum legyen a hatékonyság minden OEM és szerver gépnél, amit csak minőségi béllel lehet elérni, addig a kiskerek olyan ócska pukkanós 75-80%-os tápokat árulnak, amelyet nem szégyellenek. :U

Aztán a vásárlók még meg is védik, mert ugye a Vargánéhez szoktak, jóleszaz, csakjátszanikell. :D

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) WD40 válasza cskamacska (#31) üzenetére


WD40
aktív tag

Sajnos még mindig az van a fejekben, hogy ha egy táp 5-6 ezer Ft, nem értik, miért kéne "ugyanazért" 20-30 ezret adnom?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#33) akaido válasza Sn00k (#4) üzenetére


akaido
addikt

Egy Karib tengeri kalóznak stílusosan az való! :K
Már van egy zsákmány cél... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34) himpike


himpike
aktív tag

Hangzatosak ezek a mesék a mindent magukkal együtt elpusztító tápokról, de én lassan harminc év alatt egy ilyennel találkoztam Akyga néven.

(#35) Ezekiell válasza himpike (#34) üzenetére


Ezekiell
veterán

Anekdotikus érvelés, semmit se bizonyít, hogy te mivel találkoztál. Gondolom olajat se akkor cserélsz az autódban, amikor már megállt, hanem kb a szervízciklusnál. Tápot se addig hajtasz, amíg megdöglik, hanem cseréled jóval korábban. Legalábbis normális ember így csinálja :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#36) akaido válasza himpike (#34) üzenetére


akaido
addikt

Nos a praxisom lehet e téren valamivel hosszabb (58 múltam) így sajna volt szerencsétlenségem elpusztulni látni elég sok tápot, melyeket az évek alatt a IT társadalom el is nevezgetett:
Vargánya = Vargáné és Társa
JeNCi = JNC
a korpa = Acorp
égsólyom = Skyhawk
higany = Mercury
kódgány = Codegen
Azonban előferdült, hogy Gigabyte és Chieftec is simán a hullák között szerepelt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37) dabadab válasza Ezekiell (#30) üzenetére


dabadab
titán

Elég ha egyszer eldurran, nagyon fogsz sírni.

Ha rendes táp, akkor nem.
Egyébként a jobb tápokra 10 év garancia van, szóval egy "tíz éves" táp simán lehet még garanciás, de egyébként a garancia lejárta után se szoktak meghalni.

DRM is theft

(#38) Ezekiell válasza dabadab (#37) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát itt most pont a "nem rendes táp"okról volt szó, hogy azokat ne használd 10+ évig :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#39) himpike válasza akaido (#36) üzenetére


himpike
aktív tag

Melyik van a felsoroltak közül a fent említett gépben ezek közül?
Melyik gyárt egyáltalán most tápot ezek közül?
Egyébként sem az volt a kérdés hogy ki látott rossz tápot mert sokkal találkoztam én is, olyat ki látott manapság hogy vitte volna akármelyik alkatrészt magával a sírba(és nem villámkárnál)? Egyébként ha ez egy konfiguráció akkor azt se értem mitől fájna nekem ha mást elvisz hiszen az egész gép tőlük van, minden ott garanciás...

[ Szerkesztve ]

(#40) Kansas válasza himpike (#39) üzenetére


Kansas
addikt

A rajta levő adataid is garanciásak, azokat is visszakapod RMA-ban?
Ezzel együtt egy jó minőségű tápnak tudnia kell "gyengéden meghalni" is, mert az túlzás, hogy az élettartam felében-háromnegyedében cserélni kelljen, mert "ki tudja, mikor döglik meg", generálva a veszélyes elektronikai hulladékot...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#41) akaido válasza himpike (#39) üzenetére


akaido
addikt

Mindössze emlék felidézés volt a célom, semmi több.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#42) #72042496 válasza Ezekiell (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor az Enermax PRO82+ 425W, illetve a Corsair CX400 szerinted nem rendes táp? Mert konkértan erre a két típusra reagáltál.

[ Szerkesztve ]

(#43) himpike válasza Kansas (#40) üzenetére


himpike
aktív tag

Csak a gyógypedagógiásoknak nincs backupja fontos dolgokról. Továbbra se tudok felidézni esetet az elmúlt 10-15 évből mikor táp vitt volna el bármi mást a gépben az Akygán kívül. Ott konkrétan 4 chipet(tudja fene mi volt konkrétan) láttam felizzani az alaplapon mielőtt leverte az egész házban az áramot és utólag rámérve minden ága túláramot adott.

[ Szerkesztve ]

(#44) Ezekiell válasza #72042496 (#42) üzenetére


Ezekiell
veterán

A 9 éves Corsairt lecserélte biztonsági okokból, amihez igazat adtam.
A 10+ éves Enermaxot is cserélném.

És eredetileg a Chieftec iARENA 650 W-ről indult a beszélgetés, ami hulladék, erre utaltam.

De mindenki úgy cserél tápot, és olyat használ, amilyet akar, én inkább túlbiztosítom magam, mint hogy szívjak egyszer is - többet ér az időm. Kinek mi.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#45) Watchdog válasza Sn00k (#4) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Elgondolkodtam, vajon melyik ház felelhet meg legjobban a címben írt home office-nak, aztán megláttam a yachtot, amitől szinte kitört belőlem a produktivitás... :DD

(#46) pomorski válasza Mulderpapa (#18) üzenetére


pomorski
őstag

Dejó, hogy mondod, meg is keresem a yt-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.